Dodaj do ulubionych

konto w banku

14.05.12, 14:00
Jakby ktos byl zainteresowany to mozna teraz otworzyc konto w banku (ja otworzylam w Garanti) bez vergi numarasi. Mialam tylko paszport, ikamet i wygenerowany yabanci kimlik numarasi ze strony tckimlik.nvi.gov.tr/YabanciKimlikNo/DogumYiliveIkametTezkereNoSorguModul.aspx

Jak wpisujecie Ikamet tezkere no to zamiast - trzeba wstawic /
Edytor zaawansowany
  • izabela.szmit 14.05.12, 16:06
    żeby dostać vergi numarasi trzeba pójść do vergi dairesi i ten numer dostaje się od ręki, więc to żadne ułatwienie, problemem w Turcji jest założenie konta bez ikametu, a trzeba założyć konto, jeżeli nie ma się męża/narzeczonego/chłopaka, aby przelać środki na to konto tureckie i dostać ikamet, błędne koło...

miesiąc temu walczyłam z tym systemem i pisałam też na forum,
    że jedynie HSBC zrobił dla mnie ustępstwo, a byłam w Garanti, AKBank i kilki innych
    HSBC ogólnie wymaga faktury za media na swoje nazwisko i adres w Turcji,
    ale i to nie było bardzo ważne
  • siaruszek 14.05.12, 16:26
    jest to ulatwienie dla tych co pracuja i wracaja do domu o 20 wiec nie maja czasu chodzic po jakies dodatkowe numerki. A zeby dostac ikamet bez konta wystarczy papierek z kantoru smile
  • izabela.szmit 14.05.12, 17:49
    jeżeli pracujesz do 20 to i konta w banku nie założysz bo banki z reguły do 5 - 5.30 smile

tak jest taka opcja słyszałam o tym papierku z kantoru
    biorąc pod uwagę, że miałabym naprawdę wymieniać 3600 USD w kantorze
    to to rozwiązanie jak dla mnie jest zupełną pomyłką...
    i słyszałam też że coraz trudniej znaleźć kantor który wystawi taki papierek bez wymiany
    a jak już wystawi to często w celu prania pieniędzy kantoru
    i słyszałam też że policjanci też coraz bardziej niechętnie patrzą na te papierki
    bo wiedzą, że są lewe, dziękuję postoję smile
  • siaruszek 14.05.12, 18:33
    w centrach handlowych sa do 21 smile Nie napisalam tego, zeby sie sprzeczac tylko pokazac ze sa inne opcje. Co do kantoru to ja np na Wielkim Bazarze dostalam papierek na 5000$, nie musialam tego wymieniac, nic im tez nie zaplacilam za ta przysluge a na posterunku tylko przeliczyli na ile miesiecy moge dostac ikamet.

Moze rzeczywiscie jakos nie masz szczescia ani do kantorow ani do policjantow smile
  • riverina 16.05.12, 16:25
    To prawda Siaruszku, że z Turkami można dużo załatwić uśmiechem i grzeczną prośbą o pomoc, a złośliwie wręcz reagują na wszelkie przejawy zarozumiałości i wywyższania się, aczkolwiek i tak nie chroni to przed absurdami , o które ciągle się potykamy. Założyłam bez żadnego problemu jako cudzoziemka, bez ikametu konto w TBC Banku, niestety, na wydruku otrzymałam inny numer konta, a na pozostałych dokumentach inny. Uruchomienie tego konta z Polski przekracza moje umiejętności, mimo, że znam turecki, angielski i dostałam wszystkie kody dostępu. Muszę podać teraz nr konta i IBAN do wypłaty odszkodowania z sigorty, niestety od kilku dni próbujemy przy pomocy przyjaciół w Turcji ustalić , który numer jest właściwy. Tam oczywiście obowiązuje ochrona danych i sprawa wydaje się być nie do rozwiązania.
  • siaruszek 17.05.12, 20:38
    Riverina powodzenia, ale chyba w tym wypadku i usmiech nie pomoze smile Ja juz sie do tureckich absurdow przyzwyczailam i nie mam zamiaru z nimi walczyc. Jak sobie pomysle, ze moglabym sie uzerac z polskim urzednikiem, ktory zawola ode mnie milionow niepotrzebnych papierkow, to juz wole sie pousmiechac smile

Tak mi sie jeszcze przypomnialo jak w Polsce moja znajoma kazdego roku musiala przyniesc kopie aktu zgonu ojca do dziekanatu. Mogloby sie na przyklad okazac ze zmartwychwstal na jej 3 roku uncertain absurdy sa wszedzie
  • tatavla 17.05.12, 21:47
    Siaruszku, zeby nikogo nie wprowadzac w blad: to nie jest nowosc, ze mozna otworzyc konto w banku bez vergi numarası. Nie pamietam kiedy, moze juz nawet ze dwa lata temu wyszlo zarzadzenie, ze cudzoziemcy posiadajacy ikamet moga otworzyc konta na podstawie ikametu i wlasnie numeru Yabancı Kimlik Numarası, ktory zastepuje nam Vergi Numarası i ktory to numer zostaje nadany cudzoziemcowi razem z ikametem. Szkoda tylko, ze nie zostaje on wpisany do ikametu, bo czasem trzeba go znac. Juz pisalismy na forum w watku bankowym czy przy okazji ikametu o zastapieniu Vergi No dla cudzoziemcow Yab.Kim.No. Pozdrawiam!
  • siaruszek 17.05.12, 23:06
    wiem ze w tamtym roku zaden bank mi nie chcial otworzyc konta bez Vergi no. Mialam wtedy ze soba yabanci kimlik no tez. Gdzies musial umknac mi ten watek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.