Dodaj do ulubionych

Paczki do Turcji

31.03.17, 10:24
Witam, mam pytanko, chodzi o wysłanie paczki z Polski do Turcji, bo tak jak z Turcji jest to banalnie proste i niedrogie, tak w odwrotną strone nic taniego nie mogę znaleść.
Edytor zaawansowany
  • migda33 01.04.17, 17:57
    w paczce z Polski do Turcji nie można przesyłać produktów żywnościowych, lekarstw i urządzeń elektronicznych typu smartfon i tablet, które mają wejście na simcart, poza tym deklaracja wartości paczki nie powinna przekraczać bodajże równowartości 100 dolarów, gdyż powyżej tej wartości należy płacić cło, wartośc paczki zależy od ciężaru, można sprawdzić na stronie poczty polskiej
  • kiranna 04.04.17, 10:11
    Z tego co mi wiadomo, byly zmiany i teraz wartosc paczki nie moze przekraczac 30 euro, inaczej podlega ocleniu. Rowniez wielkosc ma znaczenie wink Paczki o rozmiarach pudelka po butach (tak mi powiedziano kiedys na cle w Stambule) i mniejsze sa tylko skanowane na obecnosc elektroniki i niedozwolonych substancji, w tym odzywek, lekow i kosmetykow. Wieksze sprawdzane sa recznie, czyli otwierane. W praktyce - bez problemu i otwierania dochodza do nas mniejsze paczki ze slodyczami o wadze 1-2 kg wysylane w kopercie babelkowej przez Poczte Polska. Koniecznie poleconym, niekoniecznie priorytet, bo i tak zajmie to ok. tygodnia.
  • kiranna 04.04.17, 10:19
    Polecam strone po ang www.yellali.com gdzie na biezaco sa uaktualniane informacje nt przepisow, bo obecnie tak szybko sie to zmienia, ze latwo sie pogubic. Starsze posty z roznych for i grup moga wprowadzac w blad. Rowniez warto pamietac, ze wiele w TR zalezy od tzw czynnika ludzkiego, czyli urzednika. To co przejdzie w jednym miejscu, wcale nie musi w drugim i trzeba sie z tym liczyc wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.