Dodaj do ulubionych

PAUGA ŻAKO (Grey african parrot) SPRZEDAM PILNE!!!

29.01.12, 10:55
witajcie, bardzo mi przykro, ale niestety musze sprzedac moja papuge. mieszkam jeszcze w Stambule, ale do konca tygodnia bede juz w Polsce. nie mam tam jak sie nia opiekowac, bo bede pracowac, a co najgorsze nie ma mozliwosci wziecia jej na poklad...

jesli ktos bylby zainteresowany papuga i moglby zapewnic jej dobre warunki prosze pisac. papuga ma naa imie Charlie, ma okolo 1,5-2 lat. mowi pare slowek tureckich i angielskich, mowi swoje imie. jest zdrowa, ma b dobre opierzenie. b zdrowo ja karmie.

wiem, ze gadajace papugi osiagaja ogromne ceny, ale ze wzgledu na moja sytuacje, bedzie to napewno duzo mniej niz w sklepach. ostatnio widzialam zako za 3000 lir. mowil 3 slowa. nasza pauszke jestem sklonna odsprzedac nawet za 1000, a moze nawet za mniej, bo bardzo mi zalezy, zeby jej nie oddawac do sklepu... papugi maja to do siebie, ze bardzo sie stresuja i wyslanie jej do sklepu, malej klatki z mnostwem innych zwierzat to tortura.... tez b przezyje nowy dom, ale wydaje mi sie to lepsze rozwiazanie...

pozdrawiam, magda
Edytor zaawansowany
  • grazynalydia 29.01.12, 23:48
    Ładny ten papug smile sprawdziłam w google...
    Nie obraź się ale moim zdaniem nie po to bierze się zwierzątka/ptaszki/gryzonie do domu, wychowuje się je a potem sprzedaje, nie mówiąc już o oddaniu. Podjerzewam, że kochasz tego papuga wię postaraj się jednak załatwić mu bilet lotniczy i wsadzić do klatki(luku bagażowego), przecież futrzaki tak latają!!
    Naprawde jest mi szkoda jak ludzie tak postępują... przecież zwierzątka się przywiązują....sama mam dwa psy(łobuzy do potęgi N) w Polsce, i za nic bym ich nie oddała....Ci którzy mają psy napewno mnie rozumieją..
    MOIM ZDANIEM, jeśli już tak postanowiłaś- postaraj się jej nie sprzedawać... tylko naprawde oddaj w dobre ręce (tak abyś była pewna, że będzie mu dobrze)

Pozdrawiam,

• yasemin1 30.01.12, 14:31
    Ja latałam z psem który wypełniał największy transporter i nie było problemu. Papuga zajmuje mniej miejsca i jest poręczniejsza w przenoszeniu nawet ta z tych duzych. Ja bym ją od ciebie wzięła, bo miałam kiedyś papugę, ale nie chcą sie zgodzić w domu, szkoda.
    --
    http://www.suwaczek.pl/cache/96e9554272.png
  • moon_88 31.01.12, 13:51
    no wlasnie w tym problem, ze linie lotnicze pozwalaja na psy czy koty, nawet fretki, ale ptaki juz nie...
    nadal szukam sposobu, moze pociag? juz sama nie wiem... eh...
  • ingalill23 31.01.12, 14:22
    Gdzieś dawno temu czytałam artykul, ze jest taki facet, ktory lata ze swoimi dwoma Arami (papugi) po świecie , więc da się, tylko to widocznie zależy od linii lotniczych.
    To jest niestety ptak egzotyczny, mozliwe, że dlatego nie będzie można jej przewozić. Z tego co wiem to roślin i zwierząt egzotycznych nie można brać do samolotu.

Ja bym poszukała jakiegoś dobrego weterynarza, może on by Ci znalazł dom szybciej, a w razie co to papuga mogłaby zostać u niego.
    Ewentualnie spróbuj może do Zoo jeśli jest takie w Stambule (ja nie wiem). Nawet jak nie rpzyjmą ptaka to może znają kogoś kto by wziął/kupił.
    Poza tym ostatecznie możesz oddać ją do schroniska (o ile takie jest w Stambule) lub wystawić na sprzedaż na stronie Sabihinden (czy jakoś tak), może ktoś kupi jak zobaczy cenę atrakcyjną.

Niestety zgadzam się z poprzedniczkami, skoro wiedziałaś, że być może nie będziesz dlugo mieszkac w Turcji to trzeba byłow strzymać z kupowaniem papugi...Chyba, że ten powrót do PL wypadł przypadkowo, spontanicznie, czy dlatego, że coś sie stalo (nie wnikam), to co innego.
    Najgorsze jest to , że zwierzę przezwyczaja się do właściciela i mu ufa, a potem właściciel je oddaje, sprzedaje. To tak jakby własnego członka rodziny sprzedać. Ja bym tak nie potrafiła...
    Sama mam w domu zwierzęta w PL (2 koty i psa) i tu na Cyprze (3 akwaria z rybami i chomika) i nie wyobrażam sobie, że jakbym się przeprowadziła gdzieś to miałabym zostawić te ryby komuś czy chomika....uncertain

Może popytaj wśród znajomych czy ktoś by nie mógł tej papugi wziąć i zaopiekować się pod waszą nieobecność a jak przylecisz do PL to się dowiesz, czy możesz ją zabrać czy nie. Może nie można do samolotu, ale może można ja nadać samochodem czy autobusem (nie wiem).
  • edytagol1 31.01.12, 14:54
    Wıtaj Magda
    Bardzo kocham zwıerzeta mam psa ı zawsze chcıalam mıec papuge ,nıe stac mnıe w tej chwılı na jej kupno bo tak sıe zlozylo ze mam mılıon ınnych wydatkow ,jeslı nıe uda cı sıe jej sprzedac moge ja przyjac, a w zamıan bedzıesz mıala pewnosc ze trafıla w dobre rece ı ma kochajacy dom ı zawsze bedac w Stanbule bedzıesz mogla ja odwıedzıc
    Pozdrawıam Edyta
  • moon_88 31.01.12, 17:06
    Edytko, podaj maila

pozdr, magda
  • edytagol1 31.01.12, 17:30
    edytagol1@gazeta.pl
  • marsel84 28.12.18, 21:13
    Witaj Magdo jezeli papuzka dalej szuka domu to z mila checia odkupimy ja od ciebie,szukamy do.domu wlasnie pupila z tego gatunku dla corek ale boimy sie kupywac u hodowcow
  • marsel84 28.12.18, 21:16
    Witam Pani Magdo jezeli papuzka jest dalej aktualna to z.zona.ja odkupimy od Pani. Szukamy tego rodzaju papuzki do domu na naszego pupila i dla naszych coreczek a boimy sie zakupu u chodowcow.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.