Dodaj do ulubionych

Nadwrażliwość zębów a pasta

23.04.14, 09:11
Jakiej pasty używcie przy nadwrażliwości zębów? Jakiejś zwykłej czy jednej z tej specjalistycznych? Bo ja właśnie zastanawiam się czy nie zmienić pasty, może faktycznie to coś pomoże, skoro miękkie szczoteczki same sprawdzają się średnio. Znam tylko jedną polecaną do nadwrażliwości, ciekawi mnie czy są jeszcze inne, może ktoś z was używa i ma pozytywne doświadczenia?
Edytor zaawansowany
  • 24.04.14, 11:28
    Na nadwrażliwość polecam pastę niemiecką paste ApaCare

www.shop-dent.pl/pl/p/ApaCare-Remineralizujaca-pasta-do-zebow-75ml/218
    mój znajomy miał podobny problem i bardzo mu pomogła więc polecam :)
  • 24.04.14, 11:38
    Jeśli chodzi o nadwrażliwość mogę polecić Ci pastę ROCS Mango-Banan, która zawiera azotan potasu. Jeśli chodzi o te pasty są dostępne na stronie internetowej shop-dentu
  • 29.04.14, 09:07
    O dziękuję za pomoc :). o tych dwóch pastach nie słyszałam, więc chętnie je wypróbuję. Zawsze to coś innego, zawsze to jakiś wybór. Mam nadzieję, że ulga dla zębów będzie, bo czasem nadwrażliwość potrafi doprowadzić do rozpaczy. Wypróbuję z chęcią i będę czekać na efekty.
  • 14.08.15, 13:55
    jak dla mnie najwazniejsze jest dbanie o higienę jamy ustnej, częste kontrole u stomatologa i stosowanie odpowiedniej pasty do zębów :). Polecam ciekawy poradnik nt. własnie nadwrażliwości zębów - ratynscy.pl/przyczyny-i-zapobieganie-nadwrazliwosci-zebow/
  • 27.08.15, 17:00
    Polecam przeczytać :) - ratynscy.pl/przyczyny-i-zapobieganie-nadwrazliwosci-zebow/
  • 20.10.15, 12:45
    nadwrażliwość zębów to patologia, która ma swoje podłoże - u mnie powstała po przebytej grypie i trzymała przez 3 tygodnie, aż w końcu wpadłem na pomysł, żeby wykluczyć podłoże jakiegoś zakażenia bakteryjnego.. zastosowałem terapię czosnkową - dwa ząbki czosnku dwa razy na dobę - przepuszczone przez wyciskarkę na dwie kromki chleba z masłem składane jako kanapka.. już po pierwszej dobie nadwrażliwość zanikła jak ręką odjął..mam nadzieję, że da się to wyjaśnić w sposób bardziej profesjonalny, a moja historia też komuś pomoże..
  • 22.10.15, 20:06
    Nadrważliwość może się też wiązać ze złą szczoteczką i pastą oraz zbyt mocnym dociskaniem podczas mycia zębów. Ja dużą zmianę zauważyłam po zmianie na profesjonalną pastę Elmex i delikatną szczoteczke Curaprox (najdelikatniejsza jaką kiedykolwiek miałam!). Dużo informacji na temat prawidłowej higieny jamy ustnej można znaleźć na www.facebook.com/pages/Panoramica-3D-Dbamy-o-z%C4%99by/450630065076247
  • 27.10.15, 17:48
    Może powinnaś udać się dentysty, aby to sprawdzić. Mogę polecić Ci centrum Medyczne Bamed81 w Łodzi. Zapewniam Cię, że będziesz zadowolona, a Twoje problemu znikną.
  • 29.01.17, 12:28
    Jeśli chodzi o nadwrażliwość z mogę Ci polecić gabinet Dental Elegance w Warszawie. Sam borykałem się z problemem przez kilkanaście miesięcy, więc wiem co taki ból oznacza :(
  • 04.08.17, 07:39
    Mam problemy z dziąsłami - nadwrażliwość. Używam elmex taką zieloną, właśnie do wrażliwych zębów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.