• drzewko
 • od najstarszego
 • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Teraz tacy ludzie triumfują

 • 27.11.15, 11:18
  Tokfm.pl

  Jerzy Stępień, były szef Trybunału Konstytucyjnego, wspominał w Poranku Radia TOK FM swoje internowanie w stanie wojennym. - Niby przypadek, ale Stanisław Piotrowicz w tym Krośnie był prokuratorem, a ja na dołku. Teraz tacy ludzie triumfują - stwierdził.
  Wczoraj wieczorem wniosek PiS ws. odwołania sędziów Trybunału Konstytucyjnego uzasadniał Stanisław Piotrowicz. Wskazywał, że Trybunał popełnił wiele błędów proceduralnych, oskarżał też byłych jego sędziów o obrażanie władzy. - Dwaj byli prezesi TK ośmielają się poniżać demokratycznie wybrany Sejm, porównując działanie parlamentu do zamachu stanu, a państwo polskie do dyktatur. Już same te fakty pozwalają wątpić w apolityczność trybunału, jego niezależność, jak i sprawność ustawowego systemu dyscyplinującego sędziów - mówił.

  "Teraz tacy ludzie triumfują"

  - Oberwało się panu - zauważyła w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska, zwracając się do Jerzego Stępnia, byłego prezesa TK. - Nie zauważyłem - odparł. Zwrócił natomiast uwagę na pewną koincydencję.

  - W sierpniu 1980 prokuratora Piotrowicza przeniesiono do Krosna, był tam do 1983. Sprawował się widocznie dobrze, skoro dostał medal za zasługi - mówił Stępień.

  - Okres jego pracy w Krośnie przypadł na stan wojenny. Ja byłem internowany w Nowym Łupkowie i po roku, kiedy wszyscy wychodzili, zostałem aresztowany i wywieziony na dołek do Krosna. Przez 48 godzin nie wiedziałem, o co chodzi. Potem zostałem zawieziony do Rzeszowa, były jakieś zarzuty, proces, zostałem skazany - wspominał.

  - Niby przypadek, ale pan Piotrowicz w tym Krośnie był prokuratorem, a ja na dołku. Teraz tacy ludzie triumfują - skwitował.
  Edytor zaawansowany
 • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.