Dodaj do ulubionych

Miles & More a Miles & Smiles

03.05.11, 17:29
Pytanie do zbieraczy mil w programach lojalnościowych.

Turkish Airlines należy do programu Miles & More jednak ma też jakby swój indywidualny program punktowy Miles & Smiles. Trochę nie rozumiem tej sytuacji. Czy to jest jedno i to samo? Podczas kupowania biletu THY można wpisać jedynie swój numer Miles & Smiles. Jak nabić sobie mile na Miles & More? Mam nadzieję, że ktoś jest w temacie smile))
Obserwuj wątek
    • gone2chile Re: Miles & More a Miles & Smiles 03.05.11, 18:45
      przy kupowaniu biletu nie ma opcji podania numeru miles and more, a jedynie miles and smiles.

jesli chcesz doliczyc podroz do programu miles and more to po wykonanej podrozy mozesz wyslac odcinki kart pokladowych i odpowiedni formularz na adres lufthansy (szczegoly na stronie m&m, nie ma mozliwosci zgloszenia podrozy liniami partnerskimi online). wtedy mile z podrozy z THY zostana ci doliczone do konta miles and more.

jesli latasz czesto THY to bardziej oplaca sie zalozenie konta miles and smiles (wystarczy juz 6 segmentow europejskich zeby dostac darmowy bilet), bo w miles and more mil za latanie THY jest naliczanych niewiele, nawet jesli latasz klasa biznes. nie liczy sie punktow od przebytej mili, a jedynie jest z gory okreslona liczba punktow, bez wzgledu na to czy lecisz THY z londynu czy z aten.
    • tatavla Re: Miles & More a Miles & Smiles 03.05.11, 18:51
      Ja posiadam karte Miles & Smiles. Turkish Airlines naleza do grupy Star Alliance, w zwiazku z czym lecac inna linia (np. LOT-em) nalezaca do grupy, zbierasz na M&S punkty programu lojalnosciowego (wykaz linii zamieszczono na stronie THY). I odwrotnie, lecac THY zbierasz pkty w programie M&M. Jezeli nie mozna wpisac karty M&M przy kupnie biletu on-line na stronie internetowej (bo np. kupujac w biurze podrozy zwykle numery kart od razu wpisywane sa do rezerwacji), zawsze mozesz okazac karte przy odprawie check-in. Gdyby punkty nie zostaly naliczone, mozna zglosic to do linii, ktora wydala karte, przy czym nalezy zachowac do okazania odcinek boardingu, ten ktory zostaje nam do konca lotu, a dla linii jest potwierdzeniem odbytej przez nas podrozy. Przynajmniej taka byla procedura do niedawna, wiec nie sadze, zebys miala problemy. Mozesz tez jeszcze przedzwonic do linii, ktora wydala Ci karte i zapytac, czy przy zakupie takiego biletu wystarczy pozniej okazac karte przy check-in i czy zostana naliczone punkty. Pozdrawiam!
      • catsi Re: Miles & More a Miles & Smiles 09.02.12, 20:37
        Nie naliczono mi lotu Turkish Airlines gdy leciałam z M&More, mimo, że podawałam numer karty przy odprawie. Nie chciało mi się już interweniować.

Mam za to inne pytanie. Mój facet założył sobie Miles and Smiles ale z tego co widzę na stronie to tutaj nie wymienia się mili na żadne nagrody??? Wszystko się wymienia tylko na loty? Jak to dokładnie jest?
        • kiranna Re: Miles & More a Miles & Smiles 09.02.12, 22:44
          kiedys mozna bylo wymienic rowniez na bezplatne minuty w turkcellu i chyba w avea, ale juz nie ma takiej mozliwosci. szkoda, bo bylo to wygodne, gdy nie posiadalo sie odpowiedniej ilosci mil, by dostac bilet oraz gdy zblizal sie koniec terminu ich waznosci.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka