Dodaj do ulubionych

skate park na zielonym w NI

26.04.12, 13:28
Brawo! Nareszcie coś się dzieję. Właśnie stawiane są pierwsze przeszkody na zielonym.
Mam nadzieję że nie jest to ostatni gest w kierunku naszych dzieciaków, a tylko początek.
Sama mam 2 synów i bardzo się cieszę, że nie będą już musieli jechać do centrum Warszawy,
aby skakać na swoich deskorolkach . Gratuluję !!!
Edytor zaawansowany
  • mnemonka 26.04.12, 13:56
    Super!!! Jak tylko wrócę domu powiem dzieciom :) Mój synek nie mógł się juz doczekac po tych wszytskich obietnicach, az mu wybuduja porządny i z prawdziwego zdarzenia skatepark :)
    Brawo dla tych, którym sie w końcu cos u nas udało zdzialać!!!
  • jjaz 26.04.12, 14:01
    W Piasecznie powstanie skatepark za 3,5 mln, to z pewnością blisko. Warto przeczytać:
    nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=597
  • mnemonka 26.04.12, 14:19
    Ale tam już trzeba zawieźć samochodem a tu sam sobie podjedzie rowerkiem :) Poza tym każda nasza mała wewnętrzna inwestycja nas cieszy bo Ni rozwija się i wychodzi na przeciw potrzebom naszych mieszkańców. A obietnice nabierają kształtu :)
  • kamil-kaniowski 26.04.12, 14:49
    O czym Pani mówi ? jakie wychodzi na przeciw , miał być dom kultury (CIS) ,sala koncertowa, basen, inwestycja za kilka milionów złotych, a jest kilka zabawek za parę tysięcy. Iwiczna to sypialnia w której po większym deszczu trudno przejść a jak nie pada to i tak niema gdzie wyjść. To jest ten według Pani rozwój? Zaraz zostanę okrzyczany za malkontenctwo , ale taka jest niestety prawda bo obiecuje się nam góry z tektury , potem na odczepnego rzuci się jakiś drobiazg i oczywiście ciemny lud to kupi i będzie wielce szczęśliwy . A swoją drogą to ta pożółkła tablica pokazująca niby Centrum Integracji Społecznej to jeszcze jest aktualna czy nie? No i co z tą kasą która była zbierana na CIS? Starczyło tylko na parę zabawek ? Żenada !!!!!!!
  • 84kajtek 26.04.12, 18:49
    Mam wrażenie, że ktoś już miał dosyć obietnic lokalnych radnych na temat skateparku i innych..., chyba sam je kupił i ustawił na tym terenie?

Pozdro Kajtek
  • mnemonka 26.04.12, 19:33
    --
    Panie Kamilu,
    Nie od dziś wiadomo, że Cisu dłuugo nie będzie, teren stoi pusty, dzieciaki kombinują sobie cuda, żeby móc spędzać czas na tym co lubią. Skatepark jest rozwiązaniem tymczasowym, póki cud się nie zdarzy i Cis nie powstanie. Ja się cieszę z rzeczy małych, bo na duże jak wiadomo, nie ma co liczyć. Wolę prowizoryczne zagospodarowanie (oczywiście bezpieczne) niż dzieciaki przesiadujące na torach czy w pustostanach. Takie są realia.
  • suzan13 26.04.12, 21:49
    Zgadzam się. Prawdą jest, że te zabawki zostały zakupione z prywatnych pieniędzy, zebranych na ten cel.
    Oczywiście fajnie by było, gdyby powstał CIS, basen, itd. ale jak widać powstał tylko
    baner, nic więcej. Szkoda, że gmina nie pomogła w powstaniu skate parku, a nie szkoda było
    pieniędzy na parking, który tonie w wodzie... a i tak zostanie przeniesiony...
    Tak więc cieszymy się z tego co jest . Jeszcze raz pokłony dla osoby, która robi co może,
    nie czekając na spełnienie pustych obietnic.
  • fuksnieruchomoscu 27.04.12, 09:47
    Ciekawe oferty nieruchomosci na sprzedaz Piaseczno i okolice. Sprzedam mieszkanie Piaseczno
  • kari-na13 27.04.12, 19:45
    Witam, jednak nasza radość była przedwczesna :-( mimo iż o akcji "budujemy skatepark" było dość głośno od października zeszłego roku i pomimo udziału naszych Radnych , Gmina pokazała kto to rządzi (przesłano do mnie dwa pisma jedno,że nie wyrażają zgody drugie , że w trybie natychmiastowym mam usunąć fun box- jeśli chcecie się zapoznać z ich treścią piszcie do mnie na maila skatepark.ni@wp.pl. ) i, że żadne akcje społeczne nie są mile widziane . Zabiegałam o zgodę gminy od zeszłego roku, uzyskałam nawet słowne zapewnienie od Pani radnej ,ze Pani Wójt wyraziła ustną zgodę na ustawienie przeszkody. Niestety mój błąd polegał na tym ,iz nie poprosiłam Pani radnej o pisemną zgodę. Wystąpiłam o nią 22.03.br i dopiero po ponad miesiącu uzyskałam odpowiedz odmowną (dopiero jak przeszkoda stanęła na zielonym). Myślę , że nikt w Gminie się nie spodziewał, że mieszkańcy na akcji "kalendarz" mogą zebrać fundusze. Fundusze, których Gminie nie udało się zebrać od lat mino petycji i pism składanych w gminie przez nasze dzieci. Wszystkie nasze lokalne władze są przeciw. A ja pytam czemu???? dzieciaki i tak chodzą na zielone z deskorolkami i hulajnogami , robią sobie prowizoryczne rampy z desek i kostek brukowych . Nikt z Gminy wtedy się nie martwił o ich bezpieczeństwo. Gmina postawiła na zielonym nawet ławeczki- pytam po co???? Teraz karzą usunąć fun box bo podłoże jest niewłaściwe. Dodam tylko, że na każdym skateparku profesjonalnym podłoże jest betonowe!!!!! Pytam czy bezpieczniejsze są nasze dzieci na torach w pustostanach czy jadące na drugi koniec Warszawy na skatepark Jutrzenka???? Wątpię. Myślę, że to my rodzice i mieszkańcy powinniśmy zdecydować gdzie i jak mają się bawić nasze dzieci. Dla starszych dzieciaków nie ma w pobliżu żadnej infrastruktury , czy Gmina myśli, że 12, 13, 15.... latkowie będą robić babki w piaskownicy na placu zabaw??? Powinni usłyszeć nasz głos, głos rodziców nastolatków- Zróbmy coś dla nich!!!!! tylko jak??? jak straszy się nasz procedurami i mami wizją CIS-u który funkcjonuje tylko na banerze. Skoro Gmina ma pieniądze na inne inwestycję to proszę niech zrobią właściwą nawierzchnię na zielonym. Nam niestety nie udało się zebrać funduszy na wszystko !!!! proszę o Wasze głosy i te za i te przeciw bo uważam , że należy podjąć wspólną decyzję CO DALEJ??? zainteresowanych proszę o kontakt na maila skatepark.ni@wp.pl i fabebook nazwa skate park.
  • kamil-kaniowski 27.04.12, 21:22
    To o co tak naprawdę chodzi? Czy ta inicjatywa nie jest autorstwa gminy w sensie radnych? Przecież radni i sołtys zbierali na to środki , reklamowali to i buduje to ktoś inny??? Zechce Pani przybliżyć tą sprawę ? Do niedawna Panie radne z poprzednim sołtysem reklamowały Centrum Integracji Społecznej, teraz reklamują z kolejnym sołtysem skate park, a Pani jako osoba prywatna zapłaciła za tą zabawkę ?. Podobno na ostatniej sesji rady gminy zapadła decyzja o zarezerwowaniu prawie pięciu milionów złotych na zakup willi pasja w Magdalence ( bywalcy wiedzą że to była kiedyś knajpa), a nasze radne nawet pozwolenia na postawienie zabawki nie potrafią załatwić ? !!
    Taka inicjatywa którą Pani proponuje jest rozsądna pod warunkiem że ta zabawka będzie do czasu uruchomienia budowy CIS. Bo w przeciwnym razie to za jakiś czas usłyszymy że CISU nam nie zbudują bo przecież zostały wydane środki na skate park. Czy aby nie o to chodzi radnym i gminie żeby się tanim kosztem wykpić z inwestycji od dawna obiecanej i nam bardzo potrzebnej ?! Jak można w Magdalence kupować willę za pięć milionów złotych z którą nie wiadomo w sumie co zrobić a tu nawet głupiej zabawki nie sfinansować !!
    Ja proponuje jeszcze jedno rozwiązanie, przy placu zabaw na Tarniny jest teren z budynkiem który nie przedstawia już większej wartości, wszystko to jest własnością gminy. Gdyby ten budynek rozebrać powstałby fajny teren na skate park , z jednej strony byłby plac zabaw a z drugiej strony dla starszych skate park.
  • kriss_o_poranku 27.04.12, 21:31
    Trochę się dziwię bo w gminie i wśród radnych od co najmniej paru miesięcy było wiadomo, że żaden skatepark w tym miejscu nie powstanie- myślę, że pretensje powinny być skierowane do osób, które twierdziły, że taka inwestycja powstanie!

• 84kajtek 27.04.12, 21:39
    Co do CIS to przecież Radna obiecywała, że zbierze część środków na budowę Centrum ( sponsorzy, tajemniczy inwestorzy, zbiórki itp. ) - dlatego tylko gmina i rada się na to zgodziła - ile zebrała ???

"Obiecywać każdy może" - porozmawiajcie z radnymi z innych miejscowości POLECAM
  • kamil-kaniowski 27.04.12, 21:53
    Sam kupiłem koszulkę , czapeczkę i medal. Wtedy radna mówiła że gramy w CIS:)
  • kamil-kaniowski 27.04.12, 21:50
    No przecież to właśnie radna Gawęda i sołtys robili zbiorki na skate park i twierdzili że na pewno powstanie.
  • 2loel 27.04.12, 21:59
    Wystarczy zadzwonić do gminy i spytać się czy kiedykolwiek skatepark był planowany na tym terenie?

• kamil-kaniowski 27.04.12, 22:05
    Planowany to był nie przez gminę tylko przez radną Gawędę i sołtysa , ale wychodzi na to że wiedząc że nic z tego nie będzie wciskali ludziom ciemnotę.
  • owrank 13.05.12, 00:29
    nie jesteś ani pierwszą ani ostatnią osobą, która myślała, aktywność lokalnych mieszkańców może cokolwiek zmienić w naszej okolicy... pozdrawiam
  • pw47 08.06.12, 14:00
    Dzień dobry. Właśnie zauważyłem, że teren skateparku .... zniknął(!) i pozostała tylko zaorana ziemia. Co to ma oznaczać ? Że nasze dzieciaki już nie mają gdzie pojeździć ? Jeśli tak to jest to sytuacja skandaliczna.
  • zbyszek.czapnik 08.06.12, 23:51
    Niestety ławeczki do spokojnej degustacji napojów oraz trawka dla piesków miały wyższy priorytet niż skate park. Poza tym tworzyło to niezdrowy precedens. A co jeśli inne sołectwa też by chciały? Gmina nie jest przyzwyczajona do takich wynalazków. "Majówki" czy "festyny" lub inne ludyczne imprezy jak najbardziej. Ale nie młodzież... Poza tym wskazywało by to drastyczne różnice w strykturze społecznej mieszkańców NI w stosunku do np. Lesznowoli czy choćby Janczewic.
  • suzan13 09.06.12, 15:06
    Tak to takie smutne. A gdzie są pieniądze, które były zbierane na skate park?
    Tyle obietnic i jak zwykle wielkie NIC. Wakacje, a dzieciaki pod blokami. Super przykład im dają dorośli, obietnice, obietnice ...
    Poczekajmy, pewnie w grudniu ktoś się odezwie, ze zrobią, owszem, ale jak się pogoda poprawi. Szkoda tylko, ze była to prywatna inicjatywa, która wyszła i się okazuje ze można.
    Może to właśnie ta przeszkoda!
  • pw47 11.06.12, 08:05
    W takim razie jest to sytuacja skandaliczna. Może nasi radni zabiorą głos w sprawie ? Pani radna Gawęda, o ile pamiętam to Pani robiła sporo szumu w sprawie skateparku. Gdzie są fundusze zebrane na ten cel ? Prosimy o rozliczenie się.
  • zbyszek.czapnik 11.06.12, 08:49
    Którzy radni?
    Można ich znaleźć tylko za pomocą Google, bo z działania ich nie znamy. Radna Gawęda wkłada chyba cały wysiłek w organizację majowego festynu a potem przez resztę roku nic się nie dzieje.
    Nie dotrzymuje za to publicznie dawanych obietnic. Przykładem może być jej zobowiązanie do zamieszczenia stronie sołectwa informacji ze spotkania organizacyjnego w sprawie podłączania internetu szerokopasmowego (80 i 40 megabitów) do budynków w Nowej Iwicznej. Minęło kilka tygodni i nic. Nikt nie wie która ulica kiedy będzie przyłączana. Wiadomo tylko, ze wszelkie prace zostaną zakończone do końca sierpnia. A osoby które nie były na zebraniu nie wiedziały by nawet tego. Smutne, że to mieszkańcy starają się aktywizować radnych a nie na odwrót. :-(

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka