Dodaj do ulubionych

Problem po wyrwaniu zęba

01.06.17, 22:52
Witam,
We wtorek miałam wyrywaną szóstkę dolną, mam dużą opuchliznę, krwiaki na brodzie i w środku buzi, duży krwiak pod językiem(nie wiem skąd), boli mnie szczęka i zęby. Miałam już wyrywane zęby, ale nigdy to tak nie wyglądało, martwię się zwłaszcza tym bólem zębów. Czy można uszkodzić sąsiednie zęby podczas wyrywania?
Edytor zaawansowany
  • 04.08.17, 07:34
    Jedynie co mogę doradzić to udanie się z tym do lekarza, żeby ten sprawdził czy wszystko jest w porządku.
  • 04.08.17, 16:58
    idz do stomatologa i niech sprawdzi...
  • 03.09.17, 10:24
    Po usunięciu zęba miałam napadowe bóle, bolało mnie pól głowy, sąsiednie zęby były jakby drętwe, drętwą miałam górna wargę po stronie usuniętego zęba bolało mnie ucho, nie pomagały środki p/bólowe, ulgę przynosiło przykładanie lodem, zimną butelką z wodą. Rana wygoiła się po 3-4 dniach a ten ból ciągle nawracał. Doszło zapewne do uszkodzenia nerwu co może się zdarzyć w czasie zastrzyku ze znieczuleniem czy z powodu stanu zapalnego. Ból ustąpił dokładnie po 12 dniach, potem jeszcze trochę ćmił ale to już było nic w porównaniu z poprzednim bólem. Wydaje się, że pomogły także ćwiczenia mięśni twarzy (mocny uśmiech, nadymanie policzków, masowanie, ćwiczenia takie stosuje się przy porażeniu nerwu trójdzielnego głowy i można je obejrzeć na youtubie). Taki podrażniony nerw może boleć nawet kilka miesięcy, pomaga ponoć witamina B complex, są jakieś leki wspomagające ale to już trzeba zasięgnąć porady stomatologa.
  • 10.10.17, 12:48
    Gorąco polecam Centrum Stomatologii Dentech (www.centrum-stomatologii.pl) – to mój dentysta, który nigdy mnie nie zawiódł.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.