Dodaj do ulubionych

Komisje Socjalne i nowy Regulamin ZFŚS

06.06.11, 15:11
Drogie Koleżanki i Koledzy

Z nieukrywaną satysfakcją chciałbym Was poinformować o fakcie "uznania" powstania i funkcjonowania Związku Zawodowego Pracowników Banku PKO BP SA przez Centrum Kadr i Płac i zaproszenie jego przedstawicieli do prac Komisji Socjalnych oraz wzięcia udziału w spotkaniu dotyczącym zmian Regulaminu ZFŚS w dniu 8 czerwca. W spotkaniu wezmą również udział przedstawiciele funkcjonujących w Naszym Banku Organizacji Związkowych. Szczegóły zostaną dziś zamieszczone na stronie internetowej Związku:
www.zzpbpkobpsa.org.pl
Mam nadzieje, że skorzystacie z Naszego zaproszenia i zechcecie reprezentować interesy Pracowników w pracach Regionalnych Komisji Socjalnych

Sebastian
Edytor zaawansowany
 • jota1974 06.06.11, 20:51
  Swietna wiadomość:)
  Czy to oznacza, że jesteśmy już tym "pełnoprawnym uczestnikiem rozmów" i nie potrzeba już tych 7% członków? Bo się trochę pogubiłam.
  I jak tam odpowiedź na prośbę o rozesłanie informacji do wszystkich pracowników o powstaniu nowych ZZ.
  Ja nie bardzo bym wiedziała co należy do moich obowiązków w takich komisjach regionalnych.
  Zresztą niedawno sie dowiedziałam, żę ZFSS rozdzielany jest centralnie, więc co robią te komisje regionalne?
 • s.obuch-woszczatynski 06.06.11, 21:09
  Witaj

  Niestety nie jest tak świetnie :(
  7% reprezentatywność jest potrzebna do ewentualnej zmiany Układu Zbiorowego Pracy. Na rozesłanie informacji o powstaniu Związku do wszystkich Pracowników jak na razie Pracodawca nie wyraził zgody. Rozdział środków rzeczywiście w tej chwili jest centralny, ale potem 12 komisji decyduje o przyznawaniu środków Pracownikom pracującym w danym regionie. Przedstawiciele Związków Zawodowych dbają o prawidłowość funkcjonowania Komisji i przyznawania świadczeń socjalnych Pracownikom.

  Sebastian
 • jota1974 08.06.11, 23:28
  Witam.
  Mam na oku jednego kolegę - chce się zapisać do ZZ i być może uda mi się go skłonić do reprezentowania nas w Komisjach Regionalnych.
  Jeszcze 2-3 koleżanki się wahają. Mam nadzieję, że uda mi się je przekonać ale nie umiem powiedzieć kiedy:)
  A jak tam dzisiejsze spotkanie na "szczycie"?
 • s.obuch-woszczatynski 09.06.11, 14:13
  Witaj

  Spotkanie było konstruktywne i rzeczowe. Dalszy ciąg wkrótce. Mam nadzieje, że z wspólnie wypracujemy dobre rozwiązania.

  Sebastian
 • monkowalikmon 23.06.11, 12:16
  mówicie, że komisje socjalne dysponują regionalnie środkami, ale tak na prawdę komisje nie pełnią roli decydującej to pracodawca i związku mają decydujący głos w sprawie podziału środków strefahr.pl/komisja_socjalna.html tu jest też cos na ten temat...Myślę, że komisje socjalną mają tylko role administracyjno - organizacyjną.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka