• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Białe meble dla dziewczynki i nastolatki? - ankiet Dodaj do ulubionych

• 13.06.11, 09:22
    Przygotowuję pokój dla 4-latki. Mam szafę sosnową 3-drzwiową i kilka sosnowych elementów - półki, mały regał. Spodobał mi się pomysł, by połączyć to z białymi meblami, co nada jakiś charakter wnętrzu.

Znalazłam Magnolię z Voxa
    www.meble.vox.pl/kolekcje-mebli/magnolia/
    I Hemnes z Ikei
    www.ikea.com/pl/pl/search/?query=hemnes&category=products&color=bia%c5%82y&pageNumber=0

Ale tak się jeszcze mocno zastanawiam nad stroną użytkową. Jak one będą wyglądały za kilka lat. Na białym wszystkie zadrapania i zabrudzenia widać szybciej i mocniej niż na sosnowych meblach. Plany by to dotrwało do końca studiów chyba złudne?

Jakie macie doświadczenia z białymi meblami i ich użytkowaniem, a juz szczególnie z ich użytkowaniem przez małe dzieci?
    --
    Mama Muminka jest tylko jedna
    Edytor zaawansowany
    • 13.06.11, 09:28
      Mam białe komody z Ikea oraz biurko, szafę i regał na książki robiony na zamówienie - też białe, materiał na wzór płyt Ikea. Zmywa się toto całkiem dobrze. Po 2 latach na biurku miejscami są lekko widoczne zarysowania długopisem, co uważam za niezły sukces uwzględniając armagedon, który się tam czasem odbywa :)

--
      Bazuna 2011
      Moje dzieci
    • 13.06.11, 09:56
      Jako siedmiolatka dostałam pokój z białymi meblami ze Swarzędza. Przetrwały studia i jeszcze niektóre z mebli są użytkowane do dziś.
    • 13.06.11, 10:14
      Ja trochę od innej strony nie chodzi mi o kolor ale nigdy ale to nigdy więcej w moim domu mebli na nóżkach - "koty" wyłażą kurz się zbiera, a sprzątać pod nimi trudno bo trzeba się kłaść lubię i po takiej nieprzyjemnej gimnastyce z wyłamywaniem rąk w barku cenie meble do samej podłogi
      --
      Rzucam klątwy, odczyniam uroki i wróżę z kart Tarota :)
      Szklana kula mi się rozbiła a czarny kot uciekł ale i tak mówią na mnie czarownica.
      p.s nie mylić z wiedźmą
    • 13.06.11, 10:55
      Lubie biale meble. Zabrudzenia z plytowych dobrze zmywaja sie chusteczkami pupowymi. Meble z plyty moga dosyc szybko zmieniac kolor, nie jest to brud, z bialych ewoluuja w odcienie szarawe, zoltawe - zalezy od jakosci plyty. Wszelkie "urazy" tez bardziej widac niz na drewnianych. Najlepsze bylyby drewniane pomalowane na bialo lub na przezroczysto-bialo, zeby bylo widac rysunek drewna (przy czym sosna moze zolknac nawet pod farba). Trwalosc, zwlaszcza tych plytowych, zalezy tez od zywiolowosci czterolatki. Najtrwalsza i najladniejsza, moim zdaniem, (i najdrozsza) opcja, to meble z twardego drewna + przezroczysta biala farba. Plytowe moze nie beda w szczytowej formie za 20 lat, ale sa bardziej dostpena alternatywa. Podsumowujac: zdecydowalabym sie, nie liczac, ze z wiekiem nabiora szlachetnej patyny.
      Odnosnie wspomnianej podstawy mebli: nie lubie mebli do samej podlogi, bo tam i tak zawsze cos sie zbiera. Wole na tyle wysokie, zeby spokojnie mozna bylo wjechac pod nie odkurzaczem.
      • 13.06.11, 20:31
        Ja preferuję takie do podłogi, bo wolę zdjąc szczotke i sama rurą przelecieć z frontu niż wciskać się pod meble uprzednio wygarnawszy wszystko co dzieciaki w ten kurz napchały :P

Hm, te sosnowe na stanie są do podłogi. Białe łóżko też, pod biurko i tak trzeba wjechać pod, problematyczny li tylko jeden regał.
        --
      • 13.06.11, 20:35
        Zum.zum dzięki za szerszy materiał do przemyśleń , a może ja sobie to jeszcze przkombinuję, może jednak białe lite drewno z widocznymi słojami?

Ha, tylko mi się podobaja łóżka jak w VOXie i Ikei. No chyba, żeby białe metalowe zamiast kanapy.
        --
    • 13.06.11, 11:51
      iks54 napisała:

> Przygotowuję pokój dla 4-latki.

Ale jak to. Szok, mentalnie zatrzymałam się na etapie niemowlęctwa Twojej córki :D
      BTW, byłam w sobotę na zlocie rodzinnym w Kiekrzu. Ośrodek Exploris, zaraz obok Relaxu. Odbyłam wycieczkę sentymentalną po okolicy. Nic się nie zmieniło! :-)
      • 13.06.11, 12:09
        co do białych mebli - Ikea na swoich ekspozycjach ładnie łączy białe z drewnianymi, takimi patynowanymi bodajże. też tak planuję, starszak ma własnie te patynowane, młodszej bym chciała inne jednak, a te białe są ładne (pisałam gdzieś, że jestem miłośniczką Ikei?)

co do Kiekrza to ostatnio myślałam właśnie, że fajnie byłoby się zlecieć, a już w ubiegłym roku niekóre forumki miały przyjechać na grabienie liści i drinkowanie pod krzakiem :-P
      • 13.06.11, 20:29
        Ewa, dla mnie mentalinie jesteś mamą tylko jednego rozbrykanego 2-latka :)

Tam się nie mogło nic nie zmienić, tam się mogło tylko mocniej zapuścuić :P

--
        • 14.06.11, 10:27
          iks54 napisała:

> Ewa, dla mnie mentalnie jesteś mamą tylko jednego rozbrykanego 2-latka :)

A mam teraz na stanie ANIOŁA 14 miesięcznego i sześciolatka przechodzącego bunt młodzieńczy :D
    • 13.06.11, 12:04
      Może ci się przyda, Iksia
      www.digsdigs.com/187-teen-room-designs-to-inspire-you/
      --
      wreszcie mogę się przyznać
    • 13.06.11, 13:29
      moja córka lat 9 od roku ma białe meble z Ikea , komoda szafka nocna i regał , wyglądają nadal idealnie ,tylko na szafce nocnej jest szyba ( do kupienie w ikei)
      • 13.06.11, 15:03
        Siostra cioteczna już z 15, albo i więcej użytkuje białe meble z Voxa. Gdyby nie naklejki pozdrapywane (takie dziecięce ponaklejane wcześniej) to wyglądałyby jak nowe.
    • 13.06.11, 15:05
      to ja się podepnę pod wątek - szukam szafek (stolików) nocnych w kolorze białym - idealnie jakby z dwiema szufladami i poniżej 250zł/ szt. :)

--
      ---
      9/10 facetów woli duże cyce. ten dziesiąty woli tych dziewięciu.
      Mordimer Madderdin
    • 13.06.11, 15:16
      jako dziecko 6-letnie dostałam białe meble (białe fronty, boki sosna czy brzoza). na początku się cieszyłam - własne meble we własnym pokoju. ale potem ich szczerze nienawidziłam i będąc w liceum pozbyłam się ich wszystkich (prócz wiszącego regały na książki i biurka, bo te były mi niezbędne). nie podobały mi się, fuj! (a obiektywnie, wcale brzydkie nie były).
      --
      Ten, kdo řekl, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na psy.

http://lbyf.lilypie.com/TikiPic.php/CVHp.jpghttp://lbyf.lilypie.com/CVHpp1.png
      • 13.06.11, 20:27
        Psycho, dokładnie to mnie tchnęło po południu. Spróbowałam sobie uswiadomić jak dziewczę o zamiłowaniu do czarnych ciuchów i stylu gotic * męczyłoby się w białych mebelkach. Chociaż myślę, że mojej złotowłosej pomysł na gotic nie przyjdzie do głowy.

No nic, nie jestem wstanie tego przewidzieć.

* zamiast gotic można wstawić wszelkie subkultury, które nie wiążą się z romantyczną dziewczęcością.
        --
        • 14.06.11, 00:06
          oj tam ojatam, moja córka rokuje na jakas * wychowujac sie w domu gdzie zawsze leci metal ;)
          ale białe meble ma ,przecie jak jej sie zachce na czarno to sobie moze sciany machnać a białe sie bedzie dobrze odbijało ;) albo i białe przemalowac na czarne dla mnie nie problem ,tylko to zależy jak bardzo Ty jestes skoro do takich poswieceń :D
    • 13.06.11, 20:37
      U mnie się białe nie sprawdziły, dostałam je jako 12-latka i w 3 lata wykończyłam, potem były juz tylko szaro-żółte w niezliczone plamy od farb, atramentu, wilgotnych kubków itd. Ale na początku jako komplet naprawdę wyglądały pięknie i cieszyły oko:)
      • 14.06.11, 04:44
        Hemnes, moja milosc :D

--
        obrazy, malunki i nie tylko
    • 14.06.11, 07:44
      Miałam biało-czarne i czarne części były gorsze od białych w utrzymaniu czystości. Ściereczka z mikrofibry czyni cuda, żadnych maziajów i sprajów do mebli. Oczywiście najgorszy jest blat biurka tu bym się zastanawiała jak to zabezpieczyć.
      • 14.06.11, 10:16
        Moje dziecię lat 16, ta z "czarnym" design'em i innymi wampirami na ścianach, chce mieć białe Hemnesy w nowym pokoju, więc zobaczymy dopiero jak się będą sprawować, ale tak chciałam tylko pocieszyć, że białe meble z żadną subkulturą się widać nie wadzą :) Są ładne, bezpretensjonalne, niedrogie i fajne :)

• 14.06.11, 11:53
          Ja jeszcze wpadłam na to, że czarnych ścian nie zniosę ale biało-czarne elementy, nawet ostre, mogą zmienić charakter pokoju.
          --
    • 14.06.11, 11:56
      Znajoma twierdzi, że biurka Voxa są świetne, a blat zachowuje się niemal jak kuchenny (wczesny nastolatek już 2 lata użytkuje je z powodzeniem bez szkód).
      A jak Hemnes?

Muszę sobie to jeszcze pojeździć pooglądać, ale wszelkie uwagi mile widziane.
      --
      • 14.06.11, 21:03
        Nie wiem, jeszcze nie testowałam Hemnesów, ale połowa forum Wnętrza Mieszkań je ma i sobie chwalą, ja prawdopodobnie sobie też takie łóżko do sypialni sprawię :)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.