Dodaj do ulubionych

Radna Gawęda nie widzi potrzeby???

15.04.11, 17:37
Dzisiaj przeczytałem artykuł w „Nad Wisła”, mówiący o CEiS w Mysiadle. Przeczytałem również artykuł w „Kurierze Południowym.” Z drugiego tekstu wynika, że Gmina robi wszystko, aby nie dopuścić do Sesji na temat CEiS. Przypomnę tylko, że 5 Radnych z Nowej Iwicznej i Mysiadła podpisało pismo o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Gminy poświeconej budowie szkoły. Zastanawia mnie, dlaczego jedyną Radną, która odmówiła podpisania się jest nasza aktywistka ze szkoły –Radna Justyna Gawęda??? (Zastanawiając się czyjego podpisu brakuje, zadzwoniłem do innych Radnych) Osobiście glosowałem na Panią Gawęde, gdyż zapewniała w trakcie kampanii jak ważna jest nowa szkoła. Jak dzisiaj widzimy sprawy naszych dzieci zeszły na plan dalszy.
Pani Radna Rogowska oburza się na swojej stronie, że o zerwaniu umowy na budowę szkoły dowiedziała się z gminnej strony. Pani Wójt odpowiada, że utrzymywała to w tajemnicy „dla dobra sprawy.” Ale najciekawszy jest komentarz Pani Radnej Gawędy „dla mnie to tłumaczenie było wystarczające.” Ale co stoi na przeszkodzie, aby już po tym fakcie zwołać sesje, (w której, my, jako mieszkańcy, będziemy mogli uczestniczyć) i wytłumaczyć mieszkańcom, o co chodzi. Przecież Pani Gawęda powie nam to, co otrzyma na instrukcji. Ale ja już nie wierzę nawet w jedno słowo tej Pani. Dlatego chcę osobiście uczestniczyć w takim spotkaniu.

Patrząc na Panią Gawęde i Panią Wójt, podczas spotkania sołeckiego, odniosłem wrażenie, że obie Panie tonęły w samozadowoleniu. Szkoda tylko, że nie ma to realnego przełożenia..np. na stan infrastruktury kanalizacyjno – deszczowej w NI.
Pani Justyno, szkoda tylko, że Pani wiara w słowa Panią Wójt nie ma żadnego odzwierciedlenia w inwestycjach w Nowej Iwicznej. Ostatnie dane z naszej strony (www.nowaiwiczna.com/ ) kompromitują Panią, jako naszą Radną. Dodam jeszcze, że w budżecie na 2011r nie ma ani jednej inwestycji w naszym Sołectwie. Bardzo proszę, aby wzięła się Pani do roboty. Po wybudowaniu szkoły, odwodnieniu NI, zbudowaniu nowych dróg, zawsze znajdzie się czas na pieczenie ciasteczek, słodzenie włodarzom gminy, wzajemne kokietowanie się i naiwne dziewczęce uśmiechy.

Edytor zaawansowany
  • niwiczanka 15.04.11, 21:48
    Czy ktoś ma może ten artykuł przytoczony w poście powyżej chodzi mi O NW bo na ich stronie tego nie widać?

Niestety mam podobne odczucia co do Pani Radnej :(
  • kamyk-milowy 15.04.11, 22:54
    Pani Gawęda robi dużo szumu wkoło siebie i zero konkretów. Co załatwiła konkretnego przez ostatnie cztery lata? Ja nie potrafię wymienić , a to co się dzieje ze szkołą to woła o pomstę do nieba , podobno radna Gawęda działa w radzie rodziców i co z tego wynika? Jak zwykle dużo szumu tylko
  • ordyl 15.04.11, 23:34
    Nie bardzo rozumiem czemu tak bijecie pianę?
    Przecież to nie nasi radni (z Nowej Iwicznej oraz Mysiadła) rządzą tą gminą. Naprawdę mamy niewiele do powiedzenia, natomiast strzelamy sobie masę samobójów.
    Za CEiS jest odpowiedzialny urząd gminy, za urząd gminy odpowiada sekretarz gminy oraz jej zwierzchnik p. Wójt. Jasne p. Wójt ma większość w radzie która uchwali to co będa chcieli. Nasi radni mogą stawać na głowie a i tak nic nie ugrają.

Metoda po prośbie nie działa, po grożbie również. Nasza aktywnośc ogranicza sie do przełączania pilotem programów ale żeby przyjsć na zebranie czy zabrać głos, to za wiele wysiłku. Radzimy sobie najprościej jak potrafimy przeładowana szkoła lub przedszkole to dziecko pójdzie do szkoły na ursynowie lub gdziekolwiek indziej. Albo niech chodzi i do tej szkoły na 14:00.
    Coś takiego jak społeczeństwo obywatelskie nie istnieje. W Nowej Iwicznej nie było alternatywy w tych wyborach nie stworzono innego sensownego komitetu, który miałby za soba merytoryczne wiedzę oraz przygotowanie do sprawowania urzędu radnego. Podobnie w sprawie wyborów na Wójta też nie mieliśmy lepszego wyboru.
    Po prostu potrafimy narzekać ale nie potrafimy budować.

Myślenie nic mnie nie interesuje byle tylko pisiory nie rządziły jest dominujące zarówno lokalnie jak krajowo. Kupujemy kity z Wyborczej TVN czy lokalnych gazet o sukcesach i jesteśmy zadowoleni byle nam na głowę nie kapało.

Nie rozumiem tylko czemu akurat sobie Justynę wybraliście jako chłopca do bicia. Walcie w decydentów tych którzy nami rządzą. Walcie w źródło problemów no chyba że się boicie procesu.

Zdrówka
    --
    nowy serwis informacyjny www.mysiadlo.eu
  • kamyk-milowy 16.04.11, 00:16
    Ty rozumiem jesteś z tych zdradzonych o świcie jak masz coś do TVN czy wyborczej ? a pod pałacem też skakałeś przez barierki? Rozumiem że ty porządek to byś najlepiej pepeszą zrobił , ale wiesz póki co to jeszcze wolny kraj. A wracając na nasze podwórko, to nie widzisz tego że to co mówisz jest po prostu głupie i lizusowate ? Jeśli nasi radni a wyjątkowo Pani Gawęda nic nie może to po co jest radną? Po to żeby ciasteczka piec i pchli targ urządzać? Jeśli nic innego nie potrafi to niech się do koła gospodyń wiejskich zapisze a funkcje radnej niech odda komuś kto wie co trzeba robić. Krytyka jest skierowana zwłaszcza pod jej adresem bo w kampanii wyborczej obiecywała wyjątkowo dużo , to może już czas pytać gdzie jest ta szkoła w Mysiadle? Gdzie ta kanalizacja burzowa? Gdzie ten CIS ? w końcu rządzi już piąty rok a jedyne jej osiągnięcie to parking przy stacji który przypomina inwestycje z filmów Barei
  • ordyl 16.04.11, 00:56
    Ta katastrofa to kompromitacja naszego kraju a wyjasnianie jej, to pokazanie kto za nią jest najbardziej odpowiedzialny. Pod pałacem nie byłem i nie skakałem, porządek to kosze na śmieci, zbiórka elektrośmieci oraz o dużych gabarytach, czy wiosenne sprzątanie ulic. Oczywiście daleko do ideału ale coś jednak się zmieniło w ostatnich 4 latach. A nasz wolny kraj staje się w coraz mniejszym stopniu wolny.

A wracając na nasze podwórko to trzeba umieć krytykować a nie walić na odlew. Skoro za CEiS nie jest odpowiedzialna to zarzuty są źle skierowane. No cóż ja oceniając stan rzeczy nie wystartowałem ale tym bardziej doceniam tych, którzy przy tak ciężkich kolejnych 4 latach zdecydowali się jednak kandydować.

Natomiast Szanowny Kamyku co przeszkadza Tobie założyć stowarzyszenie lub ugrupowanie i wystartować w następnych wyborach choćby na wójta oraz zmieniać naszą rzeczywistość na lepszą.

Swoją drogą znajdziesz tu również na tym forum, moją krytykę radnych z NI, bo zawsze się znajdzie powód do krytyki. Czekam w takim razie na krytykę urzędników oraz osób odpowiedzialnych za to co się u nas dzieje, krytyki rzeczowej i merytorycznej a nie ad perosnum.

Zdrówka
    --
    nowy serwis informacyjny www.mysiadlo.eu
  • kamyk-milowy 16.04.11, 16:58
    To że ty ordylu jesteś z opcji tak zwanej rady rodziców (To ta sama rada z której wywodzi się radna Gawęda ) to wiedziałem ale że dodatkowo jesteś pisowy to tego akurat nie. Widzisz i świadczy o tym twoje podejście bo piszesz o tym że zawsze znajdziesz powód do krytyki to kropka w kropkę jak prezes zdradzonych o świcie . My mówimy o tym że radna Gawęda jest nie dobrą radną bo po prostu nic nie robi i jest nieudolna a jako człowiek jest bardzo sympatyczna i miła. Zmień opcje ordylu bo ta twoja krytykuje ludzi z zasady a przecież naprawdę uczciwie jest krytykować za błędy a chwalić za zasługi . Szkoda że ty jako członek rady sołeckiej Mysiadła żadnych nie miałeś .
  • owrank 18.04.11, 08:40
    > My mówimy o tym że radna Gawęda jest nie dobrą radną bo po prostu nic nie robi i jest
    > nieudolna a jako człowiek jest bardzo sympatyczna i miła.
    aby rozwinąć tą dyskusja z chęcią chciałbym się dowiedzieć czy mógłbyś naszkicować na forum jakie działania czy jaki profil osoby powinien mieć radny którego uznałbyś, że dużo robi i jest skuteczny ? Możesz tez wesprzeć się przykładem innego radnego czy polityka, który spełnia Twoje oczekiwania odnośnie aktywności i skuteczność.

• owrank 20.04.11, 21:56
    czy dowiemy się co powinien robić radny aby zadowolić tak wymagającego wyborcę ?
  • justyna-gaweda 16.04.11, 00:54
    O zerwaniu umowy z firmą Vectra dowiedziałam się 7 kwietnia .
    Tak jak pozostali radni byłam tym faktem zaskoczona.
    Nie podpisałam pierwszego wniosku z przyczyn technicznych , natomiast w pełni go popierałam. Następnego dnia otrzymaliśmy zawiadomienia o planowanych komisjach ;
    12 kwietnia ( we wtorek) - komisja przestrzenna , w środę- komisja społeczna.
    Mimo ,iż nie jestem członkiem komisji przestrzennej wybrałam się do gminy aby usłyszeć jakie konsekwencje wynikają z zerwania umowy , dlaczego radni nie zostali o tym wcześniej powiadomieni oraz jakie są dalsze plany realizacji tej inwestycji .Odpowiedzi na te pytania otrzymaliśmy na komisjach we wtorek i środę . Tego samego dnia ( w środę ) na zebraniu wiejskim w Nowej Iwicznej informacje te zostały przekazane wszystkim obecnym .
    Również na komisji zaproponowałam aby umieścić informację dotyczące tej sytuacji w lokalnej prasie. Otrzymałam odpowiedź ,że jest już umówione spotkanie z Kurierem Południowym na poniedziałek (18 kwietnia)
    W związku z tym nie wydawało się konieczne zwoływanie nadzwyczajnej sesji tym bardziej , że na 28 kwietnia była zaplanowana zwyczajna sesja.
    Dodać również warto ,że w dniach 14 -15 kwietnia Wójt Gminy oraz Przewodnicząca Rady uczestniczyły w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Gmin Wiejskich w Poznaniu.
    Mając tą wiedzę odpowiedziałam dziennikarzowi z gazety „Nad Wisłą „ ,że nie widzę potrzeby zwoływania tej nadzwyczajnej sesji.
    Z dalszej Pana wypowiedzi wynika ,że zawiódł się Pan na mnie srodze
    Jest Pan zbulwersowany tym ,że rozmawiam z Panią Wójt .
    Uważa Pan ,że nie powinnam wierzyć w słowa Pani Wójt , a jednocześnie chce Pan wybrać się na sesję i posłuchać co p.Wójt ma do powiedzenia ? To jakaś mała niekonsekwencja .
    Proszę mi wierzyć ;dobre relacje między ludźmi , w tym miedzy radnym a p.Wójt wynikają z dobrego wychowania.
    Ma Pan do mnie pretensje o to ,że nie ma żadnych inwestycji w Nowej Iwicznej
    Inwestycje w drogi w Nowej Iwicznej były w latach poprzednich Piękna,Cicha,Modrzewiowa, Cisowa -inne np. Willowa , Dzika , Sadowa muszą poczekać na odwodnienie .
    Po zrealizowaniu kanalizacji burzowej możemy zabierać się za kostkę
    Jeżeli prześledzi się budżety ubiegłych lat można zauważyć ,że każdego miesiąca na sesji coś nowego pojawia się w róznych działach.Na każdej sesji wprowadzane są bowiem zmiany. Wynika to np. z konieczności przeznaczenia środków na coś co nie było zaplanowane ale wymusza to ustawodawca . Czasami przeznaczamy środki na inwestycje , a po przetargu okazuje się ,że wydajemy mniej i do budżetu może wskoczyć coś czego tam nie było
    Proszę więc o rozliczanie mnie jeżeli nie na koniec kadencji to chociaż na koniec roku.
    Nawiązując do pieczenia ciasteczek; faktycznie mąż też mi wypomina ,że już za dużo angażuję się w różne akcje i pora z tym skończyć . Mam jedynie nadzieję ,że niektórzy z mieszkańców doceniają „kiermasz szkolny „ czy pieczenie i sprzedaż ciast , z których dochód przeznaczyliśmy na Wojtusia.
    Tak" wezmę się do roboty" - od poniedziałku zamiast spotykać się z mieszkańcami , urzędnikami w sprawie pociągów, megafonów, internetu czyli robić mało widoczne rzeczy zacznę pisać interpelacje.Papier wszystko przyjmie . Na stronie Nowej Iwicznej będę umieszczać codziennie 10 pism do p.Wójt .
    Zajmie mi to godzinkę albo dwie , w pozostałym wolnym czasie wpadnę do Kuriera i nagadam jaka to zła Rada i Wójtowa . A tu przecież mieszkańcy czekają na przedszkole (tylko nie koło mojego domu) i na plac zabaw (w żadnym razie na mojej ulicy)...

dobranoc wszystkim

Justyna Gawęda
    htpp://www.nowaiwiczna.com
  • wafel2.4 16.04.11, 07:02
    „Inwestycje w drogi w Nowej Iwicznej były w latach poprzednich Piękna,Cicha,Modrzewiowa, Cisowa -inne np. Willowa , Dzika , Sadowa muszą poczekać na odwodnienie”

Szanowna Pani Radna
    Nikt Pani nie ujmuje Pani powyższych osiągnięć. Faktem jednak jest, że statystycznie stawiają one Panią w rzędzie najbardziej nieskutecznych Radnych. Jeszcze raz zapraszam na www.nowaiwiczna.com/
    Gdzie dowiadujemy się ile wydaje się w innych, dużo mniejszych sołectwach to aż człowieka…..
    Kolejnym niewątpliwym sukcesem Pani Radnej, jest fakt, że w 2011 nie powstanie nawet 1 metr nowej drogi w NI. Znalazłem tylko jedną pozycje w budżecie na 2011r to 83 000 zł na wykup gruntów pod ulicą Willową. Acha, i jeszcze jakieś ochłapy na CiS.
    Mam wrażenie, że szybko się Pani uczy od Pani Wójt, jak dobrze sprzedać towar zapakowany w kolorowy papierek, ale my potrzebujemy nowej szkoły, dróg, i odwodnień.
  • kamyk-milowy 16.04.11, 16:49
    A ja się z tobą waflu w względzie że ulice wymienione to zasługa radnej nie zgadzam. Sam jestem mieszkańcem takiej ulicy i wiem że to zasługa głównie mieszkańców tych ulic, sam z z sąsiadami jeździłem do gminy by cokolwiek załatwić. Kiedy już było przesądzone że będzie kostka pojawiła się radna i ogłosiła że to dzięki niej, kit , kit i jeszcze raz kit. Zgadzam się że to najbardziej nieudolna radna w historii , sam na nią głosowałem bo liczyłem że to co obiecuje zrealizuje ale widzę że to tylko wciskanie ciemnoty, po tym jak pisze o Internecie czy pociągach. Ten sam mechanizm, Internet jest czy będzie bo to UOKIK nakazał takie działania telekomunikacji i żadna zasługa w tym radnej poza tym że pokazuje się w towarzystwie ludzi z telekomunikacji . Jeśli chodzi o megafon to załatwia go już piąty rok, i pewnie jak któremuś urzędnikowi w plk przyjdzie do głowy coś takiego zrobić na naszej stacji to radna ogłosi że to jej sukces. Rozkład taki jaki jest jest dzięki Panu Piotrowi Szprendałowiczowi a nie radnej . Więc gdzie są tej jej zasługi? Czemu nie zrobi czegoś żeby to kuriozum jakim jest parking przy stacji wreszcie wykończyć
  • karol_us 16.04.11, 20:45
    Kamyk-milowy napisal
    Zgadzam się że to najbardziej nieudolna
    > radna w historii , sam na nią głosowałem bo liczyłem że to co obiecuje zrealiz
    > uje ale widzę że to tylko wciskanie ciemnoty, po tym jak pisze o Internecie czy
    > pociągach. Ten sam mechanizm, Internet jest czy będzie bo to UOKIK nakazał tak
    > ie działania telekomunikacji i żadna zasługa w tym radnej poza tym że pokazuje
    > się w towarzystwie ludzi z telekomunikacji .
    Parafrazując chciałoby się powiedzieć"co ty wiesz o internecie albo megafonie.
    Gdyby nie zabiegi tej najbardziej nieudolnej radnej w historii to czy internet byłby realizowany w NI? Nie robiliby go w Łazach czy Lesznowoli .To właśnie ta radna jeździła ,załatwiała mapy potrzebne do celów projektowych,zabiegala aby NI byla pierwsza.
    Czy nie sądzisz ,że gdyby nie raban(pisma,telefony,maile,spotkania) to p.Szpendalowicz( i to po wyborach) byłby taki hojny dla NI ?
    Nie rozumiem tego ataku na p.Gawędę.Akurat ona robi dużo.Może nie dla wszystkich są to duże sprawy ale bardzo wielu to docenia.
    Czy ktoś ocenia byłego radnego z NI-p.Soliwodę(wiecie chociaż ,że był taki?)
    Nic nie robił, siedział cicho ,nikomu się nie naraził, nikt nie ma do niego pretensji.Jakie to wygodne.
    Radna wszystkie działania (bo to kompletna bzdura ,ze nic nie robi) podejmuje dla dobra mieszkańców.
    Można się zgodzić ,że nie zawsze jest taki efekt jakbyśmy chcieli .Ale ludzie opamiętajcie się.
    Jaki to jest bodziec do działania, w gdy si ę słyszy :nic nie robi,promuje się,przypisuje sobie zasługi(jak to się robi tj.promowanie siebie,popatrzcie sobie na stronę radnego z Mysiadła)
    Ile można poświęcać swój czas,swoje siły gdy jest się chłopcem do bicia.
    Krytyka owszem,ale konstruktywna,a jeszcze lepiej pomoc-najlepiej merytoryczna,a nie ciągle krytykanctwo.
    Pani Justyno,proszę nie brać sobie tego do serca.Są ludzie ,którzy doceniają co pani robi(chociaż również dostrzegają pewne błędy)
    Pozdrawiam i życzę dużo siły.Karol_us
  • kamyk-milowy 16.04.11, 21:56
    Dla ciebie żadne argumenty nie będą racjonalne, bo dla ciebie radna Gawęda to jest bożyszcze, założę się, że jesteś z rady rodziców. Powiem ze smutkiem, że ja też przez cztery lata w te jej bzdury wierzyłem , przestałem, gdy razem z sąsiadami walczyliśmy o ulicę naszą i wtedy nie pomogła nam radna Gawęda, ale jak już powstała kostka to ogłosiła, że to jej sukces, czy tak robi dobry radny?
    Piszesz, że Internet nie powstałby w NI gdyby nie radna, to ja ci powiem, że chyba ty nic nie wiesz o sprawie, bo akurat to jest efektem decyzji UOKIK i jest kilkanaście takich miejsc w Polsce wytypowanych, jako likwidacja tak zwanych białych plam. Do nich należy gmina Lesznowola i żadna zasługa w tym radnej, a to, że zaczynają od NI i Mysiadła wynika z powodów technicznych, bo centrala jest w Piasecznie i nie mogliby zacząć od Łaz, są to słowa dyrektora technicznego, który tą inwestycję realizuje. Co do rozkładu to powiem tak, Pan Szprendałowicz nawet nie wie, kto to jest Justyna Gawęda , decyzja o rozkładzie jest efektem programu rozwoju tej linii, który powstał zanim Pani Gawęda się w ogóle zorientowała, że w Iwicznej mamy pociągi? To, że radna Gawęda, jako radna jest nieudolna świadczy choćby parking przy stacji, czy sytuacja w szkole, coraz więcej rodziców zabiera dzieci z gimnazjum, zastępstwo goni zastępstwo. Jeśli się chce żeby dziecko miało jakieś perspektywy trzeba płacić za korepetycje, ale radna i członkini rady rodziców mówi, że jest świetnie, bo wyniki testów końcowych są świetne. A dlaczego są świetne? Bo rodzice płacą ciężkie pieniądze na korepetycje, tylko czy tak ma być? Mam nadzieje, że radna sobie te słowa weźmie do serca i weźmie się do roboty a przestanie zajmować pierdołami w postaci kiermaszów. Zaraz mnie tu pewnie ofuknie grono miłośników z kółka wzajemnej adoracji radnej Gawędy , tylko ciekawe co będą mówić jak ich dzieci będą szły do liceów.
  • wafel2.4 17.04.11, 06:51
    Jeszcze raz przypomnę….Radna Justyna Gawęda odmówiła podpisania się pod dokumentem zwołującym nadzwyczajną sesje Rady Gminy na temat Centrum Edukacji i Sportu. Zrobili to wszyscy Radni od Nas i Mysiadła!!!!!
    Pani Radna Justyna Gawęda swoim zachowaniem sprzedała interes Nowej Iwicznej w zamian za dobre relacje z Panią Wójt.
    Brzydzę się tym!!!!!!!
  • owrank 17.04.11, 11:44
    i brzydź się dalej i wylewaj żółć i żyj dalej w świecie swoich marzeń i wizji - niestety w "realu" to pani Wójt ze swoim komitetem ma REALNE przełożenie na decyzje w naszej gminie a nasza piątka czy szóstka radnych może co najwyżej przyjść do niej "po prośbie"...
  • justyna-gaweda 18.04.11, 13:53
    Drodzy mieszkańcy
    Wielu z Was głosowało na mnie w wyborach –otrzymałam ponad 700 głosów –to zobowiązuje
    Z treści ,które zamieszcza tu wafel 2.4 czy kamyk-milowy wynika ,
    że zawiedli się na mnie okrutnie.
    Jestem otwarta na krytykę ale powinna to być konstruktywna krytyka , na argumenty.
    Jakie zadania ma radny , co wg Państwa powinien robić Wasz przedstawiciel w Radzie Gminy ?
    Do tej pory angażowałam się we wszystko ; od kiermaszy ,pieczenia ciasteczek ,malowania ławek do spotkań z Prezesem KM czy Starostą w sprawach ważnych dla NI.
    Po przeczytaniu na forum paru wpisów dot. mojej działalności doszłam do wniosku ,że nie będę już tak bardzo aktywna.
    Skoncentruje się na sprawach najważniejszych.
    Nie mogę jednak zgodzić z przedmówcami ,że nic nie robię i przypisuje sobie nie swoje zasługi.
    Sprawa Internetu;
    TP S.A została zmuszona do zlikwidowania tzw. białych plam.
    Na mapie białych plam znalazło się ponad 60 gmin. Gmina Lesznowola jest w tzw. top 10 .
    Oznacza to ,że jako jedna z pierwszych będzie modernizowana.
    Lesznowola to rozległy teren , liczy 22 sołectwa, a gdzie zacznie się realizacja w/w programu zależy od aktualnych map.
    Oczywiście mogłam się tym tematem nie interesować , prędzej czy później ta inwestycja dotrze i do nas
    Sądzę jednak ,że jako Wasz przedstawiciel powinnam dbać o to aby to u nas było jak najszybciej i jak najlepiej zrealizowane.
    Niestety okazało się ,że nasza miejscowość nie ma aktualnych map.
    Firma może zacząć inwestycje w zachodniej części gminy , nas zostawiając na koniec.
    Dodatkowo , nie było w umowie miedzy TP S.A. , a firmą Relacom mowy usuwaniu słupów .
    Wiele spotkań odbyłam właśnie po to aby przyspieszyć wydawanie map dla Nowej Iwicznej oraz aby TP zgodziła się usunąć słupy chociażby z ul.Krasickiego.
    Jest jeszcze parę kwestii do omówienia ale nie wszystko można nagłaśniać przed uzgodnieniami.
    Sprawa megafonu na stacji PKP ;
    Faktycznie ciągnie się od początku mojej kadencji.
    Po pierwszych pismach do Polskich Linii Kolejowych okazało się ,że nasz peron będzie modernizowany i w związku z tym ,żadne nawet najmniejsze inwestycje nie mają sensu .
    Zależało nam (z Marią Rogowską) na poprawie warunków w jakich nasi mieszkańcy podróżują do pracy czy szkoły . Złożyłyśmy wniosek o ustawienie nowych wiat na peronie . Jak zwykle musieliśmy to zrobić za własne (gminne ) fundusze. To samo dotyczy megafonu . PLK zgodziły się na zainstalowanie sprzętu ale to gmina musi zapłacić . Zlecenie wykonania i akceptacja sumy do zapłaty była już w listopadzie ubiegłego roku . Okazało się jednak ,że firma Telecom ,która zajmowała się kosztorysem , nie umówiła się z PLK , które zarządzają peronami.
    Taka wizja w terenie odbyła się dopiero w lutym i wówczas okazało się ,że okablowanie musi iść pod ziemią . To spowodowało ,że dotychczasowe wyliczenia kosztów są nieaktualne.
    Otrzymaliśmy pismo , w którym firma Telecom wyliczyła koszt tej inwestycji na 57.722zł
    To jest ponad dwa razy więcej niż poprzednio zaakceptowaliśmy.
    Jutro mam komisję gospodarczą i obawiam się ,że wniosek może przepaść w głosowaniu.
    W związku z tym skontaktowałam się z prezesem KM , mając nadzieję ,że pomoże nam finansowo.
    W wielu sprawach działam w ten sposób –dzwoniąc i ustalając pewne rzeczy .
    Tego oczywiście nie widać .
    Jest też sporo spraw ,które nie należy nagłaśniać przed zakończeniem negocjacji.
    Uważam ,że pracuję na rzecz naszej społeczności , sama tu mieszkam i w moim interesie jest aby Nowa Iwiczna była coraz piękniejsza. Nie mam ambicji politycznych , tę funkcję traktuję jako pracę dla lokalnej społeczności , a nie jako odskocznie do dalszej kariery.
    Mam nadzieję ,że obecna dyskusja przyczyni się do opracowania harmonogramu czy wytycznych albo listy życzeń jak kto woli . Jednym słowem proszę o Państwa wizję jak powinien działać radny , co wg Państwa jest najistotniejsze . Czy relacje na stronie , lista rzeczy ,którymi się zajmuję , czy jednak praca po cichu i pokazanie efektów po roku lub na koniec kadencji?
    Nie zawsze Państwa wyobrażenie o pracy radnego będzie się zgadzało z rzeczywistością ale dobrze by było powiedzieć sobie na co liczą nasi mieszkańcy , a co może ich radny.
    Moim zdaniem liczy się efekt końcowy , a nie ilość interpelacji .Czasami więcej można uzyskać rozmawiając z urzędnikiem niż pisząc „Jako radny NI domagam się …”
    Na koniec chciałabym abyście Państwo zwrócili uwagę ,że jako Wasza radna mam też życie prywatne i to czy się do kogoś uśmiecham ,czy z kimś rozmawiam to jest mój osobisty wybór.
    W ostatnim zdaniu wafel pisze;
    „Pani Radna Justyna Gawęda swoim zachowaniem sprzedała interes Nowej Iwicznej w zamian za dobre relacje z Panią Wójt. „
    Oświadczam ,że niczym nie handluję , a dobre relacje z p.Wójt ( jak już pisałam) wynikają z dobrego wychowania. Zawsze kiedy wnioskujemy o coś dla NI musimy uzyskać większość , a w Radzie Gminy mamy 15 radnych. Ostatnio udało się przekonać radnych do dołożenia kolejnych 20.000zł na wspólny bilet. To jest kolejny temat , postaram się więc umieścić różne wyliczenia na naszej stronie Na koniec chciałabym abyście Państwo pamiętali ,że w p.Wójt mamy największego sprzymierzeńca.

Z wyrazami szacunku
    Justyna Gawęda

Justyna Gawęda
    htpp://www.nowaiwiczna.com
  • wafel2.4 18.04.11, 14:52
    „Na koniec chciałabym abyście Państwo pamiętali ,że w p.Wójt mamy największego sprzymierzeńca.”

Szczególnie widać to na przykładzie przeludnionej szkoły, braku inwestycji drogowych, i kompletnego braku odwodnienia…Pani Justyno…..Niech Pani nie żartuje….
    Pani Wójt to może sprzymierzeńcem jest, ale Magdalenki i Łazów….niech Pani zobaczy ile się tam inwestuje ( www.nowaiwiczna.com/ ). Czy do Pani to nie dociera?

• ariz.ona 20.04.11, 13:30
    Łaz, a nie "Łazów". Błąd poprawiam, ale głos popieram. Wójt nie jest naszym wsprzymierzeńcem, bo Mysiadło i Nowa Iwiczna to największy wróg. Mamy odmienne poglądy i na dodatek głosno je wyrażamy.
  • ariz.ona 20.04.11, 13:37
    ariz.ona napisała:

> Łaz, a nie "Łazów". Błąd poprawiam, ale głos popieram. Wójt nie jest naszym wsp
    > rzymierzeńcem, bo Mysiadło i Nowa Iwiczna to największy wróg. Mamy odmienne pog
    > lądy i na dodatek głosno je wyrażamy.

dobre...sama błąd zrobiłam :) sprzymierzeńcem, oczywiście :)
  • owrank 20.04.11, 21:38
    i naprawdę uważasz, że tak myślą mieszkańcy Mysiadła i NI ?
    jakoś w wynikach wyborów z 2010 roku nie widzę, żeby średnia z Mysiadła i NI odstawała od wyników w Łazach czy nawet Lesznowoli
    wybory2010.pkw.gov.pl/owbp/1/pl/140000/2c9682212bc8c74c012bc972c93c51d5.html
    1 Zespół Szkół Publicznych ,ul.M.Świątkiewicz 2a, Mroków 931 85.41%
    2 Zespół Szkół,ul.Ks. Słojewskiego 1, Łazy 792 88.59%
    3 zespół Szkół,ul. Ks.Słojewskiego 1, Łazy 368 79.14%
    4 Świetlica,ul.Wojska Polskiego 64,Władysławów 436 84.99%
    5 Urząd Gminy, ul. GRN 60,Lesznowola 800 93.02%
    6 Zespół Szkół Publicznych,ul.I.Krasickiego 56,Nowa Iwiczna, 325 91.04%
    7 Zespół Szkół Publicznych,ul.Krasickiego 56,Nowa Iwiczna, 518 87.65%
    8 Zespół Szkół Publicznych,ul.I.Krasickiego56,Nowa Iwiczna, 469 77.14%
    9 Świetlica,ul.Postepu 99A,Zgorzała 361 91.62%
    10 Szkoła Podstawowa,ul.Osiedlowa 4,Mysiadło, 490 92.63%
    11 Filia Gminnego Ośrodka Kultury,ul.Topolowa 2 ,Mysiadło, 515 76.07%

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.