Dodaj do ulubionych

Nigdy wiyncy wojny.

05.12.14, 20:07
Jest jeszcze czas zeby to wszystko zaczimac.
Ktos napisal:
--------

"asd : "Obecna sytuacja w Rosji moim zdaniem bardzo przypomina sytuację Niemiec w momencie dojścia Hitlera do władzy. Niemcy po I Wojnie Św. poczuły się krańcowo upokorzone postanowieniami Traktatu Wersalskiego. Dumne Cesarstwo Niemieckie dysponujące koloniami, silną armią i sprawną gospodarką zostało w wyniku klęsk na froncie ale i wewnętrznej rewolucji rzucone na kolana, okrojone terytorialnie i obłożone horrendalnymi reparacjami finansowymi. Tak przynajmniej odbierał to przeciętny Niemiec. I gdy pojawił się ktoś, kto dawał nadzieję na likwidację skutków niesprawiedliwego zdaniem Niemców Traktatu Wersalskiego znalazł szerokie poparcie w całym niemalże społeczeństwie dodatkowo podkręconym dzikim nacjonalizmem. Czy obecna sytuacja Rosji nie nosi wszelkich cech podobieństwa? Rosja jako główna część upadłego światowego mocarstwa, rozbitego na szereg nowych państw, zagubiona we własnej bezsilności, o gospodarce surowcowej, tęskniąca za dawną potęgą, z pretensjami do całego świata znajduje przywódcę dla którego największą tragedią XX w. był upadek ZSRR. I ten człowiek jako cel stawia sobie odbudowę w nowych realiach dawnego imperium wzbudzając przy tym falę nacjonalizmu. I co najważniejsze jest skuteczny. Ten proces nabiera tempa zmierzając w bardzo niebezpiecznym kierunku. Zupełnie tak jak było to w Niemczech na początku lat 30. Wtedy była jeszcze szansa na zatrzymanie ciągu zdarzeń, który doprowadził do światowej tragedii. Dzisiaj też jeszcze nie jest za późno. To właśnie w tej chwili w Rosji zaczyna się rodzić na bazie narastającego nacjonalizmu system który nazwałbym putinowskim faszyzmem. Można jeszcze bieg wydarzeń odwrócić mechanizmami gospodarczymi (ropa, gaz). Ale to trzeba robić natychmiast. A później po otrzeźwieniu Rosji zastanowić się jak pomóc temu krajowi zrzucić bagaż mentalnych wielkoruskich i sowieckich pozostałości." Autor januszz4"
--
Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
Edytor zaawansowany
 • 1fatum 05.12.14, 20:41
  Jak na zamówienie dziś o 21.25 w TVP 1 będzie wyświetlany film "Pokłosie".

  Fragment z recenzji:

  ...To na film Władysława Pasikowskiego trzeba prowadzić licealistów, nie na "Bitwę pod Wiedniem". "Pokłosie" dobiera się do zbiorowej podświadomości, staje się rodzajem egzorcyzmu.

  Nie ma bardziej newralgicznego punktu polskiej świadomości, bardziej wstydliwego i kłopotliwego wyznania niż to, co zostało wypowiedziane "w sprawie Jedwabnego", w historyczno-socjologicznych opracowaniach Jana Tomasza Grossa, Anny Bikont, Barbary Engelking czy Jana Grabowskiego, autora książki pod strasznym tytułem: "Judenjagd - polowanie na Żydów". W tych polowaniach brali udział Polacy - sami, na inny sposób, prześladowani i zagrożeni.. ..."


  Wojna jest złem, które wyzwala najgorsze instynkty i film ukazuje, że nie ma nikogo, w kim nie drzemie bestia. Dlatego lepiej nie budzić wojny, aby i demony mocno spały. Chociaż obserwuję, że istnieją osobnicy, w których nienawiść puka do drzwi ze śpiącymi demonami.

  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • 1fatum 05.12.14, 23:13
  1fatum napisał:

  > Jak na zamówienie dziś o 21.25 w TVP 1 będzie wyświetlany film "Pokłosie".

  ********************************************************

  Film się akurat kończy. Na ekranie widać ostatnie napisy.

  Cóż, łatwo innych oskarżać, ale trzeba pamiętać, iż zbrodnia nie ma narodowości. Jak również i to, że syn tego, co był okrutnikiem i mordercą, sam oddał życie za prawdę. Prawdę niewygodną, ale prawdę, bo prawda zawsze kogoś pokazuje takim jakim jest faktycznie.

  Dobrze, iż coraz więcej niewygodnej prawdy się ujawnia, aby oddać hołd zabitym.

  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • 1fatum 09.12.14, 18:30
  Nawiązując do filmu "Pokłosie" pod rozwagę daję ten link. Nie wiem czy to prawda, czy fałsz.

  Tekst linka

  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • erka_46 10.12.14, 10:41
  ...to szuka się innego wyjścia.

  Głównym celem politycznym Zrzeszenia było doprowadzenie do wolnych wyborów (zagwarantowanych przez Wielką Trójkę w Jałcie) i przekazanie struktur organizacyjnych legalnym władzom Rzeczypospolitej.

  LINK:
  ZRZESZENIE - „Wolność i Niezawisłość”
 • 1fatum 13.12.14, 18:34
  Pojawiają się takie informacje.
  Nie ma sił i środków, aby je zweryfikować, ale też brak jest przesłanek, aby nie dawać im wiary. Zapewne, za jakiś cas sami się przekonamy, gdzie jest prawda.

  *********************************************  Ukraina – Kijów wysyła do Europy „ładunki specjalne”

  Nowina z Kijowa: z lotniska Borispol, pod osłoną nocy, specjalnymi samolotami wysyła się trupy najemników poległych w trakcie tak zwanej „Operacji Anty-Terrorystycznej”. Wyciek informacji ma swoje źródło w Radzie Bezpieczeństwa Ukrainy, informacja ta ma także potwierdzenie wśród pracowników SBU i pracowników lotniska.

  aas

  Według danych, które dostały się do naszego informatora, który jest związany ze strukturami siłowymi, liczba poległych w trakcie tzw. „Operacji Anty-Terrorystycznej” obywateli obcych państw wynosi 631 ludzi.

  Są to głównie obywatele Polski i Czech. Są także obywatele USA, Kanady i Rumunii. Połowa poległych (około 300 ludzi) posiada związki ze strukturą „Greystone Limited”, przeprowadzającą różnorakie operacje, początkowo na terytorium Donieckiej Republiki Ludowej, a następnie na terytorium Ługańskiej Republiki Ludowej.

  Obecnie w Kijowie znajduje się około 500 ludzi z różnych struktur, zorganizowanych z obywateli obcych państw różnej przynależności. Wypełniają oni głównie funkcje ochronne, działają w dziedzinie łączności, logistyki, szkolenia. Według posiadanych informacji, dalsze wykorzystywanie „komandosów” w działaniach bojowych nie jest brane pod uwagę.Projekt ustawy o uznaniu „Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów – Ukraińskiej Powstańczej Armii (OUN – UPA)” za stronę, walczącą o niepodległość Ukrainy w II Wojnie Światowej, został zarejestrowany w poniedziałek w ukraińskim parlamencie.

  a

  Jak informuje witryna ukraińskiego parlamentu, sześciu poza frakcyjnych deputowanych wprowadziła na rozpatrzenie przez Parlament projekt ustawy „O uznaniu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii za stronę, walczącą w czasie II Wojny Światowej o wolność i niepodległość Ukrainy” .Tekstu proponowanej ustawy na razie na witrynie Rady nie ma.

  W październiku deputowani poprzedniego składu Rady Najwyższej Ukrainy odmówili rozpatrywania projektu ustawy o uznaniu OUN-UPA za kombatanta II Wojny Światowej. Po tej decyzji u ścian Parlamentu, gdzie odbywał się wiec nacjonalistów, rozpoczęły się rozruchy. W stronę pracowników milicji poleciały petardy i świece dymne. Marszałek Rady został zmuszony przed terminem zamknąć posiedzenie z powodu prowokacji.

  W tym samym czasie przedstawiciele „Bat’kiwszczyny” („Ojczyzny”- od tł.) oświadczyli wówczas, że projekt ustawy o działalności OUN-UPA obowiązkowo wróci na porządek obrad już nowej Rady. Ukraińska Powstańcza Armia (UPA) została utworzona w październiku (przyjęto uważać datę 14 października) 1942 roku jako zbrojne skrzydło Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), której celem, jak ogłoszono, była walka o niepodległość Ukrainy. UPA działała głównie w Zachodniej Ukrainie i walczyła przeciwko Armii Czerwonej we współpracy z Niemcami.

  Po zakończeniu II Wojny Światowej UPA kontynuowała walkę przeciwko władzy sowieckiej. Pod rządami prezydenta Wiktora Juszczenki (lata 2005 – 2010) przedstawiciele OUN – UPA zostali oficjalnie uznani za bojowników o niepodległość. Gloryfikacja UPA i jej przywódców – Stepana Bandery i Romana Szuchewycza – jest krytykowana przez wielu weteranów II Wojny Światowej i polityków, oskarżających banderowców o współpracę z nazistami.

  rusvesna.su/n
  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • 1fatum 13.12.14, 18:39
  Nie o wszystkim informują media.


  Polska: Młodzież ma dość Ukraińców


  Jak zawsze sprzyjająca post-majdanowej Ukrainie „Gazeta Wyborcza” wyprodukowała artykuł mający w domyśle rozwiewać obawy przed masową ukraińską imigracją do Polski. Pod tytułem „Studenci o kolegach z Ukrainy: Zajmują miejsca Polakom” pani redaktor GazWybo piętnuje polską nietolerancję wobec tysięcy „studentów” z Ukrainy.

  Jak czytamy w tym pisanym na polityczne zamówienie artykule: - Niedługo język ukraiński stanie się wykładowym – skarżą się polscy studenci. Część z nich mówi wprost, że Ukraińców jest na lubelskich uczelniach za dużo. Mają za złe, że nie chcą uczyć się języka polskiego, zajmują akademiki, a wykładowcy patrzą na nich przez palce. (…)

  W Lublinie studiuje ponad trzy tysiące zagranicznych studentów. Ponad połowa to Ukraińcy. Na pierwszy rok studiów na Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej dostało się 650 obcokrajowców, przede wszystkim z Ukrainy. W sumie uczelnia kształci ponad tysiąc zagranicznych studentów, w zeszłym roku – niewiele ponad 600. Na studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zdecydowało się do tej pory 628 cudzoziemców. Też głównie z Ukrainy.
  Próby bagatelizowania i spłycania problemu nie zmieniają jednak prawdziwości brutalnie szczerych wypowiedzi Polaków mających do czynienia z imigrantami, które wprost opisują ich arogancję, nieznajomość języka oraz sowite dopłaty do studiów w Polsce, sponsorowane przez rząd RP.


  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • erka_46 06.12.14, 14:03
  ...w polskim wydaniu.
  Nie twierdzę,że pewnych zdarzeń nie było,lecz w nim nie mniej manipulacji niż w tym niemieckim filmie.

  Cała fabuła kompletnie nieprawdopodobna

  Że co? A mordu w Jedwabnem to niby nie było? A gościa który zbierał Takie płyty nagrobne też nie? A majątki pożydowskie? sam jako geodeta zajmowałem się regulacją stanów prawnych takich nieruchomości. Jasne że to wszystko nie wydarzyło się razem - jednocześnie, ale to przecież film a nie dokument? Reżyser zebrał do kupy najciekawsze historie i połączył je w jedno. Dla mnie film świetny zwłaszcza dzięki fabule (moment w którym widz "odkrywa" że to mieszkańcy wsi zabili, czy kiedy Kalina przegląda w gminie stare mapy (miałeś kiedyś coś takiego w ręku? ja tak), do tego świetne zdjęcia..

  - reżyser zebrał do kupy i wyszło,że cała Polska jest taka.
  Dlaczego nie pokazano w tym filmie,jak żydowscy komunistyczni funkcjonariusze Polaków oddawali w sowieckie łapska po 17 września 1939 roku.
  Prawda winna być obiektywna,gdyż coś z czegoś wynika,wszak człowiek istota mściwa.

  Za:
  M. Wierzbicki, Polacy i Żydzi w zaborze sowieckim. Stosunki polsko- żydowskie na ziemiach północno- wschodnich II RP pod okupacją sowiecką 1939- 1941, Warszawa 2007, s. 77-79.

  "Profesor Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, wybitny sowietolog Mordechaj Altszuler, uważa, że wszystkie warstwy społeczeństwa żydowskiego na kresach- młodzi i starzy, bogaci i biedni, edukowani i niepiśmienni, religijni i ateiści, syjoniści i bundyści- jesienią 1939 r. otwarcie cieszyli się, gdy ta czy inna miejscowość znalazła się pod okupacją sowiecką, a nie niemiecką. Altshuler (tak w oryginale- Unicorn) powołuje się na własne doświadczenia. Opowiada jak 20 IX cała żydowska społeczność jego rodzinnego miasteczka Skidel [zob. to-Unicorn] (20 km na południowy wschód od Grodna), z miejscowym rabinem na czele, witała Armię Czerwoną jako wyzwolicielkę kwiatami, w bramie triumfalnej. Podobna reakcja lokalnych społeczeństw żydowskich obficie jest prezentowana w książce Lewina (D.Levin, The Lesser of two evils. Eastern European Jewry under Soviet rule 1939-1945, Philadelphia-Ierusalem 1995, s. 31-37-przypis dwudziesty-Unicorn)."


  A to,że nigdy więcej wojny to macie święta rację.
  Gdyby tych dwóch diabłów się nie zmówiło do czegoś takiego by nie doszło.
 • herbjelita 05.12.14, 22:55
  Mondrze napisane. Wiela tu z wos widzi jeno tych zlych Amerykanow. Celowo nie biore w tej dyskusji udzialu i to z tego powodu, ze sam jeszcze nie jestem przekonany o winnych w tej nowej historii. Mnie interesuja fakty ktorymi sa:
  Rosja zaaneksowala czesc sasiedniego kraju - Krym, pomimo miedzynarodowych, podpisanych ukladow. Rosja zorganizowala "powstania" w dwoch wschodnich regionach Ukrainy. Wysyla tym zolnierzy i bron. To sa fakty, ktorych nie mozna przemilczac. Rosja stracila ukrainskiego Kacyka. Rosja utracila wplyw na ukrainskie zapotrzebowanie gazu. Gaz przychodzi z Europy. Pozostaje jej tylo przemoc i wojna ktora, jak mniemam nikt jej nie chce.

  --
  Za waszą i naszą wolność.
 • socer-schlesier 05.12.14, 23:18
  1fatum 05.12.14, 23:13
  1fatum napisał:

  > Jak na zamówienie dziś o 21.25 w TVP 1 będzie wyświetlany film "Pokłosie".

  ********************************************************

  Film się akurat kończy. Na ekranie widać ostatnie napisy.

  Cóż, łatwo innych oskarżać, ale trzeba pamiętać, iż zbrodnia nie ma narodowości. Jak również i to, że syn tego, co był okrutnikiem i mordercą, sam oddał życie za prawdę. Prawdę niewygodną, ale prawdę, bo prawda zawsze kogoś pokazuje takim jakim jest faktycznie.

  Dobrze, iż coraz więcej niewygodnej prawdy się ujawnia, aby oddać hołd zabitym.
  ------------------

  Szacunek do tych co tyn film stworzyli.

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • socer-schlesier 05.12.14, 23:21
  herbjelita 05.12.14, 22:55
  Mondrze napisane. Wiela tu z wos widzi jeno tych zlych Amerykanow. Celowo nie biore w tej dyskusji udzialu i to z tego powodu, ze sam jeszcze nie jestem przekonany o winnych w tej nowej historii. Mnie interesuja fakty ktorymi sa:
  Rosja zaaneksowala czesc sasiedniego kraju - Krym, pomimo miedzynarodowych, podpisanych ukladow. Rosja zorganizowala "powstania" w dwoch wschodnich regionach Ukrainy. Wysyla tym zolnierzy i bron. To sa fakty, ktorych nie mozna przemilczac. Rosja stracila ukrainskiego Kacyka. Rosja utracila wplyw na ukrainskie zapotrzebowanie gazu. Gaz przychodzi z Europy. Pozostaje jej tylo przemoc i wojna ktora, jak mniemam nikt jej nie chce.
  ------------------

  A kto zaczol?

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • 1fatum 05.12.14, 23:31
  socer-schlesier napisał:

  > ------------------
  >
  > A kto zaczol?
  >

  ***************************************

  Nie jest ważne kto zaczął, bo ona pasuje do piaskownicy, ale nie do wojny. Aby wojna wybuchła musi oprócz agresora być poparcie innych i udawanie, że niczego nie widzą. Czasem do wojny zmusza się sankcjami, aby wobec zbyt zdecydowanego protestu użyć siły, której nikt nie potępi.
  Wojna, to nie mordobicie w knajpie. Do niej niezbędne są przygotowania, a tych nie da się ukryć. W pobliżu granic lokalizuje się wojsko, intensywnie pracuje wywiad i dyplomacja.
  Jeżeli na tym etapie nie dojdzie do zdecydowanych kroków antywojennych, to tylko patrzeć, jak ludzie zaczną się zabijać.

  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • socer-schlesier 06.12.14, 00:02
  Nastympstwym drugi wojny swiatowyj byla piyrszo a wszystko se zaczlo od zamordowania w Sarajewie jednygo czowieka pszez drugygo.Popacz ile to milionow ludzkiich istniyn i niyszczynscia,dramatow,niydoli zniszczyn swiat potyn to kosztowalo.Moze jak by tyn caly Gawriło Princip "niy zaczol" to i piyrszy a potyn i drugi wojny swiatowyj by niy bylo.

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • 1fatum 06.12.14, 04:11
  To był jedynie pretekst, na który wszyscy tylko czekali. Jeżeli nie ten, to znalazłby się inny powód do wojny.
  Gdyby Putin był narwany, to już dawno byłaby wojna. On nie dał się sprowokować i zrobił tylko to, co było niezbędne i nie wdał się w wojnę. Nie oznacza to wcale, że kiedy pewna granica zostanie przekroczona, on nadal nie użyje siły. Użyje, choć tego nie chce.

  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • cirano 06.12.14, 08:02
  Popieram fatum. Robienie z Putina potwora ma na celu spowodowania zamieszek w Rosji ale Ruscy wygląda na to, są mądrzejsi od Arabow i zdają się stać murem (mimo embarga i groźby biedy) za Putinem. Wiraszki w Groznym dochodzą znowu do głosu. Ciekawe kto tę bandę podpuścił?

  --
  ============
  Mielimy roz Ślonsk bogaty, harowali rowno, dalimy go rozszabrować teraz momy g....
  ----
  Tekst nowyj ślonskij piosynki
 • socer-schlesier 06.12.14, 08:17
  1fatum 06.12.14, 04:11
  To był jedynie pretekst, na który wszyscy tylko czekali. Jeżeli nie ten, to znalazłby się inny powód do wojny.
  -------------

  Zgoda, ale calo wina spadla na Niymcy.
  ============

  Gdyby Putin był narwany, to już dawno byłaby wojna. On nie dał się sprowokować i zrobił tylko to, co było niezbędne i nie wdał się w wojnę.
  -----------------

  Zgoda i chwala mu za to.
  ==========

  Nie oznacza to wcale, że kiedy pewna granica zostanie przekroczona, on nadal nie użyje siły. Użyje, choć tego nie chce.
  --------------

  Czy w tedy bydzie Putin winny czy ci co zaczli-sprowokowali?

  No wiync

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • socer-schlesier 06.12.14, 08:36
  Jak se piyrszo wojna swiatowo zaczynala to te mode chopcy z jedny jak i z drugi strony asz do tygo se rwali.Jak se to wszystko skonczylo to chciolbych se tych chopcow spytac czy warto bylo tyle tylko ze wiynkszosc z nich byla jusz u "aniolkow" w niebie.
  Kto dzisiej tyj wojny poczebuje, Putin- mysla ze niy, zachod- a po co, zle im tam jest.Majdan wykorzystol sytuacja ze Ruske mieli u siebie Zimowe MO w Soczi kaj Putin starol se swiatu pokozac z jak najlepszy strony co ci bandyci wykorzystali bo mysleli ze im latwo pudzie.Zajyncie Krymu to bol majstersztik ale jak sam 1fatum slusznie napisol -Putin se yno broni i wykonuje to co musi by mu inni na gowa niy nasrali.Trocha zol ze i Niymcy w tym bierom jako-taki udzial.Som jednak jusz i protesty z ich strony.
  wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-politycy-i-intelektualisci-ostrzegaja-przed-wojna-z-rosja/lz6z6

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • cirano 06.12.14, 12:40
  Francuzy twardo twierdzom, (nom na GGG nic nowego), że to Amiki starajom sie tyn świat zapolić, słyszołech dziś w radiu polskim
  --
  ============
  Mielimy roz Ślonsk bogaty, harowali rowno, dalimy go rozszabrować teraz momy g....
  ----
  Tekst nowyj ślonskij piosynki
 • erka_46 06.12.14, 14:15
  1fatum napisał:
  On nie dał się sprowokować i zrobił tylko to, co było niezbędne i nie wdał się w wojnę.

  Jeśli się nie wdał to kto tam walczy na wschodzie Ukrainy,czyżby zielone ludziki ?
  Może to i V rosyjska kolumna,ale skąd wzięła broń i amunicję ?
 • socer-schlesier 07.12.14, 09:50
  Sam momy skutki.
  histmag.org/Polskie-obozy-koncentracyjne-Oczywiscie-ze-istnialy-1898
  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • socer-schlesier 26.12.14, 10:09
  Ktos napisal:
  -------------------

  "Ukraina to tylko mały pionek na światowej szachownicy : słynne i mądre słowa : ,, Każde królestwo rozdzielone samo przeciwko sobie pustoszeje " -- przykłady mamy właśnie na Ukrainie, ale nie tylko inne przykład : Libia, Irak, Syria. Możliwe że kiedyś w Polsce ludzie będą manipulowani czy podburzani do jakichś rozruchów, przemocy, walk - w razie czego nie dajcie się w to wplątać, bo stanie się to co w wymienionych przeze mnie państwach. Poleje się mnóstwo krwi i zapanuje chaos.

  Google : WOJENNY SYSTEM NIENAWIŚCI BLOGSPOT

  GOOGLE : JEDNI CORAZ BLIŻEJ KOŃCA DRUDZY BLIŻEJ WIECZNOŚCI


  Herman Goering : "Oczywiście zwykli ludzie nie chcą wojny: Ani w Rosji, ani w Anglii, to samo tyczy się Niemiec. Jest to zrozumiałe. Jednakże to przywódcy państwa decydują o jego polityce i jest zawsze prostą sprawą, pociągnięcie ludzi za sobą, czy jest to demokracja, czy dyktatura faszystowska, czy parlament, czy dyktatura komunistyczna. Głos lub brak głosu, ludzie zawsze mogą być przekonywani do popierania swoich przywódców. To jest łatwe. Wszystko, co trzeba zrobić to powiedzieć ludziom, że zostali zaatakowani oraz zarzucić pacyfistom brak patriotyzmu i narażanie kraju na niebezpieczeństwo. Działa to w taki sam sposób w każdym państwie." - prawdziwymi przywódcami są upadłe anioły - demony, ludzie to przeważnie nieświadome marionetki. "

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • cirano 26.12.14, 10:56
  Wtedy Goering mioł recht i na tym koniu pojechali. Dziś som (mom nadzieja) trocha o niyftore punkty mondrzejsze a i pacyfistow jakby wiyncyj...
  Jedne co sie niy zmiyniyło to to, że narody wojyn niy chcom, a wszelkich agitatorow i demagogow trza koniecznie zawczasu blajym czynstować. Zawczasu!
  --
  ============
  Mielimy roz Ślonsk bogaty, harowali rowno, dalimy go rozszabrować teraz momy g....
  ----
  Tekst nowyj ślonskij piosynki
 • 1fatum 26.12.14, 11:01
  Zbliża się koniec krwawego 2014 r. Krwawego, bo jak w żadnym innym nie było na świecie tylu zapalnych ognisk. Wszystko to w imię walki z terroryzmem i niesieniem demokracji. Gdyby zapytać kto na świecie jest tym „aniołkiem pokoju”, to niemal wszyscy udzieliliby poprawnej odpowiedzi. Jednak odkąd ten proces istnieje, to już mieliby problem. Dlatego skorzystałem ze ściągawki:

  Zacznijmy od roku 1926 :- Nikaragua - Okupacja amerykańska trwała do 1933 roku.
  1950 - Korea, - desant Marine Corps zdobyły Seul, Włączenie się do udziału w wojnie Chin spowodowało odepchnięcie Amerykanów.
  1964 - Wietnam USA włączyły się do niej w sierpniu 1964r.
  1965 - Dominikana USA wysłało 22 tysiące marines. Wprowadzono „demokrację”.
  1982 - Liban armia USA wysłała znaczne ilości wojsk w ramach międzynarodowej operacji pokojowej.
  1983 – Grenada wyspę podbito błyskawicznie w ramach operacji „Urgent Fury” (Konieczna Furia). Straty wyniosły 19 zabitych. Wprowadzono „demokrację”.
  1989 – Panama obrona własności??, Kanału Panamskiego
  1991 Zatoce Perskiej. Z 600 tys. żołnierzy wojsk międzynarodowych 530 tys. było żołnierzami USA. Po trwających ponad miesiąc atakach lotniczych i rakietowych (operacja „Desert Shield” – Pustynna Tarcza), nastąpiła ofensywa lądowa trwająca zaledwie 4 dni (operacja „Desert Storm” – Pustynna Burza). To wystarczyło do rozbicia irackiej armii, która straciła 100 tys. zabitych i 300 tys. rannych żołnierzy, prawie całe lotnictwo i połowę czołgów. Straty USA wyniosły: 147 zabitych w walce, 235 zabitych poza walką i 467 rannych. Operacja kosztowała 82 mld dolarów USA (w cenach z 2003 r.).
  1992-Somalii, wojska USA. Wobec rosnących strat, nieustania wojny domowej i pokonania przez lokalne milicje komandosów US Army Rangers w Mogadiszu w 1993 roku, w 1994 roku Amerykanie wycofali się. Straty wyniosły 43 zabitych.
  1994 roku USA wkroczyły na Haiti, operacja „Uphold Democracy” – Utrzymać Demokrację).
  1999 roku USA, jako część sił NATO, stoczyło wojnę z Jugosławią. Używając wyłącznie lotnictwa, zmusili Serbów do kapitulacji. USA straciło tylko 4 samoloty, wszystkie zestrzelone przez rakiety obrony przeciwlotniczej.
  2001- USA wkroczyło do Afganistanu w ramach operacji „Enduring Freedom” (Trwała Wolność, OEF), Do końca roku budżetowego 2007 operacja w Afganistanie kosztowała Amerykę 126 mld $.
  2003 roku USA wraz z sojusznikami (Wielka Brytania, Australia, Polska) zaatakowały Irak w ramach operacji „Iraqi Freedom” (Wolność Irakijczyków, OIF). Oficjalnym pretekstem było zagrożenie jakie sprawiała iracka broń masowego rażenia, której jednak nigdy nie znaleziono.
  2011 -- Libia
  2013 - Ukraina ???????????
  Napaści na (bombardowanie) Wietnam północny w 1968 po sfingowaniu rzekomego incydentu w zatoce tonkińskiej. USA zrzuciło wówczas na ten mały kraj więcej bomb niż podczas całej II wojny światowej na wszystkich frontach.
  Masowym użyciu przez USA napalmu i środków defoliacyjnych w walkach w Wietnamie Południowym.
  Wkroczenie wojsk USA do Laosu i Kambodży w 1969.

  Warto wspomnieć że USA wydaje na zbrojenia rocznie więcej niż cała reszta świata.

  Warto wspomnieć że bezzałogowe DRONY uśmierciły ponad 4000 osób cywilnych w Pakistanie. Miejscowi szykują Obamie oskarżenie o zbrodnie ludobójstwa.

  W sumie powstała długa lista dokonań związanych z niesieniem przez świat kaganka demokracji .

  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • socer-schlesier 16.01.15, 23:28
  I dobrze ze to robiom.Wszelkygo rodzaju "uliczne rewolucje" cza dusic w zarodku i zawczasu im se pszeciwstawiac.
  swiat.newsweek.pl/rosjanie-tworza-wlasny-antymajdan,artykuly,355230,1.html#utm_source=rasp&utm_medium=click&utm_campaign=swiatSG

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • socer-schlesier 24.03.15, 08:01
  Ktos napisal:
  --------------------


  ~Fakty : A jaką przyszłość szykują nam ukochani przywódcy?
  Nakręcanie psychozy wojennej postępuje w zintensyfikowanym tempie., a konflikt zachód-Rosja wszedł w jakościową nową fazę. Do tej pory konflikt zbrojny toczył się jedynie na Ukrainie, podczas gdy propagandowy miał wymiar globalny. Obie strony oskarżały się o ?agresję?. Ustalenie tego, kto tak naprawdę jest agresorem, a kto ofiarą ma znaczenie nie tylko moralne, ale i praktyczne.

  a5

  Każda próba mitygowania konfliktu jest z góry skazana na niepowodzenie, jeśli ?społeczność międzynarodowa? wywiera nacisk na ofiarę zamiast na agresora. Taka sytuacja miała miejsce w dotychczasowej wojnie propagandowej. Zachód nakładał sankcje, żądał zaniechania agresji ze strony powstańców i Rosji, równocześnie zaś wspierana przezeń Ukraina kontynuowała wojnę i terror.

  Rosja jasno określiła, co stanowi dla niej nieprzekraczalną granicę agresji, za którą zmuszona będzie podjąć prewencyjne działania militarne. Nieoficjalnie poinformowani zostali o tym przywódcy Niemiec i Francji, co spowodowało ostudzenie ich wojennych zapałów i w konsekwencji doprowadziło do drugiego porozumienia mińskiego. Oba te państwa wystąpiły zdecydowanie przeciw próbom uzbrajania Kijowa.

  Stanowi to, na obecnym etapie budowy ?nowego porządku światowego? (NWO), akt bezprecedensowy. Nikt nie ośmielał się przeciwstawić Waszyngtonowi i neo-trockistowskiej, żydobolszewickiej klice, która używając nazwania ?neokonserwatystów?[i]kieruje amerykańską polityką zagraniczną. Pozostając wierna idei ?permanentnej rewolucji? towarzysza Trockiego (Lwa Dawidowicza Bronsztajna)[ii], kontynuuje ją pod nową nazwą ?wojny z terroryzmem? i próbuje ją uwieńczyć globalnym konfliktem nuklearnym.

  Postawa Berlina i Paryża okazała się jednak niewystarczająca do powstrzymania zapędów psów łańcuchowych Waszyngtonu, jakimi są żydowsko-banderowskie władze w Kijowie, Wielka Brytania, III RP i kraje bałtyckie[iii].

  Niestety ?nieprzekraczalna (czerwona) linia? została przekroczona. Rosyjski wywiad cybernetyczny odkrył niedawno przygotowania brytyjskich wojsk rakietowych do wyprzedzającego uderzenia na wybrane cele militarne i cywilne Federacji[iv]. W rezultacie, czego Rosja rozpoczęła aktywne przygotowania do wojny prewencyjnej.[v] Równocześnie Putin zażądał od Waszyngtonu i Unii Europejskiej usunięcia Davida Cameron, jeśli chcą oni uniknąć ?katastrofalnych rezultatów totalnej wojny?.

  Kolejne przecieki przyniosły jeszcze bardziej niepokojące informacje. Okazało się, że planowany atak nuklearny na Rosję miał być wykonany przez tandem USA-UK. W Stanach Zjednoczonych przygotowania ataku nie zostały zapoczątkowane z powodu postawy dowódcy jednostki komunikacyjnej sił strategicznych, która odmówiła wydania kodów aktywujących ten proces.[vi] Za ten akt została ona (patrz zdjęcie) usunięta ze stanowiska i aresztowana.

  Jeszcze bardziej niepokojąca jest informacja, że prezydent USA Obama, w prywatnej rozmowie z wysłannikiem Putina, stwierdził[vii] co następuje: ?zbliża się wojna światowa, a ja mogę nie być w stanie jej powstrzymać?.

  Tego rodzaju przecieki sugerują, że rozkład formalnych struktur władzy Stanów Zjednoczonych przekroczył ?masę krytyczną?. Od kilku lat amerykańską opinię publiczną niepokoiły informacje o czystkach w siłach strategicznych US Army, a ostatnio o tym, że to nie Prezydent, ale nieformalna klika Hilary Clinton kontroluje amerykański ?atomowy cyngiel?[viii]

  Jaką przyszłość szykują nam ukochani przywódcy?

  Poniższą część tego artykułu dedykuję imbecylom, którzy są zwolennikami udziału Polski w neo-trockistowskiej krucjacie przeciw putinowskiej Rosji, aby z góry poznali skutki tejże. Stanowi ona adaptację opracowania, które w 2004 roku ukazało się w Bulletin of the Atomic Scientists[ix]. Opisuje ona hipotetyczne skutki eksplozji 800 kilotonowego ładunku nuklearnego nad Manhattanem (dzielnica Nowego Jorku).

  Rosyjskie wojska strategiczne posiadają na wyposażeniu tysiąc rakiet z głowicami nuklearnymi, które w pół godziny mogą dotrzeć do granic Stanów Zjednoczonych, w tym 700 z nich zaopatrzona jest w 800 kilotonowe ładunki nuklearne.

  W przypadku omawianej detonacji, w ułamku sekundy głowica osiągnęłaby temperaturę 100 milionów stopni Celsjusza, czyli pięciokrotnie wyższą od temperatury jądra słonecznego.
  Wytworzona w jej rezultacie fala uderzeniowa rozprzestrzeniałaby się z szybkością kilku milionów kilometrów na godzinę. Wytworzona kula ogniowa w sekundę po wybuchu osiągnęłaby około dwu kilometrów średnicy. W ciągu kilkunastu minut, wywołany przez nią gigantyczny pożar wyzwoliłby energię 50 razy większą niż sama detonacja.

  W centrum, detonacja spowodowałaby wyparowanie Manhattanu. Wiatr wywołany różnicami ciśnienia osiągnąłby prędkość 1000 km/godzinę, przewracając wieżowce w dalszej odległości. W odleglejszych dzielnicach takich jak Brooklyn, czy Greenpoint (centrum polonijne), odzież spontanicznie zapalałaby się na przechodniach.

  Ogień zniszczyłby życie i wszystko inne na przestrzeni dziesiątek mil po nawietrznej.. Radioaktywne opady zaczęłyby się w kilka godzin po eksplozji. Ich efekt byłby jeszcze koszmarniejszy i trwał na przestrzeni wieków.

  Imbecylom, którym dedykowałem powyższą część artykułu, pragnę dodatkowo wyjaśnić, że skutki wybuchu nuklearnego ładunku są niezależne od położenia geograficznego i nad Warszawą efekt ten były identyczny. Poza tym większość z nich ginęłaby w tak potwornych męczarniach, że świadomość faktu zamienienia Rosji, w odwecie, w radioaktywną pustynie nie byłaby wystarczająca do osłodzenia tych cierpień.

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • 1fatum 24.03.15, 08:36
  Skoro nie udało się wojny wzniecić na Ukrainie i trwa kruchy rozejm, to należy wojenna pożogę rozniecić ponownie podsyłając broń.
  Wiadomo, że druga strona uczyni ponownie i będzie można podnieść giewałt. Może w końcu Rusy się ruszą i będzie można oficjalnie zbrojnie pomóc biednej Ukrainie.

  Tak naprawdę Rusy prowadzą wojnę z U$Amanami. Jednak ta wojna jest inna. Niepodejmowanie walki szkodzi U$Amanom, bo cały czas inwestują w wojnę, której de facto nie ma. Tym samym nie mogą wyzerować salda zadłużenia. Wiją się jak glista na haczyku usiłując doprowadzić do totalnego konfliktu.
  Rusy mają świadomość, że brak wojny jest wojną zwycięską i będą robić uniki, jak długo można. Tym samym bez większego rozlewu krwi i wysiłku pokonują U$Amanów.

  Zastanówmy się, jaki mogą mieć oni interes na Ukrainie?
  Daleko od ich kontynentu, żadnych inwestycji, ani traktatowych powiązań. Ot tak, bez celu wywalili ogromną kasę w destabilizację regionu? Nikt w to nie uwierzy.
  Kiedy Rusy przelecą w dozwolonej odległości, to są podrywane myśliwce, a może ktoś kogoś zestrzeli. Wcześniej planowane manewry są uważane za agresję. Roszady uzbrojenia defensywnego są uważane za niemal wypowiedzenie wojny.

  Ludziom w głowach miesza wojenna propaganda i tylko patrzeć, jak zaczną nam puszczać marszową muzykę.

  Do wojny dojdzie, bo za dużo w nią zainwestowano, aby teraz ponieść straty. Jedynie można wierzyć w rozsądek Rusów, że nie dają się sprowokować.

  Chciałem przypomnieć, że już dawno pisałem, że trwają przygotowania do wojny, co było widoczne na podstawie analiz wielu symptomów. Wtedy twierdzono, że kraczę.

  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • socer-schlesier 18.04.15, 08:34
  Chyba se zaczyno pszejasniac i mimo wszystko wygro zdrowy rozsondek.
  wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-merkel-chce-w-przyszlosci-strefy-wolnego-handlu-z-rosja/fh5k21

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • socer-schlesier 04.05.15, 14:10
  Ku pszestrodze.To som skutki wojny.
  wyborcza.pl/alehistoria/1,144823,17844596,Zemsta_Armii_Czerwonej__Gwalty_i_mordy.html#BoxGWImg

  Chyba im se niy udalo zas swiata podpolic tym razym na Ukrainie.Zmiyniyli plany.Putin niy dol se ograc.
  wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/na-linii-frontu-zwrot-w-dzialaniach-ue-i-nato-isis-otworzylo-sobie-drzwi-do-europy/5hjkxf

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • cirano 04.05.15, 17:48
  Zymsta sowietow na Niymcach pod koniec wojny byla szpetno i wszyscy my jom ze szczegółami poznali. Co nabroili w Rosji soldaty Hitlera...właściwie niy wiymy... mordowali, polili ale i niywiela wiyncyj szczegółow wiymy. Wiymy ze szczegółami o życiu w Nazi - KZ-tach, ale niy wiymy prawie nic o życiu w sowieckich gułagach abo lagrach w kerych Ślonzoki po wojnie robiyli, bo znomy ino ksionszka Solżenicyna. A musiało tam być niypiyknie.
  Znołech dwuch kerzy tam po wojnie byli. Jedyn wrocił na pora dni przed śmierciom, (cały sie trzons tak mioł zrujnowane nerwy) i niy godoł ze strachu nic, drugigo (z Glywic) poznoł żech w Niymcach i tyn opowiadoł mi duzo bo my razym na ryby jeźdźiyli. Był czas i okazja
  --
  ============
  Mielimy roz Ślonsk bogaty, harowali rowno, dalimy go rozszabrować teraz momy g....
  ----
  Tekst nowyj ślonskij piosynki
 • socer-schlesier 06.05.15, 07:20
  Cirano moj ojciec jako 18-latek bol do Rosji wywieziony ale malo na tyn tymat wiym bo mie to za bajtla nigdy niy interesowalo.Dwie rzeczy kere do dzisiej pamiyntom to to jak godol ze jak zes cos pszeskrobol to Rus cie zaszczelol i po fertiku a Polok zas cie tak dugo mynczol asz cie zamynczol na smierc.
  Opowiedziol jak to dwoch kolegow z jygo wioski probowalo uciyc z tygo obozu.Komyndant se yno spytol kery je zonaty i ile mo dzieci.Zaszczelol "ku pszestrodze" kawalyra bo jak powiedziol tyn niy mo do kogo zyc.
  Jak chodzi o zwyklych Ruskich to z ostatniym kartoflym se z tobom podzielyli a biyda tam asz piszczala.

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • cirano 06.05.15, 07:43
  To czynsto widza, że Rus mo das Herz auf dem rechten Fleck.
  A polske UByjoki chwolyli sie czynsto, że gestapo sztuki tortur mogłoby sie od nich uczyć.
  Byli ponoć ciyncy te himmlerowcy. Sztifty
  --
  ============
  Mielimy roz Ślonsk bogaty, harowali rowno, dalimy go rozszabrować teraz momy g....
  ----
  Tekst nowyj ślonskij piosynki
 • 1fatum 28.05.15, 21:15
  Anonimowe źródło z NATO potwierdza, że tego lata może dojść do wojny jądrowej z Rosją

  Źródło: 123rf.com

  W ubiegłym tygodniu, były analityk wywiadu NSA, John Schindler dodał niepokojący wpis na Twitterze. Wynika z niego, że jeden z przywódców państw NATO powiedział mu, że "tego lata będziemy prawdopodobnie w stanie wojny". Nie wiadomo z kim będziemy, ale padają sugestie, że z Rosją.

  Informator Johna Schindlera dodaje, że "jeśli będziemy mieli szczęście, nie będzie to wojna nuklearna". Sam autor wpisu nie jest człowiekiem znikąd. Przez 10 lat pracował dla NSA. Był też profesorem w Akademii Marynarki Wojennej USA. Można spokojnie powiedzieć, że Schindler, od czasu do czasu jest w bliskim kontakcie z wysoko postawionymi urzędników, dlatego jego wpis przez wiele osób został potraktowany poważnie.

  NATO może naprawdę przygotowywać się na wojnę z Rosją i może do niej dojść już latem tego roku. Ale, niestety, to nie wszystko, co jeży włosy na głowie. Obserwując ostatnie poczynania można dojść do wniosku, że supermocarstwa takie jak Stany Zjednoczone, Rosja i Chiny przygotowują się do czegoś wielkiego.

  Fakt, że żyjemy obecnie w świecie, w którym wysocy rangą urzędnicy mówią nieformalnie, że wojna nuklearna jest prawdopodobna, oznacza, że powinniśmy być bardzo zaniepokojeni. Wojny często wybuchają wtedy, kiedy nikt się ich nie spodziewa, ale zwykle poprzedzają je liczne pogłoski, które są przeważnie bagatelizowane aż do momentu, gdy nagle zaczynają wyć syreny, a po ogródkach zaczynają jeździć czołgi.

  Said a senior NATO (non-US) GOFO to me today: "We'll probably be at war this summer. If we're lucky it won't be nuclear." Let that sink in.

  Jeśli rzeczywiście czeka nas wojna z Rosją będzie to konflikt niszczący i prawdopodobnie na skalę przynajmniej porównywalną do tego, co stało się podczas II wojny światowej. Różnica między sytuacją wtedy i dzisiaj polega przede wszystkim na możliwości użycia broni jądrowej, co będzie niszczące nie tylko dla walczących stron, ale też dla całej Ziemi.

  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • socer-schlesier 29.05.15, 06:38
  Pszeca caly swiat jusz to widzi coroz bardzi wyrazni co Ameryka wyrobio (bo coroz trudni to ukryc).Tak bydzie dali to mom nadzieja ze w koncu sami zostanom bo wszyscy pszeciwko niym se obrocom i to se skonczy.W czoraj miolech kolegi co czynst do Ameryki "furgo".Jechali na lotnisko (w Bostonie) auto do wypozyczalni oddac i pomylyli ulice.To ca tam potyn widzieli to chocby kraj czeciygo swiata a niy te USA co z ich filmow znomy.W czoraj leciol fajny film "Urodzony 4 lipca" z Tomym Cruise.Im do wiynkszy rzeszy ludzi take filmy bydom dociyrac ci zdajom se w koncu sprawa co wojna znaczy.Wystarczy popaczec co Amerykance narobiyli w Iraku,Libi,Syri itd.itd.


  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • cirano 29.05.15, 08:08
  Cały świat widzi co Amiki wyrobiajom...
  Ino niy rzondzoncy Polskom.
  Ci, jakby tyj wojny chcieli, no" bo Amiki jich o wiecznyj przijaźni i pomocy zapewniyli"
  Niyszczyśliwi bo naiwni
  --
  ============
  Mielimy roz Ślonsk bogaty, harowali rowno, dalimy go rozszabrować teraz momy g....
  ----
  Tekst nowyj ślonskij piosynki
 • socer-schlesier 27.04.16, 20:31
  Niymcy wojny niy chcom.
  wpolityce.pl/forum/swiat/4-dyskusje-pod-publikacjami-dzialu-swiat/tematy/282591-szokujacy-sondaz-az-57-proc-niemcow-nie-chce-by-ich-zolnierze-bronili-polski-i-panstw-baltyckich-w-przypadku-napasci-ze-strony-rosji-komentarze-publikacji

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • socer-schlesier 27.04.16, 23:31
  O ile Niymcy wojny niy chcom to tyn szalyniec niyustannie do ni donzy.
  wiadomosci.onet.pl/kraj/mon-przed-manewrami-anakonda-16-sa-trudnosci-z-ruchem-wojsk-usa-przez-niemcy/tct2lm

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • cirano 28.04.16, 18:35
  To już polsko tradycja. Judzić, podpuszczać... a nom zawsze coś tam potym spadnie...
  Mieli (do tyj pory) recht

  --
  =============================
  A może KKK powinno znów obowiązywać?
  Niewiele kobiet potrafi robić politykę
 • socer-schlesier 29.05.16, 17:44
  Ku oczezwiyniu tym kerzi dzisiej zas bojowo nastawiyni som.Obojyntnie jako wojna ale zawsze tak samo se konczy.Katastrofom.Wystarczy dzisiej popaczec na Irak,Libia,Syria i ludzi kere jeszcze niydowno w dostatku zyli.Czy tygo chcymy?
  www.dw.com/pl/obchody-stulecia-bitwy-pod-verdun-okrucieństwo-i-bezsens-wojny/a-19291794

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • cirano 29.05.16, 18:05
  Wojna prowadzona na obcym terytorium, specjalność Amikow, prziniosła jym do dziś same plusy, a siła ludzko (futer armatni) jest łatwo do znolyziynio
  --
  =============================
  A może KKK powinno znów obowiązywać?
  Niewiele kobiet potrafi robić politykę
 • 1fatum 03.06.16, 09:36
  Już wiadomo co w Polsce powoduje silne parcie do wojny.

  Antoni Polskę obroni
  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • 1fatum 04.06.16, 07:12
  Czy wojna wybuchnie na północy Polski?

  Tekst linka

  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • cirano 04.06.16, 08:28
  Ta wielce opiewana "tarcza przeciwrakietowa" wydaje mi się ttanim picem. Zniszczyć ją zanim dojdzie do ataku to chyba żaden wielki problem przy pomocy nisko lecącego szybkiego bombowca. Z Rosji do Słupska to zaledwie kilkaset kilometrów.

  --
  =============================
  A może KKK powinno znów obowiązywać?
  Niewiele kobiet potrafi robić politykę
 • socer-schlesier 09.06.16, 07:37
  pracownia4.wordpress.com
  --
  Lwow, ?Przeglad Wszechpolski?, nr 1, styczen 1899, ?Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich?.
 • cirano 09.06.16, 08:14
  Polak i po szkodzie głupi, powiadają

  --
  =============================
  A może KKK powinno znów obowiązywać?
  Niewiele kobiet potrafi robić politykę
 • 1fatum 13.06.16, 11:37
  Cytat: "...Rosja pokazała światu, że ISIS to tylko armia zastępcza kontrolowana przez CIA / Mosad, mająca realizować plan globalistów ?Wielkiego Izraela? [Greater Israel]. Bez amerykańskiego wsparcia, jest to tylko fikcyjny byt otwarcie terroryzujący narody syryjski i iracki. W wyjątkowo rzadkim odkryciu kart, architekt planu NWO na Bliskim Wschodzie, Zbigniew Brzezinski, zagroził w tym tygodniu akcją militarną przeciwko Rosji. Był tak wściekły tym, że Rosja ośmieliła się przeszkodzić jego długoterminowemu planowi doprowadzenia do upadku Syrii, że w Financial Times napisał:..."

  Tekst linka


  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • 1fatum 13.06.16, 11:40
  Ostrzeżenie przeciwko wojnie.  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • socer-schlesier 19.06.16, 09:17
  Sam pszinajmni otwarcie napisali ze Polska idzie na wojna.Zawsze ostatnio modne bylo slowo wojna i napasc na drugi kraj (Irak,Libia,Syria) nazywac operacjom,misjom,niesiyniym dymokracji itd.itd. pszez polskich wojskowych.

  wiadomosci.onet.pl/swiat/polska-wezmie-udzial-w-kolejnej-wojnie/ws4n7e

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • 1fatum 21.07.16, 22:39
  Jednak wszystko dąży do wojny.

  Tekst linka

  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • socer-schlesier 18.08.16, 22:27
  Bydzie abo niy bydzie ta wojna? Oby niy,

  szczerek.blog.polityka.pl/2016/08/16/bedzie-wojna-bedzie-wojna/?nocheck=1

  ktos napisal:

  "Tanaka
  17 sierpnia o godz. 19:01
  Rozważania, że Rosja miałaby napaść na Polskę, lub jakieś inne państwa NATO można, oczywiście prowadzić. wypełnia to czas, podnieca i zapełnia mózg sieczką, co jest głównym zajęciem większości ludzi.
  Mózg zapełniony daje ważenie intelektualnego spełnienia, jak fast food szybko zapełnia żołądek dając przyjemny efekt sytości i potrzeby kupowania ubrań o coraz większych numerach.
  Ile razy czytam lub slyszę od jakiegoś durnia, że Rosja miałaby napaść na Polskę, tyle samo razy nie udaje mi się ani przeczytać, ani uslyszeć żadnego uzasadnienia, jakie korzyści miałaby z tego Rosja.
  Skromny przyczynek do odpowiedzi mógły też dać Gospodarz. Jakiś cień przedstawia, ale mglisty. Mógłby siąść i napisać, dać jakiś konkret: co takiegocennego znajduje się w Warszawie, Wilnie, Rydze, żeby napadać, zabijać, okupować, siedzieć tam i zawzięcie bronić przez kontrdziałaniami NATO?
  Może chodzi o złoty pociąg spod Wałbrzycha, który Putin chciałby nam zwędzić? A który już-już ma być odkopany, ale nie będzie tam żadneg złota, albo nawet i pociągu. Z całości zostanie Polsce niezaspokojony pociąg do zlota, sen o potędze od morza do morza i środkowy palec pokazany Polsce w tej sprawie przez Czechów, którzy, szczęśliwcy, nie cierpią na manię wielkości, nie żyją fantazmatami ani chorymi kompulsjami prowokującymi do wojny i wolą zwyczajną, bliską i owocną współpracę z Niemcami, oraz innymi przytomnymi krajami.
  Putin zaś, załatwił dla Rosji to co każdy przytomny i odpowiedzialny za kraj przywodca musi załatwić: podniesienie poziomu bezpieczeństwa państwa. W obliczu zapaści na Ukrainie i jej konwulsji wewnętrznych oraz poważnego – wbrew ustaleniom z NATO, przez NATO notorycznie łamanych – zagrożenią, że Ukraina mogłaby się stać państwem nieprzyjaznym Rosji poprzez związki z NATO, wziął i wrocił na Krym.
  Powrót Rosji na Krym wykluczył strategiczny, na czas konfliktu, dostęp NATO do Ukrainy od południa, poprzez Morze Czarne i od strony Turcji. W istocie, choćby tylko w okresie politycznego napięcia o potencjalnie wojennym skutku, żaden większy okręt USA, ani innego panstwa NATO nie odważy się przejść przez cieśniny i wpłynąć na Morze Czarne.
  Koniec, kropka.
  To co się dzieje obecnie, jest jedynie i w sposób niemożliwy do pominięcia, skutkiem niezałatwionych jak należy spraw z czasu katastrofy rozpadu ZSRR oraz gry konkurencyjnej USA z Rosją, z udziałem NATO. Sprawy te muszą choćby w pewnej części zostać ureguowane i Putin to właśnie zrobił w bardzo ważnym dla Rosji zakresie bezpieczeństwa miitarnego na południu."

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • 1fatum 18.08.16, 23:23
  Cały problem w tym, że władze w Polsce - nie polskie władze, tylko władze w Polsce mają alergię na Rosję podsycana przez wuja Sama.
  Polacy traktują Rosjan przyjaźnie. Bardziej przyjaźnie niż Ukraińców.
  Rosjanie i Polacy mimo lat życia nie pozwalających na pamięć wojny mają pamięć narodu, który wojny nie chce.
  Rosja ma jeszcze jeden i to najważniejszy powód, by nie dać się w wojnę wmanewrować. Tym powodem jest wojenny reset zadłużenia U$A. Dla Rosji jest z korzyścią bijący licznik długu u przeciwnika. Przecież każda, nawet najmniejsza wojna kosztuje. Wojskowe bazy na świecie też. Tym samym brak wojny jest wygrana bitwą z wrogiem. Całe szczęście, że Rosja ma Putina, a nie Kaczora.

  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • 1fatum 24.08.16, 23:48
  Chyba jednak wojna maszeruje i to szybkimi krokami.

  Tekst linka

  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • 1fatum 24.08.16, 23:51
  Kolejny dowód, że wojna u drzwi. Wojna nuklearna.

  Tekst linka

  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • 1fatum 28.08.16, 12:49
  Coś musi być na rzeczy, bo z ogromnym trudem można znaleźć ten materiał. W większości przypadków "medium jest niedostępne".

  Zanim i tu skasują, warto przeczytać:

  Tekst linka

  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • 1fatum 21.09.16, 09:02
  W co wierzą ci „biedni uchodźcy” i jakie mają religijne obowiązki:

  wojna, złe traktowanie jeńców i ich zabijanie jest podstawowym, religijnym obowiązkiem muzułmanów. Oto cytaty z Koranu:
  4. 89:
  „Oni (niewierni) by chcieli, abyście byli niewiernymi (...). A jeśli (niewierni) się odwrócą, to chwytajcie i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie !
  4. 91
  „(...) A jeśli oni (niewierni) nie odejdą od was (...) to chwytajcie ich i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich napotkacie.”
  8. 7:
  „(...) Lecz Allach chciał utwierdzić prawdę przez Swoje słowa i zniszczyć niewiernych do ostatniego, (...)”
  9. 5:
  „A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki !”
  9. 29:
  „Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Allacha i w Dzień Ostatni, którzy nie zakazują tego co zakazał Allach i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy – spośród tych, którym została dana Księga – dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni.”
  33.61:
  „Przeklęci (niewierni) ! Gdziekolwiek się znajdą, zostaną schwytani i zabici bez litości; zgodnie ze zwyczajem Allacha ustanowionym dla minionych pokoleń. A nie znajdziesz odmiany w zwyczaju Allacha.”
  47.4:
  „Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta (...).”

  A ci muzułmanie, którzy nie zabijają są według Koranu gorsi od tych co zabijają.
  Według Koranu muzułmanin, który nie walczy i nie zabija w imię islamu jest gorszym muzułmaninem niż ten co walczy. Oto słowa Koranu:


  Wierny, który nie walczy jest w oczach Boga gorszy niż ten, który walczy.
  4.95.
  „Ci spośród wiernych, którzy siedzą spokojnie (...) i ci, którzy z zapałem walczą na drodze Boga (...) – nie są wcale równi. Wywyższył Bóg gorliwie walczących (...) nad tych, którzy siedzą spokojnie, o jeden stopień. Wszystkim Bóg obiecał rzeczy piękne. Lecz Bóg wyróżnił walczących gorliwie ponad tych, którzy siedzą spokojnie, nagroda ogromną – „
  4.96.
  „Zbliżając ich o wiele stopni do Siebie (...).”

  Muzułmaninowi nie wolno unikać walki z niewiernymi.
  8.15.
  „O wy, którzy wierzycie ! Kiedy spotkacie niewiernych, posuwających się w marszu, to nie odwracajcie się do nich plecami (nie unikajcie walki) !”

  Muzułmanin unikający walki z niewiernymi będzie ukarany piekłem.
  8.16:
  „A kto tego dnia odwróci się do nich (niewiernych) plecami (będzie unikał walki) (...) to ten ściągnie na siebie gniew Boga, a jego miejscem schronienia będzie Gehenna (piekło) !”

  Niewiernych trzeba zwalczać, pokonanych uciskać finansowo i poniżać.
  9.29:
  „Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Boga i w Dzień Ostatni, którzy nie zakazują tego co zakazał Bóg i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy – spośród tych, którym została dana Księga – dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni.”

  Wierni nie mają prawa ustawać w walce.
  9.38:
  „O wy, którzy wierzycie ! Dlaczegoż, kiedy wam mówią: „Ruszajcie na drogę Boga !” (walczcie) – tak ciążycie ku ziemi ?
  Ci, którzy nie będą walczyć będą przez Boga ukarani (w.39).”
  9.39.
  „A jeśli nie wyruszycie (na walkę), to ukarze was Bóg karą bolesną i zmieni was na inny naród.”

  Bóg nakazuje walczyć na wszelkie sposoby.
  9.41:
  „(...) Walczcie waszymi majątkami i waszymi duszami na drodze Boga !”

  Muzułmanin nie powinien czekać na wezwanie do walki lecz walczyć z własnej inicjatywy.
  9.44:
  „Ci, którzy wierzą w Boga i w Dzień Ostatni, nie będą cię (Proroka) prosić o pozwolenie, by walczyć swoimi majątkami i swoimi duszami.”

  W walce z niewiernymi nie wolno okazywać litości, trzeba być surowym.
  9.73:
  „O Proroku ! Walcz przeciwko niewiernym i przeciwko obłudnikom i bądź dla nich surowy ! Ich miejscem schronienia będzie Gehenna.”

  Bezlitosne zabijanie niewiernych bez względu na okoliczności to odwieczny zwyczaj Boga.
  33.61.
  „Przeklęci (niewierni) ! Gdziekolwiek się znajdą, zostaną schwytani i zabici bez litości; zgodnie ze zwyczajem Boga ustanowionym dla minionych pokoleń. A nie znajdziesz odmiany w zwyczaju Boga.”

  Muzułmanie nie chcący walczyć z niewiernymi w oczach Boga są przeklęci.
  47.20.
  „A kiedy zostaje zesłana jakaś sura, pewnie wyłożona, i wspomina się w niej walkę, widzisz jak ci, których serca są chore (bo nie chcą zabijać niewiernych), spoglądają na ciebie zamglonym spojrzeniem umierającego.”
  47.23.
  „Tamci (wierni nie chcący zabijać) to tacy, których przeklął Bóg, (...).”
  47.24.
  „Czyż oni (nie chcący zabijać) nie zastanowią się nad Koranem ? Czyż na ich serca nałożono zasuwy ?”

  Zwolnieni od obowiązku walki są tylko chorzy, ślepi i kulawi.
  48.17.
  „Nie ma jednak żadnej nagany dla ślepego, nie ma też żadnej nagany dla kulawego ani też nie ma żadnej nagany dla chorego.”
  Bóg nagrodzi wiernych za walkę i ukarze boleśnie tych, którzy jej unikają.
  48.17.
  „A kto będzie posłuszny Bogu i Jego Posłańcowi (i będzie walczył), Tego On (Bóg) wprowadzi do Ogrodów, gdzie w dole płyną strumyki. A kto odwróci się plecami (od walki), tego On (Bóg) ukarze karą bolesną.”

  Prawdziwi muzułmanie „są gwałtowni wobec niewiernych”.
  48.29.
  „Muhammad jest posłańcem Boga. Ci, którzy są razem z nim, są gwałtowni wobec niewiernych, a miłosierni względem siebie.”
 • socer-schlesier 23.09.16, 19:46
  Brawo panie premierze Kretschmann.
  wiadomosci.onet.pl/prasa/powrot-z-piekla/59gp0z

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • cirano 16.10.16, 13:59
  Ooooo, ciekawe.

  --
  =============================
  Vatikan kann nur herrschen, wenn die Welt dumm ist und dumm bleibt.
  Jede Religion ist gut, die beste aber die duemmste...
  Alexander VI. (hehe) Papst
 • 1fatum 17.12.16, 22:14
  W bunkrze we wschodnim Aleppo złapano co najmniej 14 wojskowych z amerykańskiej koalicji.
  Żołnierz z syryjskiej armii trzyma flagę al. Nusra (syryjska al.-kaida) w Meczecie Ummayed, stare miasto, kiedy wojska rządowe wyzwoliły okupowane przez terrorystów wschodnie Aleppo.

  Tekst linka
  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • socer-schlesier 18.12.16, 22:30
  www.youtube.com/watch?v=fhNrqc6yvTU
  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • cirano 19.12.16, 08:06
  Take darcie mordy na poczontku wojska tysz żech przeżył i wiym jak to wyprowadzi z rownowagi. Tym bardzij jak niy wiysz co tyn baran ryczy co chce

  --
  =============================
  Nie ma złych narodów są tylko źli ludzie. Racja - godajom filozofy.
  Wszysko zależy jednak od proporcji, wielu jednych i drugich w danym społeczyństwie żyje
 • socer-schlesier 26.12.16, 09:18
  Miejmy nadzieja ze ta wojna w Syrii niydugo se skonczy.Dziynki pomocy Ruskich.

  wiadomosci.onet.pl/forum/irak-chrzescijanie-zabijani-przez-isis,2,3014850,231719921,czytaj-najnowsze.html
  ktos napisal:

  esst(2) : Tymczasem jak słusznie podano w notatce nadal w Syrii co dziesiąty mieszkaniec jest chrześcijaninem. Przedwczoraj w kościele maronickim w wyzwolonym spod okupacji Aleppo, odbyła się uroczysta pasterka w kościele. Nie udalo się kościoła odgruzować do końca, ale miejsce na stajenkę się znalazło. Chrześcijanie w Aleppo ośmielili sie świetować Boże Narodzenie li tylko dzięki wysiłkom Syryjskiej Armii Arabskiej, Sił Lotniczo-Kosmicznych Federacji Rosyjskiej i milicji szyickich, wbrew stanowisku całego cywilizowanego świata pod Lożą Ma(d)sońską i wbrew wysiłkom panstwa polskiego, które pod Maciarewiczem wysłało 2 samoloty przy dwustu mechanikach do Syrii by mordować syryjskich chreścijan. Jednakże Bóg jest z Syrią i Syria zwycięży.
 • socer-schlesier 28.12.16, 20:24
  Tak nos cyganiom.
  www.rp.pl/Wojna-w-Syrii/161229791-W-Egipcie-powstawaly-nagrania-z-Aleppo.html#ap-1

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • socer-schlesier 23.01.17, 20:11
  Wiyncy takich ludzi Europa poczebuje.Dobrze ze Niymcy to propagujom.
  Niymcy wojny niy chcom.
  www.dw.com/pl/timothy-g-ash-laureatem-nagrody-karola-wielkiego/a-37237120

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • socer-schlesier 13.02.17, 21:15
  Siedymdziesiont dwa lata tymu 13 lutego o 21:45 se zaczlo.Dobrze ze dzisiej momy 13 lutygo
  2017r. i doswiadczynie ku pszestrodze.Cza to pielyngnowac.
  ---------
  www.dw.com/pl/drezno-upami%C4%99tnia-ofiary-wojny-i-przypomina-o-winie-niemc%C3%B3w/a-37533989
  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • cirano 14.02.17, 07:14
  Tego Adolfowi i Angolom niy zapomnymy

  --
  =============================
  Nie ma złych narodów są tylko źli ludzie. Racja - godajom filozofy.
  Wszysko zależy jednak od proporcji, wielu jednych i drugich w danym społeczyństwie żyje
 • cirano 18.02.17, 07:39
  ... bo zaroz juzaś bydom na wszyskich frontach "wygrywać", "parady zwyciynscow przijmować", łgać tak, "że gipsdeka na łby ludziom poleci"...
  wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/postprawda-w-1939-r-jak-polacy-bombardowali-berlin/tjg5ne4
  --
  =============================
  Nie ma złych narodów są tylko źli ludzie. Racja - godajom filozofy.
  Wszysko zależy jednak od proporcji, wielu jednych i drugich w danym społeczyństwie żyje
 • socer-schlesier 18.02.17, 08:17
  Potyn se dziwic ze "wykluwajom" se take fiduriki i erki.Pszeca te ludzie na takich "postprawdach" wyrosli.
  Komuna pszez 50 lot bezkarnie im wtlaczala take rzeczy do gowy.Granice pozamykane ze mysz se niy pszeslizgnie,w telewizji yno jedyn program a cztyryj pancerni i Hans Kloss to ich idole.My tu na Slonsku w odrozniyniu od nich momy skala porownawczo bo pszezyli my i Niymcow i Polokow.Mom znajomo "gorolka" kero Niymcow szczerze niynawidziyla ale dzisiej robia wielke oczy bo ta sama kobiyta zaczyno Niymcow chwolic odkond zaczla tam jezdzic opiekowac se starszymi ludzmi.Tu jom z roboty zwolniyli a jest z wyksztalcynia farmaceutkom.

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • erka-4 18.02.17, 18:52
  socer-schlesier napisał:

  Tu jom z roboty zwolniyli a jest z wyksztalcynia farmaceutkom.


  - powiedz jej szlezier,że u nas we Falkenbergu k/Opola jest cztery apteki,w jednej z nich farmaceutki poszukują pilnie.

 • socer-schlesier 28.03.17, 22:14
  Wojna to zawsze na koniec zgliszcza i ruiny.
  www.rp.pl/Rzecz-o-historii/303239892-Prusy-Wschodnie-zaglada.htmlhttp://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/303239892-Prusy-Wschodnie-zaglada.html

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • socer-schlesier 10.04.17, 07:53
  Niymcy za II swiatowo som sondzyni do dzisiej.Ci co dzisiej te wojny robiom som bezkarni.
  ------------
  noizz.pl/spoleczenstwo/unicef-dziecko-z-syrii-obok-uchodzcy-podczas-ii-wojny-swiatowej/2x89emy?placement=ZobaczTakze&position=2

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • 1fatum 10.04.17, 09:30
  Eksterminatorzy Indian rzucali Tomahawkami, ale nie za bardzo im o wyszło. Ich osiągnięcia na tym polu komentują Internauci:


  Wydaje mi się, że nasz Trybun AT niestety upadł ostatnio na głowę. Uchodźcami EU jest zalewana, tylko, że nie z Syrii tylko z Północnej Afryki i nie przez Putina tylko przez Kosher Nostrę.

  Z drugiej strony ten straszny atak okazał się niewypałem. z 59 pocisków USA do celu dotarło 23 i trafiło w przysłowiowy chlewik zabijając w/g Assada 5 dorosłych i 2 dzieci mieszkających przy chlewiku. Czyli jak umiem liczyć z jakiegoś powodu do celu nie doleciało 36 rakiet po półtorej bańki zielonych każda. Coś mi się wydaje, że jeszcze kilka takich salw, a USA pójdzie z torbami i to bez salw z Kalibrów NK. Proponuję sprawdzić, czy w tych rakietach jest elektronika rodem z PRC bo jak jest to następna salwa uderzy we Flotę USA i problem z tym burdelem bez władcy się sam rozwiąże.

  Mała Edyta.

  Znalazło się te 36 Tomahawków.
  Wszystkie zostały zestrzelone przez plot. system Pancyr. Zanim dosięgły celu. Dodatkowo większość tych które doleciały nie trafiły w cel bo Ruskie jakoś zespoofowały sygnał GPS, że uderzenia zostały przesunięte o całą długość pasa startowego.

  Nie wiem, jak wy, ale Ja zaczynam się bać.
  Dla tych mniej domyślnych wyjaśniam, że skuteczność systemów Patriot jest wysoce dyskusyjna, natomiast Pancyr wykazał się 100% skutecznością i to przy pociskach kierowanych co może wskazywać, że Ruscy są gotowi do uderzenia Pociskami Kalibr NK na kraje NATO w dowolnym wybranym przez siebie momencie.


  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • 1fatum 02.05.17, 20:16
  Mądre słowa prawdziwego Polaka.  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • berncik 02.05.17, 20:22
  1fatum napisał:

  > Mądre słowa prawdziwego Polaka.
  >
  "Amerykanie chcą walczyć z Rosją w Polsce"

  Cos to nie tak : Mam wrazenie ze to Polska zmusza Amerykanow do walki z Rosja.
 • socer-schlesier 03.05.17, 09:48
  To te "zle" Niymcy niy byli asz take zle skoro tygo Poloka choc im tyle szkody narobiol chcieli wymiynic i zycie mu darowac tyle tylko ze te "dobre" Angole niy chcieli se na to zgodzic i mody synek musiol zginonc.
  ------------

  ktos napisal:
  -------

  Szkoda, że Pan Publicysta zapomniał napisać, że większość jego artykułu jest przepisana z ksiażki "Agent Nr 1" Stanisława Strumph Wojtkiewicza. Nie napisał również, że po pojmaniu Iwanowa Niemcy chcieli go wymienić na jednego z niemieckich wyższych stopniem żołnierzy aresztowanych przez Anglików. Anglicy zignorowali propozycję Niemców. Po wojnie Anglicy wymusili zrzeczenie się roszczeń za nieudolność w ratowaniu agenta. Ale o tym pisze się jeszcze rzadziej niż o Jerzym Szajnowiczu Iwanowie.
  ---------------------

  weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,21700855,nazywali-go-czlowiek-ryba-kim-byl-najlepszy-dywersant-ii.html#TRwknd

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • 1fatum 03.05.17, 17:52
  Braun: „Żyjemy w świecie, który się pogrąża w wojnie”
  „Lękam się prowokacji” – mówi Grzegorz Braun, reżyser i publicysta, zapytany o napływ Ukraińców do Polski. „Ci ludzie nie podlegają żadnej procedurze sprawdzenia. Przez granice przechodzą rzeczy, o których się nam nie śniło”.  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • socer-schlesier 11.12.17, 18:29
  www.youtube.com/watch?v=c7dHREBo_kg

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • 1fatum 11.12.17, 19:49
  Najlepiej uczyć się na batach otrzymanych na własną dupę. Niemcy zrozumiały lekcję, podobnie jak Rosjanie i nie dążą do wojny.
  Kto pragnie wojenki, nie trzeba wytykać palcami.

  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • socer-schlesier 25.12.17, 15:14
  Jak duzo niy cza bylo zeby dobro zwyciynzylo.Wejrzicie se na tyn "filmik".
  -----
  wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/cud-i-wojny-swiatowej-rozejm-bozonarodzeniowy-pod-ypres/j1xsx77

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • socer-schlesier 26.12.17, 21:21
  Niymcy to pamiyntajom.Do Ruskich jednak pretynsji o to niy majom.
  -----
  vod.pl/filmy-dokumentalne/ostatnia-podroz-wilhelma-gustloffa/eqz6b1v

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • socer-schlesier 30.12.17, 10:25
  Pogmatwane losy.
  ---
  vod.pl/filmy-dokumentalne/zaginiony-zolnierz-hitlera/0hyq5qt

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • socer-schlesier 20.01.18, 07:37
  Ci caly czas majom kogos za wroga.
  --
  wyborcza.pl/7,75399,22921219,stany-zjednoczone-musimy-byc-gotowi-do-wojny-w-szczegolnosci.html

  ktos napisal:

  alakyr119.01.2018, 20:22
  Bardzo słuszna strategia, przecież nie może tak być że świat będzie się rozwijał wbrew interesom amerykańskim.
  Jak Amerykanie postrzegają świat widać po słowach wojskowych:
  Bezczelnością jest zajęcie Krymu, nie jest bezczelnością zorganizowanie puczu na Majdanie i wspieranie banderowców.
  Bezczelnością jest wsparcie legalnych władz Syrii, nie jest bezczelnością zorganizowanie, opłacenie i uzbrojenie opozycji w Syrii po to by obalić jej władze.
  Najjaskrawszą nie-bezczelnością Ameryki jest zorganizowanie zamieszek w Iranie i wołanie z trybuny ONZ że biją demonstrantów i trzeba nałożyć sankcje.
  Całe szczęście że istnieją takie państwa jak Rosja czy Chiny, inaczej wszyscy zapieprzalibyśmy na to by Amerykanom żyło się lepiej.

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • 1fatum 20.01.18, 07:49
  Przypomniała się stara przepowiednia, że Chińczycy zajmą Europę. Takie słowa, wiele lat temu wydawały się nielogiczne. Gdzie Chiny, a gdzie Europa. Dziś stają się realne na skutek zbliżenia rosyjsko-chińskiego spowodowanego yankeską polityką.

  Należy również uwzględniać wojnę na wielu frontach jakie powstaną w krajach nienawidzących U$A. Będą to lokalne wojny, często typu partyzanckiego, jednak angażujące siły i środki. Te kraje będą wspierane przez sojusz rosyjsko-chiński na zasadzie - wróg mojego wroga jest moim przyjacielem.
  Nadto nie mam pewności w trwałość dotychczasowych sojuszy w NATO, kiedy padną pierwsze ofiary, a społeczeństwa zaczną protestować.

  Jest zrozumiałe, że wojna musi wybuchnąć, albowiem alternatywą jest bankructwo U$A.

  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • 1fatum 20.01.18, 08:12
  Niemal jak na zamówienie i potwierdzenie wcześniejszego wpisu o widmie bankructwa U$A.

  800 tys. amerykańskich urzędników na przymusowym urlopie. Rząd federalny zawiesił działalność
  Amerykanie, ale także turyści, odwiedzający USA mają spory problem. Senat nie uchwalił prowizorium budżetowego, a to znaczy, że rząd federalny musiał zawiesić swoją działalność. Powód? Nie ma pieniędzy na jego funkcjonowanie.


  Tekst linka

  Każdy myślący powinien sam wyciągnąć wnioski.

  W warunkach pokoju, trzeba płacić. W czasie wojny będą zmobilizowani i zmuszeni do roboty za michę żarcia.

  Potrzebna tylko wojna.


  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • socer-schlesier 20.01.18, 09:16
  iksisa na piyrszo linia.Tyn o wojnie caly czas marzy.

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • 1fatum 20.01.18, 21:33
  Coś dla iksisa o jego rodakach.

  Tekst linka


  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • socer-schlesier 21.01.18, 18:42
  Straszno smierc.Szkoda tych dzieci,ci som zawsze najmniyj winni a najwiyncy ciyrpiom.
  --
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,22926556,16-osob-w-tym-dzieci-zamarzlo-na-smiec-chcieli-uciec-od-wojny.html#MTstream

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • 1fatum 26.01.18, 23:13
  Wszędzie teraz Hitler i jego pogrobowcy.

  Pomyślałem, że warto przybliżyć tok rozumowania zbrodniarza w sprawa Europy w przededniu agresji na ZSRR, choć już było "po ptokach". Nie mniej warto poznać pewne mechanizmy.
  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • socer-schlesier 01.02.18, 11:56
  "Hoess opisał swoje życie od najmłodszych lat. Dzieciństwo w cieniu surowego ojca – fanatycznego katolika. Swoje odejście od religii po szoku wywołanym faktem, że ksiądz ujawnił rodzicom tajemnicę jego spowiedzi. Poszukiwanie nowych autorytetów i odnalezienie ich w armii, do której wstąpił w wieku 14 lat."
  --
  Potyn jusz bylo yno gorzi.

  www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1700850,1,komendant-auschwitz-birkenau-wyznania-zbrodniarza.read

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • socer-schlesier 02.03.18, 07:26
  Pogodzic se z Rosjom a nom Europejczykom bydzie yno lepi.
  --
  www.dw.com/pl/niemiecki-biznes-zwi%C4%99ksza-pomimo-sankcji-eksport-do-rosji/a-42787143

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • 1fatum 07.04.18, 22:56
  Marzącym o wojnie - tej jądrowej, ku przestrodze.

  Tekst linka


  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • iksis 08.04.18, 07:39
  Kto napadł na Krym?
 • socer-schlesier 08.04.18, 07:49
  iksis 08.04.18, 07:39
  Kto napadł na Krym?
  --
  Kto napadl na Slonsk?

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • 1fatum 08.04.18, 10:49
  iksis, kto handlował dragami?

  Tekst linka

  Pewnie powiesz, że: To są skutki fatalnej polityki! A w kraju nad Wisłą spokój!

  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • socer-schlesier 03.05.18, 14:23
  weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,21400644,czy-istnialy-polskie-obozy-koncentracyjne-to-byl-zorganizowany.html#Z_TRwknd

  ktos napisal:

  pakulec
  Oczywiście nie wszyscy Polacy mordowali możemy więc mówić, że to były obozy komunistyczne, ale wtedy powinniśmy konsekwentnie mówić o nazistowskich obozach koncentaracynych, bo również nie wszyscy Niemcy mordowali.
  --
  iksisy,fiduriki,erki itd niych se tysz poczytajom wypowiedzi internautow pod tym tekstym.Duzo tam prowdy co piszom.


  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • 1fatum 04.05.18, 07:36
  Pokojowo nastawione pojazdy pancerne jadą na pozycje wyjściowe, aby przywitać kwiatami.

  Trudno rozumem objąć ten chocholi taniec zaślepienia. Społeczeństwa zajmują się wszystkim tylko nie protestami antywojennymi. Zaczynam rozważać, czy protest niepełnosprawnych w Sejmie nie trwa tak długo, tylko dlatego, że ma on medialnie przykryć, wszystko to, o czym ludzie nie powinni wiedzieć.

  Spowszedniało słowo wojna, przyzwyczailiśmy się do filmowych materiałów pełnych zniszczeń i cierpienia, gdy nieopodal armie się szykują do ataku/obrony.

  Być może ludzie mają tego świadomość, ale tak bardzo się jej obawiają, że wypierają ze swej świadomości skrywając banalnymi tematami. Tak jak małe dziecko, które schowawszy głowę pod poduszkę nie widzi strachu i przestaje się bać.
  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • socer-schlesier 24.08.18, 07:02
  Apel do młodzieży

  Maas mówił o “głośno brzmiącym” współcześnie rasizmie i antysemityzmie, które występują jego zdaniem nie tylko w Niemczech, lecz w całej Europie. Wspomniał o powolaniu Pełnomocnika ds. Zwalczania Antysemityzmu przez obecny niemiecki rząd. Szef dyplomacji nawoływał do aktywnego przecistawiania się rasizmowi i populizmowi w mediach spolecznościowych.
  --

  www.dw.com/pl/msz-niemiec-nord-stream-2-nie-narusza-r%C3%B3wnowagi-energetycznej-w-europie/a-45149442

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • hans-jurgen 24.08.18, 07:49
  socer-schlesier napisał:

  > Apel do młodzieży
  >
  > Maas mówił o “głośno brzmiącym” współcześnie rasizmie i antysemityzmie, które w
  > ystępują jego zdaniem nie tylko w Niemczech, lecz w całej Europie.
  ----------------------
  Szkoda ze tyn Klugscheiser ani slowem niy wspomni o tym co sie dzieje z bialymi
  w Poludniowej Afryce, tam juz niy idzie o czornych rasistow, tam juz sie zaczyno
  Völkermord na bialych.


  juergenfritz.com/2018/03/17/suedafrika-voelkermord/

  www.schwaebische.de/ueberregional/politik_artikel,-farmer-in-s%C3%BCdafrika-f%C3%BCrchten-enteignung-_arid,10865858.html
 • cirano 24.08.18, 08:00
  Głownym wrogym nord-stream -2 jes Ameryka. Amiki podpuszczajom Polakow i kogo sie jeszcze do, szukajom podstaw do zakazu, bo rosyjski (toni) gas to poważno konkuryncja do jejich płynnego i drogigo gazu. Prawa rynku jich niy interesujom ino polityka i kasa jako mogliby zarobić.

  --
  =============================
  Jest takie powiedzenie:
  "Dopóki sie nie odezwiesz, na kretyna nie wyjdziesz"
 • socer-schlesier 28.09.18, 13:34
  Na razie se wszyscy bawiom i miejmy nadzieja ze wszystko se na tych zabawach skonczy(niy liczonc wyciepniyntych piyniyndzy).Czy te gupole zas chcom zeby nasza Europa tak wyglondala jak w 45?
  --
  www.dw.com/pl/nato-przygotowuje-wielkie-manewry-to-nie-przypadek/a-45664372

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • 1fatum 03.10.18, 12:49
  Kompleksy C 300 dostarczane do bazy lotniczej Khmeimim.

  Minister obrony Siergiej Shoigu poinformował prezydenta Władimira Putina, że Rosja zakończyła
  dostawy systemów rakietowych przeciwlotniczych S-300, mających na celu ochronę naszych wojsk w Syrii.
  Według niego, system obejmuje 49 elementów wyposażenia. Teraz kompleksy się rozwijają.  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • socer-schlesier 17.01.19, 08:44
  Zawsze ginom ci "najmniyjsi".Ci "najwiyksi" siedzom w ciepelku kawka popijajonc.Kazdy z tych zabitych miol z pewnosciom rodzina,zona,dzieci.
  --
  wiadomosci.onet.pl/swiat/amerykanscy-pracownicy-wojskowi-zabici-w-wyniku-ataku-isis-w-syrii/lgbp2yk

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • cirano 17.01.19, 14:13
  ISIS trza wykończyć, tego chcom wszyscy, ale Amiki bydom jak widać, wszyndzie tympiyni i napadani

  --
  =============================
  Jest takie powiedzenie:
  "Dopóki sie nie odezwiesz, na kretyna nie wyjdziesz"
 • socer-schlesier 26.01.19, 15:24
  hans-jurgen 26.01.19, 07:06

  Socer, tyn Przylembski juz downo razem ze swoja baba powinien
  w wiezieniu siedziec.
  Zreszta niy tylko on ale p

  www.youtube.com/watch?v=Jdda2ORuWYw

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • 1fatum 28.01.19, 21:10
  Interesująca wypowiedź.

  Tekst linka


  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • socer-schlesier 11.08.19, 13:19
  Brawo Germany.Niych Amerykance sami piwo pijom kere nawarzom.
  --
  "Niemieckie „nie" i amerykańska irytacja

  Amerykanie są dodatkowo zirytowani wyraźnym niemieckim „nie" dla udziału w amerykańskiej misji wojskowej „Sentinel”, mającej chronić przed irańskimi atakami flotę handlową w Zatoce Perskiej. Także amerykańska prośba o wysłanie sił lądowych w ramach koalicji do walki z „Państwem Islamskim” w Syrii została odrzucona. Czy myśliwce Bundeswehry „Tornado” dalej będą stacjonować w Jordanii, też stoi pod znakiem zapytania, ponieważ sprzeciwia się temu SPD."

  www.dw.com/pl/wycofanie-wojsk-ameryka%C5%84skich-z-rfn-skrajne-reakcje-niemieckich-polityk%C3%B3w/a-49967287

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • hans-jurgen 11.08.19, 13:28

  Socer, Niemcy nawet jakby chcieli sie przylaczyc to niy maja z czm
  bo niemieckie okrety niy plywaja.
  Pociesze Cie jednak, Twoi PiS-dzielcy obiecali sie przylaczyc do USA i Anglii.
 • socer-schlesier 12.08.19, 16:48
  hans-jurgen 11.08.19, 13:28

  Socer, Niemcy nawet jakby chcieli sie przylaczyc to niy maja z czm
  bo niemieckie okrety niy plywaja.
  Pociesze Cie jednak, Twoi PiS-dzielcy obiecali sie przylaczyc do USA i Anglii.
  -------

  Niy wiym czym Ty mie tu chcesz pocieszyc?Jak ci PIS-dzielcy,USA i Angole chcom robic zawieruchy na Swiecie to tysz po sobie niych pospszontajom a niy zeby inni potyn za nich musieli gowy nadstawiac.
  Czas z tym skonczyc.

  --

  "Zdaniem Carstena Schneidera, Richard Grenell widocznie nie jest gotowy, by przyjąć do wiadomości fakt, że Niemcy zwiększyły swoje wydatki na obronność: „Zignorował przy tym, najwyraźniej świadomie, wkład, który w niebezpieczne misje zagraniczne wniosła Bundeswehra, nasi żołnierze i żołnierki; często w krajach i regionach destabilizowanych latami przez amerykańską politykę”."

  www.dw.com/pl/wycofanie-wojsk-ameryka%C5%84skich-z-rfn-skrajne-reakcje-niemieckich-polityk%C3%B3w/a-49967287

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • ballest 12.08.19, 18:01
  Tu Lewi maja racja:
  "Szef klubu parlamentarnego Lewicy Dietmar Bartsch z kolei z zadowoleniem przyjął amerykańskie groźby częściowego wyjścia z RFN. „Rząd powinien niezwłocznie przyjąć tę ofertę i uzgodnić z USA plan wycofania żołnierzy”, powiedział Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND/sobotnie wydania). „Amerykański ambasador ma rację: podatnicy w USA nie powinni utrzymywać amerykańskich oddziałów w Niemczech”. Dietmar Bartsch wezwał Waszyngton także do tego, by wycofał z Niemiec swoją broń atomową. „Jeśli Amerykanie chcą wycofać swoich żołnierzy, powinni też zabrać swoją broń jądrową. I oczywiście ze sobą do domu, a nie do Polski, ponieważ stanowiłoby to dalsze dramatyczne zaostrzenie w stosunkach z Rosją, a to nie leży ani w interesie europejskim, ani niemieckim”.

  --
  pyrsk
  Ballest
  "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
  Gleiwitz
 • hans-jurgen 12.08.19, 19:36

  Widzisz Ballest, jo tyz jestem od downa za tym aby sie Amiki z Niemiec wyniosly,
  z ta roznica, ze jo w przeciwienstwie do Die Linke, postuluja znaczace wzmocnienie
  sily obronnej Bundeswehr´y.
 • 1fatum 15.08.19, 11:02
  Po obejrzeniu załączonego materiału przypomniała mnie się z wczesno dziecięcych czasów powtarzana przepowiednia, że w kolejnej wojnie "żółci" (chyba tylko liczyli się w tym względzie Chińczycy) zaleją Europę. Wydawało się to nierealne ze względu na odległość i potęgę CCCP.

  Oglądając film o (sprzedaży?) części Syberii Chińczykom i tego co się dzieje na Zabajkalu obecnie, przepowiedni wyłoniła się z głębin pamięci. Tak naprawdę niewiele wiemy. Nasze media milczą. Rosyjskie głównego nurtu również. Dowiadujemy się z materiałów niezależnych. Podobnie o płonącej Tajdze było cicho, choć niezależne media od ok. miesiąca o tym informowały załączając filmy.

  Dla niekumatych rosyjskiego tak w skrócie:

  Kitajce, czyli Chińczycy okupują okolice Bajkału. Nie wpuszczają na prom rosyjskich samochodów. Uważają, że to ich terytorium i Bajkał jest ich. Jest mowa o darowiźnie, lub sprzedaży Syberii i Dalekiego Wschodu Chinom przez Putina. Rosjanie obawiają się wkręcenia ich, jak to obrazowo powiedziano w "maszynkę do mięsa" wojny NATO z Chinami. Do spornego miejsca Chiny wybudowały szeroką drogę "dla wojennej techniki". Na filmie widzimy zorganizowaną akcję blokowania rosyjskich aut za przyzwoleniem władz. Chińczycy swobodnie mogą wjechać na prom przepływający przez Bajkał. Znane są przypadki zaatakowania Ruskich nożami. Jeden z zaatakowanych w ciężkim stanie leżał na reanimacji. Jednak w mediach jest cisza. Niekiedy niezależnym mediom uda się coś umieścić na YT.
  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • hans-jurgen 12.08.19, 19:16

  Socer, poki co, to Trump jest jedynym US prezydentem od wielu dziesiecioleci
  co ( jeszcze ) kajs na swiecie jakies wojny abo inkszej szrpaczki niy rozpoczal.
 • bratjakuba 15.08.19, 14:25
  Cyt: " Autor januszz4"
  Można jeszcze bieg wydarzeń odwrócić mechanizmami gospodarczymi (ropa, gaz). Ale to trzeba robić natychmiast. A później po otrzeźwieniu Rosji zastanowić się jak pomóc temu krajowi zrzucić bagaż mentalnych wielkoruskich i sowieckich pozostałości.

  Odpowiedź:
  Mój polityczny świat.
  Przez ostatnie prawie 70 lat. 1949 do 2019
  1.) 1949 właśnie w 2 klasie liceum oznajmiono,że zamiast zupełnie nie potrzebnych
  języków,angielskiego i francuskiego będę się uczył jedynego prawdziwie światowego
  języka rosyjskiego.
  Historia w promowana przez imperialistyczną naukę jest przeżytkiem.
  Podręcznikami z wyboru są:
  Stalin: Historia Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii (bolszewików). Krótki kurs.
  i Lenin,Stalin: Ekonomia polityczna socjalizmu.
  I tak zaczęła się moja przygoda z ukochaną doktryną polityczną,dziś
  już przezemnie zapomnianą ale dla wielu z Was jeszcze żywą.
  To były piękne czasy. Zwłaszcza jak sie je traktowało z przymrużeniem oka.
  ____________________Oto mała próbka._ _______________

  Dziś wszystkie kwiaty, wszystkie ptaki (zioła), wszystkie drzewa, Cała przyroda o Leninie dzisiaj śpiewa.
  Ref:A ty maszeruj, maszeruj, głośno krzycz, Niech żyje nam Wołodia Iljicz

  Pewnego razu zapytała mnie dziewczyna Czemu tak mało przypominasz mi Lenina
  Dziś w telewizji nie wystąpi zespół Novi,Bo cały program poświęcony Leninowi.
  Dziś w Poroninie żyje jeszcze taki baca Co Leninowi zsiadłym mlekiem leczył kaca
  Dziś w Poroninie stoi jeszcze ten piaskowiec,Z którego Lenin obserwował stado owiec.
  Dziś w Poroninie rosną jeszcze takie drzewa, Pod które Lenin kiedyś chodził się odlewać.
  Dziś cała Moskwa pełna nocnych jest polucji,Na samą myśl o wielkim wodzu rewolucji.
  Wycieczka z Moskwy przywiozła trofeum,Czerwone ucho ukradzione z mauzoleum.
  A gdy przekroczysz mauzoleum progi,To wstrzymaj oddech, bo tam leżą Wodza nogi.
  A kiedy rano nie chce ci się podnieść dupska Przypomnij sobie jak walczna była Nadia Krupska
  Podało radio i moskiewska prasa, Po Moskwie wczoraj chodził Leninna golasa.
  Kiedy do łóżka wpycha tobie się dziewczyna Wykopsaj ją i weź się za dzieła Lenina
  Wczoraj widziałem radziecki western w kinie,Wszyscy kowboje śpiewali o Leninie.
  W mojej szafie leży szokująca fotografia Lenin bez czapki! Toż to czysta pornografia.
  ###########
  5 marca 1953 r. zmarł Józef Wissarionowicz Stalin.
  Byłem już na II roku studiów. Masówka żałobna. Niektórzy nawet płakali.
  Nikt się nie śmiał,bo nie śmiał.
  Po kryjomu wieszczono jednak już przyszłe dzieje.

  Niedźwiedź, co dotąd zżerał własne dzieci
  Krwią się zachłyśnie własną i upadnie.
  Ten niby „olbrzym” przed karłem z północy
  Drugi cios straszny z południa otrzyma,
  A smok ze wschodu dobije olbrzyma.
  A ty maszeruj
  ############
  2019 rok.Już prawie nie istnieję ale ostatnie dwie strofy z powyżej
  zaczynają mnie jeszcze doganiać.
  Ale ja nigdy na to nie poawolę!
  Obudził się we mnie dawny wojownik.
  Razem z niektórymi z Was: Nie oddamy Chinom Rosji !!!

  Nie oddamy Chinom Związku Radzieckiego,
  Nie oddamy Pekinowi Kraju Rad,
  Wania śpi, bo gdyby przyszło co do czego
  My czuwamy, Wy możecie słodko spać

  Za tym dumnym stepem państwo jest ogromne
  Żółty człowiek tam na niego ostrzy kły
  W noc upalną ulepili wielką bombę
  Że czerwonym na jej widok trysły łzy

  Nie płacz Wania, śmiej się Wania, pysk do góry
  Polski żołnierz tu za ciebie jeszcze trzyma straż
  Jutro staną nasze czołgi nad Ussuri
  Cały Sybir wraz z Mandżurią będzie nasz

  Nikt nie zrobi z Moskwy pólka ryżowego
  Ni na Kremlu sake nikt nie będzie chlał
  Więc Rosjanie już nie uczcie się chińskiego
  Język Polski w zupełności starczy Wam.
  Nie oddamy Chinom Rosji.

  Nawet za cenę granicy polsko-chińskiej na Uralu !!!!! • 1fatum 22.09.19, 11:46
  Warto zobaczyć film załączony do tekstu,

  Tekst linka


  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • bratjakuba 22.09.19, 13:15
  Szkoda oglądać!
  Wystarczy szczypta wyobraźni. Rosyjski olbrzym atomowy Sarmat ma siłę rażenia przewyższającą 40 krotnie
  siłę bomby zrzuconej na Hiroszimę.
  Rosja chwali się jednak już następną wersją o jeszcze większym zasięgu i sile rażenia.
  A analitycy wojenni ale i myślący laicy zadają pytanie,czy to dowód siły czy słabości?
  Amerykanie nie reklamują swojego arsenału ale przecież muszą mięć broń odwetową o adekwatnej sile.
  .
  A kto wygra albo lepiej, kto wygrał by tę wojnę?
  Dotychczas wszystkie wojny wygrywał ten,kto miał na nie więcej pieniędzy!

  No i następna refleksja. Po zrzuceniu jednej takiej bomby kompletnemu zniszczeniu uległa by powierzchnia przewyższająca amerykański Yellowstone Park.
  Musieli by jednak zrzucić kilka takich bomb aby wygrać wojnę1
  Tuż po co im po zwycięstwie druga kompletnie spalona Syberia, skoro z pierwszą ledwie sobie radzą?
 • hans-jurgen 22.09.19, 14:06

  Cos mi sie zdaje, ze z ta bronia atomowa jest jak z pieniedzmi,
  kiere ponoc szczescia niy daja ale pozwalaja spokojnie spac. ( choc czasem tyz i niy )
 • socer-schlesier 28.09.19, 08:25
  Umar tyn kery niy chciol wojny.Szkoda ze niykerzi go niy posluchali i dlatygo momy dzisiej taki
  "rozpizdziej" w EU jaki momy z tymi emigrantami.
  --
  www.dw.com/pl/zmar%C5%82-jacques-chirac-by%C5%82y-prezydent-francji/a-50596700

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • socer-schlesier 05.10.19, 15:40
  Te Amerykony se bardzi o ta nasza Europa starajom jak same Europejczyki.Tera chcom zeby im infrastruktura drogowo budowac do szybkygo pszemieszczania ich wojsk.Poki jeszcze niy za pozno nalezy ich z tond wywalic na zbity pysk chyba ze chcymy u nos za jakis czas drugi Syri,Libi i Iraku.

  "Polskie inwestycje w infrastrukturę transportową są ważne, bo kiedy nadejdzie kryzys czy konflikt, będziemy musieli przemieszczać się szybko przez Polskę w początkowej fazie i potem – z posiłkami i zaopatrzeniem. Ta sieć jest niezwykle ważna z punktu widzenia odstraszania, ale i dla podtrzymania walczących sił przez dłuższy czas."

  www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1926578,1,byly-dowodca-wojsk-usa-w-europie-rosja-jest-grozna-a-niemcy-kluczowe.read.
  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • 1fatum 05.10.19, 20:05
  Kiedyś mówili, że wuj Adolf budował Autobany dla celów militarnych. Wtedy takie budowy były krytykowane.

  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • 1fatum 05.10.19, 20:10
  Proponuję zwrócić uwagę na (nie tylko w Polsce) na ćwiczenia służb ratowniczych w przypadku zdarzeń masowych. W Polsce takich ćwiczeń niedawno odbyło się kilka. W Niemczech też ćwiczą.
  Nasilenie i rozmiar ćwiczeń powala domniemywać, że są spodziewane zdarzenia z dużą ilością poszkodowanych.

  Zapewne nikt nie przewiduje nasilenia katastrof w ruchu lądowym. Zatem pozostaje jedyne logiczne wytłumaczenie. Wojna.


  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • socer-schlesier 11.10.19, 16:59
  Niymcy cyniom tych kerzi wojny niy chcom.

  We wrześniu br. Ahmed został uhonorowany w Niemczech za swoje historyczne osiągnięcia Pokojową Nagrodą Hesji.

  www.dw.com/pl/pokojowa-nagroda-nobla-dla-premiera-etiopii/a-50793591
  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka