Jakie krople do oczu Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • cześć,
    chciałbym poznać waszą opinię jakie krople stosujecie przy pracy
    przy komputerze, gdy oczy bolą i są czerwone.
    Napiszcie jakie krople stosujecie i jak wam pomagają.(cene kropli)

Ja mam HYABAK (koszt 29zł)dość drogie wg. mnie ale są dobre.
    oczywiście i tak mnie oczy bola od ciągłego wpatrywania się w
    monitor ale coś tam pomagają.

Czekam na wasze propozycje i opinie na temat kropli. Powiem że
    założyłem ten temat aby znależć najlepsze krople. :)
    • jak oczy bolą, pieką i są czerwone to używam Starazolin (cena ok. 9 zł).
      skuteczność bardzo dobra. szybko radzą sobie z zaczerwienieniem i dodatkowo mile
      nawilżają gałę oczną ;)

jak tyko susza bez zaczerwienienia, to Systane (drogie ok. 35 zł). nic
      specjalnego, oczyszczają i nawilżają (niestety na dość krótko), ale jakiś tam
      efekt jest. kupuje je głównie dlatego, że po otwarciu można ich używać przez 6
      miesięcy a nie jak innych przez bodajże 2-3. no i drrrrogie..
    • Ja uzywam kropli bez konserwantow. Takie krople sa w jednorazowych
      ampulkach. Nie mieszkam w Polsce, wiec nie znam sie na polskich
      markach. Znam Systane (jest rowniez w wersji w ampulkach), dosc
      dobre krople. Niestety jednorazowki sa drozsze. Jesli uzywasz
      krople codziennie, warto jednak zwrocic uwage na wlasnie typ
      konserwantu jaki jest zawarty w kroplach.

Szczegolnie nalezy unikac benzalkonium chloride (BAK). Wystepuje np.
      w kroplach Visine. Nalezy rowniez kategorycznie unikac kropli
      typu "redness relief" (wybielajacych oko). Nie dosc, ze jeszcze
      bardziej wysuszaja oko, one rowniez uzalezniaja i na dluzsza mete
      oczy moga sie zrobic permanentnie czerwone.

Jesli znasz angielski, polecam link, jak rowniez caly serwis
      dryeyezone.com

www.dryeyezone.com/encyclopedia/preservatives.html

--
      Ekspert na antenie RM: - Weźmy słowo ?komputer". Wszystkie litery w
      tym słowie przyporządkujmy kolejnym liczbom w alfabecie, potem
      dodajmy je do siebie i pomnóżmy przez 6. Co otrzymamy? Otrzymamy
      666. A więc i komputer i Internet to narzędzia diabła.
      • są krople ectoalerg - i w tych małych pojemniczkach, i 10 ml buteleczkach. Łagodzą i nawilżają. Bez chemicznych wzmacniaczy, tylko naturalna substancja.
    • Sprawdzilam HYABAK i widze, ze sa bez konserwantow, wiec jest to
      dobry wybor. Wazne, zeby mrugac jak najczesciej. Pracujac na
      komputerze, czesto o tym zapominamy. Takze zaleca sie, zeby monitor
      postawic nizej i lekko pod katem, wtedy powieka zakrywa wieksza
      czesc oka.
      --
      Ekspert na antenie RM: - Weźmy słowo ?komputer". Wszystkie litery w
      tym słowie przyporządkujmy kolejnym liczbom w alfabecie, potem
      dodajmy je do siebie i pomnóżmy przez 6. Co otrzymamy? Otrzymamy
      666. A więc i komputer i Internet to narzędzia diabła.
    • Tak, Starazolin pomaga, choć jest to tylko walka z objawami (zaczerwienie,
      pieczenie).
      Wypróbowałam ostatnio Homeoptic - po kilkudniowej kuracji mogę powiedzieć że są ok.
      Mogę też polecić kropelki Świetlik Euphrasia - kosztują około 6 złotych, leczą
      podrażnienia i zapalenie spojówek.
    • Bez konserwantów: Hylocare, Hylocomod, ale niestety drogie około 40
    • Bez konserwantów jest Artelac w minimsach.
      • A co polecacie bardziej tabletki przeznaczone własnie na "zmęczone "
        oczy czy krople? co lepsze ?
        • najlepiej to w ogole jakies suplementy sobie zapodać, jesli oczy sie tak mecza.
          dobre suplementy ma nasza polpharma - super optic np.
        • A czy Super Optic ma w swoim składzie jeszcze inne witaminy niz
          tylko luteine ?
          • to jest supleemnt witaminowy, fakt, ze luteina jest takim skladnikiem
            deficytowym troche w zywnosci, dlatego sie o niej duzo mowi. ale poza tym sa
            kwasy omega 3, witaminy a,b,c, jakies pierwiastki tez..
            • No dokładnie jest tak jak piszesz.Poza tym SuperOptic ma szersze
              działanie niz kropelki do oczu.
              • hmm wlasnie kupilem Visine Classic na test troche zdziwiliscie mnie ze zawiera jakis nieprzyjazny oku skladnik, tym bradziej ze przez tyle lat sa one sprzedawane przez tyle lat.

Co do Systane, nic specjalnego za 30zl, wlasciwie nie ma roznicy ze Swietlikiem Euphrasia za 8zl ktory moge smialo polecic.

Nic nie zastapic przerw w pracy z komputerem, wiem ze wydaje sie to nierealne jesli praca tego wymaga, ale naprawde te kilka chwil robi duza roznice. Przynajmniej raz na godzine odejsc od komputera, a jak juz siedziec to patrzec w dal, przewracac galkami cwiczyc oczy
        • Oko vita z luteiną, witaminą A i borówką
    • Witam, ja używam kropli Strazolin ok 9-10 zł.do tego biorę tabletki PRYZMIN -
      BORÓWKA Z LUTEINĄ i witaminami A + E firmy PRYZMIN ,wspomaga ostrość widzenia
      oraz zmniejsza dolegliwości wzrokowe. Same krople niewiele pomagają więc
      wspomagam się tabletkami.
      • sprawdzilem te tabletki - polecam! naprawde jest wiekszy komfort widzenia, choc oczywiscie cudow nie ma sie co spodziewac..
        Co do kropli Visine classic co uzywam od miesiaca sa nienajlepsze, srednio nawilzaja i tuz po zakropieniu troche pieka oczy.
        Swietlik tanszy i lepszy pod kazdym wzgledem
      • bardzo dobre sa krople marki Hyabak, bez konserwantow, lagodza podraznienia
        oczu, po zastosowaniu oczy nie bola i nie lzawiu, odpoczywaja. polecam w imieniu
        Hyabak
      • luteina super się sprawdza jednak należy przyjmować ją systematycznie, krople starazolin świetnie dają radę z utrzymaniem odpowiedniego nawilżenia oka w utrudnionych warunkach z klimatyzacja, wentylacja czy wielogodzinna praca przy komputerze.
      • krople starazolin pośród kropli dostępnych na rynku super się sprawdzają podczas noszenia soczewek i z zespołem suchego oka. Też polecam :)
    • wiesz zależy co nam dolega, ale moim zdaniem bardzo dobre są krople, które ze
      świetlikiem, albo jakieś rodzaj kropli Visine. moim zdaniem te krople są jednymi
      z lepszych i pomocnych na różne kłopoty ze wzrokiem,
    • Hm nie miałam okazji spróbować tych kropli Haybak, ale dobrych kropli do oczu jest naprawdę cała masa, wystarczy zobaczyć na wybór: www.e-lek.pl/product-advsearch.spring;jsessionid=44A41791C4D742CFA105EAB524C92497?searchMask=krople+do+oczu
      Używałam kropli visine, hylo-comod i chyba visio care. Wszystki mi odpowiadały
    • Przerabiałem wszystkie podawane przez was krople i okazuje się ,że najlepsze są Sulfacetamidum 10% HEC .Proponuje dodatkowo ( jak kogoś stać0Nutrof total ze względu na glutation.
    • Pracuje przy komputerze, dla mnie ulgę dla oczu przynoszą krople Genteal HA - mają również właściwości nawilżające, ceny są różne tutaj podaje link do apteki w której można kupić je po promocyjnej cenie www.e-apteka24.com/genteal-krople-p-21081.html
    • ja wypróbowałam chyba połowe kropli na rynku, na razie najlepiej sprawdziły się Systane
      --
      Sztuczne rzęsy i przedłużanie rzęs - Wonder Lashes
    • muszę przyznać, że wybór kropli na rynku w chwili obecnej jest dość spory dlatego należy przede wszystkim kierować się składem kropli. Niedawno pojawiły się krople do oczu z kwasem hialuronowy, substancją, która naturalnie występuje w oku przez co skutecznie i długotrwale nawilża oko. Znalazłam ciekawy artykuł warty przeczytania. Polecam. kobieta.wp.pl/kat,26377,title,Kwas-hialuronowy-na-zmeczone-oczy,wid,13752792,wiadomosc.html?ticaid=1d02c&_ticrsn=5
      Ja używam Starazolin Hydrobalance w ciągu tygodnia bo wiem, że są idealne dla mnie. Wiele kropli już przetestowałam i przekonałam się do tych :)
      • Też słyszałam że obecność kwasu hialuronowego jest bardzo istotna, najlepiej w czystej postaci, bez konserwantów. Jak cenowo ?
          • Dziewczyny wystrzegajcie się kropli do oczu z konserwantami, a już na pewno tych co zawierają chlorek benzalkoniowy, może on uszkodzić aż 80% komórek rogówki! Starazolin to nie jest dobry wybór po pierwsze podnosi ciśnienie w gałce, po drugie przy dłuższym stosowaniu wręcz wysusza oko. Hyabak to bardzo dobry wybór i tego się trzymaj jest on czysty od konserwantów.
            Zawiera on w dozowniku sączek o średnicy oczek mniejszej niż wielkość bakterii.Kiedy naciskasz ściany buteleczki, płyn przeciska się przez pory, a ewentualne zarazki zostają wewnątrz. Do Twojego oka trafia czysta, sterylna kropla, bez żadnych drażniących konserwantów. Krople które bazują jeszcze na tym systemie to Hyal-Drop Multi (zawierają kwas hialuronowy), Filmabak (poliwinylopirolidon, będzie trochę gorzej powlekał).
            Mogę również polecić krople z systemem Comod, opakowanie zawiera cząsteczki mikrosrebra i cieniutki lejeczek. Są to m.in Hylo-COMOD ( z kwasem hialuronowym),Hylo-Parin (kwas hialuronowy + heparyna, która likwiduje przekrwienia) Hylo-Care (kwas hialuronowy + dekspantenol, który koi i regeneruje rogówkę),Allergo-COMOD (kromoglikan disodowy, który zapobiega reakcjom alergicznym).
            Może trochę przynudzam ale chciałam pokazać dlatego krople tego typu są tyle droższe. Dokonujmy rozsądnych wyborów.

--
            Lubię żyć kolorowo
    • Ja mogę polecić ectoalerg. Jestem alergiczką i ważne jest dla mnie żebym mogla je stosować bezpiecznie przez dłuższy czas. Dodatkowo pracuję przed komputerem co sprawia że moje oczy ciągle są zmęczone.Z moich kropelek jestem na prawdę zadowolona<3
    • Ja polecam krople firmy Optive. Tutaj możecie dowiedzieć się więcej o tych kroplach. www.optive.pl. Ja bardzo długo męczyłam się z zespołem suchego oka. Pewnie wiecie co to za schorzenie. Po wielu próbach, przeróżnych kropli te mi bardzo pomogły. Polecam i Wam. Pozdrawiam.
    • Cześć, ja też polecam EctoAlerg. Naprawdę świetne kropelki a ektoina dla mnie rewelacja.
      Zresztą zobaczcie sami na www.ektoina.pl
    • Cześć, ja też polecam EctoAlerg. Naprawdę świetne kropelki a ektoina dla mnie rewelacja.
      Zresztą zobaczcie sami na www.ektoina.pl/

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.