Dodaj do ulubionych

Ścieżka do Rybin - obietnica co do krawężników

07.11.18, 10:55
Panie Wójcie-elekcie, bardzo proszę jako pierwsze zająć się ścieżką rowerową.
Chciałem wczoraj wykorzystać pogodę i wolny dzień by trochę pojeździć rowerem. Wybrałem się więc nad jezioro i trochę poobserwowałem co się dzieje na ścieżce.
To co robili niektórzy kierowcy (głównie na obcych blachach i półgłówki w Tirach) woła o pomstę do nieba. Szczególnie ciekawe jest ścinanie przez nich zakrętu, tam gdzie są żółte barierki - wyobrażałem już sobie jak w razie wypadku zostaje do nich przybity przez miażdżący mnie samochód.

Krawężnik pewnie pomoże ale musiałby być wymalowany lub zabarwiony cały na żółto żeby kierowcy w ogóle go widzieli, bo inaczej będą na niego przypadkiem wjeżdżać i powodować wypadki. Proszę mieć to na uwadze.

Gdyby pomyślano na etapie projektowania i budowy to ścieżka powinna być wyniesiona wyżej, ponad jezdnię - tak jak teraz chodnik na Galonki czy do Świerczyna.

Pozdrawiam,
Miauj
Edytor zaawansowany
  • wyborca_1 07.11.18, 13:33
    Z ciekawości zapytam co robiliście przez ostatnie cztery lata ? Na ilu zebraniach sołeckich byliście, ile problemów zgłosiliście ,ile wniosków do wójta napisaliście o rozwiązanie problemów?
  • miauj 07.11.18, 13:35
    Nie byłem na żadnym ponieważ moje sołectwo leży po drugiej stronie gminy ;) a ścieżka w takiej formie była błędem od samego początku.
  • wyborca_1 07.11.18, 13:47
    Zgadzam się z Tobą dlatego wnioskowałam o zabezpieczenie jej ale jak widać bez skutku. Dajmy trochę czasu nowemu wójtowi.
  • lucyfer326 07.11.18, 14:13
    Wystarczy zamontować jakieś barierki oddzielajace jezdnię od ścieżki. To byłby najmniejszy koszt.
  • wyborca_1 07.11.18, 16:04
    O to wnioskowałam.
  • lucyfer326 07.11.18, 16:44
    Bo w tej sytuacji nic nie da się więcej zrobić oprócz barierek. Jakichś większych przeróbek jest niemożliwoscią porobić. Szkoda, że ta inwestycja była tak nieprzemyslana. Wystarczyłoby przejechać się do sąsiednich gmin i popatrzeć jak to u nich wygląda.
  • wyborca_1 07.11.18, 16:46
    Zgadza się z Tobą w 100%.
  • lucyfer326 07.11.18, 17:02
    Coś widzę, że byśmy się dogadali rządząc 🙂
  • wyborca_1 07.11.18, 18:46
    Też tak myślę.
  • to.ja.wiedzma.na.miotle 07.11.18, 19:04
    ... fruu:)
    świetnie ze się dogadujecie:)
    .. a może tabliczki z info "teren monitorowany" i kamerki?;) pare mandatów i lokalni się nauczą.. a turyści będą mieli piękną fotkę na pamiątkę;p
    … zauważcie ze w wielu miastach niektóre ścieżki są wyznaczone na jezdni i ludzie żyją... owszem fajna sprawa, gdy ścieżka jest "za rowem" bo wtedy jest super bezpiecznie... ale może kolejne ścieżki powstaną w bezpiecznej wersji.. za to trzymam kciuki...

… na szczęście mnie nie dotyczą one:p bo ja sobie latam tu i tam..
  • wyborca_1 07.11.18, 19:22
    Ojojoj nasza wiedźmo nie bądź samolubna . My niestety potrzebujemy zabezpieczonej ścieżki , no chyba , że szanowna wiedźma ma miejsce na miotle .
  • miauj 08.11.18, 10:30
    Przy okazji tą miotłą niech pozamiata liście i gałęzie leżące na tej ścieżce ;)
  • niezlalipa 09.11.18, 15:16
    Firma wywozaca drewno z orła jeździ rano ścieżka. Ponad 40 t po cienkim asfalcie bo mniej buja. Mam filmik ale blach nie widać więc żaden to dowód ale nagram ich inna kamera i zgłoszę do inspekcji

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.