Dodaj do ulubionych

Żłobek "Malinowy Domek" zaprasza na dni otwarte :)

25.11.10, 08:18
Witam,
udało się :)
po kilku miesiacach przygotowań możemy już zacząć przyjmować maluchy.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych rodziców dzieci w przedziale wiekowym od 4 miesięcy do 3 lat do odwiedzenia nas w ten weekend.
Sobota i niedziela od godziny 10 do 12.
Będzie okazja spotkać się z naszą panią dyrektor i dowiedzieć się konkretów.
Jeżeli znają Państwo rodziców dzieci w wieku żłobkowym, którzy nie odwiedzają tego forum proszę o przekazanie informacji :)
Zapraszamy na ulicę Krasickiego 7A w Nowej Iwicznej.

Do zobaczenia
Anna Kalinowska
535773663
Edytor zaawansowany
  • adg-ak 25.11.10, 18:18
    Rodziców oczywiscie zapraszamy ze swoimi pociechami :D
    Zapraszamy serdecznie
  • adg-ak 29.11.10, 17:31
    Witam,
    tak jak obiecaliśmy mozna już na naszej stronie znaleźć program, oraz podstawowe informacje.
    Strona jest jeszcze w budowie, ale w tym tygodniu powinna już być gotowa.
    www.malinowy-domek.pl

W kazdą sobotę grudnia od 10 do 12 mozna przyjść i obejrzec placówkę. Jezeli ktoś z Państwa chciałby nas odwiedzić w innym terminie prosze o kontakt telefoniczny.

pozdrawiam
  • siciliana 02.12.10, 15:53
    Witam

Na jakich zasadach zarejestrowala Pani swoj zlobek? Jako zlobek czy tzw "klubik malucha"
    Na stronie widnieje nazwa "Centrum Rozwoju i Opieki Nad Dziećmi"....
    pozdrawiam
  • nimeska 02.12.10, 20:15
    czy moge prosic adres www ?

--
    [url=http://forum.gazeta.pl/forum/f,45523,PROMYCZEK.html]Forum Promyczek[/url]
    Promyczkowa [url=http://lb2m.lilypie.com/WjqRp2.png]Pola 15m-cy[/url] [img]http://yelims.free.fr/SpecialNouveauxNes/Bebe14.gif[/img] oraz [url=http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=I%20and%20my&year=2011&month=2&day=9&babycount=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20width=%22120%22%20height=%22180%22] Bruno - 30tc! [/url][img]http://yelims.free.fr/SpecialNouveauxNes/Bebe12.gif[/img]
  • adg-ak 02.12.10, 20:48
    juz podaję :)
    www.malinowy-domek.pl
    stronka jest w budowie, dlatego jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania zapraszam do kontaktu telefonicznego: 535773663
    tak jak wspominalam w każdą sobotę grudnia w godzinach od 10-12 mozna nas odwiedzić.
    zapraszam serdecznie :)
  • siciliana 03.12.10, 07:06
    Widze ze odpowiada Pani tylko na latwe pytania... Jesli to nie jest zlobek, nie powinna uzywac Pani jego nazwy gdyz jest to swiadome wprowadzanie w blad. Zlobki maja wiele obostrzen co do funkcjonowania, i tak powinno byc - przeciez jest to opieka nad maluchami od 6 m-ca zycia.
    Tzw klubiki moze zalozyc kazdy i tak naprawde kontroli nad klubikami nie ma zadnych, tylko mamy powinny wiedziec ze to nie jest zlobek.

Pozdrawiam
  • nimeska 03.12.10, 17:00
    dziekuje za info o adresie www
    a fakt faktem jest taki ze czesto sie mowi żłobek/przedszkole w stosunku do klubów, czy innych tego typu "instutycjach"

pozdr

--
    [url=http://forum.gazeta.pl/forum/f,45523,PROMYCZEK.html]Forum Promyczek[/url]
    Promyczkowa [url=http://lb2m.lilypie.com/WjqRp2.png]Pola 15m-cy[/url] [img]http://yelims.free.fr/SpecialNouveauxNes/Bebe14.gif[/img] oraz [url=http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=I%20and%20my&year=2011&month=2&day=9&babycount=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20width=%22120%22%20height=%22180%22] Bruno - ostatnia dzięsiątka :] [/url][img]http://yelims.free.fr/SpecialNouveauxNes/Bebe12.gif[/img]
  • iza_81 03.12.10, 17:24
    VI ZOBOWIĄZANIA RODZICÓW

1. Warunkiem zapisania oraz pobytu dziecka w „Malinowym Domku” jest złożenie wypełnionej karty informacyjnej o dziecku, podpisanie umowy cywilnoprawnej, wpłacenie wpisowego, terminowe uiszczanie czesnego oraz wniesienie opłaty za wyżywienie w przypadku korzystania z cateringu.
    2. Zgłaszając dziecko do „Malinowego Domku” Rodzic/Opiekun, przedstawia książeczkę zdrowia, kartę szczepień oraz zaświadczenie od pediatry, że dziecko jest zdrowe i może uczęszczać do placówki.
    3. Rodzice są zobowiązani do regularnego uiszczania opłat za pobyt dziecka do 5-ego każdego miesiąca przelewem na rachunek bankowy „Malinowego Domku”.
    4. Wpisowe należy uiścić w dniu podpisania umowy gotówką lub do 3 dni po podpisaniu umowy przelewem.
    5. W Rodzic/Opiekun ma obowiązek przyprowadzać do KLUBU dziecko zdrowe.
    6. przypadku nieobecności dziecka w „Malinowym domku” spowodowanego przeziębieniem lub inną chorobą, warunkiem koniecznym umożliwiającym dziecku powrót do placówki jest przedstawienie przez Rodzica/Opiekuna zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego, że dziecko jest zdrowe.
    7. W przypadku zauważenia podczas pobytu dziecka w „Malinowym Domku” symptomów chorobowych, personel placówki niezwłocznie informuje o powyższym fakcie Rodziców/Opiekunów. Rodzic/Opiekun po otrzymaniu informacji o stanie dziecka zobowiązany jest do jego odebrania z placówki w
  • adg-ak 03.12.10, 19:34
    Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych,
    już odpowiadam na pytania, które zadała Siciliana.
    W wątku, który został założony kilka miesięcy temu z pytaniem o potrzebę takiej inicjatywy w NI, została sytuacja jasno przedstawiona - żłobki w chwili obecnej podlegają pod ZOZy, w związku z tym wszyscy którzy taki żłobek planują założyć musza czekać aż ustawa wejdzie w życie. W chwili obecnej jesteśmy placówką prywatną, po nowym roku jeżeli ta ustawa się uprawomocni będziemy wnioskować o status żłobka niepublicznego (mamy nadzieję dofinansowanego przez gminę).
    Polityki nie przeskoczymy, mimo najszczerszych chęci 
    Otwierając Malinowy Domek otwieraliśmy go z myślą o żłobku niepublicznym, nie o klubie malucha. Gdyby tak było pewnie zaczęlibyśmy działać dużo, dużo wcześniej. Dołożyliśmy wszelkich starań żeby placówka była miejscem bezpiecznym i przyjaznym dziecku. Nad merytoryką czuwa pani dyrektor z ponad 20 letnim doświadczeniem w pracy w żłobku i wieloletnim w kierowaniu placówką. Panie opiekunki mają doświadczenie w opiece nad dziećmi oraz wykształcenie kierunkowe. Zawsze można umówić się na spotkanie i dowiedzieć więcej.
    Jeżeli chodzi o pytanie, że na stronie jest nazwa Centrum Rozwoju i Opieki, to właśnie wynika to z powyższych powodów. Rodzice, z którymi mieliśmy okazje rozmawiać wiedzą, że dopiero po uwolnieniu żłobków spod ZOZów będziemy mogli zmienić siebie i nazwę na żłobek.
    Jeżeli pytała Pani czy nie jest mylące, używanie w rozmowie słowa żłobek to konsultując to uzyskałam informację, że jeżeli nazwa placówki go nie zawiera, a jest używana jedynie jako podkreślenie funkcji jakie spełnia to nie ma żadnego problemu. Następnym razem żeby nie było wątpliwości pisząc czy to na forum czy w rozmowach będziemy zapraszać nie do „żłobka” tylko „dzieci w wieku żłobkowym”.
    Co do pytania o wiek dzieci to zapewniam Panią, że zarówno w projekcie ustawy jak i obecnie w państwowych żłobkach przyjmuje się dzieci od 20 tygodnia do lat 3. W wyjątkowych sytuacjach nawet wcześniej.
    Chcę Panią zapewnić, że zależy nam na zdobyciu zarówno zaufania rodziców jak i dzieci, więc dołożymy wszelkich starań żeby sobie na nie zasłużyć. Najważniejsza powinna być opieka i bezpieczeństwo dzieci oraz nasze intencje a nie polemika dotycząca słów.
    Najlepiej przyjść samemu i ocenić, zapraszamy serdecznie 
    Mam nadzieję, że odpowiedziałam wyczerpująco na Pani pytania, w razie kolejnych pozostaję do dyspozycji 
  • bd-iwiczanka 03.12.10, 19:47
    Faktycznie proszę nie używać słowa żłobek , bo to się źle kojarzy a w ,, Malinowym Domku ,, jest przytulnie i miło. Byłam tam , wiec mogę z czystym sumieniem polecić to miejsce :)
  • owrank 04.12.10, 13:55
    z jednej strony patrząc ile w dzisiejszych czasach jest prawdziwej kiełbasy w czymś co sprzedający nazywa kiełbasą ;) to rozumiem Panią z drugiej strony IMHO dokonuje Pani pewnego semantycznego nadużycia. Otóż dzisiaj jak najbardziej można założyć prawdziwy prywatny żłobek tyle, że jest milion wymagań i pozwoleń i dlatego prywatnych żłobków jest bardzo mało i niestety nie rozumiem Pani stwierdzenia, że kto chce założyć żłobek musi czekać na zmianę przepisów - kto chce założyć teraz żłobek musi po prostu spełnić wymagania wg dzisiejszego stanu prawnego a kto oczekuje na (mam nadzieję korzystne dla wszystkich) zmiany będzie mógł utworzyć żłobek po zmianie przepisów.
    Co ciekawe, w okolicy akademii malucha, które de facto pełnią rolę żłobków tak jak Pani Malinowy Domek jest kilka natomiast nikt z tych placówek nawet w reklamówkach nie nazywa się żłobkiem tylko mini-żłobkiem czy akademią malucha itp.

> dzieci, więc dołożymy wszelkich starań żeby sobie na nie zasłużyć. Najważniejsz
    > a powinna być opieka i bezpieczeństwo dzieci oraz nasze intencje a nie polemika
    intencje nie są najważniejsze. Wcześniejszymi postami narobiła Pani apetytu, że w NI mamy szansę na prywatny żłobek z prawdziwego zdarzenia a teraz czekamy w jaki sposób te intencje zostaną wprowadzone w życie, zwłaszcza, że z akademiami malucha w okolicy można mieć niestety bardzo różne doświadczenia :(
  • adg-ak 04.12.10, 16:03
    Witam, dziekuje za cenne uwagi.
    Tak jak wspominałam, czas wszystko zweryfikuje i pokaże :) Mam nadzieję, że zarowno dzieci jak i rodzice będą zadowoleni.
    Celne spostrzeżenie - milion wymagań, nawet muszę powiedzieć że zdecydowanie więcej trzeba spełnić. Te nowe przepisy znoszą niektóre obostrzenia i zlobki przestaną być traktowane jako zakłady opieki zdrowotnej, bo teraz są prawie szpitalne wymagania.
    A intencje są wazne, bo jezeli cos robi się z sercem to potem to do czlowieka wraca.
    pozdrawiam :)
  • mnemonka 04.12.10, 16:11
    Przyglądam sie tej dyskusji i tak się zastanawiam czym jest prywatny żłobek? Skoro jest prywatny to zapewne, nie podlega gminie ani żadnym instytucjom a co za tym idzie nie musi mieć spełnionych wymagań Zoz. Jesli jest państwowy, zakładamy, że spełnia normy państwowe i podlega instytucjom sie tym zajmującym. Niestety sytuacja ze złobkami nie jest adekwatna do sytuacji z przedszkolami. Jeśli Malinowy Domek uzywa nazwy żłobek to znaczy, że okresla zakres pełnionych usług, dostosował normy do wymagań tej grupy wiekowej i wypełnia luke w naszej NI. Jak wczesniej pisała właścicielka, spełniła wszytskie odbiory, wymagania i restrykcje do przyjmowania takich maluszków. Nie może uzywac nazwy żłobek tylko dlatego, że funkcjonowanie żłobków w naszym państwie nie jest jasno okreslone. Swego czasu obdzwoniłam Zoz NFz i podobne i o dziwo! nikt nie wiem pod kogo podlegają żłobki, gdzie uzyskac info jak takie cudo otworzyc itp. A jak wiemy macierzyński to tylko 3 miesiace. Ja jako matka wielokrotnie stawałam przed wyborem co dalej...
    "Czepiamy" się szczegółów a to jest proste, mama wraca do pracy i ma wybór albo zaufa Malinowemu Domkowi i innym w okolicy albo poszuka niani. Wiem, jak trudno prowadzić firmę szczególnie dzieciową, wiem ile kosztuje zachodu otwarcie i przygotowanie wszystkiego, szczególnie jesli wkłada się w to całe serce, więc nie czepiajmy się szczegółów i nie dołujmy Pani Ani na starcie. Zainteresowani niech się udaja do MD i sami zecydują czy to miejsce dla ich pociech.

Pzdr
    P.
  • siciliana 06.12.10, 07:38
    Nie zgadzam sie zupelnie. Zlobek to zlobek, musi spelniac szereg wymagan dlatego ze podejmuje sie opieki nad dziecki od 6 m-ca zycia. I te wlasnie obostrzenia sa potrzebne!
    Uzywanie nazwy zlobek w przypadku gdy placowka nie spelnia tych wymagan jest naduzyciem. Tlumaczenia ze "Nie może uzywac nazwy żłobek tylko dlatego, że funkcjonowanie żłobków w naszym państwie nie jest jasno okreslone" jest nieprawda - to jest jasno okreslone, wiaze sie z wiekszym nakladem finansowym. Jesli ktos chce szybko zarobic bez wkladania wiekszego wysilku to zaklada "klubik malucha" a nie zlobek i sprawa jak dla mnie jest prosta. Wtedy mamy ktore korzystaja z takiego klubu wiedza ze jest to klubik a nie zlobek. Inna sprawa jest fakt ze polsce nie ma dostatecznej pomocy ze strony panstwa dla mam wracajacych do pracy - bo nie ma. Ale to nie znaczy ze bede popierac wprowadzanie w blad tylko dlatego ze brakuje zlobkow w okolicy. Przeciez powierzamy takiemu klubikowi nasze dzieci - najcennniejsze osoby na swiecie.
  • mnemonka 06.12.10, 09:46
    Witam,

A kto napisał ,że MD nie spełnia wymagań? Pani Ania pisała kilka razy, że wszytsko dostosowała do norm, zostało to odebrane przez instytucje upowaznione do wykonania takich odbiorów. Jak pisałam, nie widzę tu wprowadzania w błąd, bo MD to Centrum rozwoju i edukacji a używanie słowa żłobek bierze się dla określenia funkcji.
    I nie bardzo rozumiem, bo jesli ma Pani dziecko w tym wieku to jest to Pani decyzja czy je tam Pani odda czy nie. Jesli nie ma Pani dziecka kwalifikujacego sie do żłobka to po co ta dyskusja?. Jak dla mnie to czepianie się kogoś kto jak pisałam wkłada serce w działalnośc którą otwiera i takie pisanie może tylko podciąc skrzydła na starcie. MD spełnia wymogi żłobkowe, jest przygotowany z mega starannością i olbrzymim nakładem finansowym co widac od razu jak się tam wejdzie. Może zamiast szukac dziury w całym, poszłaby tam Pani i sama się przekonała a potem dopiero wyrażała opinie.

Pzdr
    p.
  • adg-ak 06.12.10, 10:19
    Doga mnemonko, dziekuje ślicznie za wsparcie. Myslalam ze Twoja poprzednia wypowiedz i moja odpowiedz na wczesniejsze pytania zakonczy tą niepotrzebna dyskusję.

Droga Siciliano, spotkałyśmy się już w poprzednim wątku. W tym odpowiedziałam bardzo dokładnie na Pani pytania. Zgodziłam się wrecz z Panią i obiecałam nie używać sformułowań które niektórych moglyby mylić.

W momencie, w ktorym już bedziemy żlobkiem, wrocimy do posługiwania się tym słowem.

Mają obie Panie rację, dzieci to najważniejszy, najcenniejszy skarb. Naprawdę zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności.
    Proszę mi wierzyc, wszelkie placowki prywatne sa finansowane ze środków własnych, my nie mamy poki co dofinansowania jak przedszkola. Jeżeli ktokolwiek myśli ze taka placowką jest kokosowym interesem, to proponuję żeby otworzył swoja :) w koncu im wiecej tym lepiej, a klient bedzie miał wybór.

Proszę przeczytać jeszcze raz moja poprzednia naprawdę szczegołowa wypowiedź, odpowiada ona na wszelkie pytania.
    Nie chciałabym aby ten wątek był ringiem :)
    Pozdrawiam serdecznie
  • mamaala-2 06.12.10, 21:54
    Droga mnemonko i ja slicznie dziekuję za wsparcie jakie udzieliłas Pani Ani...niestety pachnie mi to dobrem wspólnych interesów, ale nie dzieci tylko pań.szkoda, bo tak jak juz wczesniej ktoś napisał narobiła nam Pani "smaku" na dobry żłobek, a tu widze mydlenie oczek i próba skierowania rozmowy na tor "zainwestowanych" pieniedzy. Byłam u Pani i wcale nie pieję z zachwytu jak pani kolezanka, gdyz juz na wstepie przeraził mnie brak parkingu(szczególnie teraz w zimie), no i bardzo mały placyk za domem.Droga Pani pusty i swiezo przygotowany dom atmosfery nie czyni, musi coś jeszcze za tym stać, bo to małe dzieci a nie produkt marketingowy. a do tego ta straszna reklama promocyjna na Pani nstronie dla pierwszych trzech osób,to juz mnie zupełnie odstraszyło, bo nie ma tu żadnej mowy o naszych dzieciach a tylko promocja zakupowa.niestety ja byłam w malinowym domku i wyszłam z niesmakiem, czasami lepiej nabrac pokory a nie obiecywać czegoś niemozliwego.a co do problemu z nazwa żłobka, to tez sie zgadzam, że poczułam sie oszukana, bo miałam wrażenie, że Pani pisze własnie o złobku a tu kolejne Centrum...Pani Aniu nie przekonała mnie Pani a nawet odstraszyła, i pusty smutny malinowy domek też.
  • adg-ak 06.12.10, 23:00
    Aż weszłam na stronkę i sprawdziłam :) ale jest wyraźnie napisane że jeżeli zapisze się dziecko do 10 grudnia to będzie 10% rabatu na pierwsze trzy miesiace a nie dla 3 osób :D :D
    Prosze przejrzeć 10 dowolnych stron czy to przedszkoli czy klubow malucha to zobaczy Pani promocję zakupową :) Każdy chce zachecić zwłaszcza jezeli dopiero zaczyna.

Nie wiem, kiedy Pani u mnie byla i nie wiem co oznacza dla Pani słowo "pusty", natomiast na dniach otwartych było jednocześnie około 6-8 osób, nie licząc dzieci. Więc jeżeli przyszła Pani w innym czasie to trudno wymagac zeby placówka ktora zaczyna była "pełna" :) Jezeli pisze Pani o wyposażeniu, to jest ona przygotowana dla najmniejszych wiec zagospodarowana jest głównie na poziomie dziecka czyli nisko.

trudno zadowolić wszystkich, trudno też polemizowac z osobami anonimowymi, ktore mogą napisac wszystko a nie bedzie mozliwosci zeby to sprawdzic. Swojego czasu naczytałam się róznych róznosci o placówkach, a potem miałam okazje poznać właścicieli i osobiscie zobaczyc te miejsca. I chyba nigdy nie potwierdziły się rzeczy ktore wyczytałam...

Co do parkingu to chyba tylko szkola ma parking koło budynku. Wszystkie pozostałe miejsca dla dzieci "dysponują" chodnikiem... Wiem, bo widzę rano auta ktore się wbijaja w kazda lukę pod przedszkolami, łącznie z tymi pod MD. Natomiast u mnie na podjeździe dzisiaj stały 4 samochody, plus 2 które stały przed bramą.
    No coż, mam nadzieję ze dostanę szansę i postaram się ja jak najlepiej wykorzystać :D
    Pozdrawiam serdecznie, zapraszam do MD jeszcze raz za kilka miesięcy, moze zadowolone buzie dzieci beda najlepszym swiadectwem, ze staramy sie zapewnic nie tylko bezpieczenstwo ale i dobra i ciepła atmosferę :)

• mnemonka 07.12.10, 18:47

Jak wiadomo cięzko wszytskim dogodzic :( Ja do MD nie mam nic poza tym, że jest kolejna lokalna przedsiebiorczościa młodych ludzi takich jak ja a co za tym idzie czuję potrzebe wspierania innych, bo wiem jak mi było cięzko, kiedy wkładałam serce w "coś"" i jednoczesnie uczyłam się jak sobie radzic z krytyką.
    Reasumując moje wypowiedzi. Każdy niech sprawdzi czy mu MD pasuje czy nie. Jest to tylko suwerenna decyzja każdego z nas. Wg mnie bardzo brakowało takiego miejsca i jak zdecyduję sie na czwartego potomka to na pewno zapukam do MD i wyrobie sobie swoja własną opinię na jego temat oparta na podstawach :)
  • owrank 06.12.10, 22:59
    > A kto napisał ,że MD nie spełnia wymagań? Pani Ania pisała kilka razy, że wszyt
    > sko dostosowała do norm, zostało to odebrane przez instytucje upowaznione do wy
    > konania takich odbiorów.

zdaje się, że sama właścicielka potwierdziła, że tych wymagań jest więcej jak milion ;) a poza tym gdyby wszystko spełniła to mam nieodparte wrażenie, że wszędzie byłoby napisane "prawdziwy" żłobek a między wierszami, że "lepszy" niż klubiki czy akademie...
    analogicznie z resztą jak robią to "certyfikowane" przedszkola.
  • adg-ak 06.12.10, 23:07
    Jeżeli przeczytał Pan moje poprzednie wypowiedzi to wyraźnie napisałam, ze przyznaję rację i dopóki nie bedę prawdziwym złobkiem nie bede uzywała tego sformulowania. pozdrawiam :)
  • owrank 07.12.10, 09:28
    ale ja odpowiadałem innej osobie, nie Pani :)
  • mnemonka 07.12.10, 18:51
    Witam,

Przynaję sie błędu Owrank :) Nie doczytałam, że MD jest w trakcie odbiorów, ale jeszcze ich nie ma. Mea Culpa.

P.
  • marcelek.dwa 07.12.10, 20:30
    adg-ak napisała:

> Jeżeli przeczytał Pan moje poprzednie wypowiedzi to wyraźnie napisałam, ze przy
    > znaję rację i dopóki nie bedę prawdziwym złobkiem nie bede uzywała tego sformul
    > owania. pozdrawiam :)

A jednak na banerze informującym o Pani miejscu JEST NAPISANE "ŻŁOBEK", to jednak wprowadza pani nas rodziców w błąd.Popieram tych, którzy chcą rzetelnych informacji, a nie taniego chwytu marketingowego.Proszę nie zasłaniac sie wymogami, bo to Pani wybrała taka działalność i to Pani odpowiada za swoje słowa.Przejeżdżałam dzisiaj ulica Krasickiego i niestety potwierdziły sie obawy co do parkingu, a z tego co mówiły inne mamy to ten wymóg tez jest potzrebny, czyli odpowiednia ilość miejsc parkingowych w stosunku do przyjetych dzieci.Potem bedzie jak z przedszkolem Nutka, gdzie tez sie burza sasiedzi z powodu samochodów.Raczej czuje sie przez Pania Anię- właścicielkę omamiana niz zachecana szczerością, czyli polska norma...jestem zrazona do MD
  • adg-ak 07.12.10, 23:31
    Witam,
    wszystkich którzy chcą uzyskać informacje dotyczace profilu działalności MD zapraszam do kontaktu. numer jest podany. Chetnie posłucham opinii i przedyskutuję wszystkie za i przeciw. Jezeli zwracają się Panstwo do mnie per pani Aniu, to ja tez chcialabym mieć mozliwość poznania swoich rozmówców. Zawsze jest tak, ze komuś się przypadnie do gustu a komus nie, natomiast najlatwiej byc anonimowym. Byc moze uzytkownicy tego forum sie znają i wiedza kto się ukrywa pod nickami, natomiast ja nie. Ja robię wszystko żeby wywiązac sie z zobowiazań. Od pierwszego postu kilka miesięcy temu w innym wątku postawiłam sytuację jasno - najpierw działalnosc prywatna, po uwolnieniu żlobków - złobek. Moj blad polegał tylko na tym, ze nie przypuszczałam, ze zamiast docenic to ze udało mi sie zrealizowac te postanowienia, beda Panstwo rozważac to czy uzylam za wczesnie nazwy "złobek". Czy jezeli pisalabym jak ktos zasugerował mini- zlobek, albo "prawie jak zlobek" to wtedy wszystko byloby super? Az sie robi czlowiekowi przykro, bo jak sie wklada cala swoja energie, serce i cieszy sie ze w koncu sie udalo, a ktos podcina skrzydła zanim tak naprawde sie rozpoczeło działac na pełen etat, to moze sie odechciec. Na szczescie są osoby, ktorzy mnie wspierają i motywują, wiec na pewno sie nie poddam. czuję się niejako wywolana do tablicy, a tak naprawde tłumacze sie z jednego słowa. Nie bede sie juz powtarzac w kolko z tych samych rzeczy, jezeli ktos chciałby wyrazic opinie prosze o telefon albo zapraszam na kawę. Mam nadzieje, ze to forum czytaja tez osoby, ktore czytaja ze zrozumieniem i wystarczą im moje dotychczasowe posty.
    co do baneru, to rzeczywiscie wisi - prosze sie nie martwic - kontrowersyjne słowo zniknie.
  • htrzewik 13.12.10, 11:55
    Witam. Wtrące się do dyskusji. Jestem tatą Lenki (9-mc), która od pierwszego grudnia jest zapisana do MD. Widzę tu zażartą dyskusję i pojedynek na słowa i trochę nie pojmuję sytuacji. Poznałem już właścicielkę, panią Anię - jest to bardzo sympatyczna, entuzjastycznie nastawiona do swojej działalności młoda osoba, bardzo ciepło odnosząca się również do dzieci. Nad wszystkim czuwa pani dyrektor, z wieloletnim doświadczeniem w branży, bardzo rzeczowa osoba. MD jako miejsce sprawia bardzo pozytywne wrażenie, wszystko jest przygotowane z bardzo dużą dbałością. Jest to bardzo kolorowe miejsce, na dzieci czeka dużo różnych zabawek. Po swojej córce i po dzieciach, które tam spotkałem, widzę, że dzieci bardzo chętnie "wsiąkają" w to miejsce i po chwili zaangażowane są zabawą. Ogródek nie jest duży, ale jest ładnie odgrodzony tujami - dzieci mają swój zakątek. Myślę, że z czasem uda się znaleźć lekarstwo na parking i lepiej wykorzytać przestrzeń na posesji (więcej kostki, szersza brama, kostka na poboczu drogi). Zachęcam, aby nie zrażać się tą dyskusją do MD, przyjść, zobaczyć, poznać, porozmawiać, wyrobić sobie własne zdanie.
  • owrank 14.12.10, 10:37
    Ja nie mam wrażenia, żeby ktoś pisał, że Pani Ania nie jest osoba sympatyczną albo nie jest entuzjastycznie nastawiona do prowadzenia MD.

Na forum jak to na forum komentarze są różne i "chwyt marketingowy" z nazwą "żłobek" wyszedł szybciutko zwłaszcza, że kilkuminutowe szperanie po internecie pokazało, że ktoś o loginie adg-ak cztery miesiące temu 11.08.2010 napisał posta z którego zacytuję kluczowy fragment:
    "...dlatego glownie otwiera się prywatną dzialalność i przyjmuje dzieci złobkowe, za wszelke cenę nie uzywajac slowa zlobek, bo za chwile bedzie sie mialo na głowie tysiąc kontroli...."

forum.gazeta.pl/forum/w,646,115187957,,Zakladanie_prywatnego_zlobka_cd.html?v=2
    > że z czasem uda się znaleźć lekarstwo na parking
    przez 2 lata codziennie odwoziłem starsze dziecko do Misia, który jest prawie na przeciwko MD i ciągłe problemu z parkowaniem i bezpiecznym wyprowadzeniem dziecka były jednym z dwóch powodów mojej rezygnacji z tego przedszkola i jeżeli miałbym jako mieszkaniec wskazać najgorszą możliwą miejscówkę do parkowania w NI to okolica skrzyżowania mleczarska/ krasickiego jest z pewnością w czołówce

jakkolwiek życzę Pani z MD powodzenia, bo placówka jest jak najbardziej potrzebna
  • adg-ak 15.12.10, 22:29
    Panie Owrank, jeżeli chce sie Pan przekonac czy rzeczywiscie jestem sympatyczna i entuzjastyczna to zapraszam do kontaktu bezpośredniego :)
    w sierpniu byłam jeszcze w "powijakach" i szukałam wszedzie gdzie sie dało informacji co zrobić zeby zalozyc złobek. odwiedzilam chyba wszystkie fora, instytucje itp. Cała moja nadzieja w ustawie - ze w koncu wejdzie w zycie.
    Tyle osób trzyma za mnie kciuki ze nie moge ich zawiesc :D
    pozdrawiam
  • fajnysasiad 30.01.11, 14:29
    Widze ze pani wójt zakpiła sobie z mieszkańców po proteście złozonym na piśmie przez mieszkańców okolicznych domów w sprawie działalności świetlicy oko wydała kolejne pozwolenie na tego typu działalność bedziemy zmuszeni sprawe skierowac do wojewody mazowieckiego plan zagospodarowania przestrzennego wyraznie mówi jaki rodzaj działalnosci mozna prowadzic przy zabudowie jednorodzinnej ,no i kolejne samochody parkujace na chodniku ,powodzenia
  • chomik_3 30.01.11, 19:46
    no cóz ja tez jestem przerazony działalnoscia nowego klubiku pseudo złobka.Codziennie pzejezdzam Krasickiego i zastanawiam sie kiedy dojdzie do jakiegoś nieszczęscia przy wysiadaniu z samochodu jakiegos dzicka.Podpisuje sie pod ta petycja o zamknieciu tego miejsca, bo brak wyobraźni ze strony owej Pani, która dba o dobro dzeci nie zwalnia nas mieszkańców od myslenia.Rodzice powinni zwracac uwagę na wszystkie okolicznosci i przede wszystkim bezpieczeństwo swoich dzieci...mam nadzieję, że już wkrótce ktos sie tym zajmie.
  • mimi_mami 31.01.11, 08:53
    A czemu nie bojkotujecie Pinokia? Ani Misia? Tam parkuja mamy baaardzo tłumnie , na ulicy, blokując chodnik i ruch w godzinach szczytu? Zawsze mnie to zastanawiało i przy okazji afery z nowa Nutka i teraz tu. Malinowy Domek jak i Nutka maja parkingi a i tak wrzawa szalała, a Mis czy Pinokio nic, nawet miejsca na jeden samochód i tu cisza.... Bardzo wybiórczo widze się czepiamy
  • mieszkanka07 31.01.11, 09:41
    Dlaczego tak się wszyscy zawzięli na Malinowy Domek. A przedszkola Miś i Pinokio są pod jakąś szczególna ochroną? Bądźmy obiektywni Drodzy Państwo.
  • adg-ak 31.01.11, 12:09
    Dodzy Państwo,
    Malinowy Domek, jest jedyną placowką na Krasickiego na teren której można wjechać samochodem! Wszyscy "moi" rodzice przywożacy dzieci autem parkują za bramą na terenie MD. Nikt nie parkuje na ulicy, ani na chodniku! W przeciwieństwie do rodziców dzieci starszych uczeszczających do sąsiednich placówek. Więc rozumiem, ze apel o bezpieczenstwo dotyczy placówek po drugiej stronie chodnika. Jeśli dobrze zrozumiałam to proszę zalozyc osobny watek, bo mnie ostatnie posty o parkowaniu ani troche nie dotyczą.
    pozdrawiam
  • mmka12 01.02.11, 16:05
    Potwierdzam słowa Pani Ani, Malinowy Domek ma własny parking i jeszcze nigdy nie zdażyło nam się parkować na ulicy. Każdy ma prawo do własnych opinii, więc pozwolę sobie wyrazić swoją. Nasza pociecha uczęszcza do MD od miesiąca i jedno, co mogę powiedzieć o placówce to to, że nie mogłabym wymarzyć sobie lepszego miejsca dla swojego dziecka. Już wspominano o tym, że MD to nowa placówka, ze swieżo wykończonymi wnetrzami i to prawda, jest ładnie, kolorowo i przytulnie. Ale najważniejsza dla mnie jest opieka nad dzieckiem. I tu znowu same pozytywy. Profesjonalizm, ciepło, serdeczność, otwarość i wielkie oddanie się dzieciom, to jest to, co znajdziecie w Malinowym Domku. Serdecznie polecam wszystkim rodzicom Malinowy Domek i trzymam kciuki za Panią Anię!
  • lusia1.3 01.02.11, 21:51
    jakoś średnio mi sie podoba taka ostra reklama tego miejsca, ja wprawdzie wybierałam sie do Malinowego Domku w celu odwiedzenia, bo szukam czegos dla mojego syna, ale te "achy i echy" mnie odstraszają niz przekonują co do Pani intencji, że chce Pani aby to miejsce było kameralne.zauwazyłam, że na kazdym watku reklamuje Pani to miejsce i to pachnie taka nieszczeroscią i szybki "złapaniu" klientów, a tego własnie chciałam uniknąc i znaleźc prawdziwe kameralne miejsce.Raczej została odstraszona...szukam dalej...
    a co doparkingu to radze sie nie wypowiadac, bo dzisiaj przejeżdzałam obok i niestety stały tam samochody na drodze...czyli nie jest tak kolorowo jak Pani pisze.
  • htrzewik 02.02.11, 00:01
    Pani Ania nie ma spokojnego życia na tym forum. Najazd na tę placówkę jest taki okropny, jakby tam pani Ania prowadziła poprawczak a nie żłobek. Zabiorę więc głos raz jeszcze i słowa kieruję do osób, które faktycznie potrzebują złobka dla swoich pociech, a nie dla osób które potrzebują podyskutować. Pani Ania jest bardzo sympatyczną osobą, która jest bardzo zaangażowana w to co robi i rzucać kłód pod nogi nie należy, bo na to nie zasługuje. Przestrzeń przygotowana dla dzieci jest bardzo ładna. Nasza córa bardzo szybko zasymilowała się z tym miejscem i jesteśmy o nią spokojni. Nie należy zrażać się licznymi antywypowiedziami na forum, łapaniem pani Ani za słowa, wypominaniem jej prawa do obrony przed zarzutami w komentarzach. Naprawdę mamy do czynienia z czarnym i niesprawiedliwym PR-em. Więc jeżeli szukasz żłobka, nie zrażaj się, przyjedź poznaj, możesz być pozytywnie zaskoczony/-a. Tata Leny.
  • mmka12 02.02.11, 08:42
    Myślę, że jednak warto byłoby sie wybrać do MD zobaczyć jak on funkcjonuje, poznać p. Anię i wtedy wydać opinię (szczerą) o tym miejscu, a nie tylko opierać się na opiniach przeczytanych na forum, bo są one w wielu przypadkach krzywdzące i nieprawdziwe. W porównaniu z innymi tego typu placówkami w mojej opinii MD wypada najlepiej i dlatego właśnie tam uczęszcza moje dziecko.
  • chomik_3 12.02.11, 18:57
    mmka12 napisała:

> Myślę, że jednak warto byłoby sie wybrać do MD zobaczyć jak on funkcjonuje, poz
    > nać p. Anię i wtedy wydać opinię (szczerą) o tym miejscu, a nie tylko opierać s
    > ię na opiniach przeczytanych na forum, bo są one w wielu przypadkach krzywdzące
    > i nieprawdziwe. W porównaniu z innymi tego typu placówkami w mojej opinii MD w
    > ypada najlepiej i dlatego właśnie tam uczęszcza moje dziecko.
    Widzę, że ostra kampania reklamowa tego "cudownego" miejsca ma sie dobrze,na kazdym forum które dotyczy jakiegokolwiek klubu malucha w okolicy pojawiają sie zakochane w MD mamusie ( nawet takie, których dzieci jeszcze nie uczęszczaja do tego klubiku), a na dodatek włascicielka nie wie gdzie umiesciła swoje banery i nie wie skąd usunąc kłamliwą reklamę.Napiszę Pani, że między innymi przy przystanku ul.Pulawskiej, liczę, że zachowa sie Pani jak sie chwali i napis żłobek zniknie?A swoim "MAMOM" proszę doradzic troche pokory, bo to na szczere nie wyglada.Widze codziennie ten "parking" i nie wiem czy płakac czy sie smiac z Pani...podejrzewam, że w środku jest podobnie...bo co dla Pani jest parkingiem ja nazywam podjazdem, a co dla Pani jest żłobkiem dla mnie jest kolejnym "klubikiem "ale tym zajma sie juz odpowiednie słuzby...
  • zonia30 02.02.11, 10:57
    Lusia weszłaś na forum MD więc szukasz opinii. Są dobre to źle, są złe to też źle, nie rozumiem czego oczekujesz. Czy żłobek o którym nic się nie pisze jest lepszy od tego co się pisze, czy może na odwrót?
    Co w tym złego,że ktoś chce reklamować swój biznes? Ponad 80 % opinii w necie jest klasycznym spamem. Tu nikt nie spamuje, nie oszukuje. Pani Ania nie podaje się za kogoś innego a Malinowy Domek jest rzeczywiście Malinowym Domkiem do którego lubią chodzić dzieci. Ja mam narazie ten komfort,że siedzę z dzieckiem w domu, ale jeśli bym musiała szukać to chętnie skorzystam z opieki w MD.
  • mimi_mami 02.02.11, 11:08
    Tak sobie czytam i własnym oczom nie wierzę...
    Pani Lusiu, a jak Pani chciałaby się dowiedzieć o istnieniu placówki jak nie poprzez reklamę? Jak chciałby sie Pani dowiedzieć jakie są opinie rodziców jak nie poprzez wypowiedzi tychże rodziców?
    Jestesmy małą lokalna społecznością i powinnismy sie wspierac a nie wiecznie atakować. Ataki na MD sa dla mnie wyjatkowo nie zrozumiałe szczególnie, że pisza osoby, które tam nigdy nie były i nie maja pojęcia o czym piszą.
    Co do parkowania to rozumiem, że przejeżdżając widziała Pani jak ktoś z samochodu zaparkowanego na ulicy wchodził do MD, bo jak mozna nie zrozumieć, że MD ma własny parking, a przedszkola naprzeciwko nie i to własnie te dzieci wysiadaja wprost na ulicę, a nie Maluszki 7 czy 8 miesieczne.
    Co do podejmowania decyzji to ja wybrałam przedszkole dla mojego pierwszego dziecka kierując się własnie opinią innych rodziców plus wizerunkiem samego miejsca. Ale ja je najpierw odwiedziłam! Rozmawiałam z Paniami, Dyrekcją itp Nie szukałam ilości reklam w.w miejsca a ochy i achy wrecz mnie zachecały a nie odstraszały.
    Kameralność miejsca tworzą ludzie. dzieci, opieka, chęci i serce osoby prowadzacej a nie forum, reklama i opinie.
    Jesli takimi założeniami się Pani kieruje szukajac żłobka dla syna to zycze powodzenia bo na pewno się Pani baaardzo przyda.
    Nie będę chwaliła MD bo w Pani przypadku to strata czasu, proponuje wybrac miejsce które ma najgorsze opinie i o którym żadnych ochów i achów Pani nie znajdzie :)

Pzdr
    Wieloletnia mieszkanka NI popierajaca ludzi,. którym sie po prostu chce i wkładaja w swoja pracę duzo serca.

• fajnysasiad 03.02.11, 16:30
    no własnie protest mieszkanćow dotyczyl placówek pinokio ,mis i oko i dlatego jestesmy oburzeni ze gmina dała kolejne pozwolenie na otwarcie nowej placówki zadna z tych wyzej wymienionych placówek nie posiada parkingu zobaczymy jak pan wojewoda rozwiaze problem
  • adg-ak 03.02.11, 19:53
    A, no to chyba że prostest dotyczył innych placówek :)
    może dlatego wydał pozwolenie że ja mam parking????
    pozdrawiam
  • yyow1m 03.02.11, 11:20
    Dziwią mnie nagle na tym forum opinie pozytywne.
    Ja byłem tam i niestety nie zachwyciłem się zbyt tym żłubusiem.
    Na dole mieszczą się średniej wielkości dwa pomieszczenia, gdzie dzieci są tam zbierane i znajdują się nieliczne zabawki.
    W tej sali, gdzie dzieci się bawia są rozłożone stoliki, na których dzieci jedzą.
    Bardzo mnie przeraziło to ze łazienka jest bardzo mała , wiec nie wiem kto tam może się zmieścić , chyba ze to była łazienka dla personelu, a dla dzieci nie ma tylko nocniki.
    To jeśli tak i to ma być prawdziwy złobek, to niech Pani Ania się dobrze zastanowi ...
    Usłyszała ,że na tym można zrobić biznes , ale widać ,że pojęcia zbyt nie ma.
    Tak to prawda dużu mówi , ale mówienie to nie wszystko .Jak potem nie ma tego co miało być i co obiecywała dla wszystkich .
    Pani Ania uważa ,że reklamą tego pomieszczenia jest to,że będzie Pani Dyrektor z 20letnim stażem ..tylko zastanawiam się czego ....to to dla mnie nie jest żaden żłobek tylko mały budynek , gdzie brakuje dużo rzeczy ,
    A jak ktoś uważa ,że tylko może rozłożyć kilka zabawek i kupić stolic do jedzenia , to faktycznie nie rozumie podejścia dziecka.
    A jeśli chodzi o parking to faktycznie jest mały, a schodzy też są nie szerokie i nawet wózka się tam dobrze nie wprowadzi do złobucia. A schody w pomiszczeniu też są mało pratyczne.
    Nawt też nie ma pomieszczenia na wózki, tylko wyszystko ma stać na tej sieni, gdzie dzieci się rozbierają i przychodzą do tej placówki.

• adg-ak 03.02.11, 14:02
    Drodzy Państwo,
    znowu czuje sie wywołana do tablicy ostatnim postem, więc muszę zareagować.
    Przede wszystkim ślicznie dziękuję "naszym" rodzicom za słowa otuchy i pozytywną opinię wyrażoną nie tylko tutaj na forum ale przede wszystkim bezpośrednio.
    Nie wiem czy pan yyow1m zwiedził całą placówkę, natomiast mogę z całą pewnością napisać ( a sprawdzam codziennie :D ) że do dyspozycji dzieci są: 2 sale zabaw, jedna jadalnio - świetlica, sypialnia oraz dwie łazienki. Zapewniam ze trudno by było personelowi korzystać z ubikacji ktora ma wysokość 40 cm i malutką średnicę :) ponadto "nasze" dzieci korzystają w większości z pieluszek niż nocniczków i sedesu.
    Wózkownia znajduje się w garażu, więc nie trzeba wózka nigdzie wnosić!
    Schody zapewniam mają szerokość 130 cm, może wszedł pan schodami któregoś z wyjść ewakuacyjnych, naprawdę nie wiem.
    Pani dyrektor nie "tylko"ma 20 lat stażu ale doswiadczenia w pracy w placówkach żłobkowych, w tym panstwowych - myśle że pozostaje nam się cieszyc, że chce sie dzielić swoją wiedzą i wspierać merytorycznie.
    Dla nas najważniejsze jest zeby dzieci czuły się dobrze i były bezpieczne.
    Jestem otwarta na wszelkie konstruktywne sugestie, zapraszam na spotkanie badz do kontaktu telefonicznego.
    pozdrawiam
  • fajnysasiad 03.02.11, 16:33
    Malinowy Domek - Centrum Rozwoju i Opieki Nad Dziećmi. Jak żłobek ...no własnie to chyba roznica,prosze nie uzywac słowa złobek
  • adg-ak 03.02.11, 20:06
    fajnysasiad napisał:

> Malinowy Domek - Centrum Rozwoju i Opieki Nad Dziećmi. Jak żłobek ...no własnie
    > to chyba roznica,prosze nie uzywac słowa złobek

Sąsiedzie, już w ktoryms poscie z pierwszych posypałam sobie głowę popiolem i wiecej tego nie zrobię. Tak jak wspominałam, swoja placówke otwierałam z myśla o tym, że jak w koncu ustawa żlobkowa wejdzie w zycie (prawdopodobnie uprawomocni sie juz za 2 miesiace) bede sie starała o wpis do rejestru żłobków. Nawet przez mysl mi nie przyszło ze wywołam burzę w szklance wody uzywając słowa "żłobek". Ech...
    Ja wyznaję zasadę, żyj i pozwol zyć innym; nie krytykuję, nie neguję niczyjej inicjatywy, cieszę się jak inni urzeczywistniają swoje marzenia. Wybrałam NI jako swoje miejce do zycia i pracy i mam nadzieję że w koncu co poniektórzy dadzą mi życ :)
    pozdrawiam
  • yyow1m 08.02.11, 16:17
    Malinowy Domek to nie żłobek, a jeśli będzie mieć kiedyś wpis do rejestru
    to faktycznie , nigdy nie można nazawać to prawdziwym fajnym żłobkiem
    gdyż w tym budynku jest tylko jedna łazienka ( jeden sedes i jedna umywalka!!!!!!!!!!!!)
    Pani Ania tłumaczy,że dzieci nie używają sedesu to teraz z tego wynika ,że ta jedna umywalka ma być dzielona na panie pracujące , oraz dzieci !!!!!!!!!
    Dla mnie to jest niestety nie dopuszczalne,ale widocznie zapracowanym rodzicom to pasuję.
    Jest dużo błędów w tem budynku, ale może pani z 20letnim doświadczeniem wyprowadzi placówkę na wielki sukces w Nowej Iwicznej.
    ale z byle czego bata sie nie ulepi.
  • mimi_mami 10.02.11, 00:01
    Zalatuje mi tu YYOW1M jakąś konkurencją. Ewidentnie nie wiesz o czym piszesz a gorycz w Twoim poście daje po oczach. Najpierw sprawdź a potem wygłaszaj sądy bo o wyimaginowanych rzeczach łatwo się pisze.
    A Pani Ani nadal życzę wytrwałości i nie przejmowania się bezpodstawna krytyką.
    Najważniejsze są dzieci a one jak widać po opiniach rodziców są szczęśliwe, bo podczas pracy rodziców ktoś odpowiedzialny i troskliwy zajmuje się nimi.
    Ja trzymam kciuki za MD, bo ludzi z pasją i chęciami coraz mniej w naszym kraju za to malkontentów i narzekaczy i czepiaczy caaałe mnóstwo.
  • owrank 10.02.11, 10:24
    i znowu osoba, która w całej swojej historii na forum napisała 2 posty i to na dodatek tylko negatywnie o MD...
  • nysa24 01.12.14, 23:19
    yyow1m

Popieram twoja wypowiedź i fakt że jest to miejsce do przechowywania dzieci,dla zapracowanych rodziców!
    Moje dziecko uczęszczalo do tej placówki.
    Niestety liczy się tam tylko chyba kasa,podjęcie pani wascicielki jest nie do przyjęcia.
    Ale mnóstwo teraz takich miejsc gdzie rządzi pieniądz!
    W md.wszystko jest bardzo dobrze przemyślane na korzyść żłobka,zabezpieczają się świetnie.
    Dla mnie to nie jest komfort,oddając dziecko w ręce takich osob!
    I pani kasia,która wszystko wie najlepiej...
  • mmka12 04.02.11, 08:28
    A dlaczego dziwią Pana yyow1m pozytywne opinie innych? Czyżby jedynym słusznym poglądem był pogląd właśnie Pana? Nie dość, że nie uznaje Pan odmiennego zdania innych, to jeszcze krytyka jaką kieruje Pan pod adresem MD jest dla mnie wprost żenująca. Ma Pan prawo do niezadowolenia i własnych osądów, ale krytyka powinna byc konstruktywna i nie powinna nikogo obrażać. A w Pana słowach tkwi mnówstwo szyderstwa i pogardy dla tego, co udało się właścicielce zrobić. Życzę powodzenia w znalezieniu takiej placówki, która spełni Pana oczekiwania, choć po tym, co przeczytałam nie wierzę, że takowa wogóle istnieje.
  • chomik_3 05.02.11, 08:54
    A ja tez jestem przeciwnikiem MD i nie podoba mi sie jak Ci wspaniali rodzice rzucili się do gardła Lusi, nie można nawt mic watpliwości na temat tego miejsca, bo zaraz "zakochani"rodzice sie odezwą i zakrzyczą, ale co gorsza przy okazji podłożą świnię innym "sąsiadom" u których też jest źle, bo ...to takie ludzkie.Ja już uruchomilem procedury i liczę na zamknięcie tego miejsca, a co do obietnicy owej Pani Ani to skoro tak posypuje głowę popiołem, to dlaczego przy przystanku cały czas wisi baner z napisem "żłobek"?skoro nie jestescie żłobkiem tylko kolejnym zwykłym klubikiem?i to w dodatku wcale nie atrakcyjnym?
  • mimi_mami 05.02.11, 12:51

Od razu widać chomiku żeś rodziną Lusi :)
  • owrank 05.02.11, 21:17
    ja przy okazji wybórów zostałem nazwany "kumplem Ordyla" to moge byc również "rodziną Lusi"

faktem jest, że banner na płocie MD jest chyba jedyny, który widziałem w okolicy gdzie słowo "żłobek" jest zakryte - na kilku innych w okolicy (np. na stacji PKP w NI) nadal jest "żlobek"
  • adg-ak 06.02.11, 10:30
    Panie Owrank,
    Pan ma chyba na mysli naklejki bo na banerze jak tylko zwrócono mi uwage to zakleiłam. Niestety nie pamiętam gdzien naklejki wiszą (a czesci juz pewnie dawno nie ma ze względów atmosferycznych :) Jeżeli to Panu przeszkadza proszę podać namiary (info@malinowy-domek.pl) a dopilnuję zeby znikneły :)

Naprawdę nie rozumiem skąd tyle złych emocji w niektórych osobach. Czy wszyscy którzy zakładają działalność z NI mogą liczyć na tak ciepłe przyjęcie? Z chęcią poznam osobiście wszystkie osoby wypowiadające sie niekorzystanie na temat MD i wysłucham o co tak naprawdę chodzi.
    Zarzuty dotyczą parkingu (który jako jedyna mam) a nie prowadze działalności parkingowej, a cała "moja wina" polega na tym, ze uzylam słowa żłobek za wczesnie. Nikogo w błąd nie wprowadzałam, zreszta zawsze mozna poczytac watek pierwszy pt. żłobek do Nowej Iwicznej i okolic gdzie pytałam Państwa czy taka placówka jest potrzebna i przedstawilam sytuacje jasno, ze najpierw zaczne dzialac jako placówka prywatna a jak rzad przegłosuje ustawe złobkowa bede sie starala o wpis do rejestru złobkow. Wtedy absolutnie nikt nie widział w tym problemu. Odrobinę dobrej woli poproszę.
    pozdrawiam
  • owrank 06.02.11, 18:30
    interesujące
    rozumiem, że to w moim interesie jest aby reklamówki nie wprowadzały w błąd ?
  • anetka_s1 07.02.11, 17:49
    Pani Agnieszko niech się Pani nie przejmuje tym co inni piszą na forum, bo to najwyraźniej jakaś chora zazdrość. Tylko nie rozumiem o co??? Na naszym osiedlu jest kilka mam, które uczęszczają do Pani placówki i są bardzo zadowolone!!! Gdyby każdy słuchał opinii na forum nic by nie było w NI!
    Pozdrawiam
  • owrank 05.02.11, 21:05
    > A dlaczego dziwią Pana yyow1m pozytywne opinie innych?
    może dlatego że np. Pani używając loginu mmk2 na forum gazeta.pl napisała na tą chwilę tylko TRZY posty w tym dwa zachwalające MD i jeden objeżdżający konkurencyjny żłobek Brzdąc w Piasecznie ???? I to jeszcze na dodatek na przestrzeni kilku dni, co może świadczyć, że login powstał dopiero kilka dni temu

forum.gazeta.pl/forum/w,646,101979384,121635039,Re_Zlobek_Brzdac_Piaseczno_Nie_Polecam_.html

• mmka12 06.02.11, 16:33
    Jeśli Osoba używająca loginu owrank twierdzi, że moje słowa użyte na forum dot. żłobka Brzdąc, kogokolwiek obrażają, to chcę z tego miejsca Każdego dotkniętego moimi słowami przeprosić, choć pisząc słowa: "Jeżeli zalezy Ci na profesjonalnej opiece, miłej atmosferze, serdeczności, uśmiechu i wszystkim co najlepsze dla Twojego dziecka - oddaj je do Malinowego Domku w Nowej Iwicznej. Tam znajdziesz to wszystko! Ja jestem zadowolona w 100% i gdyby moje dziecko potrafiło mówić, to z pewnościa by to potwiedziło" uważam, że wyraziłam tylko moje poparcie i wielką sympatię do MD, a nie "objechałam" konkurencyjny żłobek.
  • wiki.35 08.02.11, 21:10
    Witam wszystkich. Kochani dlaczego w nas Polakach jest tyle zazdrości ,nienawiści i chęci niszczenia tego co ktoś swoimi siłami stworzył, po to aby nam mamą pomóc wrócić do pracy .Narzekamy że w Polsce jest mały przyrost dzieci .Nie decydujemy się na dzieci bo państwo nam nie pomaga ,niema wystarczającej ilości placówek żłobkowych i przedszkolnych, a Piaseczno pod tym względem dominuje .Nie mamy gdzie zostawiać naszych pociech pod fachową opieką .A gdy ktoś stworzy taki żłobek to znajdą się tacy co to niszczą .Kochani nie czytajcie tego co piszą osoby które nie mają dzieci w tym żłobku są one 100%-towo nie prawdziwe ,są to osoby którym nie udało się stworzyć takiej placówki bądż konkurencja .Jestem mamą maluszka uczęszczającego do tego żłobka . Nie wyobrażam sobie momentu gdy będziemy odchodzić z tego żłobka i wybierać przedszkole mam nadzieję że trafimy na równie wspaniałą placówkę .
    Nie prawdą jest że niema parkingu w porównaniu z sąsiednimi placówkami to parking jest na terenie posesji i bezpiecznie wysiadamy i wsiadamy z maluszkiem i nie boimy się że trachnie nas przejeżdzający samochód.
    A w samym żłobku dzieci mają rewelacyjne warunki jest jadalnia ze stolikami , osobno pomieszczenie do zbaw dla nieco starszych dzieci i trzecie pomieszczenie do zabaw dla najmłodszych maluszków ,najmłodsze dzieci mają osobną sypialnię nieco oddaloną gdzie jest cisza i spokój a każde dziecko ma swoje osobiste łóżeczko i pościel . Są dwie toalety jedna dla personelu a druga dla dzieciaczków z przystosowanymi dla mich warunkami.
    Pani Aniu niema co przejmować się opiniami ludzi którzy nie znają tej placówki ,nie mają w niej swoich pociech i nie widzą radości z jaką maluszki idą do żłobka .
    Życzę powodzenia i trzymam kciuki Pani Aniu SZÓSTKA Z PLUSEM!!!!!!!!!.
    POZDRAWIAM
  • md-md-2 10.02.11, 21:40
    Niestety jak też tam byłam i jakoś nie zauważyłam tej wielkiej łazienki ,
    lecz malutką jak pisze yyow1m.
    Zresztą też są kiepkie zabawki, nawet na stronie widać,że jest kilka zabawek, oraz mało krzesełek dla dzieci nie chodzących -widać tylko na stronie tej placówki,że są dwa i zresztą też widziałam tyle osobiście.
    Parking to porażka .
  • owrank 13.02.11, 19:09
    > Witam wszystkich. Kochani dlaczego w nas Polakach jest tyle zazdrości ,nienawiści
    a konkretnych argumentów w dyskusji nie zauważyłaś ?

> cydujemy się na dzieci bo państwo nam nie pomaga ,niema wystarczającej ilości p
    > lacówek żłobkowych i przedszkolnych, a Piaseczno pod tym względem dominuje .
    fakt... czego poszukują młodzi rodzice można przeczytać również na wcześniejszych wątkach o chęci założenia MD - co ciekawe już wtedy z ich strony padały liczby - co chcę powiedzieć ? to, że placówka przy takich cenach wielu problemów w naszej okolice nie rozwiąże. Bardzo, bardzo niedawno sam analizowałem żłobek vs klubik vs niania i biorąc pod uwagę, że żłobki i klubiki opiekują się tylko zdrowym dzieckiem to dla kogoś kto nie ma wsparcia babci z okolicy dużo korzystniejszym jest znalezienie opiekunki, która jest w dyspozycji również podczas choroby dziecka... różnica cenowa między drogim klubikiem a przyzwoitą nianią jest IMHO zbyt mała...

> zostawiać naszych pociech pod fachową opieką .A gdy ktoś stworzy taki żłobek
    no właśnie "żłobek"...

> które nie mają dzieci w tym żłobku są one 100%towo nie prawdziwe
    a możesz wskazać, która MOJE wypowiedzi są nieprawdziwe ? konkretnie poproszę

> to osoby którym nie udało się stworzyć takiej placówki bądż konkurencja
    wiesz, że w tym stwierdzeniu jest bardzo głęboka logika ????? w sumie wszystkich mieszkańców planety możesz logicznie podzielić na dwa zbiory:
    - tych, którzy żłobka nie stworzyli
    - tych, którzy żłobek stworzyli (czyli konkurencja dla MD)
    także z pewnością każdy na naszym forum albo żłobek stworzył albo go nie stworzył...

> Nie prawdą jest że niema parkingu w porównaniu z sąsiednimi placówkami to parki
    a jak Pani z tego parkingu wyjeżdża w Krasickiego ? przodem czy tyłem ?
    tu nie chodzi o fakt posiadania 2 czy 3 miejsc na pojeździe ale o całokształt niebezpiecznych sytuacji drogowych w okolicy skrzyżowania Krasickiego/ Mleczarska i to akurat nie jest uwaga do MD ale do wszystkich placówek tam. Ja np. zrezygnowałem z przedszkola tam m.in. ze względu na problem parkowania i włączania się do ruchu
  • kufer555 21.03.11, 14:09
    Witam Wszystkich
    czytam to co piszecie i oczom nie wierze:
    "Ja np. zrezygnowałem z przedszkola tam m.in. ze względu na problem parkowania i włączania się do ruch" - to już szczyt. Nie wiem o co chodzi? a jak nie wiemy o co chodzi, to zazwyczaj chodzi o pieniądze. Rozumieć tego nie zamierzam. Jeżeli to prawda, to więcej spokoju wewnętrznego życzę, ale mysle że to inny powód... i takimi propagandowymi gadkami chyba nie uda się zniechęcić rodziców, a tym bardziej dzieci. Tak naprawde to one decydują o tym, czy placówka zdaje egzamin z merytorycznej działalności, czy też nie. A rodzice sa od tego, żeby dziecko miało w nosie, czy wyjeżdza prodem czy tyłem z parkingu. Ja tam zamierzam taki spokój dziecku zafundować, ale moze za bardzo rozpieszczam swoje dziecko??? może to przód i tyl kierunku jazdy jest tu najważniejszy??? :-)
    Tak czy inaczej MD zdaje, w przypadku mojego dziecka na 6 jak na razie, egzamin z bycia tym, czego nie powinniśmy nazywać żłobkiem. Polecam wszystkim dzieciom. Przede wszystkim dzieciom, bo rola rodziców polega na tym, że powinni płacic i sprawdzać, czy dzieci każdego dnia śmieją się rano, gdy się je tam zostawia. Takiej reakcji dzieci życze każdemu rodzicowi, bo wiem, że jak jest inaczej (a potrafi być w niektórych placówkach) to wielki parking, całe mnóstwo cudownych zabawek, piękny ogród, super marketing nie ma żadnego znaczenia.
  • filipinaw26 21.03.11, 18:39
    jakiś czas temu widziałam, jak jakaś mama zaparkowała przed ogrodzeniem Malinowego Domku, po czym zaprowadziła swoją córkę do Przedszkola Pinokio.

Moje dziecko nie chodzi do tego żłobka i raczej nie będzie. Planuję mieć opiekunkę.

Ale to co czytam, wymaga komentarza.

Trzymam kciuki za MD.
  • karusia80 25.04.12, 16:19
    Ja rowniez nie jestem zachwycona tym zlobkiem.Poki nie znajde nowego, moja Zoska bedzie musiala tam przebywac :(
    Jak dla mnie ten zlobek zasluguje na miano przytulku-Doslownie!
    Okazuje sie ,ze do "przytulku trzeba zapisac sie na liste,ktora i tak weryfikuje pani kierowniczka po otrzymaniu odpowiedniego "prezentu" ZGROZA!!!!
    Poza tym nie wiem czy moje dziecko bedzie sie tam czulo bezpiecznie
  • htrzewik 26.04.12, 18:00
    > Ja rowniez nie jestem zachwycona tym zlobkiem.Poki nie znajde nowego, moja Zosk
    > a bedzie musiala tam przebywac :(
    > Jak dla mnie ten zlobek zasluguje na miano przytulku-Doslownie!
    > Okazuje sie ,ze do "przytulku trzeba zapisac sie na liste,ktora i tak weryfikuj
    > e pani kierowniczka po otrzymaniu odpowiedniego "prezentu" ZGROZA!!!!
    > Poza tym nie wiem czy moje dziecko bedzie sie tam czulo bezpiecznie

Może jakieś argumenty Pani przytoczy? Bo dużo epitetów, ale żadnego uzasadnienia.. Trudno tak dyskutować.. o niczym..
  • adg-ak 26.04.12, 18:26
    Panie H, litości, prosze nie dać się wciagnac w dyskusję :)
    to nie jest nikt z naszych rodziców, gwarantuję. szkoda klawiatury.

a swoją drogą tak na logikę to prędzej jako wlascicielka żłobka powinnam "dawac prezenty" zeby dzieci do mnie przyszły niz ich oczekiwac od rodziców zapisujacych malucha. Chyba karusia sobie tego nie przemyslala ;)
  • nysa24 02.12.14, 15:21
    Okrada pani ludzi,swoimi warunkami!
    Prezent który ewentualnie dostało by dziecko,był by zapewne za pieniądze jego rodzicow!!!
    Mam nadziejet że zamkną kiedyś tą przechowalnie dzieci!
  • laponia2014 12.12.14, 14:13
    Szanowna Pani,
    czy kiedykolwiek spotkała się Pani z przypadkiem gdy prezenty dla dzieci w żłobku, przedszkolu czy szkole są finansowane z budżetu właścicieli?
    Aaaaaa może ma Pani na myśli instytucje charytatywne?....Albo nie!!! Już wiem- wierzy Pani nadal w Świętego Mikołaja i Narodowy Bank Laponii, który to sponsoruje prezenty dla wszystkich dzieci na całym świecie!!!!

Z całym szacunkiem-na forum zamieszcza się merytoryczne wypowiedzi, a nie wyświechtane banały typu " przechowalnia". Krytyka ma sens i jest wskazana jeśli jest konstruktywna i można wysnuć z niej jakiekolwiek wnioski.
  • jagodkaa222 08.06.11, 19:43
    To nie jest żadny żłobek, tylko opieka ,nad dziećmi co udaje żłobek.
    Mało w DM jest zabawek i nie ma żadnego przystosowania .
    Zresztą budynek jest piętrowy , a jako żłobek nie może taki istnieć , bo jest nie dobry dla DZIECKA i itd...
    ZABAWEK JEST MAŁO , a jak są tylko tanie , a jak Państwo nie wierzą to mogą zobaczeć na stronie internetowej.
    Łazienka nie jest tez przystosowana i tak moge pisać cały dzień, bo to nie jest żłobek.

• ksenia_123 08.06.11, 23:01

> To nie jest żadny żłobek,
    czytaj uważnie, bo było już to maglowane;)
    t
    > Mało w DM jest zabawek i nie ma żadnego przystosowania -
    jakie przystosowanie....?
    > Zresztą budynek jest piętrowy , a jako żłobek nie może taki istnieć , bo jest n
    > ie dobry dla DZIECKA i itd...-
    taaaaa a gdzie jest to napisane ,ze nie moze byc??? Np: na Ursynowie większości żłobków jest piętrowych...
    > ZABAWEK JEST MAŁO , a jak są tylko tanie ....a tanie to niedobre.....

się uśmiałam...czy to dziecko jakieś pisze....czysta prowokacja...

miłego dnia dla maluchów;)
  • ewel-inab 01.12.11, 10:37
    Witam.
    htrzewik ten sam co jest na you tabe i daje filmik o tym MD
    jest tu też i tez pisze komentarze na tym forum.
  • htrzewik 01.12.11, 15:51
    Proszę Pani. Proszę zaprzestać snuć teorie spiskowe na mój temat. Nie życzę sobie. Zgłosiłem administracji forum naruszenie zasad i Pani poprzednie wypowiedzi zostały usunięte, ale jest Pani bardzo uparta. Filmik na YT jest wykonany przeze mnie w dniu, kiedy moja córa poszła po raz pierwszy do żłobka i opublikowany przeze mnie na moje własne życzenie, podałem link na forum dla zainteresowanych. Wyciąga Pani zbyt daleko idące wnioski i narusza moje dobre imię. Nie wolno tego Pani robić. Nie jestem osobą anonimową, nie jestem użytkownikiem forum, który pojawił się nagle, aby wypowiadać się wyłącznie w temacie MD. My - osoby wypowiadające się na forum - znamy się po swoich loginach i kojarzymy, kto z kim dyskutował na jakiś temat. A z niektórymi użytkownikami znam się osobiście. Sama mogła by Pani obalić swoją teorię spiskową, gdyby tylko wykazała się Pani minimalną inicjatywą, poczytała inne wątki, poszukała coś w google. Jesteśmy zbyt małym społeczeństwem lokalnym, by sądzić, że jesteśmy anonimowi i by pozwalać sobie na czynienie takie zarzutów. To nie Ursynów, gdzie mieszka z 200 000 osób. Być może codziennie mijamy się gdzieś na spacerku po Krasickiego, w sklepie, etc. Proszę zejść z mojego tematu. Nie zaszkodzi przeprosić mnie i p. Anię z MD.
  • karusia80 26.04.12, 17:25
    Jagodkaa222,masz w 100% racje! Okreslilas to tylko delikatniej ode mnie.
    Mam nadzieje ze jak tylko ulozy mi sie w pracy(dopiero zaczelam po urlopie) Poszukam dla mojej corci zlobek z prawdziwego zdarzenia!:)Poki co ,zaciskam zeby!!!
  • adg-ak 26.04.12, 18:19
    Droga Karusiu ;)
    nie wiem czy jesteś w ogole mamą, a napewno nie "moją". Takie tanie zagrywki juz dawno przestały robić chyba na kimkolwiek wrażenie ;) na mnie nie robią.
    Chętnie bym ci wypunktowałam absurdalność twojej wypowiedzi, ale chyba nie mam ochoty dyskutować z kims kto nie ma z moim żłobkiem nic wspolnego (no chyba że mam do czynienia z "drogą" konkurencją ). Mamy jedną Zosię, która na dodatek jeszcze do nas na stałe nie uczęszcza a z rodzicami widzialam się dzisiaj. Są twoja wypowiedzią rownie oburzeni co inni rodzice ktorzy po przeczytaniu posta zadzwonili do mnie z informacja. Z tego co widziałam juz zdażyli ci odpisac.
    Zaciskaj zęby, zaciskaj tylko proszę uważać na szkliwo ;)
    pozdrawiam mimo wszystko serdecznie, bo dostarczyła mi pani usmiechu w dzisiejszym dniu.
  • carolina80 26.04.12, 16:36
    Nie wiem kto i w jakim celu używa danych zbliżonych do moich! Jestem mamą jedynej w żłobku Zosi i jestem bardzo zadowolona z Malinowego Domku oraz ze współpracy z Panią Anią, która czuwa nad zapewnieniem w placówce przyjaznej, rodzinnej atmosfery. Przy zapisywaniu do żłobka absolutnie nie było mowy o żadnych łapówkach!
    W przypadku ewentualnych pytań odpowiem na nie podczas zostawiania/odbierania dziecka z placówki.
  • szlendak24.waw 09.06.12, 23:12
    Ze swojej strony życzę wytrwałości i sukcesów w pracy z małymi dziećmi przede wszystkim dla ich dobra i dla pewności rodziców, że dobrego dokonali wyboru. Powodzenia.
  • schwinn1 30.12.12, 01:16
    Witam,
    przyszłam na forum Nowa Iwiczna w poszukiwaniu opinii o jednym przedszkolu, ale natknęłam się na ten wątek. Najbardziej podobają mi się opinie o małej ilości i kiepskiej jakości zabawek w dodatku typu: "proszę zobaczyć na zdjęciach na stronie internetowej" oraz na temat małej łazienki, z której rzekomo mają korzystać także dorośli. Z jednej strony to śmieszne, a z drugiej żenujące. Także poprawianie na każdym kroku, że to nie jest żłobek. A moje dziecko mówi że idzie do żłobka, a nie do centrum zdrowia i rozwoju. Chodzi tam bardzo chętnie, niezwykle się rozwija, ma ulubione koleżanki (!) za którymi tęskni, gdy te nie przyjdą do żłobka, itepe itde. Jest zazwyczaj przywożone samochodem, a wózek jest przechowywany w garażu na drogę powrotną. Na przyszły rok szukam przedszkola, również kameralnego i oferującego taką opiekę jak MD.
    p.s. gwoli ścisłości moich postów nie szukajcie na forum NI (jestem po sąsiedzku), ale może częściej będę tu wpadać :)
    --
    www.ararattrek.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka