Dodaj do ulubionych

Tętniak mózgu

06.03.06, 17:02
Około 4 miesiące temu miałam operowanego tętniak mózgu. Mam pytanie do
wszystkich osób które także przechodziły taka operację - czy i ewentualnie
jakie problemy wystepowały po takiej operacji. Ja osobiście ciągle ma bóle
głowy, zawroty i praktycznie niustanie słyszę szum w głowie. Ostanio na
wizycie u lekarza kazał mi stanąc ze złączonymi nogami, zamknąć oczy i
wyciągnąć ręce przed siebie po czym stwierdził, że wymyślam, a ja naprawdę
nie wymyślam. Czy ktoś miał podobne problemy czy jestem osamotniona:). Po tej
wizycie zaczynam zastanawiać się czy przypadkiem nie wmawiam sobie różnych
dolegliwości?. Mam nadzieję, że jeszcze nie zwariowałam. Jeśli ktoś może
podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami, to byłabym baaardzo wdzięczna:)
Edytor zaawansowany
  • outofspace 14.03.06, 18:57
    jaka to była operacja?
    czy wystąpiło krwawienie, czy chodziło tylko o zaklipsowanie tętniaka?
  • asia2224 19.03.06, 22:23
    Na szczęście nie doszło do rozlania. Tak więc obyło się zaklipsowaniem.
  • outofspace 20.03.06, 13:09
    moja mama jest obecnie miesiąc po takiej operacji, jest też wciąż słaba, i ma niskie ciśnienie. Czy bierzesz jakieś leki wzmacniające? Jak wygląda twoja aktywność fizyczna?
  • asia2224 22.03.06, 19:40
    Generalnie nie biorę żadnych leków bo karmie dziecko piersią (operacje miałam
    tydzień po porodzie syna). Miesiąc po operacji było naprawdę fatalnie - miałam
    okropnie silne bóle głowy (naprawdę makabryczne, duże silniejsze niż przed
    operacją, chociaż już wtedy były naprawdę bardzo silne). Dodatkowo mączyły mnie
    niesamowite zawroty głowy (tak silne, że czułam jak oczy "uciekają" mi gdzieś do
    góry i robi mi sie słabo). Kolejna niedogodność - szumiało mi w głowie i to tak
    silnie, że czasem nie byłam w stanie usłyszeć co się dzieje wokoło mnie. Do tej
    pory mam zbyt silny odbiór niektórych bodźców - piszczy mi telewizor (lekarz
    twierdzi że po operacji nastąpił wzmocniony odbiór niektórych dźwięków, stąd to
    piszczenie). Miałam ( i mam do tej poty) luki pamięciowe - czasem w pół zdania
    urywa mi się myśl i nie moge jej dogonić, wcześniej czegoś takiego nie miałam).
    A co do aktywności fizycznej - miałm silną motywację żeby szybko opuścić szpital
    i stanąć na nogi (ślicznego, maleńkiego synka). Teraz z dnia na dzień czuję się
    coraz lepiej. Bóle głowy praktycznie znikły (są raczej okazjonalne). Mijają
    także szumy i zawroty. Wiem, że (niestety:)) telewizor będzie piszczeć na wieki
    ale już się do tego przyzwyczaiłam. Funkcjonuję normalnie - nie mogę jedynie
    dźwigać lub się przemęczać bo zaczyna boleć mnie głowa, ale tym się nie
    przejmuje, poprostu przyzwyczaiłam się do tego. A co do ciśnienia - mama powinna
    iść do lekarza bo może mieć zaburzenia krążenia wewnątrzczaszkowego (tak
    przynajmniej powiedział mi mój lekarz prowadzący). Ale u mnie ciśnienie też już
    zaczyna się regulować. Tak więc trochę cierpliwości. Ja praktycznie na drugi
    dzień po operacji brykałam po szpitalu i błagałam o wypis (tak jak wspomniałam
    mój synek miał zaledwie tydzień czasu). Myślę, że pomogło mi to, że musiałam
    sobie dać radę. Inaczej zapewne dużo dłużej zajęłoby mi dojście do siebie. Mamie
    daj trochę czasu. Miesiąc po operacji naprawdę nie czułam się najlepiej. A teraz
    z dnia na dzień jest lepiej. Życz ode mnie dużo zdrowia mamie. Jeśli chcesz
    jakieś jeszcze informacje to pisz, jak będzie potrzeba dam numer gg. Pozdrawiam
    serdecznie.
  • syla30 03.08.06, 11:29
    Witaj,
    moj brat mial wypadek i wylew krwi do mózgu. Kiedy wyszedł ze szpitale tez
    ciągle narzekał na bół głowy, szum w uszach. Wszyscy łączyli te sprawy z głową
    i wypadkiem. Okazało się, że wszystko minęło jak poszedł do laryngologa i
    przeczyścili mu uszy. To może banalne, ale u niego przeszło jak ręka odjął.
    pozdrawiam
    Syla30
  • pawellul1 23.04.06, 21:21
    Witam
    Czy ktoś z Was operowal tętniaka mózgu na Banacha w Warszawie. Ja mam tętniaka
    i na Banacha chcą mnie operować. Proszę o info w sprawie lekarzy, którzy mają
    tam pochlebną opinię.
    Pozdrawiam
  • marta_s11 30.09.06, 10:36
    Niedawno wykryto u mnie lustrzane tętniaki tt. środkowych mózgu. W poniedziałek
    mam się zgłosić na Oddział Neurochirurgii do Szpitala MSWiA. Tętniaki nie
    krwawią. Mam pytanie związane z ich zamknięciem. Od czego zależy wybór zabiegu
    (czy ma to być embolizacja czy klipsowanie). Czy do klipsowania tętniaków
    konieczne jest ogolenie głowy??? Dziękuję za wszelkie informacje.
  • aaaa111122 04.09.15, 15:10
    Witam. Minęło parę dni od embolizacji tętniaka mózgu.Jestem przerażona,ponieważ też szumi mi nieustannie w głowie i cierpię na silne bóle głowy.Jeśli już zebrała Pani jakieś informacje na ten temat,to byłabym szczęśliwa mogąc dowiedzieć się coś więcej...Nie wiem też do jakiego lekarza mam się z tymi problemami zwrócić ?
    Pozdrawiam.
    Agata

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka