Dodaj do ulubionych

Kto winien tej Katastrofie ?

19.07.14, 15:33
Rosja stanowczo odrzuca oskarżenia Ukrainy o odpowiedzialność za katastrofę malezyjskiego boeinga w okolicach Doniecka. W reakcji na sugestie Kijowa wiceminister rosyjskiego MON domaga się od ukraińskich władz odpowiedzi na 10 pytań, które mają wyjaśnić okoliczności i przyczyny katastrofy.
- To wszystko wygląda na kontynuację wojny informacyjnej, która od wielu miesięcy jest prowadzona przeciwko Rosji. Mocno odczuwamy jej konsekwencje - mówi w wywiadzie dla Rossija24 wiceminister obrony narodowej Federacji Rosyjskiej Anatolij Antonow, komentując sugestie ukraińskich władz, że to Rosja odpowiada za katastrofę malezyjskiego samolotu. I stawia władzom w Kijowie 10 pytań.

1. Ukraińskie władze wskazały sprawców w mgnieniu oka. Oczywiście, według nich, są to separatyści. Jakie są podstawy dla takich wniosków?

2. Czy Kijów może oficjalnie poinformować o wszystkich szczegółach stosowania systemów BUK w rejonie działań wojennych i - co najważniejsze - dlaczego te systemy są stosowane, jeśli separatyści nie dysponują lotnictwem?

3. Jakie są przyczyny bezczynności ukraińskich władz w kwestii sformowania międzynarodowej komisji? Kiedy taka komisja zacznie funkcjonować? Tego oczekuje społeczność międzynarodowa.

4. Czy przedstawiciele ukraińskich sił zbrojnych są gotowi na przedstawienie międzynarodowym ekspertom dokumentów na temat liczby rakiet "powietrze-powietrze" i "ziemia-powietrze" w systemach obrony przeciwlotniczej? To bardzo ważna kwestia, która pomoże nam określić, jakie systemy zostały użyte przeciwko malezyjskiemu boeingowi.

5. Czy zostaną udostępnione dane pochodzące z obiektywnej kontroli ruchu samolotów ukraińskich sił zbrojnych w dniu tragedii?

6. Dlaczego ukraińscy dyspozytorzy dopuścili odchylenie trasy samolotu na północ w kierunku tak zwanej operacji antyterrorystycznej, którą Kijów prowadzi przeciwko mieszkańcom południowo-wschodniej części kraju?

7. Dlaczego przestrzeń powietrzna w rejonie walk nie została całkowicie zamknięta dla samolotów cywilnych?

8. Czy Kijów może oficjalnie skomentować informacje zamieszczone w mediach społecznościowych przez hiszpańskiego dyspozytora pracującego na Ukrainie, że malezyjskiemu boeingowi towarzyszyły w powietrzu dwa ukraińskie samoloty wojskowe?

9. Dlaczego SBU rozpoczęła pracę z nagraniami rozmów ukraińskich dyspozytorów z załogą boeinga i danymi z radarów bez udziału przedstawicieli międzynarodowych?

10. Jakie są nauki z poprzedniej analogicznej katastrofy TU-154 nad Morzem Czarnym? Wówczas władze Ukrainy do ostatniej chwili twierdziły, że ukraińskie siły zbrojne nie miały z katastrofą związku. Dopiero gdy przedstawiliśmy niezbite dowody, okazało się, kto rzeczywiście był winien tej tragedii.

Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych zniknął z radarów w czwartek około godziny 15 czasu polskiego. Na pokładzie znajdowało się 298 osób - 283 pasażerów, w tym trójka niemowląt, i 15 członków załogi. Wszyscy zginęli. Maszyna prawdopodobnie została zestrzelona. W rejonie, gdzie spadł malezyjski samolot, trwają walki między prorosyjskimi separatystami a ukraińskimi siłami rządowymi.

Samolot leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur. 50 kilometrów przed wejściem w rosyjską przestrzeń powietrzną zaczął się zniżać. Uderzył w ziemię w okolicach miast Szachtarsk i Torez w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16348815,Rosja_twardo_do_Ukrainy__Odpowiedzcie_na_10_waznych.html#BoxSlotI3img
--
pyrsk
Ballest
"Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
Gleiwitz
Obserwuj wątek
   • 1fatum Re: Kto winien tej Katastrofie ? 19.07.14, 16:38
    Niektórzy polscy Internauci wykazują się logicznym myśleniem i zdolnością porównywania pozyskanych informacji.
    Poniżej zamieszczam kilka takich opinii wraz z wyciągniętymi wnioskami dlaczego wo zestrzelenia doszło.
    Jeszcze jedna, ale istotna wersja dotyczy setki specjalistów od AIDS, którzy oprócz swojej wiedzy na temat zwalczania tej strasznej choroby mieli próbki leku/szczepionki przeciwko AIDS.

    Prezydent Barak O. uważa że to Rosja zastrzeliła cywilny samolot, a jak wiadomo strzelanie dla jaj do cywilnych maszyn to domena wyłącznie amerykanóf (jak np. do irańskiego samolotu w 1988r. dają nawet za to medale:). Nad Donbasem nie latają żadne rosyjskie samoloty, tylko ukraińskie. A boeing nie padł jak wiadomo od BUK-i., tylko padł od myśliwca których Rosjanie z Donbasu nie mają. Świadkowie słyszeli tylko huk powstały w wyniku przywalenia z działka - w zbiornik paliwa boeinga. Na cywilny samolot szkoda przecie rakiet i debilini banderowcy jak dostali do dyspozycji myśliwce polują teraz na cywilne maszyny - tak im zresztą doradziła CIA. Start BUKI jest widoczny bowiem z wielu km (smuga dymu) a nie ma żadnego świadka który by potwierdził i skojarzył smugę dymu z katastrofą. Lepiej żeby nie było świadków, lepiej zastrzelić boeinga z myśliwca :). Wersja z BUK-ą to prosta koczownicza bajka dla debili i dla dzieci też dobra jak "Muminki" które się cieszą radością i życiem i tym ze i w chmurkach latają te buki :-)


    1. Kto potwierdził pułap samolotu na północ od Doniecka około 10.000 m?
    2. Czemu samolot nie leciał przydzielonym mu korytarzem na południe od Doniecka?
    3. Czemu w gazetach i telewizji nie ma informacji o dwu ukraińskich myśliwcach SU, lecących w pobliżu samolotu?
    4. Skąd wiadomo, że samolot został zestrzelony?
    5. Skąd wiadomo, ze rakieta BUK?
    7. Kto jest głównym intrygantem wszelakich wojenek na świecie?
    8. Kto i w jakich okolicznościach zapoczątkował na Ukrainie rozróbę?
    9. Komu zależy na eskalacji tegoż konfliktu?
    Elegancik z muszka udzielił wczoraj wypowiedzi na logicznym myśleniu bazującej.
    Zdarzenie śmierdzi na odległość prowokacja, opisy jego zajścia są tak samo wiarygodne, jak opisy zajścia 9/11,
    gdzie dwa budynki zawaliły się ze strachu, bo samolot w nie uderzył, jeden budynek dlatego, że w niego żaden samolot nie uderzył, w Pentagonie po rzekomym uderzeniu samolotu skromna dziurka w ścianie skutkiem się okazała a w Pensylwanii dół taśmą ogrodzono i te taśmę filmowano, co w dole, nie filmowano.


