Dodaj do ulubionych

leczenie bruksizmu

05.02.13, 10:51
Witam,

Mój dentysta wstępnie zdiagnozował u mnie bruksizm i zaleca wizytę u specjalisty. Czy możecie polecić kogoś ze Śląska? Mnie udało się znaleźć takie osoby:

www.bdental.pl/kontakt - prof. Baron
www.rankinglekarzy.pl/lekarz/29521/Aleksandra-Nitecka%20buchta/stomatolog/Tychy
www.boadent.katowice.pl/kontakt.html
Lekarzy z tych praktyk ponoć znają się na rzeczy, ale chciałem zaciągnąć opinii. Czy ktoś z Was może leczył się w jednej z nich? Jeśli tak to proszę o opinię.
Edytor zaawansowany
  • 29.11.17, 00:23
    Ja specjalnie z warszawy pojechałam do poznania do sobotadent.pl/ bo dowiedziałam się, że tam leczą najlepiej. I rzeczywiście wyleczyli mi bruksizm. Zgrzytałam w nocy zębami, już nie zgrzytam. Dzięki temu jestem teraz bardziej wyspana. Polecam każdemu
  • 10.01.18, 22:47
    Hej Natalia tez cierpie na bruksizm.Mozesz cos wiecej powiedziec jak bylas leczona?pozdrawiam
  • 13.01.18, 10:44
    Najpierw miałam robioną analizę okluzji gdzie wyszło mi, że mam bruksizm - czyli w skrócie moje zęby nie pasowały do siebie. Pani doktor super wszystko wytłumaczyła co i jak. Następnie miałam zabieg ekwilibracji czyli doasowania wierzchołków zębów do siebie i wymienili mi jedną plombę która była za wysoka i psuła cały mój zgryz. W moim przypadku zrobili tylko tyle - niby niewiele ale praktycznie od razu poczyłam efekty. Już nie zgrzytam zębami, nie budze się z zaciśniętymi zębami, zniknęły mi bóle głowy. Lepiej też śpie bo mózg zaczął wypoczywać - według niektórych teorii mózg nie może wejść w głęboką fazę snu bo zgrzytanie zębami zaburza mu to.

Mój mąż miał trochę inny przypadek bo słyszał trzaski w stawach skroniowo-żuchwowych. Też miał leczenie w sobotadent. Mówił mi że miał robioną analizę okluzji i zdjęcie tomograficzne gdzie było widać jego stawy. Okazało się, że trzaskają mu stawy bo nie są idealnie dopasowane. Potem założyli mu nakładkę na zęby która wyprostowała mu stawy, zrobili jeszcze raz zdjęcie tomograficzne i wyszło, że stawy idealnie wskoczyły w odpowiednie miejsce. Dali mu taką nakładkę i powiedzieli żeby zaczął ją nosić żeby zobaczyć efekty czy bóle w stawach skroniowo-żuchwowych i trzaski miną. Z tego co mówi to mu minęły z czego jest zachwycony bo może normalnie jeść.

Więcej możesz przeczytać u nich na stronie: sobotadent.pl/bruksizm-co-to-jest-leczenie-bruksizmu/.
    Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania to pisz ;)
  • 14.01.18, 20:53
    Dzieki za informacje,chyba się tam wybiorę mimo ze tez mam kawalek drogi do Poznania .Bo jest naprawde malo specjalistow,ktorzy znaja sie na temacie bruksizmu i stawow skroniowo-zuchwowych,a z tego co mowisz tam znaja sie na rzeczy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.