Dodaj do ulubionych

Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku

11.03.10, 18:51
Prezes przesłał pismo z prośba o poinformowanie pracowników, że :

"Zarząd Banku zapowiada przeprowadzenie kompleksowej analizy struktury wynagrodzeń w Banku ze szczególnym uwzględnieniem :
-wartościowania stanowisk pracy w banku
-porównania poziomu wynagrodzeń na poszczególnych stanowiskach na lokalnych rynkach pracy z poziomem wynagrodzeń w innych instytucjach sektora bankowo-finansowego na odpowiednich rynkach pracy.
Dopiero po tej analizie zostaną uruchomione środki finansowe na podwyżki wynagrodzeń (od lipca).

Jednocześnie Prezes poinformował pracowników, "że z dniem 1 stycznia 2010r. przestała obowiązywać ustawa o negocjacyjnym systemie kształtowania przyrostu przeciętnych wynagrodzeń u przedsiębiorców, wobec czego uchylony został obowiązek negocjowania z zakładowymi organizacjami związków zawodowych wysokości przeciętnego wzrostu wynagrodzeń pracowników."
--
<Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców. /Demokryt/ :-*>
Obserwuj wątek
    • alma590 Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 12.03.10, 21:32
      Jeszcze jeden punkt z pisma Prezesa :

"na podstawie ww. analiz zbudowany zostanie program zwiększenia konkurencyjności wynagrodzeń pracowników Banku - w szczególności na stanowiskach związanych z podstawową działalnością biznesową Banku - którego realizacja zostanie skorelowana z wdrożeniem narzędzi indywidualnej oceny efektywności pracy i rozłożona w czasie stosownie do możliwości jego sfinansowania w ramach zrównoważonego zarządzania kosztami Banku."
      --
      <Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców. /Demokryt/ :-*>
          • my-fifi123 Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 24.04.10, 22:00
            ......W PKO BP – największym polskim banku – średnie zarobki
            pracowników za 2009 rok wyniosły 62,62 tys. zł, czyli prawie 5,2
            tys. zł brutto miesięcznie. Tutaj także zarobki wzrosły w stosunku
            do ubiegłego roku, a stało się to m.in. wskutek redukcji liczby
            etatów o 1713. Na dodatek jest szansa, że pensja w PKO BP będzie
            rosła. W tej chwili zarobki tam są najniższe na rynku, tymczasem
            zarząd planuje ich wzrost tak, by średnie zarobki w PKO BP zbliżały
            się do poziomu obserwowanego w innych bankach...

ciekawe czemu moja pensja jest połowę niższa niż w tym artykule
            i kiedy były aż takie pożwyzki w PKO bo w zeszłym roku to j
            dostałam 60,00 brutto - kryzys
            • czuk1 Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 25.04.10, 07:51

Jeśli średnie zarobki w PKO BP wynoszą ok. 5,2 tys zł to trzeba w tej analizie
              iść dalej. Jakie są średnie płace w oddziałach , na stanowiskach sprzedażowych,
              w oddziałach typu C, na stanowiskach kasjerskich, itd.
              Dopiero wtedy możemy stwierdzić czy larum płacowe na naszym forum jest
              uzasadnione (czy przypadkiem nie powinno dotyczyć niektórych stanowisk czy
              placówek) i czy można mówić o najniższych generalnie płacach w banku na tle
              innych branż usługowych (administracja, instytucje finansowe, itp).
              • vranix Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 25.04.10, 09:39
                Podawanie średniej to najczęściej świadome kłamstwo.

Podam przykład: w firmie 1000 pracowników zarabia 1000 zł, a 1
                prezes 1 mln złotych. Średnie zarobki w tej firmie ~2000 zł.
                Czy to ma się jakoś do rzeczywistości...?

Dlatego sens ma tylko i wyłącznie podawanie mediany zarobków: w
                przykładzie wyżej jest to dokładnie 1000 zł.

Tyle wykładu :)

--
                Nie można być mądrym nie mając pewnego zasobu wiedzy, ale bez trudu
                można nabyć wiedzę i nadal pozostać głupcem.
                  • lukaj1953 Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 25.04.10, 16:07
                    zostawiam mediany,dominanty i te inne statystyki i patrzę na moje
                    podwórko (O/C), gdzie pracownicy zarabiają kas-dysp 2200zł brutto-po
                    5 lat stażu, doradcy 2500zł brutto,2600 i 2800 zł brutto (staż6-9
                    lat).Dyr-5000zł brutto, a staż kilkadziesiąt lat!Gdzie ta średnia?
                    Liczę na zmiany po wycenie stanowisk w lipcu!!
                    • czuk1 Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 25.04.10, 20:49
                      Ja mimo to ciągle zastanawiam się skąd ta wysoka "średnia".
                      Gdyby to była prawda, to musiały by istnieć ogromne dysproporcje
                      płacowe między poszczególnymi szczeblami struktury organizacyjnej banku, na
                      poszczególnych stanowiskach a także czy między regionami
                      kraju ?
                      Ustalanie jak zarabiają szeregowi, "sprzedażowi" pracownicy banku dlatego jest
                      tak ważne. Taka wysoka średnia może być bowiem argumentem przy podejmowaniu
                      decyzji o nie kierowaniu dużych i dodatkowych środków na podwyżki płac.
                      Nasz ekspert forumowy dał już taki sygnał (na jednym z wątków), pisząc o
                      niemożności dokonania większych podwyżek gdyż zagrażały by one finansom banku.
                      • dyrektor06 Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 26.04.10, 10:55
                        dobrze jest znać szczegóły jedank jest oczywiste że są duze
                        dysproporcje pomiedzy wynagrodzeniem pracowników ( na tych samych
                        stanowiskach )zatrud w różnych miastach np Warszawa ma 2x do 2,5 x
                        więcej niż Lublin ,Białystok, Olsztyn , Rzeszów itp ( tez miasta
                        wojewodzkie i energia , paliwo ,gaz jak tez chleb kosztuje tyle
                        samo - nie interesują mnie nieruchomosci bo wynagrodzenie w PKO to
                        jest tylko na podst.zycie ) czy to nie jest dyskryminacja zgodnie z
                        kodeksem pracy. Stąd tak wysoka średnia , przecież wynagrodzenie
                        prazesa jest znane
                          • czuk1 Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 26.04.10, 20:20
                            Rozumieć mogę średnią 3 tys. zł, no 4 tys. zł - ale 5,2 tys.zł ???
                            Taki wynik (nawet ) "średni" daje mi dużo do myślenia.
                            Może dlatego wnioski o podwyżki płac (na forum)i kromka chleba nie spotkały się
                            z powszechnym poparciem ?
                            Ale wielu wniosków - do dalszej dyskusji na forum - wyciągać nie mogę.

Wniosek jest dla mnie jeden - by nie optować za podwyżkami płac w PKO BP kiedy
                            nie są mi znane podstawowe dane o wynagrodzeniach w banku, w tym o strukturze
                            wynagrodzeń.
                            • vranix Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 26.04.10, 21:19
                              Dziw sie dalej, najwyrazniej nic nie zrozumiałeś z przykładu, który
                              podałem.

Chyba widzicie, że średnia nie mówi absolutnie o niczym poza suchą
                              matematyczną informacja. Włąsnie po to, żęby być bliżej realnego
                              świata, wymyślono takie rzeczy jak mediana, dominanta, wartość
                              oczekiwana i cała reszta statystyki.

No, ale do tego trzeba nie mieć z matmą pod górkę.

--
                              Nie można być mądrym nie mając pewnego zasobu wiedzy, ale bez trudu
                              można nabyć wiedzę i nadal pozostać głupcem.
                              • czuk1 Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 26.04.10, 23:10
                                Dziękuję za trafną opinię
                                Na Twoje pytanie odpowiem, że (wg mnie)nasz bank formalnie jest firmą
                                korporacyjną z przestarzałą strukturą organizacyjną i stosunkowo niską
                                efektywnością zarządzania.

Działa w dużej już grupie kapitałowej.
                                Ma wielki i nie w pełni wykorzystany potencjał usługowy
                                (majątek, technologię i pracowników).
                                Bank wymaga gruntownej modernizacji. Być może Zarząd Banku opracuje dla banku
                                nową strategię rozwojową. W wyniku której w latach najbliższych znikną w banku
                                kolejki klientów, uproszczone zostaną procedury i struktura organizacyjna ,
                                poprawione warunki pracy i płacy pracowników, itd.
                          • mloda_duchem54 Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 26.04.10, 20:21
                            Aż mi dech zaparło,ja jestem doradcą z 37 letnim stażem/aż dziw ,że ludzie tak
                            długo żyją/i mam 3610,00 i wokół uważa się,że dużo.Właśnie katowickie,więc nie
                            wiem Lukaj skąd wziąłeś te dane.A z resztą pewnie to prawda,jak laska ma nogi do
                            samej szyi.Osobiście nie wierzę w te duże podwyżki.Jak zwykle kapną jakąś stówę.
                            • ja.tomasz Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 26.04.10, 22:32
                              Czuk1, mlodaduchem i inni. Jest dokladnie tak jak wszyscy piszecie.
                              Ja nawet tej stówy w 2009 roku nie ujrzlem bo.. no włąsnie dlugo by
                              pisac i nie to miejsce. Prezes wiec ma dobre zamiary i robi OK. Musi
                              tylko być konsekwentny w tym co zrobi !! Podam przyklad: Nawet
                              dysproporcje miedzy TYM SAMYM STANOWISKIEM w TYM SAMYM WYDZIALE sa
                              KOSZMARNE !!! I nie dopuszczalne z punktu widzenia zarzadzania CRM,
                              które potem odbija sie na podejsciu kazdego pracownika do klienta i
                              filozofią prowadzenia biznesu ! Podam przykład: analityk bankowy w
                              ROD Łódź od 3250 zł brutto poprzez 4200 zł brutto do 6500 zł
                              brutto !!! Ten sam zakres obowiazków, ten sam staż bankowy, ten sam
                              wydział itd. Róznice wynikaja stad ze ktos kiedys miał uklady, był
                              naczelnikiem itp. został zdegradowany, przesunety potem odsuniety,
                              potem przywracny ALE PENSJA ZOSTAWALA CALY CZAS NA POZIOMIE
                              KIEROWNICZYM !!!! Mozna by to mnozyc. Nie chce wiecej o tym pisać,
                              bo po co. Wiem ile zarabiaja kasjezry i dysponenci. To jest
                              przykre...
                              • fred05 Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 28.04.10, 09:35
                                czy ktoś się zastanawiał np nierównego traktowania w
                                wynagrodzeniu w PKO ( oczywiscie mówię o tych samych satnowiskach i
                                zakresach czynności ) jak to jest w kontekście kodeksu pracy
                                rozdział II " równe traktowanie w zatrudnieniu " Ja myslę ze te
                                rozbieznosci w wynagrodzeniu np analityk kredytowy od 2000 (
                                lublin ) do 6000 (katowice )jak też duże dysproporcje wynagrodz. w
                                jednym regionie , to podlega pod dyskryminację w zatrudnieniu ) moim
                                zdaniem nalezy zebrać troche wiarygodnych informacji dot wysokosci
                                wynagrodzenia i drążyć temat . Wiem że te tematy sa już przedmiotem
                                sądów pracy , ludzie składaja pozwy wskazując m innymi na nierówne
                                traktowanie , Zaznaczam iż nie wynika to tylko ze zmiany stanowiska
                                kierowniczego na anlityk itp...ale sa równi i równiejsi.....
                                niestety malo jest osób które śmiało o tym mówią .
                                Natomaist komisje antymobbingowe w PKO nie reaguja na ten problem
                                przykre !!!! udają że nie ma tematu " mobbingu nie stwierdzono "
                                • ekspert2.0 Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 05.05.10, 15:56
                                  To, że dwie osoby zajmują te samo stanowisko i mają ten sam zakres
                                  czynności nie oznacza automatycznie, iż muszą zarabiać dokładnie
                                  tyle samo. Przecież pracownik przychodząc do pracy dostaje od
                                  pracodawcy propozycję wynagrodzenia - może się na nią zgodzić, bądź
                                  nie. Dla jednej osoby 2 000 zł to będzie góra pieniędzy (tak, tak
                                  bankowcy - są w Polsce tacy ludzie, wykształceni, po studiach, dla
                                  których to kwoty nieosiągalne) - więc po co pracodawca miałby
                                  oferować więcej. Sa oczywiście też i takie osoby, które nie zaczną
                                  pracy bez tych 6 000 zł - wówczas, jeśli pracodawcy na nich bardzo
                                  zależy, to wychodzi z taką propozycją. To są zwykłe reguły wolnego
                                  rynku - gdzie popyt i podaż muszą być w równowadze. Mam czasami
                                  wrażenie, że u nas w Banku zapomina się o tym i nadal tkwimy w
                                  socjaliźmie, gdzie każdy miał taki sam żołądek i musiał tyle samo
                                  zarabić.
                                  • maxlokata Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 05.05.10, 21:47
                                    Tak, masz rację Ekspercie, nie wszyscy muszą tyle samo zarabiać pod
                                    warunkiem, że zasługują na swoje wysokie zarobki. U nas niestety
                                    wysokość wynagrodzenia nie zależy od wykształcenia,
                                    umiejętności,poziomu wykonanej sprzedaży czy doświadczenia. Dlaczego
                                    analityk zarabia 2,5 razy więcej niż sprzedawca? Dlaczego osoba po
                                    technikum zarabia więcej niż absolwent dwóch kierunków studiów? To
                                    od czego ma zależeć poziom wynagrodzenia?
                                  • ja.tomasz Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 05.05.10, 23:04

zapomniales o jednym Panie ekspert: O LIZANIU DUPY i braku swojego
                                    zdania !!! mowiac najkrocej to decuduej !!!

ekspert-pko napisał:

> To, że dwie osoby zajmują te samo stanowisko i mają ten sam zakres
                                    > czynności nie oznacza automatycznie, iż muszą zarabiać dokładnie
                                    > tyle samo. Przecież pracownik przychodząc do pracy dostaje od
                                    > pracodawcy propozycję wynagrodzenia - może się na nią zgodzić,
                                    bądź
                                    > nie. Dla jednej osoby 2 000 zł to będzie góra pieniędzy (tak, tak
                                    > bankowcy - są w Polsce tacy ludzie, wykształceni, po studiach, dla
                                    > których to kwoty nieosiągalne) - więc po co pracodawca miałby
                                    > oferować więcej. Sa oczywiście też i takie osoby, które nie zaczną
                                    > pracy bez tych 6 000 zł - wówczas, jeśli pracodawcy na nich bardzo
                                    > zależy, to wychodzi z taką propozycją. To są zwykłe reguły wolnego
                                    > rynku - gdzie popyt i podaż muszą być w równowadze. Mam czasami
                                    > wrażenie, że u nas w Banku zapomina się o tym i nadal tkwimy w
                                    > socjaliźmie, gdzie każdy miał taki sam żołądek i musiał tyle samo
                                    > zarabić.
                                  • fred05 Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 06.05.10, 11:04
                                    witam i jestem i słucham
                                    i bardzo się dziwię że "ekspert... " ma takie ograniczone
                                    myślenie ,ręce opadają i nie tylko ...\ręce .nie wiadomo czy sie
                                    śmiać czy płakać ..
                                    tzw ekspert przedstawia zupełnie teoretyczne i oczywiste
                                    wywody , z jego wypowiedzi wynika że jest malo doświadczonym
                                    pracownikiem
                                    gdyby choć trochę pomyślał ekonomicznie to po co pracodawcy na
                                    starcie taki drogi pracownik ,za 2- 3 tyś znajdzie w Warszawie jak
                                    tez w Rzeszowie )( równie dobrego pracownika mam na myśli
                                    przeciętnego analityka )
                                    A tak duże dysproporcje to najczęściej nie są na starcie _ nie
                                    kolego ,w oddziałach nie i to nie chodzi o start pracy ...
                                    dysproporcje powstają przede wszystkim podczas trwania zatrudnienia
                                    a dlatego , że analityk zatr w Warszawie ma podwyżki ok 500 zł a
                                    Białystoku tylko 50 zl ( brutto ) itp... paniał ... i to jest
                                    dyskryminacja najczęściej jest tak że analityk zatrudniony w
                                    terenie zna więcej przepisów niż ten z Warszawy ponieważ w swoim
                                    portfelu posiada zarowno klientów MIS jak reż korporacja , samorząd
                                    itp
                                    Pytanie do eksperta może nam powiesz jaki jest system oceny
                                    pracowników w PKO . jakie są kryteria DOBREGO PRACOWNIKA ????
                                    słuchamy ... ile razy jest oceniany pracownik ? z czego wynikaja
                                    kryteria ? ... ???
                                    pozdrawiam
                                    • ekspert2.0 Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 06.05.10, 11:26
                                      To chyba oczywiste, że analityk zatrudniony w Warszawie dostaje
                                      podwyżkę wyższą niż analityk zatrudniony przykładowo w Białymstoku.
                                      Absolutnie nie czepiając się Białegostoku oczywiste jest, że
                                      analityk w Warszawie ma do wyboru dziesiątki banków, do których może
                                      się przenieść z PKO BP, jeśli warunki pracy w naszym Banku nie będą
                                      mu odpowiadały. Analityk w przykładowym Białymstoku ma takich
                                      możliwości o wiele, wiele mniej. Racjonalny pracodawca (a myślę, że
                                      nasz Bank stara się takim być) bierze to pod uwagę i dostosowuje
                                      politykę płacową do realiów rynkowych i regionalnych. Jeśli ma dwóch
                                      porównywalnie dobrych pracowników - jednego w Warszawie i drugiego w
                                      Białymstoku - to o wiele więcej powinien zainwestować w tego, który
                                      potencjalnie szybciej może odejść - bo ma po prostu gdzie odejść.
                                      Uwierz mi - socjalizm dawno się skończył i na szczęście
                                      epoka "każdemu po równo" dawno już odeszła w zapomnienie, bo
                                      dyskryminacja była właśnie wtedy. Pomyśl o tym nieco dłużej i w
                                      sposób mniej emocjonalny - nie wątpię, że dojdziesz do podobnych
                                      wniosków.
                                      • ja.tomasz Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 06.05.10, 11:44
                                        ekspert-pko napisał:

> To chyba oczywiste, że analityk zatrudniony w Warszawie dostaje
                                        > podwyżkę wyższą niż analityk zatrudniony przykładowo w
                                        Białymstoku.
                                        > Absolutnie nie czepiając się Białegostoku oczywiste jest, że
                                        > analityk w Warszawie ma do wyboru dziesiątki banków, do których
                                        może
                                        > się przenieść z PKO BP, jeśli warunki pracy w naszym Banku nie
                                        będą
                                        > mu odpowiadały. Analityk w przykładowym Białymstoku ma takich
                                        > możliwości o wiele, wiele mniej. Racjonalny pracodawca (a myślę,
                                        że
                                        > nasz Bank stara się takim być) bierze to pod uwagę i dostosowuje
                                        > politykę płacową do realiów rynkowych i regionalnych. Jeśli ma
                                        dwóch
                                        > porównywalnie dobrych pracowników - jednego w Warszawie i drugiego
                                        w
                                        > Białymstoku - to o wiele więcej powinien zainwestować w tego,
                                        który
                                        > potencjalnie szybciej może odejść - bo ma po prostu gdzie odejść.
                                        > Uwierz mi - socjalizm dawno się skończył i na szczęście
                                        > epoka "każdemu po równo" dawno już odeszła w zapomnienie, bo
                                        > dyskryminacja była właśnie wtedy. Pomyśl o tym nieco dłużej i w
                                        > sposób mniej emocjonalny - nie wątpię, że dojdziesz do podobnych
                                        > wniosków.

taaaa. TYLKO ZE to o czym piszesz jakos nie dotyczy juz stanowisk
                                        kierownikow i dyrektorow. CIEKAWE CO???
                                        MOze byly dwa socjalizmy kiedys???
                                      • wszystko_na_sprzedaz Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 06.05.10, 21:17
                                        ekspert-pko napisał:

...... Uwierz mi - socjalizm dawno się skończył .......

Ale tu to mnie jednak rozśmieszyłeś. Naprawdę w to wierzysz?????
                                        Chyba nie w PKO, bo tu nadal panuje rodzaj "gospodarki centralnie sterowanej" nie opartej na racjonalnych analizach (przynajmniej nie wszędzie). Plany dzieli się na etaty, piramida zarządzania jest odwrócona do góry nogami, biurokratów na Puławskiej już nie można pomieścić, a jak jedzie Prezes to maluje się trawniki na zielono. Nie udawaj naiwniaka ekspert, chyba że (dramatyczna konstatacja) taki z Ciebie ekspert jak z "mysiej picki worek na kaszę".
                                    • ja.tomasz Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 06.05.10, 12:00
                                      pełna racja fred05. mysle ze dla pana eksperta liczy sie tylko kasa.
                                      PKO BP to nie jest jest jednak platsikowy bank. Tradycja ma
                                      kolosalne znaczenie. A pan ekspert chyba nie wie ze po najblizszych
                                      wyborach znow bedzie zmiana planów buhahahahaa
                                      Ja pracujac chcialem przeprowadzic kampanie reklmowa PKO ( cos pod
                                      tym katem) www.youtube.com/watch?v=OVGvWGyh7wg&feature=related
                                      www.youtube.com/watch?v=_LphsHILay8&feature=related
                                      ale oczywiscie byly zmiany wladz i skonczylo sie znow na niczym...
                                  • fred05 Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 06.05.10, 11:21
                                    nie zgadzam się z toba i nie tylko ja większość
                                    powiedz nam wszystkim skąd pracodawca na starcie wie że pracownik X
                                    jest super!!! i warty jest 6 tyś a ten Y tylko 2 tyś ( jeden i
                                    drugi przeszedł test rekrutacyjne ) i jaka będzie ich wydajność ,
                                    przecież w biznesie nie liczy się co pracownik chce , liczy sie
                                    ekonomia . Kolego ekonomiczne myślenie u Ciebie leży ....
                                    MOże wyjaśnisz jeśli są w naszy kraju regiony gdzie ludzie będą
                                    pracować za 2 tyś a może 3 tyś , do dlaczego całkiem odwrotnie w
                                    tych regionach PKO likwiduje zaplecza , analityków ,ksiegowosć a
                                    centralizacja tych komórek jest w dorgich miastach np Kraków ,
                                    Warszawa ( nie mówię o sprzedaży ) chyba PKO( ludzie - doradcy
                                    Prezasa ) mało ekonomicznie myślą ...
                                        • ekspert2.0 Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 10.05.10, 09:42
                                          Pewnie, że nie warto. Warto jedynie narzekać jak to mamy źle.
                                          Napisać natomiast coś pozytywnego, albo oczywistego z punktu
                                          widzenia raliów rynowych, nie wypada, bo prezcież jak wówczas
                                          uzasadnimy to nieszczęście jakie nas spotyka pracując w PKO BP.

Kiedyś już o tym pisałem - PKO BP jest chyba jedynym takim Bankiem,
                                          gdzie pracownicy mają satysfakcję z narzekania i czują się dobrze
                                          tylko wtedy gdy publicznie Bank - swojego pracodawcę - obsmarują.
                                          Gdy ktoś uważa inaczej - po prostu inaczej, i nie sądzi, że Bank
                                          działa nieracjonalnie, bądź wbrew pracownikom, to od razu trzeba mu
                                          przyłożyć.

Na szczęście - i piszę to także do tych, którzy uważaja podobnie
                                          oraz do osób nie pracujących w PKO, ale przeglądających to forum -
                                          nasz Bank taki nie jest. Nie jesteśmy kilkudzisięcio tysięczną
                                          armią sfrustrowanych i niezadowolonych z życia ludzi. Nie zależy nam
                                          tylko na kasie, niskich planach sprzedażowych i wczasach pod gruszą.
                                          • alma590 Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 10.05.10, 18:03
                                            ekspert-pko napisał:

> Kiedyś już o tym pisałem - PKO BP jest chyba jedynym takim Bankiem,
                                            > gdzie pracownicy mają satysfakcję z narzekania i czują się dobrze
                                            > tylko wtedy gdy publicznie Bank - swojego pracodawcę - obsmarują.
                                            > Gdy ktoś uważa inaczej - po prostu inaczej, i nie sądzi, że Bank
                                            > działa nieracjonalnie, bądź wbrew pracownikom, to od razu trzeba mu
                                            > przyłożyć.

To nieprawda ,nie należymy pod tym względem do wyjątków.
                                            Zajrzyj na fora pracowników innych banków.:-O

--
                                            <Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców. /Demokryt/ :-*
                                            • alma590 Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 10.05.10, 18:22
                                              kropkowiec napisał:

> ...Nie zależy nam tylko na kasie, niskich planach sprzedażowych i wczasach pod
                                              > gruszą....
                                              >
                                              > Pewnie, ze nie zależy nam na wczasach pod gruszą bo mało kto się na wczasy pod
                                              > gruszą łapie ;)
                                              > A jak się już załapie to i tak z rodziną nie zaszaleje na wakacjach.

Czy ty się aby nie pomyliłeś ? Na wczasy pod gruszą załapują się akurat ci co mają niski dochód na członka rodziny. To znaczy ,że znacząca większość pracowników tak dużo zarabia, że się na te wczasy nie załapuje ? :->
                                              A może to ja się mylę ?
                                              --
                                                • alma590 Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 10.05.10, 20:42
                                                  lukaj1953 napisała:

> wystarczy, że pracownik ma 2200 ,brutto, małżonka/ek 2000 zł brutto
                                                  > i po wczasach pod gruszą.

Pod warunkiem ,że nie mają dzieci i oboje pracują. A z tymi dochodami współmałżonka to też różnie bywa. :-(

--
                                              • gosia1188 Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 23.05.10, 23:35
                                                A może na wczasy pod gruszą załapują się ci, których mężowie
                                                posiadają status bezrobotny i pracują na czarno? Dlaczego mamy
                                                pracować na cudzych mężów? Niech idą do normalnej pracy. A płacimy
                                                za pracę czy jesteśmy instytucją charytatywną? Kto ma dużo dzieci
                                                niech idzie po pomoc do gminy.
                                                • alma590 Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 24.05.10, 00:44
                                                  gosia1188 napisała:

> A może na wczasy pod gruszą załapują się ci, których mężowie
                                                  > posiadają status bezrobotny i pracują na czarno? Dlaczego mamy
                                                  > pracować na cudzych mężów? Niech idą do normalnej pracy. A płacimy
                                                  > za pracę czy jesteśmy instytucją charytatywną? Kto ma dużo dzieci
                                                  > niech idzie po pomoc do gminy.

Te tzw. "wczasy pod gruszą" to tak naprawdę dofinansowanie z ZFŚS do kosztów wypoczynku dzieci (wypoczynku zorganizowanego i niezorganizowanego) a kwoty są uzależnione od dochodów na 1 osobę w rodzinie :
                                                  dochód brutto do 1 000 zł - kwota dopłaty 260,00 zł
                                                  dochód brutto do 1 500 zł - kwota dopłaty 210,00 zł
                                                  dochód brutto do 2 000 zł - kwota dopłaty 150,00 zł

Biorąc po uwagę ,że w rodzinie jest przynajmniej jedno dziecko to dochód brutto obojga rodziców w wysokości 6 000,00 zł daje im prawo do dofinansowania w wysokości 150, 00 zł. Przypuszczam, że większość rodzin zwłaszcza młodych to model 2+1 lub 2+2. Natomiast dochody młodych małżeństw nie są aż tak wysokie /vide : wypowiedzi o płacach naszych pracowników zwłaszcza tych ,którzy nie mieszkają w wielkich aglomeracjach/.

Mylisz pojęcia , pracujesz za siebie i na siebie. Fundusz socjalny jest dostępny dla wszystkich pracowników np. w formie pożyczek na remont mieszkania czy domu , zmianę statusu prawnego mieszkania ,w formie zapomóg socjalnych i losowych (obyśmy nie musieli z tego korzystać)...
                                                  I to nie jest żadna charytatywna działalność . Wielu z naszych pracowników ma zapewne żal, że inni pracodawcy bardziej dbają o swoich pracowników niż nasza firma , ale to już inna bajka.

Pozdrawiam :-)
                                                  --
                                      • wszystko_na_sprzedaz Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 06.05.10, 21:06
                                        W temacie wynagrodzeń ekspert ma rację. Warszawa daje więcej możliwości ludziom i aby ich utrzymać przy PKO daje się większą kasę.
                                        Niestety, to jest też słaby punkt trwających w PKO procesów centralizacji, bo faktycznie jednostki są/mają być likwidowane i przenoszone do tych drogich miast. Pracownicy nie usłyszeli racjonalnego wytłumaczenia tego "marnotrawstwa" środków i stąd frustracja.
                              • fred05 Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 28.04.10, 09:39
                                czy ktoś się zastanawiał np nierównego traktowania w
                                wynagrodzeniu w PKO ( oczywiscie mówię o tych samych satnowiskach i
                                zakresach czynności ) jak to jest w kontekście kodeksu pracy
                                rozdział II " równe traktowanie w zatrudnieniu " Ja myslę ze te
                                rozbieznosci w wynagrodzeniu np analityk kredytowy od 2000 (
                                lublin ) do 6000 (katowice )jak też duże dysproporcje wynagrodz. w
                                jednym regionie , to podlega pod dyskryminację w zatrudnieniu ) moim
                                zdaniem nalezy zebrać troche wiarygodnych informacji dot wysokosci
                                wynagrodzenia i drążyć temat . Wiem że te tematy sa już przedmiotem
                                sądów pracy , ludzie składaja pozwy wskazując m innymi na nierówne
                                traktowanie , Zaznaczam iż nie wynika to tylko ze zmiany stanowiska
                                kierowniczego na anlityk itp...ale sa równi i równiejsi.....
                                niestety malo jest osób które śmiało o tym mówią .
                                Natomaist komisje antymobbingowe w PKO nie reaguja na ten problem
                                przykre !!!! udają że nie ma tematu " mobbingu nie stwierdzono "
                                kodeks pracy art 18 "Pracownicy mają prawo do jednakowego
                                wynagrodzenia za jednakową pracę lub za prace o jednakowej
                                wartosci "
                          • wersa999 Re: Analiza struktury wynagrodzeń w naszym banku 26.05.10, 21:12
                            i tak to właśnie wygląda a u nas też tak jest ze doradcy zarabiają prawie 2 razy
                            co kasjerzy dlaczego nie wiem??????teraz też zaczęła być taka moda że kto dłużej
                            pracuje rzadziej może liczyć na podwyżkę np.15 lat na kasie 1800 brutto nowi na
                            pierwszą umowę 2000brutto mają????i do tego kierownicy ,naczelnicy po 3000,4000
                            brutto i średnia w oddziale też wyjdzie np.2500 to właśnie jest prawdziwe
                            oblicze tego banku.A jak czasem człowiek na niektóre absurdy/a nie jest ich
                            mało/w banku ma swoje zdanie i czasem powie to głośno to już koniec liczy się po
                            pierwsze lizanie dupy,po drugie zasada nadgorliwości /nawet na urlopie
                            przychodzę na np.szkolenie??8-/a dopiero na trzecim miejscu SPRZEDAŻ!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka