Dodaj do ulubionych

Co robicie, gdy "świat Was przerasta"?

20.09.03, 22:39
Jak radzicie sobie w sytuacjach stresowych? Co robicie, by odreagować? Co
robicie, by pozbyć się myśli dołujących, myśli smutnych?

Odrazu powiem, używki nie wchodzą w grę, gdyż potem dochodzi dodatkowy
problem "wydobrzenia" po ich używaniu, a nie mogą pomóc, tylko przytępią ból.
Problem zaś i smutek nadal zostaje niezmieniony. A więc, co robicie by wyjść
z tzw. "dołka" po ciężkich, niemiłych przeżyciach?

Pozdrv.:)
--
Non omnis moriar...
Obserwuj wątek
    • Gość: Ewa Re: Co robicie, gdy "świat Was przerasta"? IP: *.w80-11.abo.wanadoo.fr 20.09.03, 22:55
      Wlasnie kilka dni temu swiat mnie przerosl. Spadlo na mnie cos niespodziewanego,
      ogromnie stresujacego i niesprawiedliwego. I co zrobilam? Ano zabralam sie do
      czyszczenia zaniedbanego ogrodu.Nawet nie przypuszczalam ze mam tyle sily zeby
      podczas upalu zrobic tyle ogrodowych porzadkow. I to bardzo pomoglo. Polecam
      jako odstresowanie wysilek fizyczny w polaczeniu z kontaktem z przyroda.
      • white.falcon Re: Co robicie, gdy "świat Was przerasta"? 20.09.03, 23:10
        Czyli, Ewo, masz rację - dzisiaj zajęłam się gruntownym sprzątaniem mieszkania,
        połączonym z myciem okien i ich uszczelnianiem (trochę zbyt wcześnie - na
        zimę). Niestety, nie mam ogródka, ale cudzy bym wysprzątała z kosmiczną
        szybkością. Kocham grzebać się w ziemi. Część milszych rzeczy do zrobienia
        zostawiłam sobie na jutro. Aha - to wszystko odbywało się pod akompaniament
        mojej ulubionej muzyki. Sąsiedzi nie narzekają, bo rodzaj muzyki, który lubię
        jest raczej "miły dla ucha". :)

--
        Non omnis moriar...
    • ja_nek Re: Co robicie, gdy 'świat Was przerasta'? 20.09.03, 22:58
      Jadę w pewne ciche miejsce, siadam wśród drzew i krzewów, zasłuchuję się w tą
      ciszę. Obserwuję ptactwo, czuję wiatr. Może to głupie, ale wchłaniam ten
      spokój. Rozgorączkowane myśli powoli układają się, a ja mam plan co robić
      dalej.

Pozdrawiam
      janek
      • white.falcon Re: Co robicie, gdy 'świat Was przerasta'? 20.09.03, 23:14
        Dobrze jest mieć takie miejsce.:) Niestety, mój problem nie jest problemem z
        rodzaju, iż coś mam z nim zrobić. Ja już wszystko co mogłam - zrobiłam. Na
        niewiele to się zdało (pisałam o tym w odrębnym wątku na FR), ale pozostały
        myśli.

--
        Non omnis moriar...
    • Gość: Frezja Re: Co robicie, gdy 'świat Was przerasta'? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.09.03, 00:31
      Noce , ktore przesypiam nie nalezą do milych to fakt ("glupie sny"), ale
      pozwalają mi nabrac do spraw dystansu, a wierz mi,że naprawde mam problemy.
      Problemy z pracą, życiem codzienny, brakiem srodków do życia,samotną opieką
      nad dziećmi itd. nie bede wymieniac pozostałych bo myśle, ze 50% na fr ma te
      same problemy.Często rownież pomaga mi w tym wiara.Ona czyni naprawde cuda.
      Przekonałam sie juz nie raz.Sen i wiara to są dwa czynniki, które "stawiają
      mnie na nogi" i pozwalają mi mieć nadzieję na lepsze jutro.........
      • white.falcon Re: Co robicie, gdy 'świat Was przerasta'? 21.09.03, 01:15
        Frezjo, sądzę, że wiele osób ma tego rodzaju problemy - zarówno Ty, jak inni, w
        tym ja. Tyle, że jak uprzeć się, to są to problemy do pokonania. Owszem, wiara
        mi pomaga, bo jak inaczej bym zniosła śmierć bliskiej Przyjaciółki, i to nagłą
        i niespodziewaną. Nie umiem - i chyba to będzie trwało długo - bym się z tą
        kwestią pogodziła. Wszystkiego się dowiesz - o ile jesteś ciekawa - na moim
        wątku "po sąsiedzku". Nie chce mi się powtarzać. Tyle powiem, że boli mnie
        myślenie i to bardzo boli.

--
        Non omnis moriar...
    • Gość: Frezja Re: Co robicie, gdy 'świat Was przerasta'? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.09.03, 01:37
      Tak, masz racje,też przeżylam śmierc kogoś bliskiego. Moj brat zmarł nagle w
      wieku 36 lat, osierocił syna (bratowa poszła w "siną dal")w zasadzie bratanek w
      wieku 7 lat został sam. Dlatego bardzo Ci wspołczuję , ale ja sobie to tak
      tlumaczę , że dobrych ludzi Pan Bóg zabiera do siebie, a złych zostawia, aby
      dać im szansę na poprawę.
      Myślę , że Twoja Przyjaciólka była bardzo dobrym człowiekiem.
    • bukfa Re: Co robicie, gdy "świat Was przerasta"? 21.09.03, 03:56
      Mnie tez teraz swiat przerasta - i boli przerazliwie. Co robie? Chodze na
      spacery, koncentruje sie na rytmie wlasnych krokow, rytmie miasta, mijajacych
      mnie twarzach, golebiach, budynkach. Czasem ktos sie usmiechnie, spyta o droge,
      zagada - wszystkie te drobiazgi kumuluje i czerpie z nich sile. Pisze duzo
      listow, odnawiam stare znajomosci - moze przy okazji komus rozjasnie dzien
      koperta w skrzynce. Chodze sobie do kina z sama soba (wlasnie wrocilam), robie
      sobie dobra herbate. dzwonie do domu rodzinnego i rozmawiam z mama i siostra.
      Modle sie. I caly czas przemawiam do siebie w duchu probujac dodac sobie otuchy
      i skupiajac mysli na tej chwili w przyszlosci kiedy nie bede juz pamietala
      obecnego bolu. NO i oczywiscie siedze w internecie :)
      Zycze CI duzo sily i pokoju w Twojej zalobie.
      • elzbieta28 Re: Co robicie, gdy "świat Was przerasta"? 21.09.03, 09:00
        Niestety, ogarnia mnie senność, najchętniej bym jadła i spała, nad jednym i
        drugim muszę panować, więc wychodzę z domu i spaceruję...spaceruję...i modlę
        się...Najgorsze w tym wszystkim jest owa senność, po prostu mogłabym spać 24
        godziny na okrągło, a przecież wtedy nic nie rozwiążę:(( Stąd te spacery,
        niekończące się spacery.Pozdrawiam
          • elzbieta28 Re: Co robicie, gdy "świat Was przerasta"? 21.09.03, 09:31
            salomonowe_gacie napisał:

> elzbieta28 napisała:
            >
            > > Niestety, ogarnia mnie senność, najchętniej bym jadła i spała, nad jednym
            > i
            > > drugim muszę panować, więc wychodzę z domu i spaceruję...spaceruję...i mod
            > lę
            > > się...
            >
            > I nadal wierzysz w Boga w takiej sytuacji??

Tak wierzę, nie jest to wiara bez zachwiań, buntu...ale wierzę. Pozdrawiam
    • white.falcon Podziękowanie 21.09.03, 11:35
      Dziękuję Wam serdecznie za wpisy. Rzeczywiście, podaliście kilka dobrych
      sposobów, które zamierzam zrealizować. Dziękuję za słowa współczucia i
      wsparcie. Jesteście nieocenionymi ludźmi i bardzo dobrze, że w netowej
      przestrzeni istniejecie.

Przesyłam raz jeszcze bardzo sokołkowe pozdrowienia.:)
      --
      Non omnis moriar...
      • white.falcon Re: Co robicie, gdy "świat Was przerasta"? 22.09.03, 21:32
        Bardzo mi przykro. Współczuję.:((( Cóż żadne słowa pocieszenia nie są na
        miejscu chyba.:(((

Różne zbiegi okoliczności, różne rzeczy mogły popchnąć tę osobę do takiego, a
        nie innego czynu. Cóż można wiedzieć o tym, co dzieje się w myślach innej
        osoby, innego człowieka, co go popycha na drogę, która jest jednokierunkową.
        Jeżeli znałaś blisko tego człowieka, to może kiedyś odpowiesz sobie na to
        pytanie, znajdziesz wyjaśnienie.

Trzymaj się.
        --
        Non omnis moriar...
          • white.falcon Re: Co robicie, gdy "świat Was przerasta"? 22.09.03, 22:05
            Być przy Jego Rodzicach, pomóc słowem, uczynkiem, modlitwą. Na wytłumaczenie i
            zrozumienie lub ogarnięcie tej sytuacji przyjdzie jeszcze czas.

Trzymaj się, Elżbieto, postaraj się nie zatracić się w smutku i żalu.
            Nienatarczywie dowiedz się, w czym możesz realnie Rodzicom pomóc. Dzieciom -
            trudno będzie wytłumaczyć, ale raczej lepiej ich przekonać o wartości życia i
            bezwartościowości takiej śmierci.

Trzymaj się. Domyślam się, że jest Ci ciężko.

--
            Non omnis moriar...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka