Dodaj do ulubionych

Tesco w Nowej Iwicznej

21.05.14, 12:45
Właśnie się dowiedziałam, że starostwo chce nam postawić Tesco przy stacji PKP.
Zbierane są podpisy PRZECIW tej inwestycji. Można się podpisywać m.in. na liście w sklepie "Pod Kasztanami" (pod pająkami) przy ul. Karsickiego 53. Trzeba zebrać jak najszybciej podpisy.

Edytor zaawansowany
 • marta430 21.05.14, 14:06
  Właściciele sklepów dopiero, co pisali petycję, bo im przeszkadzał warzywniak na parkingu przy szkole. Nawet z jednego ze sklepów w Nowej Iwicznej latali do władz gminy, aby zlikwidować konkurencję. A teraz wkręcają mieszkańców w akcję przeciw Tesco. I bardzo dobrze, że powstanie Tesco, skorzystają na tym tylko wszyscy.
 • edyta.irka 21.05.14, 14:48
  Proszę mówić za siebie i nie wypowiadać się za innych. Nikt nikogo nie wkręca. Ja sklepu nie mam i uważam, że właśnie nie dobrze. Będzie syf, smród i brud, tłok na jezdni, a w sobotę i niedzielę jeszcze większy koszmar. Dużych sklepów jest sporo w okolicy: Auchan, Biedronki, Piotr i Paweł. Zdecydowanie lepiej jest rozbudować istniejące już centrum handlowe na takie z prawdziwego zdarzenia, niż tworzyć w małej okolicy kolosa. Wolę mieć wybór, gdzie chcę kupić przysłowiowy chleb, a jeśli powstanie kolos pod bokiem, to nie będę miała już wyboru.
 • mieszkankani 21.05.14, 15:17
  Ja też jestem zdania, że im więcej konkurencji to tylko plus dla mieszkańców. Nasza wieś już dawno nie przypomina cichej i spokojnej mieściny jednak udaje nam się utrzymać ład i czystość w okolicy. Duże centra handlowe są łatwo dostępne jednak gdy się posiada samochód. Wybudowanie małego Tesco bo o takim jest mowa patrząc na teren działki umożliwi zrobienie zakupów mieszkańcom w pod nosem w cenach marketowych. Pozdrawiam.
 • ta.nanou 21.05.14, 15:27
  a gdzie to ma byc dokladnie?
 • mieszkankani 21.05.14, 15:31
  Podobno obok sklepiku przy torach gdzie jest neon lotto.
 • ta.nanou 21.05.14, 15:36
  tam gdzie parking? czy gdzies na tyłach? dojazd od torowej? jakos nie bardzo to sobie wyobrazam logistycznie ale globalnie jestem za konkurencja i wolnym handlem :)
 • mieszkankani 21.05.14, 16:09
  Nie chcę wprowadzić w błąd, ale z tego co zrozumiałam to wygląda to tak: pierw są tory za nimi parking, mały sklepik z neonem lotto, ul.Torowa i ogrodzony pusty teren. To właśnie te miejsce. Jedna rzecz, która mi się w tym wszystkim bardzo nie podoba to miejsce w którym są zbierane podpisy w sprawie petycji. Mam od razu skojarzenie kto jest pomysłodawcą. Jeżeli tak nie jest to przepraszam za podejrzenia. Pozdrawiam.
 • wojtek_zacharjasz 22.05.14, 01:49
  Witam.
  Rzeczywiście oficjalnych informacji brak. Urzędnicy merytorycznych referatów w Gminie Lesznowola niczego oficjalnie nie wiedzą, ponieważ nie gmina a starostwo wydaje pozwolenia na budowę. Niemniej... Dlatego poprosiłem Panią Wójt o taką informację. drive.google.com/file/d/0B1M9s1x7yLS1VldDYUdyM21yZlU/edit?usp=sharing

  Jeżeli okaże się, że rzeczywiście sieć handlowa chce postawić sklep o pow. 2000 m2 a wg. mnie tak będzie, lokalizacja (zgodna niestety z obowiązującym Planem Zagospodarowania Terenu dla obrębu NI) jest mało fortunna. Owszem, konkurencja dobra rzecz - ceny idą w dół, kolejki krótsze, asortyment większy, o klienta trzeba zawalczyć. Też to lubię. Jednak bez wątpienia ta lokalizacja wygeneruje większy ruch na Krasickiego i uszczknie nam kolejną porcję spokoju. Zapewne zniszczy też, przynajmniej część, handlowych biznesów rodzinnych, odbierze właścicielom prace i utrzymanie. Z tego co wiem (tylko nieoficjalnie) projekt złożony przez sieć jest bardzo dobrze opracowany, i prawnie, i technicznie, i infrastrukturalnie. Podobno tak dobrze, że został przyjęty bez poprawek. Jak jest naprawdę, może Pani Wójt odpowie?
  Wojtek Zacharjasz.
 • mieszkankani 22.05.14, 15:23
  Z tego co wiadomo, a niestety tylko poczta pantoflowa w wakacje rusza remont peronów PKP. Mają być oddzielne perony w stronę Radomia i w stronę Warszawy. Peron w stronę W-wy ma być na obecnym parkingu. Pewnie całe to zamieszanie będzie powiązane z przygotowaniem miejsca na Tesco. Informacja dla Radnych: Miło będzie jeżeli mieszkańcy dostaną informacje dotyczącą wszystkich zmian. Czy będą jakieś utrudnienia związane z przebudową peronów? myślę tu o parkowaniu bo mam nadzieję, że pociągi będą się "normalnie" zatrzymywać. Rozumiem, że decyzyjność nie leży na poziomie Radnych, ale proszę o uzyskanie wszelkich informacji i przekazanie ich na bieżąco mieszkańcom. To nie mieszkańcy powinni rozpoczynać takie wątki na forum. Pozdrawiam.
 • basiunia1981 22.05.14, 09:06
  Świetna sprawa. Bardzo sie przyda taki sklep w Nowej.Jestem za, kiedy ma powstać?
 • ta.nanou 22.05.14, 12:27
  szukaja juz pracowników więc pewnie niebawem :)
  praca.money.pl/asystent;ds;zapasow,nowa;iwiczna,oferta,11467077.html
  chyba ze gdzies jest inne Tesco w NI??
 • chomik_3 23.12.14, 06:46
  ja tez uważam, ze teraz by się przydalo
 • pw47 22.05.14, 10:01
  Niby czemu mam protestować ? Czemu mam nie chcieć sklepu z dobrymi cenami tylko być zmuszonym do zakupów zdechłych owoców i warzyw za kosmiczne ceny w lokalnych sklepikach ? Cóż takiego strasznego uczyni ten sklep że będzie syf i smród ? Coś mi to pachnie następnym spiskiem lokalnych sklepików a cały czas mam w pamięci wyrugowanie warzywniaka koło szkoły. Ja jestem za powstaniem takiego sklepu !!! Pozdr
 • kamyk-milowy 22.05.14, 13:13
  a pomyślał Pan o ludziach którzy tam mieszkają ? Ja też jestem za sklepem, ale zbudujmy go pod Pana płotem. Nikt nie jest przeciwko sklepowi, tylko przeciwko miejscu gdzie ma powstać. Teren ten jest przy stacji pkp, już jest tam w godzinach szczytu olbrzymi ruch, a co będzie jak będą przyjeżdżały tam samochody z towarem ? a co z parkingiem ? ten gminny już teraz pęka w szwach, a brak jest miejsca na większy parking sklepowy skoro sklep ma mieć 2000 metrów. Teren pod sklep i parking trzeba wybetonować lub utwardzić, co z wodami opadowymi? wszystko spłynie do okolicznych sąsiadów, bo niema tam nawet rowu. To jest jakaś paranoja , żeby taki sklep lokować wśród małych domów mieszkalnych. I dzieje się to niestety za przyzwoleniem takich ludzi jak Pan, który widzi tylko swój prywatny interes, a że taki sklep zatruje życie okolicznym sąsiadom w większości starszym ludziom ma Pan gdzieś. Wszyscy tworzymy małą społeczność , ta społeczność powinna być enklawą spokoju, po to tu wszyscy sie ze zgiełku miasta sprowadziliśmy, nie pozwólmy na to, żeby lokalizowano tu takie obiekty i zatruwano ludziom życie. Jest mnóstwo terenu wolnego po KPGO Mysiadło, czemu nie tam ?
 • pw47 23.05.14, 08:35
  Oczywiście odwieczny temat: Ma nie być koło mnie ale na tyle blisko abym mógł sobie pieszo na zakupy pójść. Każda inwestycja w NW , czy to przedszkole, czy to nowy budynek szkoły, czy maszt na szkole komuś przeszkadza. Zawsze znajdzie się dyskutant, znający się na wszystkich aspektach budowlanych, wskazujący nawet na szkodliwość emisji fal z tej anteny, nie mając podstawowej wiedzy do wygłaszania takich sądów ( a w domu ma mocne wifi, sieje fale sobie i sąsiadom ,no ale to już nie przeszkadza). A mnie sklep nie przeszkadza! I proszę mi zbudować tesco pod domem ! Akurat jest wolna działka. Ja dziękuję za taką społeczność gdzie nic nie można, gdzie nic nie pasuje. Panie szanowny, jak Pan chce mieszkać w głuszy to proszę sobie wybudować dom w środku jakiejś puszczy a nie zmuszać innych do tego. Pozdr
 • kamyk-milowy 23.05.14, 09:53
  pw47 napisał:

  A mnie sklep nie przeszkadza! I proszę mi zbudować t
  > esco pod domem ! Akurat jest wolna działka.

  Fantastycznie , co za wspaniała postawa obywatelska, dokładnie tak zrobimy. Proszę podać nazwę ulicy a działkę już znajdziemy. Będzie miał Pan i Pana sąsiedzi supermarket po sąsiedzku. Specjalnie dla Pana zrobimy rampę rozładunkową dla tirów pod Pana oknem. Proszę tu publicznie podać nazwę ulicy. Bo jeśli Pan nie poda to powyższa deklaracja będzie wie Pan czym ?
 • basiunia1981 23.05.14, 12:21
  Popieram wypowiedź w 100%.Koło mnie też jest wolna działka więc zapraszam Tesco, Lidla, co się da :)
 • kamyk-milowy 23.05.14, 13:53
  koło mnie czyli gdzie jest ta działka ?? proszę podać nazwę ulicy, z przyjemnością załatwię Pani market konkurencyjnej sieci
 • mieszkankani 23.05.14, 14:38
  Szanowni Państwo, wyciszmy swoje emocje ponieważ już jest wszystko "pozamiatane". Tesco szuka pracowników do nowego sklepu w NI. Część mieszkańców jest zadowolonych część nie. Ja należę do pierwszej grupy. Tak na naszym terenie jest ze wszystkim. Decyzja o oddaniu ziemi dla kościoła za 1% też przez radnych zostanie niebawem podjęta, a czy ktoś pytał okolicznych mieszkańców co oni na tą lokalizacje? zwiększony ruch na ulicach dojazdowych, odgłosy z dzwonnicy itp. Jestem w stanie zrozumieć postęp, rozwój, potrzeby ale aż się prosi, aby mieszkańcy uczestniczyli w takich decyzjach. Czy referendum dla tego typu inwestycji jest trudne lub kosztowne do wykonania. Wydaje mi się, że nie, a wyborcy przynajmniej czuliby się szanowani co mobilizowałoby ich do uczestniczenia w różnych wydarzeniach. Mogą odpłacić się podczas wyborów. Wracając do Tesco, jeszcze raz proszę Pana Sołtysa jak i Radnych o informacje. Czy możemy się spodziewać jakiś utrudnień przez budowę nowych peronów? Czy pociągi będą "normalnie" się zatrzymywały? jak zostanie rozwiązana sprawa z parkingiem bo w tym miejscu ma być peron. Pozdrawiam.
 • basiunia1981 23.05.14, 20:19
  Na Szkolnej.poprosze Piotra i Pawła najchętniej ;)
 • mieszkankaultorowej 25.05.14, 20:43
  Nie wyobrażam sobie większego sklepu przy ul Torowej. Już teraz-zwłaszcza jak jedzie pociąg- tworzą się korki na Krasickiego i trzeba czekac kilka minut ,aby wyjechac z ul. Torowej .
  Wyjeżdzając z parkingu bardzo czesto blokują wjazd na naszą ulice. Czy ktoś pomyślał o mieszkańcach Torowej??????????? Często patrze co się dzieje pod delikatesami Krasickiego i jestem przerazona- a to przeciez mały sklepik...
  Uważam ,ze miejsce sklepu typu Tesco itp. jest w mniej ruchliwym miejscu. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • ewa.pasz 06.12.14, 14:42
  przeciez w Mysiadle maja hektary pustej przestrzeni, dlaczego nie tam?
 • zonia30 22.05.14, 12:59
  Ja też się cieszę, że będzie nowy sklep z przyzwoitymi cenami, a nasz Sołtys niech lepiej się zajmie pękającą w szwach szkołą i bezpieczeństwem, bo w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, były dwie próby uprowadzenia dziecka!
  Petycji nie podpiszę, sorry
 • ta.nanou 22.05.14, 13:30
  uprowadzenia???
 • zonia30 22.05.14, 13:31
  ta.nanou napisała:

  > uprowadzenia???
  no jeśli ktoś chciał wciągnąć dziecko do samochodu to można to nazwać uprowadzeniem
 • ta.nanou 22.05.14, 13:53
  tak, można. zdecydowanie. a kilka słow wiecej? moze w nowym watku?
 • mika160 22.05.14, 14:14
  Nie rozumiem, z czego robicie taki problem. Przecież plan zagospodarowania jest z 2002 lub 2003 roku. Od tamtego czasu nasi radni mieli wystarczająco dużo czasu, aby nie dopuścić do budowy sklepu. Jak widać najważniejsze było zamknięcie ulicy Zimowej. A może czas rozpocząć dyskusję o osiągnięciach naszej trójcy?
 • wedel211 27.05.14, 15:51
  Pani klaro niech się Pani wyprowadzi z tej wsi skoro za małó jaet centrów handlowych. MoZe przy dworcu wileńskim np lokal jakiś zamienić. wszędzie blisko.
 • klara.01 22.05.14, 22:54
  Bardzo się cieszę, że powstanie tego rodzaju sklep i to właśnie obok stacji PKP, gdzie sporo z nas bywa codziennie z racji dojazdu pociągiem do pracy. Wreszcie nie będziemy musieli tracić czasu na dojazdy do sklepów oddalonych od NI, bo przynajmniej ja zakupy w Mysiadle, czy NI robię sporadycznie. Oczywiście starsi ludzie cenią sobie najbardziej święty spokój (nawet to rozumiem), ale młodzi, mający na głowie pracę, dom, dzieci cieszą się z każdej inwestycji, która pozwoli na zaspokojenie codziennych potrzeb jak najbliżej domu. Myślę, że nie da się na siłę zatrzymać postępu. Jest nas w okolicy coraz więcej, a tendencja wzrostowa na pewno się utrzyma, więc zaklinanie rzeczywistości nic tu nie da. Czas pomyśleć o dostosowaniu infrastruktury do coraz większej liczby mieszkańców, samochodów, rowerów, dzieci w szkołach... Ani Mysiadło ani NI nie są już tymi samymi sennymi wsiami co 20 lat temu.
 • kamyk-milowy 23.05.14, 09:47
  Super , skoro Pani jest taka nowoczesna i postępowa to pierwsza poprze otwarcie ulicy Zimowej prawda? Bo przecież to doskonała alternatywa dla Krasickiego. Poprze Pani również otwarcie ulicy Pięknej do Starej Iwicznej idealna alternatywa dla dziurawej Mleczarskiej . Idźmy z postępem ! No jak poprze Pani? No bo jak nie to przecież powyższe będzie zwykłą ordynarną hipokryzją
 • basiunia1981 23.05.14, 12:23
  No właśnie dlaczego ta Zimowa jest zamknięta. Pewnie mieszka tam ktoś ważny buahhha :)oczywiście powinni otworzyć te ulice, byłoby znacznie wygodniej. Mieścina się rozwija, teraz każdy ma w domu po 2 auta więc i ulic więcej potrzebnych.
 • klara.01 23.05.14, 12:46
  Oczywiście, że jestem przeciwniczką zamykania ulic. Drogi są po to, by móc się nimi poruszać. Właśnie dlatego tak ciężko jeździ się po naszej okolicy, że cały ruch jest skumulowany na kilku ulicach. Gdyby tak pootwierać przestrzeń, to jeździłoby się i chodziło również o wiele spokojniej. A tak, to robimy dobrze części mieszkańców, a pozostali muszą się męczyć nie wiadomo w imię czego.
 • zegatax 23.05.14, 20:51
  I popieram otwarcie Zimowej. A dlaczego zamknięta? Proste: mieszka tam były wicepremier, pod jego okienkami samochody są be, pozatym, pani radna załatwiała sobie poparcie osiedlowiczów. I tak zamiast cywilizowanej ulicy z chodnikami i barierkami przy placu zabaw, mamy cały ruch na Szkolnej. A Tesko można było w innym miejscu postawić żeby stało na skrzyżowaniu a nie na jednej Krasickiego. Sklepikarze powinni pomyśleć jak wreszcie wyjść z 20 wieku.
 • wedel211 27.05.14, 15:23
  Panie kamyku nie wiem kim pan jest ale mPan a DUŻĄ rację popieram Pana w całej rozciągłości łatwo zarządzać terenem który jest u sąssiada gdyby jednak to było u tych nowoczesnych Pań pod nosem to zdanie by miały inne. Chciałam jeszcze tylko dodać że tamtędy chodzą też dzieci do szkoły i to często małe nie każdy zawozi samochodem do szkoły. Czy ktoś pomyślał o bezpieczństwie dla nich. Sama mam często problem z przejściem przez ulicę bo przecież trudno biec do torów żeby iść po pasach na drugą stronę gdy trzeba to zrobć w innym miejscu nieco dalej. Wiem też że mieszkańcy bezpośredino przy parkingu maja problem już z wjazdem i wyjazdem ze swojej posesji czy nikt nie myśli? Dostawy towarów często w marketach ssą nocą współczuję. Jestem przeciw.!!!!
 • robertcj 23.05.14, 11:56
  Tesco - nie. Tesco to syf. Placówka handlowa dużego formatu też odpada. Wyobraźcie sobie święta i te tłumy. Każda uliczka obstawiona samochodami. Brak możliwości poruszania się. Mały średni format - jestem za. Ma to swoje plusy a największy to taki, że okoliczni sprzedawcy urealnią swoje ceny. A tak z innej beczki, kiedy wybory samorządowe może jakieś inwestycje by zaczęli w NI żeby pokazać, jacy są wspaniali.
 • basiunia1981 23.05.14, 12:24
  Ja to myślę, że to będzie takie małe tesco na pewno nie takie jak na Kabatach.
 • esplendi 23.05.14, 14:54
  1. Tesco, Biedronka, Lidl - wszystko jedno - ważne aby na miejscu pojawiła się jakaś normalna alternatywa dla sklepów typu adamar czy własnie ta budka z piwem pod kasztanem. Auchan to młyn, a najbliższe biedronki i lidle są od nas dość odległe

  2. Ktoś pisze Tesco syf. Syf to jest teraz w postaci tych wszystkich sklepików, minimaxów, adamarów itp - ceny z kosmosu, przeterminowane produkty, wioska za ladą

  3. Bardzo dobra lokalizacja przy torach. Jeśli ktoś oczekuje że będzie mieszkał przy Krasickiego w ciszy i spokoju to jest w błędzie.

  4. Teraz ten 4-ro wiosek (tak nazywam zlepek Mysiadła, Nowej Iw, Zgorzały, Nowej Woli) nie ma meijsca centralnego, wszystko jest rozlane po szerokiej okolicy. Tory, nowy peron, Tesco i P&D spowodują, że powstanie coś co będzie namiastką urbanizowania się w określonym porządku całej okolicy.

  5. Nie odstraszajcie a przyciągajcie takie inicjatywy. Miejscowi "wioskowi" powinni dostrzec, że to już są okolice podmiejskie a nie wiejskie :-)
 • klara.01 23.05.14, 15:53
  Popieram w całej rozciągłości.
 • esplendi 23.05.14, 16:51
  w tej chwili mysiadło, nowa iwiczna, zgorzała to łącznie 7000 mieszkańców. Wg założeń gminy za chwilę ma być ich 11.000. Czy ktoś słyszał o takiej miejscowości bez marketu, rossmana itp ??????? W mniejszych pipidówach są już po 2-3 markety!
 • cyperus 23.05.14, 22:22
  Błagam, nie róbmy z Tesco cenowej atrakcji. W porównaniu do Auchan są wielokrotnie porównywalni do anemaru, a do tego jakość wybitnie marketowa.
  Prawdą jest, że sklepiki będą mogły się zwinąć po powstaniu tego marketu i trochę szkoda, bo wędliny pod kasztanami są ciekawe, a pieczywo w "złodziejowie" 😏 całkiem smaczne.
  A może dogadaliby się z koleją i zrobili nad torami - wzorem planowanego dworca zachodniego - wielkie centrum handlowe...😁
 • < eader class="thread-comment__header">
  aga_i_oli 24.05.14, 23:43
  Mieszkam w NI od 3 lat. Cenię sobie spokój okolicy. To fantastyczne miejsce, dające wyższy standard życia niż Kabaty, czy miasteczko Wilanów. Wolałabym aby tak zostało. Zdecydowanie jestem przeciwna Tesco, jak i ewentualnej Biedronce. W tym miejscu widziałabym małe komercyjne centrum sportowe - mały basen, sauna, siłownia, aerobik. Dobry fryzjer i kosmetyczka. Ewentualnie restauracja, jakaś rozrywka dla nastolatków.
  Co do Krasickiego, to nie jest mała lokalna ulica, i jak myślę po zmianach na Młynarskiej użytkowników jej przybędzie.
  Nie rozumiem dlaczego powstają tego typu inwestycje/decyzje bez wcześniejszego referendum...
 • aa6aa 25.05.14, 00:12
  Niektórym to już się chyba w głowach poprzewracało.
  O ile ktoś chce decydować co ma być budowane na danym terenie to niech wykupi teren i wtedy będzie taka osoba mogła decydować o przeznaczeniu terenu i co ma się na nim znajdować (oczywiście o ile będzie to zgodne z planem zagospodarowania terenu i obowiązującym prawem). Chcesz mieć spokój koło domu, kup bardzo dużą działkę, wybuduj dom i nikt Ci nie będzie jeździł, chodził, krzyczał pod oknem.
  Niestety jest w NI pewna grupa osób, która narzuca innym swoje zdanie. Mieszkańcy Zimowej uważają, że Zimowa nie może być przelotowa bo Oni chcą mieć spokój, Właściciele istniejących sklepików nie chcą konkurencji bo popsuje im to prowadzenie biznesu. Ciekawe, że gdy uruchamiali sklepy to nie pytali się mieszkańców czy Ci chcą aby sprzedawany był w nich alkohol wysoko procentowy i piwo. Wtedy liczył się własny interes - a teraz tak dbamy o innych.
 • aga_i_oli 25.05.14, 00:52
  Przedewszystkim nie piszemy o własnym terenie, a o terenie wspólnym!!! Jak masz ochotę na Tesco to sam sobie kup ten teren, zobaczymy jakie będą poglądy mieszkańców. Ja jestem jednym z nich. Tu płacę podatki, tu jestem zameldowana. Niestety po wszystkie usługi muszę jeździć do miasta. W NI mam sklepik, i szkołę do dyspozycji, a może być zdecydowanie lepiej!!! Jednak jak widać z wypowiedzi z żalu za zamkniętą Zimową, wolisz Tesco...
 • ta.nanou 25.05.14, 07:49
  Nie sądzę żeby teren o którym mowa był terenem wspólnym, gminnym. I żeby sprzedawca czy też dzierżawca był zobowiązany zwoływać referendum i pytać komu może sprzedac...
 • marta430 25.05.14, 09:25
  Referendum???? Chyba ktoś upadł na głowę. Jest plan zagospodarowania, starosta wydaje pozwolenie na budowę i to wszystko. Nie ma mocy pranej, aby zablokować taką inwestycję. No chyba, że okoliczni sklepikarze wraz z kilkoma mieszkańcami złożą ofertę finansową Tesco, aby odstąpiło od budowy sklepu zgodnie z prawem.
 • takamalaiwiczanka 25.05.14, 14:03
  Zgadzam się w 100%... nie rozumiem, czemu mieszkańcy, a przede wszystkim Ci, którzy podejmują i wydają takie bezsensowne decyzje jak darowizna dla kościoła, kosztem niesamowicie zadłużonej gminy, czy budowa supermarketów (bez względu na to z jakiej są sieci handlowej) uważają, że na tym właśnie polega rozwój gminy czy powiatu. Dlaczego według rządzących rozwój ogranicza się do wydawania pozwoleń da budowę czegokolwiek? A co z drogami, przedszkolami, obiektami rekreacyjnymi...? Ktoś napisał, że większość rodzin ma przynajmniej jeden samochód - jaki jest więc problem by pojechać 1,5km do Auchan? I nie chodzi mi o Tesco - właściwie jest mi obojętne czy ten sklep tam będzie , czy nie...Chodzi mi o sam fakt rozwoju NI, Mysiadła i okolic, który według rajców polega na sprzedawaniu terenów (lub oddawaniu za bezcen). Jedynym wyjątkiem, zresztą nieukończony do dziś jest CEiS. Czy fajne miejsce do mieszkania, to zabudowane betonem okolice otoczone supermarketami, takie jak właśnie Kabaty czy Miasteczko Wilanów? Czy po to ludzie wyprowadzają się na tzw."prowincję"? Wydaje mi się, że każdy z nas raz na tydzień-dwa robi większe zakupy, po które i tak jedzie autem, a wybór w okolicy jest spory-Auchan, Biedronki, Lidle .. Dlaczego zatem na tego typu miejscu z pożytkiem dla ogółu, nie można urządzić małego parku, czy basenu itp? Porządni i dbający o mieszkańców samorządowcy powinni dbać o to, by stworzyć ludziom atrakcyjne miejsce , w którym chce się mieszkać. chyba nie tylko dlatego że w okolicy jest 5 czy 10 supermarketów. Dla mnie , i jak sądzę wielu innych mieszkańców ważna jest też rekreacja, dobra komunikacja i spokój -tymczasem gmina i powiat robią niewiele w tym zakresie. Może wreszcie więc warto przypomnieć samorządowcom o sobie, naciskać na referendum, czy konsultacje obywatelskie w tego typu, kontrowersyjnych sprawach, i opowiedzieć się za tym co chcemy w gminie a czego nie. To głos do Radnych - niech działają nie tylko w swoim interesie, bo są po to , by działać dla nas!-mieszkańców!!
 • aa6aa 25.05.14, 18:48
  Kto wymyślił, że budowa Tesco ma być na grutach stanowiących własność Gminy? Skąd tal\ka wiedza. O ile to tak byłoby w rzeczywistości to zmienia to całkowicie spojrzenie na całą sprawę. Może ktoś ma pełną wiedzę na czyim terenie ma byc ta inwestycja i podzieli się z forumowiczami.
 • klara.01 26.05.14, 09:40
  No i wyszło nam pomieszanie z poplątaniem. Owszem, park itp. rzeczy są nam bardzo potrzebne, ale w tej akurat sytuacji przysłowiowy pan Kazio sprzedał prywatnej firmie kawałek działki po swoim dziadku i ta prywatna firma wybuduje sobie sklep. A gmina i radni akurat do prywatnych spraw nie mogą się mieszać. Gmina może decydować o tym komu sprzeda cokolwiek, jeżeli jest tego właścicielem. Patrzenie na wspólny interes, wspólne dobro kończy się tam, gdzie zaczyna się prywatna własność i prywatny biznes. Wyjścia są dwa: 1. wprowadzenie "dekretu Bieruta" i znacjonalizowanie (skomunalizowanie) gruntów, a następnie dysponowanie nimi zgodnie z dobrem ogółu mieszkańców; 2. respektowanie prywatnej własności i pogodzenie się z tym, że każdy może dysponować nią o ile respektuje przepisy ogólne (np. plan zagospodarowania przestrzennego).
 • owrank 26.05.14, 15:44
  > No i wyszło nam pomieszanie z poplątaniem. Owszem, park itp. rzeczy są nam bard

  PARK ?
  w 2002 roku już był oprotestowany

  kiedy składałem wniosek o pozwolenie na budowę w 2002 roku to trafiłem na oprotestowanie planu zagospodarowania w sprawie parku i nie dość że musiałem czekac na pozwolenie budowlane ponad pół roku to jeszcze park w NI wyleciał z planu zagospodarowania dzięki "czujności" mieszkańców NI...
 • mieszkankaultorowej 27.05.14, 10:40
  Mało jeszcze macie sklepów w Nowej Iwicznej????? Po co jeszcze tesco i to w tak ruchliwym miejscu.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Juz teraz są korki na Krasickiego jak przejeżdza pociąg. Ludzie wyjeżdazjacy z parkingu klną na innych kierowców , bo musza długo czekać na wyjazd z Torowej.Budowa parkingu juz znacznie utrudniła nam zycie , bo czesto-wjezdzajac z Krasickiego trzeba ustapić pierwszeństwa wyjezdzajacym z Torowej Tu będzie jedna wielka masakra jesli powstanie ten sklep. Zobaczcie co sie dzieje pod delikatesami- a to przeciez malutki slepik w porównamni z tym co ma tu powstać. Chyba pan Marek J. nie zastanowił sie dobrze nad tym co robi i jak w ten sposób utrudni życie sobie i swoim sąsiadom.....
 • wedel211 27.05.14, 15:25
  Panie kamyku nie wiem kim pan jest ale mPan a DUŻĄ rację popieram Pana w całej rozciągłości łatwo zarządzać terenem który jest u sąssiada gdyby jednak to było u tych nowoczesnych Pań pod nosem to zdanie by miały inne. Chciałam jeszcze tylko dodać że tamtędy chodzą też dzieci do szkoły i to często małe nie każdy zawozi samochodem do szkoły. Czy ktoś pomyślał o bezpieczństwie dla nich. Sama mam często problem z przejściem przez ulicę bo przecież trudno biec do torów żeby iść po pasach na drugą stronę gdy trzeba to zrobć w innym miejscu nieco dalej. Wiem też że mieszkańcy bezpośredino przy parkingu maja problem już z wjazdem i wyjazdem ze swojej posesji czy nikt nie myśli? Dostawy towarów często w marketach ssą nocą współczuję. Jestem przeciw.!!!!
 • mieszkankani 27.05.14, 15:44
  Chciałam zaprosić do NI firmę Rossman, może ktoś wie jak przesłać zaproszenie :)
 • wedel211 27.05.14, 15:46
  Lepsze byłoby lądowisko dla samolotów. Miałabym bliżej.
 • wedel211 27.05.14, 16:22
  Dlaczego na innym wątku sprzeciwia się Pani budować kościół na Mysiadle. Przecież na każdym pipidówku jak Pani pisze jest kościół , Dlaczego nie w NI tylko Rosmann i markety . przecież to świetna okazja mieć wszystko pod bokiem dzieci do kościoła a Pani do Rpssmana.
 • esplendi 27.05.14, 17:20
  Ewentualnie nie NA Mysiadle, tylko W Mysiadle. Ponieważ NI potrzebuje chodników, płaskich ulic i koszy na śmieci a nie igrzysk i kościołów. Również dlatego bo tego nie chce większość, a w tym przypadku jestem z większością.
 • wedel211 27.05.14, 19:37
  w tesco większość kupi płyty chodnikowe, będzie tanio i sobie każdy położy a idąc za większością tzn, że nie ma Pani własnego rozeznania. Przykre.
 • kamyk-milowy 27.05.14, 19:41
  Uuu kolega widzę od Januszka i Rysia bo Kościół w oczy kole. Ale ostatnio wam się nie wiedzie, jeszcze parę takich tekstów i będziecie mieli nie 3,7% tylko 0,7% :) o ludziach trzeba trochę pomyśleć, o sąsiadach , że może się komuś krzywdę robi a nie tak tylko swój interes widzieć

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka