Dodaj do ulubionych

Świnie ocalone

24.07.19, 06:42
W Polsce nie do pomyślenia takie rzeczy. Gospodarz to gospodarz a gość to gość. Ktoś tam się chyba w grobie przewraca.

Przedszkole i żłobek w niemieckim Lipsku poinformowały rodziców, że od 15 lipca dzieciom nie będzie serwowana wieprzowina ani przetworzone wieprzowe produkty spożywcze. Rodzice są oburzeni postępowaniem dyrekcji przedszkoli, część z nich zapowiedziała złożenie skargi. O sprawie poinformował „Bild Zeitung”.

„Z szacunku dla zmieniającego się świata od 15 lipca zamawiane i wydawane będą tylko potrawy nie zawierające wieprzowiny” – czytamy w piśmie, które dostali rodzice dzieci z tego żłobka i przedszkola, i do którego dotarł dziennik „Bild”.

Rodzice dowiadują się też, że podczas uroczystości, czy obchodzenia urodzin zakazane będą „słodycze i inne artykuły spożywcze”, które zawierają składniki pochodzenia wieprzowego – np. żelatynę. Dotyczy to przede wszystkim żelków.

Jak ustalił „Bild” nowe zasady zostały wprowadzone przez wzgląd na dwie muzułmańskie dziewczynki. Do obu placówek uczęszcza w sumie 300 dzieci.

– Nawet gdyby to była tylko jedna rodzina, dla której ze względów religijnych zbawienie duszy jej dziecka byłoby zagrożone przez nieczystą wieprzowinę, to i tak tę zmianę bym wprowadził – oświadczył kierownik żłobka i przedszkola Wolfgang Schaefer. – Żadne z dzieci nie będzie cierpieć z tego powodu, że garstka twardogłowych rodziców koniecznie domaga się niemieckiego posiłku – dodał.

Część rodziców narzeka, że decyzja nie była z nimi konsultowana i zapowiada kroki prawne.

Z pozoru błaha sprawa, która rozgrywa się w największym mieście Saksonii odbiła się jednak także echem w niemieckiej polityce na poziomie federalnym.

Minister rolnictwa Julia Kloeckner uważa, że całkowite wykreślanie wieprzowiny z jadłospisu, to zły pomysł. – Powinien być zrównoważony wybór. Również dla wegetarian i tych, którzy nie jedzą wieprzowiny. Ale zmuszanie wszystkich, żeby dostosowali się do czyichś zwyczajów żywieniowych, nie sprzyja harmonijnemu współżyciu – powiedziała chadecka polityk w rozmowie z „Bildem”.

Znacznie bardziej dosadnie sprawę skomentował w zamieszczonym na Twitterze komentarzu publicysta „Bilda” Ralf Schuler.

– Jeśli z powodu dwojga muzułmańskich dzieci wszyscy mają zmienić sposób odżywiania się, to ochrona mniejszości staje się pogardą dla większości. Ten dyktat mniejszości nie tylko narusza zasady demokracji, ale też zasadę rozdziału religii od państwa. Ze sznycla można zrezygnować, z podstawowych reguł naszego współżycia – nie – podkreślił Schuler.
Edytor zaawansowany
  • cirano 26.07.19, 06:58
    Osobiście, mnie ta decyzja tysz niy zachwyco, ale co robić z fanatykami religijnymi? Co zrobiłbyś na jejich miejscu, mondralo?

--
    =============================
    Jest takie powiedzenie:
    "Dopóki sie nie odezwiesz, na kretyna nie wyjdziesz"
  • iksis 26.07.19, 08:20
    Tego jeszcze brakowało, żeby gość narzucał gospodarzowi swoje reguły. Lewacka zachodnia Europa zmierza ku przepaści.
  • hans-jurgen 26.07.19, 08:56
    cirano napisał:

> Osobiście, mnie ta decyzja tysz niy zachwyco, ale co robić z fanatykami religij
    > nymi? Co zrobiłbyś na jejich miejscu, mondralo?
    ---------------------------------------------------------------------
    Cirano to niy je tak, ze etniczna ludnosc mo sie dostosowac do przybyszow
    z calego swiata.
    Jest chyba rzecza normalna, ze jak mi sie cos u tubylcow niy podobo to niy
    moga rzadac aby ci zmienili ( mir zu liebe ) swoje obyczaje tylko sie wyniesa
    tam kaj sie byda lepiej czul.
    Oczywiscie, ze tlumaczenie nic tu niy pomoze, tu nalezy jedynie konsekwentnie
    stac przy swoim i od pierwszej godziny ci przybysze musza wiedziec, ze tu
    sa Niemcy i panuja niemieckie zwyczaje i BASTA !!!

• cirano 26.07.19, 13:14
    Swiat arabski w Niymczech jest jusz potynżny i budzi respekt, tymbardziej, że ta banda jes agresywno i nie trzeba dużo by zaczęli wojne arabsko- niemiecką w NIemczech.
    Dla niemieckich Chrześcijan te rzeczy stały się nieważne i tak... Araby rzondzom i małymi krokami bydom coroz bardzij wymagajoncy. Władze ustympujom bo bojom sie reakcji Arabow a sami do agresywnych działań som za strachliwi i za DUPIACI. Żodnych krokow niy podyjmom.

--
    Jest takie powiedzenie:
  • hans-jurgen 26.07.19, 16:13

Cirano, my tu w Niemczech potrzebujeny pora takich politykow jak Matteo Salvini,
    Orban czy Marine Le Pen, moze bylaby szansa u nas znowu porzadek zaprowadzic,
    ale dopoki momy takich politykow jak Robert Habeck, Katja Kipping, Malu Dreyer,
    Merkel, Christian Lindner i calo reszta towarzyszy z CDU/CSU - SPD - FDP,
    Die Grünen, Die Linken to Niemcy sa przegrane i skazane na coraz wiynkszy chaos.
  • cirano 26.07.19, 17:42
    Leider. Poleku wszyscy bydymy "dupiaci", bo polityki tak chcom, abo sami som za dupiaci, niyzdolni do reakcji na jawne szczucie

--
    Jest takie powiedzenie:
  • 1fatum 26.07.19, 19:18
    Każda religia wiedzie do fanatyzmu i ogłupia ludzi. Choć daleko mi do komunizmu, to "zmęczyłem" "Kapitał" Marxa. Przyznaję jemu rację, że "religia, to opium dla ludu".

Wychodzi na to, że demokracja się nie sprawdziła i należy wypracować nową formułę. Wszelkie odwoływanie się do dawnych "...izmów". nie maja racji bytu, bo one już były. Historia się nie powtarza.

Jednego tylko nie rozumiem. Kiedy jako biały, w Europie mam krytyczne zdanie o kolorowych, to jestem rasistą. a Czemu oni nie są rasistami, kiedy z rasistowskich pobudek występują przeciwko białym w ich państwach?

Dobra. Mogę być rasistą w Afryce nie lubiąc Murzynów. Jednak w Europie, to ja jestem u siebie i mam prawo wyboru, kogo do mojego kraju zaproszę. Tak jak iksis napisał, że gość musi spełnić określone warunki, bo gdy iksis je przekroczy, to dostanie bana. Jeżeli kolorowy w Europie przestanie zachowywać się jak gość, to powinien w ciągu doby zostać wyeksmitowany do kraju pochodzenia.

--
    Motto Życiowe:
    1.Mów prawdę, albo milcz.
    2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
  • 1fatum 26.07.19, 19:07
    Cytatiksis napisał:

> W Polsce nie do pomyślenia takie rzeczy. Gospodarz to gospodarz a gość to gość.
    > Ktoś tam się chyba w grobie przewraca
    .

W takim razie szanowny iksis zachowuj się na tym forum jak gość!

--
    Motto Życiowe:
    1.Mów prawdę, albo milcz.
    2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka