Debet - ROR - PKO BP

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,
    Prosiłbym kogoś o udzielenie fachowej odpowiedzi. Posiadam ROR w pko bp i jako
    " biedny" student często korzystam z debetu. Niestety tym razem przekroczyłem
    30 dniowy termin jego spłaty. Dzisiaj późnym popołudniem otrzymałem przelew,
    dzięki któremu stan mojego konta wynosi obecnie + 17 zł. W regulaminie ror'ów
    wyczytałem, że możliwość ponownego korzystania z debetu pojawi się w momencie
    " wejścia na plus". Otóż jestem na plusie a takiej możliwości nie mam. Czym to
    może być spowodowane? Proszę o pomoc, gdyż nie posiadam już środków " do
    życia" i bardzo potrzebuje " debetu". pozdrawiam
    • 24.06.09, 20:20 Odpowiedz
      Debet odzyskasz ale dopiero od lipca:) Nie ma innej możliwości,zostanie Ci
      przyznany automatycznie...
      Musisz pamiętać aby nie przekraczać terminu i żeby na Twoim koncie nie dopuścić
      do powstania środków dostępnych na minus,czyli niedopuszczalne saldo debetowe.
    • 24.06.09, 21:56 Odpowiedz
      Z tego co pamiętam debet odzyskasz po dzisiejszym tzw. po bankowemu
      ptzetwarzaniu i od jutra będzie debecik...daj znać czy masz już środki do
      dyspozycji
      • 28.01.10, 22:59 Odpowiedz
        Witam wszystkich! Jestem nowy na forum, jednakże mam problem natury finansowej w
        Banku PKO BP SA. Mianowicie:

"ślizgam" się ostatnio na debecie :( Mam konto Superkonto z DSD i nie potrafię
        się doliczyć różnic między pozycją "środki dostępne" a "saldo"...

W dniu dzisiejszym dostałem przelew z tytułu umowy o pracę w wysokości 1 727,64
        pln, jednakże zaintrygowała mnie sytuacja, że i pozycja "środki dostępne" i
        "saldo" wynoszą tyle samo czyli 725 zł z groszami. Bardzo mnie to ździwiło :(

W dniu wypłaty pensji dokonałem dwóch płatności kartą od konta na kwotę 26,15
        pln i wypłaty z bankomatu w kwocie 200 pln i doładowałem telefon na kwotę 25
        pln. I tutaj zaczynają się "schody"... : :(

Środki dostępne teraz wynoszą: 474,71 pln
        Saldo wynosi 700,96 pln.

Pragnę dodać, że niestety przekroczyłem o trzy dni termin spłaty debetu, czy to
        oznacza, że bank w tym miesiącu, na obecną chwilę nie przyzna mi debetu??

Intryguje mnie dodatkowo fakt głownie, że kiedy i saldo i środki dostępne miałem
        w takiej samej kwocie tj. 725 pln (z groszami) to po dwóch transakcjach kartą
        (łącznie 26,25 pln) i wypłacie 200pln z bankomatu zmalała mi odpowiednio kwota
        środków dostępnych do kwoty 474,71 pln = to rozumiem, ale po po doładowaniu
        telefonu kwotą 25 pln pozycja "saldo" z 725,96 pln zmalała do 700, 96 pln (czyli
        nie ze "środków dostępnych)... :( Czym to może być spowodowane??

Tak więc bardzo prosząc wszystkich o poważną poradę... Czy w tym momencie bank
        nie przyzna mi teraz debetu i np będe musiał czekać (jeśli tak, to ile to może
        trwać? czy np do kolejnej mojej wypłaty?)

i jak mam to rozumieć: czy w tym momencie kwota "środki dostępne" + "saldo" będą
        się sumować? tzn dodając obie pozycję mogę łącznie wydać tyle ile mam po dodaniu
        obu?? Bardzo proszę o odpowiedź. Desperat.
        • 28.01.10, 23:57 Odpowiedz
          Saldo rachunku to Twoje pieniądze.
          Środki dostępne to saldo rachunku plus limit debetowy.
          Różnice które powstały spowodowane są tym, że pewne obciążenie
          natychmiast schodzą z konta inne dopiero po pewnym czasie.
          Ale stan środków dostępnych jest zawsze aktualny.
          Jutro wszystko wróci do normy. Debet z tego co opisujesz został ci
          zabrany, ale jutro powinien się pojawić ponownie. W najgorszym
          przypadku może się dopiero pojawić 01.lutego ale to rzadko się zdaża.
          • 29.01.10, 00:04 Odpowiedz
            ;o widzę, że naprawdę ktoś tutaj zagląda, a już myślałem, ze ten temat taki
            odgrzewany kotlet nikt nie przeczyta :( a jednak są ludzie dobrej woli. dzięki
            za odp. zobaczymy...
            • 29.01.10, 20:15 Odpowiedz
              ˝Kredyty, debety - to prawdziwe życia podniety!˝
            • 10.03.10, 08:04 Odpowiedz
              witam, i ja mam problem podobnej natury. Przekroczyłam 30 dniowy
              termin spłaty o trzy tygodnie, spodziewam się przelewu dopiero za
              tydzień, który pokryje minus na moim koncie, ale zastanawia mnie
              jedna sytuacja: środki dostępne mam -805,00 zł natomiast saldo -
              798,23 zł. z konta męża przelałam na swoje 20 zł aby chociaż
              uzupełnić płatność naliczoną przez bank za nieterminową spłatę,
              jednak nadal utrzymuje się różnica kilku złotych między środkami
              dostępnymi a saldem. Czy po pierwszym kwietnia bedę mogła znowu
              korzystać z debetu pomimo tak późnego uzupełnienia konta ( prawie
              miesiąć po terminie)? pozdrawiam wszystkich
              • 11.03.10, 19:12 Odpowiedz
                zgłoś się do oddziału, na pewno pomogą, przeanalizują rachunek i
                powiedzą ci, czy wszystko będzie ok!
              • 13.03.10, 19:20 Odpowiedz
                Różnicę stanowią odsetki, które powinny być spłacone w ostatnim dniu
                poprzedniego miesiąca, ale zabrakło na nie środków w ramach limitu
                dopuszczalnego salda debetowego.
                Jeśli spłacisz zadłużenie jeszcze w tym miesiącu i masz stałe wpływy na ROR, np.
                z zakładu pracy, to w pierwszym dniu nowego miesiąca powinnaś mieć nowy limit
                dopuszczalnego salda debetowego w wysokości 1/3 stałych wpływów z trzech
                poprzednich miesięcy, tj. I - III 2010r.
                Pozdrawiam :)
    • 19.03.10, 13:07 Odpowiedz
      wczoraj dostałam przelew na konto, który pokrył mój niespłacony
      przez cały miesiąc (!!!) debet i dziś ku mojemu miłemu zaskoczeniu
      mam znów dostępny debet w pełnej wysokości (800 zł). jak widac PKO
      BP jest nieprzewidywalny. pozdrawiam
    • 28.01.11, 17:42 Odpowiedz
      witam,
      od dwóch lat posiadam rachunek w PKO BP z dopuszczalnym saldem debetowym. Od jakiegos czasu korzystam z debetu, oczywiscie podiadam regularne wpływy (świadczenia rodzinne, zasiłek wychowawczy). Od 3 miesiecy nie pobieram wszystkich świadczen, mam jedynie niewielki wpływ co miesiąc który nie pokrywa w całoscie debetu. Różnicę pokrywam ze srodków własnych przed upływem 30 dni , które wpłacam na konto, a po 48 godzinach korzystam nadal z debetu. Jednak w zeszłym miesiącu, mimo pokrytego w całości debetu, "zabrano" mi część debetu. Czy aby utrzymac debet nalezy miec regularne wpływy z tytułu pracy zarobkowej czy też np. zasiłku? Czy wpłata własna, jest również uznawana za stałe wpływy i pozwala utrzymać debet? nie wiem dlaczego zabrano mi część debetu, może ktos będzie umiał odpowiedzieć na to pytanie, dziekuje i pozdrawiam
    • 09.11.11, 22:02 Odpowiedz
      Witam mam taką samą sytuację co wy wszyscy z tym że stało się to dzisiaj dostałam przelew na konto 9.11.201dni i zabrali mi 1000zł na debet sytuacja wyglądała tak że w tamtym miesiącu dostałam przelew już 7-dmego a w tym 9-tego więc przekroczyłam te 30-dni zostałam się z 300zł na życie czy mogę liczyć na to że odzyskam debet jutro proszę o rade bo jestem w 6mc ciąży i pracuje sama nie mam innych dochodów zrozpaczona :(
      • 09.11.11, 22:20 Odpowiedz
        Aga, nie martw się. Wystarczy poczekać do następnego dnia, a debet się odblokuje ;)
        Taka rada. Jak dostajesz przelew raz 7, raz 9 czy 10, to weź pod uwagę najgorszą opcję i zaczynaj wchodzić na tzw. minus jak najpóźniej, wtedy masz gwarancję, że do następnego razu zdążysz wyjść na plus. Pamiętaj, że nie masz miesiąca, tylko 30 dni, na uregulowanie zadłużenia.
        Pozdrawiam :)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.