Dodaj do ulubionych

Znikł bilboard centrum integracji społecznej

14.02.14, 10:56
Przypadkowo zauważyłem, że nie ma już bilboardu przedstawiającego wizualizację centrum integracji społecznej w Nowej Iwicznej. Czyżby sprzedaż działki miała podratować budżet gminy przed wyborami w listopadzie? A może to tylko usunięcie śladu po obiecywanych gruszkach na wierzbie?
Edytor zaawansowany
 • takamalaiwiczanka 19.02.14, 16:45
  pewnie p.wójt uważa, że ludzie powinni się społecznie integrować w kościele, wybudowanym na gruncie przekazanym kościołowi za bezcen... albo wspólnie asfaltując drogę, biegnącą od Granicznej do Os. Nasza Chata (przy Elmedzie)
  (tak na marginesie, to chyba najwyższy czas, by sprawie przyjrzały się media, a może nawet i CBA)
 • kamyk-milowy 20.02.14, 10:21
  No tylko, że akurat Pani Wójt do tego nic niema. Ona była zwolennikiem powstania CIS, powstał nawet projekt budowlany, czy tam koncepcja. To jedna z naszych radnych, wspólnie z sołtysem lansowała budowę CIS, są jeszcze tacy, co pamiętają jak sprzedawane były na majówce gadżety i cegiełki na ten cel. Radna jednak zmieniła zdanie i dzięki niej niema CIS, bo jak to poprzednik napisał ta radna to specjalistka od gruszek na wierzbie.
 • kamyk-milowy 20.02.14, 10:30
  Ciekawa lektura polecam

  www.nowaiwiczna.com.pl/acrobat/ULOTKA1.pdf
 • zbyszek.czapnik 22.02.14, 10:44
  Szkoda, że kwestia odwodnienia i kanalizacji burzowej została "utopiona".
  Miał powstać kolektor na wodę deszczową pod parkingiem szkolnym. Pozwoliło by to nie tylko odwodnić ul. Krasickiego, Kielecką i uliczki poprzeczne, ale również położyć chodnik po południowej stronie Krasickiego oraz wyznaczyć pierwszą w NI ścieżkę rowerową. Biorąc pod uwagę natężenie ruchu byłoby to ważna dla bezpieczeństwa mieszkańców. Biorąc pod uwagę, że Krasickiego jest ulicą powiatową, można by liczyć na to, że tylko część kosztów poniosła by gmina.
 • jpytkowska 21.02.14, 21:44
  W tej sprawie powinni się wypowiedzieć nasi Radni.To, że obiekt taki jest w tej miejscowości potrzebny nie muszę nikogo przekonywać.Przez kilka lat znajdował się w budżecie gminy.Zostały przygotowane dokumenty niezbędne do uzyskania środków unijnych /do70% wartości/ w ramach "Programu Rozwoju Obszrów Wiejskich na lata 2007-2013".Zmieniono plan zagospodarowania,opracowano projekt.Mieliśmy w tej sprawie poparcie Pani Wojt.Oczekuję,że Radni poinformują mieszkańcow Sołectwa dlaczego zrezygnowali z tak ważnej dla nas inwestycji. Przy braku miejsca do kulturalnego spędzenia czasu młodzież korzysta z niekontrolowanych miejsc "prożnostanów".Obserwuję całe grupy młodzieży i dzieciaków po lekcjach wędrujących do takiego lokum na Różanej. Rodzice zainteresujcie się co tam się dzieje a nie dzieje się dobrze.Ostatnio w tym obiekcie zmarł bezdomny.
 • zbyszek.czapnik 22.02.14, 10:36
  Warto zwrócić uwagę, że działalność kulturalna filii GOK została bardzo mocno okrojona. Lokal na filię jest wynajmowany za nie małe pieniądze. Podobnie wynajmowany jest budynek na pseudo szkołę na Zimowej. Nie ma w NI publicznego żłobka i przedszkola. Prywatnych jest bardzo wiele co świadczy o dużym zapotrzebowaniu i niedostrzeganiu przez gminę problemu osób, których nie stać na wydatek około tysiąca zł miesięcznie na dziecko.
 • takamalaiwiczanka 22.02.14, 11:21
  no właśnie dlatego, biorąc pod uwagę brak publicznej infrastruktury - żłobki, przedszkola itp. powinniśmy wyrazić swoje głębokie niezadowolenie w sprawie przekazania kościołowi wartościowej działki za jeden(!) procent wartości!. Zadłużona Gmina nie ma pieniędzy na rozwój wspomnianej infrastruktury, a bez skrupułów chce rozdawać bogatym....Stąd mój sarkastyczny komentarz a propos Pani Wójt, która mimo wszystko ma "coś do powiedzenia" w tej sprawie, za to na centrum integracji nie ma pieniędzy (przecież to nie radni będą finansować tę inwestycję)
 • zbyszek.czapnik 24.02.14, 00:55
  Gdyby ktoś nie pamiętał to billboard wyglądał tak:
  www.google.com/maps/@52.090718,21.001142,3a,15y,7.12h,93.31t/data=!3m4!1e1!3m2!1s3HpOy_CIH5De2PUUdT3LBg!2e0!6m1!1e1
 • karol_us 25.02.14, 15:20
  Na zebraniach wiejskich byl ten temat poruszany.CIS mialo powstac na dzialce kupionej przez Gminę(dawna FOTA).Pieniądze owszem byly ale pod warunkiem dofinansowania z Unii.Nasza Gmina ma trudności z uzyskaniem dofinansowania bo jesteśmy statystycznie za bogaci.W monencie jak Gmina wydzierżawila budynek pod szkolę na Zimowej byla mowa ,że mamy prawo pierwokupu i z czasem odkupimy go na CIS wlaśnie.Pomysl zrobienia tu skate parku i terenu zielonego pojawil się gdy mlodzież zaczęla zbierać podpisy pod takim wlaśnie projektem.Pamiętacie zapewne jak mlodzi ludzie na tym kawalku robili sobie prowizoryczne przeszkody z desek ,palet,cegiel.To że powstal taki obiekt(pierwszy w okolicy) przy szkole ,oświetlony i na widoku to chyba dobrze.
  Prawda,że GOK dziala w wynajętym budynku.Ale jest tam ciągle miejsce na spotkania mieszkańców.Są jakieś zainteresowane grupy.?Nie slychac o tym.Klub emerytow sie tam spotyka,chyba raz w tygodniu.Na imprezach organizowanych przez GOK też tlumów nie widać(oczywiście mowię o doroslych)Więc po co nam kolejny budynek?
  Jak jest grupa z jakąs inicjatywą to w GOK na Zimowej znajdzie się pewnie miejsce.
  Po co więc narzekać,że nie mamy CIS.Mamy na ZImowej,tylko ludzi do tej integracji jakoś malo.

 • zbyszek.czapnik 25.02.14, 17:08
  Porównaj sobie ile rodzajów zajęć było po otwarciu filii GOK a ile jest teraz!
  Porównaj sobie budynek biblioteki w Magdalence (2 kilometry od biblioteki w Lesznowoli) z filią GOK w Iwicznej.

  Ludzie są, ale nie przyjdą jeśli nie ma dla nich żadnej oferty. A oferty nie ma bo... ?

 • karol_us 25.02.14, 18:32
  A jakby bylo CIS to ludzie pchaliby się drzwiami i oknami? Też by tu byla filia GOK i podobna oferta.Nie o budynek tu chodzi a o instytucję ,która nim zarządza.A co do oferty zgadzam się ,że dużo uboższa.Podobno względy finansowe.GOK "robi "wszystko wlasnymi silami i zerzygnowal z większości instruktorow zewnętrznych.
 • zbyszek.czapnik 25.02.14, 18:50
  Jakby był CIS, to byłoby zapewnione również i finansowania działania.
  Ciekawe jak porównać finansowanie kultury w Magdalence i NI biorąc pod uwagę proporcje ilości mieszkańców?!

  A co do działań GOK to przydało by się mniej "siłą" a więcej "głową".
  Dlaczego zwolnieni zostali instruktorzy, którzy mieli więcej chętnych do zajęć niż pozwalały możliwości GOK, a zostali Ci którzy mają trudności z zebraniem grupy?
 • ania.nie.nie 26.02.14, 13:39
  Calkiem duzy obiekt, wymagajacy dokonczenia stoi na Zgorzale przy placu zabaw. Tez moglby byc CISem. A jest pustostanem..
 • bys2 05.03.14, 07:12
  ja zadaje podobne pytanie?
 • jpytkowska 18.03.14, 07:09
  CIS nie będzie.Będzie zbiornik wód deszczowych tak uzgodnili nasi liderzy.
 • kamyk-milowy 18.03.14, 08:17
  to teraz zamiast skateparku będzie staw w centrum wsi ??. Pani Janino to żart jakiś ? czy już na poważnie kampania wyborcza? bo wtedy to nie tylko staw jest możliwy, ale gruszki na wierzbie i śliwki na sośnie ...:)
  A kiedy o tym liderzy zdecydowali, że CIS nie będzie ? i co pieniędzmi ze zbiórek na ten cel ? czy jest jakieś rozliczenie gdzieś dostępne ? Czy teraz będziemy zbierać nie cegiełki tylko na łopatę dla radnych, do kopania stawu w centrum wsi ?
 • jpytkowska 18.03.14, 15:40
  Witam.To nie żart informacja pochodzi od Radnej, przekazana została na spotkaniu Klubu Seniorów w dniu wczorajszym. W kwietniu na sesji mają zapaść decyzje o przyznaniu środków na realizację kanalizacji deszczowej dla ul.Willowej i ulic sąsiednich a odprowadzenie tych wód będzie to zbiorników podziemnych zlokalizowanych na działce przeznaczonej do budowy CIS.Jak znam się odrobinę na budownictwie to na zbiornikach nie buduję sie obiektów budowlanych.CIS pozostał moim i myslę,że znakomitej części mieszkańców marzeniem.
 • kamyk-milowy 18.03.14, 16:01
  Nie kwestionując potrzeby budowy kanalizacji deszczowej, to najgłupsza decyzja, jaką słyszałem. To są najcenniejsze grunty w naszej wsi. Niema pieniędzy na budowę CIS, dobrze, poczekajmy na lepsze czasy, ale nie zamykajmy drogi do jego budowy, a takie zbiorniki ostatecznie pogrzebią marzenia o CIS. Przecież wody opadowe z kanalizacji deszczowej z tych ulic można odprowadzić, np. do rowu kolejowego, przy trzecim torze, albo znaleźć inne rozwiązanie. Poza tym czy takie zbiorniki wystarczą na ilość wody, która będzie z tych ulic? Pamiętamy rok 2010. Poza tym wszystko, co jest teraz, trawnik, ławki zostaną zniszczone i trzeba będzie to robić na nowo. I to jest ten słynny zrównoważony rozwój? Żarty po prostu jakieś. Radni nie mogą podejmować sami takich decyzji, to jest sprawa wszystkich mieszkańców, po prostu wstyd
 • owrank 18.03.14, 22:42
  > sąsiednich a odprowadzenie tych wód będzie to zbiorników podziemnych zlokalizow
  > anych na działce przeznaczonej do budowy CIS

  to może to jest ten basen, który miał powstać w CIS :):):)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka