Dodaj do ulubionych

Czy jesteś patriotą?

14.12.06, 10:39
Czy w XXI wieku patriotyzm jest atrakcyjną wartością dla młodych Polaków? Czy
jesteś patriotą{tką} i jak to wyrażasz? Zapraszam do dyskusji.
Edytor zaawansowany
  • hamberg1 14.12.06, 11:27
    Ja nie jestem nie w tym kraju i tym narodzie - gdybym wyjechał gdzieś za
    granicę nie przyznawałbym się do tego ,ze jestem Polakiem.....
    Śmieją się z nas wszędzie, i to tylko my sami uważamy siebie za ludzi
    pomysłowych , pracowitych itd.
    Ale kiedy jemy za granicą szukamy byle okazji aby się opierdalać albo coś
    ukraść...
  • sauber1 14.12.06, 14:26
    hamberg1 napisał:

> Ja nie jestem nie w tym kraju i tym narodzie - gdybym wyjechał gdzieś za
    > granicę nie przyznawałbym się do tego ,ze jestem Polakiem.....
    > Śmieją się z nas wszędzie, i to tylko my sami uważamy siebie za ludzi
    > pomysłowych , pracowitych itd.
    > Ale kiedy jemy za granicą szukamy byle okazji aby się opierdalać albo coś
    > ukraść...

I tu nie mogę nic nie napisać, otóż tak się złożyło że mieszkałem w europie i
    dumny byłem ze swojego pochodzenia i to w kraju gdzie jeszcze są małe urazy po
    ostatniej wojnie, wyjątkowo życzliwi ludzie od godzinnych rozmów aż ręce bolały
    i nigdy nikt nie śmiał się ze mnie że Polakiem jestem, Węgrzy nas lengelów też
    lubią, Czesi, Słowacy Bałkaniarze i ci z pribałtyki, myślę że wiele zależy od
    samego człowieka, od jego podejścia do ludzi ale też masz rację nie wszyscy tam
    jadą godnie Nas reprezentować , my też nie lubimy złodziei kanciarzy, tylko że u
    nas męty maja jakąś ochronę społeczną, tam tego nie ma. A co do patriotyzmu to
    wyświechtało się to słowo trochę, historycznie i politycznie, każdy kocha swój
    kraj tym mocniej czym bardziej jest doceniany i bezpieczniejszy w warunkach pokoju.
  • toronto123 14.12.06, 22:17
    "w tym kraju" strasznie to irytuje jak Polak mówi/pisze tak zamiast
    powiedzieć/napisać w "w naszym kraju".
    Ponadto wcale tak źle nie jest.
    Mogę Ci zaręczyć, że w Europie wcale nie jesteśmy postrzegani źle. Mogę Ci
    zaręczyć. Miałem kilka razy okazję spędzenia trochę czasu z obcokrajowcami.
    Holendrzy, na ten przykład, nie dali mi odczuć tego, że jestem "Polaczkiem".
    Włosi z ogromnym zainteresowaniem wypytywali mnie o wszystko i o wszystkich w
    naszym kraju, aż się dziwiłem. Będąc w Austrii nawet przez chwilę nie
    zauważyłem, żeby ktoś patrzył na mnie z góry. Więc nie jest źle. Pisząc takie
    bzdury, stiwerdzam, musisz być cholernie nieszczęśliwym człowiekiem.

pzdr.

============
    PiSs on Drakes :)
  • szarotka72 14.12.06, 23:18
    Dobrze, że się dołączyłeś, bo tak wygląda jakbyśmy wszystkim narzucali swoje
    zdanie. Uważam,że jak ktoś chce pracować to pracę znajdzie ,młody czy nawet
    starszy. Ważne chcieć no i jaszcze trzeba mieć albo skończone studia albo coś
    umieć.Najlepiej być ,,uniwersalnym,, . Co z tego, że wyjedzie? na jak długo?
    pieniądze się kiedyś skończą.Nie można być od razu prezydentem.Po co mają
    pracować w Polsce za najniższą stawkę? Gmina da za darmo,starczy na papierosy i
    na wypicie.Pewnie wiecie lepiej ode mnie.Połóżmy się w cieniu ,wyciągnijmy ręce
    i czekajmy co nam spadnie z nieba? biblijna manna ? już nie bo to było.Teraz
    spadnie EURO ale niestety nie do wszystkich. Po długich latach niańczenia jakoś
    nie umiemy się odnależć. Od reguły są wyjątki.
  • herkus-monte 19.12.06, 11:19
    prawo
  • babsko77 14.12.06, 11:58
    Czy to pytanie o to, czy umarłabym za swój kraj? No cóż, raczej nie. Umrzeć to
    tutaj można tylko ze śmiechu,i to takiego rodzącego się z rozpaczy i
    bezsilności. Ale w sumie to wcale nie jest tu najgorzej. Naród życzliwy,
    tolerancyjny, a politycy są tylko przedstawicielami tegoż narodu. Jego
    odbiciem. A jak sie ktoś chce ze mną spierać, to niech przeczyta wypowiedzi
    mówiace o tolerancji. Dokładnie takie kołtuniarstwo panuje wśród elit
    politycznych. Czy to Topólka, czy Warszawa rozumki jednakowo ciasne. I ten
    cholerny brak świadomosci, że aby oceniać trzeba znać fakty (jakiekolwiek).
  • babsko77 14.12.06, 12:04
    DOPISEK:
    Swój patriotyzm objawiam dorysowyaniem rogów, tudzież brody zdjęciom
    Kaczyńskich i ich trzeciego brata, pojawiających się zbyt często (jak na moje
    wyczucie piękna)w prasie. W życiu nie oszpeciłabym tak polityka zagranicznego.
    W końcu od tego to on ma swoich patriotów....
  • sauber1 14.12.06, 16:06
    babsko77 napisała:

> DOPISEK:
    > Swój patriotyzm objawiam dorysowyaniem rogów, tudzież brody zdjęciom
    > Kaczyńskich i ich trzeciego brata, pojawiających się zbyt często (jak na moje
    > wyczucie piękna)w prasie. W życiu nie oszpeciłabym tak polityka zagranicznego.
    > W końcu od tego to on ma swoich patriotów....

Widzę że nie lubimy kaczyny?, ale nie na tym polega patriotyzm, miłość,
    uczciwość, prawdomówność to tylko słowa często bez pokrycia, nie wiemy co
    zrobimy dziś a jutro to bardzo odległy czas, w tłumie inaczej człowiek reaguje,
    Jak znam życie to każdy na swój sposób jest patriotą, nawet ja mimo że jestem
    kosmopolitą (.....)
  • lewatywa6 14.12.06, 21:15
    Aby mówić o patriotyźmie, trzeba by wiedzieć co ten wyraz, pojecie oznacza.
    Przyznam, że również mam z tym spory kłopot , ale na szczęście to o czym
    piszecie też nie ma żadnego związku z patriotyzmem ,dlatego lepiej pozostańcie
    w nieswiadomości . Powiem na koniec tak. Już samo to, że tu piszecie na tym
    forum, jest swoistym przejawem patriotyzmu. Bo nikt z nas nie prześmiewa sie z
    Polski , z godła z flagi. Piszemy krytykując głupotę, ganiąc idiotów mieniących
    sie politykami , wybrańcami narodu. Swoją pracą tu na forum pokazujemy, że nam
    na czymś zależy , a zależy na dobru wspólnym, czyli na Polsce. I to moi kochani
    jest właśnie partiotyzm.
  • szarotka72 14.12.06, 21:17
    Patriotyzm w czasach wojen oznaczał walkę o Polskę z bronią w ręku. Patriotyzm w
    czasie pokoju oznacza troskę o wspólne dobro. Patriotyzm rodzi się wtedy, gdy
    nam ktoś zagraża np.w czasie stanu wojennego. Wszyscy ludzie byli razem. Nasz
    kolega Hamberg jest młody i na pewno jest na drodze poszukiwań. Kiedyś też
    będzie miał swoje zdanie na ten temat.Na razie jest młody i gniewny.Mogłabym Ci
    kupić bilet w jedną stronę,ale bez dobrej znajomości języka za daleko nie
    zajdziesz.Może byś nie miał za co wrócić.Niech wszyscy wyjadą a ostatni zgasi
    światło. Ja zostaję.Ktoś wczoraj w opiniach napisał: gdyby teraz był stan
    wojenny,to on by wyjechał. Tylko w jaki sposób,dokąd i po co?Człowiek jest w
    stanie przeżyć dużo a tchórzostwo to nie jest wyjście .Tu w naszej Ojczyżnie są
    najpiękniejsze dziewczyny, najpiękniej kwitną kwiaty,ptaki pięknie śpiewają
    nawet słońce świeci jaśniej.Szkoda,że niektórzy tego nie widzą.
  • lewatywa6 14.12.06, 21:39
    widzę to szarotko72 , Widzę i też zostaje
  • szarotka72 14.12.06, 21:53
    Najlepiej się pisze wiesz o czym? ale i z tym niektórzy mają kłopot. Niektóre
    tematy są trudne ale nie można udawać, że ich nie ma. Sauber jeżeli nie będzie
    słowa patriotyzm to co w zamian będzie? próżnia? a czym ją wypełnisz ? sianem
    chyba nie, odpowiedz.
  • sauber1 19.12.06, 17:13
    szarotka72 napisała:

> Najlepiej się pisze wiesz o czym? ale i z tym niektórzy mają kłopot. Niektóre
    > tematy są trudne ale nie można udawać, że ich nie ma. Sauber jeżeli nie będzie
    > słowa patriotyzm to co w zamian będzie? próżnia? a czym ją wypełnisz ? sianem
    > chyba nie, odpowiedz.

Ja bardzo przepraszam Cię szarotka72, nie dostrzegłem tego wpisu, zadałaś tak
    wiele pytań ale Ci odpowiem
  • sauber1 14.12.06, 22:04
    szarotka72 napisała:

> Patriotyzm w czasach wojen oznaczał walkę o Polskę z bronią w ręku. Patriotyzm
    > w
    > czasie pokoju oznacza troskę o wspólne dobro. Patriotyzm rodzi się wtedy, gdy
    > nam ktoś zagraża np.w czasie stanu wojennego. Wszyscy ludzie byli razem. Nasz
    > kolega Hamberg jest młody i na pewno jest na drodze poszukiwań. Kiedyś też
    > będzie miał swoje zdanie na ten temat.Na razie jest młody i gniewny.
    Tu w naszej Ojczyżnie są
    > najpiękniejsze dziewczyny, najpiękniej kwitną kwiaty,ptaki pięknie śpiewają
    > nawet słońce świeci jaśniej.Szkoda,że niektórzy tego nie widzą.

Tak ale jeszcze trzeba mieć możliwość za coś żyć i czuć się jak we własnym
    kraju, a Ci młodzi i gniewni z czasem staja się starzy i wkurwieni, Co do
    zakończenia to widzą, widzą i nie tylko na tym się to kończy, a często zaczyna
  • herkus-monte 19.12.06, 11:26
    Sauber ja zarabiam i wracam! Tu sie urodzilem tu wychowalem i tu chce umrzec na
    polskiej ziemi- to jest w nas Polakach zakodowane jak 2+2=4 Nie po to moi
    pradziadowie o nia wylewali krew abym ja oddal teraz za darmo. Ziemia jest
    wolnoscia!
  • sauber1 19.12.06, 17:07
    herkus-monte napisał:

> Sauber ja zarabiam i wracam! Tu sie urodzilem tu wychowalem i tu chce umrzec na
    > polskiej ziemi- to jest w nas Polakach zakodowane jak 2+2=4 Nie po to moi
    > pradziadowie o nia wylewali krew abym ja oddal teraz za darmo. Ziemia jest
    > wolnoscia!

No to mnie herkus ucieszyłeś bardzo. tylko nie zapomnij o tej szkockiej, włóż ją
    w bagaż główny z podręcznego na odprawie konfiskują, resztę omówimy na miejscu,
    do miłego.....
  • herkus-monte 19.12.06, 11:21
    .
  • lewatywa6 19.12.06, 21:02
    a co na to powie mąż?
  • sauber1 19.12.06, 21:09
    lewatywa6 napisał:

> a co na to powie mąż?

Tak w życiu bywa, że jak już to się dowie ostatni ale czy uwierzy???
    Oczywiście, że żartuję ale mieliśmy się nie wysypywać
  • szarotka72 21.12.06, 09:09
    Lewatywo i Sauber! ale jesteście ciekawi kim jestem? Jestem nowoczesna i
    podobają mi się wolne związki. Ale co powiedzą Wasze żony jak coś niecoś
    przeczytają? No nie wiem. Mały buziaczek dla Herkus-Monte (co za nazwy) . Dla
    Lewatywy i Saubera też po takim maleńkim buziaczku,aby im nie było przykro. To
    tak wyjątkowo z okazji świąt.
  • sauber1 21.12.06, 11:35
    szarotka72 napisała:

> Lewatywo i Sauber! ale jesteście ciekawi kim jestem?

- Ciekawość to jeden z najbardziej podstawowych motorów życia człowieka.

> Jestem nowoczesna i podobają mi się wolne związki. Ale co powiedzą Wasze żony
    > jak coś niecoś przeczytają?

- Niejeden facet myśli jak grać rolę singla i czasem by się wyrwał, ale później
    jak wrócić.... jak w domu, ona żona! Dla ścisłości moja zona nie żyje.....

> Dla Lewatywy i Saubera też po takim maleńkim buziaczku,aby im nie było
    przykro. To tak wyjątkowo z okazji świąt.

- Tu mówię za siebie, lubię święta, to miłe i brzmi jak nagroda, jak cukiereczek

"Merry Christmas"
  • szarotka72 21.12.06, 15:55
    Teraz przeszedłeś samego siebie, żeby zaraz uśmiercać żonę,tak bez powodu i do
    tego w publicznym miejscu? Ciekawa jestem jak się będziesz czuł gdy się wyda,że
    to nieprawda?
  • sauber1 21.12.06, 16:00
    szarotka72 napisała:

> Teraz przeszedłeś samego siebie, żeby zaraz uśmiercać żonę,tak bez powodu i do
    > tego w publicznym miejscu? Ciekawa jestem jak się będziesz czuł gdy się wyda,że
    > to nieprawda?

Ja jej nie uśmierciłem to jej wybór i myślę że świadomy, choć......, pamiętaj ja
    nigdy nie kłamię, za cukiereczka dziękuję.
  • lewatywa6 21.12.06, 18:41
    szarotka nie pisz w rodzaju męskim bo robi mi się jakoś dziwnie. Pozea tym
    dziękuje za buziaczka choć lekko się wstrząsnąłem
  • szarotka72 21.12.06, 18:54
    Lewatywo, ja cały czas piszę w swoim rodzaju, chyba jeszcze nie doszedłeś do
    siebie po chorobie.Sprawdż, coś Ci się pomyliło.Napisałam coś dla Ciebie ale
    musisz się cofnąć do tyłu.Sz.
  • lewatywa6 21.12.06, 19:02
    sorki coś mi się poknociło , chyba zaleciał mi już smrodek z sadłoga od tych
    prosiaków. Zasugerowałem sie wypowiedzią saubera u smierci jego żony
    Może i mu zmarła Pewnie nie była osobą fizyczną a jedynie wirtualną a wiecie
    jak to jest z układem zer i jedynek. Zero to zero a jedynka - duzo więcej od
    zera? no zwłoki.
  • szarotka72 21.12.06, 19:07
    Ale miałeś pomysł, na pewno tak było. Gdyby było inaczej to by w taki sposób nie
    pisał.
  • sauber1 21.12.06, 19:23
    lewatywa6 napisał:

> sorki coś mi się poknociło , chyba zaleciał mi już smrodek z sadłoga od tych
    > prosiaków. Zasugerowałem sie wypowiedzią saubera u smierci jego żony
    > Może i mu zmarła Pewnie nie była osobą fizyczną a jedynie wirtualną a wiecie
    > jak to jest z układem zer i jedynek. Zero to zero a jedynka - duzo więcej od
    > zera? no zwłoki.

Tak proszę do mnie nie pisać, ja nigdzie nie napisałem że umarła, ale masz rację
    jest wirtualna i nie tylko, ja nigdy nie kłamie, co do układu zer i jedynek
    zgoda, biel jest tylko odcieniem szarości, może nasze istnienie jest też tylko
    złudzeniem???
  • szarotka72 21.12.06, 23:13
    Sauber nie musiałeś tego pisać, najlepiej skasować . Jeszcze jedno przebywając
    na forum u sąsiadów obniżasz swój poziom intelektualny. Przyjaciele są od tego
    aby mówić co się robi żle. Nie bądż zły, uśmiechnij się. Ze mnie też żartujecie,
    ale ja się o nic nie obrażam.
  • sauber1 22.12.06, 00:28
    szarotka72 napisała:

> Sauber nie musiałeś tego pisać, najlepiej skasować . Jeszcze jedno przebywając
    > na forum u sąsiadów obniżasz swój poziom intelektualny. Przyjaciele są od tego
    > aby mówić co się robi żle. Nie bądż zły, uśmiechnij się. Ze mnie też żartujecie
    > ,
    > ale ja się o nic nie obrażam.

A gdzie widać u mnie to , ja się nigdy nie obrażam chyba że ktoś bardzo ugryzie
    mnie w łydkę, to oddaję, tu nic się nie stało tak napisałem ale to nie było w
    złości, raczej szczerze, nie czyńcie z tego powodu sobie wyrzutów jest okej,
    jestem z Wami
  • szarotka72 22.12.06, 07:45
    Ja też.
  • sauber1 22.12.06, 13:07
    szarotka72 napisała:

> Ja też.
    ;-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka