Dodaj do ulubionych

Bezsensowna droga 724 w dolinie Wisły!

20.02.13, 22:18
Co ma obsługiwać dwujezdniowa DW 724 od Konstancina do Góry Kalwarii? Wioski w dolinie Wisły? Bezsens.

Sama obwodnica Konstancina miałaby sens, ale na zachód od miasta, nie na wschód, po żyznych ziemiach. Łącznik od obecnej DW 724 do DK 79 też. Ale budowa dwujezdniowej drogi w dolinie Wisły między Górą Kalwarią a Konstancinem-Jeziorną jest irracjonalna! to bardzo niemądry pomysł. Wręcz niepoważny. Przeznaczanie jednych z najlepszych gleb na Mazowszu po dwujezdniową drogę obsługującą wioski na terenie zalewowym to oczywisty absurd.

Tekst na ten temat:

www.nmfmk.pl/gazeta/1001,obwodnica-i-tak-zle-i-tak-niedobrze.html
Obserwuj wątek
  • tomjani Re: Bezsensowna droga 724 w dolinie Wisły! 21.02.13, 12:39
   ninini79 napisał:

   > Co ma obsługiwać dwujezdniowa DW 724 od Konstancina do Góry Kalwarii? Wioski w
   > dolinie Wisły? Bezsens.

   To chyba oczywiste: ma obsługiwać Gorę Kalwarię, Magnuszew, Zwoleń i te wszystkie miejscowości (może nawet polożone na krańcu Polski) których pojazdy nie zmieściły się na drogach istniejących.
   >
   > Sama obwodnica Konstancina miałaby sens, ale na zachód od miasta, nie na wschód
   > po żyznych ziemiach.

   I tak źle, i tak niedobrze, jak zauważyli w przywoływanym artykule. Na zachód od miasta mamy park zdrojowy, a nieco tylko dalej zaczynają się już Lasy Chojnowskie. Zaś od granicy z Warszawą - Las Kabacki.

   > Przeznaczanie jednych z najlepszych gleb na Mazowszu po dwujezdniową drogę
   > obsługującą wioski na terenie zalewowym to oczywisty absurd.

   Oczywisytyum absurdem jest całe to stawianie na transport samochodowy realizowane zarówno przez rządzących POpaprańców, w tym i mający gębę pełną prokolejowych frazesów bufet (zamiar likwidacji wspólnego blietu na kolej i komunikację miejską!) Potrafię wskazać inne przykłady równie barbarzyńskich inwestycji drogowych; najbliższa z nich - to tzw. Puławska Bis której budowa bezpowrotnie zniszczy tereny źródliskowe Głoskówki i innych lewobrzeżnych dopływów Jeziorki. Ale ani żyzne ziemie uprawne, ani kwitnące łąki nie będą już potrzebne przyrodzie, skoro jest rzeczą oczywistą że w ślad za budową wylotówek takich jak Puławska-bis czy 724 nieuchronnie pójdzie intenstwna zabudowa developerska, na użytek lemingów które z wdzięczności za taki awans społeczny staną się żelazną podporą władz realizujących to co widzimy wokół nas.
   --
   Bufet sam się wyżywi!
   Tomek Janiszewski
   • ninini79 Re: Bezsensowna droga 724 w dolinie Wisły! 22.02.13, 22:26
    Ptaszki i żabki łatwiej przeboleć niż dziesiątki hektarów najżyźniejszych gleb w województwie. Już lepiej tę obwodnicę Konstancina przeprowadzić przez jakiś las, daleko na zachód od miasta, żeby była alternatywa dla DK 79 (ona też ma być dwujezdniowa). Trzeba powiedzieć stanowcze NIE budowie 724 w dolinie Wisły, na terenie zalewowym. Aglomeracja warszawska zniszczyła najlepsze gleby w rejonie i zamieniła je w wielki plac budowy.
    • tomjani Re: Bezsensowna droga 724 w dolinie Wisły! 23.02.13, 12:17
     ninini79 napisał:

     > Ptaszki i żabki łatwiej przeboleć niż dziesiątki hektarów najżyźniejszych gleb
     > w województwie.

     Poki co wychodzi na to że trzeba będzie przeboleć zarówno ptaszki i żabki nad Głoskowką, jak i żyzne gleby na wschód od Konstancina. I jeszcze Łęgi Oborskie na bank zabudują developerką, na skalę conajmniej Miasteczka Wilanów, ktorego gargamele POstawiono na polach przekręconych od SGGW.

     > Już lepiej tę obwodnicę Konstancina przeprowadzić przez jakiś las, daleko na zachód od
     > miasta,

     Nie przez jakiś las, tylko przez Lasy Chojnowskie oraz Las Kabacki, bo inaczej niedasie. Pozwolę sobie przy tym zauważyć że już całkiem niedaleko nad zachod od miasta mamy skarpę Wisły, w którą wcina się dolina Jeziorki, oraz dolinka smródki przepływającej przez Julianów. Tak więc w wariancie zachodnim niezbędne bylyby dodatkowo jeszcze gigantyczne roboty ziemne, oraz huczące kloce betonowych estakad.

     > żeby była alternatywa dla DK 79

     Nie bardzo rozuimiem: droga przez Szymanów, Czarnów, Jastrzębie, Skolimów, Kierszek i Kabaty stanowiłaby alternatywę dla DK79, a przez Brześce, Cieciszew, Ciszycę już nie?

     > (ona też ma być dwujezdniowa).

     Współczuję mieszkańcom Kątów, Baniochy, Chojnowa i Żabieńca, których kombinat transportowy w postaci dwujezdniowej DK79 odetnie od połowy świata. Zamiast pachnących lasów będa mieli w sąsiedztwie huczącą i śmierdzącą wylotówkę.

     > Trzeba powiedzieć stanowcze NIE budowie 724 w dolinie Wisły, na terenie zalewowym.

     Też możliwe że budowa na terenie zalewowym jest tańsza bo ceny gruntów niższe. Przejechal się na tym Wrocław, budując Kozanów na polderach Odry. Ale stanowcze NIE należałoby powiedzieć w ogóle budowie dróg na taką skalę, przy jednoczesnym niszczeniu kolei. Przynajmniej jest nadzieja że kasy na budowę drogi zabraknie, bo rozkradna zanim zaczną budować.

     > Aglomeracja warszawska zniszczyła najlepsze gleby w rejonie i zamieniła je w wielki plac
     > budowy.

     W samej Warszawie też nie lepiej. Klin napowietrzający siegający od pól Zgorzały wzdłuż linii radomskiej, poprzez Pola Mokotowskie aż do scislego centrum w okolicach Filtrów został bezpowrotnie zniszczony: najpierw gargamelami Mariny Wyględów,
     teraz zaś estakadami przyszlej Puławskiej Bis, powstalymi na miejscu ogrodków działkowych między Służewcem Przemysłowym a ul. Żwirki i Wigury. Przy tym jakże marnie wygląda ogryzek niespełna 2km pierwszej wybudowanej od czasów PRL linii kolejowej na lotnisko...
     --
     Bufet sam się wyżywi!
     Tomek Janiszewski
     • ninini79 Re: Bezsensowna droga 724 w dolinie Wisły! 02.03.13, 23:33
      Lepiej poświęcić lasy i zwierzątka niż pożywienie dla ludzi. Pasmo łowicko-błońskie zniszczone przez A2 i aglomerację. Można zrobić drogę od Wilanowa do Żabieńca zamiast przez Chojnowski Park Krajobrazowy. Jak zrobią dwujezdniową drogę do GK, to może Konstancinowi ulży. Albo skończyć obwodnicę w Słomczynie i dalej poprowadzić ją na zachód. Nie trzeba przez Cieciszew i Dębówkę.
  • ninini79 Obwodnica na E i trasa mostowa - bardzo szkodliwe! 01.04.13, 14:47
   Niech ci ludzie opamiętają się i zaczną szanować żyzne gleby! Na wschód od Konstancina nie może być żadnych terenów inwestycyjnych i muszą to przeboleć pomimo bliskości Warszawy i BASTA! Tam będą tylko pola i łąki bo jest najlepszy kompleks uprawowy. To taki glebowy "Kampinoski Park Narodowy" Warszawy wymagający najwyższej ochrony, tym bardziej, że te tereny są bardzo zagrożone powodzią. Jeżeli będzie jakaś droga, to może ona być bardzo kosztowna nie przez obszary przyrodnicze, ale przez gleby - wstrętna niegospodarnością byłoby budowanie drogi na przydatnej rolniczo warstwie tych gleb, która może przekraczać 1,5 m, gdyż są to klasy I - III. Bez wywiezienia mnóstwa bardzo żyznych gleb nawet samej obwodnicy wschodniej Konstancina-Jeziorny trzeba powiedzieć stanowcze NIE! Nawet pas obok drogi (około 100 m z każdej strony) wymaga obowiązkowego wywiezienia na inne pola, bo będą tam spaliny. To chyba już lepiej opłaca się wyłączyć obszary chronione i je poświęcić niż najżyźniejsze gleby. Taka zimna wiosna, co z plonami?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka