Dodaj do ulubionych

Krakówek styropianem stoi

14.09.10, 07:43
Oj, Centusie, Centusie! Tego bym się po Was nie spodziewał.
Jeszcze nie tak dawno drwiono, że przed wojna złotówka miała oparcie w złocie, za komuny w "cynie" - "społecnym". Jak widać Krakówek przebił wszystkich, bo oparł się na styropianie.

Zróbcie z tego równie trwałego tworzywa jak model, pomnik Lecha.

Kraków: pomnik ze styropianu dla harcerzy

"Dziennik Polski": krakowski pomnik Andrzeja Małkowskiego, odsłaniany w sierpniu z wielką pompą przez prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego, został wykonany ze styropianu.
Po odsłonięciu widok zaszokował harcerzy. Postać wcale nie jest podobna do oryginału. - Ze szczupłego i wysportowanego mężczyzny z laską skautowską w ręce, rzeźbiarz zrobił tłuściutkiego halabardnika - mówi Andrzej Żugaj, komendant ZHP Chorągwi Krakowskiej.
Cała prawda o posągu wyszła na jaw kilka dni później, gdy jakiś łobuz maczetą odciął Małkowskiemu dłoń. Wówczas okazało się, że niemal dwumetrowy posąg został wykonany ze zwykłego styropianu, a następnie pomalowany brązową farbą.
Harcerze sprzątnęli pomnik Małkowskiego z ulicy Karmelickiej i wstydliwie postawili w bramie kamienicy, twarzą do ściany. Nie zamierzają teraz za to "dzieło" zapłacić umówionych 12 tys. zł - informuje "Dziennik Polski".

Źródło:
wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/krakow-pomnik-ze-styropianu-dla-harcerzy,1,3661600,region-wiadomosc.html
--
****************************************************************
Odważni żyją krótko. Tchórzliwi nie żyją wcale. Kim więc jestem?
Edytor zaawansowany
 • cirano 14.09.10, 12:59
  Za 12 tys chcieli pomnik ze spiżu?. Do Krakusow to i podobne
  --
  Kożdo prowda potrzebuje odważnego co jom wypowiy
 • 1fatum 14.09.10, 13:40
  Chyba znasz stareńki dowcip, kim są Krakusy?

  - To są Szkoci skazani za skąpstwo na banicję.
  --
  ****************************************************************
  Odważni żyją krótko. Tchórzliwi nie żyją wcale. Kim więc jestem?
 • cirano 15.09.10, 09:09
  1fatum napisał:

  > Chyba znasz stareńki dowcip, kim są Krakusy?
  >
  > - To są Szkoci skazani za skąpstwo na banicję.
  ----------------------------------------------------
  Skompstwo ino w extrymalnym wydaniu jes obrzidliwe, rozsondne, nazwia oszczyndnościo, a ta jes własciwie zaletom. Krakusy to narodek "przed sia". Niynawidzom wszyskich, cudzych i swojich i robiom wszysko, żeby blizniymu "dokrwawić". Wredni, to wg. jich samych, za mało powiedziane.
  --
  Kożdo prowda potrzebuje odważnego co jom wypowiy
 • rita100 15.09.10, 09:37
  Okruszynka prawdy, coś w tym jest. Najdziwniejsze to, że po fachmanach muszę robić poprawki. Akurat maluje grzejniki. Dziś mam odbiór roboty. Coś niesamowitego jaki fuszerki można zfuszerować. N.p wieczorem świecę światło w pokoju, a tu prześwity między framugami drzwi nowowstawionych. Słuchajcie, to przechodzi moje wyobrażenie o porządnej pracy.
  Może mi się uda zrobić zdjęcie, to sami zobaczycie. Nie zabetonowali dokładnie framugi i teraz w jednym pokoju mogę świecić świat ło, a w drugim czytać. Oszczędnośc elektryki jak nic ;))))

  uciekam pa

  z tym styropianem to ubaw
 • cirano 15.09.10, 16:02
  Znana to prawda, rita. Jo w trakcie sfoji roboty na Ślonsku (prawie 18 lat), spotkałem tylko jednego Polaka, którego fachowcem można byłoby nazwać. Reszta cechowała belejakość.
  To bouo za komuny i można byłoby pomyśleć, że dziś kapitalisty wykształcili lepsze kadry...
  --
  Kożdo prowda potrzebuje odważnego co jom wypowiy
 • rita100 15.09.10, 20:32
  Wiesz Cirano, kiedy mój kuzyn stolarz pojechał do pracy w Niemczech, a pracuje od czterech miesięcy tam, to już zdołał usłyszeć od Niemca takie zdanie : - Wy Polacy, to różne sztuczki stosujecie by przykryć niedokładność swojej pracy - coś w tym rodzaju powiedział. A było to w czasie montażowej stolarki i jakieś kołki nie grały ze sobą, więc mój kuzyn klina klinem i jakoś to zrobił, no i właściciel go dorwał.
  Ja sama teraz widzę, że fachowiec fachowcowi nie równy. To, że płytki są ładne, to wcale nie znaczy, ze praca jest dokładna. Jak jest pod płytkami to już oko nie widzi. Moda na regipsy, a dawniej to budowano tak, że do dziś podziwiamy tych mistrzów i materiały budowlane.

  Widzicie przecie, że ze styropianu wszystko sie robi. Dziś przecie rządzą Ci co dawniej na styropianach spali :) Styropian to symbol wolności i demokracji ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka