Dodaj do ulubionych

Rosyjskie kłamstwa

12.08.19, 17:34
W 1945 roku Polska planowała atak na ZSRR. Niestety durni alianci mający broń atomową nie zdecydowali się na to.

Nowe doniesienia ws. wypadku w Rosji. Wybuchł mały reaktor jądrowy, a nie prototyp rakiety

Naukowcy, którzy zginęli w Rosji w trakcie testów rakiety, mieli pracować nad małym reaktorem jądrowym - twierdzi dyrektor naukowy VNIIEF. Światowe media cały czas przyglądają się tajemniczemu wybuchowi. "NYT" utrzymuje, że ofiar wypadku było siedem, a nie pięć.

Do wypadku miało dojść w trakcie testów silnika rakietowego napędzanego płynnym paliwem - taka była pierwsza, oficjalna linia Rosatomu. Tymczasem w pobliskim mieście odnotowano wzrost poziomu promieniowania. Lokalne władze informowały, że musiały wstrzymać żeglugę w części zatoki Morza Białego, w mieście zaczęto masowo wykupować jodynę.

To właśnie wzrost promieniowania zwrócił uwagę świata - Rosjanie utrzymują, że była to nieszkodliwa eksplozja, jednak wokół wybuchu pojawiło się zbyt wiele znaków zapytania. Niektórzy eksperci podnosili, że to właśnie na tym poligonie trwają prace nad silnikiem jądrowym rakiety Buriewiestnik, którą przed laty chwalił się sam prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin.
Edytor zaawansowany
 • farel 13.08.19, 08:13
  Iksis, powątpiewam coraz bardziej w twój nie tylko rozsądek ale i stan wiedzy.
  "Mądra inaczej Polska chciała wojny ze Stalinem i namawiała głupich aliantów..."


  --
  Montowanie piorunochronów na wieżach kościołów, kaplic, świadczy o braku wiary w tym narodzie
 • iksis 19.08.19, 19:23
  Dwie rosyjskie stacje monitorujące poziom promieniowania zamilkły po wybuchu w Rosji. "Problemy z siecią"

  Dwie rosyjskie stacje monitorujące poziom promieniowania - Dubna i Kirow - przestały wysyłać dane do Komisji Przygotowawczej ds. Całkowitego Zakazu Prób Jądrowych (CTBTO) dwa dni po tajemniczym wybuchu na północy Rosji. O sprawie poinformował "The Wall Street Journal", powołując się na słowa szefa CTBTO, Lassina Zerbo. O problemach w dwóch stacjach Zerbo wspomniał też na Twitterze.

  Do wybuchu w Rosji doszło 8 sierpnia na poligonie w Sarowie. Najprawdopodobniej do eksplozji doszło podczas testu rakiety z napędem atomowym. W wyniku tajemniczego wybuchu zginęło pięć osób, zaś jak podała rosyjska agencja meteorologiczna, w rejonie eksplozji doszło do 16-krotnego przekroczenia norm promieniowania.
 • farel 20.08.19, 07:53
  Prawdziwi Polacy jak iksis, nie słuchają innych mediów niż te rządowe, TVP i pochodne

  --
  Montowanie piorunochronów na wieżach kościołów, kaplic, świadczy o braku wiary w tym narodzie
 • farel 23.08.19, 06:50
  Komu wolno,... tymu wolno;

  deutsch.rt.com/inland/91484-auswartiges-amt-zu-neuen-us-raketen-test-alles-super/?utm_source=browser&utm_medium=push_notifications&utm_campaign=push_notifications

  --
  Montowanie piorunochronów na wieżach kościołów, kaplic, świadczy o braku wiary w tym narodzie
 • iksis 23.08.19, 17:38
  „Najadłeś się krabów z Fukushimy!” Na jaw wychodzą szokujące fakty po wybuchu na poligonie w Rosji

  Dziś rosyjska redakcja BBC informuje, że z napromieniowanymi kontakt mogło mieć nawet ok. 90 osób.

  BBC powołuje się na dwóch pracowników szpitala klinicznego w Archangielsku zaznajomionych z tym, w jaki sposób udzielano pomocy poszkodowanym. Zastrzegli sobie anonimowość.

  Z poszkodowanymi kontaktowali się m.in. przedstawiciele służb medycznych, lotniczego pogotowia ratunkowego, lekarze, personel karetek. Nikt z tych 90 osób nie został poinformowany o napromieniowaniu - twierdzą źródła BBC.

  Według nich trzech poszkodowanych w wybuchu trafiło do szpitala klinicznego, a kolejnych trzech do szpitala miejskiego, który jest wyposażony w sprzęt do leczenia napromieniowania. Według rozmówców BBC lekarze zdali sobie sprawę z tego, że pacjenci są ofiarami napromieniowania w ciągu godziny od przyjęcia.

  Podczas trwającej operacji na miejscu zjawili się kontrolerzy poziomu promieniowania, którzy "w strachu wybiegli z sali operacyjnej" - relacjonował rozmówca portalu Meduza. Później powiedziano lekarzom, że poziom promieniowania beta wykracza poza skalę.

  Rozmówca portalu przekazał też, że tego dnia na sali przyjęć, gdzie przywieziono poszkodowanych, byli również inni pacjenci, w tym kobiety w ciąży i nastolatkowie. Salę przyjęć zamknięto dopiero po godzinie od przyjazdu poszkodowanych w wybuchu.

  Dzień po zdarzeniu - 9 sierpnia - poszkodowanych przewieziono do Moskwy. Po ich wyjeździe wojskowi przeprowadzili dezaktywację w salach operacyjnych i w sali przyjęć oraz skosili trawę na terytorium szpitala. Również zdemontowano i wywieziono wszystkie radioaktywne przedmioty, w tym wannę, w której myto poszkodowanych, wywieziono odzież rannych i nosze. Część sprzętu, którego nie poddano dezaktywacji, wywieziono ze szpitala wojskową ciężarówką.

  "Nasze salowe potrzebowały wskazówek, to proste kobiety ze wsi, chwytały te worki (z przedmiotami) i wynosiły je naręczem, i to nie przez jeden dzień, a przez dwa! A to wszystko promieniuje. Ktoś mógłby chociaż powiedzieć: przestańcie, nie dotykajcie tego" - mówił rozmówca BBC.

  Źródło portalu Meduza utrzymuje, że pracownicy medyczni zostali "oszukani", ponieważ powiedziano im, że przywiezieni do szpitala pacjenci są zdezaktywowani i nie stanowią zagrożenia. Lekarze nie mieli masek ani specjalnej odzieży, szukali naprędce środków ochronnych, na przykład maski znaleziono na wyposażeniu załogi śmigłowców. Wydarzenia w szpitalu rozmówca BBC określił jako "chaos".

  Jednemu z lekarzy szpitala, do którego trafili poszkodowani, powiedziano, że stwierdzona w jego organizmie obecność radioaktywnego cezu-137 jest konsekwencją... wyjazdu do Tajlandii.

  "Gdzie Tajlandia, tam i Japonia. Po prostu najadłeś się tam 'krabów z Fukushimy'" - usłyszał lekarz podczas badania w państwowym szpitalu im. Awetika Burnaziana w Moskwie, specjalizującym się w leczeniu chorób popromiennych. Powiedział o tym portalowi Meduza jego kolega, który poprosił o nieujawnianie jego tożsamości.
 • farel 23.08.19, 18:08
  Wszyscy łżą jak "bura suka". Myślisz iksis, że bardziej niż polski, ciężkiego kalibru Pinokio, imć pan premier? Ten osiągnął mistrzostwo, co zresztą sam przyznał kiedy otwarcie opowiadał, że ludzie w byle szajs wierzą...


  --
  Montowanie piorunochronów na wieżach kościołów, kaplic, świadczy o braku wiary w tym narodzie
 • 1fatum 28.08.19, 10:31
  Za dużo, aby tłumaczyć. Zapewne większość z nas jeszcze pamięta język "wyzwolicieli" i poradzi zrozumieć.
  --
  ************************************************************
  Motto Życiowe:
  1.Mów prawdę, albo milcz.
  2.Nie składaj obietnic, których nie będziesz mógł (lub nie jesteś pewien, że będziesz mógł) dotrzymać.
 • bratjakuba 28.08.19, 13:29
  Они проветривают старые ржавые ядерные ракеты, потому что они могут взорваться самостоятельно.

  Российские атомные подводные катастрофы становятся все более частыми.
  Они даже больше не пытаются вытащить зараженные кораблекрушения.
 • farel 30.08.19, 07:46
  To na przykładzie polityki partii panującej, można by powiedzieć, że Polityka krajowa opiera się na kłamstwie , krętactwie, podchodach, oszukiwaniu własnej ludności

  --
  Montowanie piorunochronów na wieżach kościołów, kaplic, świadczy o braku wiary w tym narodzie
 • bratjakuba 30.08.19, 14:31
  Nie dejcie sie hejterom!
  Hejt to nowo,internetowo formarozsiewania i zarażania nienawiściom.

  Od ca dwoch tydni nie idzie sam przeczytać obiektywnego komentarza do wydarzeń
  na Ślasku,w Glywicach, Waszym Heimacie Bundesrepublice nie spominajonc już o Polsce.
  Durch prezentowane som obrozki swiontobliwego Kraju Rad jak i obecnej równie agresywnej Rosji Putinowskiej.

  Na szczyńscie jyny jedyn gupek zostoł klakerym,możno też płatnym, -Dieser Hetze!

  A take jest oficjalne stanowisko Unii Europejskiej.
  UE na wojnie z kremlowską dezinformacją.
  ec.europa.eu/poland/news/181218_szymanski_pl

  A tak o tym myslom oficjalnie Niemckie media i ta resztka obywateli z olejym w głowie.

  www.zeit.de/politik/ausland/2018-04/syrien-krise-russland-westen-kalter-krieg
  Erpressung als einziges Mittel

  Das nukleare Arsenal ist das Einzige, was seit dem Kalten Krieg konstant blieb. Es setzt Russland auf eine Stufe mit den USA und deshalb wird es so gern von der russischen Führung als Argument genutzt. Russland wäre so gern die Sowjetunion aus der Zeit der Kuba-Krise, ist es aber nicht mehr, abgesehen von der theoretischen Möglichkeit, die Welt mit Atomwaffen zu vernichten.

  Manchmal bekommt man den Eindruck, dass Russland zurück in die Zeiten des Kalten Krieges will, um die Weltordnung nach dem Zerfall der Sowjetunion zu revidieren. Denn aus der Sicht der jetzigen russischen Führung wurde Russland seit den Neunzigerjahren vom Westen ungerecht behandelt und gedemütigt. "Niemand wollte uns zuhören. Hören Sie uns jetzt zu", rief Putin dem Westen im März zu. Darin liegt die Wurzel der jetzigen Konfrontation und nicht in einem Wettlauf zweier ideologischer Systemen wie nach dem Ende des Zweiten Weltkrieges. Die nukleare Abschreckung ist das einzige Mittel, das Moskau dafür geblieben ist. Genau so sollte auch jede Warnung vor dem Weltuntergang wahrgenommen werden, die aus Moskau kommt: als ein Versuch eines schwachen Staates, mit Erpressung seine Interessen durchzusetzen.
  A tu jeszcze obszerno całość tego,jak sprawę postrzegają Niemcy. • farel 30.08.19, 14:52
  Dobrze by mieć na forum takigo, co pozytywne, interesujonce wieści (niy Heit), wychyto i przedstawi.

  --
  Montowanie piorunochronów na wieżach kościołów, kaplic, świadczy o braku wiary w tym narodzie
 • bratjakuba 30.08.19, 15:47
  Смотрю Чувак Ты не плохой.
  Но дурний чубарик тупой!
  Проблема только у меня
  что я схожу с ума, когда,
  Ты жопу мне целовать хочеш-Дорогой
 • bratjakuba 30.08.19, 17:11
  Das frühere Modell der Partnerschaft, dem die These einer europäischen Integration Russlands und des Entstehens eines Groß-Europas von Lissabon bis Wladiwostok zugrunde lagen, ist irreparabel beschädigt

  Przyjazne stosunki w rozumieniu politycznym między Rosją a Niemcami albo i Polską, są
  prawie nie możliwe.
  Natomiast stosunki oparte na współpracy gospodarczej i naukowej są do pomyślenia pod warunkiem wyzbycia się przez Rosję jej hegemonistycznych ciągot,niezmiennych od czasów Iwana Groźnego.
  Oddzielnym zagadnieniem natomiast jest przyjaźń między narodami Rosji a pozostałymi
  narodami Europy.
  Przy czym n.p. przyjaźń narodów Rosji a taką Bułgarią czy Serbią noszą znamiona przyjaźni bratniej.

  Natomiast przyjazne stosunki między narodami Rosji a Niemiec natrafia na trudności natury psychologicznej.

  Eine enge Freundschaft mit den Russen ist schwierig.
  Die Deutschen sind akkurat und vorsichtig.Die Russen aber fatalisten,und denken immer,es wird schon klappen
  und wenn nicht dann haben wir eben Pech gehabt.

  Rosyjskie narody żyją w znacznym rozproszeniu i przez to na znacznie większym luzie.
  Niemcy,natomiast ze względów historycznych i demograficznych są wychowani w państwie, w którym restrykcje prawne ( większe lub mniejsze) groziły i grożą nawet za myślenie nie zgodne z wzorcem zaakceptowanym przez większość nawet z zapadłej gminy.
  Niemiecki "pruski " porządek napotyka w Rosji na fatalistycznym "jakoś to będzie".
  Prowadzi to niekiedy do nieporozumień na najniższych szczeblach tej przyjaźni.

  Dla rozweselenia tego trudnego tematu relacja z pewnego prawdziwego spotkania przyjaźni.

  Wycieczka turystów z Saksonii zamierzała zwiedzić najbardziej dzikie i egzotyczne rejony Rosji.
  Po kilku tysiącach kilometrów lotu,samolot wylądował na polowym lotnisku na skraju rosyjskiej tajgi.
  Nocleg w skromnych ale czystych chatkach i tradycyjne ruskie bliny na śniadanie wprawiły wycieczkowiczów w dobry nastrój.
  Nawet podstawiony autobus nie odbiegał zbytnio od zachodnich standardów.
  Ale jeden z niemickich turystów zauważył,że kiwrowca nie ma a przynajmniej
  nie używa pasów bezpieczeństwa.
  Przeprowadzono za tem na własną rękę dokładną inspekcję autobusu która wykazała,
  że pasy bezpieczeństwa dla pasażerów są i działaję.
  Natomiast inny "besserwisser" zapytał kierowcę gdzie znajduje się jego nawigacja.
  Nie potrzebujemy nawigacji odrzekł kierowca. Z Magadanu do Jakucka są tylko dwie drogi.
  Jedna lepsza druga gorsza.
  Na to powstał rejwach wśród turystów. Wysiedli z autobusu i oświadczyli,że wykupili wycieczkę do bezludzia i bez nawigacji nie pojadą.
  Zorganizowano za tem drugi nocleg z lokalną muzyką i tańcami.
  W międzyczasie kierowniczka wycieczki porozumiała się ze swoim biurem i do dzioś nie wiadomo jak,ale nawigacja rano znalazła się w autobusie.
  Pasażerowie wsiedli. Kierowca zapalił motor i włączył to cudo - nawigację.
  Hooooooooo,rozległo się w autobusie. Nawigacja mówiła bowiem nawet po niemiecku.
  Wszyscy pasażerowie wytęzyli słuch.
  Miły damski głos zakomunikował:
  "Nach 2000 Kilometer biegen Sie bitte rechts ab, dann haben Sie ihr Ziel erreicht…“

  (Po 2000 km proszę skręcić w prawo i jesteście państwo u celu.)

 • hans-jurgen 30.08.19, 17:15
  bratjakuba napisał:

  > A tak o tym myslom oficjalnie Niemckie media i ta resztka obywateli z olejym
  > w głowie.
  >
  > www.zeit.de/politik/ausland/2018-04/syrien-krise-russland-westen-kalter-krieg
  -----------------------------------------------------------

  " oficjalnie Niemckie media " , sa dla milionow Niemcow jest niczym innym, jak czescia tak
  zwanej " Lügenpresse ".

  Mysla takze, zes jeszcze niy zapomnial o wydarzeniach w Kijowie poprzedajace
  aneksje Krymu i powstanie Rosjan w Donbasie i Lugansku.
  Som pisoles o Victorii Nuland i o jej mailach do Clintonowej,
  przypomni se tyz jak to bylo z Libia, abo kto stol za anty - Asad rebelantami,
  kto ich podzegol i finansowo wspierol i tym samym doprowadzil w Syrii
  do wojny domowej. Dobrze wiysz, ze swiat niy jest ino czorno - bioly.


 • farel 30.08.19, 17:33
  Charaktery Niymcow i Rosjan właściwie sie uzupełniajom.
  Rosjanie kochajom niymiecke zamiłowanie do porzondku, organizacji choć sami czynsto postympujom chaotycznie i liczom,... że jakoś to bydzie. Niymcy podziwiajom z koleji rosyjski talynt do improwizacji ... no i ... russkigo stakana, (keliszka). Tymi małymi keliszkami z zachodu, sie gardzi


  --
  Montowanie piorunochronów na wieżach kościołów, kaplic, świadczy o braku wiary w tym narodzie
 • bratjakuba 30.08.19, 18:02
  Teraz rozpatrujymy sam stosunki Rusko -Niemieckie i to w opozycji dlo niekierych sam agitatorow,kierzi uważajom
  że bliske stosunki Rosyjsko -Niemieckie to droga do Schlarafenlandu z obu stron.
  Doch dort muss man sich erst durch einen Berg von HierseGrutze durchessen.

  Co inkszego też Donbas i Kijów .Tam jeszcze rozgrywano te szachy firmowane przez Brzeżinskiego "Ukrainian Pivot".
  "Ukrainische Achse'.
  Obiektywnie choć świadczy to o wciąż żywych,agresywnych ciągotach Rosji, ta aneksja Krymu była dla Rosji
  sprawą byś abo nie być. - Rosja bez dostępu do nie zamarzającego morza była by politycznym kaleką.
  Zresztą sprawa Afganistanu to też nieudano ale Rusko proba dostępu do oceanu indyjskiego ze swoimi rułami,kiere
  teraz robiom w Nordstream.
  A sprawa Nuland to jest jedynie znamienno,bo ukazuje nieudaczność poprzedniej amerykańskich ekip
  Obamy i Clintonowej z wianuszkiem wielbiocielek p.t. Appelbaum( nawiasem polskiej ministrowej i tej wręcz tępej Nuland.
  Ale to jest już przeszłość amerykańskiej polityki.
  Po incydencie Rusko Ukrainskim -( Majdan),Ameryka wycofała z szachownicy tyn Ukrainian pivot i zastapiyła go
  Asitic piwot. Choć rzeczywiście jest to China pivot, ale nie noleży straszyć smoka.
  Jak idzie o Libia to wszystkie potęgi finansowe Europy na czele z Francją i trocha myni Niemcami maczały w tym palce.
  Po pirsze Złoty Dinar Kadafiego przewrocioł by cołko amerykańsko piramida finansowo ale zagrozioł by też raczkujoncymu jeszcze Euro.
  Jakn zaś idzie o Syria to sprawa jest bardzi skomplikowanon niż sie jom dzisiej przedstawio.
  Asad był scisłym wasalem USA choćby ze względu na kapitał inwestowany w jego nafta.
  Przed wojnom z Kuwejtem ( 1 dzień przed jej wybuchem) odwiedziła go Pani Sekretarz Stanu - Madeleine Albright
  i p o d o b n o przytaknęła jego zamiarom wojennym. Sprawa sie rypła jak w obliczu wojny Kuwejtczycy podpolyli swoje szyby naftowe. Powstało zagrożenie dlo ważniejszych wasali USA -Jordania,Saudiarabia i Iran.
  Wszystko by sie ułozyło gdyby Sadam zwycięzył i to wszysto wygasioł i przekozoł w odpowienie ręce.
  Zaczon jednak prrzegrywać a znim wszyjscy pokerzyści przi tym stole.

  Z tego widać jak skomplikowany jest tyn świat.
  Ale dali aksjomat jest jeden. Doputy finanzamt jest w USA to nie może być chrubszych interesow ani z Chinami,
  ani z Rusami,kierzy zresztom som w potrzasku chinsko -amerykańskim.
  Chiny zgromadziły u siebie tela makulatury dolarowej,że jak by tak Trump boł ożraty to cołki Pekin
  wrouz z Shankhajem by mioł czkawka.
 • hans-jurgen 30.08.19, 19:27

  " Obiektywnie choć świadczy to o wciąż żywych,agresywnych ciągotach Rosji,
  ta aneksja Krymu była dla Rosji sprawą byś abo nie być. - Rosja bez dostępu
  do nie zamarzającego morza była by politycznym kaleką. "
  ----------------------------------------------------------------------
  Przyznaje Ci pelna racje i dlatego dlo mnie ta cala "swiatowa (???) nagonka "
  na Putina jest po prostu smieszna. On, w moim pojeciu, dziala jedynie
  w interesie swojego panstwa ( mozna tyz powiedziej imperium ).
  To samo robia takze inne liczace sie na ziemi panstwa.

  Warto zapoznac sie z tym co mo do powiedzenia Willy Wimmer,
  tyn facet wie o czym godo, w koncu bol mitten im Geschehen.


  www.ra-schulte.de/willy-wimmer-wir-werden-nach-strich-und-faden-im-nato-interesse-belogen-youtube


  www.youtube.com/watch?v=BXVYW7lA8jw


  www.freiewelt.net/interview/die-lunten-fuer-neue-konflikte-sind-gelegt-10046730/
 • farel 31.08.19, 07:19
  Pisołech jusz kejś, NATO to niy jest obronny zwionzek państw, a raczyj zaczepny. Należy to ROZWIONZAĆ, a przinajmnij zaczonć dyskutować.


  --
  Montowanie piorunochronów na wieżach kościołów, kaplic, świadczy o braku wiary w tym narodzie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka