Dodaj do ulubionych

Cześć co u was?

14.06.05, 16:40
Widzę jepat, że często odwiedzasz tę stronkę... Byłam w krasnym na weekend.
Nie chciało mi się wyjeżdżać... byłam na piwku nad Wieprzem. I w cukierni na
ciachu, posadziłam kwiaty na balkonie a teraz siedzę w Wawce w pracy. Mam już
dość tych podróży wawa - Krasny. Ale narazie niem mam wyjścia. Może kupię
jakąś chłupkę pod Krasnym i zajmę się rolnictwem :-)
Generalnie w Krasnym jest spokojnie i cicho, zielono i aż żal było wyjeżdżać.
Pozdrawim Krasnostawian, Ilona
Obserwuj wątek
    • gklej Re: Cześć co u was? 14.06.05, 17:41
      no ja mam siostrzenicę w Krasnystawie, tam mieszka, odwiedziłam ją w poprzednim
      roku, no jest cicho, dużo pól w koło, mało gospodarstw, także można jakiś
      zrobić biznes rolniczy. Ja mieszkałam koło Wierzbicy, ale niestety wyjechałam
      33 lata temu na Śląsk, teraz zastanaiam się czy nie wrócić w swoje strony.
      • jepat Re: Cześć co u was? 15.06.05, 20:28

Największym minusem Krasnoyorku jest brak konkurencji.
        Zaczynając od spożywki a hurtowniach budowlanych kończąc.
        Ceny u wszystkich kupców rosną w maju przed komuniami ok 30%.
        Chcąc kupić cokolwiek mniej standardowego ,
        trzeba jechać do Lublina lub Zamościa.
        pzdr.jepat
        • iloneczka27 Re: Cześć co u was? 20.06.05, 14:27
          Cześć, masz zupełną rację. Ja zakupy robię w Wawce (czywiście w Krasnym też
          kupuję art. pierwszej potrzeby), a potem załadowanym autem jadę do
          Krasnego.Akle wierz mi, opłaca się! Art. w sklepach w Krasnym są bardzo nie na
          czasie - np. odzież, a poza tym ceny kosmiczne - patrz Redstar... bez sensu bo
          w porównaniu do innych miast ludzie zarabiają mniej albo wcale.
          Ale aż się dziwię, że tyle sklepów utrzymuje się na rynku Krasnostawskim, np.
          na Okrzei przy Spółdzielni do niedawna było chyba z 10 sklepów spożywczych a
          poza tym to targowisko. A przecież czynsz trzeba płacić.
          Ja jestem teraz na etapie poszukiwania chałupki pod Krasnym - nawet do remontu,
          bo mieszkamy w wynajmowanym i nie za bardzo się to opłaca bo dużo płacimy.
          Będę w lipcu w Krasnym, mam nadzieje, że do tego czasu coś się zmnieni na
          lepsze.. :-)
          Pozdrawiam
            • iloneczka27 Re: Cześć co u was? 21.06.05, 14:16
              cześć, no wiesz jak narazie to mieszkamy w Krasnym i pewnie jeszcze trochę
              pomieszkamy... Mój przyszły mąż ma tam pracę wiec jak narazie nie zamierzamy
              się przenosić np. do Warszawy. Ale chętnie bym przeniosła się do własnego
              lokum. Niestety ceny mieszkań w blokach jak na Krasnystaw też są wysokie - a
              dodatkowo czynsz co miesiąc. Mamy 4 letniego syna i dla niego wolałabym
              mieszkać w domku - kawałek placu do zabaw, piaskownica, huśtawki, miesce na
              zabawę doskonałe, a w bloku niestety cieniutko...
              Oj rozmarzyłam się...
              Pozdrawiam.
              Ilona
                • iloneczka27 Re: Cześć co u was? 12.07.05, 09:17
                  Cześć!
                  Byłam w Krasnym w weekend. Było piwko nad Wieprzem, zakupy w Aldiku (zgroza!),
                  spotkania ze znajomymi. Było miło. Aż żal było wyjeżdżać. W Warszawie pierwsze
                  co mnie spotkało to korki na Targowej, korki w centrum, korki na mostach. Dziś
                  jadąc do pracy stałam w korku ponad godzinę. Koszmar. W Krasnym szukamy domku
                  do kupienia - jak ktoś ma jakieś informacje, że ktoś sprzedaje za rozsądną cenę
                  poproszę o namiary. Pozdrawiam Krasnostawian. Ilona
                  • gklej Re: Cześć co u was? 14.07.05, 18:48
                    no znowu odwiedziłam siostrzenicę, fajnie sobie pogawędziliśmy, też bym chciała
                    bliżej niej mieszkać, ale już nie mogę bo kupiłam domek na śląsku, podoba mi
                    się w Krasnym.
                    • iloneczka27 Re: Cześć co u was? 19.07.05, 16:13
                      Hej. z podobaniem to u mnie różnie, napewno bardziej wypoczywam niż w
                      Warszawie. Ale cięzko mi przyzwyczaić się np. do tego, że nie mamy gdzie wyjść
                      wieczorkiem (teatr, kino itp.), dla dzieci tez zbyt wiele atrakcji nie ma. Może
                      kiedys się to zmieni, bo już zaobserwowałam trochę zmian w Krasnym.
                      Pozdrawiam. Ilona
      • tajemnicz023 Re: Cześć co u was? 04.06.06, 17:39
        Witam!Ja mam tu rodzinke.Uwielbiam tu przyjezdzac.Piękne krajobrazy ,
        niesamowity klimat, fantastyczni ludzie.Ja mieszkam na Pomorzu, ale czuje się
        bardzo związana z Lubelszczyzną.Tak ...jak bym się tu urodziła.
        Kocham Lubelska wieś....
        Pozdrawiam wszystkich z Krasnegostawu...Stężycy....Zamościa itd.
    • elle76 Re: Cześć co u was? 29.08.05, 23:28
      Witaj!!

Czytałam twoje wypowidzi bo mnie zaciekawiłaś!!
      Jestem krsnostawianką ale mnieszkam w Warszawie i na dodatek na Bródnie, wiec
      kto wie czy sie czasami nie mijamy na ulicy nieświadomie:)Mieszkam w Wawie juz
      2 lata i niestety ale nie moge sie przekonac do tego miasta,uwielbam wracac do
      Krasnegostawu gdzie mamy z mezem rodzine i wspaniałych przyjacół,elle76
      • iloneczka27 Re: Cześć co u was? 02.09.05, 10:52
        Cześc, miło! A na jakiej ulicy mieszkasz???? Bo u mnie pod blokiem na parkingu
        parkują dwa autka na lubelskich rejestracjach. Ja mieszkam na Krasiczyńskiej. Z
        okien widze szkołę (podstawówkę - moją) teraz gimnazjum.
        Czekam z niecierpliwościa na odpowiedź. Pozdrawiam krasnostawian. Ilona
        • elle76 Re: Cześć co u was? 07.09.05, 13:19
          Mieszkam na ul.Rembielińskiej tuż przy budowie "pasażu brudnowskiego", ale
          prowadziłam synka na suwalską do przedszkola to juz chyba blizej ciebie!!! :)
          jesli wybieraasz sie na chmielaki to pewnie tez gdziestam nieswiadomie sie
          spotkamy!!!!Pozdrawiam!!
          • iloneczka27 Re: Cześć co u was? 13.09.05, 15:35
            Cześć, to rzeczywiście niedaleko. Często bywam z moim synkiem w Parku przy
            Wyszogrodzkiej. A kiedyś mieszkałam na Bazyliańskiej... Jaki ten świat mały...
            Pozdrawiam. Do Krasnego wracam na kilka miesięcy w najbliższy poniedziałek.
            Pozdrawiam. Ilona
          • iloneczka27 Re: Cześć co u was? 19.12.05, 14:45
            Hej, u mnie też wiele zmian...
            aż nie wiem od czego zacząć....
            1. jestem w ciąży... (22 tydzień) i jak się dzisiaj okazało będzie
            dzewczynka... choć to tak do kńca nie jest pewne - u chłopaka to chociaż
            widać...
            2. kupiliśmy domeczek do remontu pod Krasnymstawem także mąż ma zajęcie...
            3. święta spędzamy w Krasnym - przyjeżdza moja rodzinka z Wawy.

A tro że 21 grudnia mają otworzyć Biedronkę to fakt, i ja się z tego cieszę -
            ceny w innych sklepach trochę spadną (a mają z czego).

Pozdrawiamy i zapraszamy do wyremontowanego domku (pewnie do wakacji się uda)
            Wesołych i rodzinnych Świąt.
    • iwona1959 odwiedziny po 27 latach. 06.07.06, 17:21
      A ja po 27 latach odwiedzilam rodzine w Krasnymstawie. Kochani!! To bylo
      przezycie!
      Tak duzo sie tam zmienilo ... no, moze dworzec PKS nie tak bardzo ;-)
      A ludzie! Podsluchiwalam obcych w czasie rozmow tylko po to, zeby nasluchac sie
      do woli tego kresowego akcentu.
      Zjadlam pizze w "Dobrym Szelagu" (uwaga: reklama;-))polecam.
      Rodzina i dawni znajomi z lat mlodosci tylko troche posiwieli, ale zostali
      wspanialymi ludzmi, takimi jakimi zachowalam ich w mojej pamieci.
      Te 9 dni minely w mgnieniu oka.
      Jedno jest pewne - za dwa lata przyjade znowu. I niech sobie nuektorzy mowia,
      ze to wiocha, dla mnie jest to najpiekniejsze miejsce na swiecie. Basta!!
      Pozdrowienia dla calej mojej rodziny, Cioci Danusi, Ewuni, Ani i Kasi, dla
      Marka i Bozenki, Dawida, Sebastianka i Tomka, a szczegolnie mile dla Artura.
      Dziekuje Wam za wszystko, za to, ze 27 lat przestalo istniec. Kocham Was.

Pozdrawiam tez mieszkancow Krasnegoyorku. Do zobaczenia za 2 lata!!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka