gdzie mieszkanie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam
    niedługo przeprowadzam się do Stambułu i w zwiazku z tym chce wynajac mieszkanie Poradzcie prosze w jakich dzielnicach mieszka sie tam bezpiecznie i na co zwrócic uwage przy wynajmie smile
    • Hey,

www.sahibinden.com/en/search.php?b[search]=for_rent&c=16622
      po lewej stronie, w dole mozesz wpisac kryteria ktore najbardziej Cie interesuja.. na co zwrocic uwage: na cene, wyposazenie, ogrzewanie no i miejsce...
      Ja mieszkam w czesci europejskiej w Fatih, blisko Aksaray, mamy bardzo blisko do pracy-Sultanahmet, centrum handlowe Historia i metro ktorym dojedziesz na lotnisko 10 min od domu. Przystanek tramwajowy i autobusowy 3 minuty, ktorymi dojedziesz w 25 min do Taksim, Kabatas,Eminonu,.....
      Wszystko zalezy od tego co zamierzasz robic w Istambule, gdzie Ci bedzie blizej...
      Uwazac to musisz tylko na ludzi z ktorymi masz do czynienia i okolica. Osoba musi byc naprawde godna zaufania i najlepiej bedzie jak bedziesz to zalatwiac z kims kto zna jezyk bardzo dobrze.

Pozdrawiam,
      Grazyna
      • Dzięki A których dzielnic,ulic lepiej unikac ?
        • z tego co ja wiem, to Aksaray ale moze inne dziewczyny cos dodadzasmile
          Fatih,Bayrampasha sa bardziej konserwatywne, Zeytinburnu,Bahceliever,Avcilar( troche oddalone od centrum, blizej lotniska) juz bardziej nowoczesnesmile wiem , ze Sisli (niedalego Taksim) jest rowniez spokosmile
          • Jak już wcześniej zostało wspomniane powinnaś wciąć pod uwagę to żeby mieć blisko do pracy czy szkoły czy też jeśli będziesz dopiero szukała pracy to dobry dojazd to centrum miasta. Duzo zależy też od twojego budzetu, okolice Taksimu np Cihangir czy Tophane sa drogie ale mieszka tam wielu obcokrajowców, zwlaszcza zaganicznych studentów.
            Przez rok mieszkałam na Beyrampasa i nie polecałabym tej dzielnicy samotnej jak i nie Yabanci, prawie nikt nie mówi po angielski, budynki są w większości sprzed trzesięnia, połączene ze sobą, wąskie ulice sprawiaja ze prawie można zajrzeć do budynku na przeciwko, przez co trzeba zasłaniać okna bo znudzone starsze kobiety siedzą całe dnie w oknach. W czwartki i w niedziele jest spory bazar, przez który musiałam się przecierać zeby dojść do metra, Zdecydowana większośc kobiet nosi chustki. Ogólnie dzielnica jest zatłoczona ale od kiedy otwarto najwieksze centrum handlowe "Forum" podobno ceny mieszkań poszły w góre a metro jeszcze bardziej zatłoczone.
            Obecnie mieszkam po azjatyckiej stronie na strzezonym osiedlu. Mieszka się o wiele spokojniej, nie ma tloku i blisko do bosforu i dobre połaczenie z centrum bo blisko do promu czy metrobusa.
    • to zalezy czego oczekujesz, Stambul jest miastem, w ktorym kazdy moze sie odnalezc. jestes alterantywna lubisz kultutre zamieszkasz na modzie albo cehangir, chcesz zalozyc rodzine to zamieszkasz na site, osobiscie nie polecam fatih, aksaray itd, wg mnie zbyt tradycyjne, ale kazdy ma to co lubi
      • Na Fatih bym nie zamieszkala nawet jesli by mi doplacano do czynszu. Dla mnie strona azjatycka jest o tyle lepsza ze jest mniej zatloczona, ale nie wyobrazam sobie po doswiadczeniu w Pendik mieszkac na wschod od Bostanci(chyba ze nie masz zamiaru prowadzic zadnego zycia towarzyskiego, a w domu byc przed 19) Ja kocham Kadiköy(bahariye) i Mode. Tutaj spokojnie mozna wyjsc na pwio do baru i wrocic samej spacerem do domu nawet o 24.
        Taksim, Cihangir spoko ale tloczno. Wole tamtejsze imprezy a dom w mieszkanie w Kadiköy.
        • dziewczyny,
          ja wcale nie mam zamiaru nikogo namawiac na Fatih. oczywiscie, ze to jest miejsce bardzo konserwatywne i dosyc ciezko sie jest przyzwyczaicsmile
          jednakze razem z mezem myslimy praktycznie, pracujemy oboje w turystyce- Sultanahmet wiec dla NAs jest to bardzo dobre miejsce. Jesli chodzi o rodzine, dzieci....... ktorych nie mamy - nie zamieszkalabym w Fatih. Kompletnie nie ma miejsc aby wyjsc z dzieckiem, parkow brak, placow zabaw rowniez.....a zeby w ogole wejsc do tramwaju z wozkiem to graniczy z cudemsmile o ile w ogole ich uzywaja....

Milego dnia
          • a które dzielnice są przyjazne małym dzieciom place zabaw ,parki, itp
            • W kazdej dzielnicy da sie zyc,tylko nie kazdy moze dac sobie rade w jej.To wszystko zalezy jakie zycie wy bedziecie mieli. Wazne jest jak daleko do pracy,miejsca na wyjscie z dziecmi.
              Ja jusz od 33lata zawsze sie zatrzymuje w Goztepe to jest Azji strona pomiedzy Kadikoy and Bostanci.Moja tesciowa tam mieszka.Dzielnica jest dobra,park sliczny co widzialam duzo ludzi starszych i mlode kobiety z dziecmi.W Kadikoy jest kosciol prawoslawny co tesciowa ma blizko.
              W dzien to jak chyba wszedzie glosno ale w nocy to tez nie jest tak cicho jak powino byc wedlug mojego zdania. Ja z NYC i noce sa duzo spokojniejsze od Istanbul -Goztepe. Nie wyobrazam sobie zeby ludzie trabily samochodem w nocy.
            • Wiekszosc nowych osiedli ma place zabaw i parki, mniejsze lub wieksze - dzieci jest tu duzo wink Ostatnio w wiadomosciach uslyszalam, ze srednia wieku Stambulczykow to 16 lat!
              Jak ktos napisal wczesniej, kieruj sie przede wszystkim tym, gdzie macie prace, bo korki moga przyprawic o nerwice wink W godzinach szczytu czy w czasie opadow paraliz miasta totalny. İstanbul jest wielkosci kilku Warszaw i rozlozony wzdluz wybrzezy, jesli spojrzysz na mape miasta, w dodatku na wzgorzach. Dojazdy to jest powazny problem tutaj, a benzyna droga, dlatego inaczej niz w Polsce mieszkania w poblizu autostrad czy wielkich arterii sa w cenie.

Ja rowniez nie polecam mieszkania w tradycyjnej dzielnicy. Yabanci moze byc trudno tam sie odnalezc. Paradoksalnie sa polozone bardziej centralnie niz nowe osiedla rozsiane na obrzezach miasta i czesto maja lepsze polaczenia komunikacyjne. Wiekszosc po stronie europejskiej, zeby bylo smieszniej wink Chociaz wg ostatnich planow urbanistycznych i tam buduje sie nowoczesne site na miejscu slumsow, ale co z tego, ze domy sa ladne, gdy okolica konserwatywna. Potrzeba czasu, by to zmienic.

Na niektorych nowych osiedlach bez samochodu moze byc trudno, za to jest wiecej przestrzeni, nowsza infrastruktura i wiecej inteligencji. Ceny wynajmu podobne, srednio ok 1000-1300 TL za standartowe nieumeblowane mieszkanie - porownujac np. Hisarustu niedaleko Bosforu i Bahcesehir 30 km dalej przy autostradzie TEM, ale komfort zycia rozny.
              A, i spytaj przy wynajmie o tzw. aidat (czynsz), bo w nowych dzielnicach moze byc wyzszy, za to czesto ogrzewanie jest juz wliczone w cene. Rozpietosc jest b. duza, znam domy, gdzie placi sie po 20-30 TL (bez ogrzewania), a zima rachunek skacze do 1000 TL. Gdzie indziej czynsz wynosi ok 300 TL/mies. z centralnym ogrzewaniem i ochrona.
    • Ja mieszkam w Sisli, a dokladnie Kurtulus - i polecam. Yabancı mieszka sie wygodnie, bo w najblizszej mi okolicy mieszkancy to taka mieszanka nacji, czesto w marketach slysze turecki w baaardzo roznych akcentach. Nie ma tu klimatow konserwatywnych, jak np. na Fatih. Poniewaz jest to stara dzielnica europ., mieszka sporo nie-muzulmanow, osob pochodzenia greckiego czy ormianskiego. Polecam oczywiscie, jezeli bierzesz glownie pod uwage, jak juz pisalo tu kilka osob, bliska odleglosc do miejsca pracy (w naszym przypadku Taksim). To chyba najwazniejsze kryterium wyboru dzielnicy do mieszkania w Stambule, bo szkoda tracic czas na dojazd do pracy srodkami komunikacji np. 2 godz. w jedna strone. Jesli bierzesz pod uwage te okolice, na pewno dobrze mieszkac w poblizu stacji metra. Mam kolezanke, ktora od wielu lat pracuje na Taksimie, a mieszka w Tarabia (przed Sarıyer). Odkad dziala metro (a niedawno otwarto kolejne stacje) znacznie skrocil jej sie czas dojazdu. Mysle (jako uzytkownik komunikacji miejskiej), ze szybkim srodkiem lokomocji jest tez metrobus. Ja akurat korzystalam kilka razy na trasie Mecidiyekoy-Avcılar.
      Minusy mojej dzielnicy: - raczej wysokie oplaty za wynajem (bliskosc Taksimu ok. 20-25 min. pieszo, metrem jeden przystanek), najtansze sa mieszkania na poziomie minus 1 z raczej ciemnymi pomieszczeniami (dzielnica rozlozona na wzgorzach, wiec sa prawie w kazdym budynku, uwaga: trzeba zwracac uwage, czy czasem nie sa zalewane podczas ulewy wink ) i jezeli ktos nie lubi - budynki jeden obok drugiego (ale jest sporo pieknych starych kamienic ! smile , tu uwaga: czesto bez windy), - waskie uliczki (ale za to jest malowniczo), prawie wszystkie jednokierunkowe, gdzie z jednej strony stoi rzad samochodow nielicznych mieszkancow-szczesliwcow, ktorzy maja miejsce; - ogolnie to brak miejsc parkingowych (nie polecam tutaj posiadania samochodu, bo przed domem sie go nie zaparkuje, chyba ze wykupi sie, ponoc dosyc drogie miejsce na parkingu podziemnym znajdujacym sie pod ktoryms z budynkow), - prawie brak zieleni, - waskie chodniki z "wrosnietymi" drzewami, wiec z wozkiem dzieciecym ciezko sie poruszac. Ale jezeli lubisz klimaty starych dzielnic i jeszcze nie posiadasz potomka, to polecam wink Ja jestem zadowolona i dobrze mi sie tu mieszka. W mojej starej kamienicy (5 mieszkan, po jednym na pietrze) aidat wynosi 15 TL).
      Z tego co wiem od tureckich znajomych dobrze sie mieszka w roznych dzielnicach Sisli, Fulya, Besiktas (jezeli bierzemy pod uwage bliskosc do Taksimu), i oczywiscie w czesci azjatyckiej. Pozdrawiam !
      • osobiscie obawiam sie starych kamienic polaczonych ze soba ze wzgledu na trzesienie ziemi i tego ze to 1999r moze sie powtorzyc.
        poczulyscie dzisieszcze trzesienie? na szczescie niezbyt silne i na morzu ale szklanki w kuchni zabrzeczaly.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.