Dodaj do ulubionych

Stanisław Ożóg, Tomasz Poręba, Józefa Hrynkiewicz

14.05.14, 19:00
Doświadczeni, wykształceni, mądrzy kandydaci do Parlamentu Europejskiego, którzy będą godnie reprezentować Polskę i starać się w Brukseli i Warszawie o wsparcie finansowe oraz rozwój dla naszego województwa podkarpackiego:

Stanisław Ożóg – poseł na Sejm V, VI i VII kadencji. Członek Komisji Finansów Publicznych, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Podkomisji stałej do monitorowania wykorzystania środków unijnych. Skutecznie zabiegał między innymi o rozbudowę Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka, Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, budynku Filharmonii Podkarpackiej, Zespołu Szkół i pływalni krytej w Sokołowie Małopolskim, Centrum Diagnostycznego Przychodni Specjalistycznej w Rzeszowie, bazy naukowo-badawczej Politechniki Rzeszowskiej, budowę autostrady A4 Kraków – Rzeszów – Korczowa (w trakcie budowy), przebudowę drogi krajowej nr 4 odcinek Machowa – Łańcut, budowę drogi ekspresowej S-19 i S-74 na odc. Opatów – Tarnobrzeg – Stalowa Wola – Nisko (budowa wstrzymana) a także o modernizację i budowę dróg gminnych, powiatowych na terenie woj. podkarpackiego.

Tomasz Poręba – poseł Parlamentu Europejskiego, od 10 lat pracuje w Europarlamencie jest członkiem prezydium Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, członkiem Komisji Rozwoju Regionalnego oraz Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego. Zabiega między innymi o: utworzenie odrębnego europejskiego programu rozwoju dla regionu Karpat, zniesienie restrykcyjnych przepisów dla przemysłu mięsnego uniemożliwiających produkcję wędlin metodą tradycyjną, zmianę przepisów unijnych, które ułatwiłyby polskim winiarzom prowadzenie ich działalności. Z sukcesem zabiegał o utrzymanie i modernizację linii kolejowej Dębica-Mielec-Tarnobrzeg, organizację staży zagranicznych w Brukseli dla uczniów, sportowców i osób bezrobotnych (odbyło staż ok. 120 osób), zorganizował m.in. konkursy dla młodzieży, turnieje piłkarskie w ramach których blisko 500 młodych ludzi wyjechało na kilkudniowe wycieczki do Belgii. Europoseł organizował też duże imprezy promujące Podkarpacie za granicą. Sprowadził do naszego województwa unijny program Move and Green, którego głównym celem jest rozwój infrastruktury transportowej na obszarach peryferyjnych. W imieniu mieszkańców Podkarpacia złożył kilkadziesiąt skarg do Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu.

Prof. Józefa Hrynkiewicz – posłanka na Sejm VII kadencji. Jest profesorem nauk humanistycznych, socjologiem, specjalizuje się w uwarunkowaniach i strategii rozwoju polityki społecznej, rozwoju demograficznego oraz rozwoju samorządów społecznych, ruchów i inicjatyw obywatelskich. Jest nauczycielem akademickim i wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Skierniewicach. Współpracowała miedzy innymi : z Instytutem Spraw Publicznych, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, Biurem Studiów i Ekspertyz Kancelarii Sejmu i Senatu RP.
Do niedawna zasiadała w Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia niektórych projektów ustaw z zakresu zabezpieczenia społecznego oraz w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Obecnie pracuje w Komisji Zdrowia oraz w Komisji Administracji i Cyfryzacji.

Są to kandydaci z listy nr 4 Prawa i Sprawiedliwości
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.