20.10.09, 13:21
Witam. Mam pytanie dotyczace uzyskania wizy do Polski przez mojego
chlopaka. Czytalam poprzednie watki dotyczace wiz ale nie zauwazylam
tam czegos takiegosmileA wiec on skonczyl studia i poszedl teraz do
wojska , z ktorego wyjdzie w styczniu i wtedy chce tutaj
przyjechac.ALe czytalam ze we wniosku wizowym trzeba miec
zaswiadczenie ze jest sie studentem lub jakas kontrakt o prace.wiec
teraz nie berdzo wiem co mamy zrobic jezeli jest on po studiach i
jeszcze nie zacznie tej pracy tylko dopiero po przyjezdzie z Polski.
Czy wystarczy tylko zaproszenie wyslane przezemnie czy trzeba
jesczze jakis dokument??aha to bedzie jego pierwsza wiza..:smile
POzdrawiam
Edytor zaawansowany
  • catsi 20.10.09, 17:59
    Dokumenty wymagane przy aplikacji o każdą wizę:

- paszport (ważny co najmniej przez okres trzech miesięcy od ostatniego planowanego dnia pobytu; paszport powinien zawierać wolne strony przeznaczone do wklejenia wizy)
    - wypełniony formularz wizowy podpisany przez posiadacza paszportu (na wszystkie pytania należy udzielić odpowiedzi w sposób jasny i wyraźny)
    - 1 aktualne zdjęcie (wymogi dotyczące zdjęcia znajdują się na naszej stronie internetowej; zdjęcia nie spełniające wymogów nie będą przyjmowane)
    - kserokopia 1,2,3,4 strony jak i tej, na której oznaczono termin ważności paszportu oraz ostatniej strony paszportu, a także strony zawierające wcześniejsze wizy do Polski lub wizy Schengen.
    - poprzednie paszporty (jeśli nie można przedstawić poprzednich paszportów, wymagany jest protokół z policji mówiący o paszportach wydanych poprzednio tej osobie)
    - opłata za wizę w gotówce (wyłącznie w lirach tureckich)
    - ubezpieczenie zdrowotne na kwotę co najmniej 30.000 EURO ważne w całej strefie Schengen przez cały czas pobytu (oryginał i kserokopia). Ubezpieczenie to, musi pokrywać koszty związane z ubezpieczeniem w całości lub zawierać punkt stwierdzający, że ubezpieczyciel pokryje koszty związane z odesłaniem wnioskującego do kraju pochodzenia w przypadku choroby, natychmiastowej interwencji medycznej oraz konieczności bezzwłocznej hospitalizacji. Oryginał wraz z kserokopią (oryginał do wglądu)
    - dokumenty ukazujące sytuację materialną: zaświadczenie o wynagrodzeniu, książeczka bankowa, akt własności nieruchomości
  • schwinn1 20.10.09, 18:00
    Ty musisz wysłać tylko zaproszenie, a resztę to on musi załatwić i ewentualnie
    dowiedzieć co potrzeba.
    --
    (mówią mi) yo!
  • hugo43 20.10.09, 19:19
    u nas jest teraz siostra meza,ma 17 lat,uczy sie zaocznie i najpierw
    odrzucono jej wniosek,mimo ze przedstawila legitymacje i inne
    potrzebne dokumenty.dopiero po telefonie do ambasady otrzymala
    wize.musielismy zapewniac,ze wroci do turcji,pytano mnie takze o
    meza,nasza sytuacje finansowa itd...
  • yasemin4 21.10.09, 23:51
    najważniejsze to żebyś przedstawiła u nas, że jesteś właścicielem
    mieszkania i zaświadczenie z banku (wyciąg), że posiadasz
    odpowiednie środki na jego utrzymanie. Mój mąż Turek zapraszał
    swojego syna dwa miesiące temu i kazali nam wykazać kwotę 15 tysięcy
    złotych na koncie.a i jak już będzie mial zaproszenie, to jadac do
    ambasady po wizę musi miec ze soba wykupione ubezpieczenie zdrowotne.
    pozdrawiam jednak optymistycznie smile
  • kasakalis 03.01.19, 18:26
    z ubezpieczeniem nie ma większego problemu, może nabyć online w dobrej cenie, ja dla swoich pracowników kupiłem przez visa-insurance.eu/pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.