Dodaj do ulubionych

Problemy z dziąsłami/paradontoza

24.03.12, 17:08
Mam problem z krwawiącymi dziąsłami. Ostatnio opadają i odsłaniają szyjki zębów. Byłam u dentysty. Nic specjalnego nie zalecił oprócz płynu Corsodyl i oczywiście zdjęcia kamienia. Nie jestem pewna czy poszukać innego lekarza czy tak może przebiega leczenie na takim etapie. Czyszczę zęby oczywiście regularnie i nitkuję. Szczotki używam tylko miekkiej bo i tak dodatkowo mam problem ze szkliwem. Krwawienie daje się opanować, ale co z odsłaniającymi się szyjkami? Czytałam, że na paradontozę pomaga Koenzym Q 10, albo smarowanie dziąseł olejem. Jakim? Ktoś ma podobny problem?
Edytor zaawansowany
  • astro_glide 06.10.12, 00:18
    Podziele sie z toba moim doswiadczeniem . Mialem cos podobniego i kolega dal mi do przeczytania artykow w gazecie co zmienilo moj sposob dbania o higene jamy ustnej . Krotko mowiac , zrezygnowalem z uzywania pasty do zebow , uzywam mydla do mycia zebow . Co zlego z pasta ? Otoz pasta zawiera w swoim skladzie ok. 60% gliceryny , ktora pokrywa zeby i ochrania bakterie ktora zyje sobi pod ta powloka .Lepiej myc sama woda niz uzywac pasty . Mnie pomoglo , sprobuj . Zycze powodzenia .
  • lidia_majewska 08.10.12, 12:13
    Szanowna Pani,
    zachęcam do wizyty u periodontologa. Podstawą profilaktyki chorób przyzębia jest oczywiście codzienna higiena jamy ustnej - proszę też nie zapominać o niciach dentystycznych i szczoteczkach m/zębowych do czyszczenia przestrzeni m/zębowych.
    Proszę jednak nie leczyć się sama, tylko zasiegnąć porady specjalisty. Dentysta, który zalecił Pani usuwanie kamienia/ złogów miał jak najbardziej rację - sami nie jesteśmy w stanie tak gruntownie oczyścić zębów jak wykonuje to lekarz/higienistka.
    Koenzym Q10 czy specjalne produkty do higieny jamy ustnej dla osób z chorobą przyzębia, typu Colgate Pro Zdrowe Dziąsła są jak najbardziej wskazane, ale dopiero po uprzedniej konsultacji z dentystą.
    Z poważaniem,
    LMajewska
  • mieux 05.01.13, 18:02
    Uprzejmie informuję, że periodotolog bierze za wizytę stówę i za tyle cytuje teksty reklamowe produktów dentystycznych. Periodontolog to zatem dentysta, który nie potrafi leczyć zębów więc udaje, że leczy dziąsła. Odpowiedzialność zerowa, kasa leci.

Szkoda czasu i pieniędzy na periodontologa. Pierwsza rzecz, wywal pastę z fluorem. Dentyści doskonale wiedzą, że fluor niszczy dziąsła, dlatego prawie wszystkie pasty do zębów zawierają fluor. To samonapędzający się biznes.
  • kol.3 09.10.12, 19:11
    Znajoma miała podobny problem, zrobila sobie zabieg pobrania odrobiny tkanki z podniebienia i przeszczepienia na odsłoniętą szyjkę, tkanka zarasta likwidując problem i odsuwając chorobę. Może pod tym kątem warto się skonsultować z lekarzem?
  • kolega1975 13.02.13, 19:35
    Mam parodontozę od wielu lat, krwawienia jednak nigdy nie miałem. Udałbym się jednak do innego dentysty i porównałbym opinie.
  • pawelkot8 16.02.13, 18:05
    Współczuję duży problem ale głowa do góry, na wszystko jest rada. Ja dobrego stomatologa znalazłem na hasło stomatolog pomorskie
  • kolega1975 05.04.13, 11:40
    Tak. Dobra szczoteczka to podstawa, o której zapominamy my i nasi dentyści również.

dentysta Wrocław
  • margit85 03.05.13, 23:46
    Miałam podobny problem z dziąsłami i trwało to dosyć długo. Krwawienie, ból dziąseł, ból odsłoniętych szyjek, koszmar :( Bałam się, że w końcu stracę zęby.
    Nie wiem czy moje doświadczenie Ci się przyda, ale ja trafiłam w końcu (po kilku próbach) na dobrą dentystkę, zdjęła kamień, zabezpieczyła szyjki jakimś specjalnym lakierem, przepisała metronidazol (brałam przez 2 tygodnie), zaleciła apteczny płyn do płukania po myciu zębów i kazała kilka razy dziennie (między posiłkami) żuć apidentic - pomogło! Teraz już tylko biorę apidentic, żeby problem nie wrócił, ale od 3 miesięcy jest ok. Trzymam za Ciebie kciuki! :)
  • kaczenka13 09.05.13, 10:33
    witaj
    ja właśnie z identycznym problemem idę jutro do specjalisty, moja dentystka jakoś nie zwracała uwagi naten mój problem i choć wiele razy jej mówiłam pani doktor ja mam chyba te dziąsła zapalone, bolą mnie, szyjka jednego zęba odsłonięta ona nic teraz sama sobie załatwiłam i umówiłam wizytę boję się co mi powie ale mam nadzieję, że uratuje mi zęby i nie będzie mnie to kosztowało majątek.Trzymajcie kciuki :)
  • margit85 09.05.13, 19:33
    Oby poszło jak najlepiej! I niestety trzeba też potem uważać, bo to problem, który lubi wracać nawet po długim leczeniu :( Moje kłopoty z dziąsłami trwały naprawdę długo. Teraz chodzę na czyszczenie do dentystki, staram się często, no nie rzadziej niż co 3 miesiące i na wszelki wypadek żuję apidentic i jest naprawdę ok.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka