Dodaj do ulubionych

Dobre strony kandydatów na Wójta Gm. Topólka 2018

27.10.18, 18:31
Ktoś zaproponował wczoraj na forum, aby przestać pisać źle o ludziach, jak również o samych kandydatach, a zacząć szukać w nich pozytywów i cieszyć się ich sukcesami. Idąc za tym rozsądnym apelem, postanowiłam i ja zabrać głos w myśl Ewangelii wg Św.Mateusza 21,15-21: „Oddajcie więc cesarzowi to, co jest cesarskie, a Bogu to, co boskie”.

W społeczeństwie istnieje taka mentalność, iż ludzie widzą w innych tylko samo zło, błędy, potknięcia, porażki, a nie widzą w nich dobrych stron, tzw. pozytywów. Nie inaczej jest też w toczących się od wielu dni dyskusjach na tym forum, dotyczących kandydatów ubiegających się o fotel Wójta Gminy Topólka. Nie przeczytałam tu wiele dobrego, a w zasadzi prawie nic o kandydatach, a zwłaszcza o jednym z nich - p.Dybowskim. Ludzie, oddajcie honor temu człowiekowi i zechciejcie zauważyć oprócz jego wad także dobre cechy i oczywiste fakty związane z jego kadencją.
> Ktoś tu mu wczoraj wytknął, jako wielki błąd, że swoje urzędowanie rozpoczął od modernizacji i remontu budynku urzędu gminy. Co w tym złego pytam? Przecież nie przykuł się do fotela Wójta Gminy Topólka. Jak sami widzicie, za chwilę może się z nim rozstać, a wyremontowany budynek pozostanie dla kolejnych wójtów gminy i pracujących urzędników. Nie wspomnę już o oczywistym fakcie, że budynek urzędu powinien być wizytówką naszej gminy. Odwiedzają go przecież petenci - wczasowicze - z innych miejscowości, także dużych miast, gdzie nowoczesne i schludne urzędy, to już codzienność. Nie powinniśmy więc wstydzić się za nasz urząd, a nadmienię w tym momencie, że jeszcze kilka lat temu przypominał przecież czasy wczesnego PRL-u. Modernizację budynku urzędu gminy poczytuję więc za wielki plus dla obecnie miłościwie panującego nam pana wójta :)
> Idąc dalej, pytam: kto dokonał rozbudowy przedszkola i termomodernizacji budynku szkoły, która wygląda dziś z zewnątrz tak okazale? Przypomnę - ten sam p.Dybowski, który w Waszych oczach przez swoją kadencję nie zrobił kompletnie nic.
> Dotknijmy też rzeczy niematerialnych - rozwoju kultury w Gminie Topólka za jego kadencji. Nie pamiętam, aby kiedykolwiek społeczność naszej gminy z takim rozmachem włączała się do organizacji WOŚP, gdzie pan wójt wręcz osobiście dopilnowywał wszelkich szczegółów, co przekładało się na to, iż oprócz zbiórki pieniędzy na szczytne cele, mogliśmy cieszyć się także towarzyszącym jej imprezom sportowo - kulturalnym.
Swoim wyborcom obiecywał imprezy masowe o charakterze kulturalnym i uważam, że wywiązał się z tych obietnic doskonale. Wszyscy pamiętamy bowiem organizowane cyklicznie powitania i pożegnania lata, dożynki gminno-parafialne, które to zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem i powodzeniem i dawały możliwość prezentowania lokalnych talentów, których przecież nie brakuje w naszej gminie.
> Pan Dybowski zawsze był blisko ludzi, Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich, z którymi potrafił współpracować, bawić się, śmiać i cieszyć ich zwycięstwami, choćby w Brześciu Kuj., gdzie zdobyły I miejsce podczas Święta Żuru Kujawskiego. Nie róbmy więc z niego tylko potwora, który zjada ludzi żywcem. Przypomnę też, iż organizował i brał czynny udział w gminnych rajdach rowerowych, które również cieszyły się dużym zainteresowaniem społeczeństwa.
> Jako kobieta zwrócę również uwagę na nienaganny wygląd pana wójta w miejscu pracy, jak również podczas bywania na różnych uroczystościach lokalnych czy wyjazdach, co świadczy o godnym reprezentowaniu naszej gminy także wizerunkowo. Przeglądając gazetki Nasze Sprawy i śledząc stronę Gminy Topólka, doliczyłam się kilku eleganckich garniturów pana wójta, w których prezentuje się bardzo szykownie i w pracy i podczas różnych innych okoliczności. Bardzo pochwalam też fakt, że tego samego wymaga od swoich pracowników i skończyły się czasy, gdzie urzędnicy przyjmowali nas w dżinsach i sweterkach. Świadczy to o szacunku do petentów załatwiających swoje sprawy w urzędzie.
Tych dobrych stron obecnego pana wójta można by jeszcze mnożyć, ale nie chcę zniechęcać do czytania tak długiego tekstu. Moją intencją jest apel do Państwa o zachowanie zdrowego rozsądku, bo gdy przeczytałam wczoraj na forum, że zarzuca się obecnej władzy także to, iż w szkole powołano do istnienia drużynę harcerską, to zastanawiam się, o co w tym wszystkim chodzi i do czego to wszystko zmierza? Negujemy uczenie dzieci i młodzieży patriotyzmu oraz wpajania im dobrych wzorców i wartości? Nie ruszajcie tego ludzie, nie idźcie tą drogą, bo to jest świętość, której nie można brukać!!! Powtórzę za Janem Zamoyskim: "Takie będą Rzeczypospolite, jak ich młodzieży chowanie" i tego się trzymajmy!
A teraz możecie Państwo dać upust negacji i krytyki tego, co tu obiektywnie napisałam w obronie człowieka, który nie zasługuje tylko na taką etykietę, jaką wystawiliście mu na tym forum, ukrywając się tchórzliwie pod swoimi nickami.
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i apeluję o wystudzenie emocji, a wtedy nie będziemy widzieć rzeczywistości tylko w krzywym zwierciadle.
PS I żeby nie było, że jestem zagorzałą zwolenniczką p.Dybowskiego ;) Dokładnie to samo napisałabym o p.Lewandowskim, gdyby wątek oddania sprawiedliwej opinii dotyczył jego osoby.
Edytor zaawansowany
  • parys555 27.10.18, 18:53
    Ja nie dostrzegam niczego dobrego w obecnym wójcie , obojętnie z której strony patrzę
    Rozwój kultury ?-nie wiem czy to co robi wójt i koło gospodyń wiejskich można zaliczyć do kultury ja bym to inaczej nazwał
    Garniturki to wójt ma bo zapewnił sobie pensyjkę z której go na nie stać
    Prawdziwa druzyna harcerska wyglada inaczej , byłem harcerzem , zdobywałem stopnie, sprawności wiec ten temat nie jest mi obcy, na czele drużyny stał harcmistrz, w Topólce to tylko zabawa w harcerstwo i do patriotyzmu czy świętości jej daleko
    Skoro nie chodzi pani o wychwalanie Dybowskiego to trzeba było napisać o obydwu kandydatach a nie o jednym
    I jeszcze jedno,zwykły cukierek , owinięty nawet w najlepszy papierek nie stanie sie wykwintną czekoladka, a człowiek który jest mściwym , niekulturalnym człowieczkiem nie stanie sie dżentelmenem bo założył dobry garnitur "wszak nie szata zdobi człowieka"
  • hanana 27.10.18, 20:10
    Paryss555, twierdzisz, że "w Topólce, to tylko zabawa w harcerstwo i do patriotyzmu czy świętości jej daleko". Moja opinia jest taka, że cokolwiek na ten temat myślisz, panie drużynowe prowadzące tę drużynę są dla mnie prawdziwymi bohaterkami z tego powodu, że w dobie smartfonów, telefonów komórkowych, facebooków, twitterów, jutuberów itp., udało im się odciągnąć tę młodzież od tego i skupić na wartościach, które dziś nie należą już do priorytetowych wśród dzieci i młodzieży. Proszę zajrzeć sobie na stronę drużyny, a jestem pewna, że znajdzie pan/pani informacje potwierdzające, iż z pewnością z patriotyzmem młodzież ta ma na pewno wiele wspólnego :)
  • parys555 27.10.18, 20:31
    Nie widzę w działaniach tych pan bohaterstwa, nie potrzeba pseudo drużyny żeby dzieci od komputerów i smartfonów oderwać, to rola rodzica nauczyć dziecko mądrego ograniczonego korzystania z wyżej wymienionych. Żadne drużyny nie nauczą dzieci szacunku, nie wpoja wartości moralnych to my rodzice mamy to zrobic
  • hanana 27.10.18, 20:43
    Ha ha ha ha ha ... :D Pobożne życzenia parys, pobożne życzenia ;) Myślę, że oświata w Polsce i w ogóle na świecie ozłociłaby Cię za te słuszne,bądź co bądź, uwagi ;) Powracając do faktów, rolą szkoły jest nie tylko uczyć ale i wychowywać i drużyna harcerska w topóleckiej szkole spełnia właśnie tę rolę.
  • victor_victoria 27.10.18, 21:24
    Być może to złudne, ale wydaje się Pani mocno zaangażowana w sprawy harcerskie. Wiec, może warto by Pani podzieliła się tym postem z osobami kompetentnymi.

Czy harcerze mogliby się zatroszczyć o bezdomne zwierzęta? Wymagało by to oczywiście współpracy z wójtem, weterynarzem i pewnie przedsiębiorcami - bo będzie potrzebna karma, a dodatkowo z mieszkańcami - bo będą potrzebne koce, ręczniki, etc . Była by to świetna nauka odpowiedzialności dla młodzieży.

I oczywiście wszystko musi odbywać się pod kontrolą, osób kompetentnych. Zwierzę, to zwierzę i może być agresywne, a dzieci nie wolno narażać... chociaż moje dotychczasowe doświadczenie z porzuconymi psiakami mówią o tym, ze są spolegliwe i czekające na dobry gest ze strony człowieka. Ktoś je kiedyś głaskał, karmił, dbał .. a potem z jakiegoś powodu trafiło na ulicę.
    Wiec, osoba kompetentna mogła by przygotować plan działań w tym zakresie i wprowadzić je w życie.

Tylko proszę nie mówić, że w gminie nie ma bezdomnych zwierząt.

Oczywiście mogą również budować domki dla ptaków i jeży, oraz dokarmiać zwierzęta zimą.

Co Pani na to?
  • hanana 27.10.18, 21:55
    Czy sugeruje Pani, aby dzieci przejęły obowiązki i powinności dorosłych i odpowiednich ku temu służb i założyły schronisko dla zwierząt w Topólce? Myślę, że to nie dla nich zadanie. Zbieranie karmy, koców, kołder i dowożenie ich do schronisk wydaje się dobrym pomysłem. Dziecko znajomych wykonywało z ojcem, chyba w ubiegłym roku, karmnik dla ptaków do szkoły, więc sądzę są tam organizowane takie akcje, o których Pani wspomina.
  • parys555 27.10.18, 22:16
    No pewnie ze powinny dzieciaki miec jakiś szczytny cel, ze zwierzętami bardzo dobry pomysł.O ile mi wiadomo a może zostałem wprowadzony w błąd , jest w gminie osoba odpowiedzialna za bezpanskie psy, oczywiście jak by inaczej z bliskiego otoczenia wójta, ale to chyba tylka na papierze ta odpowiedzialnosc jest bo pieski wałesaja sie i nikt im nie pomaga, a szkoga
  • wyborca_1 27.10.18, 22:32
    Owszem pomagają...tylko potem pieski się gdzieś najczęściej gubią...
  • victor_victoria 27.10.18, 22:20
    Czy chodzi o przejęcie obowiązków od dorosłych? Absolutnie nie. Każdy ma swoją rolę. A empatii dzieci uczą się w różny sposób. Karmienie, wyprowadzanie psa na spacer, dbanie o kocyk w budzie - wiadomo ze pies czasami wyciągnie, sam go nie strzepie i nie włoży ponownie. Czy są to rzeczy, których dzieci nie mogą robić?

W harcerstwie w Topólce, dawno temu, jeździliśmy rowerami (ze względu na znaczną odległość) do starszych osób. Robiliśmy dla nich zakupy, pomagaliśmy przy sprzątaniu w domu i obejściu. Były wyznaczone dyżury. Starsi i samotni ludzie, cieszyli się z naszych wizyt. Nie wydaje mi się, żeby krzywda harcerzom się wtedy stała. A empatia na innych mi została.

Karmniki, budki dla ptaków (i nieszczęsne podkładki pod kwiaty) robiliśmy w szkole, na zajęciach z nauczycielem.

A w domu, cóż były inne wspólne zajęcia np. nauka strzelania z wiatrówki, wspólne wyjścia na wyrąb lasu, czy grzyby. Fajne czasy.
  • victor_victoria 27.10.18, 22:26
    A kto z Państwa pamięta czasy gdy jeździło się do PGR zrywać liście? albo do Orla sadzić las?

Jaka to fajna zabawa, atmosfera była:) a jak po tej pracy jak smakował chleb z dżemem i kawka inka;p

Starość chyba nadeszła, skoro nostalgia przywiała wspomnienia. A może to tylko jesień;)
  • hanana 27.10.18, 22:31
    Może przeczyta to ktoś z drużyny harcerskiej i weźmie pod rozwagę :)
    My tymczasem zajmijmy się naszymi kandydatami na wójta gminy, bo z tak poważnego tematu zeszliśmy na boczne tory, a zda się to naszym kandydatom, jak psu na budę :D ;)
  • muzaa123 29.10.18, 22:33
    Co do zwierząt to zgadzam się w 100 %. Jest ich coraz więcej w naszej gminie i czy ktoś cos z nimi robi? Oprócz usypiania ich oczywiście.. No właśnie.. Gmina ma to gdzieś
  • wyborca_1 27.10.18, 19:10
    To chyba źle Pani zatytułowała wątek , po co było w tytule umieszczać ,,kandydatów,, skoro miała Pani zamiar napisać pean tylko na cześć obecnego wójta .Proszę Pani niech Pani przestanie manipulować. Czy wójt się przykuł to sprawa dyskusyjna i się okaże niebawem ale po tym jak bez pardonu walczy wygląda na to , ,że bardzo tego chce.

Jeżeli chodzi o remont urzędu to po pierwsze jak napisałam wcześniej nie był konieczny zwłaszcza w sytuacji gdy wójt na nic innego nie miał pieniędzy bo twierdził, że gmina jest zadłużona a dowodzenie , że remont był potrzebny dla mieszkańców, którzy tam spędzają parę minut od czasu do czasu albo dla wczasowiczów którzy odwiedzają go jeszcze rzadziej jest po prostu śmieszny. Jeżeli na dodatek stawia Pani za wzór inne wypasione budynki użyteczności publicznej wystawione na nasz koszt to ja nie wiem czy śmiać się czy płakać. Nie wiem jak Pani ale ja nie chodzę do urzędów , żeby je podziwiać ale żeby załatwiać sprawy.
    O pikniku rodzinnym i tzw dożynkach w Paniewie w 2017r jak również o ostatniej mszy polowej trudno mówić w kategorii udane czy kulturalne.

Z tym dress code'm w gminie to znów mnie Pani rozśmieszyła. Oczywiście niektórzy go przestrzegają lecz niektóre panie się wyłamują [mini , szpilki i dekolty do pasa]
  • wyborca_1 27.10.18, 19:29
    P.s. Jak za PRLu to trzeba było wycieczki zapraszać, bilety sprzedawać i zarabiać .Jeszcze słowo o obietnicach. Wójt nie zrobił prawie nic ze swoich obietnic a przynajmniej żadnej naprawdę ważnej dla nas wszystkich jako mieszkańców. Składał te obietnice wiele razy bo wiele razy startował, więc gdzie jest plaża czy porządne boisko że nie wspomnę już o kanalizacji. mamy prawo być rozczarowani bo skoro tyle razy obiecywał krytykował przy tym wszystkich swoich poprzedników za nieudolność i zaniedbania to mieliśmy prawo oczekiwać , że on tym wyzwaniom sprosta a tu klapa...
  • hanana 27.10.18, 19:31
    Zapewniam Panią i parysa555, że dobrze zatytułowałam ten wątek i jeśli tylko macie Państwo na to ochotę, a także dysponujecie pozytywnymi argumentami związanymi z tematem, zapraszam do pokazania wyborcom dobrych cech swojego kandydata na wójta. Mam tylko prośbę, abyśmy tu nie zamieszczali już bezproduktywnej krytyki pod adresem żadnego z kandydatów, bo nie sposób już tego czytać po prostu.
    Odnośnie wyremontowanego budynku urzędu gminy dodam tylko, że gdy zdarzy się tak, iż Pani kandydat stanie na czele urzędu, jeszcze podziękuje swojemu poprzednikowi za to, że długie godziny pracy będzie spędzał w miłych i schludnych pomieszczeniach i nie raz pomyśli sobie w duchu: "Marek, co ci powiem, to ci powiem, ale z tą modernizacją, to trafiłeś w punkt, bracie" ;)
  • wyborca_1 27.10.18, 21:33
    Szanowna Pani W tytule wątku umieściła Pani ,,kandydatów,, po czym w post scriptum zaznaczyła Pani , że nie dotyczy on p Lewandowskiego. Mimo to uznam ,że tytuł jest decydujący i wypowiem się jak to Pani określiła na temat mojego kandydata.

Pan Lewandowski jest wg mnie człowiekiem empatycznym, spokojnym i kulturalnym. Przez 9 lat pracy w urzędzie nigdy nie potraktował nikogo niegrzecznie czego nie można powiedzieć o Pani kandydacie.
    Jest człowiekiem honorowym bo mimo obrzydliwych ataków na niego i jego rodzinę nie odpowiedział tym samym i zwrócił się o to samo do swoich wyborców. i znowu w odróżnieniu do Pani kandydata , który ukrywając się pod wrednym nickiem sam hejtuje na forum i wspierany przez rodzinę w osobie 56...nie oszczędza nawet proboszcza.

Ma odwagę i nie boi się kontaktu z wyborcami. Kiedy trzeba było wyjaśnić pewne kwestie odpowiedział na forum pod własnym nazwiskiem. Na zapotrzebowanie wyborców pierwszy założył fanpage a nawet udostępnił swój numer telefonu by ułatwić wyborcom kontakt z nim i z pewnością odpowie na wszystkie pytania .
    Nie wypowiadam się w jego imieniu tylko własnym jednakże myślę ,że dla niego nie jest ważne w...czym pracuje pałacu czy haremie jak zwał tak zwał myślę, że dla niego liczy się praca dla...ludzi i społeczności .Pracował przecież w tym desingu PRLowskim jak Pani określiła i nie narzekał.
  • hanana 27.10.18, 22:10
    Droga Pani, proszę nie przekręcać tego, co napisałam, bo w postscriptum było co następuje: "I żeby nie było, że jestem zagorzałą zwolenniczką p.Dybowskiego. Dokładnie to samo napisałabym o p.Lewandowskim, gdyby wątek oddania sprawiedliwej opinii dotyczył jego osoby." Na forum nie padały na p.Lewandowskiego jakieś większe kalumnie. Więcej można było się domyślać na ten temat, niż poznać jakieś konkrety. Pod adresem p.Dybowskiego natomiast padały prawdziwe salwy armatnie, konkretne zarzuty, stąd krótkie przypomnienie, że jednak zrobił coś dla tej gminy w ciągu swojej 4-letniej kadencji i tego nie można nie zauważać, jeśli reprezentujecie Państwo Prawo i Sprawiedliwość ;)
  • wyborca_1 27.10.18, 22:22
    Droga Pani ,Pani chyba myli wątek z wypowiedzią .Wątek to są wszystkie nasze wypowiedzi .Rozumiem ,że w swojej wypowiedzi skupiła się Pani na ,,zasługach,, wójta to tak dla ścisłości. Po to został wybrany żeby coś zrobić tylko ,że coś dla Pani może wystarczać a dla innych nie.
  • victor_victoria 27.10.18, 19:29
    W pierwszym momencie: radość - w końcu rozmowa będzie uczciwa i konstruktywna.

Ale nie widzę tego. Niech Pani napisze jakie dostrzega Pani pozytywne cechy u pana Konrada Lewandowskiego.
    Nie mam nic przeciwko, by napisała Pani dłuższy tekst niż powyższy - jeśli będzie rzetelny. Ostatnio literatura polska została rozpieszczona grubymi tomiskami m.in. Anny Brzezińskiej - to też doświadczenie w czytaniu długich tekstów mam odświeżone. Wcześniej też Olga Tokarczuk też nas nie oszczędziła. U niej bohaterowie, zmieniali nie tylko miejsce pobytu, ale też imiona, wiec wymagało to trochę zaangażowania by się nie pogubić w tym zagmatwanym świecie.

Czekamy na rzetelny tekst, Pani autorstwa.

W nawiązaniu do zacytowanych słów Jana Zamoyskiego:
    www.youtube.com/watch?v=Ra39p9c6N6k / www.tekstowo.pl/piosenka,kazik,kochajcie_dzieci_swoje.html

W urzędzie nie chcę być petentem. Petent to zaszłość historyczna i przerażające jest to w takim razie, że jesteście Państwo z tego dumni. Mamy XXI wiek i myślę, że czas na zmiany. Zachęcam do przeczytania tekstu: www.rp.pl/artykul/1054577-Petent--klient-czy-interesariusz.html. Chyba, że prof. Bralczyk nie jest dla Pani autorytetem. Ma Pani oczywiście do tego prawo.
    Urząd to nie jest miejsce rewii mody. Urzędnik ma być ubrany schludnie. Ale nie muszę oglądać bielizny, ani niezapiętego dekoltu... ani rumieńca, gdy zwrócę uwagę, że "cos się Pani rozpięło". Pokojowo proponuję, by pominąć kwestię ubioru. Bo nie szaty zdobią człowieka.

Wytyka Pani nam, że piszemy pod nickami, ale Pani imieniem i nazwiskiem się nie podpisała. Więc, "przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli". Nie oczekuję od Pani by się Pani podpisała autentycznym nazwiskiem. Bo, mi się mój podoba i niech tak zostanie, jak jest;)
  • hanana 27.10.18, 19:41
    Proszę zauważyć, że piszę pod nickiem, ale też nikogo nie oczerniam i nie krytykuję w swoich wypowiedziach. Stwierdzam tylko fakty. Nie znam Pana Lewandowskiego na tyle, aby poświęcić mu tak długi tekst, jaki dotyczył Pana Dybowskiego. Wydaje się jednak miłym, skromnym i otwartym człowiekiem :)
  • victor_victoria 27.10.18, 20:01
    Droga Pani, zacytuje Pani słowa:
    (początek cytatu) przestać pisać źle o ludziach, jak również o samych kandydatach, a zacząć szukać w nich pozytywów i cieszyć się ich sukcesami.
    (…) I żeby nie było, że jestem zagorzałą zwolenniczką p.Dybowskiego wink Dokładnie to samo napisałabym o p.Lewandowskim, gdyby wątek oddania sprawiedliwej opinii dotyczył jego osoby. (koniec cytatu)

Wiec oczekuję, rzetelnego tekstu. I musi się Pani na cos zdecydować i przestać drgać jak chorągiew na wietrze.

Jeśli przeczytała Pani ze zrozumieniem posty na tym forum. To wie, Pani, że obaj kandydaci są tematem rozmów. Fakt, że zwolennicy Pana Marka Dybowskiego nie używają kulturalnych argumentów - ale co zrobić, tak zostali wychowani. Szkoda, że obrażają ludzi i stosują ciosy poniżej pasa.

Wiec, mam nadzieję, że Panią stać na nieco więcej niż tych rozmówców, z którymi mieliśmy tu niestety okazję wymienić "poglądy".

Czekam na rzetelny tekst.

I zachęcam Panią do lektury mojego postu porannego "Wybory - głosujmy mądrze."

---
    www.youtube.com/watch?v=-XT9EgZl-X0 / www.tekstowo.pl/piosenka,sokol___pono,bierzemy_sprawy_w_swoje_rece.html
  • hanana 27.10.18, 20:19
    Jeśli już zdecydowała się Pani na rozbieranie mojej wypowiedzi na części pierwsze, z pewnością zauważyła też, iż dawałam do zrozumienia, że jestem świadoma wad p.wójta, ale nie można też nie zauważać dobrych stron jego kadencji, więc proszę nie twierdzić, iż jestem chorągiewką na wietrze. I proszę też zauważyć, że założony przeze mnie wątek nie dotyczy zwolenników p.wójta, więc o nich się nie wypowiadam.
  • victor_victoria 27.10.18, 20:54
    Droga Pani, zaczęła Pani wątek, ze chce Pani przedstawić pozytywy dwóch kandydatów i tego oczekuję.
    Cieszę się bardzo, że rozmowa z Panią jest na wyższym poziomie niż rozmowa z innymi przedstawicielami elektoratu Pani kandydata na wójta.

Rozpoczęła Pani dyskusje, pisząc że chce Pani się cieszyć sukcesami obu kandydatów. Wiec, chcę przeczytać to jak Pani widzi pozytywne cechy obu kandydatów. Bo trudno się będzie Pani cieszyć z sukcesów obu, skoro Pani ich nie zna ich. Jeśli nie zna Pani sukcesów Pana Konrada, to nic prostszego. Zamieścił na swoim profilu na fb numer telefonu i może Pani śmiało z nim porozmawiać. Jak słusznie Pani zauważyła, Pan Konrad jest miłym, skromnym i otwartym człowiekiem. Zapewniam, że Pani włos z głowy nie spadnie. Może Pani śmiało się z nim umówić by porozmawiać i poznać kandydata. Inaczej jak Pani chce podjąć decyzję, o tym na kogo Pani chce głosować, jak nie zna Pani cech obu kandydatów. Jest Pani osobą dorosłą (jak sądzę), a dorosły i dojrzały do świadomych wyborów człowiek analizuje "za i przeciw" zanim podejmie decyzje. Inaczej jest jak "leming". No, przecież nie zagłosuje Pani tak jak ktoś Pani kazał. Potrafi Pani przeanalizować "za i przeciw" i podjąć samodzielnie decyzje, prawda? Tylko musi Pani zebrać niezbędne dane.. bo na razie dane są jednostronne.

Unikam odniesienia się do wątpliwej jakości (w moim rozumieniu) sukcesów Pani kandydata. Ale miło by, gdyby Pani rzetelnie podeszła do wątku, który Pani rozpoczęła. A mi się marzy, kulturalna rozmowa.

Może mi Pani wyjaśnić, jak Pani rozumie słowa "Oddajcie więc cesarzowi to, co jest cesarskie, a Bogu to, co boskie” - w kontekście swojego tekstu?
    Moje dociekanie wynika, z tego, że lubię jasne sytuacje i mieć precyzyjnie przedstawiony pogląd interlokutora. Inaczej brak jasności, są wątpliwości, z tego powstają domysły, a potem czasami plotki... a chyba nie ma większego przeciwnika plotek niż ja (przepraszam za brak skromności). Chce zrozumieć Pani światopogląd.

Życzę sukcesów w poznawaniu zalet obu kandydatów. I z chęcią wówczas zapoznam się z Pani tekstem.
  • hanana 27.10.18, 21:38
    Victorio_victorze, z uporem maniaka próbujesz nadinterpretowywać moją wypowiedź i wkładać w nią deklaracje, które w ogóle nie padły, bo czy gdziekolwiek powiedziałam, iż p.Dybowski jest moim kandydatem? Jeśli tak, to wskaż mi proszę ten fragment. Nie twierdzę, że tak nie jest, ale i nie twierdzę, że tak jest, bo to moja prywatna sprawa, którą nie mam zamiaru dzielić się na forum. Uszanuj to proszę, bo to demokratyczne wybory i nie muszę publicznie opowiadać się na kogo zagłosuję.
    Powracając do Twoich odpytywanek, czy przepytywanek, jak wolisz, dotyczących użytego przeze mnie cytatu: „Oddajcie więc cesarzowi to, co jest cesarskie, a Bogu to, co boskie”, powiem tylko tyle, iż jest Pani inteligentną osobą i z pewnością wie, że jest on skrótem powszechnie znanych słów Jezusa z Nazaretu, będących odpowiedzią na pytanie faryzeuszy. Interpretacja tego cytatu w odniesieniu do mojego tekstu, to uogólniona przenośnia, z której wynika obowiązek, jaki nakłada na nas Jezus, obiektywnej oceny drugiego człowieka. Nic bowiem nie jest ani białe ani czarne, są jeszcze półcienie i tę właśnie przenośnię odniosłam do oceny osoby p.wójta :)
  • victor_victoria 27.10.18, 22:08
    Jest mi niezmiernie daleko do tego by nadinterpretować wypowiedz Pani. I ogromnie jest mi przykro, że poczuła się Pani przepytywana. Nie to było moim celem.
    Spodziewałam się tylko fajnej rozmowy i rzetelnej informacji od osoby, która taki post zainicjowała.

Ze swojej strony tylko namawiam na to, by poznała Pani zalety oby kandydatów. By wybór najlepszego kandydata, odbył się po analizie obu. Na to namawiam każdego. Namawiam na to by powiedzieć SPRAWDZAM, by rozmawiać gdy ma się wątpliwości. Komunikacja jest dla mnie ważna.

Absolutnie jestem za świadomym i demokratycznym wyborem.

Nie oczekuje od Pani deklaracji, na kogo Pani zagłosuje. Będą mnie interesowały wyniki wyborów, ale w "totalu".

Po prostu marzeniem jest to by ludzie wybierali świadomie znając wady i zalety obu kandydatów.
    W końcu oddajemy mu władzę w gminie na 5 lat. Więc, wybór powinien być świadomy.

• hanana 27.10.18, 22:22
    Ponadto myślę, jest to sugestia pod adresem p.Lewandowskiego i jeśli to czyta niech weźmie pod rozwagę, iż jeśli wygra w tych wyborach, a nawet jeśli nie wygra, powinien obdarować obydwie Panie pięknym bukietami kwiatów, bo lepszych adwokatów i prokuratorów zarazem, nie znalazłby w samej Warszawie ;) :)
  • victor_victoria 27.10.18, 22:30
    Bukiet przyjmę i chętnie zawsze Pani podaruje, chyba ze to zrobi bezpośrednio kandydat na wójta:)
    A może Pani pójdzie ze mną na kawę?;)
  • hanana 27.10.18, 22:35
    Pani Victorio, rozmowa jak widać łagodzi obyczaje i niech mi Pani na Boga nie proponuje wyjścia na kawę, bo nasi kandydaci gotowi jeszcze o nas coś pomyśleć :D :D ;)
  • wyborca_1 27.10.18, 22:38
    W przypadku victora-victorii niczego nie potrzeba łagodzić to klasa sama w sobie.
  • hanana 27.10.18, 22:40
    Sugeruje Pani, że ja nie mam klasy? ;)
  • wyborca_1 27.10.18, 22:45
    Nic podobnego nie napisałam wyraziłam jedynie uznanie dla victora-victorii .Jest to osoba tak wyważona i spokojna że po prostu nie ma czego łagodzić i bez urazy.
  • victor_victoria 27.10.18, 22:42
    Martwi się Pani o plotki?
  • hanana 27.10.18, 22:50
    Wiele czytałam na tym forum o haremie :D ;) Myślę, że w Topólce dwie kobiety na kawie mogłyby stanowić jeszcze większą sensację :D ;)
  • victor_victoria 27.10.18, 22:58
    Wiec, zostaje mi życzyć mądrych i przemyślanych decyzji. I odwagi, by w pełni świadomie korzystać z praw nadanych 100 lat temu.
  • przewrazliwiony 28.10.18, 20:28
    A mam jedno pytanie do Pani. Co Pani myśli o funpagu Pana Wójta, a konkretnie na brak odpowiedzi na trudne pytania, które tam padają?
  • hanana 28.10.18, 20:39
    Proszę Pana myślę, że to pytanie nie powinno być skierowane do mnie, ale cieszy mnie, że p.wójt idzie z postępem i założył swój fanpage, a także możemy zobaczyć w Topólce jego plakaty wyborcze.
  • przewrazliwiony 28.10.18, 20:50
    Więc wg Pani, to ok, że nie odpowiada na pytania? Jest fanpage, ale tylko dla klakierów, dobrze rozumiem?
  • meriada 28.10.18, 20:57
    Jak już mowa o tych plakatach wyborczych Pana wójta, to nie wydaje się Wam, że Pan wójt był tak pewny zwycięstwa w I turze wyborów, że nawet nie zainwestował w plakaty wyborcze, a teraz pojawiły się i plakaty i fanpage? ;) Niestety fanpage zobowiązuje i służy do komunikacji pomiędzy kandydatem na wójta, a jego wyborcami nawet wtedy, gdy padają trudne i niewygodne pytania.
  • meriada 28.10.18, 07:40
    Świetny wątek hanana, fajnie, że go zainicjowałaś, bo ja dla równowagi wypowiem się dobrze, a nawet bardzo dobrze o Panu Lewandowskim. W przeciwieństwie do Ciebie od dawna znam tego pana osobiście i uważam, iż jest to bardzo dobry, wartościowy i wrażliwy człowiek, a przy tym szarmancki, kulturalny mężczyzna, jeśli już mówić o wszystkich jego zaletach :) Może nie ma kilku pięknych garniturów jak Twój kandydat, ale za to ma piękne wnętrze, osobowość. Jest patriotą, także lokalnym i dlatego właśnie wrócił z Anglii do Polski, choć wiodło mu się w tamtym kraju bardzo dobrze. Zna pracę urzędu z własnego doświadczenia, więc mam tę pewność, iż gdyby objął stanowisko Wójta Gminy Topólka, nie będzie błądził po omacku, nie będzie eksperymentował w swoim zarządzaniu, czego obawiają się wyborcy i dlatego chcą postawić na tego kandydata, którego pracę znają od 4 lat.
    Pan Lewandowski jest bardzo inteligentnym człowiekiem, a do tego, jak stwierdził ktoś wyżej, bardzo skromnym, nie wywyższającym się, dlatego jestem przekona, że będzie potrafił słuchać ludzi i rozmawiać z każdym mieszkańcem naszej gminy. Jestem też przekonana, że drzwi jego gabinetu będą zawsze otwarte dla wszystkich, choćby miał zostawać w pracy po godzinach, a przemawia za tym fakt, iż podał nam – wyborcom – swój prywatny numer telefonu i każdy może do niego zadzwonić w godz. 7.00 – 22.00, jak sam oświadczył. Zrobilibyście tak samo, bo ja nie, chcąc zachować prywatność i mieć swoją przestrzeń czasową dla rodziny. Bardzo cenię w Panu Lewandowskim spokój i grę fair play w kampanii przedwyborczej. Przyjmuje z pokorą wszelkie ciosy, jakie spadają na niego z przeciwnego elektoratu i nie odpłaca się tym samym, bo postępuje zgodnie z zasadą chrześcijańską polegającą na nadstawianiu drugiego policzka. Trzeba anielskiej cierpliwości, aby to znieść i nie włączać organów ścigania i prawa. Wynika z tego, iż nie jest osobą mściwą, zawistną i napełnioną jadem. Przeciwnicy zarzucają mu uśmiech na twarzy. Doprawdy, prawdziwa to zbrodnia, że człowiek jest szczęśliwy i przyjazny dla innych ludzi :D Nie uśmiechałby się, powiedzielibyście, że jest zarozumiałym, nadętym bufonem. Tak źle i tak niedobrze ;)
    Reasumując, Pan Lewandowski, to mój kandydat na Urząd Wójta Gminy Topólka i apeluję do wszystkich mieszkańców naszej gminy – DAJMY SZANSĘ TEMU PANU, OBDARZMY GO KREDYTEM ZAUFANIA, NA KTÓRY ZASŁUGUJE!!!
    A osobiście życzę Panu powodzenia i mądrego, rozważnego zarządzania naszą gminą, kiedy już wygra Pan te wybory :)
  • wyborca_1 28.10.18, 08:19
    Brawo meriada pięknie napisane. Ja pozwolę sobie jeszcze tylko odnieść się do tych kuriozalnych ,,zarzutów,, które były mu stawiane.

Nie ma pracy. Otóż pan Lewandowski pracę miał ale na usilne prośby ludzi , którzy w niego wierzą i pragną , żeby stanął na czele naszej gminy wrócił do kraju by stanąć do jak się okazało nierównej walki. Jednak jest to człowiek odważny i zrobił to za co należy mu się szacunek. Mając przed sobą kampanię wyborczą postanowił się na niej skupić .Jaki sens było podejmowanie pracy gdy za chwilę trzeba by było ją porzucić. Jest uczciwy bo nie robi kampanii kosztem pracy...Wierzę , że wygra wybory , że uczciwość i rozsądek przeważy u wyborców ale jeśli nie to na pewno ze swoim doświadczeniem znajdzie dobrą pracę .
    Mieszka z mamą. Ten zarzut po prostu mnie powalił. Na wsi gdzie tradycja rodzin wielopokoleniowych istnieje od zawsze. W każdym prawie domu któreś z dzieci zostawało. Pod jednym dachem żyli zgodnie dziadkowie, dzieci i wnuki pomagając sobie nawzajem i dając opiekę i miłość. Dzisiaj jest podobnie. Rozejrzyjcie się wokół siebie. W większości domów żyją pod jednym dachem rodzice i dorosłe dzieci . To tylko świadczy na korzyść tych rodzin. Kochający syn gości u kochającej matki to niektórym przeszkadza?

Grzebanie w zeznaniach majątkowych to sprawka ,,wrednych,, ludzi kto z nas nie ma kredytu, rat czy innych zobowiązań niech pierwszy rzuci kamieniem.

Na koniec jeszcze odniosę się do sprawy garniturów. Otóż pan Lewandowski zawsze był schludnie ubrany i prywatnie i jako sekretarz gdyby wiedział , że będzie oceniany po ilości garniturów pewnie by sobie parę dokupił .
  • meriada 28.10.18, 08:55
    Dzięki wyborca_1 ;) Dziękuję również, iż dopowiedziałaś kilka bardzo istotnych kwestii, które dla przeciwnego elektoratu były zarzutami pod adresem Pana Lewandowskiego. Masz rację w tym co twierdzisz, bo rzeczywiście prawie w każdym domu naszej gminy mieszkają rodziny wielopokoleniowe. Nie jestem pewna do końca, ale chyba w domu Pana Dybowskiego także. Co w tym złego? Dlatego obaliłyśmy właśnie kolejny, absurdalny zarzut ;)
  • hanana 28.10.18, 09:33
    Skoro jesteśmy przy pozytywach naszych kandydatów na wójta gminy, dodam jeszcze kolejny przemawiający za obecnym wójtem. W poprzedniej kampanii wyborczej tak tu wyrokowano, że p.Dybowski jest mściwym człowiekiem i pozwalnia z urzędu gminy połowę pracowników. Jak to się ma do tego, że nie zwolnił jednak nikogo?
  • wyborca_1 28.10.18, 09:59
    Podziwiam Twoje poczucie ,,humoru,,. Takie twierdzenia były .Oczywiście pamiętam , że wójt się zarzekał iż to nieprawda. Z perspektywy czasu i trzech ostatnich kampanii dochodzę do wniosku, że sam był inicjatorem hejtu na forum i za tym hejtem stał. Może się wilk w owcy skórę oblec ale natury nie oszukasz i prędzej czy później szydło z worka wyłazi. Nie zaprzeczysz chyba , że nastąpiła w gminie znaczna wymiana kadry. Będąc mściwym nie trzeba nikogo zwalniać sami ludzie się zwalniają...
  • wyborca_1 28.10.18, 10:07
    P.s. Uprzedzam ewentualny argument, że wymiana była na lepsze, szczególnie w ochronie środowiska...no i na pewnym ważniejszym stanowisku...
  • meriada 28.10.18, 10:37
    Wyborca_1, bardzo żałuję, że nie została Pani wybrana na radną naszej gminy, bo takich ludzi nam właśnie potrzeba - odważnych, potrafiących bronić swojego zdania i stanowiska oraz trafnie nazywających rzeczy po imieniu.
  • wyborca_1 28.10.18, 20:23
    Wola ludu święta jest...
  • hanana 31.10.18, 19:47
    Widziałam dziś na cmentarzu harcerzy wraz ze swoimi druhnami drużynowymi. BRAWO WY !!! Byli na patriotycznie przystrojonym kwiatami grobie mjra Zygmunta Roszkowskiego. I niech mi ktoś jeszcze coś powie na tych pięknych młodych ludzi, to pogrożę palcem ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka