• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Najlepsza dzielnica Stambulu? Dodaj do ulubionych

• 30.03.12, 15:23
    Najprawdopodobniej szykuje się przeprowadzka do Stambulu z Sakaryi, bo czuje się tu samotnie, ludzie sa bardzo zamkneci i zupelnie nie moge sie zaklimatyzowac. Jaka dzielnica Stambulu najlepsza do zamieszkania? Wiem ze pytanie w sumie glupie ale jakies spostrzezenia? Ze wzgledu na tomer myslalam o Fatih ??
    Edytor zaawansowany
    • 30.03.12, 16:24
      To nie jest glupie pytanie, wrecz przeciwnie - jest to pytanie kluczowe i wazne smile

Odradzam Fatih, jesli piszesz, ze w Sakaryi ludzie sa zamknieci - Fatih to dzielnica dosc konserwatywna, wiekszosc kobiet nosi tam chusty albo nawet nikab, wiec jesli bedziesz chodzic bez chusty i w dodatku czasem odezwiesz sie po polsku (czyli - w ich mniemaniu - po rosyjsku) to zaraz dorobisz sie ksywki "Natasza" wink Poza tym nic sie tam nie dzieje, ewentualnie jakies herbaciarnie ale to tez raczej dla facetow.

Z dzielnic bardziej otwartych polecam Taksim (a szerzej Beyoglu) i Kadikoy.
      Taksim (tudziez Beyoglu) - bo to jedna wielka imprezownia, duzo dobrego jedzenia, mnostwo szkol jezykowych (w tym Tomer) i ogolnie laczy wszystko co dobre w Turcji i Europie smile Mozna chodzic na lekcje salsy i tanca brzucha, mozna pojsc do kina, na zakupy, spotkac sie na kawe, pojsc do teatru i ogolnie "byc wsrod ludzi" smile

Kadikoy - prawie jak Taksim, tylko nizsze koszty zycia. Troszke mniej aktywnosci edukacyjnych, ale wciaz duzo knajpek i liberalna atmosfera. Do szkol jezykowych na Taksimie mozna z Kadikoy dotrzec w okolo 30-40 min. odbywajac jakze urokliwa przejazdzke promem smile Kadikoy jest tez nieco bardziej rodzinna dzielnica, troche spokojniejsza niz Taksim.

Podobno fajne sa tez Osmanbey i Nisantasi (i tez w miare blisko Taksimu), ale nie znam ich jakos super dobrze, bywalam jedynie przelotem.

Oczywiscie kazdy ma pewnie ulubiona dzielnice i kazdemu troche co innego pasuje, trzeba szukac na miare swoich potrzeb. Fatih polecam jedynie bardzo poboznym muzulmankom i dla nich to pewnie jest wlasnie najlepsza dzielnica w Stambule smile
      • 30.03.12, 17:30
        wg mnie tylko Beyoğlu i Kadiköy. Ale wszytsko tez zalezy od budzetu i czego oczekujesz. Lubisz supernowoczesne, aczkolwiek jak dla dla mnie paskudne i bezosobowe, blokowiska to wybierz Ataşehir. Czesto latasz,i nie zalezy Ci na zyciu towarzyskim, ale lubisz wygode, zielen/widok na morze to Şirin evler albo Pendik sahil(tylko!). Masz ochote zaprzyjaznic sie z ninja to wlaşnie Fatih, Çarşamba albo Sultan Beyli bedzie w sam raz. Stac Cie na wynajem za min 5000TL to polecam wiekszosc dzienic wzdluz Bosforu, zwlaszcza Bebek. Preferujesz cisze, spokoj, drogie restauracje? Kalamiş. I tak mozna wymieniac. Kadiköy jest o tyle dobre, ze mozna znalezc normalne mieszkanie do 1500tl za miesiac,jesli planujecie wynajmowac oczywiscie. Jest zielono, blisko do morza i masz dostep do wszytskich(naprawde wszystkich!!)srodkow transportow, wlaczajac IDO, metro, metrobus itd. I jesli wybierzesz Bahariye lub Moda w Kadiköy, do kazdego przystanku/przystani dojdziesz pieszo. W okolicy masz duzo parkow, nie problemu z wyprowadzaniem na spacer dziecka, psa czy co tam sie w domu ma. A naprawde niewiele jest takich miejsc gdzie mozna w upalne popoludnie w spokoju saczyc piwo 'na skalkach' bez armii Erdoğana zadajacej glupie pytania. Jedyny minus to tlok i mala ilosc nowych budynkow mieszkalnych. Beyoğlu owszem bardzo fajne, ale jest bardzo zatloczone i tam o nowym mieszkaniu mozesz zupelnie pomarzyc. I fajniej jest jednak wyjsc z domu i wmieszac sie w tlum kolorowych hipsterow(nawet nie bedac jednym z nich) a nie chust...w Stambule masz wachlarz mozliwosci
        • 30.03.12, 21:03
          Dziekuje dziewczyny, bardzo mi potrzebna wasza opinia!! Nie mialam pojecia ze Fatih taki ortodoksyjny. Teraz mysle nad Taksim i Kadikoy...Piszcie ,piszcie!
          • 30.03.12, 21:52
            www.emlakjet.com/konut/emlak-kiralik-daire-istanbul-beyoglu-826085.html ale ceny na taksim za takie malutkie mieszkano ojejbig_grin dla prownania ja w Sakaryi place za 60 m2 275 liratongue_outtongue_out i mieskznaie nowe z 2008 rokuwink
            • 01.04.12, 12:16
              hej, a nie zastanawialas sie nad Izmitem? Z tego co pamietam to mialas studioac na Kocaeli Universitesi. Oczywiscie to nie Stambul, ale tez lepsze niz Sakrya smile Juz dawno mialam sie do Ciebie odezwac, zeby sie jakos spoytkac, malo jest forumowiczek z Koceali.
              • 01.04.12, 14:10
                Trzeba sie odzywac a nie zastanawiac!!smile Ehh Abdurrahim jest nauczycielem i ciezko o przeniesienie dlatego jesli juz to musi byc to jakas konkretna zmiana. Stwierdzilismy ze najlepiej bedzie jak sprobuje pomieszkac rok w Stambule, pojde na tomer, moze zaczne juz tam studia i jesli po roku stwierdze ze jest mi tam dobrze, odnalazlam sie, miasto mnie nie przytlacza to wtedy wniesie o przeniesienie. Izmit to nie bylaby zmiana...ale jesli slowo stanie sie cialem to i tak w Sakaryi bede 2-3 dni w tyg takze daleko nie mamywink ale to moze na priv;D
                • 01.04.12, 15:23
                  w takim wypadku rzeczywiscie Stambul smile Nie moge napisac wiadomosci prywatnej do ciebie, pokazuje sie ze masz konto nieaktywowane, jak chcesz napisz do mnie na profilu lub maila fistik101@gazeta.pl
                  pozdr
    • 01.04.12, 19:57
      A ja mam pytanie troszeczkę odbiegające od tematu. Jakie miasta wg. Was są najmniej konserwatywne? Oprócz Izmir oczywiście wink Od nowego roku będę szukać pracy i szukam przyjaznego miejsca i otoczenia względem obcokrajowców smile
    • 06.04.12, 18:31
      Nie ma to jak Etiler. I kropka.
      --
      Skorrogan
      poloniaistanbul.wordpress.com
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.