Dodaj do ulubionych

ożywić kulturę w Krasnymstawie!

08.11.04, 11:03
Precz z dyrektorem KDK!!! Chmielaki schodzą na psy, nic się nie dzieje, kino
nie działa, obraz totalnej nędzy i rozpaczy, a ten człowiek swój główny cel
upatruje w zmianie patrona ulicy. na Jana Pawła II oczywiście!!! Żenada!
--
"Człowiek jest nieszczęśliwy, dlatego że nie wie, iz jest szczęśliwy." F.
Dostojewski
Obserwuj wątek
    • stef11 Re: ożywić kulturę w Krasnymstawie! 01.03.05, 14:53
      ...W 1963 opuściłem Krasnystaw, małe z walącymi się kamieniczkami przy rynku,
      ale kipiące wesołym młodzieżowym życiem, do kina było trudno dostać bilety,
      kilka razy w tygodniu "fajfy" w MDK-u i kawiarence ZNP, "13" zapełniona przez
      dorosłych....
      Po 40-stu latach odwiedziłem mój rodzinny Krasnystaw, miałem wrażenie, że
      wjeżdżam do metropolii... obwodnice, w centrum pięknie odrestaurowane
      kamieniczki, pomalowane, kolorowe, dorożki w stylu krakowskim, brak "kocich
      łbów" i publicznych toalet, a przedewszyskim tam gdzie kiedyś były pola
      powstały piękne osiedla domków... odniosłem wrażenie, że w Krasnymstawie żyje
      się dostatnio i godnie.
      Pozdrowienia dla mieszkańców tej pięknej Krainy mojej młodości.
      • katmoso Re: ożywić kulturę w Krasnymstawie! 02.03.05, 23:48
        W 2005 roku przyjeżdżąjąc do Krasnegostawu owszem mozna podziwiać szeroką
        obwodnicę, piękne domy na niedawnych polach. Natomiast nikt nie bije się o
        bilety do kina. Raczej cudem jest zebranie kilku osób na seans. Nie ma prawie
        żadnych spotkań kulturalnych, a jesli się coś poajwi, jest obstawione ciągle
        przez te same osoby, niezbyt liczne, tak naprawdę. Młodziezowe życie, może i
        kipi, ale na osiedlowych ławkach i z kulturą nie ma zbyt wiele wspólnego.
        Totalne wycofanie sfery ducha...I to boli.
        --
        "Dlaczego istnieje raczej coś niż nic? Przecież nic jest łatwiejsze i prostsze
        niż coś."
        G. Leibniz
        • bydlaq Re: ożywić kulturę w Krasnymstawie! 04.04.05, 23:36
          Ja jestem pracownikiem kultury Co prawda nie z Krasnegostawu. Ale patrząc na
          ofertę to trochę kulturalnego się dzieje w Waszym mieście. Choć może się mylę.
          Informacje przeczytałem na www.krasnystaw.um.gov.pl/
          i powiem szczrze chciałbym popracować w takim mieście. Byłem raz na Chmielakach
          i powiem w ten sposób, że inne miasta stawiają sobie Wasze jako pewien wzór
          powtarzając "a na Chmielakach w Krasnymstawie..."
          Mam u Was znajomych i rodzinkę bardzo niedaleko (30 km). Jestem co prawda z
          mazowsza ale jak będziecie zmieniać dyrektora dajcie znać ;) Chętnie złożę
          ofertę
      • jepat Re: ożywić kulturę w Krasnymstawie! 20.05.05, 06:41

> hej, bardzo chetnie tylko jak??? czy sie komus jeszcze cos chce w tym
        > miescie????
        Dziwne ma koleżanka towarzystwo ,skoro takie rozleniwione...

Ja nie mam gdzie na kawke wyjsc
        Racja

o ciachu nie wspominam
        Ciastkarnia u Kawy naprzeciwko szóstki

jedynie
        > nad wieprzem jest milo ale facet cos nawala z otwieraniem knajpki

Co jak co ale knajp ci u nas dostatek

a kino?
        Może "Morskie Oko"?

> teatr? a ..... ech.

Zawsze można kukiełkowy zorganizować

• grontek Re: ożywić kulturę w Krasnymstawie! 03.02.06, 23:21
      Chyba dobrze ze w koncu ktos poruszyl ten temat.
      Jakis czas temu na stronach miasta Krasnystaw (wymagajacych wciaz dopracowania)
      bylo zamieszczone zdjecia wykonane w Domu Kultury z okazji spotkania
      oplatkowego.
      Zdziwil mnie fakt organizowania tego typu imprez w placowce utrzymywanej na
      koszt podatnika. Osobiscie nie mam nic przeciwko jakimkolwiek
      spotkaniom ,jakichkolwiek grup religijnych ,pod warunkiem ze odbywaja sie w
      miejscach sluzacym do poslug religijnych.W tym przypadku kosciol rzymsko-
      katolicki.
      Pomijam juz fakt ze udzial w tej imprezie braly osoby ktorych twarze kiedys
      uswietnialy trybuny pochodow komunistycznych.
      Dom Kultury jest utrzymywany przez mieszkancow i im wszystkim DOBRZE sluzyc
      powinien.
      pozdrawiam
      • sebyxx Re: ożywić kulturę w Krasnymstawie! 04.02.06, 11:51
        Dochody gminy z podatków od osób fizycznych i prawnych wunoszą odpowiednio 39%
        i 6%. Pozostałe źródła dochodów samorządu pochodzą min. z; wpływy z opłat
        targowych, administracyjnych, eksplotacyjnych. dochody z majątku gminy czyli: z
        najmu, dzirżawy, sprzedaży; dochody z kar pienięznych i grzywien; odsetki od
        pozyczek udzielanych przez gmine i wiele jeszcze innych. Wiec wcale niewyglada
        to tak ,że tylko my płacimy za to co robi nasze miasto. KDK jest jednostką
        finansowaną z dotacji (od urzędu miasta) i z dochodów własnych. Lwia częśc
        dochodów pochodzi z UM. Swego czasu Roman Żelazny (red. Echa które jest
        finansowane przez kupców krasnostawskich) krytykował w swojej gazecie
        organizowanie w KDK wynajmowania sal na sprzedaż ubrań, obuwia itp. gdyż to nie
        jest celem tej placowki. Ale kdk jest jednostką deficytową a jej dochody własne
        pochodzą własnie z wynajmowania sal.R Ż napisał ,że towary tam sprzedawane są
        wątpliwej jakośći, ale chyba to nas należy ocena, a nawet jeśli to prawda
        przeciez nikt nie agituje do kupowania tych towarów, to nasza wolna wola.A
        skoro niechcemy aby placówki typy kdk organizowały imprezy wyłącznie
        z "podatków" pozwólmy zarabiać placówce. W interesie kupców krasnostawkich jest
        aby kdk nie wynajmował sal "nie swoim"- zresztą to jak najbardziej
        zrozumiałe.Ale w interesie nas konsumentow najlepsza jest konkurencja. Ja np.
        bardzo żałuje ,że zablokowano budowe Tesco w k-stawie. A jeżeli chcemy by nasze
        miasto sie rozrastało (a chyba każdy chce) powinno być u nas jak najwiecej firm
        i ich przedstawicielstw bo to oznacza wpływy do budżetu krasnegostawu, no i
        wzrost zatrdunienia. Jeżeli chodzi o kulturę w naszym mieśćie faktem jest ,że
        kdk nie "szaleje". Ale weźmy pod uwagę to ,że wspólnie z UM organizuje
        chmielaki które są ogromną imprezą bardzo dochodowa dla miasta a zaraz po ich
        zakończeniu trwaja przygotowania do następnych. Pozatym przecież w naszym
        mieście wiele osob zangażowanych jest w rozwój kultury! W naszych pubach
        odbywają sie koncerty naszych krasnostawskich świetnych artystów. Dzieki
        właścicielowi "ósemk" gościły u nas takie zespoły jak KSU, Kwasożłóby:),
        Happysad, Hrt. To Świeyne zespoły i myśle ,że niejedno większe miasto od k-
        stawu może nam pozazdrościć! Problem nasz polega na tym ,że rozjeżdzamy się po
        Lublinach, Krakowach i Warszawach widzimy co tam się dzieje i chcemy potem tego
        u nas- przecież to jest nierealne! Nie krytykujmy tego co się dzieje a
        spróbujmy pochwalać co się u nas dokonuje i wspierać takie akcje. Zobaczmy
        choćby na naszych sąsiadów - Chełm - gdzie jednym z większych koncertów w ubg.
        roku był koncert Carpe Diem!:) A mimo to na forum tego miasta nikt nie sra we
        własne gniazdo
        • andrzej.sawa Re: ożywić kulturę w Krasnymstawie! 05.02.06, 14:17
          Niestety a Chełmie też plują.
          Cieszę się,że u Was się ruszyło,ja u siebie w Chełmie zaproponowałem wątek Co
          chcielibyście w Chełmie w tym roku.Zbliżają się wybory,może i u Was rzucić parę
          pomysłów.Może jakiś nowowybrany weżmie się za realizację najciekawszych.
          Jak władza nie robi,to obywatele muszą dać kopa na rozpęd!!!!!
        • katmoso Re: ożywić kulturę w Krasnymstawie! 05.02.06, 23:50
          Nie krytykujmy tego co się dzieje a
          > spróbujmy pochwalać co się u nas dokonuje i wspierać takie akcje

hmm, chwalenie i wspieranie, co zresztą od wielu lat obserwujemy na forum
          naszego miasta, prowadzi tylko do zastoju. konstruktywna krytyka nie jest
          oczywiście tutaj mile widziana. jak również inicjatywy oddolne. chmielaki? - w
          tej chwili taka impreza jest banalna, każde średniej wielkości miasto
          organizuje coś takiego. i nie wiem czy potrzebuje na to całego roku. koncert
          Gloria Vitae - formuła piękna, ale to za mało. kino praktycznie nie
          funkcjonuje. może pora na wydzierżawienie pomieszczenia profesjonalnej firmie
          gotowej zachęcic mieszkańców do przyjścia ciekawym repertuarem i warunkami
          technicznym. w Krasnymstawie jest dużo zdolnej mlodzieży, dlaczego jej
          inicjatywy nie są w żaden sposób wspierane? kdk pustoszeje o zmroku, bo nikt z
          zewnątrz tam nie przychodzi. dlaczego nie uruchomić kawiarni, pozwolić na
          sprzedaż piwa i organizować koncerty, jam session, wieczorki poetyckie i
          wystawy. dlaczegóż by nie? dlaczego nie odświeżyć trochę skostniałej atmosfery
          mentalnej tego miasta? władze miejskie nie mają żadnego pomysłu na życie
          kulturalne. w jednym z wywiadów burmistrz najpierw pochwalił sie, że w mdk i
          kdk jest wiele kól zainteresowań, a potem na pytanie, dlaczego młodzi ludzie w
          Krasnymstawie na nie nie uczęszczają, tylko bazgrzą nocami po murach, odparł,
          ze widocznie wolą bazgrać po murach. szczerze mówiąc, w ich wieku też wolałam
          włóczyć sie po mieście niż siedzieć po szkole pod okiem kolejnych
          wszystkowiedzących pań. tylko nie miałam czasu bazgrać po murach, bo co weekend
          byłam w kinie, od czasu do czasu na koncercie, albo brałam udział w
          alternatywnych imprezach, których głownym celem nie było upijanie się. i
          mieszkałam w Krasnymstawie proszę sobie wyobrazić... problem w tym, ze
          kierownictwo kulturalne w naszym mieście nie bierze pod uwagę tego, co młodzi
          ludzie chcieliby robić. a oni juz nie przyjmą byle czego. i nie dlatego, że
          napatrzyli sie na Warszawę, Kraków czy Lublin, tlko dlatego, ze telewizja ma im
          dużo do zaoferowania. i gdzie tu dbałość o lokalne więzi społeczne?
          --
          "Czy tu się głowy ścina?"
            • sebyxx Re: ożywić kulturę w Krasnymstawie! 06.02.06, 14:52
              Jeżeli uważasz ,że nasze chmielaki są do bani - masz takie prawo. Ale
              mówisz ,że w każdym mieście podobnym od nas sa imprezy podobne lub większe -
              przesadzasz. Odchodząc od strony artystycznej chmielaków, mi np. podoba się
              to ,że prawie całe miasto staje sie jednym wielkim targowiskiem, z mnóstwem
              karczm piwnych i ulicami zapchanymi od ludzi, może ty nie lubisz takich
              klimatów.. dla mnie to bomba! W polsce w Wilkowie odbywaja się Chmielaki
              Nadwiślańskie- zapraszam tam zobaczyc jak to wygląda. (wszystko odbywa sie na
              stadionie wielkości naszego z 4 karczmami browarów, może wolisz takie klimaty;)
              W końcu każdy bawi się inaczej Pozdrawiam
                • katmoso Re: ożywić kulturę w Krasnymstawie! 11.02.06, 15:30
                  hmm, dość sie już napatrzyłam na krasnostawskie układy i układziki polityczne.
                  i wiem ,że sprzeciw jednostki, czy nawet kilku jednostek nic tutaj nie da. a
                  nawet powoduje tylko kłopoty. na szczęście nie wszyscy się jeszcze zrazili. z
                  tego co wiem, powstaje pewna inicjatywa... mam nadzieję, ze za kilka miesiecy
                  będzie już można powiedzieć cos konkretnego.
                  --
                  "Czy tu się głowy ścina?"
                    • goldenos Re: ożywić kulturę w Krasnymstawie! 28.02.06, 22:00
                      Jako reprezentant pewnej subkultury w naszym mieście dziwię się po co wogle
                      jest u nas cos takiego jak dom kultury... powinien on wspierac i inwestowac w
                      rozwój kultury/mlodzieży krasnostawskiej w kazdy mozliwy sposob, równiez sam
                      budynek kdku nie prezentuje sie rewelacyjnie...KDK dostaje mnóstwo pieniedzy i
                      na co to wszystko idzie? od wielu lat nie ma ani remontow, ani nowego sprzetu
                      ani kompletnie NIC(nawet szkoda im na szczotki, mopy itp nie mowiac o papierze
                      toaletowym w ubikacjach). Wykazanie chęci jakiegos urozmaicenia w nudnym życiu
                      naszego miasta w postaci zorganizowania koncertu hip hopowego skonczylo sie
                      tym , że Sz. P. Dyrektor Leńczuk(?) nie wyrazil zgody na wypożyczenie sprzętu
                      muzycznego , który(nie dosc ze i tak przestarzaly) zalega i sie kurzy...i na co
                      to komu? niedawno w Echu Krasnegostawu zostal opisany "powierzchowny" stan KDKu
                      i panujące tam warunki bytowania na tle półmetka szkolnego. to jest nie do
                      pomyslenia. pozdrawiam.
                      • shake_hc Re: ożywić kulturę w Krasnymstawie! 27.06.06, 15:16
                        musze powiedzieć na początek ze połowa tych wpisów to są jakieś bzdurne
                        zażalenia
                        na osoby które piastują stanowisko, ze nic sie nie dzieje w krasnymstawie ze
                        jest tak źle i w ogóle najeżdzanie na kdk.Prawda jest taka kdk jaki by nie był
                        to spełnia swoją rolę jest tam duzo imprez kulturalnych które tworzą osoby nie
                        związane z kdk-iem, połowa z instniejących zespołów muz. w krasnym ma próby w
                        kdk .Poza tym to miasto jak na swoje możliwości myśle że daje rade, nie oczekujmy
                        ze zrobi sie tutaj jakaś stolica kulturalna lubelszczyzny ale myśle ze jest
                        nieźle...Wydaje mi sie ze problem tkwi w ludziach bo jeżeli są organizowane
                        imprezy to na nie nie przychodzicie poprostu, wolicie pieprzyć coś pod nosem
                        siedząc przy kompie, zamiast ruszyć dupy i już nawet nie zorganizować coś ale
                        przyjsc na to, bo jak nie bedzie odbiorców to nie bedzie potrzeby robienia
                        czegoś-proste.Dlaczego kino w krasnym umiera - odpowiedz:bo nikomu sie nie chce
                        chodzić...to taka małe przemyślenie moje-ot nic odkrywczego. rozglądajcie się
                        wokół i wypatrujcie kolnych imprez ale nigdy nie mówcie ze jest źle bo powiem
                        wam ze może być jeszcze gorzej. pozdrawiam
        • grontek Re: ożywić kulturę w Krasnymstawie! 09.02.06, 05:30
          -Nie kijem go tylko pala.
          >Dochody od tych wynosza tyle , a dochody od tamtych tyle , czesc z oplat
          targowych , wynajmow itd.
          A reszte doklada U.M.<
          Tak , Urzad Miasta i pan burmistrz maja mennice i kiedy zaczyna nie byc to
          sobie dodrukowuja i daja.
          Niezla wydumka.
          Wiadomo ze celem tego typu placowek nie jest handel ubraniami ,ale jesli ma to
          pomoc w utrzymaniu jej i daje faktyczne korzysci nie kolidujac zarazem z jej
          praca ,to czemu nie?
          Chyba ze Roman Zelazny ma lepsze pomysly , badz sam zechce wspomoc miasto
          ktorego mieszkancy daja mu utrzymanie.
          Przy okazji nie powinien zapominac faktu ,ze nie kazdy z podatnikow moze
          wyrazac chec do robienia tego , co jednak czyni burmistrz miasta zamieszczajac
          ogloszenia w prywatnej gazecie , czyniac z niej monopol i uzalezniajac ja od
          siebie.
          Chmielakow osobiscie nie lubie , ale chyba sa potrzebne skoro ciesza sie takim
          powodzeniem.
          A skoro sie ciesza to powinny byc organizowane tak aby zysk z nich zasilil
          placowki niedochodowe.
          Jesli tak nie jest to czegos potrzeba sie wyrzec , albo imprezy , albo
          organizatorow .
          I tyle.
          pozdrawiam.

ps. Co do uzywania slow "s.......a " (w gniazdo) to moze kiedys przy okazji i
          nie tutaj ,kiedy bedziemy rozmawiali o domach publicznych , nie zas kultury.
          • andrzej.sawa Re: ożywić kulturę w Krasnymstawie! 10.02.06, 03:30
            Wielu się na mnie gniewa,bo powtarzam się,bo do znudzenia mówię to samo.Do
            roboty!Narzekasz,a przecież niedługo wybory.Startuj sam albo kupą,a przynajmniej
            powiedz co powinno być zrobione.Ale najprościej pluć.U Was jest kilku
            ludzi,którzy chcą coś zrobić i tak trzymać.To nie jest pouczanie,tylko słowa
            nadzieji,że tu i tam da się zrobić,a nie tylko narzekać.Krasnystaw ma bardzo
            fajne miejsca i jest szansa na więcej.
            Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka