Dodaj do ulubionych

do moderatora

06.07.12, 09:31
"a co się teraz zacznie ?...

Autor: erka-4 06.07.12, 09:05

...wymordujemy tych Żydów siekierami i widłami w try miga. "

Hanys muszymy z tym bandytom cos zrobic - proponuja na piyrszy krok go zabanowac a dalyj pomyslymy potym.
Obserwuj wątek
    • erka-4 śwagier,co mnię straszysz ? 06.07.12, 13:43
      ...po śwagrze czegoś takiego bym się nie spodziewał a zwłaszcza tego poziomu IQ bardzo wysokiego,ty jednak jesteś mondry,cieszę się mimo wszystko,że co by nie mówić mam śwagra,mondrego wielce,ale czy jest tak napewno ? skoro dał sie złapać jak ryba na haczyk.
      Czy ryba jest mądra ?
      • firiduri Re: śwagier,co mnię straszysz ? 06.07.12, 18:00
        Zgadza się Erka. Miałem jakiś cień sympatii do niektórych, ale po tym tutejszym wystąpieniu widzę, że ta banda "schlew-sierska" uprawia świadomie i z premedytacją paskudną propagandę w stylu goebbelsowskim. Kanalia bez żenady preparuje dowody i wzywa moderatora!? Najwyższa pora, by ABW wzięła pod lupę tutejsze grono piątej kolumny bez piątej klepki.
        • szwager_z_laband Re: śwagier,co mnię straszysz ? 07.07.12, 18:42
          Art. 257. KK
          Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowościowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
    • 1fatum Re: do moderatora 06.07.12, 15:40
      Adminie!,

zrób z tym chamstwem na forum porządek.

Brak reakcji dowodzi albo słabości, albo akceptacji dla zniewag i rzucanych obelg.
      Trzeba wybrać między prostactwem a normalnymi ludźmi.

Z drugiej strony mamy regulamin i mamy prawo domagać się jego przestrzegania. Naruszający zasady powinien ponieść konsekwencje.
      W przeciwnym wypadku odejdą normalni ludzie, a zostanie samo chamstwo i prostactwo.

W swoim imieniu (może inni mnie poprą) żądam zdecydowanych i skutecznych działań dla przywrócenia porządku na forum.
      Chamstwu STOP!
      --
      Odważni żyją krótko. Tchórzliwi nie żyją wcale. Kim więc jestem?
      • lopi123 Re: do moderatora 06.07.12, 19:05
        Jo cie popierom Fatumkowzki vel Fatumkewitcz. Coby obgadać pewne szczegóły dotyczące twojej akcji spotkajmy się w Toszku przed szpitalem. Mom tam lekarzy kamratów, powinni ci pomóc.
          • socer-schlesier Re: do moderatora 07.07.12, 21:15
            1fatum napisal;
            Adminie!,

zrób z tym chamstwem na forum porządek.

Brak reakcji dowodzi albo słabości, albo akceptacji dla zniewag i rzucanych obelg.
            Trzeba wybrać między prostactwem a normalnymi ludźmi.

Z drugiej strony mamy regulamin i mamy prawo domagać się jego przestrzegania. Naruszający zasady powinien ponieść konsekwencje.
            W przeciwnym wypadku odejdą normalni ludzie, a zostanie samo chamstwo i prostactwo.

W swoim imieniu (może inni mnie poprą) żądam zdecydowanych i skutecznych działań dla przywrócenia porządku na forum.
            Chamstwu STOP!
            -------------------------------------------------

Momy teraz strona kaj bydymy ich kontrolowac czy bydom pisac na tymat wontku czy "swiniorzyc". Niy nerwuj sie.
            • ballest Re: do moderatora 07.07.12, 22:00
              chopcy, nie blokujcie ich, bo tu powinna panowac demokracja , niech kazdy skreslou co chce, jak zacznymy blokowac, to mozemy to forum zamknac!
              Czymu oni maja skreslac tylko to co se nom podobou, ???
              --
              pyrsk
              Ballest
              "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
              Gleiwitz
              • 1fatum Re: do moderatora 07.07.12, 22:06
                Mają prawo pisać jak każdy, ale nie mają prawa obrażać, poniżać i używać wulgaryzmów.
                Tak stanowi regulamin.
                Jeżeli mam czytać wypowiedzi nie licujące z godnością Internauty, to wolę odejść z takiego forum, gdzie pozwalają na to.

Wolność wypowiedzi nie oznacza swobody dla chamstwa.

Jeżeli nic się nie zmieni, to wolę stąd odejść, bo nie po drodze mi z prymitywnymi chamami.
                --
                ****************************************************************
                • berncik Re: do moderatora 07.07.12, 22:28
                  1fatum napisał:

> Mają prawo pisać jak każdy, ale nie mają prawa obrażać, poniżać i używać wulgar
                  > yzmów.
                  > Tak stanowi regulamin.
                  > Jeżeli mam czytać wypowiedzi nie licujące z godnością Internauty, to wolę odejś
                  > ć z takiego forum, gdzie pozwalają na to.
                  >
                  > Wolność wypowiedzi nie oznacza swobody dla chamstwa.
                  >
                  > Jeżeli nic się nie zmieni, to wolę stąd odejść, bo nie po drodze mi z prymitywn
                  > ymi chamami.

Fatum:Nie dowej im tej satysfakcji,oni ino tego oczekujom.Jakos forma zachowac muszom.
                  • 1fatum Re: do moderatora 07.07.12, 22:55
                    Berncik,
                    masz rację, ale nie potrafię znieść, jak te chamskie Poloczki znieważają Ślązaków.
                    Admin powinien dawno zareagować.
                    Można się sprzeczać, a nawet kłócić, ale są tego granice. Kiedy zostają przekroczone, to należy reagować, albo odejść, aby nie dyskutować z prymitywnym chamstwem.

Mam żal do Admina, że pozwala na podobne zachowanie i nie reaguje. Chyba dostrzega, iż wiele osób przestało pisać. Jeżeli uważa, że ważniejsi są prymitywni i chamscy dyskutanci, to niech to otwarcie powie.

Cel nie może uświęcać środków. Prymitywne chamstwo musi zniknąć, bo inaczej odejdą inni. Normalni.

--
                    • szwager_z_laband Re: do moderatora 08.07.12, 09:57
                      chopcy jo je na 100 procynt za niybanowaniym, ale jak sie czyto w wykonaniu jednego abo drugego pogrozki o mordowaniu to odchodza od swoich zasad i godom tego faszysty cza wyciepnonc z forum.

o sprawach karnych narazie nic niy powia.
                          • 1fatum Re: do moderatora 08.07.12, 11:52
                            Jestem odmiennego zdania, bo jest regulamin i zasady dobrego wychowania. Jeżeli ktoś narusza te zasady powinien otrzymać ostrzeżenie, jeżeli i to nie pomoże, to tydzień, bądź więcej urlopu od pisania. Kiedy i to nie poskutkuje wtedy ban.

Przecież każdy z nas wyr5zuciłby ze swojego domu chama, który nie potrafi się zachować. Oni reprezentują nie Polaków, ale Polaczków i przynoszą wszystkim wstyd. Również wstyd dla forum dlatego, że nikt nie panuje nad nieposzanowaniem regulaminu.

--
        • firiduri Re: do moderatora 08.07.12, 14:52
          Do Lopi123 i Kubisa Postawiona nie tak dawno diagnoza okazała się trafna. Z jednej strony tutejsze schlesiery wzywają moderatora, ale tak na prawdę, to nie chcą zamknąć forum. Musieliby sami czytać te bzdety, które z takim trudem "tukey szkryflają", a przecież chodzi im o to, by treści obrażające Polaków i dyskredytujące Polskę, docierały do szerokiego grona internautów.
          Jak czytam fragmenty życiorysów wyłaniające się z tych licznych śląskich postów, to powtarza się ten sam schemat. Jest to pokolenie, które jak się tylko dorwało do dwóch paszportów, to rzucali robotę na grubie i pitali do Rajchu, a tak "na kolanach" zapatrzone w Niemca, że na ślepo się zaraz farbowali na wielkich "Dojczy", żeby trochę w oczy poświecić odbitym światłem. Ale czasy się zmieniły. Tam też zamykają fabryki, a do zapomogi w kolejce ustawili się również Niemcy z byłych DeDeRonów. No i tak sami się wyciulali, ale pretensje mają do Polaków. Teraz dobiegając pięćdziesiątki, a gdyby się trzymali roboty na grubie, to już dawno byliby na emeryturach. Tym czasem tam cienko z robotą, a w Polsce podnieśli wiek emerytalny do 67 lat.
          Jedynie co im pozostało to odreagować na forum.
            • berncik Re: do moderatora 08.07.12, 15:56
              Fiuri jak bydziesz tela gupot pisou ,to nie to forum ale ciebie zamknom.W Polsce mosz 13 % bezrobotnych w Niemczech ani polowa ,mimo ze kaj se obejzysz polno Gorolstwa .Wszystko co umie lotac ucieko z tego Polskiego raju.
            • rico-chorzow Re: do moderatora 08.07.12, 16:27
              firiduri napisał:

> A osobiście jestem za zamknięciem tego forum na kłódkę i za tym, żeby cała resz
              > ta też poddana została kłódce.

Tak Polak stwiedził i powiedział,polskie prawo dla świata oraz lampa oświecenia,oczywiście Polaka Łukasiewicza.

Kto ty jesteś?
              Głupol mały.
              Jaki znak twój?
              Orzeł biały.
              --
              Slezská hymna 1. Slezská vlasti, pùdo svatá,

bi.gazeta.pl/im/2/4739/m4739272.gif
              • kubiss Re:Do Polakow 08.07.12, 16:57
                A ja bym tego forum absolutnie nie zamykal .
                Zamykanie " Gembow " w tym mojej jest niedemokratyczne i kompletnie nic nie daje .
                To takie komunistyczne myslenie --NIECH NIE BEDZIE NICZEGO !
                Sa przeciez fora o podobnej tematyce jak tutajz ta roznica ze moderator trzyma krotko za "gembe" i co ?
                Dwa watki na tydzien :-)
                Powolutku humanoidy przestaja zagladac i forum zdycha .
                Jak chcecie tutaj pisac to najlepiej trzymac polska klase - nie przeklinac
                Kulturalnie z humorem polemizowac z naszymi kochanymi Bracmi Szlesierami :-)
                Nasi Szlesierscy bracia maja troche skrajne poglady i sie szybko wyprowadzaja z rownowagi
                Dobrym przykladem jest tutaj Artjomka czy jak mu tam :-)
                Seupie Seupie i nic z tego mu nie wychodzi .
                Szwagier tez sie mocno zdenerwowal ze nawet mi "Dal Indora " chociaz mu tak ladnie napisalem zeby sie nieirytowal .

Gdyby nas Polakow tutaj zabraklo to po kilku tygodniach Stara brac nie miala by o czym pisac .
                No chyba ze dyzurny Socer Schlesier powielal by watki w stylu .
                "Kradna co sie do cz4 "
                "Poloki to niechrzczeni goci cz 3 "
                i tak dalej i tak dalej .
                Dlatego uwazam ze to "Gorole" napedzaja to forum tak jak Slask caly !
                Gdyby sami mieli tutaj pisac w zamknietym gronie to koniec bylby blisko .

--
                Parsk Parsk
                • hans-jurgen Re:Do Polakow 08.07.12, 17:13
                  kubiss napisał:

> Dlatego uwazam ze to "Gorole" napedzaja to forum tak jak Slask caly !
                  > Gdyby sami mieli tutaj pisac w zamknietym gronie to koniec bylby blisko .
                  ------------------------------------------------------------------------------------------
                  ------------------------------------------------------------------------------------------
                  Musze bezstronnie przyznac, ze masz sporo racji w tym co piszesz,
                  oby tylko, tak jak piszesz, trzymac sie zasady:

" Jak chcecie tutaj pisac to najlepiej trzymac polska klase - nie przeklinac
                  Kulturalnie z humorem polemizowac z naszymi kochanymi Bracmi Szlesierami "

• kubiss Re:Do Polakow 08.07.12, 17:26
                    Nie na temat .
                    Obiecalem kiedys uszczknac rabek tajemnicy i pokazac moje corne cybuchy .
                    Zatem dotrzymuje danego slowa i wklejam swoja Nimfe - Masazystke .
                    Gdyby was wymasowala z happy endingiem to by wam cala zuosc minela .

--
                    Jest w mojej Galerii :-)
                • firiduri Re:Do Polakow 08.07.12, 17:50
                  Kubis. Oczywiście hasło "zamknąć forum" rzuciłem nieco prowokacyjnie.
                  P.S.
                  Jeżeli chodzi o tematy, to zauważyłem, że pojawił się Ricek z Chorzowa, ale nic nie zmienił w swoich wystąpieniach. Ktoś biedakowi powinien pomóc.
          • hans-jurgen Re: do moderatora 08.07.12, 17:01
            firiduri napisał:

> Jak czytam fragmenty życiorysów wyłaniające się z tych licznych śląskich postów
            > , to powtarza się ten sam schemat. Jest to pokolenie, które jak się tylko dorwa
            > ło do dwóch paszportów, to rzucali robotę na grubie i pitali do Rajchu, a tak "
            > na kolanach" zapatrzone w Niemca, że na ślepo się zaraz farbowali na wielkich "
            > Dojczy", żeby trochę w oczy poświecić odbitym światłem.
            ----------------------------------------------------------------------------------------
            ----------------------------------------------------------------------------------------
            Teraz jeszcze napisz co sadzisz o tej ponad milionowej rzesz Twoich rodakow,
            ktorzy tu sie po Niemczech szwendaja, majac tylko jeden polski paszport.
            Wierz mi, Dziesiatki tysiecy z nich od lat zyje na kosz niemieckiego podatnika
            pladrujac niemiecki system pomocy socjalnej i przy kazdej okazji opluwajac
            Niemcow.

P.s.
            Jesli chcesz sie dowiedziec cos na temat nienawisci, ksenofobii itp. wynaturzeniach
            to zajrzyj na niezalezna.pl, np. do tego watku:

niezalezna.pl/30767-czy-zabiora-nam-slask
            Bardzo jestem ciekawy co mi odpowiesz.
            • kubiss Re: do Hansa Jurgena 08.07.12, 17:09
              Dlatego Hansie J uwazam ze polski minister z niemieckim wlacznie zrobil blad dajac prawo pracy polakom w niemczech . Powinna byc blokada przynajmniej do 2030 roku bez mozliwosci zmiany !
              Ja rowniez nie rozumiem dlaczego Polacy tam jada ?
              Wybudowac wielki mur na zachodniej granicy zamknac przejscia i wyslac nazot Polakow do Polski albo gdzies indziej ! Powinno sie do tego koniecznie wprowadzic 200 % clo na niemieckie dziadostwo zwlaszcza motoryzacje .
              --
              Dissent ist the Highest Form of Patriotism
              • hans-jurgen Re: do Hansa Jurgena 08.07.12, 17:27
                kubiss napisał:

Powinno sie do tego koniecznie wprowadzic
                > 200 % clo na niemieckie dziadostwo zwlaszcza motoryzacje .
                -----------------------------------------------------------------------------------
                -----------------------------------------------------------------------------------
                Ha,ha,ha, dobre, mysle, ze Niemcy swoje " motoryzacyjne dziadowstwo " dadza rade
                upchnac w USA, Chinach, Rosji i paru innych panstwach, gorzej z Polska, bo kogo
                bedzie w Polsce stac na niemiecki motoryzacyjny szrot, ktorym aktualnie jezdzi
                pan Kowalski. Przyjdzie sie przesiasc na ryksze i drabiniaste wozy, acha mozna
                jeszcze reaktywowac produkcje Syrenki, w koncu prosta wobsludze i nie do zajechania. :))
            • firiduri Jórek, ogórek, kiełbasa i sznurek... 09.07.12, 02:54
              By odpowiedzieć na twoje pytanie Hansie-Jurgenie, przede wszystkim zerknąłem do danych liczbowych. Podaje więc za Wikipedią: obecnie w Niemczech mieszka według różnych danych ok. 1,5-2 mln osób polskiego pochodzenia i osób wywodzących się z Polski. Tu trzeba dodać, że liczby te zawierają wszystkich z całego powojennego i przedwojennego okresu, a więc również np. wysiedlonych ze Śląska.
              Jako ciekawostkę można ci przypomnieć, że Polakom w Niemczech Adolf Hitler odebrał status mniejszości narodowej i do tej pory status ten nie został przywrócony. Tak więc Polakom w Niemczech nie przysługują chociażby państwowe dotacje, jakimi cieszy się mniejszość niemiecka w Polsce.
              Na prośbę strony niemieckiej (a konkretnie Kanclerz Niemiec Angeli Merkel) zostały wstrzymane prace nad usunięciem tej przykrej asymetrii. Polska podeszła do prośby ze zrozumieniem nie chcąc Angeli Merkel stawiać w trudnej sytuacji wobec Turków i innych wyznawców Islamu. Porównując przyrost naturalny Niemców z przyrostem jakim obdarzona jest muzułmańska emigracja, to chyba ci nie muszę opisywać konsekwencji dla niemieckiego budżetu.
              Wobec stanowiska Polski tym bardziej przykre jest zjawisko, że z niemieckich terenów, od bliżej nieznanych osobników (ale jednak) płynie poparcie w mowie, myślach i uczynkach dla różnych tutejszych śląskich separatystycznych koncepcji, które mają osłabić polskie państwo, (a przecież Polska niespełna dwadzieścia parę lat, jak dopiero może mówić własnym głosem). Jednym słowem ciągle się pojawiają takie "Niemiaszki", co chcą po cichu zrobić Polakom koło pióra. (zwrot "zrobić komuś koło pióra" jest idiomem, więc nie tłumacz go w internetowych słownikach)

Podany link przejrzałem i nie widzę tam nic, co byłoby zgodne z definicją ksenofobii, czy też byłoby wynaturzeniem. Podzielam wiele poglądów na temat RAŚ i Gorzelika, które są przytaczane w podanym przez ciebie linku. Tak więc musiałbyś swoje pytanie w tym miejscu uzupełnić własnymi argumentami.

A na końcu wracam do zasadniczego tematu, czyli do tych dziesiątków tysięcy żyjących na kosz niemieckiego podatnika i plądrujących niemiecki system pomocy socjalnej.
              Niemieckie dane (a chyba w papierach macie porządek?), a więc niemieckie dane z 2010 roku mówią o liczbie 410 tyś. zameldowanych, a mających tylko obywatelstwo polskie. Trudno sobie wyobrazić, żeby wszyscy nie pracowali lub nabyli przywileje do zasiłku nie mając uprzednio pracy. Najwyraźniej nie jesteś rzetelny w ocenie Polaków i masz z góry ustaloną opinię (tak jak pozostali tu forumowicze - oczywiście poza wyjątkami)

No chyba, że to zdanie o plądrowaniu niemieckiego systemu pomocy socjalnej wyrwałeś z własnego życiorysu. W końcu jakoś się tam mieścisz w tych liczbach podanych w Wikipedii?
              ???
                • firiduri Re: idiotenkomando 09.07.12, 08:33
                  Powiedz no Szwagier, jaką ty pozycję społeczną zajmujesz w tych Lambambumbowicach? Bo tutaj jawisz się jak coś w rodzaju "szczekającego owsika ogrodowo-podwórkowego". A teraz idź i spytaj się moderatora, czy tu dobrze o tobie mówią, czy też źle.
                    • 1fatum Re: ignor 09.07.12, 10:27
                      Fragment regulaminu obowiązującego od 4 czerwca 2012 r.

4. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez Użytkowników na stronach ich Profili treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc, jak również treści naruszających zasady Netykiety.

--
              • hans-jurgen Re: Jórek, ogórek, kiełbasa i sznurek... 09.07.12, 11:09
                firiduri napisał:

Podaje więc za Wikipedią: obecnie w Niemczech mieszka wedłu
                > g różnych danych ok. 1,5-2 mln osób polskiego pochodzenia i osób wywodzących si
                > ę z Polski.
                ---------------------------------------------------------------------------------------------
                ---------------------------------------------------------------------------------------------
                Dlaczego Wy Polacy nie potraficie bez manipulacji???

Cytuje z mojego postu:

" Teraz jeszcze napisz co sadzisz o tej ponad milionowej rzesz Twoich rodakow,
                ktorzy tu sie po Niemczech szwendaja, majac tylko jeden polski paszport. "

Podkreslam, " tylko jeden polski paszport ", czyli NIE MAJA NIC WSPOLNEGO
                z tymi o ktorych Ty wyczytales w wikipedii.
                Ci o ktorych Ty piszesz, to osoby mieszkajace stale w Niemczech, posiadajace
                niemieckie obywatelstwo i co za tym idzie tylko jeden niemiecki paszport.
                Czasami takze dwa, jesli sie nie pozbyli ( zrezygnowali ) polskiego obywatelstwa.

Ja z kolei napisalem o tych, ktorzy obywatelstwa niemieckiego nie posiadaja,
                a co za tym idzie, nie posiadaja takze niemieckiego paszportu.
                Z Polski przybywali sukcesywnie po 1990 roku do chwili obecnej i przewaznie
                poczatkowo starali sie o pobyt staly na podstawie pochodzenia, a poniewaz
                po dokladniejszym sprawdzeniu, okazywalo sie, ze z narodowoscia niemiecka
                nie maja nic wspolnego, zostali korzystajac z tzw. " duldung´u

" Die Duldung ist nach der Definition des deutschen Aufenthaltsrechts eine
                "vorübergehende Aussetzung der Abschiebung" von ausreisepflichtigen Ausländern "
                de.wikipedia.org/wiki/Duldung_%28Aufenthaltsrecht%29
                Sytuacja sie zmienila z chwila kiedy minal okres przejsciowy, w ktorym niemiecki
                rynek pracy byl zamkniety dla obywateli z tzw. " nowych czlonkow Unii ".

To byloby na tyle w sposob ogolny.
                --------------------------------------------------------------------------------------
                --------------------------------------------------------------------------------------
                Tu trzeba dodać, że liczby te zawierają wszystkich z całego powojen
                > nego i przedwojennego okresu, a więc również np. wysiedlonych ze Śląska.
                ---------------------------------------------------------------------------------------
                ---------------------------------------------------------------------------------------
                W tym zdaniu sam potwierdzasz to o czym napisalem powyzej.
                > Jako ciekawostkę można ci przypomnieć, że Polakom w Niemczech Adolf Hitler odeb
                > rał status mniejszości narodowej i do tej pory status ten nie został przywrócony.
                I slusznie, ze nie zostal przywrocony, bo w obecnych granicach panstwa
                niemieckiego nie ma polskich terenow etnicznych, tak jak to bylo
                przed II WS.

-----------------------------------------------------------------------------------------
                -----------------------------------------------------------------------------------------
                > Podany link przejrzałem i nie widzę tam nic, co byłoby zgodne z definicją kseno
                > fobii, czy też byłoby wynaturzeniem. Podzielam wiele poglądów na temat RAŚ i Go
                > rzelika, które są przytaczane w podanym przez ciebie linku.
                Podajac ten link, nie chodzilo mi wcale o to co ktos mysli o RAS-u i Gorzeliku,
                ale o to jak swoje mysli wypowiada.
                Nie chodzi o sam artykul, ale o komentarze pod nim zamieszczane, przeciez
                to jest " rynsztok ", szczegolnie wypowiedzi niejakiego " Reytana ".
                ----------------------------------------------------------------------------------------------
                ----------------------------------------------------------------------------------------------
                > A na końcu wracam do zasadniczego tematu, czyli do tych dziesiątków tysięcy żyj
                > ących na kosz niemieckiego podatnika i plądrujących niemiecki system pomocy soc
                > jalnej.
                > Niemieckie dane (a chyba w papierach macie porządek?), a więc niemieckie dane z
                > 2010 roku mówią o liczbie 410 tyś. zameldowanych, a mających tylko obywatelstw
                > o polskie. Trudno sobie wyobrazić, żeby wszyscy nie pracowali lub nabyli przywi
                > leje do zasiłku nie mając uprzednio pracy. Najwyraźniej nie jesteś rzetelny w o
                > cenie Polaków i masz z góry ustaloną opinię (tak jak pozostali tu forumowicze -
                > oczywiście poza wyjątkami)
                ------------------------------------------------------------------------------------------------
                ------------------------------------------------------------------------------------------------
                Nie wien gdzie Ty widzisz moja nierzetelnosc jesli ja pisze o dziesiatkach tysiecy
                z kilkuset tysiecy o ktorych Ty piszesz.
                > No chyba, że to zdanie o plądrowaniu niemieckiego systemu pomocy socjalnej wyrw
                > ałeś z własnego życiorysu.
                -----------------------------------------------------------------------------------------------
                -----------------------------------------------------------------------------------------------
                Wprawdzie nigdy nie korzystalem z tego systemu, ale jesli nawet, to man do tego,
                jako Niemiec, oczywiste prawo.
                W końcu jakoś się tam mieścisz w tych liczbach podan
                > ych w Wikipedii????
                -------------------------------------------------------------------------------------------------
                -------------------------------------------------------------------------------------------------
                Nie, nie mieszcze sie w liczbach podanych w wikipedii,
                Mnie one nie dotycza.
                • firiduri Hansie? Czy o właściwą grasz stawkę 09.07.12, 13:49
                  Hansliku-Jurgenie. Na wszystkich forach świata znajdziesz przykłady "rynsztokowego" języka. Dla przykładu. Zostałem nazwany kilka linijek wyżej "faszystowskim debilem". Nie wiem, czy autor tych słów jest twoim ziomalem, czy nie. Pamiętam jednak, że w swoich licznych wypowiedziach na tym forum bardzo mocno utożsamia się z niemiecką kulturą.
                  Poza tym, jeżeli tu ktoś czymś manipuluje, to chyba ty sam sobą. Powołujesz się na pewne zjawisko, ale nie podajesz konkretnych i wiarygodnych danych. Osobiście mam duże wątpliwości, co do zasadności użycia słów: "plądrowaniu niemieckiego systemu pomocy społecznej przez Polaków". Niejako za ciebie usiłowałem dotrzeć do danych (na ile mi czas pozwala), bo sam nawet nie raczyłeś przytoczyć choćby namiastki dowodu, czy też podać źródło informacji. W kolejnym poście odsyłasz mnie do strony, która wyjaśnia pojęcie duldung´u oraz zamieszcza wygląd owego dokumentu. Jaki to ma związek z dowodami na prawdziwość twojego nieprzyjemnego oskarżenia??? Ja mam odpowiedzieć na twoje pytanie.
                  Na wszelki wypadek przypominam: "Teraz jeszcze napisz co sadzisz o tej ponad milionowej rzesz Twoich rodakow, ktorzy tu sie po Niemczech szwendaja, majac tylko jeden polski paszport.")
                  A cóż mam powiedzieć? Dowody, na to co piszesz, bo bez nich nie ma dyskusji!!! Ponad milion to więcej niż 1/4 ludności wszystkich miast woj. śląskiego. Czy tak potężna liczba bezszelestnie się szwenda i w dodatku plądruje?
                  A może wypowie się jakiś zainteresowany?
                  • kubiss Hansie? Czy o grasz stawkę wielka ? 09.07.12, 14:52
                    Szwagrowi ostatnio puszczaja nerwy .
                    Martwi mnie to bo zawsze byl taki frendly a teraz .
                    Poza tym ja bym Fiduriego nie nazwal faszysta .
                    Nie mial przodka w wermachcie .
                    Nie teskni tez za rzesza niemiecka .
                    Co on moze miec wspolnego z faszyzmem ?

Zauwazylem ze czym my Polacy z tego forum jestesmi przyjacielscy tym bardziej nerwowo
                    reaguje Szlesierska czesc forumowiczow .
                    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
                    Odnosnie H_J i jego bolaczek dotyczacych Polakow korzystajacych za darmo z opieki medycznej czy spolecznej powiem tylko ze to na pewno nie przeszkadza niemieckiej gospodarce . W Niemczech zyje mnostwo Turkow ktorzy kompletnie nic nie robia i siedza na sozialu .
                    Kolego H_J !
                    Gdyby twoi niemieccy gospodarze poczuli realne straty z powodu Polakow wowczas z pewnoscia wymysliliby cos zeby sie ich pozbyc .
                    Widocznie maja inne zdanie niz ty :-)
                    Bundesammt doszedl do wniosku ze caly czas niemiecka gospodarka potrzebuje niewolnikow do ciezkiej roboty i lepiej jak tacy niewolnicy sa pod reka korzystajac z opieki zdrowotniej niz jak ich brakuje
                    .
                    Taka sytuacja drazni glownie maluczkich ktorzy dookola widza obce gemby ze wschodnim akcentem .
                    Na koniec chcialbym zyczyc tobie abysmy razem doczekali takich czasow zeby w Bundesrepublik nie bylo zadnych auBlanderow ino Niemcy i ich wiernie poddani Schlesierzy .

Viele gruBe aus America ;-)

--
                  • hans-jurgen Re: Hansie? Czy o właściwą grasz stawkę 09.07.12, 22:19
                    firiduri napisał:

> Poza tym, jeżeli tu ktoś czymś manipuluje, to chyba ty sam sobą. Powołujesz się
                    > na pewne zjawisko, ale nie podajesz konkretnych i wiarygodnych danych. Osobiśc
                    > ie mam duże wątpliwości, co do zasadności użycia słów: "plądrowaniu niemieck
                    > iego systemu pomocy społecznej przez Polaków".
                    Niejako za ciebie usiłowałem
                    > dotrzeć do danych (na ile mi czas pozwala), bo sam nawet nie raczyłeś przytocz
                    > yć choćby namiastki dowodu, czy też podać źródło informacji.
                    Tu masz jeden maly przyklad:

www.bild.de/geld/wirtschaft/polen/ex-anwalt-hat-schon-1000-polen-zu-deutschen-gemacht-5671654.bild.html
                    Szczegolnie przykre w tej sprawie jest fakt, ze Niemiec uczestniczy w tym procederze.
                    W kolejnym poście
                    > odsyłasz mnie do strony, która wyjaśnia pojęcie duldung´u oraz zamieszcza wyglą
                    > d owego dokumentu. Jaki to ma związek z dowodami na prawdziwość twojego nieprzy
                    > jemnego oskarżenia???
                    Poprostu taki, ze osobnik przebywajacy w Niemczech na " duldungu " z reguly
                    nie posiada zezwolenia na podjecie pracy i automatycznie zyje na koszt
                    podatnika.
                    Ja mam odpowiedzieć na twoje pytanie.
                    > Na wszelki wypadek przypominam: "Teraz jeszcze napisz co sadzisz o tej ponad mi
                    > lionowej rzesz Twoich rodakow, ktorzy tu sie po Niemczech szwendaja, majac tylk
                    > o jeden polski paszport.")
                    Pytanie bylo czysto retoryczne, w istocie to co napisalem bylo odpowiedzia na Twoj wpis:
                    cytuje:

" firiduri napisał:

> Jak czytam fragmenty życiorysów wyłaniające się z tych licznych śląskich postów
                    > , to powtarza się ten sam schemat. Jest to pokolenie, które jak się tylko dorwa
                    > ło do dwóch paszportów, to rzucali robotę na grubie i pitali do Rajchu, a tak "
                    > na kolanach" zapatrzone w Niemca, że na ślepo się zaraz farbowali na wielkich "
                    > Dojczy", żeby trochę w oczy poświecić odbitym światłem. "

Jeszcze raz, masz za zle, ze jedni po otrzymaniu drugiego paszportu
                    porzucili prace na " grubie ", to ja sie pytam co sadzisz o tych, ktorzy
                    porzucili Polske tylko z jednym paszportem?
                    Czyli o tej ponad milionowej rzeszy obywateli polskich.

Musze przyznac, ze nie przewidzialem, ze bedziesz " lapal za slowka ",
                    bo wlasciwie powinienem napisac: " po Niemczech i Europie ", co byloby
                    bardziej zblizone do stanu realnego.
                    • 1fatum Re: Hansie? Czy o właściwą grasz stawkę 09.07.12, 23:07
                      Furiodurny mocno śmierdzi kubiseem.

Niezależnie od wszystkiego, Admin powinien sam sprawować nadzór nad forum, albo wyznaczyć modów.
                      Nie można dopuszczać do plenienia się chamstwa.

Na każdym innym forum takie trolle dawno by zniknęły.

Zamiast pisać na interesujące nas tematy musimy użerać się z chamstwem.

Dając ostrzeżenia i bany należy (na zasadzie prewencji ogólnej) informować resztę użytkowników o "nagrodach" danych nieprzystosowanym użytkownikom.

Adminie, zobacz ile czasu marnotrawimy na bzdury.
                      Chama nie da się wychować. Chama można jedynie odesłać, tam gdzie jego miejsce.
                      Posty obelżywe, bądź nie na temat powinny być usuwane, aby nie zaśmiecały forum.

--
                      • firiduri Fatum bądź konsekwentny! 10.07.12, 03:20
                        Piszesz: "Nie można dopuszczać do plenienia się chamstwa."
                        Natomiast już w pierwszym zdaniu "Furiodurny mocno śmierdzi kubiseem." spełniasz wszystkie normy, które sam sobie narzuciłeś, więc konsekwentnie sam siebie powinieneś skreślić z forum.
                        A więc kim jesteś???
                        • kubiss Re: Fatum bądź konsekwentny! 10.07.12, 03:54
                          Firiduri
                          Fatumik ma jeden ukryty cel
                          Chce sprowokowac Gospodarza tego forum piszac jakimi to
                          Jestesmy Lajdakami i Trollami
                          Ma cicha nadzieje ze Gospodarz spelni jego zadania .
                          Juz kiedys dawno temu.nawet postawil
                          mu ultimatum albo
                          mnie zabanuje albo on odejdzie ;-)
                          Poniewaz nie bylo reakcji to udal glupa ze zartowal.
                          Posunal sie nawet do tego ze wyslal mi imeila z pogrozkami ze
                          jak sie z tad nie wyniose to on mi zasra
                          Zachowaniem i stylem przypomina mlodego gniewnego
                          Lecz jest bardzo cienkim prowokatorem dlatego drze pape
                          najglosniej i tym nadrabia braki podstawowej inteligencji

--
                          • artjomka Re: Fatum bądź konsekwentny! 10.07.12, 07:08
                            Widzisz kubiSS – som szkrobiesz, co zadaniym Gospodorza je czimanie porzontku. Mosz recht! Gospodorz dbo o to, coby gnoj plynioncy sie na forum bou wyciepniynty. Coby prowokatory jak ty i tfoje druge wcielynie Fridolin, przestauy tukej srac! Rob sie to u siebie za Brynicom – jak tamte adminy to pozwolom.
                            Rzniesz tu gupieloka, a ze kozdego zdanio staro szkoua prowokacji wyuazi.
                            To jusz niy te czasy, kaj sie nos Slonzokow parolami…sluchajcie wy mi tu… straszouo!
                            Pyrsk!
                    • firiduri Re: Hans!? Brawo... Trafiłeś! 10.07.12, 03:04
                      Tak, szanowny Hansie! Tym razem (chyba nieświadomie) trafiłeś w dziesiątkę, Co prawda jest ci przykro, że w procederze wyłudzania zasiłku biorą udział Niemcy, ale nie załamuj się. Na całym świecie pazerność na pieniądze popycha człowieka nawet do zezwierzęcenia. No, a dlaczego link mnie ubawił? Bo jak się czyta taki fragment, jak ten poniżej, to od razu widać o jakich Polaków tutaj chodzi? Pisze w artykule:

Lahme erklärt BILD, wie das System funktioniert: „Wir forschen in amtlichen, kirchlichen und familiären Dokumenten nach, ob mein polnischer Kunde irgendwo deutsche Vorfahren hat. Jeder Pole, bei dem das der Fall ist, kann im Prinzip den deutschen Pass und damit auch deutsche Sozialleistungen bekommen“.

Swoje wątpliwości powinieneś skierować raczej do tutejszych forumowiczów, z którymi od dłuższego czasu wymieniasz poglądy (stąd moje ubawienie). Do tej pory nic nie wspominali? Hm?... A przecież na pierwszy rzut oka widać, że są z tego pokolenia, które "pitało do Rajchu" na papierach dziadka z Wehrmachtu. Przy czym przywiązanie do dziadka nie miało raczej znaczenia. Wtedy to były inne czasy. Wystarczyło z Niemiec do Polski na urlop wrócić starą "Audicą", farorzowi rzucić na tacę 10 marek i całe Lambambumbowice stały oniemiałe. Patrzcie, patrzcie - mówili - my tu latami na grubie u Polactwa fedrujemy, a ten po trzech miesiącach taki majątek przywiózł!
                      Myślę, że i Niemcy nie pomyśleli w tamtych czasach, jakie będą konsekwencje prawne pewnych poczynań. Wtedy mieli poważne nadwyżki budżetowe, wydawało się, niewyczerpane. Ale czasy się zmieniają i...

Ale, ale. Żeby nie pisać dwa razy tego samego. Hansie-Jurgenie proszę nie wmawiać mi tego, czego nie napisałem!
                      Ja nie mam pretensji do Ślązaków i kogokolwiek o dwa paszporty, czy o wyjazdy do Niemiec. Każdy człowiek ma prawo dbać o swoje interesy i realizować się tak, jak mu się wydaje, że czyni to najlepiej.
                      Okazuje jedynie wzgardę tym, którzy mając polskie i niemieckie obywatelstwo, jednocześnie na forach lżą w niewybredny sposób Polskę i Polaków. Czynią to nie w chwilowej emocji, lecz świadomie i z premedytacją. Mam o nich dużo, dużo gorsze zdanie, niż o panienkach chcących zarobić sobie parę złotych na autostradzie. Przy czym prędzej się tym panienkom zrośnie c...., lub dwie niedziele zejdą w kupie, niż taki podciep zrezygnuje z polskiego obywatelstwa, na które pluje. I żeby nie było wątpliwości!!! Myślałbym o nich identycznie, gdyby mówili o Niemcach to, co mówią o Polakach.
            • dream.liner88 Re: do moderatora 09.07.12, 15:44
              hans-jurgen napisał:

eraz jeszcze napisz co sadzisz o tej ponad milionowej rzesz Twoich rodakow,
              > ktorzy tu sie po Niemczech szwendaja, majac tylko jeden polski paszport.
              > Wierz mi, Dziesiatki tysiecy z nich od lat zyje na kosz niemieckiego podatnika
              > pladrujac niemiecki system pomocy socjalnej i przy kazdej okazji opluwajac
              > Niemcow.

A skąd masz te dane ? Jakoś nie było najazdu Polaków po otwarciu niemieckiego rynku pracy. I nie ma go nadal.
              W zeszłym tygodniu byłem kilka dni służbowo w Monachium i nie widziałem tam szwendających się Polaków tylko zakutane muslemki i tabuny czarnych oraz beżowych. Co do szwendających się Polaków to aczepił mnie tylko raz jeden człowiek mówiący po polsku, było to w Moosach na S-banie. Człowiekiem tym był mieszkający w BRD Ślązak, rodem z Rudy Śląskiej. Gorola żech niy widziou.
              • 1fatum Re: do moderatora 09.07.12, 21:43
                Adminie,

nie musisz się przed nikim tłumaczyć. Twoja wola jest święta. Jak się komu nie podoba, to "NDB" (noga, dupa, brama).

Pisanie na forum nie jest obowiązkiem, ale przywilejem. Jak się komu nie podoba, to - odjazd.

Proponuję sprawę postawić jasno.

Jak użytkownik narusza regulamin dostaje ostrzeżenie, które jest widoczne dla innych.
                Jeżeli to nie pomaga, (w zależności od wykroczenia dostaje warn, albo ban).
                Nie może być tak, że chamstwo będzie się plenić jak oset.

--
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka