Dodaj do ulubionych

Nareszcie Polska bedzie miala swoj gazociag

01.12.18, 12:07
No i stalo sie, Poloki pokozaly Putinowi gest Kozakiewicza, a gazpromowi srodkowy palec. :))

" Eine weitere Erdgaspipeline soll ab 2022 durch die Ostsee verlaufen: Polen und Dänemark einigen sich auf den Bau der 900 Kilometer langen "Baltic Pipe". Durch sie soll Gas aus Norwegen strömen. Für Warschau hat das Projekt enorme Bedeutung. "

" Das polnische Unternehmen Gaz-System SA und die dänische Firma Energinet SOV kündigten an, dass bis zum 1. Oktober 2022 "alle Elemente der Pipeline in Dienst gestellt" werden sollen. Jährlich sollen zehn Milliarden Kubikmeter Gas geliefert werden. Das Projekt bekam demnach von der Europäischen Union über deren Förderprogramm Connecting Europe Facility (CEF) bereits eine Finanzhilfe in Höhe von 51,4 Millionen Euro. Die Gesamtkosten für den Bau der Pipeline wurden nicht genannt. "


www.n-tv.de/wirtschaft/Polen-bekommt-eigene-Ostsee-Pipeline-article20749701.html

p.s.

Nareszcie Erka, Iksis i reszta polskich patriotow beda mialy powod do radosci.
Obserwuj wątek
  • socer-schlesier Re: Nareszcie Polska bedzie miala swoj gazociag 01.12.18, 13:53
   Nareszcie Polska bedzie miala swoj gazociag.
   --
   No i zodnygo larma niy ma.Majom prawo.

   --
   Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
    • berncik Re: Nareszcie Polska bedzie miala swoj gazociag 01.12.18, 21:06
     Ja HJ. TYS SE pora Razr wypowiadol Ze Tyn NordStrem2 to Fehler.. Jo tysz nie wia, ino bei diesem bedarf Tz .Gorole bei dem pints 15mld.kbm Flüssiggas .na przeciwko niemieckemu Verbrauch von 80mld kbm to jest trocha inaczi..Niemcy z rusyj majom okolo 50% z Norwegen 24% z Niederlandow tysz 24%. Und der bedarf steigt. To Amiki majom Pole do popisu.
     • hans-jurgen Re: Nareszcie Polska bedzie miala swoj gazociag 01.12.18, 21:31
      berncik napisał:

      > Ja HJ. TYS SE pora Razr wypowiadol Ze Tyn NordStrem2 to Fehler
      -------------------------------------------------------------
      Berncik, przykro mi ale musza stwierdzic ze niy czytosz dokladnie tego co pisza
      abo wcale niy rozumiesz tego co pisza.
      Jo nigdy i nikaj niy pisolech ze NordStrem2 to Fehler,
      co jo pisol, to to, ze niymiecko gospodarka go NIY potrzebuje.

      Gaz z tego gazociagu bedzie plynal do innych krajow UE lezacych na zachod
      i poludnie od Niemiec, a kto wiy czy czasem kiedys tyz i do Polski jak tyn polsko-dunski
      niy wypoli. Dla Niemiec bydzie tyn gazociag korzystny tylko dlatego, bo Niymcy bydom pobierac
      oplaty za tranzyt do krajow kiere bydom tyn gaz odbierac.
      • berncik Re: Nareszcie Polska bedzie miala swoj gazociag 01.12.18, 22:02
       Tyś to tak nie sformułował sens jest ten sam. Obojętnie jak byś to nie obrocol dla Niemiec to dobry gescheft. A na samo myśl erka i Ixiss ugryzom se w żyć jak bydom płacić Niemcom za Ruski gaz. To jest żart. Ale tyn Nordstrem 2 dlo Niemiec jest ūberlebenswichtig Jak ty Tengo nie rozumiesz tos jest borok
       • erka-4 Re: Nareszcie Polska bedzie miala swoj gazociag 03.12.18, 17:45
        bercik,będziemy mieli gaz katarski,amerykański,duński i ruski,a zatem z Niemcami targu ubijemy jak nam się opłaci.Nie będzie nam Niemiec dyktował swoich warunków,i on już o tym wie dobrze dzisiaj,dlatego tak atakuje Polskę i Polaków przy każdej okazji i w każdym miejscu,i nawet armię chce założyć "europejską" pod wodzą generałów z Bundeswehry,żebyśmy mu ślubowali wierność bez względu na te wrogie nam rury.

        Niech na to nie liczą ci Niemcy,Polacy i nie tylko oni,takiej przysięgi nigdy nie złożą nawet pod presją tego gazu.
        • berncik Re: Nareszcie Polska bedzie miala swoj gazociag 03.12.18, 19:57
         Niedupc erka :: Zacząłeś pluc jak twój popieprzony nauczyciel Ixiss to z tą europejską armią chce Mackron, a zaproponował to dla Trampka Z Polakami i tak nie liczył. Każdy w Europie wie że Polska to 5ta kolumna TRAMPKA
         Że Polska sobie zawsze takich jakichś dziwakow za kumpli wybiera.
         A poza tym nie chodź już do Ixissa na szkolenia najwyraźniej Radio Maryja bije wom na dekel
         • erka-4 Re: Nareszcie Polska bedzie miala swoj gazociag 04.12.18, 16:35
          Mackron jest na wykończeniu i ratunku u Merkel szuka,która suwerenność wolnym narodom zabrać zamierza,dlatego Polacy muszą szukać sojusznika,którym może być USA,i nim będzie,bo USA i Polska w Europie ma zbieżny interes,Niemców hamować w imperialnych zapędach,bo takie są fakty i taka jest prawda.
          I nie chrzań dyrdymałów o jakiejś kolumnie,bo Polska ze swych działań nie robi żadnej tajemnicy,robimy to co uważamy za słuszne i co nam się opłaci,Amerykanom także.
          A Niemcy ?
          A co nas obchodzić może ktoś,kto przez ostatnie ćwierć wieku w imię pseudoprzyjaźni z Polski próbował uczynić swoją kolonię.
          Rynek zbytu i tanią siłę roboczą oraz polski przemysł za frajer dostali,bez użycia jednego naboju.Udała im się ta niebywała sztuka dzięki właśnie tej tajnej kolumnie,którą ja nazywam bandą balcerowiczowskich złodziei.

          A na marginesie sprawy,nawet gdybym miał mieszkać w kolonii to w amerykańskiej jak najbardziej,gdybym nie miał innego wyjścia,od kolonii niemieckiej broń nas Panie Boże,bo to zagładą byłoby polskości.
          • keniata Re: Nareszcie Polska bedzie miala swoj gazociag 05.12.18, 18:53
           Masz racje w swojej modlitwie . A ja sie modle o mur na Odrze . Wysoki i gruby. Nie do poknania .Najladniej jeszcze bedzie jak mur ten bedzie mial tarasy widokowe. Tam w cieniu i przy chlodnych latem , goracych zima , napojach mozna bedzie spogladac na rozkwit kraju bedacego amerykanska kolonia .
           Ladny to bedzie widok .
   • erka-4 my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 04.12.18, 16:55
    herbjelita napisał:

    > Przeciez to wieczne szczekanie malego pudla na poteznego, jednego albo drugiego
    > sasiada.
    >
    > Tak bylo i bedzie nadal. erka, tobie nic innego nie pozostalo. Woda w Labie pl
    > ynie wolniutko i spokojnie.
    >
    > Nawet deszcz znowu pada i pieknie zasila nasze rzeki.
    >
    >
    >
    -herbi,co mówisz jest prawdą,jesteśmy jak kosa między młotem a kowadłem,dlatego musimy mieć sojusznika silnego,który powstrzyma zagrożenie od sąsiadów.Takim są USA,które także w naszym zagrożeniu widzą swoje zagrożenie.Ewentualne imperium niemieckie w połączeniu z rosyjskim i chińskim na dokładkę skończy się Ameryki upadkiem,dlatego ta Ameryka nie może dopuścić do powstania imperium niemieckiego,pod szumną nazwą Stanów Zjednoczonych Europy,bo to koniec Ameryki by oznaczało.

    A zatem jak widzisz,te ciągłe ataki na Polskę z każdej strony nie są bez uzasadnionego powodu,a powodem nie jest jakiś tam brak demokracji i prawa w Polsce,bo demokracja i prawo w Polsce ma się bardzo dobrze,o niebo lepiej niż w Niemczech,a Francji to nawet nie ma sensu wspominać.Powodem jest własnie nasza walka o suwerenność i o prawa do decydowania o samym sobie,bez europejskiego,w domyśle-niemieckiego dyktatu.

    I właśnie w tym mogą nam pomóc jedynie Amerykanie.W kwestii naszej suwerenności interesy niemiecko-francuskie,w domyśle-europejskie,są całkowicie rozbieżne od naszych polskich.

    U nas też deszcz pada równo od dni kilku.
    • cirano Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 04.12.18, 17:23
     W całej twojej pisaninie erka, brakuje słowa sympatii do wspólnej Europy, brakuje myśli solidarności Polski z resztą Europejczyków, którzy na tym samym wozie jadą i których Polacy doją bez miary! Po kiego ch.... włażiliście do Europy i podpisywali jakże ochoczo wszystkie zobowiązania solidarności z resztą. Co dziś Polacy (i ty) wyrabiają a ty piszesz jest poprostu (typowe!) podłe i nie znajdujące nigdzie poklasku. Nadwiślański esel jusz nim zostamie i tylko rzeba by się zastanowić czy ten Esel nie powinien mieć świńskich uszu, któreby mu widok nieba i fałszywe oczka zasłaniały?


     --
     =============================
     Jest takie powiedzenie:
     "Dopóki sie nie odezwiesz, na kretyna nie wyjdziesz"
     • erka-4 Unia jest związkiem wspólnych interesów... 04.12.18, 17:44
      ...gospodarczych i nikt z tej Unii nie ma prawa nam dyktować,czy mamy wierzyć w Boga czy raczej w Allaha,no i Polaka na Polkę przerabiać,bo Polak nie ślimak,ani Polka rybą nie jest.

      W Europie byliśmy,jesteśmy i będziemy a przystąpiliśmy do Unii bo mieliśmy taki interes,ale skoro Unia zmienia swoje warunki to mamy suwerenne prawo na te warunki nie wyrażać zgody,skoro nie odpowiadają naszym interesom. Według polskiego interesu nie ma potrzeby zmieniać Unię w jakieś stany,bo Stany mogły powstać w Ameryce,gdzie był jeden praktycznie naród mówiący jednym językiem, w Europie i w tej Unii także,zjawiska takiego nie widać.Unia wygląda jak biblijna Wieża Babel.
      A także wspólna armia nie jest nam do życia niezbędna skoro jesteśmy członkiem NATO i w razie pilnej potrzeby zarząd nad polską armią oddamy dowództwu natowskiemu,podobnie Niemcy i wszyscy inni uczynić będą musieli.

      I co ty na to ?
      • socer-schlesier Re: Unia jest związkiem wspólnych interesów... 04.12.18, 18:24
       erka-4 04.12.18, 17:44
       I co ty na to ?
       --
       Oddac calo kasa i wypad z EU.

       --
       Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
       • erka-4 nie szlezier ani inny jakiś Niemiec... 05.12.18, 07:17
        socer-schlesier napisał:

        ...będzie decydował,czy my mamy czy nie mamy być w Unii.

        > erka-4 04.12.18, 17:44
        > I co ty na to ?
        > --
        > Oddac calo kasa i wypad z EU.
        >
        - a kto powiedział,że my chcemy wyjść z Unii,my tylko chcemy,żeby unijne zasady obowiązywały wszystkich równo,tak Polaków jak i przykładowo Niemców,a kasa to wzajemny interes,i akurat Niemcom ten interes z tą kasą najlepiej wyszedł.
        • socer-schlesier Nareszcie Polska bedzie miala swoj gazociag. 05.12.18, 08:05

         erka-4 napisał:
         > >
         > - a kto powiedział,że my chcemy wyjść z Unii,my tylko chcemy,żeby unijne zasady
         > obowiązywały wszystkich równo,tak Polaków jak i przykładowo Niemców,a kasa to
         > wzajemny interes,i akurat Niemcom ten interes z tą kasą najlepiej wyszedł.
         --

         O jake "rowne" zasady Ci chodzi, o to moze ze Polska jest na czysto 100miliardow euro po wstompiyniu do EU? Niy widza problymu,oddej ta kasa i bydzie rowno,abo?
         --
         Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
    • herbjelita Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 05.12.18, 20:21
     Ty biedny paranoiczny erku. Wyimaginowales sobie kompana w postaci USA a on ma cie w d-pie.
     Polacy jako jedyni nigdy nie dostana vizy do USA. Co to za przyjazn? Co to za obronca? Obronca to USA jest, ale przed wami - Polakami. Oni - Amerykanie jako jedyni sie na was poznali i nie wpuszczaja. Te glupie Angole, Niemcy i Francuzi popelnili kardynalny blad tolerujac polskich bandziorow. Panstwa te powinne wziasc przyklad z USA.


     --
     Za waszą i naszą wolność.
      • berncik Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 05.12.18, 22:41
       HJ Ty nie pisto . Angole mieli idę schnauze voll . Przeszło 1 milion Polaków gdzie wieksza połowa siedziała na socjalu i przedewszystkim Polacy spowodowali Brexit.Bo do puki Francuzi i Anglia brali i uznawali obywateli z byłych koloni jako Francuzów albo Anglików nie było tych problemów. Nikt nie zarł Łabędzi w Angielskich Parkach. Dopiero nasi wyzwoliciele i nauczyciele kultury .No ja gorole.
       • berncik Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 05.12.18, 22:42
        berncik napisał:

        > HJ Ty nie pitol . Angole mieli idę schnauze voll . Przeszło 1 milion Polaków g
        > dzie wieksza połowa siedziała na socjalu i przedewszystkim Polacy spowodowali B
        > rexit.Bo do puki Francuzi i Anglia brali i uznawali obywateli z byłych koloni j
        > ako Francuzów albo Anglików nie było tych problemów. Nikt nie zarł Łabędzi w An
        > gielskich Parkach. Dopiero nasi wyzwoliciele i nauczyciele kultury .No ja goro
        > le.
        • socer-schlesier Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 06.12.18, 06:23
         HJ niy wiym czymu caly czas bronisz "erkow".?
         --
         finanse.wp.pl/coraz-wiecej-kradziezy-sprzetu-rolniczego-w-niemczech-polacy-zamieszani-w-ten-proceder-6199385641965185a

         --
         Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
         • hans-jurgen Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 06.12.18, 07:07
          socer-schlesier napisał:

          > HJ niy wiym czymu caly czas bronisz "erkow".?
          ------------------------------------------------------------------

          Jo niy bronia Polokow bo to niy jest zodna nowina, ze duzo z nich kradnie,
          ale nalezy byc sprawiedliwym i sprawe stawiac realistycznie, a niy tak jak Wy
          to robicie - fobicznie.
          W Niymczech jest szacunkowo okolo 800 tysiecy Polokow ( prawdopodobnie w tyj
          statystyce jest wielu dwu-paszportowcow ) z tych 800 tysiecy moze 5 - 10 % to
          zlodzieje reszta uczciwie pracuje i placi podatki jak kozdy Niemiec.
          Owszem jest czesc kiero robi na czarno ale Niymcy tyz na czarno robia i jak mi
          sie zdo nikt niy policzol kierych jest wiyncy.

          A teroz co do sprawy pobierania swiadczen socjalnych ( w Niymczech Harz - IV )
          przeciez niy mozna miec do tych ludzi pretensji jak im to unijne przepisy umozliwiaja.
          Poza tym w o wiele wiykszym zakresie ( przynajmniej tu w Niemczech ) z socjalu
          korzystaja rumunscy i bulgarscy Sintii i Roma, o calej reszcie wyznawcow Allaha
          nawet niy wspominom.
           • hans-jurgen Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 06.12.18, 10:53
            berncik napisał:

            > HJ . Broni Polaków ino z jedynego powodu. Bo nie biorą flichtlingow. Eindeutig
            > oczy zarośnięte AFD .Ta zaraza jest narazie zaraźliwo. Licza mocno że jak Merz
            > przyjdzie to se to zmieni
            --------------------------------------------------------

            Berncik zebys wiedziol, poki co jest mi AfD tysiac razy milsza niz te wszystkie
            zalgane i zdegenerowane Altparteien.
            Popatrz sie na Austryjokow jak do porzadku moga rzadzic Sebastian Kurz
            z Heinz-Christianem Strache.
            U nas w Niemczech taka konstelacja jest nie mozliwa bo ani w CDU ani w CSU
            ktos taki jak Sebastian Kurz jeszcze sie niy urodziol.
       • hans-jurgen Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 06.12.18, 07:13
        berncik napisał:

        Przeszło 1 milion Polaków gdzie wieksza połowa siedziała na socjalu
        i przedewszystkim Polacy spowodowali Brexit.
        -------------------------------------------------------------
        Berncik zas bajdurzysz, wez poczytaj trocha o sprawie to sie dowiysz, ze akurat
        Poloki z Brexitem niywiele maja wspolnego.
        • socer-schlesier Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 06.12.18, 15:19
         hans-jurgen 05.12.18, 12:33

         Unijne dotacje nie obciazaja nikogo, one sa wyplacene z unijnego budzetu
         na ktory sie skladaja wszyscy czlonkowie Unii.
         Co innego jest kredyt, ten musi byc kiedys zwrocony + odsetki.
         --

         A skond se te piynindze "biora"?

         --
         Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
          • socer-schlesier Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 06.12.18, 16:00
           Caly czas "placzesz" ze BRD jest coroz gorzi.Pszeca to normalne ze jak jedyn jest bogaty drugi biydny to tymu bogatymu musi se pogorszyc zeby tym biydnymu se polepszylo,abo?

           --
           Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
           • hans-jurgen Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 06.12.18, 16:35
            socer-schlesier napisał:

            > Caly czas "placzesz" ze BRD jest coroz gorzi.Pszeca to normalne ze jedyn jejak
            > st bogaty drugi biydny to tymu bogatymu musi se pogorszyc zeby tym biydnymu se
            > polepszylo,abo?
            >
            ------------------------------------------------------------
            W BRD niy jest coroz gorzi dlatego, ze BRD jest platnikiem netto do unijnego
            budzetu, powody sa calkowicie inne i o nich juz tu pisolech niyroz.
            Twierdzenie ze " jak jedyn jest bogaty drugi biydny to tymu bogatymu
            musi se pogorszyc zeby tymu biydnymu se polepszylo " jest po prostu glupie.
            • socer-schlesier Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 06.12.18, 18:58
             hans-jurgen 06.12.18, 15:44
             socer-schlesier napisał:

             > A skond se te piynindze "biora"?
             >
             -------------------------------------------------------------------
             Do tego gorka wszyskie unijne panstwa wplacaja, takze Polska.

             ======

             Jo CI dom 10euro a Ty mi dosz tysionc euro,idziesz na to?

             --
             Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
             • hans-jurgen Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 06.12.18, 19:17
              socer-schlesier napisał:

              > Jo CI dom 10euro a Ty mi dosz tysionc euro,idziesz na to?
              -----------------------------------------------

              W Unii jest 27 panstw i kozde z tych panstw mo swoj udzial,
              bogatsze wiekszy, bedniejsze mnieszy, a kto wiela z tego
              gorka na talyrz dostanie ustala Bruksela.
              To co Ty tu robisz to jest Milchmädchenrechnung.

              p.s.

              " Milchmädchenrechnung "

              Als Milchmädchenrechnung gilt eine „auf Trugschlüssen oder logischen Fehlern beruhende Erwartung“.
              • socer-schlesier Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 06.12.18, 20:00
               Pisoles ze Ci w Niymczech idzie dobrze.Mie tysz zle w Polsce niy idzie ale moglo by isc lepi.Proponuja ze co miesionc Ty mi bydziesz pszelywol na moje konto 1000euro a jo Ciebie 10.I tak pszez 10lot.Pudzie Ci lepi abo gorzi?
               Tyn Milchmädchenrechnung mie niy interesuje.Mie interesujom fakty a fakty som take ze Polska na czysto jest jusz ponad 100miliardow euro a erki durch cos piszom o jakis niyrownosciach i ta pomoc majom w du--ie.
               Jo Cie zapewniom ze bardzo z Twoji pomocy (jak se zgodzisz z tymi pszelywami) se uciesza i byda Cie mocka chwolol (w odrozniyniu do erkow).

               --
               Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
               • hans-jurgen Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 06.12.18, 20:39

                Zum mitschreiben, Unia to niy sa tylko Niemcy i Polska.

                Socer widza ze Ty niy mosz pojecia jak funkcjonuje unijny budzet,
                przeciez Polska sama niy ustala wiela mo dostac dotacji tylko robi
                to unijna komisja budzetowa. Komisja ta pracuje wedlug z gory
                ustalonych zalozen i przepisow.

                cytat:

                " Mie interesujom fakty a fakty som take ze Polska na czysto jest jusz ponad
                100miliardow euro "

                100 miliardow w ciagu 14 lot to jest ponad 7,24 miliarda euro rocznie,
                a teraz dlo porownania pomoc dlo Grekow:

                " Auf rund 263 Milliarden Euro summieren sich die bisherigen Zahlungen aus den drei Rettungspaketen für Griechenland. Das Geld floss teils in Form direkter Kredite der Euro-Staaten, teils über die Rettungsschirme EFSF und ESM und teils über den IWF. "


                www.tagesschau.de/wirtschaft/rettungspakete-101.html

                Tak dobrze czytosz 263 miliardy euro w ciagu niycalych osmiu lot, a Grecy i tak
                Niemcow uwazaja za wrogow i zadaja dalszych 300 miliardow euro reparacji
                wojennych od Niemiec.

                Tu mosz przyklad ze wdziecznosci niy mozna rozpatrywac na pozionie
                panstwa.                p.s.

                1000 euro Ci niy przysla bo to prawie polowa mojej renty
                ale jak bydziesz kiedys we wielkiej potrzebie to ze 100 - 150 euro moga Ci wyslac.
                • socer-schlesier Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 07.12.18, 15:48
                 Niy porownuj Grecji z Polska.Polska dostala jedna trzecia ziem niemieckich.Grecy tygo niy dostali.
                 --

                 hans-jurgen 06.12.18, 20:39

                 Zum mitschreiben, Unia to niy sa tylko Niemcy i Polska.

                 Socer widza ze Ty niy mosz pojecia jak funkcjonuje unijny budzet,
                 przeciez Polska sama niy ustala wiela mo dostac dotacji tylko robi
                 to unijna komisja budzetowa. Komisja ta pracuje wedlug z gory
                 ustalonych zalozen i przepisow.
                 --

                 Kazdy to wiy.Ballest jusz sam pokazywol na wykresie ile Niymcy do tygo "gornka" ciepiom.Skoro tyle ciepiom to muszom byc bagate,abo?

                 --
                 Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
                 • hans-jurgen Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 07.12.18, 17:02
                  socer-schlesier napisał:

                  > Niy porownuj Grecji z Polska.Polska dostala jedna trzecia ziem niemieckich.Grec
                  > y tygo niy dostali.
                  > --
                  ---------------------------------------------------
                  Niemcy wojna przegrali i ustalili powojenny porzadek w Europie taki
                  jaki zwyciezcom pasowal. Podobali sie im granice w Europie pozmieniac to je pozmieniali, Polska nie miala z tym nic wspolnego. Poza tym obszarowo na tych zmianach i tak
                  stracila.

                  ############################################
                  > hans-jurgen 06.12.18, 20:39
                  >
                  > Zum mitschreiben, Unia to niy sa tylko Niemcy i Polska.
                  >
                  > Socer widza ze Ty niy mosz pojecia jak funkcjonuje unijny budzet,
                  > przeciez Polska sama niy ustala wiela mo dostac dotacji tylko robi
                  > to unijna komisja budzetowa. Komisja ta pracuje wedlug z gory
                  > ustalonych zalozen i przepisow.
                  > --
                  >
                  > Kazdy to wiy.Ballest jusz sam pokazywol na wykresie ile Niymcy do tygo "gornka"
                  > ciepiom.Skoro tyle ciepiom to muszom byc bagate,abo?
                  --------------------------------------------------------------

                  USA tyz sa bogate, a pomimo tego 40 milionow ludzi zyjacych w USA jest tak
                  biednych, ze aby przezyc musza korzystac z kartek zywnosciowych.
                  To ze Niemcy duzo do tego unijnego " gorka " wciepuja niy wyklucza, ze miliony
                  ludzi w Niemczech zyje na granicy ubostwa.
     • erka-4 Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 08.12.18, 07:00
      herbjelita napisał:

      > Ty biedny paranoiczny erku. Wyimaginowales sobie kompana w postaci USA a on ma
      > cie w d-pie.
      > Polacy jako jedyni nigdy nie dostana vizy do USA.

      herbi,nigdy nie mów nigdy,tak się jedynie stanie jak piszesz,gdy do władzy POpaprańcy wrócą,bo Amerykanie wiedzą,że to są Niemców POplecznicy,dlatego też ambasador amerykańska wyraźnie oświadczyła,że wizy będą wprowadzone na koniec przyszłego roku,czyli wyraźny dała sygnał Polakom kogo mają wybierać w wyborach jesienią przyszłego roku.
      Wybiora POpaprańców spełnią się twoje słowa.
      • cirano Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 08.12.18, 08:35
       Słyszy sie, że USA ambasadora w Polsce chcom odwołać... also znowu g.... z obietnicy...
       I tak już od kilku dziesięcioleci leci. Obiecki, przyżeczenia i...
       Płacz i proś erka. Na zdrowie

       --
       =============================
       Jest takie powiedzenie:
       "Dopóki sie nie odezwiesz, na kretyna nie wyjdziesz"
       • erka-4 Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 08.12.18, 10:02
        cirano napisał:

        > Słyszy sie, że USA ambasadora w Polsce chcom odwołać... also znowu g.... z obie
        > tnicy...
        > I tak już od kilku dziesięcioleci leci. Obiecki, przyżeczenia i...
        > Płacz i proś erka. Na zdrowie
        >
        - nic ciranku nie poradzisz,Amerykanie mają czego Niemcy nie mają.
        • socer-schlesier Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 08.12.18, 20:07
         hans-jurgen 07.12.18, 17:02
         socer-schlesier napisał:

         > Niy porownuj Grecji z Polska.Polska dostala jedna trzecia ziem niemieckich.Grec
         > y tygo niy dostali.
         > --
         ---------------------------------------------------
         Niemcy wojna przegrali i ustalili powojenny porzadek w Europie taki
         jaki zwyciezcom pasowal. Podobali sie im granice w Europie pozmieniac to je pozmieniali, Polska nie miala z tym nic wspolnego. Poza tym obszarowo na tych zmianach i tak
         stracila.
         ==============

         Mosz te "obszary" na mysli:

         forum.gazeta.pl/forum/w,34281,164041339,164041339,Stond_nasz_iksis_erka_pochodzi_.html

         --
         Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
         • hans-jurgen Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 08.12.18, 21:41
          socer-schlesier napisał:
          >
          > Mosz te "obszary" na mysli:
          >
          > forum.gazeta.pl/forum/w,34281,164041339,164041339,Stond_nasz_iksis_erka_pochodzi_.html
          >
          --------------------------------------------------------------------------------

          Socer czymu niy chcesz spokopic, ze Poloki niy mieli wplywu kaj ich przesiedla,
          pretensje mozesz miec do przywodcow zwycieskich mocarstw, to oni dzielili
          Niemcy i dowoli kumu chcieli i wiela chcieli.
          • socer-schlesier Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 09.12.18, 08:06
           hans-jurgen 08.12.18, 21:41

           Socer czymu niy chcesz spokopic, ze Poloki niy mieli wplywu kaj ich przesiedla,
           pretensje mozesz miec do przywodcow zwycieskich mocarstw, to oni dzielili
           Niemcy i dowoli kumu chcieli i wiela chcieli.
           ----

           Male dziecko o tym wiy i niy pisz o czyms czygo jo nigdy niy napisol.Piszesz ze Polska "obszarowo" wiyncy straciyla jak Niymcy sugerujonc ze w "tyj wymianie" Polacy som poszkodowani.Jak miyszkali jeszcze niycale sto lat tymu a jak zyjom dzisiej (tysz i dziynki dotacjom EU ktorych obecny rzond niy szanuje) to kosmos wystarczy obejrzec i porownac se te zdjyncia.

           buzz.gazeta.pl/buzz/56,156947,21883762,tak-wygladala-polska-tuz-po-odzyskaniu-niepodleglosci-niezwykla.html#Prze

           --

           www.google.com/search?q=schlesien+przedwojenne&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwib8OGql5LfAhWI-ioKHVmlAZcQsAR6BAgFEAE&biw=1366&bih=632

           --
           Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
           • hans-jurgen Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 09.12.18, 09:11
            socer-schlesier napisał:

            > Male dziecko o tym wiy i niy pisz o czyms czygo jo nigdy niy napisol.Piszesz ze
            > Polska "obszarowo" wiyncy straciyla jak Niymcy sugerujonc ze w "tyj wymianie"
            > Polacy som poszkodowani.Jak miyszkali jeszcze niycale sto lat tymu a jak zyjom
            > dzisiej (tysz i dziynki dotacjom EU ktorych obecny rzond niy szanuje) to kosmos
            > wystarczy obejrzec i porownac se te zdjyncia.
            ----------------------------------------------------------------------
            Zas mieszosz, napisolech ze Polska obszarowo stracila, co niy znaczy ze wogole
            na tyj wymianie stracila,
            wrecz przeciwnie Polska zyskala bo o trzymala tereny
            z o wiele lepsza infrastruktura niz mialy ja te ktore utracila.


            Za ta wymiane NIY odpowiadaja Polacy tylko ci co wprowadzili
            w powojennej Europe nowy porzadek.

            Co do dotacji z UE to niy pitol, ze PiS-owski rzad ich niy ceni, tyn rzad chce
            ich jak najwiecej i jak mi sie zdo lepiej je wykorzystuje niz robil to rzad
            Tuska, ale o tym to Ty musisz lepiej odemnie wiedziec.
            Zas co do tego czy sie Polsce te dotacje naleza czy niy jest sprawa Unii,
            a skoro daja to znaczy ze sie naleza, wiec niy ma powodu im to ciagle
            wytykac. Nawiasem mowiac Niemcy tyz z unijnych dotycji korzystaja,
            bo jest wiele projektow realizowanych w Niemczech do ktorych unijny
            budzet doplaca.
            • socer-schlesier Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 09.12.18, 11:09
             hans-jurgen 09.12.18, 09:11
             socer-schlesier napisał:

             > Male dziecko o tym wiy i niy pisz o czyms czygo jo nigdy niy napisol.Piszesz ze
             > Polska "obszarowo" wiyncy straciyla jak Niymcy sugerujonc ze w "tyj wymianie"
             > Polacy som poszkodowani.Jak miyszkali jeszcze niycale sto lat tymu a jak zyjom
             > dzisiej (tysz i dziynki dotacjom EU ktorych obecny rzond niy szanuje) to kosmos
             > wystarczy obejrzec i porownac se te zdjyncia.
             ----------------------------------------------------------------------
             Zas mieszosz, napisolech ze Polska obszarowo stracila, co niy znaczy ze wogole
             na tyj wymianie stracila, wrecz przeciwnie Polska zyskala bo o trzymala tereny
             z o wiele lepsza infrastruktura niz mialy ja te ktore utracila.
             ===

             Niy wiym czymu piszesz ze jo "miyszom".Niywazne,wazne zes teraz to "ujol" jak cza.Poprawnie.Amen.

             --
             Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
             • 1fatum Oprócz gazociągu G5, też na "G" 09.12.18, 14:47
              I populacja się zmniejszy.


              videos.files.wordpress.com/zxFbAK5a/09-12-18-szok-test-tel-5g-skutki-przerac5bcajc485ce_dvd.mp4
              --
              ************************************************************
              Motto Życiowe:
              1.Mów prawdę, albo milcz.
              2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
           • erka-4 Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 11.12.18, 07:47
            socer-schlesier napisał:

            > hans-jurgen 08.12.18, 21:41
            >
            > Socer czymu niy chcesz spokopic, ze Poloki niy mieli wplywu kaj ich przesiedla,
            > pretensje mozesz miec do przywodcow zwycieskich mocarstw, to oni dzielili
            > Niemcy i dowoli kumu chcieli i wiela chcieli.


            -szlezier,twoje zdjęciowe rewelacje na mnie nie robią żadnego wrażenia,znam je prawie z autopsji,bo galicyjskie mam pochodzenie,i dobrze znam przyczyny tego,że tak a nie inaczej tam w Galicji było,dlatego w Polakach po dzień dzisiejszy w genach pozostała wielka niechęć do sąsiadów,którzy przez ponad wiek doili bez litości Polaków.A i jeszcze pragnę wspomnieć,że w czasie pierwszej wojny cała wioska moja rodzinna poszła z dymem,a nie tylko jedna to była wioska,w innych też nie było lepiej,a druga wojna nowe zgliszcza przyniosła,bo wojska obce łaziły tam i z powrotem.
            Tak to jest jak w domu rządzi obcy i dodatkowo bardzo wrogo nastawieni,Niemcy ze swoimi takiego problemu nie mieli po ostatniej wojnie,jeszcze im pomagano,nawet w tym komunistycznym NRD.
            • socer-schlesier Re: my to wiemy,a Amerykanie czują pismo nosem 11.12.18, 08:18
             To szanuj se to co dzisiej mosz i wbij se do gowy ze wojna se skonczyla ponad 70lat tymu i dzisiejsi mlodzi Niymcy niy majom z tym nic wspolnygo.Mniyj niynawisci.

             --
             Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
             • 1fatum Czy o ten gaz chodzi? 12.12.18, 09:51
              PILNE ! UKRAIŃCY Z KIJOWA CHCĄ ZAGAZOWAĆ UKRAIŃCÓW Z DONBASU -PROWOKACJA NA 14 ,12.18 ATAK CHEMICZNY !

              Tekst linka


              --
              ************************************************************
              Motto Życiowe:
              1.Mów prawdę, albo milcz.
              2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka