Dodaj do ulubionych

I jak posz艂o naszym " milusi艅skim"? 馃槈馃槀

21.10.18, 22:58

Je偶eli ktokolwiek wie, jak roz艂o偶y艂y si臋 g艂osy w naszej gminie, pi臋knie prosz臋 o upublicznienie takiej wst臋pnej informacji :)
W艂a艣nie przeczyta艂am forum tj.ostatnie w膮tki i musz臋 przyzna膰, 偶e zrobi艂o si臋 i smieszno, i strasznie w tym naszym ma艂ym grajdo艂ku馃槑馃槀
Kto艣 tu bardzo m膮drze napisa艂, 偶e wybory min膮, a ludzie musz膮 偶y膰 obok siebie i to tak, 偶eby nie musie膰 ostrzy膰 no偶y przed wyj艣ciem po bu艂ki do miejscowego sklepiku ( po to, 偶eby ca艂o wr贸ci膰 z tym pieczywem do cha艂upy)馃槀馃槀
Czekam(y) na jakie艣 wstepne, szacunkowe wyniki:)

--
mieszkanka gminy
Edytor zaawansowany
  • loczekhhhc1322 22.10.18, 07:41
    2 tura obecny.lewandowski
  • loczekhhhc1322 22.10.18, 07:42
    przepraszam. p . s. "Prawdopodobnie"
  • bambi978 22.10.18, 08:24
    Gratulacje dla Lewandowskiego ;) temu drugiemu.. . Nie gratuluj臋. Murem za Lewandowskim niech w ko艅cu przyjdzie czas kultury do ludzi i rozwoju gminy.
  • loczekhhhc1322 22.10.18, 08:39
    Jestem za. Dobrze by by艂o by kto艣 stworzy艂 jaki艣 profil na Facebooku dla Pana Lewandowskiego by by艂o wi臋cej o nim w internecie
  • bambi978 22.10.18, 08:45
    Bardzo dobrze. Je艣li czyta to kto艣 z jego sztabu :) niech dzia艂aj膮.
  • babsko77 22.10.18, 14:08
    Mo偶e on sam? 馃馃
    Jak wida膰, ludzie szukaj膮 informacji w internecie, bez fanpage'a nie dzia艂a sprawnie 偶adna " firma", ani osoba publiczna. Nawet w naszej gminie ludzie przyzwyczaili si臋 do tego, 偶eby mie膰 szybki dost臋p do informacji.
    Wystarczy za艂o偶y膰 fanpage pt.: "Kandydat na w贸jta gminy Topolka"( ka偶dy z tych dw贸ch mo偶e to zrobi膰, oczywi艣cie pod swoim imieniem i nazwiskiem!) i pi臋knie, dzie艅 w dzie艅, by膰 aktywnym na tym fanpage - osobi艣cie, bez po艣rednik贸w. Gwarantuj臋,偶e taka dzia艂alno艣膰 w medium spo艂eczno艣ciowym przekona nieprzekonanych.
    Panowie kandydaci,poka偶cie,偶e nad膮偶acie za wsp贸艂czesno艣ci膮 馃挭 Dobrze by艂oby g艂osowa膰 " za", nie tylko " przeciw":)

--
    mieszkanka gminy
  • wyborca_1 22.10.18, 19:05
    M贸wisz i masz .
  • wyborca_1 22.10.18, 19:57
    M贸wisz i masz bo jest ju偶 strona na FB Konrad Lewandowski- Kandydat Na W贸jta Gminy Top贸lka. Zapraszamy. Mamy nadziej臋, 偶e dzi臋ki tej stronie poznacie Pa艅stwo lepiej kandydata oraz jego plany dzi臋ki czemu 艂atwiej b臋dzie podj膮膰 decyzj臋 o poparciu jego kandydatury w drugiej turze.
  • miauj 22.10.18, 09:44
    A ja gratuluj臋 obydwu, zdobyli na prawd臋 du偶o g艂os贸w i jeden i drugi. Nie b膮d藕my zawistni. Grajmy czysto.
  • wyborca_1 22.10.18, 13:02
    No c贸偶 nie mo偶na by膰 ,,za a nawet przeciw,,. Gratulacje dla p Lewandowskiego, kt贸ry mimo atak贸w i brud贸w wylewanych na niego i jego rodzin臋 do ko艅ca zachowa艂 godno艣膰 i spok贸j. Walczymy dalej .
  • miauj 22.10.18, 15:40
    Jestem za p. Lewandowskim i jestem te偶 za utrzymaniem jakiego艣 poziomu kultury i gratuluj臋 obydwu kandydatom 偶e przeszli do drugiej tury. Nic tu nie dadz膮 teksty "temu gratuluj臋, a temu nie" - bez przesady. Wybory si臋 sko艅cz膮, a 偶y膰 trzeba dalej.
  • bambi978 22.10.18, 16:04
    Ok. Ka偶dy mo偶e gratulowac komu chce. Wolno艣膰 s艂owa jest. Tu kultury prosz臋 w to nie miesza膰. Wyborca1 dobrze pisze. To co lepiej siedzie膰 cicho i udawa膰 偶e nic si臋 nie dzia艂o? I tak ludzie boj膮 si臋 ruszy膰 t膮 spraw臋 na powa偶nie. Przez co wiele os贸b naprawd臋 traktuje wszystko jako plotki...
  • miauj 22.10.18, 18:16
    Po prostu trzeba robi膰 swoje i nie miesza膰 si臋 b艂otem nawet gdy strona przeciwna do tego d膮偶y.
    Kto艣 Cie wyzwie - powiedz mu "dzie艅 dobry" lub "dzi臋kuj臋" i id藕 dalej. To b臋dzie 艣wiadczy艂o o Twojej kulturze. "Gdy zaczynasz robi膰 to co oni to stajesz si臋 nimi."
  • czarny232 23.10.18, 09:14
    Lepszy Pan Lewandowski, ni偶 obecny su艂tan Top贸lki. Mo偶e w ko艅cu co艣 zacznie si臋 dzia膰 w tej gminie. Co艣 su艂tan Gdybek za ma艂o jezdzi艂e艣 za pieni膮dze podatnik贸w ze swoimi na艂oznicami... i za ma艂o ludzi zwiod艂e艣 偶eby na Ciebie g艂osowali. Haha b臋dzie dogrywka i polegniesz na zawsze nieudaczniku. Sko艅cz膮 si臋 wczasy na Majorce all inclusive z paniami lekkich obyczaj贸w z terenu gminy
    馃榾
  • miauj 23.10.18, 09:45
    Czarny232 jeste艣 dzban. Po co obra偶asz? Co Ci to da? Po co to zaczynasz? Wiesz 偶e nie piszesz anonimowo i 偶e po adresie ip 艂atwo ustali膰 kim jeste艣? Je艣li b臋dziecie robi膰 takie rzeczy to przegramy. 呕al mi Ciebie.
  • czarny232 23.10.18, 09:51
    To sobie ustal 馃槀
  • czarny232 23.10.18, 09:50
    W gminie nie brakuje ch臋tnych Pa艅 m臋偶atek by za migda艂y od su艂tana mu 艣wiadczy艂y swe us艂ugi
    馃榾 sko艅czy si臋 ta rozpusta i nowy w贸jt zaprowadzi porz膮dek.
  • miauj 23.10.18, 10:00
    Jest jaka艣 granica kt贸ra przekraczasz i kt贸ra nie jest akceptowalna przez nikogo. R贸wnie偶 przez prawo.
  • miauj 23.10.18, 10:04
    Czy Ty nie rozumiesz ze takie co艣 dzia艂a w drug膮 stron臋 i 偶e to nie dodaje nam zwolennik贸w?
  • 4asdfgh 23.10.18, 12:54
    Nie do wiary ,偶e to taki rozpustnik z tego M
  • miauj 23.10.18, 13:38
    Jeste艣cie wszyscy 偶a艂o艣ni. Mia艂o by膰 czysto, a sami nakr臋cacie t臋 karuzel臋. Jest mi przykro,bo ju偶 pisa艂em o tym 偶eby wygra膰 to czysto bez odpowiadania na ataki. Teraz sami tworzycie plotki i atakujecie.
  • bambi978 23.10.18, 14:22
    Miauj. Masz troch臋 racji. Ja mam nadzieje ze z tym sultanem i naloznicami to tylko plotki. Wsp贸艂czuj臋 rodzinie bo oni dostaj膮 najbardziej bolesne ciosy w tym momencie. Dlatego racja, piszmu tylko to co jest udowodnione.
  • wyborca_1 23.10.18, 15:38
    Zgadzam si臋 ,偶e nale偶y gra膰 czysto. Co innego jaka艣 uszczypliwo艣膰 w odpowiedzi na ataki i pom贸wienia z drugiej strony a co innego atak ,,poni偶ej pasa,,. Znam pana Lewandowskiego wiem , 偶e chce wygra膰 honorowo a nie za wszelk膮 cen臋. Nie przekraczajmy pewnych dopuszczalnych granic. Dla niekt贸rych os贸b honor i godno艣膰 bardziej si臋 licz膮 ni偶 kariera. Prosz臋 nie sprowadzajmy rozmowy poni偶ej poziomu przyzwoito艣ci bo sami te偶 unurzamy si臋 w tym b艂ocie i szkodzimy kandydatowi.
  • wyborca_1 23.10.18, 15:46
    Czarny to co piszesz mo偶e odnie艣膰 odwrotny skutek od zamierzonego .Pan Lewandowski to spokojny i mi艂y cz艂owiek je艣li wygra to jedyny porz膮dek jaki zaprowadzi to ten , 偶e zlikwiduje mobbing i wprowadzi mil膮 ,przyjazn膮 atmosfer臋 dzi臋ki czemu poprawi si臋 atmosfera w urz臋dzie co odczuj膮 pozytywnie tak pracownicy jak petenci. Bez stresu w mi艂ej atmosferze lepiej si臋 pracuje i efektywniej oczywi艣cie. Pozdrawiam.
  • 56lm56 23.10.18, 19:38
    Wpisy niekt贸rych ods艂aniaj膮 powoli prawdziwy poziom kultury jaki mia艂 by nasta膰, zakrywaj膮 t膮 rzekomo mi艂膮 twarz.呕ENADA
  • miauj 23.10.18, 20:13
    W艂a艣nie tego sie spodziewa艂em. Dzi臋ki czarny232... Jakby nie Ty to by nie by艂o tego tematu. 56lm56 zobrazowa艂 jak to wygl膮da z zewn膮trz. Jeste艣 z siebie zadowolony?
  • bonuxx 23.10.18, 20:45
    Dajcie spok贸j, kogo艣 emocje ponios艂y i tyle. Te偶 mi si臋 to nie podoba ale co zrobi膰 ludzie s膮 r贸偶ni, niekt贸rzy m贸wi膮 zanim pomy艣l膮. Jaka jest prawda nikt nie wie i pewnie sie nie dowie. Przypominam tylko, 偶e wszystkie plotki zawieraj膮 w sobie wi臋ksz膮 lub mniejsz膮 szczypt臋 prawdy. Powodzenia i mniej jadu 馃槉
  • wyborca_1 23.10.18, 21:19
    呕enada to masz na drugie imi臋 przypomnij sobie swoje wpisy hiporyto/tko.
    Co b臋dzie tego nie mo偶esz wiedzie膰 za to co jest to wiadomo: mobbing, m艣ciwo艣膰 , nepotyzm wi臋cej nie b臋d臋 wymienia膰 ale jak b臋dziesz dr膮偶y膰 takie tematy to mo偶e kto艣 zechce si臋 podzieli膰 tym co si臋 dzia艂o np. na wycieczkach czy tzw zjazdach integracyjnych.
  • czarny232 23.10.18, 22:03
    Pami臋tajcie tylko prawda nas wyzwoli
    馃榾偶adna 偶enada niekt贸rzy wiedz膮 co艣 wi臋cej ni偶 pozostali...
  • 56lm56 23.10.18, 22:30
    M艣ciwo艣膰, hipokryzja i jad wyp艂ywa z Pani wypowiedzi, kolejna ods艂ona elektoratu Pani kandydata.Ja zdania nie zmieniam, operuj臋 faktami nie plotkami. Osoba kt贸ra nie potrafi zarz膮dza膰 swoimi finansami nie nadaje si臋 na w艂odarza gminy. Nie wystarczy mie膰 przyklejony sztuczny u艣miech.Za u艣miech, jak si臋 niejeden przekona艂 kredytu si臋 nie sp艂aci - a d艂ug ro艣nie,i to szybko.
  • bambi978 23.10.18, 22:58
    Czy zdajesz sobie spraw臋 ile ludzi ma kredyty?
    Jak kto艣 nie ma bogatych rodzic贸w to niestety tak musi sobie radzi膰 i nic w tym z艂ego a tym bardziej nic z nieporadnosci wsp贸lnego nie ma wr臋cz przeciwnie. Ok troch臋 tu za du偶o agresji
    Rozumiem nie pisa膰 plotek.
    Ale mo偶e te偶 bzdur te偶 nie. Nie znasz szczeg贸艂贸w kredytu czy sobie z nim radzi czy nie. Chyba 偶e pracujesz w banku i zdecydowanie 艂amiesz przepisy bankowe. Wi臋c koniec tych bzdur.
  • miauj 23.10.18, 23:01
    Brawo wyborca_1 da艂a艣/e艣 si臋 wci膮gn膮膰 w to bagno kt贸re teraz eskaluje. No po prostu super. Mia艂em Ci臋 za bardziej inteligentn膮 osob臋.
    Tak na prawde to teraz robicie kr臋ci膮 robot臋 Panu Lewandowskiemu.

Druga sprawa: widzia艂em na fcb 偶e swoje poparcie na facebooku przekazuje nam Pan J膮kalski - nic gorszego nie mog艂o nam si臋 przytrafi膰. Niech Pan Lewandowski odetnie si臋 od tego cz艂owieka i jasno powie 偶e nikogo z by艂ej kliki SLD (dawne komunistyczne PZPR) i PSL w gminie nie zatrudni inaczej straci poparcie moje i mojej rodziny.
  • bambi978 23.10.18, 23:02
    No to teraz pomagasz...
  • bambi978 23.10.18, 23:03
    To teraz pomagasz... mo偶e lepiej dla Pana Lewandowskiego ju偶 si臋 nie wypowiadaj. Dobranoc
  • miauj 23.10.18, 23:12
    Zobaczy艂em to przed chwil膮 i mnie zaskoczy艂o i zdenerwowa艂o. Oczekuj臋 jasnej deklaracji bo wygl膮da to jak szukanie sobie roboty.
    Dodatkowo jako wyborca PiS mam jasne i klarowne pogl膮dy co do ludzi z SLD i PSL, po prostu ich nie trawi臋.
  • bambi978 23.10.18, 23:26
    To zamiast kierowa膰 si臋 niestrawniscia prosz臋 my艣le膰. Jakalski du偶o dobrego zrobi艂 dla ludzi dlatego ma u nich twardy elektorat. Prosta matematyka. Glosy Lewandowski plus Jakalski i Pan Hernacki wraz z 偶on膮 widz臋 te偶 popieraj膮. Dodaj sobie wszystko. Twardy elektorat 2 kandydat贸w przechodzi w jedno miejsce. Takie s膮 prawa polityki. Prosz臋 g艂臋biej przeanalizowa膰 co tam napisa艂e艣.
  • miauj 23.10.18, 23:49
    By艂 pewny 偶e wygra, a zaj膮艂 3 miejsce... Prosz臋 Ci臋... Nawet do rady nikogo od siebie nie wprowadzi艂.
    W tym co napisa艂em nie chodzi mi o odci臋cie sie od jego elektoratu tylko o jego samego. Mo偶e niejasno si臋 wyrazi艂em.
  • bambi978 23.10.18, 23:58
    ??? Masz bardzo p艂ytkie poj臋cie o polityce. By艂 pewny 偶e wygra??? K艂amiesz. Nie od elektoratu tylko od niego... eh r臋ce opadaj膮. Prosz臋 si臋 obudzi膰 i zej艣膰 na ziemi臋. Po tej wypowiedzi my艣l臋 偶e masz jakie艣 20 lat i nie masz poj臋cia o czym m贸wisz. Klapki na oczach patrzec tylko prosto przed siebie a 偶adnej szerszej logicznej analianalizy. Poczytaj sobie troch臋 co to twardy elektorat.
  • miauj 24.10.18, 00:06
    W艂a艣nie Ty tego nie rozumiesz. To nie dzia艂a zerojedynkowo. Gdy przychodzi poparcie od kogo艣, kogo cz臋艣膰 twojego elektoratu ma za wroga to ta cz臋艣膰 przestaje na Ciebie g艂osowa膰 albo nie przychodzi na wybory bo czuje si臋 zawiedzona.
  • miauj 24.10.18, 00:10
    ...oczywi艣cie gdy si臋 od tej osoby jasno nie zdystansujesz.
    I prosz臋 bez osobistych wycieczek. Mog臋 mie膰 nawet 7 lat i patrze膰 na bie偶膮co co si臋 dzieje.
  • bambi978 24.10.18, 00:17
    Tak zgadza si臋. Masz tu racj臋 偶e przechodz膮 i to Ty my艣lisz zerojedynkiwo.
    Og贸lny bilans wychodzi na plus bo twardy elektorat przechodzi w wi臋kszym procencie ni偶 uciekaj膮cy a w tym wypadku mieli艣my nie du偶e r贸偶nice g艂os贸w do 3 miejsca bo oko艂o 70 g艂os贸w. Ta sama sytuacja Pan Hernacki. Dochodzi jeszcze du偶a fala "anty" czyli wszystko lepsze ni偶 stary w贸jt. Prosz臋 Ci臋 z ca艂ym szacunkiem bo to a偶 g艂upi o pisa膰 takie oczywisto艣ci.
  • bambi978 24.10.18, 00:20
    Patrze膰 mo偶na, ale dobrze te偶 widzie膰.
  • miauj 24.10.18, 00:35
    Ok przeliczenia tego dok艂adnie i tak nie zrobimy. Oka偶e si臋 po wyborach ale uwierz 偶e jest na prawd臋 bardzo du偶o ludzi takich jak ja, kt贸rym nie podoba艂 si臋 obecny W贸jt ale jeszcze bardziej nie podoba艂 si臋 Pan J膮kalski i dlatego g艂osowali na Pana Lewandowskiego.
  • bambi978 24.10.18, 00:43
    Wierz臋, 偶e s膮 to oczywiste. Ale nie a偶 tak bardzo du偶o. Wiele 艣rodowisk nawet w Topolce zamiast wierzy膰 plotka wola sprawdzi膰 tekst 藕r贸d艂owy. Og贸lne nie pomagasz Panu lewandowskiemu. A wcze艣niej tak uciszales wylewanie brudu... hipokryzja taka ma艂a.
  • miauj 24.10.18, 07:45
    Nie napisa艂em nic na 偶adnego z kandydat贸w by nazwa膰 to jakim艣 brudem. Tocz臋 sobie z Tob膮 normaln膮 wymian臋 zda艅 na kwesti臋 kt贸ra mnie wczorajszego wieczoru zaskoczy艂a i m贸j przekaz od pocz膮tku jest jasny kogo popieram. Licz臋 na komentarz w tej sprawie kt贸r膮 uwa偶am za bardzo wa偶na. Po prostu nie p贸jd臋 na drug膮 tur臋 je艣li m贸j kandydat mnie zawiedzie - nie mam tych klapek na oczach by 艣lepo za kim艣 i艣膰.
  • bambi978 24.10.18, 08:00
    Prosz臋 czyta膰 ze zrozumieniem. Patrze膰, ale r贸wnie偶 widzie膰. Pozdrawiam.
  • wyborywtopolce2018 24.10.18, 08:45
    miauj napisa艂(a):

> Ok przeliczenia tego dok艂adnie i tak nie zrobimy. Oka偶e si臋 po wyborach ale uwi
    > erz 偶e jest na prawd臋 bardzo du偶o ludzi takich jak ja, kt贸rym nie podoba艂 si臋 o
    > becny W贸jt ale jeszcze bardziej nie podoba艂 si臋 Pan J膮kalski i dlatego g艂osowal
    > i na Pana Lewandowskiego.

Obawiam si臋 ze glosuj膮c na pana Lewandowskiego bierzesz pana Jakalskiego w pakiecie. Zada艂am pytane na ten temat wyborcy1 , kt贸ra wydaje si臋 ze bardzo dobrze zna pana Lenandowskiego , mo偶e us艂yszymy odpowiedz/deklaracje na ten temat.
  • victor_victoria 24.10.18, 21:20
    Pan J膮kalski wywo艂uje straszne emocje. Czemu?
    - osi膮gn膮艂 du偶o - o czym mo偶emy poczyta膰 nie tylko na jego FB, otrzyma艂 wiele nagr贸d, i jest doceniany poza gmin膮.
    - wiele dzia艂a艅 podja艂 na rzecz lokalnej spo艂eczno艣ci
    - mamy po jego dzia艂aniu w radzie - pami膮tk臋 chocia偶by w postaci drogi i chodnika, czy dzia艂aj膮cej 艣wietlicy wiejskiej.
    Zawi艣膰 ludzka? Kali nie mie膰 krowa, niech krowa zdechnie s膮siadowi?;)

U pewnej grupy mieszka艅c贸w wywo艂uje roztr贸j 偶o艂膮dka i pomroczno艣膰 jasn膮. Wynikiem jest to ze prokuratura i policja ma co robi膰. Niszczenie cudzej w艂asno艣ci (w czasie wybor贸w zosta艂 zniszczony jego plakat), fa艂szowanie dokument贸w pa艅stwowych (pisze tu o tych dokumentach rozwieszanych po wsiach z or艂em na wz贸r dokument贸w pa艅stwowych), bezpodstawne oszczerstwas膮 karalne. Tak samo jak zastraszanie. Szanowni Pa艅stwo nie akceptujmy dzia艂a艅 niezgodnych z prawem. Policja i prokuratura niech zajmie si臋 innymi sprawami.
    I troch臋 zdrowego rozs膮dku 偶ycz臋.

Nie wiem czy Lewandowski zatrudni J膮kalskiego i czy J膮kalski chcia艂by pracowa膰 w urz臋dzie.
    Nie wiem czy Lewandowski zatrudni Hernackiego i czy Hernacki chcia艂by pracowa膰 w urz臋dzie.
    Ka偶dy z nich z pewno艣ci膮 mia艂 przygotowany PLAN B na wypadek nie uzyskania odpowiedniej liczby g艂os贸w.

Nie wiem te偶 jakie zmiany szykuje nam Dybowski i kt贸rego z konkurent贸w w tych wyborach poprosi艂 o wsparcie w II turze (bo o plotkach nie chce pisa膰)
    Je艣li pytamy o zatrudnienie zapytajmy obu... i mo偶e nie na forum:) bo sk膮d b臋dziemy wiedzie膰 na tym forum ze W贸jt to obecny w贸jt, a Lewandowski to Lewandowski? a nie kto艣 kto si臋 pod nich podszywa i chce im zaszkodzi膰? W贸jta mo偶na teoretycznie odwiedzi膰 osobi艣cie i zada膰 mu pytanie. Lewandowski udost臋pni艂 sw贸j nr telefonu i poprosi艂 o kontakt wyborcowMo偶na go zaprosi膰 na kaw臋 lub spotka膰 si臋 na terenie gminy i pogada膰. Mamy otwartego na kontakt z mieszka艅cami kandydata. I to ju偶 jest prze艂om. Tak trzyma膰!
  • wyborca_1 24.10.18, 12:54
    Szanowny Panie 56... na Pana miejscu nie wypowiada艂abym si臋 w kwestiach takich jak czyje艣 finanse czy kultura. Nie m贸wi膮c ju偶 o m艣ciwo艣ci. 艢mieszno艣膰 ma swoje granice. Niekt贸re osoby powinny ju偶 siedzie膰 w areszcie albo w psychiatryku z powodu swojego zachowania ale my nie jeste艣my m艣ciwi wbrew temu co Pan tu imputuje.
  • wyborywtopolce2018 24.10.18, 08:41
    My, wyborcy , kandydata na w贸jta , pana Lewandowskiego znamy tyle o ile. Przez 2 kadencje by艂 sekretarzem w gminie. Karier臋 zako艅czy艂 w 2014. Wtedy jak powszechnie wiadomo Top贸lka by艂a krain膮 miodem i mlekiem p艂yn膮c膮 , a sekretarz gminny mia艂 w tym bardzo czynny udzia艂. Bo sekretarz to prawa r臋ka w贸jta , prawda? Mo偶e troch臋 refleksji nad tym co by艂o , co obecny w贸jt zasta艂 i jak np. wygl膮da sytuacja bud偶etu gminy teraz i 4 lata temu odziedziczona po poprzednikach.Je艣li ktokolwiek spodziewa艂 si臋 ze za obecnego w贸jta w ci膮gu 4 lat oblicze gminny zmieni si臋 o 180 stopni to jest po prostu zwyk艂ym idiot膮. Skala zaniedba艅 ostatnich 25 lat by艂a/jest niewyobra偶alna.Nie trzeba przypomina膰 jakich 艣wiatowej klasy menad偶er贸w na stanowisku w贸jta mieli艣my w latach 1990-2014. To 偶e obecny w贸jt ma problemy w codziennych kontaktach z wyborcami to fakt. Nie zmienia to jednak faktu ze facet zna si臋 na swojej robocie. Na temat kariery zawodowej pana Konrada Lewandowskiego , opr贸cz epizodu jako sekretarz gminny , nie wiem nic.Brakuje informacji o 15 latach aktywno艣ci zawodowej. Przegl膮danie prywatnego konta Pana Lewandowskiego na Facebook te偶 nie nape艂nia optymizmem.
    Korzystaj膮c z okazji mam tez pytanie do kandydata na w贸jta, za pani po艣rednictwem je艣li mo偶na , pana Lewandowskiego , czy prawda jest czy zaproponowa艂 stanowisko sekretarza dla pana Hernackiego i stanowisko vice wojta dla pana J膮kalskiego w zamian za poparcie? Gdyby mia艂a pani okazj臋 zapyta膰 kandydata o ten wspania艂y pomys艂 i upubliczni艂a odpowiedz na forum b臋d臋 wdzi臋czna.
    Mimo tych w膮tpliwo艣ci 偶ycz臋 obydwu kandydatom 100% mobilizacji elektoratu w 2 turze.I niech wygra lepszy chcia艂oby si臋 powiedzie膰 . Niestety w naszych Top贸lszczanskich/Polskich realiach " lepszy" nie zawsze si臋 sprawdza.
  • 4asdfgh 24.10.18, 08:51
    Popiera艂em i popieram Marka w 2 turze na 99%
  • 4asdfgh 24.10.18, 08:53
    b臋dzie W贸jtem Gminy Top贸lka
  • wyborywtopolce2018 24.10.18, 09:12
    Pytanie o vice-w贸jta i sekretarza jest do wyborca_1
  • bambi978 24.10.18, 12:06
    To czy zna si臋 na swojej robocie to bym nie powiedzia艂. Zdania s膮 podzielone. Te panie z o艣wiaty lataj膮ce z jakimi艣 druczkami po topolce roba膰 anty reklam臋 przeciwnikom wujta mnie przera偶aj膮. Post臋puj膮ca choroba psychiczna? Nie wiem jak to nazwa膰 inaczej. Wstydu nie maja. Mam nadzieje ze kto艣 w ko艅cu za艂o偶y spraw臋 tym Pani膮. Bo smiejacych si臋 z nich 艣wiatkow tego po偶al si臋 Bo偶e przekonywania jacy to 藕li ludzie chc膮 odebra膰 w艂adz臋 nie brakuje. Skierowanie do osychiatryka sobie drukujcie a nie te wypociny poetyckie.
  • victor_victoria 24.10.18, 21:46
    Je艣li Panie "lataj膮" w godzinach pracy - to gdzie jest ich prze艂o偶ony? gdzie jest dyrektor?

W godzinach pracy, nale偶y wykonywa膰 obowi膮zki, kt贸re s膮 zdefiniowane w umowie. I za weryfikacj臋 tego, czy kto艣 wykonuje swoje obowi膮zku zgodnie ze sztuk膮, odpowiada prze艂o偶ony. Je艣li prze艂o偶ony nie wykonuje swojej pracy, to on ma swojego prze艂o偶onego - w贸jta. Kto艣 za co艣 bierze pieni膮dze. Je艣li nie nikt nie kontroluje tego co si臋 dzieje, to ewidentnie czas na zmiany. No to fruuu鈥;)

Je艣li Panie "lataj膮" poza godzinami pracy, to nie jest to sprawa publiczna. To co kto艣 robi w czasie prywatnym - to jego sprawa. Po to nam czas wolny, by艣my mogli robi膰 to na co mamy ochot臋 (oczywi艣cie nie wolno nam np. krzywdz膮c innych, 艂ami膮c prawa).

Te Panie "lataj膮" prywatnie czy s艂u偶bowo? I dobrze by艂o by, Bambi, gdyby艣 napisa艂 jakie druczki. Zamie艣膰 scan, zdj臋cie dokumentu.

O chorobach umys艂owych, niech wypowiadaj膮 si臋 specjali艣ci. Skierowania do szpitala nie mo偶na samodzielnie sobie wypisa膰 i wydrukowa膰, bez stosowych uprawnie艅. Podrabianie dokument贸w nie jest zgodne z prawem. Namawianie na 艂amanie prawa, tez nie jest zgodne z prawem. Oj, ci臋偶kie jest to 偶ycie. Jak 偶y膰, Panie Prezydencie;p

Przy okazji:
    w脫jt - piszemy przez 脫.
    Top贸lka - przez T a nie "t" - to nazwa miejscowo艣ci.
    Te b艂臋dy bardzo rzucaj膮 si臋 w oczy, nie jestem osoba, kt贸ra nie robi b艂臋d贸w ortograficznych czy innych, ale stale pracuje nad tym. Te wyrazy s膮 podstawowymi s艂owami, kt贸rymi si臋 obecnie pos艂ugujemy, wiec dobrze by by艂o by pisa膰 je poprawnie.
  • bambi978 24.10.18, 22:01
    Wiem wstyd mi za te b艂膮dyb艂膮dy ;) szybko musia艂em pisa膰 a jak je zobaczy艂em to by艂em przera偶ony ;)
    Ale niestety nie da艂o si臋 edytowa膰.
    Chodzi艂o mi z tymi pismami o te dokumenty podrobione o kt贸rych te偶 ju偶 pisa艂e艣. To w艂a艣nie te Panie pokazywa艂y. Ale czy to te偶 one rozwieszaly po wsiach to nie wiem. Policja powinna si臋 tym zaj膮膰. Jestem w szoku bo po nauczycielach si臋 tego nie spodziewa艂em
  • victor_victoria 24.10.18, 22:40
    Bambi, rozumiem. Na nasz j臋zyk niestety wp艂ywaj膮 emocje. A poza tym: co nagle to po diable. Ale nie dajmy si臋 sprowokowa膰.

Nadal zostaje kwestia tego czy Panie roznosi艂y w godzinach pracy, czy nie. Je艣li w godzinach pracy, to kto zajmowa艂 si臋 w贸wczas dzie膰mi? Mo偶e trzeba sprawdzi膰, czy dzieciom w szkole nie dzieje si臋 krzywda, czy na pewno dyrektor zapewnia im odpowiednie warunki do zdobywania wiedzy (czyli, nauczyciele ucz膮, i nie ma z tego powodu zast臋pstw, czy odsy艂ania dziecka do 艣wietlicy, biblioteki) i czy na przerwach s膮 bezpieczne.

Je艣li dokumenty, kt贸re roznosi艂y zwi膮zane s膮 z 艂amaniem prawa, dobrych obyczaj贸w - zg艂o艣 to prosz臋 do komisarza wyborczego, policji.

Mamy coraz wi臋cej kamer, bo to nie chodzi o kamery na budynkach, ale mamy je r贸wnie偶 w autach i czasami mo偶na by膰 zaskoczonym tym, co si臋 na nich nagrywa.
    Na dokumentach zostaj膮 odciski palc贸w. A niekt贸re drukarki (po 11 wrze艣nia) tez zostawiaj 艣lady do identyfikacji przez specjalist贸w (fakt, wysokiej klasy, ale...).
    Po stylistyce pisania, te偶 specjali艣ci mog膮 rozpozna膰 kto pisa艂 dokument.

Prosz臋, nie akceptujmy 艂amania prawa. Bo przecie偶 偶adne z nas, jak s膮dz臋, nie chcia艂o by by膰 ofiar膮 kogo艣, kto pisze paszkwile lub zleca ich napisanie.

Tak wiec, zabezpiecz dokument (ale uwa偶aj by nie zamaza膰 odcisk贸w palc贸w) i zg艂o艣 spraw臋. Mo偶esz te偶 zadzwoni膰 do p. Lewandowskiego (jego numer jest na jego fb) i z pewno艣ci膮 pomo偶e Ci od strony formalnej. Pewnie Pan J膮kalski, te偶 pomo偶e, w ko艅cu ju偶 t膮 procedur臋 przerabia艂. A i Pan Hernacki z pewno艣ci膮 si臋 nie b臋dzie oboj臋tny.

Inaczej zostanie to w postaci plotki "kto艣 powiedzia艂, ze kto艣 widzia艂, ze kto艣 rozwiesza艂, ze tam by艂o"... Nie akceptujmy 艂amania prawa.
  • bambi978 24.10.18, 22:52
    Du偶o jest ofiar tego namawiaj膮, nie jednej osoba by艂a przekonywana w ten spos贸b. Tylko ka偶dy tak samo jak ja przed zg艂oszeniem takiej sprawy zastanawia si臋 czy to nie za ostro. Wielka afera jeszcze wyrok a wiadomo uczycuczy膰 po wyroku nie mo偶na. Trzeba dobrze to przemy艣le膰, je艣li Jakalski zdecyduje si臋 podj膮膰 jakie艣 kroki to 艣wiadkowie si臋 znajd膮.
  • victor_victoria 24.10.18, 22:58
    Porozmawiajcie. Nie wiem, czy na forum zagl膮da, ale rozmowy nikomu, kto jest powa偶ny i rozs膮dny nie odm贸wi.
  • bambi978 24.10.18, 23:08
    Tak trzeba. Wola艂bym aby Panie wyci膮gn臋ly jakie艣 wnioski. Je艣li robi艂y to w czasie pracy nie daj Bo偶e w szkole to nadaje si臋 pod dyscyplinarne zwolnienie z miejsca. W tym czasie powinny zajmowa膰 si臋 swoimi obowi膮zkami. Prosz臋 wi臋cej nie i艣膰 ta droga.
  • 4asdfgh 25.10.18, 16:21
    Sami piszecie a nie wiecie co
  • bambi978 25.10.18, 18:29
    Piszecie nie wiecie co??? Spoko kwestia czasu ;) sprawiedliwo艣膰 nadchodzi ;) tylko czeka膰 jak policja zapuka do drzwi ;)
  • 8mark2018 24.10.18, 16:50
    Je艣li to prawda o dzieleniu ju偶 stanowisk w ramach koalicji to nie napawa optymizmem.. Sprzedaj膮 si臋 szybko dla w艂adzy od samego do艂u jak wida膰, tak by艂o i b臋dzie najprawdopodobniej...

Skoro jawi膮 si臋 tak mocno ch臋ci kontaktu z wyborcami po stronie Pana Lewandowskiego mo偶e niech okre艣li si臋 publicznie jak na powa偶nego kandydata przysta艂o jakies sprostowanie. Czy zawiera koalicje z powy偶szymi Panami czy te偶 nie.
  • babsko77 24.10.18, 17:14
    Generalnie brakuje tutaj g艂os贸w samych kandydat贸w na urz膮d. Dlaczego? 馃槑

--
    mieszkanka gminy
  • czarny232 24.10.18, 17:52
    Obecny w贸jt nie jest dobrym gospodarzem gminy. Bud偶et w powijakach... gmina zad艂u偶ona pomimo mega wysokich podatk贸w... inwestycji brak. Nie ma 偶adnych inicjatyw 偶e strony w艂adzy by pozyska膰 艣rodki na rozw贸j miejscowo艣ci. Drogi w stanie fatalnym, kanalizacji brak, pla偶y brak, rzeka zaniedbana, 艣mieci wyrzucane przez pracownik贸w gminy po rowach w msc dalej od Top贸lki. Jedyna dobra rzecz to nowy market. Potrzeba zmiany w艂adzy jest pilna. Pan Lewandowski mam nadziej臋, 偶e wygra mimo 偶e jest kandydatem PiS kt贸rego nie znosz臋 osobi艣cie.
  • 56lm56 24.10.18, 18:21
    Ciekawa czy jak wygra kandydat z PISu to najwa偶niejsze decyzje dotycz膮ce gminy b臋d膮 podejmowane pod os艂on膮 nocy. Wtedy w ka偶dej cha艂upie powinien by膰 nocny dy偶ur by nie zafundowano nam jakiej艣 niespodzianki!!! Czy sp艂acony 2 milionowy d艂ug w obecnej kadencji, nie uro艣nie nam z powrotem do niebotycznych rozmiar贸w.
  • bambi978 24.10.18, 18:43
    Teorie spiskowe ;) jestes chamem z powiatem nie potrafisz si臋 dogada膰, nie korzystasz z wi臋kszo艣ci mo偶liwo艣ci dotacji unijnych niedobrze, dogadujesz si臋 ze wszystkimi jeste艣 otwarty na dialog to ludzie zaczn膮 snu膰 teorie spiskowe: ) tak po nocy... Pan Lewandowski to go艣膰 z klas膮 i nie musi knuc nic na Majorce po nocach ;)
  • wyborca_1 24.10.18, 19:04
    Troch臋 cierpliwo艣ci .B臋dzie odpowied藕 kandydata.
  • bambi978 24.10.18, 19:45
    Brawo brawo i jeszcze raz brawo. Klasa Panie Lewandowski. Jeszcze bardziej popieram.
  • czarny232 24.10.18, 19:52
    Wsp贸艂praca z powiatem i pozyskiwanie 艣rodk贸w unijnych to podstawa wsp贸艂czesnego rozwoju gmin wiejskich. Mo偶liwo艣ci jest wiele by si臋 rozwija膰 i i艣膰 naprz贸d. Tutaj w Top贸lce podczas ca艂ej kadencji tylko stanowiska dla swoich ludzi i nic nie robienie. Mo偶e to i dobrze bo jak co艣 zrobili to kupa 艣miechu jak ta pseudo 艣cie偶ka rowerowa i si艂ownia przy wje藕dzie do Top贸lki... Trzeba by艂o j膮 zrobi膰 nad rzeczka i teren tam zagospodarowa膰.
  • wyborca_1 24.10.18, 20:16
    O zdolno艣ci do wsp贸艂pracy mog臋 napisa膰 na podstawie wspomnianej pseudo 艣cie偶ki. Ta sprawa by艂a sygnalizowana w贸jtowi na r贸偶ne sposoby. Ludzie zg艂aszali potrzeb臋 zabezpieczenia 艣cie偶ki poniewa偶 w贸jt te sygna艂y ignorowa艂 zosta艂 skierowany w tej sprawie wniosek. Mo偶na by艂o udowodni膰 gotowo艣膰 do wsp贸艂pracy bo 艣cie偶ka jest gminna a droga powiatowa . Potrzeba wsp贸lnego dzia艂ania 偶eby ten problem rozwi膮za膰 . Jaki jest efekt wsp贸艂pracy: wymiana paru pism a 艣cie偶ka jak by艂a kuriozum tak jest. Jak to rokuje na przysz艂o艣膰 i jak si臋 ma do has艂a wyborczego w贸jta niech ka偶dy sam os膮dzi.
  • wyborca_1 24.10.18, 21:05
    8mark 2018 to s膮 tak zwane gdybania ,,Gdybk贸w ,, za to ile os贸b zosta艂o zatrudnionych przez obecnego w贸jta za ,, zas艂ugi,, to fakty .
  • victor_victoria 24.10.18, 20:14
    Gdyby wyborcy mieli podejmowa膰 decyzje na temat kandydata na podstawie profilu prywatnego na fb, to co by艣my zobaczyli u obecnego w贸jta? Nie uda艂o mi si臋 znale藕膰 takiego profilu, nie ma na fb znaczy si臋 nie istnieje?;)

Osi膮gni臋cia obecnego w贸jta - zach臋cam do przedstawienia ich. Bo mi trudno je zauwa偶y膰 na co dzie艅... a gazetki gminnej to ju偶 chyba nie ma... strona www - brak s艂贸w (kto艣 ju偶 na ten temat pisa艂, wiec nie b臋d臋 powtarza膰).
    je艣li poruszana jest sprawa poprzednich kadencji - to zach臋cam do zrobienia prostej tabeli z osi膮gni臋ciami i zrealizowanymi obietnicami, w por贸wnaniu z poprzednimi kandydatami. Poprosz臋 o wypisanie takich rzeczy jak:
    - sprawy zwi膮zane z finansami (ile by艂o pieni臋dzy, ile wp艂yn臋艂o, ile zostanie na koniec kadencji, ile zosta艂o zainwestowanych, a ile wykorzystane na cele nie zwi膮zane z inwstycjami)
    - prosz臋 o podanie liczby kilometr贸w naprawionych dr贸g i nowych dr贸g
    - prosz臋 o podanie d艂ugo艣ci 艣cie偶ek rowerowych jakie zosta艂y zbudowane na nowo, lub naprawione lub uszkodzone
    - prosz臋 o podanie liczby utworzonych stanowisk pracy na kt贸rych pracuj膮 profesjonali艣ci (k艂ad臋 nacisk na ostatni wyraz) oraz jakie to stanowiska pracy i na kogo rzecz Ci ludzie pracowali.
    - liczba bezrobotnych na pocz膮tku i na ko艅cu kadencji versus liczba mieszka艅c贸w
    - kwota pozyskanych 艣rodk贸w z UE, z r贸偶nych funduszy, etc (prosz臋 o rozbicie kwot na 藕r贸d艂o i informacje co si臋 z tymi pieni臋dzmi sta艂o), etc..
    - jakie dzia艂ania zosta艂y podj臋te na rzecz: dzieci, m艂odzie偶y, os贸b starszych oraz zwierz膮t (czy w ko艅cu te
    - i innych rzeczy - pewnie inni u偶ytkownicy forum, dopisz膮 co by chcieli zobaczy膰 na tym por贸wnaniu.

Z ch臋ci膮 poczytam o sukcesach obecnego w贸jta. Mia艂 4 lata by pokaza膰 na co go sta膰. 4 lata to du偶o czasu i nie ma co zwala膰, na to 偶e by艂y zaniedbania. Ka偶dy z by艂ych w贸jt贸w mo偶e to powiedzie膰 ze przej膮艂 gmin臋 w fatalnym stanie, po poprzednim w贸jcie, ale to nie jest dojrza艂a wym贸wka. Wiedzia艂 jakie rzeczy s膮 zrobione, a jakie nie. Kota w worku nie dosta艂. Jest mieszka艅cem gminy - wiec chyba nie okry艂 Ameryki.
    W jakim stopniu zrealizowa艂 swoje obietnice wyborcze? gdzie je przekroczy艂? a gdzie palcem nie kiwn膮艂.
    Fakty poprosz臋. Poprosz臋 o udokumentowane fakty. Zero plotek - same fakty.

Powyzej pad艂o pytanie o plany w sprawie zatrudnienia przez Pana Lewandowskiego. To wydaje mi si臋, ze sprawiedliwie by艂oby zapyta膰 jakie zmiany b臋d膮 w艣r贸d pracownik贸w zatrudnionych przez obecnego w贸jta - gdyby uda艂o mu si臋 wygra膰? Zostanie ten sam personel w gminie, w szkole, etc? czy b臋d膮 zmiany? je艣li tak to jakie?

Problemy obecnego w贸jta, w kontaktach z lud藕mi (o kt贸rych mo偶emy przeczyta膰 powy偶ej) to rzecz kt贸ra go od razu go skre艣la z listy os贸b umiej膮cych zarz膮dza膰. Zarz膮dzanie to wsp贸艂praca z lud藕mi, rozmowa z nimi a nie wrzaski, przekle艅stwa, czy wydawanie rozkaz贸w. Bez umiej臋tno艣ci wsp贸艂pracy z lud藕mi oraz budowania z nimi d艂ugotrwa艂ych relacji opartych na zaufaniu - nie osi膮gnie si臋 sukcesu. osoba zarz膮dzaj膮ca musi by膰 osi膮galna, musi odznacza膰 si臋 kultur膮, musi dba膰 o relacje z wszystkimi. O tym jak wazna jest komunikacja i budowanie relacji - mo偶na poczyta膰 w podr臋cznikach do zarz膮dzaniach, na portalach po艣wi臋conych zarz膮dzaniu.
    Je艣li ma 艣wiadomo艣膰 swoich brak贸w - to jest ogromna liczba psycholog贸w, coach贸w, kt贸ra mog艂a mu pomoc rozwi膮za膰 ten problem. 4 lata to du偶o czasu i mo偶na zrobi膰 du偶e post臋py. Je艣li nie ma 艣wiadomo艣ci, ze ma k艂opoty w relacjach - to przez nast臋pne 5 lat nic si臋 nie zmieni.

W贸jt musi by膰 dla CALEGO spo艂ecze艅stwa. Musi by膰 dost臋pny. Musi umie膰 s艂ucha膰 (a nie tylko s艂ysze膰), musi umie膰 rozmawia膰 z wszystkimi lud藕mi. Relacje musz膮 by膰 d艂ugotrwa艂e, pozytywne oparte na zaufaniu.

• tomcio303 24.10.18, 22:01
    Prosz臋 napiszcie co Pan Lewandowski w 偶yciu osi膮gn膮艂, czym mo偶e si臋 pochwaki膰.
  • victor_victoria 24.10.18, 22:21
    Prosz臋 napiszcie co Pan Dybowski w 偶yciu osi膮gn膮艂, czym mo偶e si臋 pochwali膰. Jak wygl膮da realizacja jego obietnic i jak wygl膮da saldo jego pracy na rzecz Gminy Top贸lka. On mia艂 4 lata zielone 艣wiat艂o na dzia艂anie... wiec poprosz臋 o podsumowanie sukces贸w;) i pora偶ek...
  • tomcio303 25.10.18, 07:55
    WYBORY SAMORZ膭DOWE 2018 ROK
    Marek Dybowski Kandydat na W贸jta Gminy Top贸lka鈥torek, 23 pa藕dziernika 2018
    WYBORY SAMORZ膭DOWE 2018 ROK
    KOMITET WYBORCZY WYBORC脫W
    鈥濿SP脫艁PRACA I ROZW脫J W GMINIE TOP脫LKA鈥
    Szanowni Pa艅stwo
    W mijaj膮cej kadencji doprowadzili艣my do nadania zapowiadanej nowej jako艣ci 偶yciu publicznemu w naszej gminie. Postawili艣my na wsp贸艂prac臋 organu stanowi膮cego gminy (rady gminy) z jej organem wykonawczym ( w贸jtem gminy). Zerwali艣my z praktykowanym nieprzerwanie od roku 1990 podzia艂em radnych na 鈥瀘b贸z koalicji鈥 i 鈥瀘b贸z opozycji鈥. Zaproponowana wsp贸艂praca przynios艂a pozytywne efekty, to te偶 okre艣lenie 鈥濿SP脫艁PRACA鈥 stanowi jeden z dw贸ch cz艂on贸w nazwy naszego Komitetu Wyborczego.
    W sferze spo艂ecznej nasze dzia艂ania ukierunkowali艣my na zaktywizowanie 偶ycia kulturalnego w gminie poprzez wsp贸艂prac臋 z istniej膮cymi organizacjami spo艂ecznymi (Klub Seniora, Gminna Rada KGW, Jednostki OSP). Efektem tego s膮 organizowane imprezy kulturalne o zasi臋gu masowym ( festyny, pikniki so艂eckie, do偶ynki gminno-parafialne, Dzie艅 Kobiet, Dzie艅 Stra偶aka).
    Jeste艣my wdzi臋czni mieszka艅com za aktywny udzia艂 w 偶yciu spo艂ecznym gminy.
    Dostosowuj膮c sie膰 szk贸艂 do nowego ustroju szkolnego utrzymali艣my wszystkie dotychczasowe stanowiska pracy w o艣wiacie.
    Przyst臋puj膮c do Programu Operacyjnego Pomoc 呕ywno艣ciowa, otoczyli艣my pomoc膮 materialn膮 o charakterze socjalnym najbardziej potrzebuj膮cych.
    Dzia艂ania te b臋d膮 przez nas kontynuowane.
    Rozpocz臋cie procesu inwestycyjnego w kadencji 2014-2018 w oparciu o pozyskiwane 艣rodki unijne wymaga艂o uprzedniego wypracowania ostatecznej listy przedsi臋wzi臋膰, kt贸re zosta艂y zapisane w opracowywanej 鈥濻trategii Rozwoju Powiatu Radziejowskiego na lata 2014-2020鈥 oraz w Strategii Lokalnej Grupy Dzia艂ania 鈥濺azem dla Powiatu Radziejowskiego鈥. Prace planistyczne prowadzono przy aktywnym udziale spo艂ecze艅stwa naszej gminy. R贸wnie偶 z udzia艂em spo艂ecze艅stwa opracowano 鈥濸rogram Rewitalizacji dla Gminy Top贸lka na lata 2016-2023鈥. Kolejnym etapem by艂o przygotowanie niezb臋dnej dokumentacji projektowej.
    W OBECNEJ KADENCJI ZREALIZOWALI艢MY
    1) W ramach pozyskanych 艣rodk贸w unijnych wspartych 艣rodkami w艂asnymi zrealizowali艣my:
    - przebudow臋 drogi gminnej na odcinku Zgni艂y G艂uszynek - G艂uszynek ( nawierzchnia asfaltowa na odcinku 2.827m. Dofinansowanie z PROW 鈥 311.266,00 z艂) ,
    - budow臋 przydomowych oczyszczalni 艣ciek贸w ( 50 szt. Dofinansowanie z PROW 鈥 560.476,00 z艂 ),
    - termomodernizacj臋 budynku Szko艂y Podstawowej w Top贸lce ( dofinansowanie z RPO - 1.020.000,00 z艂 ),
    - rozbudow臋 budynku Przedszkola w Top贸lce ( dofinansowanie z RPO - 625.561,00 z艂).
    Obecnie w Przedszkolu realizujemy projekt zwi膮zany z organizacj膮 zaj臋膰 dodatkowych ( dofinansowanie z EFS 鈥 101.574,00 z艂 ).
    Samorz膮d gminy pozyskiwa艂 corocznie zewn臋trzne 艣rodki finansowe na demonta偶, transport i utylizacj臋 wyrob贸w zawieraj膮cych azbest i modernizacj臋 dr贸g dojazdowych do grunt贸w rolnych.
    2) W ramach w艂asnych 艣rodk贸w finansowych zrealizowali艣my :
    - modernizacj臋 ponad 23 km dr贸g gminnych metod膮 podw贸jnego gresowania,
    - przebudow臋 drogi osiedlowej w Top贸lce,
    - modernizacj臋 nawierzchni dr贸g wewn臋trznych w strefie przystanku autobusowego i centrum handlowo-us艂ugowego w Top贸lce,
    - budow臋 chodnika w miejscowo艣ci 艢wierczyn,
    - remont bie偶膮cy budynku OSP w Orlu obejmuj膮cy wymian臋 pokrycia dachu,
    - remont pomieszcze艅 w budynku Urz臋du Gminy Top贸lka,
    - remont zaplecza kuchennego w GOK w Top贸lce,
    - adaptacj臋 pomieszczenia w remizie OSP Kamieniec na zaplecze kuchenne 艣wietlicy wiejskiej,
    - zakup wozu bojowego dla OSP Orle,
    - remont pomieszcze艅 w remizie OSP w Paniewie,
    - wymian臋 pokrycia dachu wraz z termomodernizacj膮 budynku OSP w Torzewie,
    - modernizacj臋 uj臋cia wody w Orlu, w celu zapewnienia odbiorcom ci膮g艂o艣ci dostarczania wody,
    - remont pomieszcze艅 w 艢wietlicy w Sierakowach,
    - wyposa偶enie uj臋cia wody w Orlu w agregat pr膮dotw贸rczy,
    - wymian臋 pieca centralnego ogrzewania w Przedszkolu w Top贸lce.
    Wy偶ej wymienione zadania realizowali艣my sp艂acaj膮c jednocze艣nie zad艂u偶enie przej臋te od samorz膮du poprzedniej kadencji. Przej臋te zad艂u偶enie bud偶etu gminy wynosi艂o 2.900.000,00 z艂 . W obecnej kadencji sp艂acili艣my 2.400.000,00 z艂 .
    3) W bie偶膮cym roku wykonamy jeszcze :
    - rozbudow臋 budynku 艢wietlicy w Bielkach,
    - o艣wietlenie uliczne cz臋艣ci osiedla mieszkaniowego D臋bianki- Czamaninek,
    - dokumentacj臋 projektow膮 na remont remizy OSP w Kozjatach,
    - dokumentacj臋 projektow膮 na adaptacj臋 cz臋艣ci budynku po by艂ej szkole w Znaniewie na 艣wietlic臋 wiejsk膮.
    Stworzymy dogodne warunki do doprowadzenia sieci 艣wiat艂owodowych do szk贸艂 i gospodarstw domowych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa ( dost臋p do szybkiego internetu ).
    Naszym wa偶nym osi膮gni臋ciem w bie偶膮cej kadencji jest wyegzekwowanie obowi膮zku przeprowadzenia konserwacji rzeki Note膰 w so艂ectwach : Kozjaty i Sierakowy.
    NASZE ZAMIERZENIA NA KADENCJ臉 2018 - 2023 :
    W oparciu o ju偶 posiadane dokumentacje projektowe zamierzamy w pierwszej kolejno艣ci wykona膰 :
    1. remont i wyposa偶enie budynku komunalnego ( cz臋艣膰 pomieszcze艅 budynku po szkole w Czamaninie ) na potrzeby utworzenia 艣wietlicy wiejskiej w Czamaninie wraz z i nfrastruktur膮 towarzysz膮c膮 ( wniosek o dotacj臋 unijn膮 zostanie z艂o偶ony w IV kw. bie偶膮cego roku w ramach naboru prowadzonego przez Lokaln膮 Grup臋 Dzia艂ania).
    2. pla偶臋 publiczn膮 w Orlu wraz z infrastruktur膮 towarzysz膮c膮 ( wniosek uzyska艂 pozytywn膮 ocen臋 Lokalnej Grupy Dzia艂ania 鈥濺azem dla Powiatu Radziejowskiego鈥. Mo偶liwo艣膰 pozyskania 艣rodk贸w unijnych w kwocie 170.227,00 z艂 ).
    3. remont i wyposa偶enie budynku komunalnego ( cz臋艣膰 pomieszcze艅 budynku po szkole w Czamaninie ) na potrzeby utworzenia 艣wietlicy wiejskiej w Czamaninie wraz z infrastruktur膮 towarzysz膮c膮 ( wniosek o dotacj臋 unijn膮 zostanie z艂o偶ony w IV kw. bie偶膮cego roku w ramach naboru prowadzonego przez Lokaln膮 Grup臋 Dzia艂ania).
    4. adaptacj臋 cz臋艣ci budynku po szkole w Czamaninie na mieszkania komunalne (w pa藕dzierniku br. z艂o偶yli艣my wniosek o datacj臋 w ramach konkursu og艂oszonego przez Urz膮d Marsza艂kowski w Toruniu).
    Ponadto w trakcie nowej kadencji :
    - przeprowadzimy termomodernizacj臋 i remont 鈥瀞tarej鈥 cz臋艣ci Przedszkola w Top贸lce ( w 2019 r. opracujemy dokumentacj臋 projektow膮 na to zadanie),
    - doko艅czymy rozpocz臋ty przez nas proces remont贸w i modernizacji budynk贸w Ochotniczych Stra偶y Po偶arnych oraz 艣wietlic wiejskich,
    - b臋dziemy realizowali dalsze zadania z zakresu budowy dr贸g gminnych,
    - od 2019 roku przyst膮pimy do budowy dr贸g osiedlowych na osiedlu mieszkaniowym D臋bianki 鈥 Czamaninek,
    - b臋dziemy modernizowali i remontowali pozosta艂e obiekty szkolne,
    - b臋dziemy wspierali budow臋 przydomowych oczyszczalni 艣ciek贸w.
    Kontynuowa膰 b臋dziemy zasad臋 umiarkowanej polityki podatkowej przy ustalaniu wysoko艣ci stawek podatk贸w lokalnych. Z uwagi na tegoroczn膮 d艂ugotrwa艂膮 susz臋 obni偶ymy stawk臋 podatku rolnego na 2019 rok.
    WSP脫LNIE ROZWIJAJMY NASZ膭 GMIN臉
  • miauj 25.10.18, 08:15
    Z tego wszystkiego zainteresowa艂a mnie tylko budowa 艣wiat艂owod贸w. Ciekawe tylko co si臋 pod tym dok艂adnie kryje i kto to b臋dzie robi艂? Kto艣 co艣 wie?
  • gmmiesz7 25.10.18, 08:48
    Zamierzenia pkt.2. Ta pla偶a publiczna czy nie by艂a obiecywali w poprzedniej kampanii? Je艣li si臋 myl臋 m贸j b艂膮d. Szkoda tylko 偶e tak p贸藕no i w z艂ej lokalizacji ..
  • wyborca_1 25.10.18, 09:42
    Nie mylisz si臋 a co do reszty to zgadzam si臋 z Tob膮. No i kwestia wyprzeda偶y grunt贸w nad jeziorem bez zachowania dost臋pu do tego偶 jeziora w czym obecny w贸jt ma sw贸j udzia艂 ,jako 贸wczesny pracownik gminy.
    Co do pozosta艂ych kwestii to 偶eby si臋 nie rozpisywa膰 to s膮 plany i jest realizacja co na przyk艂adzie pla偶y wida膰, 偶e s膮 z tym problemy. No i oczywi艣cie jeszcze kwestia plan贸w i oczekiwa艅 spo艂ecznych z kt贸rymi w贸jt niestety si臋 nie liczy. Z oczekiwa艅 wspomn臋 o 艣cie偶ce tzw rowerowej . Ot贸偶 oczekiwania s膮 偶eby 艣cie偶k臋 zabezpieczy膰. Te oczekiwania zosta艂y zignorowane. W贸jt udowodni艂 przy okazji , 偶e nie jest zdolny do wsp贸艂pracy ani ze spo艂ecze艅stwem, ani z powiatem.

Z sukces贸w w贸jta wymieni臋 pierwszy z brzegu, mamy w gminie najwy偶szy podatek od ps贸w. Nadmieniam , 偶e ten podatek jest obligatoryjny czyli nie ma obowi膮zku nak艂adania go na spo艂ecze艅stwo. Dlatego te偶 takiego podatku nie ma np. w Toruniu czy Bydgoszczy. W wi臋kszo艣ci miejscowo艣ci wynosi on od 25 do 30pln. Np. w P艂ocku wynosi 30pln od jednego psa od nast臋pnych 15pln. Przy czym funkcjonuje tam przyzwoite schronisko U nas mamy 50pln i byle jak膮 przechowalni臋. Dlaczego taki wysoki prosz臋 zapyta膰 w贸jta .Jestem ciekawa czy uczciwie odpowie. Dla kogo idzie lwia cz臋艣膰 podatku ka偶dy niech si臋 dowie sam. Dla por贸wnania koszt szczepienia na w艣cieklizn臋 15pln w tym jest koszt szczepionki , dojazd i us艂uga. Co mamy z podatku od ps贸w byle jak膮 przechowalni臋 i pozbywanie si臋 bezdomnych zwierz膮t na wszelkie mo偶liwe sposoby .
  • victor_victoria 25.10.18, 09:21
    Je艣li to faktycznie o艣wiadczenie w贸jta, to niezmiernie przykre, 偶e robi tyle b艂臋d贸w. Przecie偶 mo偶e poprosi膰 polonistki o pomoc (chocia偶 to wykracza poza obszar ich obowi膮zk贸w, wiec wymaga艂o by podpisania z nimi umowy i zap艂acenia za ich prac臋). Materia艂y wydawane przez w贸jta nie mog膮 posiada膰 b艂臋d贸w. To nie jest niedopuszczalne. Na forum u偶ytkownicy, mog膮 pisa膰 w emocjach, okienko do zamieszczania tekstu jest ma艂e i trudno obj膮膰 ca艂o艣膰 wzrokiem. Ale dokument, kt贸rego tekst zamieszczony by艂 powy偶ej, chyba nie by艂 przygotowany na kolanie?

Nie wiele tych osi膮gni臋膰 zosta艂o wymienionych, jak na 4 d艂ugie lata zarzadzania przez osob臋 do艣wiadczon膮. 63% g艂osuj膮cych mieszka艅c贸w nie dostrzeg艂o tych "sukces贸w" i nie zosta艂o powalonych nimi na kolana. Troch臋 jak by wi臋kszo艣膰 czasu, po艣wi臋ci膰 na gadanie o niczym i na imprezy.
    Do偶ynki - szkoda, 偶e zosta艂y tak zorganizowane, 偶e zak艂贸ci艂y Msz臋 艢wi臋t膮. Chc臋 uczestniczy膰 i w jednym i drugim. Ale nie na takich warunkach jak ostatnio. Cz艂owiek czu艂 si臋 jak na 艣redniowiecznym targowisku, na kt贸rym jaki艣 przygodny kaznodzieja wyg艂asza kazanie. Z ca艂ego serca wsp贸艂czuje ksi臋dzu. O kultur臋 poprosz臋. Mamy XIX wiek. I mo偶na to dobrze zorganizowa膰.
    Dzie艅 Kobiet i inne imprezy - kto bra艂 w tej imprezie udzia艂? dziwnym trafem nikt z bliskich mi os贸b, nie mia艂 "przyjemno艣ci" u艣ciska膰 r臋ki w贸jta ani otrzyma膰 "go藕dzika". Je艣li impreza gminna, to rozumiem, 偶e przys艂owiowa Babcia z Mi艂ach贸wka te偶 by艂a zaproszona;) Kobiet膮 jest.
    ile by艂o uczestnik贸w a ile zosta艂o wydanych na te "wydarzenia" pieni臋dzy? Poprosz臋 o konkrety, bo inaczej to takie "lelum po lelum". Ile os贸b uczestniczy艂o, ile poszczeg贸lne imprezy kosztowa艂y. Ile pieni臋dzy poch艂on膮艂 alkohol (chocia偶 na fakturach to zwykle jest opisywane jako "spo偶ywka" wiec trudno b臋dzie to podliczy膰).
    To nasze, gminne, pieni膮dze. Powinni艣my o tym widzie膰 na co id膮 pieni膮dze z naszych podwy偶szonych podatk贸w.

Nie wiele pieni臋dzy pozyskano jako Gmina. Tak jak by bud偶et UE czy urzed贸w, si臋 wyczerpa艂 dla Top贸lki.

Niekt贸re sklepy, podwy偶szaj膮 ceny, tylko po to by po jakim艣 czasie zorganizowa膰 promocje i zademonstrowa膰 obni偶k臋 cen. To sklepy, kt贸re z uczciwo艣ci膮 nie s膮 "za pan brat", a i z przestrzeganiem prawa maja k艂opoty. To mo偶e troch臋 by膰 jak z podatkami. Podwy偶szymy, by m贸c obieca膰 obni偶k臋 (to czy to si臋 stanie, to ju偶 inna historia - czas pokarze). Je艣li podatki zostan膮 obni偶one to za co obecny w贸jt zrealizuje swoje plany? sk膮d b臋dzie mia艂 pieni膮dze, skoro w tym roku nie wiele mamy pieni臋dzy z innych 藕r贸de艂?

Nie przedstawi艂 plan贸w, pozyskiwania 艣rodk贸w finansowania. Przecie偶 kto艣 kto pe艂ni role w贸jta, powinien by膰 doskonale zorientowany jakie s膮 fundusze do pozyskania, kt贸ry urz膮d, oczekuje na projekty. Czyli, co si臋gnie g艂臋biej do naszych kiesze艅? Jednym da, by innym zabra膰?

呕enuj膮ce jest to ile, rzeczy zosta艂o zostawione do zrobienia w tej kadencji. Troch臋 jak student czy ucze艅, kt贸ry zostawia nauk臋 na egzamin na noc przed dniem zaliczenia. 9 kobiet w miesi膮c dziecka nie urodzi. W tydzie艅, czy dwa tego wszystkiego porz膮dnie, tak by funkcjonowa艂o przez wiele lat si臋 nie zdzia艂a.

Je艣li ma co艣 by膰 dost臋pne przez chwilk臋, to chyba szkoda pieni臋dzy na prowizork臋.
    Czy tak dzia艂a dobry gospodarz? Prowizorka, to dzia艂anie na niekorzy艣膰 gminy. Dzia艂ania musza by膰 przemy艣lane, wykonane zgodnie z sztuk膮.

4 lata by艂o do wykonywania tego - dobry zarz膮dzaj膮cy, umie planowa膰, wie 偶e chaotycznie podejmowane dzia艂ania na koniec kadencji, nie wp艂ywaj膮 pozytywnie na jego wizerunek, ani na przysz艂o艣膰 gminy.

Je艣li przez 4 d艂ugie lata nie uda艂o si臋, to po co ostatnie chwile po艣wi臋ca膰 na to czym ew. zajmie si臋 nowy w贸jt (np. dokumentacje projektow膮 - je艣li przez 4 lata si臋 nie uda艂o, to na kolanach zostanie ona zrobiona w tydzie艅? szkoda pieni臋dzy). Mo偶e lepiej zako艅czy膰 to co si臋 wcze艣niej "rozgrzeba艂o"? Prosz臋, nie r贸bcie prowizorki na kolanach. To kosztuje du偶o, za chwil臋 b臋dzie trzeba to poprawia膰. Czy sta膰 Gmin臋, czy sta膰 nas na to by dwa razy robi膰 to samo? Nie akceptuj臋 prowizorki.

Nie widz臋 te偶 w planach, dzia艂a艅 zwi膮zanych 偶e:
    - zmniejszeniem bezrobocia
    - tworzeniem nowych stanowisk pracy
    - dbaniem o zwierz臋ta (postawienie jednej klatki i trzymanie w nich 3 ps贸w, nie jest dzia艂aniem dobrego gospodarza, mam nadzieje ze Towarzystwo Opieki nad Zwierz臋tami podj臋艂o dzia艂ania i skontaktowa艂o si臋 z W贸jtem..)
    - jakie dzia艂ania b臋d膮 podejmowane w stosunku do os贸b zagro偶one wykluczeniem spo艂ecznym?
    - jakie dzia艂ania b臋d膮 prowadzone by zmniejszy膰 alkoholizm?

I jeszcze jedno pytanie, kogo r臋koma b臋d膮 te plany realizowane? Jacy pracownicy b臋d膮 w Gminie pracowa膰? Jakie zmiany s膮 planowane? Ci co s膮 teraz, czy planowane s膮 zmiany? A mo偶e zostanie tak jak jest?

Co ze zmian膮 kultury i popraw膮 komunikacji? nie wida膰 tego na li艣cie powy偶ej. Czyli, nic si臋 nie zmieni...

Od w贸jta oczekuje profesjonalnego zarz膮dzania gmin膮. Umiej臋tno艣ci w pozyskiwaniu 艣rodk贸w finansowanych. Umiej臋tno艣ci dobierania kompetentnych pracownik贸w i egzekwowania od nich pracy na najwy偶szym poziomie. R贸wnie偶 pami臋tania o tych najs艂abszych, kt贸rzy nie upomn膮 si臋 o swoje prawa (dzieci, osoby starsze, zwierz臋ta). Podejmowania dzia艂a艅 by stale ros艂a warto艣膰 gminy. Podejmowania dzia艂a艅 by wzros艂a liczba stanowisk pracy na terenie gminy, by bezrobocie spada艂o. 呕adnego dzia艂ania w ostatniej chwili. Ogromnej Kultury. 艢wietnej komunikacji. Dobrych relacji z wszystkimi mieszka艅cami. Wsp贸艂pracy.

4 lata mia艂 w贸jt by pokaza膰 swoj膮 klas臋 i profesjonalizm. 63% wyborc贸w tego nie dostrzeg艂o.
  • wredny131313 25.10.18, 12:46
    Super text-ale艣 sie go艣ciu napracowa艂-niesamowite! ale do rzeczy:
    1.-W贸jt Dybowski-37,20%
    2.-Pan J膮kalski-22,46%
    3.-Pan Hernacki-15,23%
    4.-Pan Lewandowski-25,11%
    Wobec powy偶szego wniosek jest taki 偶e 75% spo艂eczno艣ci Top贸lki nie g艂osowa艂o na Pa艅skiego protegowanego.Wsp贸lny wynik by艂ych kandydat贸w na w贸jta wynosi-37,69%-nie powali艂 mnie na kolana.
    Panie Victor-etc ect jeszcze bardziej 偶a艂osny jest Pa艅ski tekst o Mszy 艢wi臋tej w Do偶ynki -przypomn臋 panu s艂owa Jezusa z Nazaretu ,,nie Ci co krzycz膮 Panie Panie wejd膮 do kr贸lestwa niebieskiego......
    widz臋 ewidentny brak pokory chrze艣cija艅skiej-arogancj臋 i but臋.Napominam Cie bracie w Chrystusie-b艂膮dzisz!
    Z Twojego tekstu mo偶na wywnioskowa膰 偶e nienawidzisz pracuj膮cych Kobiet-a ju偶 bro艅 Bo偶e 偶eby mia艂y si臋 Panie spotka膰 w dniu swojego 艣wi臋ta-nie艂adnie.A dlaczego Twoi bliscy w tej imprezie nie uczestniczyli(zaproszenia by艂y og贸lnie dost臋pne) to si臋 pa艅 z rodziny zapytaj.
    Co do alkoholu -wypominanie lampki szampana czy wina Kobiet膮 w dniu ich Swi臋ta to brak klasy i 偶enada ze strony m臋偶czyzny-WSTYD!
    艢rodki z UE -polecam lektur臋 Naszych Spraw-ostatnie wydanie ,
    Hitem dnia jest pytanie o bezrobocie.
    Z tego co jest mi wiadomo je偶eli kto艣 ma ochot臋 to w Polsce praca czeka na cz艂owieka a nie cz艂owiek na prace wystarczy chcie膰!A chcie膰 to m贸c!
    I na koniec Ty 艣miesz pyta膰 o kultur臋 i sztuk臋 skoro czepiasz si臋 spotka艅 Kobiet w dniu ich 艣wi臋ta-zdecyduj si臋 czy jeste艣 za czy przeciw bo nie ogarniam Twoich wydziwia艅
  • wyborca_1 25.10.18, 13:12
    S艂uchaj wredny cho膰by艣 nie wiem jak liczy艂 to nie zmienisz tego , 偶e wszyscy kt贸rzy g艂osowali na kontrkandydat贸w zag艂osowali za zmian膮 i 偶e by艂a to wi臋kszo艣膰.

Co do tego , 偶e praca czeka na ludzi to rozumiem, 偶e w gminie nie ma bezrobocia i te obiecywane za g艂osy prace interwencyjne s膮 niepotrzebne.
    Co do do偶ynek to s艂ysza艂am, 偶e nie b臋dzie ju偶 mszy na stadionie czyli wi臋cej os贸b dyskomfort odczul.
    Z czego wywnioskowa艂e艣 , 偶e wiktor nie lubi kobiet bo ja wr臋cz przeciwnie uwa偶am , 偶e napisa艂 to z szacunku bo nie chodzi o to 偶eby nie by艂o 艣wi臋towania tego dnia tylko o to , 偶eby by艂o na poziomie. Je偶eli nie ma miejsca 偶eby w GOK-u zorganizowa膰 i wyst臋p i pocz臋stunek to nale偶y si臋 na co艣 zdecydowa膰. Zrobi膰 wyst臋p i wr臋czy膰 siedz膮cym paniom kwiatki albo pocz臋stunek bo przeganianie kobiet z miejsca na miejsce po to by po odstaniu w kolejce dosta艂y kwiatek i kawa艂ek tortu do zjedzenia na stoj膮co uw艂acza godno艣ci pa艅.
  • parys555 25.10.18, 13:36
    Cytujac Pismo 艣w, zastan贸w sie czy trafnie to robisz, msza 艣w, jest msza i w czasie jej trwanie wszelkie jarmarczne odg艂osy nie mia艂y prawa zabrzmie膰.
    Na Dzie艅 Kobiet zaproszenie by艂y wybrane panie a pracownice gminy dosta艂y polecenie uczestnictwa w nim ,Znaj膮c m艣ciwy charakter w贸jta wola艂y to polecenie wykona膰.
    Prawda jest taka ze w贸jt nie robi nic, nie zamydli oczu wspomnianym go藕dzikiem czy kawa艂kiem ciasta, co innego liczne wycieczki w gronie wybranych , ale to 偶aden zaszczyt by膰 w艣r贸d nich
    Co w贸jt robi dla naszych dzieci, ano nic.A przepraszam powsta艂a dru偶yna harcerska , kt贸ra nie wiem czy nadal jest i tu niespodzianka kto nia sie opiekuje, c贸rka w贸jta z kole偶anka, tylko pozostaje pytanie czy panie maj膮 stopien harcmistrza?
    Wypita lampka szampana to mo偶e nie wstyd ale chlanie w贸dy na oczach dzieci w czasie pikniku rodzinnego w Paniewie to ju偶 masakra
  • wredny131313 25.10.18, 13:56
    Bardzo dobrze si臋 zastanowi艂em wybieraj膮c cytat z Pisma 艣w-wy my艣licie 偶e jeste艣cie r贸wni Bogu a nawet 艣wi臋tsi od Niego!Co W贸jt ma do ludzi ,kt贸rzy sprzedaj膮 na straganach-oni sami powinni wiedzie膰 jak si臋 zachowa膰 podczas Mszy 艣w.To jest kwestia ich wychowania kultury i wra偶liwo艣ci .Zgadzam si臋 w pe艂ni 偶e takie odg艂osy nie powinny dochodzi膰 do uczestnik贸w Eucharystii.
    K艂amiesz pisz膮c 偶e zaproszenie dotyczy艂o wybranych Pa艅-zaproszenie dotyczy艂o wszystkich mieszkanek gm Top贸lka!
    K艂amiesz odno艣nie wycieczek zaproszenia by艂y og贸lnie dost臋pne dla wszystkich!
    Zapytam si臋 przewrotnie-a co Ty zrobi艂e艣 dla swoich dzieci?
    Dru偶yna harcerska -wielki szacun dla Tych dw贸ch Pa艅 pewnie robi膮 to za darmo,bo kasy na dodatkowe zaj臋cia w Polsce nie ma.
  • parys555 25.10.18, 21:35
    wredny131313 napisa艂(a):

> Bardzo dobrze si臋 zastanowi艂em wybieraj膮c cytat z Pisma 艣w-wy my艣licie 偶e jeste
    > 艣cie r贸wni Bogu a nawet 艣wi臋tsi od Niego!Co W贸jt ma do ludzi ,kt贸rzy sprzedaj膮
    > na straganach-oni sami powinni wiedzie膰 jak si臋 zachowa膰 podczas Mszy 艣w.To jes
    > t kwestia ich wychowania kultury i wra偶liwo艣ci .Zgadzam si臋 w pe艂ni 偶e takie od
    > g艂osy nie powinny dochodzi膰 do uczestnik贸w Eucharystii.
    > K艂amiesz pisz膮c 偶e zaproszenie dotyczy艂o wybranych Pa艅-zaproszenie dotyczy艂o ws
    > zystkich mieszkanek gm Top贸lka!
    > K艂amiesz odno艣nie wycieczek zaproszenia by艂y og贸lnie dost臋pne dla wszystkich!
    > Zapytam si臋 przewrotnie-a co Ty zrobi艂e艣 dla swoich dzieci?
    > Dru偶yna harcerska -wielki szacun dla Tych dw贸ch Pa艅 pewnie robi膮 to za darmo,bo
    > kasy na dodatkowe zaj臋cia w Polsce nie ma.
    Oj wredny,jaki ty nie kumaty.Nikt pan z mojego domu nie informowa艂 o wycieczkach, ani o imprezie dla kobiet.Wejdz sobie na profil pani co stoi zawsze na zdj臋ciach przy w贸jcie i obejrzyj zdjecia z wycieczek i powiedz czy jest tam jaka艣 kobieta , kt贸ra do k贸艂ka nie nale偶y? no chyba 偶e w贸jt ale to przeciez nie kobieta.
    W贸jt jako g艂贸wny organizator do偶ynek mia艂 zasrany obowiazek dopilnowac by msza odby艂a si臋 w godnych warunkach,
    Nie obchodzi mnie czy panie prowadz膮 dru偶yne za darmo czy nie, powinna robi膰 to osoba , kt贸ra jest harcmistrzem
  • victor_victoria 25.10.18, 20:28
    Przykro mi, 偶e zosta艂e艣 wyprowadzony z r贸wnowagi przeze mnie. Nie by艂o to celem. Celem by艂o zwr贸cenie uwagi na brak konsekwencji, na brak sp贸jno艣ci, brak kultury i szacunku oraz na niewykorzystane szanse i jakie艣 dzia艂ania ad-hock, kt贸re mog膮 narazi膰 Gmin臋 na ogromne koszty.

Atakujesz mnie osobi艣cie, to ogromny nietakt. Ale rozumiem, emocje wzi臋艂y g贸r臋, i po chrze艣cija艅sku wybaczam.
    Je艣li masz problem z emocjami, to powiniene艣 si臋gn膮膰 po pomoc. Osoby, kt贸re nie panuj膮 nad emocjami, to zagro偶enie dla spo艂ecze艅stwa. Co b臋dzie, gdy b臋dziesz prowadzi膰 auto i si臋 zdenerwujesz, przejedziesz cz艂owieka, bo wyszed艂 na pasy? Albo gdy zdenerwowany wybiegniesz na drog臋? Nad emocjami trzeba panowa膰 i mo偶na nad tym popracowa膰.

Nasz Sprawy - czy kto艣 je widzia艂 2-3 miesi膮ce temu? Gdyby "Nasze Sprawy" by艂y dost臋pne systematycznie, to zupe艂nie co艣 innego. Dlaczego nagle teraz "Nasze Sprawy" zosta艂y wydane, tak przed wyborami? to ogromny nietakt.
    To tak jak wysypywanie kamieni na drog臋 tu偶 przed wyborami. Czy takie dzia艂anie nie jest pozorne i odwracaj膮ce uwag臋 od wa偶niejszych rzeczy?

Kobiety. 艢wiat jest pe艂en cudownych kobiet. Ile 艣wiat by艂by ubo偶szy gdyby nie s艂owa Szymborskiej "Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". Gdyby nie ogromna rzesza kobiet, m贸j 艣wiat by艂by ograniczony. Sk艂adam stokrotne dzi臋ki Babci, Mamie, Siostrze, Kuzynkom, S膮siadkom i pani膮 Ekspedientk膮, pani膮 kt贸re okrywa艂y przede mn膮 艣wiat szkolnych ksi膮偶ek, kt贸re pozwalaj膮 mi dzi艣 na si臋ganie po tak wiele:). Dzi臋kuje p. Buczkowskiej, p. Dobieckiej, p. G贸rzy艅skiej, p. Ospalskiej, p. M膮czce, p. Skali艅skiej. i wielu wielu innym. Kobiety zas艂uguj膮 na kwiatek i tort, szampana - ale zas艂uguj膮 przede wszystkim na codzienny szacunek, a nie od 艣wi臋ta. Pe艂n膮 kultur臋, wsp贸艂prace, szacunek ka偶dego dnia. Pami臋膰 o tym 偶e s膮 niezwyk艂e, ale nie tylko 8 marca. Dajmy im kwiatka i tort z szampanem bez okazji, - dlatego 偶e po prostu s膮:)

Je艣li chodzi o imprezy, to inni uczestnicy tego forum, ju偶 przekazali Panu co my艣l膮 o tej formie organizowania spotka艅. Warto to przemy艣le膰. Rozumiem, ze niekt贸rym mo偶e to i odpowiada. I maj膮 do tego prawo. Ale, je艣li impreza jest organizowana dla innych - to nale偶y wzi膮膰 ich potrzeby.

Bezrobocie. Oczywi艣cie, ka偶dy mo偶e wzi膮膰 偶ycie w swoje r臋ce i np. za艂o偶y膰 firm臋. Nie ka偶dy ma takie potrzeby i predyspozycje. Chcie膰 nie zawsze oznacza moc. Nie zostan臋 lekarzem, weterynarzem - chocia偶 chc臋 i lubi臋 pomaga膰, nie zostan臋 te偶 programist膮, ksi臋gowym, ksi臋dzem, astronaut膮 etc.
    Mamy sytuacj臋:
    - Gimnazjum w Top贸lce. Szko艂a jest likwidowana. Mamy kadr臋 nauczycielska i nie tylko. Czy wszyscy pracownicy Gimnazjum maja zapewniony przez w贸jta gminy pe艂en etat? od nauczyciela po sprz膮taczk臋, wo藕nego? czy potrzebujemy tylu pracownik贸w o艣wiaty, skoro b臋dzie mniej dzieci w gminie? Co si臋 z nimi stanie? Do innego gimnazjum nie p贸jd膮, bo wsz臋dzie s膮 likwidowane. Lekarzami te偶 nie zostan膮. Ekspedientami te偶 nie zostan膮.
    - Sklepy. W Top贸lce ma powsta膰 drugi market. Dwa markety zmniejsz膮 liczb臋 klient贸w lokalnych sklepik贸w. Co oznacza, 偶e na rynku pojawi si臋 pewna grupa pracownik贸w sklep贸w lokalnych, kt贸rzy b臋d膮 musieli sobie poszuka膰 pracy. Markety nie zatrudniaj膮 du偶ej liczby pracownik贸w, w ko艅cu to sklepy samoobs艂ugowe. Dotychczasowi ekspedienci do szko艂y pracowa膰 nie p贸jd膮, bo przecie偶 tam s膮 stanowiska do likwidacji, a poza tym wymagane s膮 inne kompetencje i wykszta艂cenie.
    Ma艂a miejscowo艣膰 4 ty艣. ludzi.. Dobrze by by艂o, gdyby gospodarz gminy pomy艣la艂 jak mo偶e wykorzysta膰 potencja艂 mieszka艅c贸w. Jak stworzy膰 dla nich miejsca pracy? jak wykorzysta膰 ich wiedz臋, umiej臋tno艣ci, kompetencj臋. Ich nauka kosztowa艂a sporo, a teraz co? mamy powiedzie膰 im "zapraszamy na zmywak do Londynu", i "na tulipany do Holandii", albo do pracy w chlewni. Praca nie ha艅bi, ale nie powinni艣my marnowa膰 pieni臋dzy, kt贸re zosta艂y wydane na ich wykszta艂cenie i zdobywanie do艣wiadczenia przez nich. Jak b臋dzie wygl膮da艂o, 偶ycie w Top贸lce gdy zostan膮 w niej g艂ownie renci艣ci, emeryci, i garstka pracownik贸w? wp艂yw z podatk贸w b臋dzie jeszcze ni偶szy, wiec trzeba je b臋dzie podwy偶szy膰.

By艂o sobie kiedy艣 takie miasto Miedzianka. Miedzianka do 1945 roku mia艂a prawa miejskie. A potem miasto zosta艂o zrujnowane, przez rabunkow膮 gospodark臋 i z艂膮 polityk臋. W 2013 roku by艂o tam tylko 11 zamieszka艂ych dom贸w. Zosta艂a wydana ksi膮偶ka o tej miejscowo艣ci, zach臋cam do lektury (Miedzianka, Historia znikania).

Zniszczy膰 jest 艂atwo, odbudowa膰 jest trudno.

Zadbajmy o nasz膮 gmin臋 o jej rozw贸j.
  • konradlewandowski 25.10.18, 13:58
    Szanowni Pa艅stwo, drogi/droga wyborywtopolce2018! Czuj臋 si臋 osobi艣cie odpowiedzialny za moj膮 kandydatur臋, dlatego te偶 postanowi艂em odnie艣膰 si臋 do powy偶szej wypowiedzi.
    Sekretarzem gminy by艂em przez dziewi臋膰 lat. Rozpocz膮艂em prac臋 12.04.2007 a odszed艂em na w艂asn膮 pro艣b臋 15.08.2016r. Uwa偶am, 偶e te dziewi臋膰 lat to dobra podbudowa by przej膮膰 obowi膮zki w贸jta z pe艂n膮 艣wiadomo艣ci膮 odpowiedzialno艣ci i ogromu zada艅. Top贸lka ani wtedy ani teraz nie by艂a krain膮 miodem i mlekiem p艂yn膮c膮, dlatego te偶 kandyduj膮c mocno podkre艣li艂em to w moich materia艂ach wyborczych. Sekretarz, z samej nazwy jest, sekretarzem gminy, nie w贸jta. St膮d te偶 w swojej pracy zawsze kierowa艂em si臋 zasad膮 鈥瀘twartych drzwi鈥, Ci z Pa艅stwa, kt贸rzy to pami臋taj膮, wiedz膮 偶e zawsze stara艂em si臋 znale藕膰 czas na rozmow臋 i pomoc.
    Nie spodziewa艂em si臋, jak wi臋kszo艣膰 wyborc贸w, 偶e oblicze gminy zmieni si臋 o 180 stopni w cztery lata i nie nazwa艂bym wyborc贸w Pana Marka idiotami. To, jak i inne epitety, kierowane r贸wnie偶 pod Jego adresem uwa偶am za niegodne. Jest nadal urz臋duj膮cym W贸jtem wybranym w demokratycznych wyborach i cho膰by z tego powodu zas艂uguje na szacunek.
    Swoj膮 karier臋 zawodow膮 rozpocz膮艂em w 1996r. jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Czamaninie, p贸藕niej pracowa艂em w firmach handlowych przechodz膮c kolejne szczeble od przedstawiciela handlowego do zast臋pcy dyrektora handlowego.
    Nieprawd膮 jest to, 偶e proponowa艂em stanowisko sekretarza gminy komukolwiek, a stanowiska zast臋pcy w贸jta nie ma i to rozwi膮zanie sprawdza si臋 w funkcjonowaniu naszej administracji, wi臋c je艣li co艣 dzia艂a dobrze, po co to psu膰? Przypominam jeszcze raz, 偶e jestem kandydatem, a nie urz臋duj膮cym w贸jtem. Wszelkie plotki na temat zatrudniania i zwalniania to element zastraszenia maj膮cy na celu wp艂yni臋cie na elektorat. Jestem zwolennikiem zarz膮dzania poprzez delegowanie kompetencji, zada艅 i odpowiedzialno艣ci, nie poprzez zmian臋 kadry. Uwa偶am, 偶e je艣li wesprze膰, pom贸c, udzieli膰 mo偶liwo艣ci podejmowania decyzji, to potencja艂 jaki tkwi w pracownikach urz臋du i jednostek podleg艂ych gminie przyniesie korzy艣膰 wszystkim mieszka艅com.
    To m贸j pierwszy i ostatni wpis na forum. Je艣li kto艣 z Pa艅stwa ma dodatkowe pytania 鈥 zapraszam serdecznie do kontaktu bezpo艣redniego. Ch臋tnie spotkam si臋 osobi艣cie, zapraszam r贸wnie偶 na m贸j Facebookowy profil Konrad Lewandowski- Kandydat na W贸jta Gminy Top贸lka. Proponuj臋 r贸wnie偶 kontakt telefoniczny pod nr 669 506 989. Pozdrawiam serdecznie, Konrad Lewandowski.
  • loczekhhhc1322 25.10.18, 14:54
    Odpowiedz wydaje mi si臋 wyczerpuj膮ca i jestem sk艂onny odda膰 na Pana glos . pozdrawiam wszystkich wyborc贸w i b膮d藕my 偶yczliwi wobec siebie i kandydat贸w.
  • miauj 25.10.18, 15:51
    To teraz ma Pan szanse tutaj raz a dobrze odci膮膰 si臋 od Pana J膮kalskiego by nie by艂o w膮tpliwo艣ci - czy mo偶e Pan nam obieca膰 偶e nie zatrudni go przez ca艂a swoj膮 kadencj臋?
    Jak pisa艂em wcze艣niej - wymin膮艂 si臋 Pan od bezpo艣redniej odpowiedzi.
  • victor_victoria 25.10.18, 21:05
    Miauj, bardzo ceni臋 sobie wi臋kszo艣膰 Pana wypowiedzi. Pe艂na Kultura.
    Ogromnie dzi臋kuje, ze to 偶e powiedzia艂 Pan dzisiaj rano SPRAWDZAM, nie tylko powiedzia艂, ale Pan to uczyni艂. Szacunek.

Nie rozumiem, tylko czemu Pan sw贸j g艂os uzale偶nia od tej jednej rzeczy i nie chce Pan tego rozwi膮za膰. Wracanie do tego samego, wskazuje ze jest jaki艣 problem. Jaki艣 mur powsta艂 mi臋dzy Panami.. mo偶e trzeba go ju偶 rozebra膰, dla dobra Gminy?

Pana g艂os jest niezmiernie wa偶nym g艂osem. Niech Pan popatrzy na ca艂okszta艂t i zrobi tabel臋 zysk贸w i strat. Czy J膮kalski chcia艂by pracowa膰 w Gminie? nie wiem, si臋ga艂 po stanowisko W贸jta a nie po inne. Ju偶 wiemy ze stanowiska wice-w贸jta nie ma. Plotkom - basta! Wiem natomiast, 偶e jest Pan osoba rozs膮dn膮.

Ma Pan uwagi do niego, niech Pan spotka si臋 w 4 oczy i porozmawia, Jak facet z facetem, Jak dojrzali i doro艣li ludzie.
    Trzeba wzi膮膰 tego byka za rogi i rozwi膮za膰 problem. Bo przecie偶 nie b臋dzie Pan przeparkowywa艂 samochodu dlatego ze obok zaparkowa艂 J膮kalski. Przecie偶 nie przecie偶 nie przestanie Pan korzysta膰 ze sklepu bo z niego korzysta J膮kalski. Bo to takie dziecinne i niedojrza艂e. Nie usi膮d臋 w jednej 艂awce z X, nie p贸jd臋 na mecz, bo tam jest Y, a ja go nie lubi臋. Nie przestanie Pan przecie偶 korzysta膰 z ulicy czy chodnika, bo po nim przeszed艂 cz艂owiek, z kt贸rym teraz Panu nie jest po drodze.

Porozmawiajcie jak doro艣li ludzie, wyja艣nijcie sobie co trzeba. Przecie偶 nie jest Pan dzieckiem, jest Pan doros艂ym, odpowiedzialnym cz艂owiekiem, kt贸remu raczej los Gminy nie jest obcy. Inaczej nie sp臋dza艂by Pan czasu na rozmowy na tym forum.

Chcemy zmian, wiec prosz臋 zacznijmy ju偶 tutaj:)

Porozumienie i zmiany na lepsze - niech nam to przy艣wieca.
  • tomcio303 25.10.18, 21:52
    Mo偶e ten Pan oddaj膮c sw贸j g艂os na Pana Lewandowskiego nie chce aby ten sta艂 si臋 drugim Dud膮.
  • victor_victoria 25.10.18, 22:06
    Ja tylko prosz臋 o 艣wiadome podejmowanie decyzji.
    Nie pod wp艂ywem emocji i jaki艣 zasz艂o艣ci historycznych.
    Ufam, w to 偶e doro艣li ludzie potrafi膮 ze sob膮 rozmawia膰 i wyja艣nia膰 nieporozumienia.

Profesor Bartoszewski, m贸wi艂 o tym, 偶e trzeba rozmawia膰, i trzeba rozmawia膰 ponad podzia艂ami. Je艣li On potrafi艂, po tak ekstremalnych do艣wiadczeniach, to to co nas otacza, to drobiazg. Warto by膰 przyzwoitym. Rozmawiajmy...
  • miauj 26.10.18, 10:44
    Bardzo dzi臋kuj臋 za mi艂e s艂owo. Staram si臋 ale mimo 偶e okre艣li艂em si臋 gdzie艣 na poczatku to jestem atakowany zarowno z jednej jak i z drugiej strony. Mam prawo zw膮tpi膰 lub upewni膰 si臋 w czym艣. Nie p贸jd臋 przecie偶 艣lepo jak owieczka na jak膮艣 rze藕.
    Z Panem Arkiem nie mam osobistej zwady. Chodzi mi o co艣 innego - o przejrzysto艣膰 dzia艂a艅. Za du偶o w膮tpliwo艣ci wok贸艂 niego naros艂o - nie chc臋 tu tego wypisywa膰 ale jak kto艣 czyta forum to wie 偶e tego jest du偶o. To rzutuje na Jego wizerunek a poprzez Jego poparcie i zaanga偶owanie teraz w kampani臋 Pana Lewandowskiego niestety oddzia艂ywuje negatywnie r贸wnie偶 na niego. Na prawd臋 lepiej by by艂o dla Pana Lewandowskiego gdyby Pan J膮kalski si臋 nie odezwa艂. Teraz mamy problem i ja r贸wnie偶 go mam. Je艣li Pan Lewandowski przegra t臋 kampani臋 to b臋dzie tylko i wy艂膮cznie zasluga Pana J膮kalskiego.
  • bambi978 26.10.18, 11:39
    Ale z Ciebie dzban. Co艣 kiedy艣 s艂ysza艂e艣 i tu nakrecasz negatywne emocje nawet nie wiedz膮c jaka by艂a prawda. Jeste艣 zwyk艂ym plotuchem.
  • wyborca_1 26.10.18, 13:13
    Miauj jest takie powiedzenie kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem. Z tego co wiem to raczej wakat贸w w gminie nie ma a je艣li by by艂y to wymagany jest konkurs i niech wygrywaj膮 najlepsi a nie tak jak teraz, 偶e panuje zasada, 偶e ostatni s膮 pierwszymi.

Je艣li kto艣 wygra czy przegra to nie b臋dzie to niczyj膮 win膮 tylko wyborem wyborc贸w. Mam nadziej臋, 偶e wygra lepszy.
  • miauj 26.10.18, 13:29
    Tak, zgadzam si臋 ale np. sam Pan Lewandowski nie ma 偶adnych takich spraw z historii kt贸re budzi艂yby chocia偶by w膮tpliwo艣ci. To samo Pan Hernacki.
  • wyborca_1 26.10.18, 13:50
    No i to powinno by膰 dla nas miauj najwa偶niejsze.
  • victor_victoria 26.10.18, 20:19
    ...i w艂a艣nie dlatego, dobrze by艂o by Pan z nim porozmawia艂.
    Pewnie w gminie nie mamy os贸by, kt贸ra by艂a by tak cz臋sto weryfikowana i sprawdzona.
    Gdyby faktycznie co艣 zrobi艂 to czy instytucje, kt贸re odznaczy艂y go nagrodami przez ostatnie lata, by nie obawia艂y sie 偶e ich dobre imi臋 b臋dzie na nara偶one na szwank?
    Komisja Wyborcza go weryfikowa艂a - wiec nie mo偶e by膰 na bakier z prawem. Po aucie, czy jego domostwie wida膰, 偶e bardziej anga偶uje si臋 w pomoc innym, dzia艂alno艣膰 spo艂eczn膮, ni偶 w dbanie o swoje.
    Ci kt贸rzy uzyskali od niego wsparcie, pomoc - wiedz膮, 偶e czasami "oczy mu si臋 kleja ze zm臋czenia", ale po艣wi臋ca sw贸j prywatny czas, by pomoc.
    Proponuje, by przesta膰 na jego temat pisa膰, chyba 偶e mo偶emy co艣 napisa膰 pozytywnego na jego temat lub innych. Cieszmy sie sukcesami innych.

Pana s艂owa dot. ew. kleski wyborczej pana Lewandowskiego - ju偶 na znaczaj膮 cz艂owieka. R贸wnie dobrze mo偶emy powiedzie膰, 偶e Pan si臋 przyczyni艂 do jego pora偶ki, bo zasia艂 Pan w膮tpliowo艣ci. A forum nie jest dobrym miejscem by wyja艣nia膰 w膮tplowo艣ci. Top贸lka to ma艂a gmina, mo偶na spotka膰 si臋 i porozmawia膰.

Kto艣 pisze donosy, kto艣 fa艂szuje Pa艅stwowe dokumenty, ewidentnie boi si臋 i dlatego stosuje "chwyty poni偶ej pasa".
    Zamiast spotka膰 si臋 i porozmawia膰. Kto艣 ma problemy ze sob膮, skoro robi tak膮 kreci膮 robot臋.

Wygodniej z ukrycia szkalowa膰 kogo艣 imi臋. A to jest 艂atwe. Przyk艂ad:
    - chc臋 zaszkodzi膰 w艂a艣cicielom sklepu Y, zaczynam pisa膰 na forum, 偶e w sklepie, sprzedali mi zepsute mi臋so, po jakims czasie zamieszczam informacje, 偶e kto艣 widzia艂 jak karaluchy bieg艂y po sklepie, kogo艣 w mi臋dzy czasie pytam, czy s艂ysza艂 o szczurach w tym sklepie, i wspominam ze PaniB trafi艂a do szpitala po zjedzieniu kie艂basy z tego sklepu. Ludzie zaczynaja gada膰 'a ty s艂ysza艂e艣', pojawi膮 sie osoby, kt贸re widzia艂y 'wied偶my latajace' w tym sklepie, ktos powie ze te srodki czysto艣ci, ktore czu膰 w sklepie to pr贸ba zakrycia w艂a艣ciwego problemu, a przeciez perfumowany smr贸d najgorzej 'pachnie'. Na nic sie zda to ze w艂a艣ciciel sklepu sam zaprosi Sanepid, a jego sklep jest krystaliczny, towar ma najlepszej jako艣ci i w atrakcyjnej cenie, i na nic sie zda wygrany konkurs na aran偶acje, i otrzyma艂 nagrody za pomoc bezdomnym zwierz臋tom, ani 偶e dobrze traktuje pracownik贸w. Ludzie zaczna omija膰 sklep i szepta膰 "z pewno艣ci膮, cos jest na rzeczy, bo przeciez by nie by艂o tyle ha艂asu, gdyby wszystko by艂o Oky".
    Co mo偶e zrobic w艂aciciel Y by zmieni膰 sytuacj臋? jest niewinny. Z艂apie kogo艣 za rek臋, poda do s膮du, wygra. Ale, jak d艂ugo ludzie bed膮 pamietali o sytuacji, 偶e "kto艣, kiedy艣, co艣 m贸wi艂"?
    Inny przyk艂ad:
    - posada Pan firm臋? a jak by napisa膰 do Urzedu Skarbowego donos? potem po miesiacu drugi, w mi臋dzy czasie donos do ZUS, ka偶dy donos to kontrola. Pana kontrahenta donos poinformuje o tym, 偶e nie p艂aci Pan aliment贸w, a wog贸le to zalega z pensjami dla pracownik贸w, kolejny: 偶e seksualnie wykorzystuje Pan kole偶ank臋 z pracy. A Pana auto jest kradzone i ma przebite numery. Ile wytrzyma Pan kontroli z US, ZUS, wezwa艅 w celu z艂o偶enia zeznania? ka偶da sprawa poch艂ania czas. Co gdy kontrahenci powiedz膮 Panu, 偶e USkarbowy kontaktowa艂 sie z nimi w Pana sprawie i chc膮 zako艅czyc wsp贸艂prace, bo maj膮 dosy膰 kontroli z Pana powodu? Na przystanku zamieszczona zostanie inforamcja, ze jest Pan poszukiwany, uciek艂 z miejsca wypadku, 偶e zabi艂 Pan dziecko. I nie ma znaczenia, 偶e rzetelnie p艂aci Pan podatki, i nie ma Pan komu p艂acic aliment贸w, i nie posiada Pan pracownicy, ani nawet auta. Ludzie widz膮 przecie偶, 偶e co艣 jest na rzeczy, skoro Pana tak kontroluj膮 i takie plotki sie s艂yszy na Pana temat. Oj, na pewno ma Pan co艣 za uszami:p A przecie偶 jest Pan osob膮 niewinn膮, przestrzegaj膮c膮 prawa.
    I 偶eby nie by艂o w膮tpliwo艣ci, powy偶sze przyk艂ady s膮 wymy艣lone i wszelkie podobie艅stwo do os贸b i wydarze艅 realnych, jest czysto przypadkowe i nie zamierzone.

Powy偶sze przyk艂ady maj膮 na celu zobrazowa膰, co g艂upi i bezmy艣lny cz艂owiek mo偶e zrobic innemu, ca艂kiem niewinnemu krzywd臋. Jak w niechlubnej przesz艂o艣ci: "Dajcie mi cz艂owieka, a paragraf si臋 znajdzie"

Zastan贸wcie si臋 Pa艅stwo, nad tym, jaki cel maj膮 os贸by, kt贸re rozprowadzaj膮 plotki i zasiewaj膮 watplowo艣ci.

Nie powtarzajmy s艂贸w po plociuchach. M贸wmy 'SPAWDZAM, bo nie akceptuje plotek, nie akceptuje fa艂szywego 艣wiadectwa wobec bli藕niego'

Mamy w膮tpliwosci zapytajmy wprost, patrzac w oczy danej osobie. Nie ma forum. Przecie偶 ka偶dy z nas wie gdzie kto mieszka. To mala gmina.

Owszem wymaga to cywilnej odwagi, ale tylko s艂abi ludzie czaj膮 sie po k膮tach i szepcz膮 za plecami innymi.

Nie bierzmy udzia艂u w konkursie na najwi臋kszego plociucha Top贸lki.

Zniszczy膰 komu艣 reputacje i 偶ycie jest 艂atwo. Sk艂贸ci膰 ludzi jest 艂atwo.

Trudno jest budowa膰 komunikacj臋, relacje mi臋dzy sob膮.

Odwagi i rozwagi 偶ycz臋:)

Oddzielmy ziarno od plew.
  • miauj 26.10.18, 20:35
    Nie oskar偶am i nie oskar偶a艂em go o nic. Chodzi mi tylko o to 偶e w艂a艣nie za du偶o si臋 o nim m贸wi艂o i pisa艂o i przez to ludzie wyrobili sobie o nim opini臋 kt贸ra teraz szkodzi Panu Lewandowskiemu.
  • victor_victoria 26.10.18, 20:44
    To prosz臋 powiedzie膰 SPRAWDZAM i porozmawia膰. Inaczej, b臋dzie Pan 偶y艂 w prze艣wiadczeniu o fa艂szywej rzeczywisto艣ci.
    A mo偶e tak jak ja, po sprawdzeniu, b臋dzie Pan przekonany o niewinno艣ci osoby, kt贸r膮 si臋 nies艂usznie pomawia.
    Ja uwa偶am, 偶e warto przyczyni膰 si臋 do tego by prostowa膰 bzdury kt贸re pu艣ci艂y "w eter" plociuchy.

Jest te偶 pewna szansa, 偶e biznesowo i spo艂ecznie to spotkanie przyniesie Panom obu zysk. Dw贸ch m膮drych ludzi, nie straci na tym spotkaniu.
  • victor_victoria 26.10.18, 20:48
    ps. Ludzie kiedy艣 m贸wili, 偶e ziemia jest p艂aska.
    M贸wi te偶, 偶e Internet jest tak drogi, 偶e w Polsce dost臋p do niego b臋d膮 mia艂y tyko uczelnie wy偶sze w Poznaniu, Warszawie, Krakowie i 艁odzi. A osoby prywatne nie b臋d膮 mia艂y do niego dost臋pu. A dzisiaj mam Internet "w kieszeni" (w kom贸rce).
  • bambi978 26.10.18, 20:48
    Tak przez takich ludzi jak Ty. Plotkarzy co nie widz膮 nie wiedz膮 Ale gdzie艣 s艂yszeli i psuj膮 ludzia opinie i to publicznie... I Ty niby nie masz klapek na oczach? Ta klapka jest twoja opinia wyrobiona przez ploty puszczane przez zawistnych ludzi. Obecnie najbardziej Panu Lewandowskiemu szkodzisz Ty!!!
  • miauj 26.10.18, 20:55
    To nie ja mu j膮 popsu艂em. Popsuta jest ju偶 od bardzo dawna.
  • bambi978 26.10.18, 21:02
    Czytaj ze zrozumieniem Ok?
    To nie ja mu popsu艂em?
    W艂a艣nie Ty i pozostali kt贸rzy nie sprawdza nie znaj膮 a ploty i swoje nieuzasadnione opinie przekazuj膮 dalej. Pomys艂 troch臋. Victor po mistrzowsku Ci wszystko wyt艂umaczy艂. My艣la艂em 偶e chociaz troch臋 to co s膮 do my艣lenia.
  • victor_victoria 26.10.18, 21:09
    Wiec, naprawmy...

Nie sztuka odrzuci膰 jest zepsut膮 rzecz w k膮t, nie sztuka jest zerwa膰 kontakty po jakim艣 nieporozumieniu, albo unika膰 kontaktu - sztuk膮 jest to naprawi膰. Ale dla wielu os贸b b臋dzie to trudne, zatrudne. I 艂atwiej 偶y膰 w ciemnogrodzie.

To jak "ciche" dni w domu... albo "g艂o艣ne" w艂a艣nie...
    - ON: wszystko w porz膮dku?
    - ONA: tak.
    (trzaska szufladami)
    - ON: czy cos si臋 sta艂o?
    - ONA: nie.
    (przestawia z brzd臋kiem naczynia)
    - ON: no co si臋 sta艂o, przecie偶 widz臋?
    - ONA: nic.
    (trzaska szufladami)
    - ON: porozmawiajmy....
    - ONA: nie mamy o czym. wszystko ok.
    - ON: 鈥 oj, kochanie, przecie偶 widze..
    - ONA: o czym, przecie偶 Ty nigdy nic nie robisz, zawsze ciebie nie ma..nigdy nie mo偶na na ciebie liczy膰.. przecie偶 ty nigdy.. przecie偶 Ty zawsze.. etc etc..
    .. a tu po prostu plociuch, powiedzia艂 ze widzia艂 go w kwiaciarni, a on wr贸ci艂 bez kwiatka.. czyli ma kochank臋:p, a on najzwyczajniej wszed艂 rozmieni膰 pieni膮dze.
    (wszelkie podobie艅stwo do realnych ludzi i sytuacji, przypadkowe).

• miauj 26.10.18, 21:14
    Ja z Panem Arkiem mog臋 to sobie wyja艣ni膰 i zapewne to zrobi臋 ale powtarzam ju偶 to kolejny raz - nie chodzi tylko o mnie, na prawde du偶o ludzi si臋 zastanawia o co tu chodzi z tym poparciem. To nie tylko moja opinia.
  • bambi978 26.10.18, 21:19
    To si臋 zastanawia? Czy tak jak Ty na tym forum wcze艣niej rozpowszechnia ploty? Wcze艣niej nie pisa艂e艣 o watpliwosciach tylko atakowa艂es na pewniaka. Porozmawiaj mam nadzieje ze chocia偶 On Ci to da rad臋 wyt艂umaczy膰.
  • przewrazliwiony 26.10.18, 21:22
    Ale trzeba przyzna膰, 偶e victor jest tu, na tym forum osob膮 najbardziej koncyliacyjn膮. I posty tej osoby robi膮 wra偶enie. Nie spos贸b zaprzeczy膰, 偶e stara si臋 bardzo, by pogodzi膰 zwa艣nione strony. Bardzo bym chcia艂 pozna膰 t臋 osob臋. I 偶ycz臋 wytrwa艂o艣ci w tych staraniach.
  • bambi978 26.10.18, 21:26
    Przyznaj臋. Bardzo mi艂o czytac wpisy Victor. Te偶 chetnie bym pozna艂 kogo艣 takiego ;)
  • miauj 26.10.18, 21:28
    Przyznaj臋 - podziwiam Jego si艂臋 spokoju, argumenty, j臋zyk i anegdoty.
  • victor_victoria 26.10.18, 21:38
    Przerwa偶liwiony. Bambi. Miauj.

Dzi臋kuje za mi艂e s艂owa. My si臋 znamy - Top贸lka jest ma艂a. A spotkamy si臋 przy urnie 4 listopada.
    G艂osuj膮c m膮drze.
  • victor_victoria 26.10.18, 21:35
    Je艣li Pana b臋dzie przekonany, o jego nie winno艣ci, to jak przekona膰 10 ludzi.

Za to, 偶e inni b臋d膮 m贸wi膰 brednie - 偶adne z nas nie mo偶e odpowiada膰. Ale mo偶emy tego nie akceptowa膰, i dementowa膰 plotki.
    Skoro m贸wi膮, 偶e ziemia jest p艂aska, i podtrzymywana jest przez 偶贸艂wie.. a gdzie艣 tam lataj膮 wiedzmy na miot艂ach, to co zrobi膰?
    To 偶e "wszyscy" kradn膮, i zdradzaj膮, przyjmuj膮/daj膮 艂ap贸wki, puszczaj膮 si臋 na lewo i prawo - to znaczy, 偶e mam to robi膰? "Wszyscy" sprzedaj膮 sw贸j g艂os za butelk臋 w贸dki. A wszyscy to kto? Pan? Bambi? Wredny? Wyborca? 56lm56? Czarny? Asdfgh? No kto jest tu z艂odziejem i oprawc膮? Kto si臋 sprzeda za butelk臋 w贸dki?

Ja nie jestem wszyscy - ja to ja. I odpowiadam za swoje my艣li i czyny - samodzielnie.
    Chc臋 codziennie patrze膰 w lustro bez problemu, a gdy stan臋 przez 艣w. Piotrem, nie chce si臋 wstydzi膰.

Nie wyobra偶am sobie, 偶e b臋d臋 pomaga膰 kopa膰 le偶膮cego. Jest we mnie bunt przeciwko temu, wole mu poda膰 r臋k臋 i pomoc wsta膰.
  • wyborca_1 26.10.18, 23:12
    Chapeau bas.
  • wyborca_1 26.10.18, 13:07
    Szanowny Panie Konradzie ceni臋 Pana , szanuj臋 i podziwiam za to , ze chce Pan wygra膰 honorowo zw艂aszcza po tym jak sam sta艂 si臋 Pan ofiar膮 niewybrednych atak贸w . Z jednym jednak nie mog臋 si臋 zgodzi膰. Szacunek to jest co艣 na co trzeba zas艂u偶y膰 a nie co艣 co si臋 otrzymuje w pakiecie z urz臋dem. Je偶eli kto艣 zachowuje si臋 niegodnie jako osoba prywatna to na niego nie zas艂uguje a zw艂aszcza je艣li si臋 zachowuje niegodnie reprezentuj膮c urz膮d i wyborcy maj膮 prawo o tym wiedzie膰. Nie oznacza to bynajmniej przekraczania pewnych granic. Nie mo偶e by膰 mowy o ubli偶aniu czy uw艂aczaniu godno艣ci .
  • wyborywtopolce2018 25.10.18, 09:32
    A ja ponawiam swoje pytanie do wyborca_1.
    Czy kandydat na w贸jta , pan Lewandowski , planuje zatrudni膰 pana J膮kalskiego na stanowisku sekretarza lub vice w贸jta.
    Rozumiem ze brak deklaracji w tym temacie nale偶y traktowa膰 jako potwierdzenie.
  • wyborca_1 25.10.18, 09:43
    Napisa艂am ju偶, 偶e kandydat odpowie sam jak zostanie zarejestrowane jego konto na forum.
  • wyborca_1 25.10.18, 10:56
    Do wyborywtop贸lce2018 odpowied藕 na Pani pytania od wczoraj jest na fanpag'u kandydata .
  • miauj 25.10.18, 11:54
    Nie odci膮艂 si臋 w tym o艣wiadczeniu od Pana J膮kalskiego. Napisa艂 tylko 偶e "nikomu nie proponowa艂 stanowiska...". Ma tu u mnie minusa bo zacz膮艂 gr臋 s艂贸w jak rasowy polityk kt贸rym podobno nie jest.

Ja oczekuj臋 oswiadczenia gdzie bedzie zdanie wprost: "nie zatrudni臋 Pana J膮kalskiego przez ca艂a moj膮 kadencj臋 w 偶adnej podleg艂ej mi jednostce, wydziale itp.".

I b臋d臋 na to czeka艂. Chce tak膮 gwarancj臋 bo inaczej p贸jd臋 zag艂osowa膰 ale nie zakre艣l臋 nikogo.
  • wyborca_1 25.10.18, 11:02
    O planach to jest takie powiedzenie: cz艂owiek planuje Pan B贸g si臋 艣mieje. Mo偶emy rozmawia膰 o faktach? Mo偶e Pani wie albo kto艣 inny ile os贸b i jak kompetentnych zatrudni艂 obecny w贸jt za,, zas艂ugi ,,po poprzednich wyborach.
  • parys555 25.10.18, 17:51
    wyborywtopolce2018 napisa艂a:

> A ja ponawiam swoje pytanie do wyborca_1.
    > Czy kandydat na w贸jta , pan Lewandowski , planuje zatrudni膰 pana J膮kalskiego n
    > a stanowisku sekretarza lub vice w贸jta.
    > Rozumiem ze brak deklaracji w tym temacie nale偶y traktowa膰 jako potwierdzenie.
    Uczepi艂e艣 sie cz艂owieku tego Jakalskiego jak rzep psiego ogona.Boli Cie to ze potrafi co艣 zrobic, chocby dla dzieci a ten tw贸j ca艂y dybowski nie ?
    Dybowski je艣li ju偶 co艣 robi to tylko i wy艂a.cznie dla siebie i swojego fanclubu pod nazw膮 ko艂o gospodyn wiejskich a lepiej co niekt贸re kobitki zaj臋艂y by si臋 swoim obejsciem i rodzin膮 , dzie膰mi ale wycieczki kusz膮,Ja p艂ace podatki i nie chce aby za moje pieniadze bawi艂o si臋 grono wybranyxch.Kiedys chciano rozlicza膰 J膮kalskiego teraz kolej na Dybowskiego
  • tomcio303 26.10.18, 14:29
    Przecie偶 to ta sama poprzednia dru偶yna, to jakie masz jeszcze w膮tpliwo艣ci
  • parys555 25.10.18, 13:45
    A jeszcze tak na marginesie, pytanie do tych co tak Dybowskiego broni膮, czy jeste艣cie pewni 偶e wasz wybraniec nie pr贸buje dogadywa膰 si臋 z 3 swoich kontrkandydat贸w?
  • czarny232 25.10.18, 13:54
    To, 偶e podj膮艂 dzia艂ania 偶eby si臋 jako艣 dogada膰 z kandydatami jest wi臋cej ni偶 pewne.
  • 4asdfgh 25.10.18, 16:40
    A to ju偶 prywatna sprawa Pana Dybowskiego nas to nie obchodzi
  • czarny232 25.10.18, 17:36
    W贸jt jest osob膮 publiczn膮 wi臋c mo偶emy sobie dyskutowa膰 na takie tematy.
  • parys555 25.10.18, 17:45
    no prosze to jakie mo偶e mie膰 plany pan lewandowski to nasza sprawa a plany Dybowskiego to juz nie?
  • victor_victoria 25.10.18, 19:25
    Dop贸ki pe艂ni rol臋 W贸jta to m贸wimy o osobie publicznej, a nie prywatnej. Zw艂aszcza w powy偶szym kontek艣cie.

Prywatn膮 spraw膮 Pana Dybowskiego - jest to co robi poza godzinami pracy. Ale... z tym, ze jest osob膮 zaufania publicznego, a to zobowi膮zuje. P艂acimy mu pensj臋, ja p艂ac臋, Pan p艂aci, Pani p艂aci. Pensje dostaje z naszych podatk贸w. Zosta艂 przez nas (jako spo艂ecze艅stwo) obdarzony na 4 lata mandatem zaufania. Wiec, do czego艣 to go zobowi膮zuje. Nie mo偶na powiedzie膰 ze to jego prywatna sprawa z kim toczy rozmowy i jak si臋 zachowuje. On ca艂y czas powinien udowadnia膰, ze na nasze zaufanie i nasze pieni膮dze zas艂uguje.

Ot, taki ekstremalny przyk艂ad:
    Wiele os贸b pami臋ta, gdy jeden z naszych by艂ych prezydent贸w mia艂 "incydent" z alkoholem. Nikt w贸wczas nie roztrz膮sa艂 czy upi艂 si臋 prywatnie czy publicznie. Przyni贸s艂 wstyd.
    Je艣li przypu艣膰my w贸jt/burmistrz X, prowadzi si臋 niemoralnie to nikt nie powie ze to "Zbyszek" (przepraszam wszystkich Zbyszk贸w) si臋 uchla艂 i le偶a艂 pod sto艂em, tylko ka偶dy powie "w贸jt/burmistrz si臋 uchyla艂, jaki wstyd!".

Reasumuj膮c, osoba pe艂ni膮ca role publiczna, je艣li pr贸buje wp艂yn膮膰 na kontrkandydat贸w by poparli go w wyborach, czy rozmawia z nimi o zatrudnieniu czy wsp贸艂pracy - to nie osoba prywatna. Prywatn膮 spraw膮 i nic nam w贸wczas do tego to b臋dzie w momencie, gdy po sko艅czonej kadencji np. w ogr贸dku b臋dzie piel臋gnowa艂 kwiatki, czy zwiedza艂 艣wiat, czy p艂ywa艂 na jachcie, zajmowa艂 si臋 wnukami (co tam sobie wymy艣li).

W贸jt jest osoba publiczn膮.

Poza tym, je艣li na forum docieka kto艣 z kim rozmawia Pan Lewandowski, to czemu w贸jt jest zas艂aniany has艂em "sprawa prywatna".
  • wyborca_1 25.10.18, 18:51
    Gdyby tak by艂o to ju偶 by by艂 upadek totalny zwolni膰 ludzi a potem prosi膰 偶eby mu ratowali ty艂ek to ju偶 szczyt szczyt贸w.
    No ale czeg贸偶 si臋 nie zrobi dla ratowania sk贸ry. W贸dka, a nawet pono膰 szampan a co trzeba mie膰 gest. prace interwencyjne ,obietnice remont贸w, umarzane podatki, ciekawe co jeszcze?
  • 56lm56 25.10.18, 19:35
    To czekaj膮 nas ci臋偶kie czasy bo z tych wpis贸w rodzi si臋 obraz ponury, 偶e za Pana Lewandowskiego nie b臋dzie prac interwencyjnych, remont贸w, umorzonych podatk贸w, nie b臋dzie temu drogi a a temu lampy, nie b臋dzie niczego opr贸cz fontanny!!! B臋dzie za to u艣miechni臋ty Pan Lewandowski.
    Co do uk艂ad贸w, po Sierakowach lata艂a pani kt贸rej nie posz艂o i namawia艂a by g艂osowa膰 oboj臋tnie na kt贸rego z tych 3 byle nie na Dybowskiego bo oni i tak ju偶 s膮 dogadani. Nikt nie jest idiot膮,偶eby zrozumie膰 偶e po wygranej Pana Lewandowskiego b臋dzie MUSIA艁 ich wzi膮膰 ich pod swoje skrzyd艂a. Za frico nie przekazuje si臋 poparcia, to jest polityka.
  • parys555 25.10.18, 21:11
    Lepszy u艣miechni臋ty Lewandowski , ni偶 Dybowski ze wzrokiem bazyliszka
    A sk膮d tainformacja .ze Lewadowski bedzie cos musia艂
  • victor_victoria 25.10.18, 21:18
    Przekupka z Krakowa pojecha艂a do 艁odzi. Kole偶anki po jej powrocie zapyta艂y "i jak Ci tam by艂o, czy to prawda ze one s膮 takie wygadane". Na to ona odpowiedzia艂a "ba! gadaj膮 jak naj臋te, paszcze im si臋 nie zamykaj膮, nie maja nic do powiedzenia, a gadaj膮 i gadaj膮". Na to co jedna z jej kole偶anek "i co przegada艂y Ci臋?", Przekupka na to "pi臋膰 ich by艂o, ale da艂am rad臋".
    Ot, ta anegdota mi si臋 nasun臋艂a na my艣l, jak przeczyta艂am powy偶szy post. Takie rozprowadzanie plot i zastraszanie ciemnego ludu, jaka艣 pani, jakiej艣 pani cos tam powiedzia艂a.

Takie to zastraszanie jak to b臋dzie ciemi臋偶ony ciemny lud, ot ch艂opi pa艅szczy藕niani, w艂asnego rozumu nie maj膮. Sami decyzji nie potrafi膮 podj膮膰.

Zadzwo艅 do Konrada Lewandowskiego i powiedz SPRAWDZAM, a nie rozpowiadasz jakie艣 ploty. Zapytaj go wprost o prace interwencyjne, remonty, podatki, drogi lampy oraz o fontann臋 i pla偶臋 i kilka innych rzeczy.

Nie pr贸buj sk艂贸ci膰 ludzi i zastrasza膰 ludzi. Ludzie w Top贸lce maj膮 sw贸j rozum i potrafi膮 zapyta膰 Pana Lewandowskiego w bezpo艣redniej rozmowie jakie s膮 jego plany i jakie kroki podejmie by je zrealizowa膰.

Do Pana to mam tylko jedno pytanie:
    A ta Pani, o kt贸rej Pan napisa艂, to czym lata艂a: helikopterem, czy na miotle? mo偶e to wied藕ma by艂a?;)
  • wyborca_1 25.10.18, 21:35
    Nie zada pytania ani na fanpag'u ani telefonicznie bo musia艂by si臋 zdekonspirowa膰 A to tch贸rz jest.
  • przewrazliwiony 25.10.18, 22:00
    Na funpage Pana Dybowskiego kto艣 zadaje trudne pytania, kt贸rych nikt nie udost臋pnia. Ciekawe dlaczego? Mo偶e Pan W贸jt wy艂膮czy艂 tak膮 mo偶liwo艣膰?
  • wyborca_1 25.10.18, 23:29
    Nie odwracaj kota ogonem. Nie chodzi o to 偶eby nie by艂o dr贸g , lamp czy prac interwencyjnych bo zapewni膰 te rzeczy to 偶adna sztuka. Sztuk膮 by艂aby pla偶a , kanalizacja czy gaz w naszej gminie a jak wiadomo 偶adnej z tych rzeczy nie mamy. Chodzi o to , 偶eby tym nie kupczy膰 przed wyborami. Mo偶e by艣 nas o艣wieci艂 ile podatk贸w umorzono w pierwszym roku kadencji a ile dla por贸wnania w ostatnim. Na dodatek wszystkie fanty trzyma w r臋ku urz臋duj膮cy w贸jt jakie szanse ma kontrkandydat? takie jak cz艂owiek z go艂ymi r臋kami przeciwko komu艣 uzbrojonemu po z臋by. Nie by艂o by to tak znacz膮ce gdyby ludzie nie byli przekupni i nie patrzyli egoistycznie przez pryzmat swoich interes贸w ale oceniali kandydat贸w obiektywnie i przez pryzmat korzy艣ci dla nas wszystkich.

Je偶eli dosta艂e艣 lamp臋 to s艂u偶y tobie i co najwy偶ej s膮siadowi ale np. kanalizacja s艂u偶y艂aby nam wszystkim. To tak pod rozwag臋 przed drug膮 tur膮.
  • tomcio303 26.10.18, 08:33
    Pan Lewandowski by艂 w ekipie, kt贸ra wykona艂a projekt kanalizacji i wyrzuci艂a do kosza.
  • gmmiesz7 26.10.18, 08:41
    A pan Dybowski by艂 w ekipie kt贸ra zrobi艂a ten burdel i wyprzeda艂adne za grosze bior膮c w kiesze艅 tereny gminne nad jeziorem Gluszynskim
  • parys555 25.10.18, 21:16
    ale na lataj膮c膮 pani膮 ch臋tnie bym popatrzy艂, doprawdy, niecodzienne zjawisko
  • czarny232 25.10.18, 22:54
    Podobno wszystkie czarownice spalono na stosach. Tutaj taka niespodzianka i trzy czarownice uchowa艂y si臋 w Top贸lce i nawet na miotlach fruwaj膮
    馃榾
  • victor_victoria 25.10.18, 23:30
    Fajna sprawa z tymi wied藕mami na miot艂ach. Mnie ten widok omina艂, jak na razie. Ale wierz臋, 偶e zostan膮 z nami i nikogo ten widok nie ominie...

A na razie bazuj膮c na tej arcyciekawej plotce, moja wyobra藕nia pop艂yn臋艂a w kierunku rozwoju atrakcji turystycznych w Top贸lce:

W Solcu maj膮 Dinozaury, w Orzeszkowie - Chatk臋 Baby Jagi, w Szkocji maja LochNess. My mamy lataj膮ce wied藕my.
    Musimy zaprosi膰 media, zw艂aszcza TV. Musimy zapewni膰 infrastruktur臋 turystyczna: noclegi i restauracje, kawiarnie (bez oczyszczalni 艣ciek贸w si臋 nie uda, itp). Musimy ustali膰 na pocz膮tku, czy wiedzmy lataj膮 o okre艣lonych dniach, godzinach czy maja sta艂e trasy. Pozwoli nam na rozkr臋cenie sprzeda偶y bilet贸w i na kierowanie ruchem turystycznym.
    Musimy zadba膰 o pami膮tki i gad偶ety dla turyst贸w - najlepiej by robili to lokalni tw贸rcy. Musimy zatrudni膰 opowiadaczy historii o wied藕mach i czarownicach. Potrzebne te偶 b臋d膮 gry, wiec programi艣ci i graficy b臋d膮 nam w gminie potrzebni. Oraz gry planszowe.. i inne r贸偶ne rzeczy.. wa偶ne by by艂y wykonywane u nas, w gminie.
    Rozumiem, ze nie zawsze mo偶e taka wied藕ma mie膰 ochot臋 przelecie膰 sta艂a trasa, o okre艣lonej porze, ale chyba nikt nie sk艂ada reklamacji ze LochNess si臋 nie pojawi艂 podczas pobytu nad jeziorem. to wr臋cz mo偶e by膰 atut. Troch臋 napi臋cia: "uda si臋 zobaczy膰, czy nie uda" . Troch臋 jak los na loterii;)

Wsp贸艂praca w wied藕mami na miot艂ach, mo偶e okaza膰 si臋 bardzo atrakcyjna i dochodowa. I mo偶e dzi臋ki nim, gmina stanie si臋 krain膮 miodem i mlekiem p艂yn膮ca.
    B臋dziemy wyj膮tkow膮 gmina na mapie Polski.

Dzi臋ki wsp贸艂pracy z wied藕mami na miot艂ach, uda nam si臋 rozrusza膰 turystycznie nasz膮 gmin臋.

Popularne w膮tki

Nie pami臋tasz has艂a

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nakarm Pajacyka