opel astra 1.4 16v co mozna z tym zrobic? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • No wlasnie? da sie cos w ogole? zaznaczam ze pytam powaznie nie interesuja
    mnie magnetyzery, brewki etc. :) czy moze po prostu kupic inny samochod?
    dzieki za odpowiedzi.
    • To zalezy. Ale powiedzmy jak np dasz filtr lepszy i powiedzmy turbo to moze cos
      juz byc. Jednak zabawa w turbo to troche kosztuje a efekt moze byc mizerny.
      Dalej, silnik moze tego nie wytrzymac. Moze lepiej zrobic swap silnika, albo
      jak sam mowisz, kupic lepsze auto. Zrob kalkulacje co ci sie oplaca.
    • Myśle że astra 1.4 16V nic dobrego nie wróży....!!Ja na Twoim miejscu
      zastanowił bym się o decyzji zmiany auta z silnikiem conajmniej 1.6 16V!!Bo z
      tym silnikiem co ty posiadasz auto zachowuje się jak muł!!!Ledwo się rozpędza a
      jak byś jechał na wakacje i załadował cały bagażnik to to auto bedzie ledwo
      jechało!!!
      • Gość: Macioor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.07, 23:04
        Do tego kolegi od F1 Williams: Ale Ty masz gościu pojęcie o samochodach... Moja
        1.4 16v dokładnie na wakacjach w pełnym rynsztunku idzie 190 km/h i to na gazie.
        Nie będę mówił o tym jaką mam frajdę jak na światłach odchodzi koło zamulonych
        BMW3 ze spojlerami, sportowymi świecami i kominami jak w Bełchatowie. :) Nie
        narzekam!
        • Gość: mordamoja IP: *.chello.pl 09.06.07, 23:39
          kolego macioor, a jakiemu to bmw ucieka ta wspaniała 90 konna astra, która ma
          nieco poniżej 14s do setki?
          • Gość: Mordatwoja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.06.07, 07:42
            Kolega pomylił się.
            Jemu chodziło nie o BMW tylko o DAIHATSU CHARADE 1,0 diesel.
          • Gość: szotu IP: *.play-internet.pl 13.02.11, 12:32
            Kolego on mowi o BMW co mają 1,6 silnik na gazie a łebki sie lansuja tym ze co to nie jest bo ma tlumik zalozony sportowy.. sam mam Astre F 1.4 16V i tez nie raz BMW wyjebalem bez mydła :) jezdziles kiedys taką BMW ? to jest ciezkie auto .. zanim sie zbierze na tych marnych 70 koniach to troche minie a Astra 90 koni ma naprawde odpał, potem dopiero zamula tak jak dojdzie 120 km/h. A jeszcze lepszą frajde mialem jak dorwalem Astre mojego Taty :) 1.8 16V po lekkim tuningu 144 konie :) tym to idzie poszalec :D i nie jedeno auto zostaje w tyle :) szkoda ze nie ma tam ABSu i troche zle sie nia hamuje gdyz ja sie przyzwyczailem do mojej w ktorej mam ABS. pozdro
          • Gość: wojtas IP: *.connect.netcom.no 10.05.12, 00:28

Bredzisz, dane fabryczne mówią o 11,5s, a żyłując można urwać jeszcze 1sek
          • Gość: Bezimienny IP: 78.133.240.* 19.02.13, 07:36
            90% jeżdżących w naszym kraju BMW nawet CC 700 odchodzi.
        • Gość: mariusz IP: 91.192.250.* 15.06.08, 13:56
          mam okazje kupić astre14 16v na gaz orginał oplowski z przebiegiem 104tys jak
          to jeździ i co sie psuje.pozdrawiam
        • Gość: KAWIOR IP: 109.76.137.* 07.12.13, 23:29
          ZIOMUS POPIERAM CIE JA MOJA TEZ W DWIE OSOBY NA MAKSA 205 SZLEM CHOC JUZ NIE BYLO GDZIE, BO JAK TANCERKA JEST DO DUPY TO GACIE PRZESZKADZAJA , JAKI KIEROWCA TAKI WYNIK NIE WOLNO OSZCZEDZAC I ANI GRAMA OLEJU NIE BIERZE JAK PSEUDO RAJDOWCY SIE ZALA, KUPTA SE SALONOWA NOWKE JAK NARZEKACIE ASTRA 1.6 SIADA DO 1.4 16V. POZDRO DLA POSIADACZY A NIE DLA FRAJERSKICH NAPINACZY, BO NIE SZTUKA JEST MIEC 2 LITRY BIOTURBO JAK SIE NIE UMIE SMIGAC, PIONA
      • Gość: daniel opolskie IP: *.centertel.pl 09.11.11, 00:07
        tak to nie mul czeba wiedziec co i jak mam ta astre 2 i pul roku przebieg 252 tys rocznik 2000 z polski i kombi ,sniezno biala biel i to w gazzzzzie polecam auto po starszej osobie po flotowe 1 kierowca a grata by nie wykupil
    • Elo!!!
      Jeśli chodzi ci o tuning opla to moge ci w tym pomóc.
      Jeżeli chcesz mam do sprzedania silnik z bugatti.
      To prawda jak chcesz moge ci przysłać zdjęcie.
      Cena wywoławcza 50000$.
    • Gość: capik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.06, 14:30
      A modelowo która Astra?
    • Może ktoś wie jakie są mozliwości zwiekszenia mocy w Astrze 1,6?
      • No co jest? Nikt nie wie jak stuningować mechanicznie Astre 1,6 ?
        • Gość: Matys. Astra 1.4 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.11.06, 17:17
          wyjmij cegłę z pod pedału gazu. a jak to nie pomoże to oddaj astrę w ręce
          dziadka. albo kup silnik od bugatti patrz wyżej.
      • lukrecja.borgia1 napisała:

> Może ktoś wie jakie są mozliwości zwiekszenia mocy w Astrze 1,6?

sprzedać i kupić coś innego z silnikiem 2.0 - wychodzi najtaniej.
        Można oczywiście rozwiercić głowicę , zmienić dolot i wydech , założyć turbo ,
        ale koszty przerosną efekt.
        • Wg. waszych opinii tuningowac najlepiej autka z duzym silniczkiem, a
          to niby czemu??? Mam cliowke 1 z 92r. 1.2 zrobiona została pod
          kazdym mozliwym wzgledem i lata jak igiełka wiec niech mi nikt nie
          wmawia ze jest inaczej, ostatnio scigalismy sie na karterze ja i moj
          maz (clio1 vs BMW 316, tez po pełnym tuningu) i co?? jajco, bo
          zatkało kakao !! ciezki muł szans nie miał... bo polski tuning moi
          drodzy... to przyjemność tworzenia i przerabiania małych aut
        • Gość: szotu IP: *.play-internet.pl 20.02.11, 12:21
          Kolego "zeus" .. ja ci powiem tak.. jakbym mogl to bym sobie kupil cos z 2,0 silnikiem.. nie chodzi o cene auta.. ale o jego utrzymanie.. zastanawiales sie kiedys ile kosztuje OC bez znizek ? dla 19nasto latka ? 1800 zl rocznie.. sory bardzo ale mnie nie stac rocznie tyle dawac.. dolicz paliwo . taka zabawka pali minimum z 15 jak sie depta.. ( powiem od razu zebys nie byl mądrzejszy - nie moge zarejestrowac na rodzicow zeby miec znizki)
    • Gość: marcin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.06, 21:46
      najlepiej swap silnika na 2.0 16v myslales nad tym
    • Gość: gosc IP: 157.158.96.* 19.06.07, 10:35
      przełóż silnik z MIG-a 21. Agencja Mienia Wojskowego tanio sprzedaje ostatnio.
      • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.07, 19:56
        Powiem wam tyle ze sam mam 1.4 16v zalozylem sportowy filtr powietrza firmy k&n
        swiece ngk brisk typ sport bez tzw. "f" przewody lepszej wydajnosci zmienilem
        caly uklad dolotowy od kolektorow mam 1 strumiennice reszta to tzw. kwasmet a
        na koncu sportowy tlumik polecam firmy remus. osiagnalem ok. 130km :)
        • Gość: sprinter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.07, 17:28
          po takich przerobkach to osiagnales moze lepsze samopoczucie a nie 130km. co
          najwyzej 100-105
          • Gość: Pudzian IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.01.08, 19:53
            Jeśli chodzi o tuning Astry "F" to sie raczej nie opłaca.. szczególnie
            Hatchbacki... Rynak Polski jest zaśmiecony nędznymi tanimi tuningami astry...
            Ewentualnie radziłbym kupic Astre GSI (150koni) założyć dobre Alu.. efektowny
            Lakier i wystarczy bo i taak GSI ma swój Urok. Wyzwaniem jest Tuning Astry
            SEDAN. Właśnie taką mam.. i jak sie rozejrzeć po Ulicach to nie widać
            modyfikacji właśnie SEDANA. Mam 1,4 z 93roku Sedan, jednopunktowy wtryski i
            Szalone 60koni :D... Gdybym miał wiecej pieniędzy to właśnie Wymieniłbym Silnik
            na 2,0 komputer sterowania silnika wszystkie "bebechy" silnika na mocniejsze i
            oczywiście TURBO + Nitro a zarazem zawieszenie.. przynajmniej byłbym ORYGINALNY
            bo zmodyfikowałem Astre SEDAN.. Widziałem takie sztuczki z Sedanem w NECIE i
            niektore Astry osiągały po 250-300KONI!!!!! Ale zeby zrobic dobry Tuning
            trzeba duuuuuużo pieniędzy. Radziłbym kupić E36 M3 albo E34 M5 (Pociski):D Pozdro!!
    • Gość: xxxx IP: *.unii.maverick.com.pl 04.05.08, 13:19
      kup sobie opel astra 2.0 8v 115koni mam taka idze jak pocisk
      sportowe zawieszenie trzyma sie drogi jak diabli 15 felki 195 i
      jest ok
      • Gość: krzychu IP: *.chello.pl 15.09.08, 18:09
        kolektor ssący +porządny dolot .ostre walki planowanie głowicy można sie
        pobawić w odchudzanie kola zamachowego (turbo raczej odradzam)i uwierz samochód
        jedzie(chyba ze chcesz mieć 200 na liczniku po polskich miejskich drogach)
    • Jasne, jeśli chcesz więcej mocy to najlepiej zmienić auto na
      mocniejsze- to chyba mimo wszystko wyjdzie najtaniej. Ale jeśli nie
      zależy Ci na ogromnych przyrostach mocy a i masz ograniczony zasób
      gotówki, to proponuję na początek zainwestować w jakiś porządny zimny
      dolot np ze zderzaka, może większą przepustnicę da się łatwo
      dopasować od innego silnika? np gsi czy coś w ten deseń, do tego
      kolektor wydechowy 4-2-1, odelżone koło zamachowe a jak funduszy
      starczy to zmień przełożenia skrzyni - tu odczujesz największą
      różnicę ;)
      --
      www.dyskrecja.pl
    • załóż spoiler na klapę i brewki na reflektory...będzie szybszy i dłuższy :). O czym wy ludzie piszecie...Astrę F tuningować? Jedynym plusem tego auta był tani koszt eksploatacji...części dostępne prawie na każdym cepeenie (komplet klocków hamulcowych kosztował ok 30 zł:)), Jeździłem takim autem w latach 99-2004 (opelek z 97 roku). Komfort jazdy porównywalny był z taczkami ogrodowymi, osiągi powalały...TIR pod górę był ścianą nie do wyprzedzenia a wy tuningować to chcecie...no litości. Lepiej pieniądze, które miały by pójść w Tuning przeznaczyć na zakup auta które się do tego nadaje lub jest mocne bez przeróbek...mistubishi eclipse, hyundai S coupe (przyzwoite ceny i radość z jazdy)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.