Dodaj do ulubionych

Nareszcie doceniony Korfanty

09.11.19, 09:21
Dostał pomnik w polskiej stolicy z "błogosławieństwem Śląska" tj. "aborygenów" śląskich z pod znaku ZG, głęboko kłaniających się polskim władcom.
Tym razem Polacy sami zapłacili za niego unikając w ten sposob krytkę RAŚ-u i reszty ślonskich odmieńcow psioczących na Polskę i jej (często paskudne) niewdzieczne władze.
Dariusz J. znany wszystkim ślonski historyk, przypomina przy tej okazji parę faktów z życia i działalnosci Adaberta (chrzczonego) a Wojtkiem przez Polaków przezwanego.
Twierdzi się, że to niemieccy nauczyciele kląc na Polskę zrobili z niego Polaka...
Nie, to ksiądz Aleksander Skowroński, urodzony potomek goroli z Kongresówki i nacjonalista - opiekun siemianowckiej młodzieży gimnazjalnej zaraził go Polską. Niemcy zrobili błąd, że zafundowali mu stypendium gimnazjalne. Poszedby na GRUBA - NIY BYŁOBY NIYSZCZYŃŚCIO.
Jak to było z germanizacją Ślonzoków?
Germanizaji, takiej jaką szczują Polacy - nie było. Było to właściwie dążenie by naród ślonski poznał język urzędowy państwa w którym żył. Podobnie jak robią to Polacy zaraz od '22-roku. To też nie jest polonizacja. Z polonizacją mamy do czynienia, gdy zwalcza się jednocześnie język ojczysty - ślonski.
Wielu uważa, że Korfanty nie pochodził ze ślonskij rodziny...
Była jego rodzina od kilku pokoleń ślonska, choć korzenie miała prawdopodobnie w Italii.
... wywalczył autonomię...
Nieprawda. On tę autonomię dał jako kiełbasę plebiscytową w kontrze Niemcom za podniesienie Rejencji Opolskiej do rangi Prowincji Górnośląskiej. Polacy od początku planowali, że kiedy opanują Ślonsk to autonomię się odbierze i... to Korfanty w roku 1923 powiedział, licząc na przeprowadzkę do Wszawy - "autonomię wrzuci się do garnka i ugotuje jak kurę"
Ślonzoki nie władający j. polskim potracili stanowiska urzędnicze i zostali zastąpieni przez nacjonalistów pseudo inteligenckiego bractwa z Małopolski.Dopiero w 1926 zrozumiał naiwny Wojtek, że Polacy "zrobili go za Wojtka" i począl poważniej mysleć i wołać o autonomii.
Raczej nie był postacią wybitną...
Dariusz J. - Był chciwym, obrzydliwym sprzedawczykiem, który z wszystkiego co robił wyciskał korzysc dla siebie, duże pieniądze. Jako szef komisariatu plebiscytowego przyznał sobie 12 tys. marek, dziesięciokrotnie więcej niż szeregowy cz łonek komitetu. Dla pieniędzy walczył o przyłączenie Ślonska do "macieży", okłamujac rodaków "jak to w Polsce będzie im dobrze" myśląc właściwie tylko o sobie.
Był bardzo pazerny, dlatego podejrzewa się, że sanacja wsadziła go do więzienia za prawdziwe (nie sfingowane) przestępstwa podatkowe.
...był na Ślonsku uwielbiany... - godo sie...
Kolejny mit. Tylko grupa tych, którzy głosowali za Polską i do tej pory nie zmądrzeli, poszła na jego pogrzeb w 1939 coś około 5000 a dla porównania, na pogrzebie rosyjskiego generała Sokratesa Starynkiewicza zjawiło się 100 tys....
W 1939 Korfantego i Polokow miało sie na Ślonsku już w "głębokim poważaniu"
--
Montowanie piorunochronów na wieżach kościołów, kaplic, świadczy o braku wiary w tym narodzie
Obserwuj wątek
  • socer-schlesier Re: Nareszcie doceniony Korfanty 09.11.19, 13:09
   Tyn pomnik Korfantygo co tera wy Warszawie postawiyli wiela niy kosztowol.To co Slonsk pszez Korfantygo straciol
   to zapasc cywilizacyjno i skok do zadku na pokolynia.Mozna se "wejrzec" co momy dzisiej w Angli.Tam "za" albo "pszeciw" pozostaniw w EU zadecydowalo pora procynt glosow.Na Slonsku bylo to prawie 20 procynt "za" pozostaniym Slonska w granicach Niymiec" a pomimi tygo i tak Polska go dostala.

   --
   Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlatego ze Polska jest nie do pomyslenia bez Gornego Slaska, bez Prus Zachodnich i nawet Prus Wchodnich“.
   • farel Re: Nareszcie doceniony Korfanty 10.11.19, 08:03
    Tak, schowani za plecami Francmana załatwili Polaki swoj życiowy interes. To jym wyszło i za Stalina, ale...

    --
    Montowanie piorunochronów na wieżach kościołów, kaplic, świadczy o braku wiary w tym narodzie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka