• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Powrót do pracy po urlopie wychowawczym

• 17.08.12, 10:27
    Witam. Czy jakaś pko'wska "młoda" mama może mi napisać czego się spodziewać po powrocie do pracy? Jakie są praktyki jeśli chodzi o wyrównanie wynagrodzenia? Jak to było u Was? Czy już do emerytury będę goniła swoje koleżanki w wynagrodzeniu czy może zostanie mi to wyrównane? Mam tu na myśli jakieś pieniądze, które były obligatoryjne dla wszystkich, np. w moim regionie zabrano bonusa i każdemu dołożono na stałe jakiś procent do pensji. Będę wdzięczna za konkretne odpowiedzi.

A ewentualne zgryźliwości proszę sobie darować, matka to też człowiek i wcale nie gorszy pracownik.
    Edytor zaawansowany
    • 17.08.12, 14:44
      Ja też wracam niedługo i chętnie podłączę się pod pytanie.

Co do bonusa to powinni nam dodać a co do podwyżek to ja nie liczę. Niestety jak się nie pracuje to się traci.
      • 17.08.12, 22:48
        Wątek wisi od godziny 10 rano smile Ukryty Wafel zdążył 10 razy posprzeczać się z Exworkerem smile
        Czyżby ukryty wafel miał na tym forum inny cel niż pomoc pracownikom? Skoro do tej pory nic nie poradził biednym kobietom, młodym matkom, które urodziły dzieci (przyszłość narodu) to raczej oznaka, że Wafel jest cynicznym wyrachowanym pracownikiem Centrali, który ma zupełnie inne cele do zrealizowana na tym forum. Dobranoc smile
        --
        Co można zrobić z 1 milionem? Dać podwyżki grupie 5000 tysięcy pracowników w wysokości 200 zł. Co można zrobić z dwoma milionami? Dać podwyżki grupie 10000 tysięcy pracowników w wysokości 200zł.
        • 18.08.12, 03:25
          Uważam, że jedynym powodem braku odpowiedzi jest to, że adresatki (jedyne adresatki) tego pytania - matki które wróciły do pracy w banku po urlopie macierzyńskim/wychowawczym - odpowiedzą szybko, poradzą koleżance.

Przy okazji, z wpisu Jokera dowiedziałem się , że Wafel ma na forum nowy cel, zadanie postawione przez o-j - porady dla biednych (dlaczego biednych ? -wink ), tylko młodych matek które urodziły przyszłość narodu, dzieci (a więc młodzież nie jest przyszłością narodu -wink ) ). Zastanawiam się jednocześnie czy Wafel przemieni się w młodą matkę wracajacą z "wychowawczego" ? Ale to moja ciekawość. Wafel niebawem będzie się chyba kajał przed j_o. Szkoda chłopa.
          I okazuje się, że nim Wafel dowiedział się o tym nowym swoim zadaniu (postawionym mu na forum publicznym , przez chyba jego przełożonego o_j -wink) już został okreslony jako cyniczny, wyrachowany . Nie chciałbym pracować w departamencie wymagającego zbyt Odkrytego Jokera.
          • 18.08.12, 03:53
            Pominąlem kilka słów . Treść pierwszego zdania jest nastepująca :

Uważam, że jedynym powodem braku odpowiedzi jest to, że adresatki (jedyne adresatki) tego pytania - matki które wróciły do pracy w banku po urlopie macierzyńskim/wychowawczym -
            są na kilkudniowym wypoczynku . Adresatki wrócą i poradzą koleżance, odpowiedzą szybko.

(reszta wpisu , bez zmian)
          • 18.08.12, 08:20
            skuter44 napisał:

> Uważam, że jedynym powodem braku odpowiedzi jest to, że adresatki (jedyne adre
            > satki) tego pytania - matki które wróciły do pracy w banku po urlopie macierzy
            > ńskim/wychowawczym - odpowiedzą szybko, poradzą koleżance.

Jakoś nie odpowiedziały smile Natomiast Wafel, który wypowiada się w każdym innym wątku, ma czas na sprzeczki słowne z Exwrorkerem cały dzień, nie znalazł chwili, aby coś poradzić młodym matkom smile Takie są fakty smile To oznacza, że wątek pomocy młodym matkom naszego Wafla nie zainteresował smile
            >
            > Przy okazji, z wpisu Jokera dowiedziałem się , że Wafel ma na forum nowy cel,
            > zadanie postawione przez o-j - porady dla biednych (dlaczego biednych ? -wink
            > ),
            tylko młodych matek które urodziły przyszłość narodu, dzieci (a więc
            > młodzież nie jest przyszłością narodu -wink
            ) ). Zastanawiam się jednocześnie
            > czy Wafel przemieni się w młodą matkę wracajacą z "wychowawczego" ?

Nie znasz celu Wafla na forum i jeszcze długo nie poznasz smile Młodzież także jest przyszłością narodu smile Dla mnie Wafel może przemienić się nawet w Świętego smile

Ale to mo
            > ja ciekawość. Wafel niebawem będzie się chyba kajał przed j_o. Szkoda chłopa.
            > I okazuje się, że nim Wafel dowiedział się o tym nowym swoim zadaniu (postawio
            > nym mu na forum publicznym , przez chyba jego przełożonego o_j -wink) już został
            > okreslony jako cyniczny, wyrachowany . Nie chciałbym pracować w departamencie
            > wymagającego zbyt Odkrytego Jokera.

To nie ja określiłem go jako cynicznego i wyrachowanego, ja tylko powtarzam te słowa po badaczu smile No bo jak nazwać osobę, która w wielu wątkach nawołuje, żeby zgłaszać nieprawidłowości do niego na priv (tam gdzie są sprzeczki, awantury itd) , a w spokojnym wątku dwóch młodych matek (gdzie nikt się nie kłóci) ta osoba milczy i nie ma nic do powiedzenia? Dla mnie to się nazywa OBŁUDA smile

--
            Co można zrobić z 1 milionem? Dać podwyżki grupie 5000 tysięcy pracowników w wysokości 200 zł. Co można zrobić z dwoma milionami? Dać podwyżki grupie 10000 tysięcy pracowników w wysokości 200zł.
        • 18.08.12, 07:54
          I ponownie ten sam misz-masz, pracowniku banku, patrz poniżej, jeżeli się mylę to mnie popraw.

Mnie uczono, że 5000 tysięcy trzeba zapisać jak 5 000 000,00 a 10000 tysięcy jak 10 000 000,00 a to oznacza, że z podwyżki dupa
          • 18.08.12, 08:22
            diabolo13 napisał:

> I ponownie ten sam misz-masz, pracowniku banku, patrz poniżej, jeżeli się mylę
            > to mnie popraw.
            >
            > Mnie uczono, że 5000 tysięcy trzeba zapisać jak 5 000 000,00 a 10000 tysięcy ja
            > k 10 000 000,00 a to oznacza, że z podwyżki dupa

Jesteś klonem, dębem, brzozą czy może trollem, który poucza wszystkich o zasadach interpunkcji i ortografii? smile

--
            • 18.08.12, 08:38
              A wg mnie wcinanie się Wafla do rozmowy matek przychodzacych z wychowawczego było by conajmniej nietaktowne.
              W moich oczach Wafel by stracił zajmując się poradami , pocieszaniem, informacjami dla matek po wychowawczym.
              Nie śadzisz ?

Zablokowaliśmy wątek , stąd pytania dwóch Pań przeniosę do góry.
              • 18.08.12, 08:45
                skuter44 napisał:

> A wg mnie wcinanie się Wafla do rozmowy matek przychodzacych z wychowawczego by
                > ło by conajmniej nietaktowne.
                > W moich oczach Wafel by stracił zajmując się poradami , pocieszaniem, informacj
                > ami dla matek po wychowawczym.
                > Nie śadzisz ?

Oj pewnie, że sądze że by stracił : Młode matki dowiedziałyby się, ze podwyżka zależy od szefa smile

> Zablokowaliśmy wątek , stąd pytania dwóch Pań przeniosę do góry.

Jestem za smile
                --
                • 18.08.12, 08:56
                  Pozdrawiam.
                  Przepraszam za ton i formę .... pouczeń.
                  To przychodzi z wiekiem.
                  Pożyjesz , sam sie przekonasz.

Dla odpreżenia. W powiazaniu z Twoją pomyłką.
                  Nigdy nie mów, jak czynią to dziennikarze, ekonomiści i min. finansów:
                  - że inflacja wzrosła o 2,5 %, z 2 % w roku "X" do 4,5 % w roku "Y",
                  - dochody banku wzrosły 3-krotnie , 300 mln zł do 900 mln zł.

• 18.08.12, 15:31
                    No i zaglądam na forum i oczom nie wierzę. 11 odpowiedzi, wow, no to coś się dowiem. Wchodzę w wątek a tu znów słowne przepychanki. Czy nie ma tu już żadnego wątku rzeczowego i na temat, bez pyskówek????

Chyba zacznę darować sobie to forum.
                    • 18.08.12, 18:35
                      Pani Hanko.

Przepychanki na Waszym wątku - zapytaniu (do innych pracowniczek które przyszły do pracy po wychowawczym) zostało zaśmiecone.
                      Aby temu zaradzić (nie mając uprawnień moderatora) utworzyłem osobny wątek o nazwie - Powrót do pracy powychowawczym - PYTANIE , w którym skopiowałem dwie Wasze wypowiedzi-pytania. Co jakiś czas go podnoszę w górę aby był bardziej widoczny.
                      Na pewno ktoś jutro - pojutrze przeczyta i odpowie.

z pozdrowieniem Mariusz (skuter44)
                    • 18.08.12, 18:39
                      Pani Hanko.

Przepychanki były faktycznie na Waszym wątku - zapytaniu (do innych pracowniczek które przyszły do pracy po wychowawczym) zostało ono zaśmiecone.
                      A
                      by temu zaradzić (nie mając uprawnień moderatora) utwo[b]rzyłem osobny wątek otej samej nazwie + słowo PYTANIE, w którym skopiowałem tylko dwie Wasze wypowiedzi-pytania.Staram się ten wątek podnosić bieżąco by był widoczny.
                      Na[/b] pewno ktoś jutro, pojutrze przeczyta i odpowie.

z pozdrowieniem Mariusz (skuter44)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.