Dodaj do ulubionych

Pytanie do ukrytego wafla

18.08.12, 11:09
Chodzi o przysłowiową szklankę wody. Pracownicy bezpośredniej obsługi - zgodnie ze standardami jakości obsługi - nie mogą mieć na stanowisku żadnych napojów. Jesteś osobą z centrali, więc może masz bliżej do decydentów piszących te standardy. Chodzi o zmianę na taką, aby można było mieć szklankę wody na stanowisku. Wiadomo, że nikt tej szklanki nie stawia na oczach klienta, ani nie pije bezpośrednio mając przed sobą tego klienta. Są momenty kiedy klienta nie ma przed stanowiskiem i można się napić. Wiem, że zaraz padnie odpowiedź, że przecież można wyjść na zaplecze i się napić. Ale to trzeba zablokować komputer, zamknąć biurko itd. I nie chodzi tu o lenistwo. Po prostu - każdy jest człowiekiem, a nie maszyną. Nawet jak jest klimatyzacja, a może nawet bardziej przez to - gardło wysycha.
Pozdrawiam.
--
O tempora! o mores!
Edytor zaawansowany
  • ukryty_wafel 18.08.12, 13:14
    dragomir6 napisała:

Witaj.

> Chodzi o przysłowiową szklankę wody. Pracownicy bezpośredniej obsługi - zgodnie
    > ze standardami jakości obsługi - nie mogą mieć na stanowisku żadnych napojów.
    > Jesteś osobą z centrali, więc może masz bliżej do decydentów piszących te stand
    > ardy. Chodzi o zmianę na taką, aby można było mieć szklankę wody na stanowisku.

Rozumiem. Powiem szczerze, ze w innych bankach jest identycznie.

> Wiadomo, że nikt tej szklanki nie stawia na oczach klienta, ani nie pije bezpo
    > średnio mając przed sobą tego klienta. Są momenty kiedy klienta nie ma przed st
    > anowiskiem i można się napić. Wiem, że zaraz padnie odpowiedź, że przecież możn
    > a wyjść na zaplecze i się napić.

No wlasnie. Ale rozumiem, ze jest to upierdliwe.

>Ale to trzeba zablokować komputer, zamknąć biu
    > rko itd. I nie chodzi tu o lenistwo. Po prostu - każdy jest człowiekiem, a nie
    > maszyną. Nawet jak jest klimatyzacja, a może nawet bardziej przez to - gardło w
    > ysycha

Porozmawiam z osoba, ktora za ten pomysł odpowiada najpierw ja ustale a potem zobaczymy co sie da załatwić. .
    > Pozdrawiam.
    Wzajemnie.
  • tujejekscelencja 20.08.12, 23:18
    Witam,
    Wkrótce zmienimy to zarządzenie. Pierwotnym zamysłem autora było zapobieżenie sytuacji znanej nam m.in. z filmu "Miś", gdzie sprzedawca na "dzień dobry" odpowiada Klientowi: "przecież jem". Oczywiście nic nie zwalnia nas od używania zdrowego rozsądku. To oczywiste, że człowiek ma swoje potrzeby życiowe, które musi zaspakajać. Taką potrzebą jest uzupełnianie płynów. Postaw dyskretnie kubeczek z herbatą/woda mineralną, tak aby Klient nie mógł go dostrzec i kiedy tylko będziesz mieć chwilkę wolną napij się śmiało.
    Swoją drogą przed Zarządem sporo roboty w tropieniu tego typu absurdów. Nic, będzie trzeba sie tym zająć.
    Pozdrawiam. Wasza Jej Ekscelencja.
  • dragomir6 21.08.12, 19:16
    "Postaw dyskretnie kubeczek z herbatą/woda mineralną, tak aby Klient nie mógł go dostrzec i kiedy tylko będziesz mieć chwilkę wolną napij się śmiało. " - dzięki za odpowiedź. Na razie nie mogę stawiać, bo póki to jest w standardach przełożony egzekwuje i nie pozwala.
    --
    O tempora! o mores!
  • dragomir6 07.09.12, 20:31
    na razie nadal w tej kwestii nic się nie zmieniło :(
    --
    "There are more things in Heaven and Earth, than are dreamt of in your philosophy"
  • ukryty_wafel 21.08.12, 15:38
    W rekomendacjach, ktore zostaną wysłane w tym tygodniu do oddzialow, będzie szczegółowa odpowiedz na Twoja kwestie, bo w to co tutaj napisze i tak pewnie nie uwierzysz :) ale przeczytaj dokładnie standardy. Wyraźnie tam jest napisane, ze kubki i szklanki nie moga byc na stanowisku pracy, [b]widoczne dla Klienta.[/b]
    A po drugie, nigdzie nie jest napisane, że [b]jeżeli ktoś ma wodę pod biurkiem, to nie może ona tam być. [/b]

Pozdrawiam
  • exworker 21.08.12, 17:33
    wytyczne dla oddziałów w sprawie szklanki wody - to jak w Kafce

może napisać procedurę - spożywanie napojów według miejsc pracy i stanowisk
    a później 287 interpretacji dla tej procedury i już 20 osób w centrali jest zarobionych przez 3 miesiące
  • exworker 21.08.12, 17:35
    nie zapomnij o wytycznych - wyjście do wc w czasie pracy

tu będzie pracy dla was na kolejne 2 miesiące - same podprocedury dotyczące higieny zajmą 2 tygodnie pracy a gdzie interpretacje i wyjaśnienia

a w ogóle to chyba trzeba powołać jakiś departament ds. żywienia pracowników albo wziąć zewnętrzną firmę konsultingową

gorzej jak w ocenie banku wyjdzie, że pracownik nie czuje łaknienia i głodu oraz potrzeb fizjologicznych przez 8 godzin - no bo przecież w umowie nie było napisane, że może czuć
  • ukryty_wafel 21.08.12, 18:00
    exworkredk napisał:

> nie zapomnij o wytycznych - wyjście do wc w czasie pracy

Ależ ty jesteś szalenie dowcipny, oj, oj, joj :)
    >
    > tu będzie pracy dla was na kolejne 2 miesiące - same podprocedury dotyczące hig
    > ieny zajmą 2 tygodnie pracy a gdzie interpretacje i wyjaśnienia

Teraz wiem, czemu Cię z banku wylano :) po prostu nie rozumiesz czym są standardy :)
    Wiesz, nie żałuje. Każdym kolejnym wpisem pokazujesz, ze masz problemy.
    No cóż. Szkoda, ze trafiłeś tutaj a nie na Forum psychologia.

>
    > a w ogóle to chyba trzeba powołać jakiś departament ds. żywienia pracowników al
    > bo wziąć zewnętrzną firmę konsultingową

No i teraz wiem, czemu nie nadajesz sie do Banku. Bo na bazie takich danych. Mojej odpowiedzi dla dogomira ty byłbyś gotów powołać departament :)

>
    > gorzej jak w ocenie banku wyjdzie, że pracownik nie czuje łaknienia i głodu ora
    > z potrzeb fizjologicznych przez 8 godzin - no bo przecież w umowie nie było nap
    > isane, że może czuć

Wiesz, Exworkredekfreudzie, ja sie czasami zastanawiam nad jednym. Bo nie areszcie dużo myślenia, to fakt. Po co piszesz takie brednie? Podnieca Cię to? Nie jesteś dowcipny, ani uroczy, więc po co pokazujesz, ze jesteś całkowitym amatorem?
    Mistrzem jesteś tylko w temacie powoływania do życia kolejnych klonów.
    Ale po co? Przecież to co piszesz, jest totalnie bez sensu i nie na temat?
    Zobacz w tym wątku. Ktoś o cos poprosił. Mnie, nie Ciebie. W miarę możliwości pomoglem.
    A Ty co zrobiłeś? Starasz sie byc dowcipny? Nie. Pokazujesz jedno, jak bardzo Cię wkurza, ze poza ujadaniem nic nie jesteś w stanie tu osiągnąć. Nic zupełnie, poza balaganieniem i obrazaniem oraz szkalowaniem swojego podobno byłego pracodawcy.

Lubię takie przysłowie arabskie: Psy szczekają, karawana jedzie dalej.
    Karawana jedzie dalej, a Ty dalej ujadaj :)
    Pa
  • exworker 21.08.12, 18:17
    Aha, przydałby się jeszcze departament do spraw wizualizacji kubków.
  • skuter44 21.08.12, 18:59
    Do treści forum Exworkerze wnosisz ...... WIELKIE NIC.
    O przepraszam i ..... ferment.
  • dragomir6 21.08.12, 19:20
    Nie jest to wątek zamknięty, ale bez żadnych aluzji do czegokolwiek przedstawiłam problem i zadałam pytanie, ale czułam exworkerze, że tu wejdziesz i napiszesz. Twoje prawo. Ale ja otrzymałam odpowiedź za co dziękuję
    --
    O tempora! o mores!
  • ukryty_wafel 21.08.12, 19:59
    dragomir6 napisała:

> Nie jest to wątek zamknięty, ale bez żadnych aluzji do czegokolwiek przedstawił
    > am problem i zadałam pytanie, ale czułam exworkerze, że tu wejdziesz i napiszes
    > z. Twoje prawo.

Każdy pies ma swoje pchly. My mamy tu pchly w postaci klonów Exworkredekfreuda :)

> Ale ja otrzymałam odpowiedź za co dziękuję

Nie ma sprawy. Cieszę sie, ze ktoś życzliwy pomógł. Od razu mówię, to nie moja zasługa.
    Przekazałem pytanie :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka