Dodaj do ulubionych

Zielona Polana

23.04.14, 08:56
Drodzy forumowicze,
czy ktoś z Was korzystał z usług firmy Dynamic development ? Firma ma inwestycję Zielona Polana w Nowej Woli na ul. Plonowej. Pytam tutaj, bo Nowa Wola zdaje się, że niema forum, a na naszych forumowiczów zawsze można liczyć :). Zależy mi na informacjach o tej firmie, jak się z nimi współpracuje, czy są uczciwi, może ktoś mieszka na tym osiedlu Zielona Polana, albo ma kogoś znajomego tam mieszkającego i może coś powiedzieć o samej firmie i domach, które sprzedaje deweloper. Za wszystkie informacje będę bardzo wdzięczny.
Edytor zaawansowany
  • 05.06.14, 22:42
    Witam,
    Ja też jestem zainteresowana informacjami na temat dewelopera i osiedla. Może ktoś kupił mieszkanie w osiedlu zielona polana? Inwestycja, strona itp - wszystko wygląda bardzo profesjonalnie, mam zamiar pojechać tam w sobotę. Postaram się umieścić również jakieś informacje jeśli czegos się dowiem.
  • 08.06.14, 12:27
    Witam,
    Czy byłaś tam i czy masz jakieś dodatkowe informacje ?;)
  • 10.06.14, 14:20
    Witam,
    Pojechaliśmy na osiedle, inwestycja wygląda obiecująco. Koło osiedla jest sztuczne jeziorko i różne bajery więc wygląda jak w bajce. Dowiedzieliśmy się, że deweloper buduje z własnych środków co zmniejsza ryzyko opóźnień. Potem zobaczyłam że informacja ta jest również na stronie. Ogólnie standard jest wysoki, okolica piękna a na horyzoncie nie widać dużego ryzyka. Budynki są budowane z dobrych materiałów, w niektórych mieszkaniach jest ogrzewanie podłogowe itp. wszystkie media miejskie, własny piec gazowy. Okna chodzą idealnie. Nie chcę robić jakiejś super reklamy bo najlepiej pojechać samemu i zobaczyć. Dla mnie generalnie super ale wiadomo, minusem jest to, że osiedle jest w szczerym polu i bez samochodu ani rusz (nawet żeby dojechać do kolejki), a na Puławskiej korki jak cholera jak ktoś jeździ do Warszawy (ja tak). Jest jeszcze kwestia tej ulicy Plonowej, która ma być zlikwidowana bo miasto ma z nią jakieś problemy, ale deweloper już buduje nową drogę która będzie prowadziła do osiedla, więc bez drogi raczej nie zostanie.
    My się chyba zdecydujemy. Jak byliśmy w sobote to pan powiedział że za jakiś tydzień - półtora można będzie wejść na budowe i zobaczyć fizycznie mieszkania, póki co widzieliśmy tylko inne mieszkanie w jednym z budynków z poprzedniego etapu. Wyglądało fajnie.
    Generalnie podsumowałabym tak: Wieś na maksa ale super standard. Najlepiej pojechać samemu i zobaczyć.
  • 10.06.14, 15:04
    A pytałaś może o kwestię opłat za zarządzanie i za części wspólne takie jak to jeziorko ? Ile to będzie kosztować ? Co ze wspólnotą mieszkaniową ?.
    I jak z kosztami instalacji np. dodatkowych gniazdek czy kontaktów w kuchni lub łazience
    A co do dojazdu to za parę lat ma tam powstać tak zwana puławska bis , to kłopot z dojazdem się rozwiąże
  • 10.06.14, 18:22
    Puławska bis powstaje juz dobre 30 lat.. W tej kwestii bym się nie nastawiala..
  • 10.06.14, 18:14
    Dzięki za info;)
    A czy wiadomo jaki jest średni koszt rachunków w porze grzewczej za gaz??
    Pozdrawiam
  • 12.06.14, 15:35
    Witam,
    Nie pytałam o opłaty za ogrzewanie, jadę tam w niedzielę bo można będzie już wejść na budowę.
    Czynsz to koszt ok 1,5 pln / m2, z tego co wyniknęło z rozmowy to chyba wszystkie opłaty administracyjne. Jeśli chodzi o media no to wiadomo, co ile sie zużyje bo są miejskie a to ogrzewanie to w niektórych mieszknaiach jest podłogowe - słyszałam że bardziej oszczędne ale nie znam się na tym więc dopytam.
    Deweloper powiedział że s7 ma powstać w 3 najbliższych latach ale nie wiem skąd te informacje i czy można im wierzyć.
    Nie znam kosztów gniazdek dodatkowych ale drodzy... jeśli już takie szczegóły Was interesują to pojedźcie i zapytajcie sami w końcu i tak nigdy się nie kupuje kota w worku tylko trzeba zobaczyć, ja Was nie będę przekonywać że warto bo to już sami musicie ocenić:)
    Co wiedziałam - powiedziałam.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.
  • 12.06.14, 15:38
    A! i jeszcze a propos zarządzania nieruchomością to na razie deweloper zarządza i to jemu sie płaci te 1,5 pln za metr.
    Wspólnoty chyba nie ma ale zawsze może być i działa to standardowo czyli zawsze większością głosów dewelopera można odwołać jakby coś się nie podobało.
  • 12.06.14, 17:45
    nie ma szans na s7 w ciagu 3 lat...
    ale to historia na osobny wątek.
    w kazdym razie kupujac mieszkanie w Nowej Woli lub Nowej Iwicznej trzeba liczyc sie z tym że stara dobra Puławska...i nic wiecej ;)
  • 22.06.14, 19:03
    Ja o samym deweloprze żadnych negatywnych informacji nie mam. Osiedle rzeczywiście wygląda dobrze (oglądałam I etap jakiś czas temu, nie podobały mi się jedynie współdzielone z sąsiadem garaże w segmentach). Teraz zainteresowały mnie domy jednorodzinne z II etapu, tylko nie do końca podoba mi się prezentowanie cen netto i brak konsekwencji w ofercie - na rzutach budynku jest garaż dwustanowiskowy 40m2 z wrysowaną bramą, a na wizualizacjach jest zwyczajna... wiata. Dość duża nieścisłość. Pozostaje odwiedzić budowę i zapytać samego dewelopera...

Mnie natomiast bardzo interesuje kwestia internetu (taka praca...). Ktoś pisał, że nie ma szans na internet kablowy ze względu na kontrowersję wokół drogi. Mnie się z kolei wydawało, że już za czasów I etapu stały skrzynki tpsa/orange i na internet typu neostrada można liczyć. Mogę się jednak mylić. Wiadomo Wam coś w tej sprawie?

Po odwiedzeniu budowy postaram się napisac coś więcej :)

Pozdrawiam

• 14.09.14, 20:54
  • 14.09.14, 20:55
  • 18.06.14, 21:21
    Treść postu jest niedostępna.
  • 24.06.14, 10:12
    Drodzy, S7 ma powstać ok 1,3 km od drugiego etapu budowy. Można sprawdzić na planach.
    Nic mi nie wiadomo na temat wypompowywania wody z osiedla, rozmawiałam z mieszkańcami pierwszego etapu i wszyscy wydają się być zadowoleni, zarówno z mieszkania w tej okolicy jak i współpracy z deweloperem.
    Nie wiem skąd informacje na temat jego długów, formalnie inwestycja nie jest kredytowana i można to łatwo sprawdzić.
    Jeśli chodzi o drogę to rzeczywiście trwa spór z miastem, ale deweloper już buduje własną drogę dojazdową na swojej działce, pisałam o tym wcześniej.
    Jeśli chodzi o standard wykonania to nie zgodzę się, że to fuszera, widzieliśmy z mężem materiały i na bieżąco monitorujemy stan budowy. Mój mąż jest doświadczonym budowlańcem, więc ręczę za jego wybór a wiem, że nie kupilibyśmy "fuszery". Mało tego, do etapu II wykorzystują lepsze materiały niż w I, jeśli chodzi m.in. o układy hydrauliczne itp. W Warszawie mieszkania budowane z takich materiałów kosztują po 8 - 10 tys za metr.
    Zresztą Drodzy, to wszystko można łatwo sprawdzić na miejscu.
    A że ceny są obniżane... cóż w końcu musieli się choć trochę dopasować do rynku, niestety to osiedle i tak nie należy do najtańszych w tej okolicy, ale moim zdaniem i tak warto. Poza tym mniejsze mieszkania i segmenty sprzedają się jak bułki, jak byliśmy podpisać umowę, czekaliśmy ok 2 godzin żeby się dostać do biura bo takie były kolejki.
    Moim zdaniem to najlepsza jakościowo i rozwojowo inwestycja w tej okolicy. Można oczywiście kupić tańsze mieszkania np w którejś z inwestycji w samej Lesznowoli ale po tym co tam widziałam to ja dziękuję.
    To wszystko oczywiście moje subiektywne zdanie, ja się zdecydowałam i mimo iż teraz mieszkam po drugiej stronie Warszawy i zostawiam tam rodzinę i znajomych, uważam, że warto.
  • 24.06.14, 13:49
    Jak dla mnie to cena nie spadła tylko wzrosła, jakiś czas temu garaż był w cenie , a teraz wynika ze strony, że trzeba dopłacać. Jakość wykonania jest faktycznie dobra , choć wydaje mi się, że pierwszy etap miał lepsze materiały wykończeniowe, choćby samo wykończenie tarasów . Ale to tylko moje subiektywne odczucie. No i to, że trzeba dopłacać za każde dodatkowe gniazdko i punkty oświetleniowe , a w cenie deweloper daje ich bardzo mało :( ceny jakie dyktuje za prace wykończeniowe są niestety w mojej ocenie bardzo wysokie. Jeśli chodzi o odprowadzenie wód opadowych, to odprowadzane są chyba do tego jeziorka, które tam jest. Świadczyć mogą o tym rury w brzegu, ale to też jest tylko moje subiektywne odczucie.
    Naprawdę stałaś dwie godziny w kolejce po mieszkanie ?:):)
  • 24.06.14, 14:17
    Niestety na prawdę musieliśmy tyle czekać, wyglądało na to, że zainteresowanie jest duże.
    Nie wiem jaka była cena wcześniej ale tych większych segmentów i domów podobno spadła. W każdym razie i tak nie jest jakaś niska, w naszym przypadku deweloper niechętnie się targował, w ostateczności udało się wynegocjować własnie zabudowę wiaty jako garaż za symboliczną dopłatą, co w porównaniu do 18 tys jakie sobie życzyli na początku można powiedzieć że jest jakimś rodzajem rabatu.
    Zgadzam się natomiast, że ceny które deweloper ustalił za prace dodatkowe są conajmniej śmieszne. Na szczęście mam w domu Złotą Rączkę więc za dodatkowe punkty eletryczne itp płacić nie zamierzam, a pozostałe rzeczy typu woda do ogródka i garażu stoją u nas na razie pod znakiem zapytania... Generalnie staramy się naciskać na nich jak możemy na jakieś podstawowe rzeczy i póki co nie narzekam na współpracę.
    Dobre jest to, że na budowie rzeczywiście dużo się dzieje i widać postęp prac.
    Nie zwróciłam uwagi na rury w jeziorku ale nawet jeśli to pomysł całkiem udany :)
    A Ty, jeśli można wiedzieć, też kupujesz tam nieruchomość?
  • 24.06.14, 15:38
    Złota rączka zawsze w cenie :) ale z gniazdkami i punktami oświetleniowymi jest ten problem, że jeśli będziesz to robić po położeniu tynków to jakiś zawsze ślad zostanie , wiec ze względów estetycznych warto to robić już na etapie instalacji.
    A co do wyboru nieruchomości to ja jednak stawiam na apartament :).
  • 25.06.14, 15:54
    Mój mąż robi tak dobrze i ładnie, że nie widać różnicy ;)

Rozumiem, że już się zdecydowałeś na któryś apartament? My na mieszkanie - zawsze marzyłam o własnym ogrodzie. Będzie gdzie dzieci wypasać :)
    Zatem możliwe, że będziemy sąsiadami.
    Pozdrawiam.
  • 23.07.14, 23:28
    A Pani to tak bardzo zależy na przekonaniu innych do zakupu nieruchomości w tej inwestycji czy siebie? Odnoszę wrażenie, że jest tak cudownie, aż można się zniechęcić czytając Pani dalsze wypowiedzi. Każdy ma prawo wyboru i decyzji - no i zabrać głos na forum również. Proszę nie obrażać się na ten komentarz, ale trudno mi uwierzyć w zapewnienia kogoś nie związanego z developerem, kto nie ma w tym własnego interesu.
  • 24.07.14, 07:24
    Tak łatwo się nie obrażam, spokojnie. Uważam natomiast Pani/ Pana komentarz za Niepotrzebny. Forum służy do przedstawiania swojego zdania w danym remacie, a moje, subiektywne dodatkowo, wygląda właśnie tak. Nie ma na celu przekonywania ani zniechecania nikogo. Korzystam jedynie z prawa do glosu i uważam że nie ma sensu ciągnąć dalej tematu zasadności Moon wypowiedzi bądź jej braku.llll
  • 30.05.15, 17:09
    Na Facebooku powstało forum dla mieszkańców obecnych oraz przyszłych
    www.facebook.com/groups/691223941003673/?fref=ts
    Zapraszam
  • 22.07.14, 10:12
    wszystko to nie prawda mieszkam na osiedlu od początku jego istnienia
    wymysły i kłamstwa sfrustrowanego człowieka
  • 22.07.14, 11:56
    To osiedle to jakiś dramat. Nie dość, ze na totalnym wygwizdowie to nie ma tam porządnej drogi, zero zieleni, dom w dom. Dramat do kwadratu, zmarnowałam tylko swój czas, że pojechałam to oglądać. Dziwię się kto to kupuje, ceny wcale nie są rewelacyjne jak na tak beznadziejną okolicę.
  • 03.08.14, 21:36
  • 08.08.14, 12:08
  • 05.09.14, 22:05
    Fajnie sie pati28l pisze, bo jestes w internecie anonimowa. Bo nie mieszkasz na osiedlu zielonapolana, tylko w przecietym na pol laserem blizniaku. Zapamietaj! jeziorko i plac zabaw NIE SA DLA ciebie!!! Tylko dla mieszkancow, ktorzy maja to w cenie! Nie dziw sie, ze zostalas wyrzucona, bo bylas pijana, a twoj gach szczal po krzakach. Ludzie, mieszka sie dobrze, nie ma zadnej ochrony, nikt nikogo nie bije. Nie ma zadnego problemu z developerem, a ze nie chcemy obcych na placu zabaw i nad jeziorkiem, ktore za wlasne pieniadze zaadoptowal develeoper, budujac tam 3 pomosty, mala plaze i zarybil... wiec sie nie dziwcie. Zawsze znajda sie jakies elementy (bo inaczej tych pseudosasiadow nie mozna nazwac), ktorzy beda chcieli obrabiac dupe...
  • 26.05.15, 20:29
    No jak się okazało ostanio już niestety nie w cenie a za niby symboliczną opłatą ok 700PLN za rok... szkoda słów a miało być tak pięknie...
  • 17.08.15, 11:56
    700zł rocznie lub mniej, zależy ile sobie wynegocjujesz. Akurat w tym momencie staję po stronie dewelopera, bo teren jeziorka został doskonale zagospodarowany. Jest plaża, są hamaki, jest możliwość zamoczenia tyłka, połowienia ryb, pobiegania oraz poćwiczenia na otwartej siłowni. Rozumiem dewelopera, który poniósł jakieś tam koszty i ponosi dalej, opiekując się tym terenem. A jak chcesz darmowe zaniedbane jeziorko, to masz 700m dalej.
  • 03.08.14, 21:36
  • 20.02.17, 22:01
    Panie Jarku, trzeba było tylko dodać ze jest Pan bratem developera. Niestety wszystko to prawda. Niestety bo marzyłam o domu w pięknym otoczeniu zapłaciłam za niego a mam beton, smród, brud. Nie polecam.
  • 03.11.14, 20:44
    Witam. Małymi krokami przymierzam się do zakupu mieszkania na tym osiedlu. Czy ktoś z Was ostatecznie zdecydował się na zakup? Czy ktoś z mieszkańców może wypowiedzieć się na temat dostępności internetu na osiedlu?
  • 04.11.14, 00:00
    Ja kupiłam tam mieszkanie, również interesuje mnie kwestia internetu...
  • 26.05.15, 20:40
    Tym którzy planują zakup, proponuję wszystko spisywać na papierze w postaci umowy, bo dopóki się nie kupi to wszystko jest możliwe i się da i będzie. A póżniej niestety nie ma to pokrycia z rzeczywistością. Kupiłam tam mieszkanie i chyba drugi raz bym sie nie zdecydowała. Opłaty administracyjne za mieszkanie niespełna 70m ok 150 PLN (a w umowie właściwie administrator nie ma żadnych obowiązków), a płatne korzystanie z terenu osiedla (ogrodzony staw) to gruba przesada, zrozumiałabyłaby symboliczna opłata ale ok. 700 PLN rocznie to jakiś kosmos. Moje doswiadczenia raczej zniechęcają do polecania inwestycji tego dewelopera innym.
  • 14.06.15, 09:13
    lilu: możesz opisać co zawiera opłata administracyjna oraz jak wygląda podejście dewelopera do ewentualnych problemów np. budowlanych itp.? Czy deweloper ma wyłączność na zarządzanie nieruchomością, a jeżeli tak to na jak długo? Może jeszcze jakieś ciekawe informacje możesz podać? Zastanawiamy się nad zakupem nieruchomości w tej inwestycji ale warto wszystko dobrze sprawdzić.
  • 28.07.16, 14:58
    Jestem właśnie po przeczytaniu umowy o zarządzanie. Jest w niej tylko zamiatanie drogi i ewentualne odśnieżanie. Stawka 1,5 zł netto/m2 jest wynagrodzeniem (w tym środki czystości i chyba odśnieżanie) i zarządca nie musi się z niego rozliczać. W umowie nie ma słowa o konserwacjach oświetlenia a wszelkie napary stoją po stronie mieszkańców i deweloper może nimi obciążyć mieszkańców. Czy zarządca sprząta czy nie sprząta, kasa się należy. Deweloper "zmusza" do podpisania umowy o zarząd (uwaga: nie osiedlem, tylko samą drogą, nic więcej w tej cenie nie robi) bo inaczej nie sprzeda domu/mieszkania. Bardzo nieładny z ich strony jest zapis o czasie określonym trwania umowy, tj. aż wysprzeda wszystkie udziały, a może sobie 1 zostawić na zawsze. Nie da się wycofać z tej umowy. Podpisując, godzicie się na jej sprzeczne z prawem cywilnym warunki. Dodam, że normalna stawka to zazwyczaj 0,2 zł/m2 wynagrodzenia i ok. 0,5 zł/m2 zaliczki na koszty rozliczane na koniec roku. Deweloper nie musi się z niczego rozliczać.
  • 14.10.17, 00:48
    Piękne osiedle, ładnie wykończone mieszkania, trochę można poczuć się jak we Włoszech jeśli chodzi o architekture. Poza tym zielono.
  • 14.10.17, 00:52
    Mój brat korzystał z Dynamic development i jest zadowolony, kupił właśnie mieszkanie w Zielonej Woli i się tam z rodzinką przeniósł.
  • 30.10.17, 09:04
    Kupiliśmy tam mieszkanie dość niedawno. Polecam developera- jest uczciwy, kontaktowy i rzetelny. Samo osiedle jest cudne. Zielone, spokojne, z pełna infrastruktura, dobrym dojazdem do centrum. Domy są bardzo stylowe i pięknie wykonczone. Polecam!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.