Dodaj do ulubionych

zwolnienie a wypowiedzenie

25.06.12, 13:17
Witam .jestem,a własciwie byłam dlugoletnią pracownicą-biedronką w PKO UWIERZCIE bardzo chciałabym odwołac sie o sądu ,bo tez mam wypowiedzenie z tytułu n ie wykonywania sprzedazy,ale te oszołomy na gorze sie wycfanili i dopisali mi do wypowiedzenia ze popelnialam błędy w ocenie zdolnosci kredytowej klienta. zabawne, bo jako zwykły szarak ja decyzyjnosci nie mialam,a przełozony,czyli.....wyrazal zgode prawda? dlaczego wiec ja ponosze konsekwencje?dlaczego jeden przelozony mówi ze mozna, inny jakis tam naczelnik mowi ze nie mozna udzielic kredytu, a my zwykłe biedrony za to placimy.
Edytor zaawansowany
  • exworker 25.06.12, 13:27
    Bo pracujesz u najlepszego pracodawcy na rynku. Widziałem bardziej extremalne sposoby zwalniania ludzi.

Ale grunt, że bank króluje w rankingach.
  • adambal3 25.06.12, 18:59
    Witam masz pełne prawo do odwołania się do sądu pracy w terminie 7 dni od daty otrzymania wypowiedzenie z doswiadczenia wiem że te przyczyny które wymieniłas nie stanowią uzasadnionej przyczyny wypowiedzenia umowy o prace masz pytania pisz na adambal3@wp.pl pozdrawiam
  • kotwica110 25.06.12, 23:07
    zwolnienie z tytułu niewykonania planu jest niezgodne z prawem i wysztkie sprawy pracodawca przegrywa z sadzie pracy na 100%, złożenie pozwu w sądzie pracy nic nie kosztuje.
  • kajusia1976 26.06.12, 11:03
    a co z drugim punktem wypowiedzenia, czyli blędy w obliczaniu zaangazowania klienta?
  • kajusia1976 26.06.12, 11:07
    generalnie przywalili sie ze prawie wszystko w kredytach mialam zle. ciekawe ze moj przełozony wyrazał zgode na udzielenie kredytu zle zrobionego. dowalili jeszcze ze niby MIFID nie stosowalam, byle wiecej bylo z ich strony na wypowiedzeniu.
    wyc mi sie chce 12 lat im dalam i co? najlepsze to, ze ludzie ktorzy nas zwalniaja , wogóle nas nie znają, opieraja sie na opini tych którzy widzanas na małych kontrolach ....szkoda słow
  • kotwica110 26.06.12, 11:33
    sprawa nadaje sie do sądu pracy. wcześniej kontrole nic nie wykazały,nie było uwag? nie było upomnień ,kar,nagan ? nie można tak sobie zwolnic pracownika jesli wczesniej nie było do jego pracy zastrzeżen, nie jestesmy w bantustanie i ludzi nie wyrzuca sie z roboty jak smieci do kosza,chyba ,że tak postępuje "najlepszy pracodawca w sektorze finansowym".
    sprawa pewnie jest do wygrania w sądzie ale lepiej się dogadać i odejśc na lepszych warunkach.
  • kajusia1976 26.06.12, 12:15
    a czy moge to zrobic w każdej chwili czy tylko w ciągu 7 dni
  • adambal3 26.06.12, 21:45
    kajusia1976 napisał(a):

> a czy moge to zrobic w każdej chwili czy tylko w ciągu 7 dni
    Niestety tak jak juz tobie pisałem odwołanie do sadu pracy moze nastąpis w terminie 7 dni od daty otrzymania wypowiedzenia po tym terminie jest już lipa no chyba ze byłas chora i nie mogłas podiac czynnosci cywilno prawnych ale trzeba tak fakt udowodnić np jakims zwolnieniem lekarskim jeśli nie dotrzymałas terminu znaczy że z wypowiedzeniem sie zgadzasz takie jest prawo pracy a w wypowiedzeniu umowy o prace taka klauzula o terminie odwoławczym winna byc zawarta jesli jej nie ma można zawalczyć o przywrócenie tego terminu pozdrawiam wszystkich walczących z PKO BP
  • ad63 26.06.12, 22:25
    I jeszcze taka drobna kwestia - jeżeli zdecydujesz się na sąd pracy.
    Czy w odniesieniu do tych wszystkich zagadnień do których się "przywalili" była właściwie i kompleksowo przeszkolona? Czy pracodawca jest w stanie udokumentować, że Cię odpowiednio przeszkolił?
    Jeżeli nie, to masz mocny argument w sądzie. Zobacz, co o tym mówi regulamin pracy PKO i sam Kodesk Pracy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka