Dodaj do ulubionych

Fatalne niemieckie drogi

02.06.18, 18:31
Fala upałów w ostatnich dniach doprowadziła do trudnej sytuacji na niemieckich drogach. Ich nawierzchnię niszczy tzw. rak betonu. W wielu miejscach pojawiły się też groźne bąble.

Niemiecki automobilklub domaga się od władz federalnych opracowania długofalowej strategii służącej poprawie jakości dróg i autostrad, i zwiększenia nakładów na ich remonty. W tej chwili w najgorszym stanie są nawierzchnie betonowe, z których część jest już uszkodzona od dłuższego czasu i wciąż doraźnie naprawiana, na przykład przez żłobkowanie i zalewanie asfaltem miejsc, w których betonowa nawierzchnia została pofałdowana lub jest spękana. Zdaniem rzecznika ADAC przynosi to jedynie tymczasową poprawę sytuacji i nie może zastąpić remontu kapitalnego autostrad.

Na razie niemiecki automobilklub radzi kierowcom zmniejszyć prędkość jazdy na uszkodzonych odcinkach dróg i zwiększyć odległość od pojazdu jadącego przed nimi, żeby w razie zagrożenia móc bezpiecznie wyhamować. Motocyklistów wezwano do unikania jazdy po najbardziej uszkodzonych trasach, ponieważ bąble i rysy na nawierzchni właśnie dla nich są najgroźniejsze.

W Saksonii kierowcom mocno dają się we znaki poprzeczne wgłębienia na asfalcie, tzw. "pralki". Zwykle występują na większą skalę dopiero pod koniec lata, ale w tym roku, jak oświadczyła rzeczniczka saksońskiego urzędu dróg i autostrad, pojawiły się już teraz w związku z wysokimi temperaturami w maju, który okazał się wyjątkowo ciepły. W tym kraju związkowym połowa dróg ma nawierzchnię betonową, a druga połowa asfaltową.

http://i.iplsc.com/niemcy-maja-powazny-problem-z-uszkodzeniami-nawierzchni-drog/0007EBR05C9BS322-C122-F4.jpg
Edytor zaawansowany
 • socer-schlesier 03.06.18, 06:30
  iksisie tu mosz racja.Bolech ostatnio w Delmenhorst.Cyntrum miasta katastrofa.

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • ballest 03.06.18, 15:47
  Niemcy finansuja Infrastruktura w Polsce ale swoja zaniedbali i to jak, Merkel zapomniala, ze ma dbac o Niemcow

  --
  pyrsk
  Ballest
  "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
  Gleiwitz
 • erka-4 07.06.18, 11:55
  Berlin ma ostatnio pod górkę. Nie tylko w Europie, ale także za oceanem. Tym bardziej może mu zależeć na wsparciu Warszawy. 19 czerwca Angela Merkel ma się ponownie spotkać z Mateuszem Morawieckim.

  wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/575778,niemcy-polska-spotkanie-merkel-morawiecki.html

  A zatem jak widzisz nie będzie tej Rzeszy,zaś Polska stanęła na jej drodze.
  Wredne te Polaczki no nie ?
 • socer-schlesier 07.06.18, 15:43
  Tyn "za oceanym" jak ta tak dali bydzie fikac to zostanie w koncu som.Niych som napado na inne kraje a niy pod plaszczykym NATO.Oczywiscie "osly trojanske" mu w tym dopomogom twierdzonc ze to "misje".Hipokryci.

  --
  Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
 • erka-4 08.06.18, 05:57
  Każdy ma prawo myśłeć co uważa za słuszne,ale jedno jest pewne,że policjant może być tylko jeden na Świecie,bo inaczej zawsze będzie burdel,a Niemcy nie mają moralnego prawa być takim policjantem.
 • cirano 08.06.18, 06:51
  Niemcy nim wcale być nie chcą. Ale Amerykanie tak po prawdzie mają więcej brudu na karku niż Niemcy

  --
  =============================
  Bywa, że dopóki gęby ktoś nie otworzy, nikt nie rozpozna idioty.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka