Dodaj do ulubionych

Skandaliczna sytuacja na Granicznej i Szkolnej

22.02.12, 19:03
Od tygodni Graniczna, Szkolna i część Przebiśniegów stoją rozkopane po ułożeniu kanalizacji. Nic się na nich nie dzieje. Przejazd przez te ulice powoli zaczyna wymagać samochodu terenowego. Ponieważ przyszła odwilż i prawdopodobnie temperatura będzie się utrzymywać w okolicach zera, będzie gorzej. Już teraz jedzie się przez dziury, doły i wykroty. Można spokojnie założyć, że na Szkolnej do ponownego ułożenia będzie cała nawierzchnia, bo pozostawione po bokach ulicy kostki są już prawdopodobnie podmyte przez wodę.
Dobrze byłoby się dowiedzieć, kto dopuścił do takiej sytuacji. Jak to możliwe, że nawierzchnia nie była układane natychmiast po zakończeniu prac nad kanalizacją? A jeśli nie było to możliwe z powodu zimy, to kto zdecydował, żeby prace prowadzić w grudniu? Ile jeszcze będziemy czekać na przywrócenie normalnego stanu jezdni?
Obserwuj wątek
  • milak27 Re: Skandaliczna sytuacja na Granicznej i Szkolne 23.02.12, 23:31
   Zgadzam się całkowicie że sytuacja na ulicach w naszej okolicy wygląda dramatycznie. Jaki są plany zmiany tej sytuacji i kiedy to nastąpi? Pomysł rozkopania ulic w grudniu był poroniony, bo teraz przynajmniej do maja będzie trzeba zamienić auta na "terenówki" żeby poruszać się po okolicy.
  • ampat Re: Skandaliczna sytuacja na Granicznej i Szkolne 24.02.12, 08:55
   odpowiedź na Twoje pytanie od randego M. Kanii z 9 lutego
   "W nawiązaniu do pisemnej prośby oraz przeprowadzonych rozmów, uprzejmie informuję, że nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Granicznej zostanie prawdopodobnie ułożona przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Nawierzchnia powinna zostać ułożona na całej szerokości ul. Granicznej na odcinku od ul. Kwiatowej do ul. Szkolnej w Mysiadle / Nowej Iwicznej. Ostateczne decyzje o zakresie i terminie prac zostaną podjęte po zakończeniu robót związanych z budową kanału deszczowego."

   Sprzyjająca pogoda będzie pewnie w maju, o ile nie będzie padać.
   Jeszcze gorzej jest na Polnej. Ale nasi Radni chyba wyjechali na wakacje, bo ignorują pojawiające się pytania, a widać że na fora zagladają (nie dalej jak wczoraj pani Przemyska popełniła post o sukcesach przy budowie CEiS, ale o syfie na drogach ani słowa).

  • mwilusz Re: Skandaliczna sytuacja na Granicznej i Szkolne 24.02.12, 14:46
   Witam
   Sytuacja na opisywanych ulicach jest faktycznie fatalna. Firma wykonująca prace na Granicznej i Szkolnej musi jeszcze dokończyć prace ziemne, które kontynuowane będą do wysokości parkingu przy szkole. Cześć Mieszkańców jest oburzona stanem nawierzchni, i słusznie. Cześć zaciera ręce, że po raz pierwszy od wielu lat, ( w czasie roztopów) nie będzie musiała wypompowywać czyjegoś szamba z własnej posesji. Proszę pamiętać, że głównym powodem wybijającej kanalizacji sanitarnej na terenie Mysiadła i NI, jest ogromna ilość wód opadowych/roztopowych wprowadzana nielegalnie do kanalizacji sanitarnej. Głównym założeniem prac odwodnieniowych (szczególnie na ulicy Szkolnej) jest min „przepięcie” nielegalnych wpięć z infrastruktury sanitarnej do deszczowej. Nie mówimy tu o pojedynczych nieruchomościach, ale (w niektórych przypadkach) również o całych osiedlach. Część mieszkańców sama robiła takie „wcinki, „ część padła ofiarą nie uczciwych firm deweloperskich nie mając o niczym świadomości.
   Wspomnieć również należy o fakcie, że w okresie jesiennym, kiedy warunki pogodowe były dobre, spora liczba mieszkańców (szczególnie tych, którzy borykają się z problemem podtopień) „żądało” niezwłocznego rozpoczęcia prac budowlanych.
   Na dzień dzisiejszy położenie nowej nawierzchni drogowej jest jeszcze niemożliwe, gdyż ziemia jest nasiąknięta wodą. Wszelkie prace przy takim stanie podłoża doprowadzą do tego, że za kilka miesięcy nawierzchnia się zapadnie. Musimy niestety uzbroić się jeszcze w trochę cierpliwości. Mogę również dodać, że oprócz Mieszkańców, wykonawcy są również bardzo zdeterminowane, aby zamknąć już omawiane inwestycje. Wynika to ze sposobu rozliczenia za wykonywane prace.
   Proszę również pamiętać, że można korzystać z objazdu przez ulicę Zimową.
   W sprawie nowej nawierzchni asfaltowej na całej powierzchni ulicy Granicznej (mirekwilusz.pl/acrobat/2012_01_04_Graniczna.pdf ) nadal trwają rozmowy. Nie zapadły jeszcze żadne decyzje.
   Jeśli chodzi o ulicę Polną (pomimo obecnego stanu nawierzchni) rozpoczęcie tej inwestycji na jesień było jedynym racjonalnym wyjściem, z sytuacji, w której znalazła się gmina.
   W kwestii kontaktu z radnymi, to wydaję mi się, że nie ma tu żadnych ograniczeń. Są telefony, strony internetowe, adresy mailowe. Nie każdy preferuje udzielanie się na anonimowych portalach społecznościowych, gdzie części internatów nie jest zainteresowana debatą merytoryczną, tylko zupełnie czymś innym :):)
   Pozdrawiam
   mirekwilusz.pl/
    • tweedledee Re: Skandaliczna sytuacja na Granicznej i Szkolne 14.03.12, 10:11
     Absurdalna uwaga. Dlaczego mam udawać, że wszystko jest w porządku, jeśli nie jest? Faktem jest, że prace zostały fatalnie zorganizowane. Dlaczego przymykać na to oko i godzić się na bylejakość? Dlaczego przez czyjąś bezmyślność i partaninę muszę od miesięcy jeździć dookoła?
     Nie znoszę takiego idiotycznego sposobu myślenia, jaki Pan prezentuje. Dokładnie jak pan prezydent: nie narzekać na Stadion Narodowy, bo mogło go w ogóle nie być. Czyli: łykajmy wszystko pokornie, bo mogło być gorzej.
     • kania_marcin Re: Skandaliczna sytuacja na Granicznej i Szkolne 14.03.12, 15:18
      Dzień Dobry,

      W nawiązaniu do przeprowadzonych rozmów (i pisma), uprzejmie informuję, że nowa nawierzchnia bitumiczna na ul. Granicznej zostanie ułożona przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Nawierzchnia zostanie ułożona na całej szerokości ul. Granicznej na odcinku od ul. Kwiatowej do ul. Szkolnej w Mysiadle / Nowej Iwicznej. Ostateczne decyzje o terminie prac zostaną podjęte po zakończeniu robót związanych z budową kanału deszczowego.

      Pozdrawiam

      --

      Marcin KANIA
      Radny Gminy Lesznowola
  • mwilusz Re: Skandaliczna sytuacja na Granicznej i Szkolne 16.05.12, 16:10
   Witam
   Nowa nawierzchnia na ulicy Granicznej zostanie położona za około 2 miesiące. Prace przy nowej nawierzchni muszą być skoordynowane z pracami TPSA polegającymi na puszczeniu światłowodu wzdłuż Granicznej.
   Przejście dla pieszych i oznakowanie pionowe postawione zostanie zaraz po zakończeniu prac budowlanych wzdłuż budynku nowej szkoły. Taka była odpowiedź Gminy na złożone pisma.
   Pozdrawiam
   M.W.
   • zbyszek.czapnik Re: Skandaliczna sytuacja na Granicznej i Szkolne 16.05.12, 21:41
    To dlaczego nie ma oznakowania w związku z robotami na Zimowej? Dlaczego nie wskazano objazdów ani godzin w których będą prowadzone roboty? Dlaczego nie uprzątnięto poboczy ul. Szkolnej ani parkingu koło szkoły? Czy ktokolwiek koordynuje te prace? Tak samo było z poszerzeniem chodnika koło szkoły gdzie zostawiono słupy znaków na środku chodnika. I tak zostało do dzisiaj. :-(
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka