Dodaj do ulubionych

Polacy mieszkajacy w Stambule odezwijcie sie

21.09.06, 18:20
czesc wszystkim, od niecalych 3 miesiecy mieszkam w stambule (wyszlam tu za
maz) i szukam Polakow mieszkajacych w Stambule (i nie tylko). Mam nadzieje,
ze jest choc kilka z nas w tym wielkim miescie i ze bedziemy mieli okazje sie
spotkac we wspolnym gronie. Pozdrawiam serdecznie, Ola
Obserwuj wątek
    • izaerbas Re: Polacy mieszkajacy w Stambule odezwijcie sie 22.09.06, 15:46
      to jeszcze raz jasmile bardzo sie ucieszylam, ze jest tu ktos w takiej samej
      sytuacjı jak jasmilejestem ciekawa jak sobie radzisz z biurokracja w stambule? ja
      bralam slub w polsce i dopıero teraz udalo mi sie go zalegalizowac i dostac
      pozwolenie na pobyt.
      pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia na odp.
      papa
    • alexa195 Re: Polacy mieszkajacy w Stambule odezwijcie sie 22.09.06, 19:36
      ale sie ciesze !!!! rozplacze sie normalnie jak was zobacze, a mam szczera
      nadzieje ze tak sie stanie. ja mieszkam na bahçelievler. wy gdzie mieszkacie??
      jakby co jestem bardzo czesto na mecidiyenköy i osmanbey. zreszta nie ma
      wiekszego znaczenia gdzie kto mieszka, najwyzej spotkamy sie gdzies w dogodnym
      miejscu dla wszystkich smile) z niecierpliwoscia czekam na odzew !!!!
      p.s. ja bralam slub w turcji bo u nas w polsce okazalo sie ze jest jeszcze
      wieksza biurokracja niz tu smile a pozwolenie na pobyt tez juz mam, choc z tym tez
      sa slyszalam parodie. u mnie obylo sie bez kontroli bo znajomy meza ma tam
      jakies wejscia. ale dla obywateli UE i tak nie robia wiekszych problemow.
    • kiranna Re: Polacy mieszkajacy w Stambule odezwijcie sie 22.09.06, 22:57
      Ja tez jestem w IST, tylko ze troche daleko mieszkam - na Bahcesehir
      (Buyukcekmece). Spotkajmy sie w najblizszym czasie, mam ciasteczka z
      Polski smile)) Dzis widzialam sie z Kochanionka, ktora jest naprawde kochana osoba
      i przywiozla nam slodycze smile Tylko sie pospieszcie, bo mi dziecko juz
      zwachalo "ciuciu" i z trudem obronilam to co zostalo wink
      Moze w Metro City albo Kanyon i kiedy? Jest dobry dojazd niemal z kazdej
      dzielnicy - autobus na Taksim i przesiadka w metro, jesli ktos nie ma
      samochodu. Ja bym proponowala jakis dzien w tygodniu, ok godz. 12-13 lub
      pozniej. Co Wy na to? chyba ze wolicie w plenerze albo w restauracji?

Renatko, masz cudowna, pelna dobrej energii i charyzmy, Mame smile)

--
      wszystkiego dobrego smile
      kiranna
            • izaerbas Re: Polacy mieszkajacy w Stambule odezwijcie sie 23.09.06, 09:53
              kurka no ja pracuje codziennie nawet dzisiaj w sobote ( ale tylko do godziny
              drugiej). praca mnie troszke wykancza, bo zazwyczaj wracam do domku kolo 20,
              ale z drugiej strony dobrze, ze mam prace jakiej szukalam. mam nadzieje, ze
              kiedys, w bliskiej przyszlosci spotkamy sie w jakis weekend...choc domyslam
              sie, ze wiekszosc z was spedza ten czas z rodzinka. mam jednak nadzieje, ze uda
              mi sie z wami spotkac. mam ostatnio tzw dolka psychicznego, tak poprostu bez
              powodu. chyba ta zmienna pogoda, deszcze i niewatpliwa tesknota za rodzinka tak
              mnie nastraja. ja mieszkam w yeşilpınar, ale myslimy z mezem o przeprowadzce w
              okolice bahçelievler. pracuje w şirinevler, a to spory kawalek od mojego domciu.
              no nic narazie koncze, bo przeciez jestem w pracysmile
              pozdrawiam was serdecznie i sle buzki.
              iza
              • yoannay Re: Polacy mieszkajacy w Stambule odezwijcie sie 23.09.06, 10:05
                witam, rowniez mieszkam w Stambule juz albo jak kto woli tyko 4 lata,mam
                poltoramiesiecznego synka i znam trozke Polek mieszkajacych tutaj,mam nadzieje
                ze sie odezwa na forum i bedzie wiekasz grupa na spotkanko.Niestety ja nie
                dolacze do Was,poniewaz w poniedzialek wylatuje do Polski do konca roku, ale
                moze jakies Noworoczne spotknko zorganizujemy???

--
                pozdrawiam,
                Joanna
                src="<a
                href="b1.lilypie.com/J7kIp3.png""
                target="_blank">b1.lilypie.com/J7kIp3.png"</a> alt="Lilypie 1st Birthday
                Ticker" border="0" width="400" height="80" /></a>
    • kiranna w sprawie czwartkowego spotkania - ISTANBUL 27.09.06, 11:33
      Niestety, mam maly problem sad
      Od wczoraj moj synek troche kaszle i kicha, mam nadzieje, ze to tylko lekkie
      przeziebienie. Dzis o zostaniu w domu nawet slyszec nie chcial i poszedl do
      przedszkola, ale nie wiem w jakim stanie bedzie jutro. Byc moze zostanie w domu
      i wtedy nie bede mogla przyjechac do Metrocity. Jesli nic sie nie bedzie dzialo
      w nocy to na pewno bede smile
      Jutro rano dam znac na forum ok godz.10 jak sie sprawy maja. W razie czego
      na "uczte delicjowa" umowimy sie innym razem, za tydzien-dwa, jak Wam bedzie
      pasowac, ok?
      Przepraszam za zamieszanie, sila wyzsza sad

Przy okazji, gdzie sie umawiamy? Proponuje pietro fast-foodowe, np kolo MADO,
      czyli prawie na koncu po prawej stronie. Tam zazwyczaj jest dosc spokojnie i
      kameralnie. Godz 13.00. Jesli macie inne propozycje, piszcie.

--
      kiranna
    • kochanionka Re: Polacy mieszkajacy w Stambule odezwijcie sie 28.09.06, 14:52
      Dziewczyny,zycze Wam milego spotkania.
      Jak zaluje,ze nie moge byc tam fizycznie,bo duchem jestem (moze poczujecie
      lekki powiew,to bede ja smile)
      Tymbardziej,ze jeszcze "nie ostyglam" po pobycie w Turcji.
      Czuje zapach morza,wiatr,smak cudownych potraw ktorych moglam pokosztowac
      dzieki chlopakowi mojej corki.
      Zabytki,ale jakie one maja znaczenie wobec goscinnosci i uprzejmosci Turkow.
      Zabytki sa wszedzie,ale takiego usmiechu nie widzialam nigdzie.
      Gdybym mogla byc z wami i moglabym posluchac waszych opowiesci......ale to
      fizycznie niemozliwe.Bede z wami duchem i sercem.Bawcie sie dobrze.
      Kiranno ciesze sie,ze Bartus ma sie dobrze i ty bedziesz na spotkaniu.
      • kiranna Re: Polacy mieszkajacy w Stambule odezwijcie sie 28.09.06, 18:25
        Kochanionka, sciagnelam Cie myslami smile jeszcze raz dziekujemy za slodycze,
        dziewczyny byly bardzo szczesliwe, zrobilas nam przeogromna frajde smile
        Bylas obecna z nami duchem, a jakze smile) nastepnym razem mam nadzieje, ze
        bedziesz rowniez cialem!
        Do zobaczenia w Polsce lub ponownie w Turcji smile Pamietaj, ze zawsze jestes
        tutaj mile widzianym gosciem smile
        --
        kiranna
    • kochanionka Re: Polacy mieszkajacy w Stambule odezwijcie sie 28.09.06, 20:29
      Kiranna ,dziekuje za mile slowa.Caly czas o was myslalam.Wyobrazalam sobie te
      okrzyki radosci,tak typowe dla naszych dziewczat,ten potok
      slow,smiechy,przegaduszki,opowiesci o sobie,wymiane doswiadczen.I jak sadzilam
      nie wszystko zostalo powiedziane,nie wszystkie pytania zadane(zelatynasmile),ale
      byl poczatek.Poczatek dla dalszych spotkan.To wspaniale,ze wam sie udalo,ze
      mialyscie taka malenka namiastke polskosci.Daleko w Istambule czulyscie sie
      zapewne przez te chwile jak jedna rodzina,tak mysle.
      Ja sama czuje sie jakos wyjatkowo,dzieki temu,ze mialam okazje cie poznac.Bylam
      blisko was.Znajac cie moglam sobie wyobrazic atmosfere jaka tam panowala.jestem
      przekonana,ze bylo uroczo i kazda wyszla ze spotkania z nowa energia ciepla i
      optymizmu.
      Serdecznie pozdrawiam,zycze samych milych dni.
      Specjalne pozdrowionka dla Bartusia.
      • alexa195 Re: Polacy mieszkajacy w Stambule odezwijcie sie 28.09.06, 22:43
        hehe, owszem bylo duzo krzyku i nawet ania dyskretnie nam dawala znaki gdy pan
        ochroniarz pojawial sie w poblizu. swoja osoba mial nas przywolac do porzadku.
        no i przywolywal za kazdym razem jak musial pojawiac sie w poblizu smile
        ja ta zelatyne chce wlasnie do galaretki z kurczaka sad zaopatrzylam sie w
        liscie laurowe i ziele angielskie, ale nie wiedzialam ze nie maja zelatyny. a i
        smietany chyba tez nie maja kurde!
        p.s. kochanionka, ja rowniez serdecznie dziekuje za slodkosci smile az szkoda
        jesc !!!
        • basiaistanbul Re: Polacy mieszkajacy w Stambule odezwijcie sie 28.09.06, 23:13
          Kochane moje,dziekuje za dzisiaj i za to ze Was poznalam,mimo ze troche czuje
          sie zmeczona(starosc nie radoscsmile..)to jednak dzieki wam i spedzonym dzisiaj
          czasu z wami mam na twarzy wielki usmiechsmileusmiech ktory moze tylko dac szczera
          i przyjemna pogawedka,hmmmm...mysle ze az tak duzo halasu nie bylosmilebo to nasze
          pierwsze spotkanie,pan ochroniarz niech czeka na nastepne(mam nadzieje)smile
          ps.kochanionka ode mnie tez duze dzieki za slodkie ,aniu tobie tez dzieki,bo w
          koncu to ty nam dostarczylas te przyjemnosci.smile
          jeszcze raz "iyi ki sizi tanıdım"smile(dobrze ze Was poznalam)
          pozdrawiam
          Basia
          • izaerbas Re: Polacy mieszkajacy w Stambule odezwijcie sie 29.09.06, 08:06
            kiranna z zakupami dla maluszka nie ma problemu, czekam na maila.
            dobrze, ze napisalyscie o tej zelatynie kupie sobie zapasik, a jesli ty Olu bys
            chciala to daj znac.
            kurcze , a jesli chodzi o smietane to tez juz stracilam nadzieje. a moze by
            tak rozprowadzic z woda turecki kaymak...probowalyscie..?
            pozdrawiam iza
      • kiranna Re: Polacy mieszkajacy w Stambule odezwijcie sie 29.09.06, 09:00
        Kochanionka, szkoda, ze Cie z nami nie bylo smile))
        Pewnie troche sensacji wzbudzilysmy w Starbucks, bo faktycznie ochroniarz
        stanal sobie dosyc niedaleko i zerkal z zaciekawieniem w nasza strone od czasu
        do czasu smile Wstydu Polsce nie narobilysmy, po prostu bylo bardzo wesolo, moze
        troche glosno, bo zdarzalo sie nam mowic wszystkim naraz wink... i tak przez
        prawie 4 godziny smile)

Dziekuje w imieniu Bartusia. Dzis rano, skubaniec wyniuchal Twoje Prince Polo
        schowane w szafce i mowy nie bylo o zjedzeniu sniadania smile Zanim sie
        spostrzeglam juz pol batonika nie bylo, a moje dziecko umorusane czekolada i
        szczesliwe, ze przechytrzylo matke smile
        --
        kiranna
        • basiaistanbul Re: Polacy mieszkajacy w Stambule odezwijcie sie 29.09.06, 12:52
          No pewnie Aniu ze Polsce nie narobimy wstydusmilepan ochroniarz moim zdaniem jak
          siedzacy wokol nas byli po prostu ciekawi w jakim jezyku rozmawiamysmilegdy ty
          opowiadajac ja przytykiwalam "tak "tak" siedzacy naprzeciwko pan tak patrzyl ze
          gdy zauwazylam chcialo mi sie naprawde smiac.gdyz wiesz ze w Turcji "tak" to
          znaczy pukanie do drzwi,wiec zastanawialam sie kiedy tem pan przyjdzie i
          powie "prosze"smile)))
          razem z wami nawet nie zauwazylam jak minely te cztery godziny,wydawalo mi sie
          to tak krotko.
          Moje dzieciaki mimo ze z Polski za duzo nie pamietaja,gdy wyciaglam slodkie
          zaczeli prawic mi komplementysmile)))))ale nie nabrali mnie,pierniczki byly
          dzielone ,jeden dla nich,dwa dla mniesmile)))))no w koncu ja tesknie od nich
          wiecek,nieprawdaz?mlodzy moj zaczal tez mowic,ze on ma na pewno w sobie wiecej
          krwi polskiej,no to juz bylo jedzenie bez liczeniasmile))))
          pozdrawiam
          Basia
          • kiranna Re: Polacy mieszkajacy w Stambule odezwijcie sie 29.09.06, 14:35
            tez mi sie tak wydawalo, ze z ciekawosci sie nam przygladano, tyle fajnych
            babek przy jednym stoliku wink))) musialm was postraszyc troche tym ochroniarzem,
            zebym mogla dojsc do glosu wink)) ale facet byl wybitnie nieszkodliwy, widac, ze
            z tych, co muchy by nie skrzywdzil...
            a propos "tak, tak" to przypomnialo mi sie, ze kiedy wiele lat temu bylam w
            Szwecji i tez ze znajomymi czesto mowilismy "tak, tak", to nas w koncu Szwedzi
            zapytali za co sobie tak dziekujemy, bo to po szwedzku znaczy wlasnie
            dziekuje wink)
            a wiecie jakie inne slowo Polacy czesto uzywaja w czasie rozmowy? moj maz
            zwrocil na to uwage, ze gdy przyjezdzaja moi rodzice i nie mozemy sie nagadac
            to tylko slychac: "tzrzrszczz, poczekaj, szczczczczrzrbrz, poczekaj..."
            itd smile)))
            --
            kiranna
            • sarlo51 Re: Polacy mieszkajacy w Stambule odezwijcie sie 29.09.06, 16:38
              Dziewczyny mieliscie wspanialy czas razem.Dobrze to slyszec. Ale chyba
              ochraniarze tez was nie zapomna.Napewno rozpoznaja was jak zobacza jeszcze raz
              w Istanbul.Ja jednego razu tez bylam w takiej sytuacj jak oni. Lecz to bylo w
              samochodzie jak mojej tesciowej mama rozmawiala ze swoja corka po Grecku. To
              bylo dawno temu ale do dzis to wspominam.Ona czesto mowila wyraz jak"JAJA"
              i "RUCHA".Jaja to "Babcia" a Rucha to "ubranie" uzywala czesto ten wyraz bo
              ciocia byla krawcowa i wracala z pracy.Na koncu ja tez wolalam na bacie "Jaja".
    • kochanionka Re: Polacy mieszkajacy w Stambule odezwijcie sie 29.09.06, 21:05
      Czytam jedna ,potem druga wypowiedz,za nimi nastepne i w pokoju robi sie coraz
      glosniej.Jestem sama.to moj smiech rozbrzmiewa w czterech scianach spokojnego
      do tej pory pokoiku.no ale jak mozna sie powstrzymac czytajac wasze relacje ze
      spotkania.
      spotkaly sie prawdziwie polskie dziewczyny,energiczne,radosne,po polsku glosne.
      I mnie udzielila sie ta radosna atmosfera.
      az mi zal,ze zabralam tyle zbednych rzeczy kiedy w to miejsce moglo sie
      zmiescic jeszcze wiecej slodkosci.
      ale na swoje usprawiedliwienie powiem,ze od kilku juz lat nie opuszczalam
      swojego miasta,taka kurka siedziaca na grzedzie.A kiedy juz z niej zlazlam to
      chcialam byc gotowa na wszystko.A i tak nie bylam.smile))
      Nastepnym razem ,obiecuje,jezeli bede miala okazje byc w waszych
      stronach ,zaopatrze was lepij,tak by nie trzeba bylo robic wyliczaneksmile)))
      ale ciesze sie ,ze moglam wam sprawic te malenka radosc.
      Prawie rosne ze szczescia,a nie jest to dla mnie wskazane(Kiranna wie
      dlaczegosmile)
      Radosc z jaka opisujecie swoje spotkanie zapewne zdopinguje inne dziewczyny do
      ujawnienia sie.Nastepne spotkanie bedzie pewnie liczniejsze.
      A i panowie ochraniarze beda was juz traktowali jak stale bywalczynie.
      Swoja droga ,napewno bardziej byl zainteresowany slowianska uroda uczestniczek
      spotkania niz ich glosnym zachowaniem.
      Pozdrawiam was wszystkie.smile)))
      • basiaistanbul Re: Polacy mieszkajacy w Stambule odezwijcie sie 29.09.06, 21:33
        Wiesz kochanionka,az tak glosno nie bylosmilebylo po prostu tak,ze rozmawiajac ze
        soba nie zwracalysmy uwagi na otoczenie,moim zdaniem bylysmy tak zajete sobasmile
        naprawde radosne,po polsku i to bylo swietne.spotkac rodaka dla niektorych to
        zadne uczucie,ale dzieki Bogu wczoraj dla nas czterech bylo moim zdaniem
        spotkanie to naprawde mile spedzonym czasem.pan ochroniarz to oczywiscie troche
        zart,jak mam byc szczera to tylko raz go zauwazylam,gdy podszedl do nas,i
        grzecznie powiedzial zebysmy uwazaly na torebkismilebylysmy tak zajete soba ze
        naprawde gdyby ktos mial ochote na te nasze torebki to by mial swietna okazjesmile
        wiec rozumiecie....pan ochroniarz pilnowal nam torebeksmilei dzieku temu stal sie
        slawny tu na forumsmile))
        jest takie powiedzenie w Turcji"kahve bahane"czyli czasami umawiamy sie na kawe
        a to kawa nie wazna tylko samo spotkaniesmilenaprawde dziekujemy za slodycze,ale
        jak mam byc szczera tutaj uzylabym tego slowa tureckiego troche
        zmienionego"tatlı bahane".
        pozdrawiam
        Basia

• kiranna Re: Polacy mieszkajacy w Stambule odezwijcie sie 29.09.06, 21:50
          zapomnialam o tych torebkach, a rzeczywiscie ochroniarz podszedl w pewnym
          momencie, by nas ostrzec. moze menedzment doszedl do wniosku, ze skoro siedza 4
          zakrecone kobitki i gadaja tak, ze bozego swiata nie widza, to lepiej
          przydzielic im personalnego bodyguarda, tak na wszelki wypadek wink
          Kochanionka, bylabym zapomniala, masz rowniez pozdrowienia od mojej tesciowej i
          specjalne podziekowania za delicje smile Nawiozlas nam slodkosci jak dla pulku
          wojska, nie wiem jak Ci sie odwdzieczymy smile zobacz jakie wszystkie szczesliwe,
          a mowia, ze kobiete to tylko diamenty potrafia uszczesliwic wink nam wystarcza
          delicje i pierniczki, ale dobrze, ze nasi mezowie o tym nie wiedza wink
          --
          kiranna
            • melek77 Re: Polacy mieszkajacy w Stambule odezwijcie sie 30.09.06, 10:48
              Ja tam mowiac szczerze, to nawet nie zwrocilam uwagi na tego "naszego"
              ochroniarza taka bylam zapatrzona i zasluchana w opowiesci dziewczyn smile). Jak
              tak sobie pozniej myslalam o naszym spotkaniu, to doszlam do wniosku, ze chyba
              zadnego watku nie doprowadzilysmy do konca, bo w polowie jednej opowiesci
              rodzila sie nastepna i nastepna i nastepna.... smile)). Nie wiem nawet jak minely
              te 4 godziny, bylo fantastycznie i do domu wracalam z szerokim usmiechem na
              twarzy.
              Fajnie jest miec swiadomosc, ze w tym wielkim miescie sa swietne dziewczyny, z
              ktorymi mozna tak zwyczajnie poplotkowac, posmiac sie i odetchnac od
              codziennych obowiazkow.
              Pozdrawiam smile)!
              • yoannay Re: Polacy mieszkajacy w Stambule odezwijcie sie 04.10.06, 16:58
                dziewczyny nawet niewiecie jak zaluje,ze nie moglam byc z Wami, mam nadzieje ze
                po moim powrocie do Stambulu bedzie jeszcze nie jedno takie spotkanko na ktore
                sie juz pisze wraz z moim synkiem (niestety nie mam go z kim zostawiac).
                wracam po Bozym Narodzeniu jeszcze kawal czasu,napewno przywioze jakies smakolykismile)

--
                pozdrawiam,
                Joanna
                src="<a
                href="b1.lilypie.com/J7kIp3.png""
                target="_blank">b1.lilypie.com/J7kIp3.png"</a> alt="Lilypie 1st Birthday Ticker"
                border="0" width="400" height="80" /></a>
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka