Dodaj do ulubionych

Czy to może być liszaj na języku

20.03.19, 09:04
W połowie grudnia byłam u dentysty. Po wizycie na lewym boku języka (leczony ząb z prawej )coś mi wyskoczyło jakieś pęcherzyki mało widoczne ale bolesne. Po jakimś czasie w tym miejscu wyskoczyła nadzerka a właściwie takie jakby 3 nadzerki każda otoczona białą obwodka zlewajace się ze sobą. Były bolesne. Rodzinny stwierdził grzybicę ale wymaz nic nie wykazał. Mimo to zapisał mycosyst 60 mg raz dziennie przez 14 dni. Zostsly mi jeszxze 2 tabletki- bez efektu. Wcześniej zażywalam b complex i żelazo (w badaniach wyszła mi anemia ) i nadzerka przestala tak bolec i trochę się zagoila.nadal biorę żelazo i b complex Nadal miejsce to jest trochę zaczerwienione z biala obwodka piecze ttrochę szczypie takie uczucie dyskomfortu sciagniecia.
Dodatkowo w międzyczasie pojawiła się na grzbiecie języka blisko lewej krawędzi biała plamka taka jakby tarczka trochę się powiększyła i widzę że przecina ja teraz taka jakby sina kreska.
Czy to może być liszaj czy coś poważniejszego.
Za 2 tygodnie mam wizytę w poradni chorób błon śluzowych jamy ustnej przy Uniwersytecie Medycznym ale nie wiem czy to dobry kierunek. Wizyta jest prywatna i nie wiem czy np pobiora mi tam wycinek do badania gdy będzie taka konieczność. Strasznie się tym denerwuję i obawiam najgorszego :-(
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.