    Ministerstwo Obrony Rosji domaga się od Kijowa skomentowania wypowiedzi hiszpańskiego kontrolera lotów. Hiszpan twierdzi, że w pobliżu Boeinga 777 zauważono dwa ukraińskie samoloty wojskowe. „Czy Kijów może dzisiaj skomentować doniesienia w sieciach społecznościach hiszpańskiego kontrolera lotów, który pracuje na Ukrainie, że w pobliżu malezyjskiego Boeinga zauważono dwa ukraińskie samoloty wojskowe? Dlaczego Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przystąpiła do analizowania nagrań rozmów ukraińskich kontrolerów lotów z załogą samolotu pasażerskiego i danych z ukraińskich radarów bez międzynarodowych przedstawicieli?” – powiedział wiceminister obrony Rosji Anatolij Antonow.

    Słyszałem że tylko amerykanie mieli możliwość ustalić skąd wystrzelono pocisk a tu nagle Ukraina sama do tego dochodzi po co więc komisja? Sami nagrali rozmowy sami nagrali uciekając baterie sami złapali 2 winnych i sami ustalili skąd wystrzelono rakietę wszystko w 3 dni... Nie uwierzę w to bez niezbitych dowodów to jest jedna wielka farsa pierwsza w historii katastrofa lotnicza wyjaśniona w 3 dni i to można powiedzieć bez ekspertów wiem że są tacy co w to wierzą ehhh no cóż Polacy do inteligencji świata się nie zalicza. Hipoteza z próbą zestrzelenia Putina, nie jest wcale taka bez sensu. Rakiety umieszcza się w rejonie kontrolowanym przez separatystów i stamtąd dokonuje zestrzelania. Rosja nie może nic zarzucić Ukrainie i wraz z nią dławi opór separatystów. Przecież gdyby to zrobili Ukraińcy z obszaru kontrolowanego przez siebie ,to oznaczałoby wypowiedzenie wojny Rosji. I wtedy nawet Jankescy sojusznicy i zachód nie mieliby podstaw do interwencji i pomocy. W taki właśnie sposób powstają prowokacje.


    Ten cały szum medialny przy zbrodniczym zestrzeleniu samolotu pasażerskiego i wojna w strefie gazy ma za zadanie odwrócić uwagę państw i społeczeństw od powołania BRIKS oraz międzynarodowego funduszu inwestycyjnego przy BIKS a także poderwanie zaufania do Rosji. Działania dyplomatyczne Rosji prowadzą do bankructwa USA i pokazania wszystkim że wartość dolara jest oparta na hegemoni USA a nie jego realnej wartości. Jedyne rozwiązanie dla USA to izolacja Rosji lub wyeliminowanie z życia Putina inaczej USA staną się biedniejsze od Sudanu.

    Waszyngton zieje piekielnym fetorem Spośród wszystkich rządów jedynie Waszyngton żąda, aby suwerenne państwa respektowały prawa Waszyngtonu, nawet wtedy, gdy stoją w sprzeczności z prawami tych państw.
    Przykłady można mnożyć w nieskończoność. Np. Zmuszenie Szwajcarii do pogwałcenia historycznych praw o tajemnicy bankowej. Waszyngton karze obywateli innych państw tak jakby byli ichnimi i to bez procesu. Narusza suwerenność innych państw i morduje ich obywateli za pomocą bezzałogowych samolotów, bomb i jednostek specjalnych. Porywa obywateli obcych państw aby ich sądzić w USA według amerykańskiego prawa lub wysyła ich do jeszcze innych państw aby tam byli torturowani w tajnych więzieniach. Waszyngton mówi bankom innych krajów z kim mogą robić interesy, a gdy okażą się nieposłuszni, są szantażowane, aż się nie podporządkują lub ukarze tak, że zagrozi ich istnieniu. W ubiegłym tygodniu zmusił Waszyngton francuski bank do zapłacenia 9 mld $ kary, w przeciwnym razie jego operacje byłyby zablokowane w Ameryce, a to dlatego, że bank ów finansował handel z krajami, których Waszyngton nie akceptuje.

    Waszyngton daje ultimata krajom, aby zachowywały się jako pieski lub „zostaną zbombardowane tak, że powrócą do epoki kamiennej”.

    Waszyngton narusza immunitet dyplomatyczny i siłą zmusza lądować samolotom prezydentów suwerennych państw, aby były nielegalnie przeszukiwane.
    Waszyngton nakazał swym brytyjskim wasalom pogwałcić międzynarodowe prawo i konwencje dotyczące azylu politycznego i odmówić wyjazdu Juliana Assange do Ekwadoru
    Waszyngton nakazał Rosji naruszyć własne prawo i wydać Edwarda Snowdena.
    Rosja jest na tyle silna, aby odmówić poleceniu Waszyngtonu

    --
    ************************************************************
    Motto Życiowe:
    1.Mów prawdę, albo milcz.
    2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
  • 1fatum Re: Kto winien tej Katastrofie ? 19.07.14, 16:48
   Może nie bierzemy pod uwagę ostrzeżenia skierowanego przeciwko Malezji, która podpadła bo rozlicza jankeskich zbrodniarzy wojennych
   " Bush, Cheney, Rumsfeld i inni uznani za zbrodniarzy wojennych przez Międzynarodowy Trybunał w Kuala Lumpur


   Kuala Lumpur, 11 maja 2012


   Trybunał ds. Zbrodni Wojennych w Kuala Lumpur jednogłośnie wydał werdykt skazujący na byłego Prezydenta Stanów Zjednoczonych George'a W. Bush'a i jego współpracowników w trakcie przesłuchań, które rozpoczęły się w poniedziałek 7 maja 2012.

   Trybunał uznaje oskarżonych, byłego prezydenta USA George'a W. Busha i jego współpracowników:

   Richard'a Cheney'a, byłego wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych,
   Donalda Rumsfelda, byłego Sekretarza Obrony,
   Alberto Gonzalesa, byłego doradcę prezydenta Busha,
   Davida Addingtona, byłego radcę prawnego wiceprezydenta,
   Williama Haynesa II, byłego radcę prawnego Sekretarza Obrony,
   Jay'a Bybee, byłego asystenta Prokuratora Generalnego oraz
   Johna Choon Yoo, byłego zastępcę Prokuratora Generalnego,

   winnych zarzucanych im czynów i skazuje jako zbrodniarzy wojennych za tortury i okrutne, nieludzkie i poniżające traktowanie ofiar.

   Na początku tygodnia sąd wysłuchał zeznań trzech świadków: Abbasa Abid'a Moazzam Begg'a i Jameelah Hameedi. Dotyczyły one ciężkich tortur, jakich doświadczyli w trakcie uwięzienia. Trybunał wysłuchał także dwóch innych świadectw - obywatela irackiego Ali Shalal'a i Rhuhel Ahmeda, obywatela brytyjskiego.

   Zeznania wykazały, że Abbas Abid, 48-letni główny inżynier w Ministerstwie Nauki i Technologii miał wyrywane szczypcami paznokcie. Ali Shalal był podłączany do gołych przewodów elektrycznych, rażony prądem i wieszany na ścianie. Moazzam Begg był bity narzędziami, pałkami, grubymi kablami, metalowymi rurami i pasami blachy. Jameelah, naga i upokorzona, została użyta jako ludzka tarcza podczas transportu śmigłowcem. Wszyscy ci świadkowie mają obrażenia do dziś.

   Świadkowie ci zostali wzięci do niewoli i przetrzymywani w więzieniach w Afganistanie (Bagram), w Iraku (Abu Gharib, Bagdad International Airport), a dwóch z nich, Moazzam Begg'a i Rhuhel Ahmeda, przewieziono do Guantanamo.

   W swoim wystąpieniu, które trwało cały dzień, prokuratura wykazała szczegółowo, w jaki sposób decydenci na najwyższym szczeblu - Prezydent Bush, Wiceprezydent Cheney, Sekretarz Obrony Rumsfeld, wspomagani i podżegani przez prawników, dowódców oraz urzędników CIA - wszyscy działali w porozumieniu. Tortury były systematycznie stosowane i stały się akceptowaną normą.

   Według prokuratury, zeznania wszystkich świadków pokazują długotrwały proces popełnionych na nich brutalnych, barbarzyńskich, okrutnych i nieludzkich traktowań. Te akty zbrodni były stosowane kumulatywnie, aby wyrządzić najgorszy możliwy ból i cierpienie.

   Po godzinach obrad, Trybunał w wyroku, który został odczytany przez przewodniczącego trybunału Tan Sri Dato Lamin bin Haji Mohd Yunus Lamin, uznał, że prokuratura ustaliła ponad wszelką wątpliwość, że oskarżeni, były prezydent George Bush i jego współpracownicy, byli zaangażowani w sieć instrukcji, notatek, dyrektyw, porad prawnych i działań, które miały wspólny plan i cel, wspólne przedsięwzięcie i/lub konspirację w celu popełnienia zbrodni tortur i zbrodni wojennych, w tym wspólny plan i cel popełnienia następujących przestępstw w związku z "wojną z terroryzmem" i wojnami wywołanymi przez USA i inne państwa w Afganistanie i Iraku:

   (a) tortury,
   (b) tworzenie, zatwierdzanie i wdrażanie systemu dotyczącego okrutnego, nieludzkiego i
   poniżającego traktowania,
   (c) naruszanie międzynarodowego prawa zwyczajowego,
   (d) naruszanie konwencji przeciwko torturom z 1984 roku,
   (e) naruszanie Konwencji Genewskiej III i IV z 1949 roku,
   (f) naruszanie Artykułu 3 Konwencji Genewskiej z 1949 roku,
   (g) naruszanie Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i Karty Narodów Zjednoczonych.

   Trybunał uznał, że prokuratura ustaliła ponad wszelką wątpliwość, że oskarżone osoby są indywidualnie i wspólnie odpowiedzialne za wszystkie zbrodnie popełnione w dążeniu do ich wspólnego planu i celu, na podstawie zasad ustanowionych w art. 6 Karty Międzynarodowego Trybunału Wojskowego w Norymberdze, który stanowi, między innymi:

   "Przywódcy, organizatorzy, podżegacze i wspólnicy uczestniczący w formułowaniu lub wykonaniu wspólnego planu albo zmowy w celu popełnienia zbrodni wojennych są odpowiedzialni za wszystkie czyny popełnione przez każdą osobę w wykonaniu takiego planu."

   Zasady Karty Norymberskiej i Orzeczeń Norymberskich zostały przyjęte w ramach międzynarodowego prawa zwyczajowego przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Rząd Stanów Zjednoczonych podlega zwyczajowemu prawu międzynarodowemu oraz Zasadom Karty Norymberskiej i Orzeczeń Norymberskich.

   Trybunał stwierdził, że prokuratura udowodniła ponad wszelką wątpliwość, że oskarżeni prawnicy, wydawali 'porady prawne', które stwierdzały, że "Konwencje Genewskie nie stosują się w odniesieniu do zatrzymanych z al-Kaidy i talibów oraz że nie było tortur w rozumieniu Konwencji o Torturach, a wzmocnione techniki przesłuchań (polegające na okrutnym, nieludzkim i poniżającym traktowaniu) były dopuszczalne."

   Prokuratura stwierdziła również ponad wszelką wątpliwość, że oskarżeni prawnicy "dobrze wiedzieli, że ich rady zostaną zastosowane i w rzeczywistości zostały zastosowane, a takie doradztwo utorowało drogę do łamania prawa międzynarodowego, Konwencji Genewskich i Konwencji o Torturach ".

   Rady oskarżonych prawników były wiążące dla oskarżonych Busha, Rumsfelda i Cheneya, z których każdy polegał na radach oskarżonych prawników. Inni, jak np. dyrektor CIA George Tenet i Diane Beaver, oficer wykonawczy w Guantanamo, również polegali na radach oskarżonych prawników. Prokuratura ustaliła ponad wszelką wątpliwość, że oskarżeni prawnicy ponoszą odpowiedzialność karną za swoje czyny i za udział we wspólnym przedsięwzięciu kryminalnym.

   Przewodniczący odczytał, że Trybunał zarządził odszkodowania, odpowiednie do nieodwracalnej szkody, ran, bólu i cierpień jakich doznały ofiary zbrodni wojennych. Choć Trybunał jest świadomy swego statusu jedynie trybunału sumienia, bez realnej władzy egzekucji wyroków, stwierdza, że świadkom w tym przypadku przysługuje ex justitia wypłata odszkodowań przez 8 skazanych osób i ich rząd.

   Trybunał ma nadzieję, że świadkowie zaopatrzeni w ustalenia tego Trybunału, znajdą w niedalekiej przyszłości państwo lub podmiot międzynarodowego wymiaru sprawiedliwości zdolny i chętny do wyegzekwowania werdyktu tego Trybunału wobec 8 skazanych osób i ich rządu. Przyznane przez Trybunał odszkodowania powinny zostać przedłożone Komisji Zbrodni Wojennych w celu ułatwienia ustalenia i poboru odszkodowań przez ofiary skarżących zbrodnię wojenną.

   Prezes Trybunału odczytał: "Jako Sąd sumienia, Trybunał jest w pełni świadomy, że jego werdykt ma charakter jedynie deklaratoryjny. Trybunał nie ma kompetencji wykonawczych ani władzy narzucenia kary pozbawienia wolności na żadną z 8 skazanych osób. To co możemy zrobić, na mocy artykułu 31 rozdziału VI części 2 Karty to zalecenie Komisji Zbrodni Wojennych w Kuala Lumpur przedstawienie tego werdyktu skazania przez Trybunał, jak również protokołu z postępowania, Prokuratorowi Generalnemu Międzynarodowego Trybunału Karnego, a także ONZ i Radzie Bezpieczeństwa.

   Trybunał zaleca również Komisji Zbrodni Wojennych w Kuala Lumpur umieścić nazwiska wszystkich 8 skazanych osób w Rejestrze Zbrodniarzy Wojennych i opublikować.
   Trybunał zaleca także Komisji Zbrodni Wojennych dać najszerszy międzynarodowy rozgłos temu wyrokowi i przyznanym odszkodowaniom, ponieważ dotyczą one uniwersalnych zbrodni, dla których istnieje odpowiedzialność narodów do wszczynania postępowań i ścigania zbrodniarzy, jeśli którykolwiek z nich znajdzie się w zasięgu jurysdykcji danego kraju."
   --
   ************************************************************
   Motto Życiowe:
   1.Mów prawdę, albo milcz.
   2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub n
   • 1fatum Re: Kto winien tej Katastrofie ? 19.07.14, 16:50
    Doradcy z USA nie próżnują na Ukrainie.Tak się tworzy narody terrorystyczne.5 mln. terrorystów.

    Ukraina w drodze złożenia pozwów w międzynarodowych instytucjach sądowych będzie domagała się uznania proklamowanych w trybie jednostronnym Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej za organizacje terrorystyczne.

    Biuro prasowe prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki poinformowało, że prezydent wypowiedział się w tej sprawie na spotkaniu z szefem MSZ Holandii Fransem Timmermansem, który przyjechał do Kijowa w związku z katastrofą Boeinga.

    Czytaj dalej: Tekst linka

    --
    ************************************************************
    Motto Życiowe:
    1.Mów prawdę, albo milcz.
    2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
  • kikut5 Re: Kto winien tej Katastrofie ? 19.07.14, 18:12
   Zbrodniarze rosyjscy zostaną ukarani. Polacy już się o to postarają. Wkrótce zacznie się atak na Krym i Donbas.
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16347724,_Mamy_dwa_BUKi__bedziemy_ich_stracac____Wlasnie_trafilismy.html?lokale=warszawa#BoxWiadTxt
   Wczoraj trafiliśmy dwa samoloty Su, dzisiaj - kolejne dwa. Dzięki Bogu przywieźli dziś rano Buk. Zrobiło się lżej, ale i tak jest ciężko - mówi jeden z separatystów. Rozmowy dotyczą głównie przygotowań separatystów do użycia systemu Buk.
   Służba Bezpieczeństwa Ukrainy ujawniła kolejne nagrania, które mają dowodzić winy separatystów za zestrzelenie malezyjskiego boeinga.
   • 1fatum Re: Kto winien tej Katastrofie ? 19.07.14, 19:30
    kikut5 napisał:

    > Zbrodniarze rosyjscy zostaną ukarani. Polacy już się o to postarają. Wkrótce za
    > cznie się atak na Krym i Donbas.
    > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16347724,_Mamy_dwa_BUKi__bedziemy_ich_stracac____Wlasnie_trafilismy.html?lokale=warszawa#BoxWiadTxt
    > Wczoraj trafiliśmy dwa samoloty Su, dzisiaj - kolejne dwa. Dzięki Bogu przywieź
    > li dziś rano Buk. Zrobiło się lżej, ale i tak jest ciężko - mówi jeden z separa
    > tystów. Rozmowy dotyczą głównie przygotowań separatystów do użycia systemu Buk.
    > Służba Bezpieczeństwa Ukrainy ujawniła kolejne nagrania, które mają dowodzić wi
    > ny separatystów za zestrzelenie malezyjskiego boeinga.

    *************************************

    O innych narodach per bandyci, lub zbrodniarze, możesz się wypowiadać w swoim towarzystwie.
    Dokąd nie ma prawomocnego wyroku pozwalającego na podobne określenia, takie wypowiedzi będą kasowane jako naruszające regulamin lub zasady dobrego wychowania.
    Będzie lepiej, jeżeli epitety zachowasz na inne fora.
    Potraktuj to jako ostrzeżenie.

    --
    ************************************************************
    Motto Życiowe:
    1.Mów prawdę, albo milcz.
    2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
    • 1fatum Re: Kto winien tej Katastrofie ? 19.07.14, 19:40
     Bardziej myślący Internauci jak wszyscy mają mózg. Oprócz mózgu mają rozum, a nie kikut rozumu i robią z niego użytek:

     Jakie dowody? Nagrana rozmowa? Kto rozmawia i jakie NIEZALEŻNE źródła mogą to potwierdzić? Filmik z transportowana wyrzutnia BUK? Kiedy i gdzie był nagrany? Do kogo należała ta wyrzutnia? Ukraińcy tez takie maja! Jaki dziwny zbieg okoliczności ze strona kijowska go natychmiast zdobyła a na ciężarówce podwinęła się plandeka!? Pewnie jutro "znajda" kartkę z "własnoręcznym" rozkazem Putina żeby zestrzelić ten samolot.
     Kto odniesie korzyści na tym tragicznym wydarzeniu? Odpowiedz na to pytanie wskaże nam sprawców!
     --
     ************************************************************
     Motto Życiowe:
     1.Mów prawdę, albo milcz.
     2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
     • 1fatum Re: Kto winien tej Katastrofie ? 19.07.14, 19:40
      to banderowcy zmienili trasę lotu tak by MH 17 ponad terenem walk i by mogli zestrzelić i zgonić winne na separatystów
      link do zmienionej trasy lotu
      flightaware.com
      link do stałej trasy
      flightaware.com
      Na dodatek ukraińska kontrola lotów odmówiła żądaniu pilota by mógł lecieć powyżej zasięgu rakiet
      wiadomosci.gazeta.pl
      antiwar.com
      rinf.com
      --
      ************************************************************
      Motto Życiowe:
      1.Mów prawdę, albo milcz.
      2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
      • 1fatum Re: Kto winien tej Katastrofie ? 19.07.14, 19:45
       Zestrzelili z procy!
       Żadne źródła nie potwierdzają posiadania przez POWSTAŃCÓW takiej broni przeciwlotniczej.
       Ponieważ samolot eksplodował dopiero na ziemi, a nie w powietrzu, co jest niemożliwe w przypadku "napotkania" 80-kg głowicy rakietowej z heksogenem, najprawdopodobniej samolot został strącony przez UPAinę ogniem strzeleckim z samolotu, albo doszło do zderzenia samolotu wojskowego z cywilnym.
       --
       ************************************************************
       Motto Życiowe:
       1.Mów prawdę, albo milcz.
       2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
     • 1fatum Re: Kto winien tej Katastrofie ? 20.07.14, 09:04
      Rakieta, to nie śrut wylatujący z wiatrówki. Po odpaleniu są widoczne spaliny w postaci smugi od miejsca odpalenia do miejsca trafienia. Nikt takiego czegoś nie zaobserwował.
      Ukraina nie jest wiarygodna, bo to ona najwięcej może na tragedii skorzystać, a wszelkie informacje nie są poparte dowodami. Podobnie uważają Internauci:


      ~ozon : Ani Ukraina, Rosja czy Separatyści nie są wiarygodni w tej sprawie. Dziwne jest to , że Malezyjczycy chcieli zmiany parametrów lotu nad Ukrainą ale nie dostali takiej zgody od ukraińskich kontrolerów. Wręcz kazano zejść im jeszcze niżej w miejsce gdzie wcześniej zestrzelono samolot, tak przynajmniej podają media. Jeśli tak było to zarówno Kijów jak i Separatyści są winni nie wiem czy Kijów nie bardziej. Bezmyślność czy prowokacja? Inna sprawa to udział USA. Wiadomo z historii, że państwo to aby przystąpić do wojny w europie musi mieć powody. W obydwu wojnach światowych miedzy innymi było to zatopienie dużego statku pasażerskiego , które wywoływało odurzenie opinii publicznej w USA. Dziś nie ma wielkich liniowców pływających (np Lusitania) są latające. Czy to wstęp do nowego zaangażowania Ameryki w Europie?

      --
      ************************************************************
      Motto Życiowe:
      1.Mów prawdę, albo milcz.
      2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
      • 1fatum Re: Kto winien tej Katastrofie ? 20.07.14, 09:06
       Jak tylko Ukraińcy dotrą w miejsce z którego rzekomo wystrzelona została rakieta, jestem przekonany że natychmiast w internecie ukarzą się zdjęcia śladów gąsienic, spalonej ziemi wskutek odpalenia rakiety, a jak dobrze pójdzie to i wykonane przez przypadkowych i anonimowych mieszkańców zdjęcia strzelającego buk-a czy nawet pozostawiony na miejscu zupełnie przypadkowo mundur rosyjskiego sołdata z paszportem w kieszeni. A może nawet podręcznikiem obsługi BUK-a.

       I na koniec pytanie ...
       Skoro zrobili to separatyści czy tez Rosja, to dlaczego niewinny Kijów nie chce zgodzić się na zawieszenie broni i dopuszczenie międzynarodowej komisji tylko za wszelka cenę stara się dotrzeć i opanować zarówno miejsce skąd rzekomo strzelano jak i samo miejsce katastrofy ?
       --
       ************************************************************
       Motto Życiowe:
       1.Mów prawdę, albo milcz.
       2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
       • 1fatum Re: Kto winien tej Katastrofie ? 20.07.14, 09:09
        28.06.2014 - rzecznik ukraińskich "sił antyterrorystycznych" (wynika , że całe wojsko ukraińskie to antyterroryści) Ołeksij Dmytraszkiwskyj:

        Rano doszło do ataku na jednostkę obrony przeciwlotniczej. Dmytraszkiwskyj powiedział, że na terenie jednostki znajduje się system rakietowy Buk, ale nie działa. Pytany, czy jego zdaniem napastnicy będą w stanie uruchomić system rakietowy, odparł: nie sądzę, żeby to im było potrzebne. A może jednak było ? A może to ten zestaw rakietowy został wykorzystany ? A może to strzelali Ukraińcy ? Pytanie brzmi też : dlaczego władze Ukrainy nie zamknęły przestrzeni powietrznej nad Donbasem wiedząc , że ich przeciwnik dysponuje takimi rakietami?
        Przypadek ?
        A może celowe działanie ukierunkowane na spowodowanie międzynarodowego skandalu ?
        --
        ************************************************************
        Motto Życiowe:
        1.Mów prawdę, albo milcz.
        2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
  • ballest Re: FBI w drodze na Ukrainę 19.07.14, 18:53
   1. Kto potwierdził pułap samolotu na północ od Doniecka około 10.000 m?
   2. Czemu samolot nie leciał przydzielonym mu korytarzem na południe od Doniecka?
   3. Czemu w gazetach i telewizji nie ma informacji o dwu ukraińskich myśliwcach SU, lecących w pobliżu samolotu?
   4. Skąd wiadomo, że samolot został zestrzelony?
   5. Skąd wiadomo, ze rakieta BUK?
   7. Kto jest głównym intrygantem wszelakich wojenek na świecie?
   8. Kto i w jakich okolicznościach zapoczątkował na Ukrainie rozróbę?
   9. Komu zależy na eskalacji tegoż konfliktu?
   Elegancik z muszka udzielił wczoraj wypowiedzi

   GENAU o to chodzi - a zachodnie media bez jednego dowodu juz wyszukaly winnego- jo nie wiem kto zestrzelou, ale jak z premedytacja to tylko UKRAINA .
   --
   pyrsk
   Ballest
   "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
   Gleiwitz
  • kikut5 Tak terroryści wywożą system Buk do Rosji 19.07.14, 19:24


   Na tym Buku brakuje rakiety. MSW Ukrainy publikuje film

   Ministerstwo spraw wewnętrznych Ukrainy opublikowało film, na którym nagrano ciężarówkę przewożącą na lawecie system obrony przeciwlotniczej Buk. "Widać na nim dwa skrajne pociski. Środkowy jest niewidoczny" - napisał na swoim profilu na Facebooku szef MSW Arsen Awakow. To kolejne doniesienia ws. Buka należącego najpewniej do terrorystów z pogranicza ukraińsko-rosyjskiego.
  • kikut5 Cameron: winna będzie Rosja 20.07.14, 09:52
   Wojska NATO na Ukrainie. Tego będą się domagać Polacy. Krym i Donbas będą ukraińskie. Rusy tak jak Niemcy zostaną wysiedleni.
   wyborcza.pl/1,75477,16351325,Cameron__jesli_separatysci_stoja_za_katastrofa__winna.html
   Brytyjski premier David Cameron oświadczył, że jeśli zostanie udowodnione, że separatyści stoją za zestrzeleniem malezyjskiego samolotu na wschodzie Ukrainy, wówczas Rosja będzie winna destabilizacji kraju. Skrytykował niektóre kraje UE za opieszałość.
   "Musimy w pełni ustalić, co się stało. Ale coraz więcej dowodów prowadzi do jasnego wniosku: malezyjski samolot został wysadzony w powietrzu.
  • 1fatum Re: Kto winien tej Katastrofie ? 20.07.14, 10:35
   A oto ci nowi demokraci-antykomuniści w działaniu: Julia Tymoszenko, która wspólnie z faszystą Ołehem Tiahnybokiem liderem partii Swoboda wystąpili na sesji Rady Obwodu Lwowskiego z projektem uchwały zakładającej ustanowienie dnia pamięci dla ofiar polskiego terroru we Lwowie we wrześniu 1939 roku.
   A z okazji 68 rocznicy utworzenia 14 Dywizji Grenadierów Waffen SS „Galizien”, której powstanie wspierał hitlerowski generalny gubernator Hans Frank, 28 kwietnia 2011 odbył się we Lwowie marsz „nacjonalistów autonomicznych” pod hasłem: »Myśmy za mało was Polaków wywieszali«

   Czy potrzebny jest jeszcze komentarz?
   --
   ************************************************************
   Motto Życiowe:
   1.Mów prawdę, albo milcz.
   2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
   • ballest Re: Kto winien tej Katastrofie ? 22.07.14, 18:26
    Rada Bezpieczeństwa ONZ wezwała do pociągnięcia do odpowiedzialności osoby odpowiedzialne za katastrofę malezyjskiego Boeinga i do zapewnienia bezstronnego i niezależnego międzynarodowego dochodzenia przyczyn tragedii. Te żądania zostały określone w rezolucji zatwierdzonej jednogłośnie 22 czerwca.

    Rosja zaakceptowała decyzję Holandii o odegraniu głównej roli w dochodzeniu w sprawie katastrofy i oskarżyła Ukrainę o „rozpowszechnianie fałszywych informacji” w tej kwestii.

    Moskwa jest gotowa wysłać swoich przedstawicieli, aby wzięli udział w dochodzeniu przyczyn katastrofy malezyjskiego Boeinga na Ukrainie. Poinformował o tym stały przedstawiciel Rosji przy ONZ Witalij Czurkin. Jednocześnie dyplomata wyraził nadzieję, że przywództwo Holandii w dochodzeniu pozwoli przeprowadzić je jak najbardziej obiektywnie i skutecznie.

    Witalij Czurkin z trybuny Rady Bezpieczeństwa ONZ oskarżył Kijów o próby fałszerstwa:

    Kijów rozpoczął źle - od rozpowszechniania fałszywych informacji, w tym także w sali Rady Bezpieczeństwa. Jak się okazało, nagłośnione nagrania rozmów dowódców sił samoobrony, zostały skomponowane z kilku rozmów, w tym także z nagrań przed incydentem z 17 lipca. A opublikowany przez ministra spraw wewnętrznych Ukrainy film, który przedstawia rzekomo wywóz przeciwlotniczego systemu rakietowego Buk na terytorium Rosji, w rzeczywistości został nakręcony na kontrolowanym przez Kijów terytorium. I jeśli to on strzelał, to za tym w żadnym wypadku nie kryją się siły samoobrony.

    Dosłownie kilka minut przed katastrofą nad południowo-wschodnimi rejonami Ukrainy przelatywał satelita Stanów Zjednoczonych. Jest on przeznaczony do wykrywania i monitorowania startów rakiet o różnym zasięgu. W poniedziałek oświadczył to w Moskwie dowódca Głównego Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych FR Andriej Kartapołow. Generał poprosił Waszyngton o przedstawienie zdjęć z tego satelity społeczności światowej do szczegółowych badań.

    Rosyjscy wojskowi zarejestrowali także myśliwiec ukraińskich sił powietrznych Su-25 w pobliżu Boeinga. Po tym, jak Boeing zniknął z radarów, samolot wojskowy krążył nad miejscem katastrofy. Andriej Kartapołow przytoczył szczegóły i zażądał wyjaśnienia tego faktu, który Kijów do tej pory kategorycznie odrzuca:

    Odległość samolotu Su-25 od Boeinga wynosiła od 3 do 5 kilometrów. Zgodnie z jego specyfikacjami Su-25 jest w stanie osiągnąć wysokość 10 tysięcy metrów. Do jego standardowego uzbrojenia należą rakiety klasy „powietrze-powietrze” R-60, które pozwalają na przechwytywanie i rażenie celów do 12 kilometrów, gwarantowane w odległości do 5 kilometrów. W jakim celu samolot bojowy leciał wzdłuż trasy lotnictwa cywilnego prawie jednocześnie i na tym samym poziomie z samolotem pasażerskim? Chciałbym uzyskać odpowiedź na to pytanie.

    Istnieją także inne szczegóły katastrofy zarejestrowane przez rosyjskie środki obiektywnej obserwacji. Lecąc nad obwodem donieckim Boeing 777 zboczył z korytarza trasy powietrznej o 14 kilometrów na północ. Następnie samolot próbował wrócić na trasę, ale nie zdążył powrócić do jej granic. Przyczyny takich działań pilotów można będzie określić dopiero po odczytaniu rejestratorów pokładowych i rozmów pilotów z ukraińską służbą dyspozytorską.

    Rosyjscy wojskowi dysponują jeszcze jednym dowodem na ewentualny związek ukraińskich wojskowych z tragedią. W dniu katastrofy jednostka ukraińskiej obrony powietrznej pod Donieckiem składała się z „trzech lub czterech przeciwlotniczych systemów rakietowych Buk-M1. Jednocześnie trasa powietrzna zestrzelonego samolotu przebiegała przez strefę ich działań. Są zdjęcia satelitarne miejsc położenia tych Buków, wykonane między 14 a 18 lipca. Na zdjęciach widać, że jedna z baterii Buk w dzień katastrofy została przeniesiona maksymalnie blisko terytorium kontrolowanego przez siły samoobrony i znajdowała się 50 kilometrów od Doniecka. Jednak już następnego dnia po katastrofie ta bateria została wycofana z zajmowanej pozycji. Kijów nie komentuje tego faktu.

    Moskwa jest gotowa przekazać międzynarodowym ekspertom te i inne posiadane przez nią dane do uczciwego, przejrzystego i bezstronnego śledztwa w sprawie przyczyn katastrofy.

    22 lipca okazało się, że siły samoobrony zgodnie z obietnicą przekazały przedstawicielom Malezji czarne skrzynki znalezione na miejscu katastrofy.
    Czytaj dalej: polish.ruvr.ru/2014_07_22/Rosja-oskarzyla-Ukraine-o-rozpowszechnianie-falszywych-informacji-nt-sytuacji-z-Boeingiem-2514/

    --
    pyrsk
    Ballest
    "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
    Gleiwitz
  • 1fatum Re: Kto winien tej Katastrofie ? 25.07.14, 23:37
   Internauta pisze:

   Taka sama propaganda ukraińska jak z tym pierścionkiem i zabawką. Ja akurat widziałam kompletne nagrania na YouTube. Na pierwszym była pokazana ekipa przeszukująca teren i jeden z mężczyzn schował pierścionek do worka w którym były już inne przedmioty. Nie był tam sam. Nie ma żadnego dowodu na to, że ten pierścionek ukradł. Na drugim nagraniu był pokazany mężczyzna który trzymał w ręku zabawkę i pokazywał całemu światu. Potem położył zabawkę z szacunkiem na ziemi, zdjął czapkę i się przeżegnał. Ale Ukraińcy wycięli tylko kawałek filmu. Takiej zakłamanej swołoczy jak Ukraińcy to na świecie nie znajdziesz.   W Necie pokazywali nam do znudzenia „Separatystę” z dziecięcą zabawką w ręku. Teksty pisane nie dawały cienia wątpliwości, że to grabieżca i cmentarna hiena.
   Jak było naprawdę powie nam film.

   Tekst linka

   My sami powinniśmy, choćby na tej podstawie wyrobić sobie zdanie, kto nas oszukuje.

   Prymitywna propaganda!

   Nie chodzi o Ukrainę, ale o fakt w jaki sposób manipuluje się społeczeństwem.
   Ze zdjęcia, z filmu wycina się jedną klatkę i w zależności którą, mamy odpowiedni wydźwięk.
   Taki sposób manipulacji obrazem jest znany od dawna.

   W podręcznikach i innych publikacjach mamy pokazywanego okrutnego żołnierza Wehrmachtu, który celuje w stronę kobiety z dzieckiem.

   Możemy powiedzieć, że to sku***n!


   http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ah/hb/pn9u/7J7dkldFSxiUw86YaX.jpg" border="0" alt="http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ah/hb/pn9u/7J7dkldFSxiUw86YaX.jpg">

   Kiedy zobaczymy cała fotografię, to zrozumiemy, że żołnierz narażając samego siebie, stoi i ogniem swojej broni pomaga kobiecie w ucieczce.

   http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ah/hb/pn9u/mxw64XGtLbWTkJL3yX.jpg" border="0" alt="http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ah/hb/pn9u/mxw64XGtLbWTkJL3yX.jpg">

   Dziś wciskają nam podobną chamską i prymitywną propagandę, na którą dają się na
   brać jedynie prostacy, tak prości jak ta propaganda.

   Chyba lepiej pozostać „niewierzącym”.

   --
   ************************************************************
   Motto Życiowe:
   1.Mów prawdę, albo milcz.
   2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
  • 1fatum Re: Kto winien tej Katastrofie ? 26.07.14, 10:37
   Opinie, oskarżenia i logiczne wypowiedzi.
   My dysponujemy medialnymi informacjami, które mogą celowo dezinformować. Warto jednak poznać i takie jak poniższa:

   Tekst linka

   --
   ************************************************************
   Motto Życiowe:
   1.Mów prawdę, albo milcz.
   2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
  • 1fatum Zasłona dymna znika 26.07.14, 19:51
   Wszystko, co do tej pory ujawniano w sprawie zestrzelenia samolotu skrywała zasłona dymna propagandy i przekłamania. Być może liczono na inny scenariusz po zestrzeleniu. Jednak zasłona dymna zaczyna znikać i ukazują się fakty. Dla niektórych niewygodne.

   Tekst linka


   --
   ************************************************************
   Motto Życiowe:
   1.Mów prawdę, albo milcz.
   2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
   • ballest Re: Zasłona dymna znika 27.07.14, 14:05
    "Wokół katastrofy narosło już tyle niejasności, że najwyższy czas, aby coś zacząć wyjaśniać, bo obecnie mamy tylko zderzenie dwóch wersji propagandowych, które dla każdej ze stron są korzystne. To jednak nie jest korzystne dla prawdy o tej katastrofie."

    --
    pyrsk
    Ballest
    "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
    Gleiwitz
    • 1fatum Re: Zasłona dymna znika 31.07.14, 16:05
     Tutaj kilka ciekawostek odnośnie tej katastrofy:

     - samolot leciał międzynarodowym korytarzem aż doleciał do Donietska, wtedy raptownie zboczył z kursu na północ. Zejście z kursu w lewo wynosiło do 15 km.
     - następnie próbował powrócić na poprzedni kurs, ale piloci nie mieli szansy wykonania tego manewru.
     - o 17:20 samolot zaczął tracić szybkość, a o 17:23 zniknął z rosyjskich radarów.
     - nie wiadomo czemu samolot zboczył z kursu, prawdopodobnie wykonywał polecenia ukraińskich kontrolerów z Dniepropietrowska. Ale analiza danych z czarnych skrzynek powinna odpowiedzieć na te pytanie, po odsłuchaniu zapisów rozmów.
     - Ukraińcy mieli 3-4 bataliony wyposażone w BUK M1 w rejonie Doniecka w dniu katastrofy. BUK M1 może zwalczać cele powietrzne w odległości do 35 km i wysokości 22 km.
     - Jaki był cel rozlokowania tylu systemów rakietowych w okół Doniecka, skoro powstańcy nie mają lotnictwa?
     - Trasa obrana przez samolot i miejsce w którym go zastrzelono były w zasięgu ukraińskich wyrzutni BUK.
     - Na zdjęciach satelitarnych z 14 lipca widać wyrzutnię BUK 8 km na północny-zachód od Ługańska i radary BUK 5 km na północ od Donietska.
     - Na zdjęciach tego samego rejonu z 17 lipca po katastrofie już ich nie widać, zniknęły.
     - Na innym z kolei zdjęciu widać baterię BUK we wsi Zaroshinskoe, 50 km na wschód od Donietska. Nie wiadomo dlaczego, ukraiński BUK znalazł się na terenie kontrolowanym przez powstańców tuż przed tragedią. Oczywiście bateria zniknęła z tego miejsca 18 lipca.
     - 17 lipca zauważono wzmożoną aktywność ukraińskich radarów Kupol M1 9S18, jest to sprzęt wspomagający BUK w namierzaniu celów. W dniu zastrzelenia samolotu działało wtedy 9 takich radarów.
     - Następnego dnia aktywność ukraińskich radarów gwałtownie maleje, aktywne były zaledwie 3 stacje tego typu.
     - Rosyjskie systemy monitoringu wykazały także obecność samolotu bojowego, najprawdopodobniej SU-25 podchodzący do samolotu malezyjskiego.
     - SU-25 był od 3-5 km od tej maszyny, SU-25 jest zdolny do osiągania pułapu 10 km przez krótki czas i jest uzbrojony w rakiety R-60 powietrze-powietrze mogące zwalczać cele w zasięgu do 12 km, a cele w odległości do 5 km ze 100% dokładnością.
     - Co robił samolot wojskowy w korytarzu przeznaczonym dla maszyn cywilnych lecąc nie mal w tym samym czasie i na tej samej wysokości co samolot pasażerski?
     - Rosyjska Federalna Agencja Transportu Powietrznego ujawniła dane z centrum kontroli lotów z Rostova, oraz z radarów Rosyjskiego MON na których widać ślad lecącego Boeinga 777. O godz 17:20 samolot zaczyna gwałtownie tracić prędkość, co jest wyraźnie widoczne w metryce danych o locie.
     - O 17:21 i 35 sek. szybkość spada do ok. 200 km/h Pojawia się wtedy ślad nowego obiektu który jest nieprzerwanie widoczny przez następne 4 minuty przez stację radarową w Ustanietsku
     - Wieża kontroli lotów usiłowała zidentyfikować obiekt, ale nie była w stanie uzyskać żadnego odczytu, najprawdopodobniej dlatego że ten nowy obiekt nie był wyposażony w transponder.
     - Ukraińskie władze twierdzą że nie było wtedy nad tym rejonem żadnych samolotów bojowych... Więc kto tu kłamie?
     - być może to jest przypadek, ale amerykański satelita przelatywał nad tym rejonem dokładnie wtedy kiedy spadł samolot. Jest to satelita mogący wykrywać odpalenie rakiet o różnym zasięgu.
     - Media podawały video systemów BUK rzekomo transportowanych z Ukrainy do Rosji. Video jest spreparowane i sfilmowane w Krasnoarmiejsku co widać na bilbordzie reklamującym dealera samochodów, przy ulicy Dniepropietrovsk 34.
     - Krasnoarmoiejsk był pod kontrolą wojsk ukraińskich od 11 maja. Rodzi to więc kilka pytań: Skąd wziął się tan ten system BUK, gdzie go transportowano i dlaczego brakuje na nim dwóch rakiet?
     --
     ************************************************************
     Motto Życiowe:
     1.Mów prawdę, albo milcz.
     2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
     • ballest Re: Zasłona dymna znika 31.07.14, 18:02
      " być może to jest przypadek, ale amerykański satelita przelatywał nad tym rejonem dokładnie wtedy kiedy spadł samolot. Jest to satelita mogący wykrywać odpalenie rakiet o różnym zasięgu.
      - Media podawały video systemów BUK rzekomo transportowanych z Ukrainy do Rosji. Video jest spreparowane i sfilmowane w Krasnoarmiejsku co widać na bilbordzie reklamującym dealera samochodów, przy ulicy Dniepropietrovsk 34.
      - Krasnoarmoiejsk był pod kontrolą wojsk ukraińskich od 11 maja. Rodzi to więc kilka pytań: Skąd wziął się tan ten system BUK, gdzie go transportowano i dlaczego brakuje na nim dwóch rakiet? "

      wszystko wskazuje na to, ze to byla kolejna prowokacja CIA i Ukrainy.
      --
      pyrsk
      Ballest
      "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
      Gleiwitz
      • 1fatum Re: Zasłona dymna znika 31.07.14, 18:53
       Jak każda prowokacja ładnie wygląda w fazie planów. Później pojawiają się nieprzewidziane okoliczności.

       Prosta logika podpowiada, że gdyby tak było jak tego chce U$A i banderowcy, to wszystkie newsy pokazywałyby start rakiety, oraz zaznaczoną linię frontu i granicę z Rosją.

       Jeżeli tego brak, a dopiero po dłuższym czasie pojawiają się zdjęcia bez ich geograficznej lokalizacji, to na pewno coś pokombinowano.
       Dlaczego czekano tak długo z ujawnieniem fotek?

       - Jedyna logiczną odpowiedzią, jest ta - potrzeba było czasu, aby materiały odpowiednio "wyretuszować".

       Pytającemu - dlaczego Rusy od razu nie ujawniły swoich materiałów?

       - To proste. Czekają, aż się przeciwnik "wyprztyka" z argumentów i nie będzie mógł zdania zmienić, bo co powiedział, to jest święte.
       Wtedy wytoczą ciężkie działa i pokażą, jak jet prawda.
       Można Rusów nienawidzić, ale nie można uważać ich za głupców.
       --
       ************************************************************
       Motto Życiowe:
       1.Mów prawdę, albo milcz.
       2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
       • socer-schlesier Re: Zasłona dymna znika 01.08.14, 19:28
        Kikucik wejrzi se na to i porownej z tym "twoim" filmikym trocha wyzi.Niy mysl ze Ruske to prostaki,jak widac to ty zas zes na gupka wyszol.
        www.youtube.com/watch?v=sANw7d7rghk&list=UU8O1R2vEjoUFClwowfe_EEA
        --
        Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
        • socer-schlesier Mariusz Max Kolonko. 02.08.14, 13:51
         www.youtube.com/watch?v=9KrO8nf74ek
         --
         Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
         • ballest Re: Mariusz Max Kolonko. 03.08.14, 13:04
          to dobre, z jednego wywiadu z Peter Scholl Latoure "zyjemy w czasach masowego oglupiania (masowej glupoty) :) .....

          "1929 veröffentlichte der spanische Philosoph José Ortega y Gasset sein berühmtes Werk "Der Aufstand der Massen". Leben wir heute in einem Zeitalter der Massen?

          Peter Scholl-Latour: Wir leben in einem Zeitalter der Massenverblödung, besonders der medialen Massenverblödung.

          Inwiefern?

          Peter Scholl-Latour: Wenn Sie sich einmal anschauen, wie einseitig die hiesigen Medien, von TAZ bis Welt, über die Ereignisse in der Ukraine berichten, dann kann man wirklich von einer Desinformation im großen Stil berichten, flankiert von den technischen Möglichkeiten des digitalen Zeitalters, dann kann man nur feststellen, die Globalisierung hat in der Medienwelt zu einer betrüblichen Provinzialisierung geführt. Ähnliches fand und findet ja bezüglich Syrien und anderen Krisenherden statt.

          Halten Sie die Entwicklung für gefährlich?

          Peter Scholl-Latour: Ja, vor allem auch für die EU. Ich frage mich, was sich die EU von einer Annäherung der Ukraine erhofft. In Brüssel sollte man sich besser auf eine Konzentration und Konsolidierung ausrichten, statt die Ausweitung nach Osten voranzutreiben. Schon mit der Aufnahme Rumäniens und Bulgariens haben sich die Kommissare in Brüssel übernommen. Käme nun noch die Republik von Kiew hinzu, wo von den Tataren die Wurzeln des heutigen Russlands gelegt wurden und die Bekehrung zum Christentum stattfand, dann würde das aufgeblähte Territorium der fragilen Europäischen Union bis rund dreihundert Kilometer an jenes Schlachtfeld heranrücken, das unter dem Namen Stalingrad berühmt wurde. Haben die Deutschen jedes Gespür für die Tragik der eigenen Geschichte verloren? "
          --
          pyrsk
          Ballest
          "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
          Gleiwitz

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka