Dodaj do ulubionych

Bolesne leczenie kanałowe-proszę o pomoc!

29.09.14, 22:20
Czy tylko w moim przypadku leczenie kanałowe jest bolesne? Po przejrzeniu internetu dowiedziałam się,że u zdecydowanej większości osób leczenie kanałowe jest zupełnie bezbolesne mimo, że nie mieli zatruwanego zęba. U mnie ząb (dolna 6) zatruwany był 2 razy. Przy 3 wizycie pani dentystka weszła w kanały i wstępnie je oczyściła, mimo znieczulenia ból był bardzo silny ale do wytrzymania. Przy 4 wizycie pani dentystka ponownie zajęła się kanałami, tym razem bez znieczulenia. Ból był tak silny, że ledwo powstrzymywałam się żeby nie płakać, a pani dentystka aż się przestraszyła tak głośno krzyczałam. Podałam mi znieczulenie bezpośrednio do kanału ale to za bardzo nie pomogło. Teraz leczenie mam za sobą, ale ząb boli mnie z dnia na dzień coraz bardziej. Na szczęście na razie nie mam jeszcze założonej plomby. Czy tylko ja mam tak wrażliwe zęby czy to dentystka jest kiepska (polecił mi ją mąż i teściowa, ponieważ cała rodzina się u niej leczy i podobno jest bardzo dobra)?
Edytor zaawansowany
  • big_benka 01.10.14, 08:21
    Leczenie kanałowe nie jest przyjemne i dla większości boelsne, niestety ten zabieg należy do najbardziej znienawidzonych przez pacjentów. Jeśli odczuwasz tak silny ból powiedz o tym dentyście, niech dobierze większe znieczulenie, widocznie jesteś osobą bardziej wrażliwszą na ból. Może wcześniejsze dawki były za małe, może przestały działać po czasie...
  • big_benka 10.10.14, 08:21
    I jak? Już po leczeniu kanawłowym? Wszystko się udało czy były jakieś komplikacje? I najważniejsze, jak z bólem, dało się wytrzymać? Kanałówka to postrach wszystkich pacjentów dentystycznych, ale lepiej mieć to z łowy i cieszyć się zdrowymi ząbkami :)
  • alicj_aaaa 13.10.14, 13:38
    Leczenie kanałowe zwykle jest przeprowadzane ze znieczuleniem, i to dość silnym - jeśli jest potrzeba czasami stosuje się podwójną dawkę znieczulenia. W takiej sytuacji leczenie kanałowe nie różni się (jeśli chodzi o odczuwanie bólu) od standardowego leczenie zachowawczego.
    --
    Protetyka w Opolu - Estetyka
  • big_benka 15.10.14, 07:40
    Tak, ale czasem tak jest, że nawet mimo znieczulenia ból jest odczuwalny....pytanie, czy tak reaguje konkretny organizm, ze np. zniczulenie jest za słabe i konieczna będzie większa dawka, czy ze znieczuleniem coś jest nie tak. Bo znam wiele przypadków, gdzie mimo znieczulenia i tak pacjentów przy kanałówce bolało.
  • wawilin 15.10.14, 12:00
    Okazało się, że ból po leczeniu kanałowym był spowodowany innymi zębami, które też kwalifikują się do kanałówki :/ jeden już mam wyleczony (górna 5) i nic mnie to nie bolało mimo braku znieczulenia. Pani stomatolog powiedziała mi, że to dlatego że w zębie nie było miazgi. Teraz jestem przed leczeniem trzeciego zęba i strasznie się boję, bo to znów jest 6 z trzema kanałami :( Obawiam się, że znowu będzie mnie tak bolało jak za pierwszym razem, ponieważ przy otwieraniu strasznie mnie on bolał, a przy otwieraniu 5 nic nie czułam. Co do znieczulenia to dostałam informację, że podobno jest to najsilniejsze znieczulenie na rynku a jego działanie jest uzależnione od tego jak bardzo chory jest ząb. Jeżeli jest bardzo zniszczony to znieczulenie nie będzie działało w 100%. Tylko ja się zastanawiam jak to jest, że przy wyrywaniu zęba i nacinaniu dziąsła nie czuje się nic a przy leczeniu kanałowym z bólu spada się z krzesła mimo, że ząb jest martwy...
  • big_benka 16.10.14, 08:16
    Kurczę, to faktycznie, niefajna sytuacja.....a pytałaś dentysty, dlaczego taki ból i skąd się bierze? Przed następną wizyta powiedz lekarzowie o obawach, o tym, że nawet znieczulenie nic nie daje i to najsilniejsze. Dentysta powinien jakoś rozwiązać ten problem i wskazać jego przyczynę.
  • drewid 22.04.15, 11:42
    Jeśli chcecie bezboleśnie i dodatkowo jesteście w Kielcach, to polecam pana Piotra Kaczora. Polecam go, bo naprawdę lubię tego dentystę. Atmosfera jest naprawdę miła, młody personel i nawet się nie myśli o zabiegu. Na jego stronie są wszystkie informacje o kanałowym piotr-kaczor.pl
  • start213 15.10.14, 23:43
    Ja serdecznie polecam tę placówkę: www.platinumdent.pl Jestem bardzo zadowolony z wizyty w tej placówce. Miło, przyjemnie i konkretnie. Jednym słowem polecam!
  • joanka501 19.10.14, 18:28
    Ja również ciężko znosiłam leczenie kanałowe, ale to było dawno. Teraz to już protetyk... mogę polecić protetyka na NFZ!!! Bardzo krótkie terminy, kontakt itd. dostępne tu www.wcz.waw.pl.
  • carolla27 27.05.15, 17:18
    Polecam stomatologa z Przybyszewskiego 12 w Łodzi. Uratowali mi dwa zęby, które były w innym gabinecie już na straty. Gabinet się nazywa Ortoprotex 42 640-22-10. Generalnie polecam jak i mi polecono :)
  • dystek 29.05.15, 12:13
    Jeżeli przyczyną nie są jakieś inne problemy, które mogą powodować takie objawy. To należy zmienić stomatologa.
  • sylwus333 28.09.15, 18:00
    Widocznie twój stomatolog nie mam na tyle kompetencji, aby zrobić ten zabieg mniej boleśnie. Mogę polecić Ci Bamed w Łodzi tam na pewno nie zdarzy się tak sytuacja
  • zofia1122 25.02.16, 21:49
    Polecam Klinikę Endodoncji Instytutu Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ulicy Pomorskiej 251, gdzie studenci starszych lat pod okiem profesorów stomatologii przyjmują w każdy czwartek w godzinach 9-11. Zabiegi są wykonywane bardzo solidnie, bez oczekiwania i tanio, w razie potrzeby przy użyciu mikroskopu endodontycznego. Cena za pełne leczenie endodontyczne zęba jednokanałowego łącznie z wypełnieniem (plombą) 45 zł. Cena za pełne leczenie endodontyczne zęba dwukanałowego łącznie z wypełnieniem 90 zł. Cena za pełne leczenie endodontyczne zęba trzykanałowego łącznie z wypełnieniem 135 zł.
  • pomelo1988 28.02.16, 12:30
    Niestety tanio nie zawsze oznacza dobrze. A to w konsekwencji oznacza jeszcze większe koszty. Jeśli chcesz mieć zrobione dobrze i święty spokój na długi czas to polecam klinikę Medens z Warszawy, ul. Chocimska.
  • karmin_ka 09.02.18, 21:06
    A słyszeliście o leczeniu kanałowym mikroskopowo? Podobno komora trzonowego zęba to pole o wymiarach 5 na 4 mm., więc bardzo precyzyjnie musi być zrobione. Pominięcie kanału w trakcie leczenia endodontycznego to najczęstsza przyczyna komplikacji i późniejszych kłopotów. Fajne jest to, że teraz stomatolog, za pomocą mikroskopu, może zajrzeć do wnętrza korzenia i np. zlokalizować oraz wyjąć złamane narzędzie lub udrożnić kanał, co dawniej było nie do osiągnięcia. Dążymy do perfekcyjności i dlatego nasze wymagania rosną w stosunku do lekarzy i wykonywanych usług. Raz a dobrze trzeba dbać o ząbki także pamiętajcie żeby wybierać dobrze wyposażony gabinet stomatologiczny. Mi wyleczyli kanałowo w Ortoprotex i to bezboleśnie na szczęście trzy zęby :) więc nie ma co zwlekać i się bać, że to boli, bo to mit.
  • sebiissek 07.05.18, 17:04
    A dlaczego używasz określeń ze strony tej firmy.Tracisz wiarygodność.
  • kosa371 14.07.18, 06:43
    Jestem z Opola i chodzę do według mnie najlepszego stomatologa z mieście MEDICUS DENT stomatolog-opole.pl/kontakt/ plombowanie, wybielanie zębów, zdejmowanie kamienia wszystko profesjonalnie i co najważniejsze miło, pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.